Latvijos Versalis – Rundalės pilis ir svaiginantis HOPALAA! (kolektyvams)

Kelios datos
40 €
Kaina asmeniui
Latvijos Versalis - Rundalės pilis ir svaiginantis HOPALAA!
vienos dienos ekskursija

Išvykimo vietos

 • 07.00 val. iš Klaipėdos, PC Akropolis aikštelės nuo Dubysos g. pusės

Tai yra preliminari kelionės programa, kuri vėliau derinama su kolektyvu. Kolektyvai gali rinktis jiems tinkančias datas. Dėl kainų kreiptis el.paštu arba telefonu.

Atvykstame į Latvijos Versalį – Rundalės pilį. Pamatysime puikų Rundalės rūmų ansamblį, projektuotą žymaus italų architekto B. Rastreli. Rūmai buvo Kuržemės hercogo vasaros rezidencija. Šis įstabaus grožio barokinis ansamblis buvo statytas dviems etapais 18 a. pabaigoje. Vykstant statyboms, buvo pradėtas formuoti ir prancūziškas parkas, Rundalės rūmų ansamblio neaplenkė karai. Bene labiausiai Rundalės pilies ansamblis nukentėjo per I Pasaulinį karą. Sisteminga ansamblio renovacija prasidėjo nuo 1972 m. Barokas – vienas puošniausių architektūros stilių. Tad nieko nuostabaus, kad Rundalės rūmuose daug blizgesio, daug prabangos. Atrodo, jog auksarankiai baroko meistrai pagalvojo apie kiekvieną smulkmeną, į savo darbą įdėjo visą širdį. Gido lydimi, keliausime* po rūmų sales, buduarus. Klausydamiesi gido pasakojimų ir matydami tą prabangą, ne vienas turbūt pamėgins įsivaizduoti dienų dienas arbatėlę gurkšnojančias ar  skepetaites siuvinėjančias iškilias rūmų damas…

Keliaujame į  Žiemgalos sostinę – Jelgavą.  Apžiūrime ant tvenkinio kranto stovinčius  Jelgavos rūmus. Jelgavos rūmus pastatė Kuržemės hercogas E. J. Bironas, pasikvietęs architektą Rastrelį. Rūmus sunaikino Antrojo pasaulinio karo liepsnos, o po karo rūmus atnaujino ir dabar juose šeimininkauja Latvijos Žemės ūkio universitetas. Atlikti kasinėjimai, rastos monetos, olandiškos pypkutės, krosnių kokliai, ketaus kolonos. Nors rūmai ir perduoti studentų žiniai, juose tebejaučiamas ankstesnių jų šeimininkų alsavimas – viename iš rūmų korpusų yra hercogų kriptos, kuriose palaidoti 24 Ketlerų ir 6 Bironų dinastijos atstovai. Būnant Jelgavoje aplankome Šventosios Trejybės bažnyčios bokštą*, kur iki 1944 m buvo Šv. Trejybės bažnyčia -pirmas mūro statinys Jelgavoje ir yra laikoma viena iš pirmųjų naujai statytų liuteronų mūro bažnyčių Europoje. Bokšto 9-me aukšte aplankome parodą ir apžvalgos aikštelę iš kurios apžvelgsime Jelgavos panoramą. Pasivaikštome po Pašto salą, kuriame vasaros metu vyksta smėlio, o žiemos metu ledo skulptūrų festivaliai.

Keliones pabaigai vykstame į  HOPALAA – latvių alaus darykla! Daryklos įkūrėjai pirmiausia alų pradėjo gaminti savo namuose. Dabar jau gerokai patobulėjusių aludarių pagrindinis eksperimentų objektas yra kartieji eliai (angl. India Pale Ale). Daugiausia dėmėsio skiriama įvairių apynių ir jų kombinacijų naudojimui, siekiant išgauti tirštas, klampias, itin aromatingas ir saikingai karčias ‘ipas’. Kita labai ryški kryptis – imperiniai stautai su įvairiais priedais, kuriems gardinti aludariai naudoja kokosus, marcipaną ar net zefyrus. Alaus daryklos „Hopalaa“ šeimininkų kasdienybę sudaro skonių jūra: vaisių, rūgštus, saldus, kartus, brandintas, dūmų, šokolado, uogų. Kaip sako patys šeimininkai: „Alaus darymo procesas – tai yra nesibaigiantys eksperimentai, staigmenos ir kūrybingi atradimai!“ Pagal UNTAPPD programėlės naudotojų nuomonę tai yra antra geriausia Latvijos mažoji alaus darykla. Išgirsime istoriją apie daryklos įkūrimą, alaus gaminimo subtilybes bei žinoma paragausime gardaus, putojančiaus alaus*(p.s. jeigu nedalyvausite degustacijoje-informuokite iš anksto)!

Smagūs ir šiek tiek apsvaigę keliaujame namų link.

 • Į kelionės kainą įskaičiuota:
  • Transportas;
  • Kelionės vadovas;
  • Ekskursinė programa.
  Pasiteiravimui apie kelionę:
  •  Ieva  tel.: +370 674 00484;
  •   el paštu: ieva@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt