INFORMACIJA

KELIONĖS DOKUMENTAI

Vykstant į kelionę užsienyje privaloma turėti Lietuvos Respublikos piliečio PASĄ arba ASMENS TAPATYBĖS KORTELĘ, galiojančius ne trumpiau kaip 3 mėnesius (ne ES šalyse – 6 mėnesius) po kelionės pabaigos dienos. Jei paso ar asmens tapatybės kortelės galiojimo laikas baigiasi anksčiau, dokumentas laikomas negaliojančiu. Rekomenduojame į kelionę pasiimti ir asmens dokumento kopiją.

Dėl informacijos apie sienų kirtimo ir pasų kontrolės tvarką ne Lietuvos Respublikos piliečiams prašome kreiptis į Migracijos departamentą arba Užsienio reikalų ministeriją.

VAIKŲ IŠVYKIMO Į UŽSIENIO VALSTYBES TVARKA

Į kelionę vykstantiems vaikams, kaip ir suaugusiems, privaloma turėti asmens dokumentą, nurodytą skiltyje „Kelionės dokumentai”. Gimimo liudijimas nėra kelionės dokumentas.

Vaikams iki 18 metų, į šią kelionę vykstantiems be tėvų ar su vaiką lydėti įgaliotais asmenimis, būtinas vieno iš tėvų notaro patvirtintas rašytinis sutikimas ir jo kopija. Jei vaikas vyksta su vienu iš tėvų, antrojo tėvo sutikimo nereikia. Kai vaiko pavardė nesutampa su vieno iš kartu vykstančių tėvų pavarde, kelionės metu reikia turėti vaiko gimimo liudijimą bei jo kopiją.

Už vykstančių į keliones vaikų iki 18 metų sveikatą, gyvybę, priežiūrą atsako tėvai, globėjai arba vaiką lydėti įgalioti asmenys.

PASIENIO KONTROLĖ

Kelionės metu vykstame per pasienio kontrolės punktus, kur bus tikrinami asmens dokumentai, gali būti tikrinamas bagažas. Pasienio kontrolė gali užtrukti kelias valandas. Kelionių organizatorius „Alvaturas“ neatsako už pasienio tarnybų darbą.

DRAUDIMAS

Vykstantiems į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinosios medicinos pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Tokį draudimą galite įsigyti kelionių agentūrose, draudimo bendrovių atstovybėse arba pirkdami kelionę mūsų biuruose ar internetu.

TRANSPORTAS

Į keliones vykstama turistinės klasės 20-52 sėdimų vietų autobusais ir mikroautobusais. Autobusuose yra garso ir vaizdo grotuvai, tualetas, oro vėdinimo sistema, sėdynės pusiau atsilenkia. Mažuose autobusuose (~20 vt.) yra garso ir vaizdo grotuvai, vėdinimo sistema. Wi-Fi  paslaugos neteikiamos, šaldytuvo nėra.

Pagal galiojančias ES taisykles keleivių saugumo sumetimais:

autobusui judant salone draudžiama gerti karštus gėrimus, autobusuose nebesiūlomas karštas vanduo.
autobusuose, kuriuose įrengti saugos diržai, keleiviai privalo važiuoti juos prisisegę;
autobusui judant salone draudžiama stovėti, vaikščioti;
autobuse draudžiama rūkyti, vartoti stiprius alkoholinius gėrimus, narkotines medžiagas.

Tualetu autobuse prašome naudotis tik ekstra atveju (dėl talpos ribotumo). Higienos ir saugumo sumetimais, nesinaudokite autobuso tualetu stovėdami.
Kelionės metu dieną autobusas stoja kas 2–3 val., naktį kas 3–4 val. Autobuso salone keliose vietose prie lango yra įrengti avariniai plaktukai, skirti avariniam stiklo išdaužimui. Kelionės metu, išskyrus avarijos atvejus, griežtai draudžiama juos liesti.
Vieno vieneto bagažo svoris neturėtų viršyti 25 kg. Rekomenduojame daiktus pakuoti taip, kad kelionės metu būtiniausi daiktai nedideliame krepšyje būtų šalia Jūsų, kiti – autobuso bagažinėje.

Vietos autobuse paskiriamos pagal pirkimo laiką. Jeigu tikrai pageidaujate pasirinkti vietą autobuse, taikomas papildomas 30 € mokestis (BŪTINA NURODYTI REGISTRUOJANTIS).

