Kelionės sugrįžta

Nuo Liepos 1 d., pradės galioti žaliasis pasas, kuris vėl atvers duris turizmui daugelyje Europos valstybių.
Žaliasis pasas suteikiamas žmonėms, kurie:

  • pasiskiepiję nuo koronaviruso;
  • persirgę COVID-19;
  • gavę neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą.

Vykstant į kelionę užsienyje privaloma turėti Covid pažymėjimą (Žaliąjį pasą) skaitmeninėje laikmenoje arba atspausdintą ant popieriaus lapo.
Išsami informacija  apie Covid pažymėjimą (Žaliąjį pasą) nurodyta LR Sveikatos apsaugos ministerijos internetinėje svetainėje:
https://sam.lrv.lt/lt/koronavirusas/informacija-visuomenei/es-skaitmeninis-covid-pazymejimas

Pasiskiepijusiems pagal pilną vakcinacijos schemą ir persirgus COVID-19 (galioja 180 d. nuo teigiamo PGR tyrimo rezultato) grįžus iš kelionės nereikės atlikti COVID-19 testo ir nebus taikoma saviizoliacija!
*Reikalavimai gali keistis ir kai kuriose valstybėse skirtis.

 

SAUGIOS KELIONĖS – “TALLINK”

ESTIJA:

Įvažiavimo formą turite užpildyti per tris dienas iki atvykimo į Estiją – taip galėsite greičiau kirsti sieną. Klausimyną taip pat galima užpildyti popieriuje iš karto atvykus, tačiau tokiu atveju reikia žinoti, kad gali susidaryti eilės. Sienos apsaugos tarnyba turi teisę paprašyti, kad keleiviai elektroniniu paštu pateiktų atvykimo leidimą patvirtinantį dokumentą.

Atvykę į Estiją iš ES, Šengeno ir Europos ekonominės erdvės šalių, taip pat šalių, kuriose per pastarąsias dvi savaites sergamumo rodiklis buvo 150 žmonių 100 000 gyventojų, atvykėliai turi laikytis 10 dienų priverstinės izoliacijos.

Norėdami sutrumpinti saviizoliacijos laikotarpį, lankytojai iš Europos ir kitų pasaulio šalių gali:

prieš kelionę, likus ne daugiau kaip 72 valandoms iki atvykimo į Estiją, atlikti PGR tyrimą dėl koronaviruso ir pakartotinai atlikti tyrimą Estijoje, praėjus ne mažiau kaip 6 dienoms po pirmojo tyrimo. Jei abiejų testų rezultatai neigiami, saviizoliacija gali būti nutraukta;

iš karto po atvykimo į Estiją ir praėjus šešioms dienoms po pirmojo testo, išsitirti dėl koronaviruso. Saviizoliacija gali būti nutraukta, jei abu testai yra neigiami.

Reikalavimas izoliuotis 10 dienų, o taip pat atlikti Covid-19 testą netaikomas asmenims, atvykstantiems iš Europos ir iš kitų šalių, kurie per pastaruosius 6 mėnesius persirgo Covid-19 liga (būtinas gydytojo patvirtinimas), o taip pat asmenims, kurie per pastaruosius 12 mėnesių užbaigė vakcinacijos nuo Covid-19 kursą.

 

ANTIGENO TESTAI LAIVUOSE STAR IR MEGASTAR

Bendradarbiaujant su įmone Farmatar mes siūlome Star ir Megastar keltų keleiviams galimybę kelionės metu atlikti greitąjį koronaviruso antigeno testą. Patikrinimus atlieka kvalifikuoti gydytojai iš Eldred OÜ. Paslauga įtraukia greitąjį koronaviruso antigeno testą ir rezultato sertifikato išdavimą popierine forma arba e-paštu. Sertifikatas išduodamas estų, rusų ir anglų kalbomis.

Tallink laivuose naudojami SD Biosensor SARS-Cov-2 antigeno greitieji testai. Tai vieninteliai greitieji antigenų testai, kuriuos pripažino vietinės medicinos laboratorijos.

