Zanavykijos smagumynai: Zyplių ir Kidulių dvarai

Zanavykijos smagumynai: Zyplių ir Kidulių dvarai
22 vasario
27 €
27 €
Kaina asmenui
Zanavykijos smagumynai: Zyplių ir Kidulių dvarai
1 dienos ekskursija

Ryte, apie 8val išvykimas į Zanavykiją. Išvykimas iš Klaipėdos, Gargždų.

Atvykstame į Zyplius.  Zyplių dvaro apžiūrėjimas*. Aplankysite 19 a. viduryje įkurtą Zyplių dvaro ansamblį,  kurį sudaro 11 išlikusių pastatų, apsuptų vienu iš didžiausių parkų su balzaminių tuopų ir skroblių alėjomis Lietuvoje. Zyplių dvaro vežiminės pastate įsikūręs Zanavykų muziejus*. Apsilankę jame, pažinsite zanavykų istoriją, zanavykišką kultūrą ir amatus. Čia sukaupta apie 50000 eksponatų.

Zyplių dvare svečiuojatės restorane “Kuchmistrai”. Dalyvaujate kulinarinėje edukacinėje programoje “Zanavykų ragaučius”.  Svečius pasitiks svetinga „gaspadinė“ ir jos „mergučės“, pasodins už vaišėmis nukrauto stalo, sočiai pavalgydins, o kol svečiai vaišinsis, „gaspadinė“ gražia zanavykiška „šnekta“ papasakos  apie zanavykų virtuvę ir buitį, kulinarines subtilybes ir paslaptis. Svečiai patirs tikrą šio krašto vaišingumą, viską išragaus ir sužinos, kas yra lendrinkos, košeliena, kugelis, paragaus tradicinių zanavykų krašto valgių: rūkytų mėsos gaminių, sūrių, patiekalų su sėmenų aliejumi, įdarytos kopūsto galvos, morkų saldainių, naminės giros, gilių kavos ir dar šio bei to..

Vykstame į Kidulius, kur aplankome Kidulių dvarą*. Svečius pasitinka dvaro ponia, ji ruošiasi vakaro pokyliui, renkasi garderobą, repetuoja naujus, madingus šokius – angliškuosius kontradansus, polkas, valsus, menuetus. Dalyviai susipažįsta su 19 amžiaus drabužio mados įvairove (5 siluetai!) , mokosi nuotaikingų dvaro šokių – vedama pamoka. Šokių pamoka žaisminga, nesudėtinga, pritaikyta ir vyresnio amžiaus žmonėms ir ne tik. Šokio pamokas veda istorinio šokio studijos meno vadovė. Svečiams pasakojama dvaro istorija, vedama ekskursija.

Kelionės pabaigai, apsilankymas Kiduliuose esančioje kavinėje. Kidulių krašto vyndarys Juozas Vilkenis su šiai progai deramu patosu pristatys savo amatą ir surengs vyno degustaciją, kurioje turėsime unikalią proga įsitikinti, jog apdainuotas „Pienių vynas“ išties egzistuoja ir netgi jo paragauti. Be šio nuostabaus skonio vyno, galėsime savo skonio receptorius pamaloninti  ir raudonuoju vynu, skanaudami sodraus skonio „Šešių uogų vyno“. (N-20) turėti 8 eur/asm. Jeigu nenorėsite galėsite skirti laiko pasistiprinimui, kavinėje kurioje ir vyks degustacija. Rezervuojant kelionę patikslinkite ar pageidausite šios degustacijos.

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

Transportas;

Kelionės vadovo paslauga;

Kelionės organizavimas

 

Papildomos išlaidos kelionėje:

Kidulių dvaras. Ekskursija su šokio pamoka –  6 -10Eur /žm.;

Zyplių dvaras. Įėjimas 2 Eur;

Zanavykų muziejus. Bilietas – 1,50 Eur. Gidas grupei –10 Eur;

Restoranas “Kuchmistrai”. Edukacinė programa “Zanavykų ragaučius” apie 12-15Eur /žm.;

Kidulių vyno degustavimas (10 rūšių) –  8 Eur /žm.