APGYVENDINIMAS

Kelionės metu turistai yra apgyvendinami 2*, 3* arba 4* tvarkinguose ekonominės klasės viešbučiuose, kurių patogumai (tualetas, dušas arba vonia) yra kambaryje. Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto.Kambariai gali būti nevienodi. Ekonominės klasės viešbučiuose pusryčiai gali būti kontinentiniai arba švediškas stalas. Viešbutis gali būti/yra miesto centre arba pakraštyje.  Apie konkretų viešbutį(-čius) šioje kelionėje informacija pateikiama ne mažiau, kaip 2-4 dienos iki kelionės pradžios informaciniame pranešime, kuris bus atsiųstas kliento el. paštu.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu). Standartiniame dviviečiame kambaryje gali būti viena dvigulė arba dvi atskiros lovos. Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi (ypač Prancūzijoje). Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais. Apgyvendinimas vienviečiame kambaryje yra brangesnis, todėl jei pageidaujate gyventi vienviečiame kambaryje, turėsite mokėti prie kelionės kainos nurodytą priemoką (pageidavimą dėl vienviečio kambario nurodyti registruojantis)Jei kelionę registruojatės vienas ir nenorite mokėti vienviečio kambario priemokos arba nenurodote registruojantis, būsite apgyvendinti dviviečiame arba dviviečiame su pristatoma lova kambaryje kartu su kitais turistais be išankstinio įspėjimo. Jeigu nėra galimybės – kelionių organizatorius neįsipareigoja Jus apgyvendinti viename kambaryje su kitais turistais – šiuo atveju turėsite mokėti vienviečio kambario priemoką.

Maitinimas. Konkrečią maitinimo paslaugų teikimo tvarką, laiką, patiekalų ir gėrimų pasirinkimo įvairovę nustato viešbučio administracija priklausomai nuo šalies specifikos, viešbučio kategorijos ir kt. Kelionės metu teikiamas maitinimas nurodytas prie kiekvienos kelionės aprašymo punkte „Į kelionės kainą įskaičiuota“.
Esant ankstyvam išvykimui iš viešbučio ar vėlyvam atvykimui į viešbutį gali būti pateikiamas pusryčių paketas/ šalta vakarienė (jeigu tokia galimybė numatyta pagal konkretaus viešbučio taisykles).

SVARBU: net pietų Europos šalyse ne visų viešbučių ir privačių namų kambariuose yra kondicionieriai ar ventiliatoriai. Jei kambaryje yra kondicionierius, jis gali būti nuomojamas už papildomą mokestį.

MOKAMI OBJEKTAI

Pateiktos mokamų objektų bilietų kainos gali keistis. Tikslių mokamų objektų kainų teiraukitės kelionės vadovo kelionės metu. Perkant GRUPINIUS bilietus į lankomus mokamus objektus, kortele atsiskaityti nėra galimybės. Kai kuriuose miestuose ar objektuose gali būti užsakomi vietiniai gidai (VIETINIŲ GIDŲ PASLAUGOS UŽSIENYJE NE LIETUVIŲ KALBA) ir ausinukai (kaina priklauso nuo grupės dydžio). Su grupe vykstantis kelionės vadovas ekskursijas veda ir bendrauja lietuvių kalba.

Dėl nuo kelionių organizatoriaus nepriklausančių aplinkybių, tokių kaip meteorologinės sąlygos, transporto kamščiai, masiniai renginiai, vietos valdžios sprendimai, kelių būklė bei jų remonto darbai ir kt., pagal programą lankomi objektai gali būti pakeisti kitais alternatyviais lankomais objektais ar pakeistas objektų lankymo eiliškumas.

PAPILDOMA INFORMACIJA

Minimalus turistų skaičius kelionei (kurios trukmė ilgesnė nei 2 dienos) autobusu organizuoti yra 36 turistai. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionių organizatorius įsipareigoja apie tai pranešti likus ne mažiau kaip 7 kalendorinėms dienoms iki kelionės pradžios.

Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 3-4 dienoms (1 dienos ekskursijoms – 1-2 dienoms) iki kelionės pradžios, atsiųsime nurodytu elektroniniu paštu arba trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu.

Dėl tam tikrų aplinkybių kelionės programos eiliškumas gali keistis, be išankstinio įspėjimo.