Keleiviams, perkantiems testavimo paslaugą, prieš lipant į laivą Taline nereikia pateikti neigiamo testo rezultato sertifikato. Paslaugą prieš kelionę galite įsigyti Tallink tinklalapyje, telefonu arba kelionių pardavimo biuruose. Testo kaina kartu su sertifikatu yra 39 eurai.

Testai siūlomi ribotu kiekiu. Būdami laive, eikite tiesiai į testavimo vietą ir pateikite savo įlaipinimo kortelę arba COVID-19 testo kuponą ir asmens tapatybės kortelę arba pasą. Star laive esantis patikrinimo punktas yra 8 denio bagažo skyriuje, Megastar – 8 denio Comfort Lounge salone. Testavimo punktai atidaromi likus 30 minučių iki laivo išplaukimo ir uždaromi likus 30 minučių iki atvykimo į paskirties uostą. Testo rezultatai bus žinomi per 20-30 minučių.

Jei patikrinimas rodo teigiamą rezultatą ir keleiviui reikės bilieto atgal, susisiekite su laivo informacijos centru ir įsigykite bilietą į išvykimo uostą už 25 eurus.

SUOMIJA:

Daugiau informacijos apie kelionių apribojimus Suomijoje, galiojančius iki 2021.07.11, rasite Somijas robežsardzes mājaslapāSUOMIJOS SIENŲ APSAUGOS TINKLALAPYJE.

Prieš lipant į laivą, Tallink Grupp patikrina, ar keleiviai, keliaujantys iš Talino ar Stokholmo į Suomiją, turėjo neigiamą koronaviruso testą, kuris buvo atliktas ne anksčiau kaip likus 72 valandoms iki kelionės, arba sveikatos pažymėjimą apie persirgtą COVID-19 ligą.

Nuo 2021.06.21 visi Europos Sąjungos ir Šengeno erdvės piliečiai, kurie užbaigė dviejų vakcinų kursą (arba vienos Janssen vakcinos dozės kursą) mažiausiai dvi savaites prieš atvykdami į šalį, arba kurie persirgo Covid-19 liga per pastaruosius 6 mėnesius iki kelionės, gali laisvai įvažiuoti į Suomiją. Taip pat gali laisvai atvykti į šalį tie asmenys, kurie persirgo Covid-19 liga ir gavo vieną vakcinos dozę ne anksčiau kaip prieš vieną savaitę iki kelionės, 2005 m. ar vėliau gimę asmenys gali atvykti į šalį, neturėdami vakcinacijos pažymėjimo ar pasveikę po koronaviruso ligos.

Įvažiavimą į Suomiją darbo tikslais vis dar reglamentuoja Suomijos Nacionalinės sveikatos tarybos parengtos taisyklės: jei asmuo nebuvo skiepytas arba neturi pasveikimo po Covid-19 sertifikato, būtina atlikti pakartotiną Covid-19 testą per 72 valandas nuo atvykimo. Suomijoje reikia izoliuotis 10 dienų.

Išimties tvarka keleiviams, kurie sumokėjo už reiso metu atliekamą antigenų testą bilietų įsigijimo metu, sertifikato turėti nereikia. Testai prieinami ribotai.

NB! Neigiamas testo rezultatas, medicininė pažyma ir vakcinacijos pažymėjimas nepanaikina prievolės dėl apribojimų Suomijoje. Keleiviai privalo patys pasirūpinti reikiamais dokumentais. Suomijos sienos apsaugos tarnyba sprendžia, bus keleivis įleistas, ar ne.

Suomijos pasienio apsaugos tarnybos telefonas: +358 295 420 100 (šiokiadieniais nuo 8:00 iki 16:00), el. paštas: rajavartiolaitos@raja.fi.

 + NAUJAUSIA INFORMACIJA:

ESTIJA:

Iš Lietuvos arba iš kitų COVID-19 nepaveiktų ES bei Šengeno zonos šalių (kuriose atvejų skaičius 10 tūkst. gyventojų per paskutines 14 d. neviršija 150) į Estiją atvykstantiems keleiviams, jei jie Lietuvoje ar kitose minėtose šalyse praleido ne mažiau kaip 10 paskutinių dienų, jokie apribojimai (testai, izoliacija) netaikomi.