Po Žemaitiją: Telšiai–Seda–Renavo dvaras–Viekšniai

Po Žemaitiją: Telšiai–Seda–Renavo dvaras–Viekšniai
14 liepos
39 €
39 €
Kaina asmeniui
Po Žemaitiją: Telšiai–Seda–Renavo dvaras–Viekšniai
1 dienos ekskursija

Išvykimo vietos

  • 08.00 val. iš Klaipėdos, PC Akropolis aikštelės nuo Dubysos g.
  • 08.15 val. - Gargždai, Swedbank aikštelė

Atvykstame į Žemaičių žemės sostinę – miestą ant 7 kalvų – Telšius. Miestas savo istoriją skaičiuoja nuo 15 a. Ekskursija  po Telšius –  vieną iš septynių saugomų architektūrinio paveldo senamiesčių Lietuvoje  su  vietiniu  gidu*. Ekskursija praturtins jus  ne tik žiniomis  bet ir dvasiniais potyriais. Interaktyvios ekskursijos metu leisitės  į nuotykių kelionę, kurioje atrasite pasislėpusius, tačiau  turistų laukiančius  miesto simbolius „Meškučius“ (jų mieste net 46). Išgirsime įdomių faktų apie Telšius, sužinosime, kodėl Telšiai lyginami su Roma. Susipažinsite su Telšių miesto ir Žemaitijos krašto istorija. Čia  pamatysite Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčią, Šv. Antano Paduviečio katedrą, Bernardinų vienuolyno ir kunigų seminarijos statinių kompleksą, Telšių Ješivą, svarstyklinę,  mažosios architektūros puošmenas ir tai, kas suteikia išskirtinumo  miestui.

Vyksime į Sedą. Ekskursija po miestą. Sedos Lurdas, Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia, Sedos dvaro (Sapiegų) vandens malūnas, Sedos magazinas, Šv. Jono Nepomuko bažnyčia, miesto aikštė. Seda minima nuo XIII amžiaus. XV a. Seda pradėjo garsėti kaip judrus pasienio su Livonija prekybos centras. Dabartinė A. Baranausko aikštė, į kurią sueina 6 keliai, nuo seno buvusi svarbi prekyvietė. Sedoje 1855 m. raštininku dirbo poetas Antanas Baranauskas.

Keliaujame  į vieną iš įdomiausių ir geriausiai išlikusių, vėlyvojo klasicizmo laikotarpio, dvaro ansamblių Žemaitijoje – Renavo dvarą*. Apžiūrime atnaujintus Renavo dvaro rūmus. Renavo dvarą išpopuliarino meninis filmas „Tadas Blinda“. Šiuo metu restauruotuose rūmuose veikia Mažeikių muziejaus filialas. Salėse eksponuojami meno kūriniai, veikia kilnojamos parodos. Ekskursija po rūmus ir parką*.

Iš Renavo keliausime į Viekšnius, kur yra seniausia Lietuvos vaistinė – muziejus. Enciklopedijoje parašyta, kad seniausia Lietuvos vaistinė įkurta 1860 m. Ši vaistinė priklausė Aleksandravičių, didžiai protingų vyrų giminei. Vaistinė tai savotiškas Viekšnių simbolis, dalis praeitų šimtmečių liaudies išminties, kultūros, mokslo, švietimo, sveikatos ir daugelio kitų dalykų. Vaistinės pastatas jau baigia skaičiuoti antrąjį šimtmetį ir stengiasi toliau išlaikyti anų laikų dvasią ir išmintį. Čia išsaugoti anų laikų receptai, vaistų fasavimo pavyzdžiai, įdomi pačių vaistų ekspozicija tarp kurių gana pagarbioje vietoje yra džiovinta vilko mėsa, vėžio girnelės, bekojis driežas, gyvatė, rupūžė. Sibiro bebro šlapimo organai ir … žmogaus odos diržai. Ekskursija su vietiniu gidu*.

Kelionės vadovo lydimi, pasižvalgome po Viekšnius ir keliaujame namų link.

 Į kelionės kainą įskaičiuota:
*Kelionė autobusu;
*Kelionės vadovo paslauga – ekskursinė programa;
*Kelionės organizacija.

 Papildomos išlaidos: mokami objektai, mokamos paslaugos:(*)
*Ekskursija po Telšius. Vietinio gido paslauga – tikslinama.
*Ekskursija Renavo dvaro rūmai. Bilietas 2 – 1 €/asm. Gidas 15 €/grupei;
*Viekšnių vaistinė. Bilietas 2 – 1 €/asm. Gidas 15 €/grupei;

.Pastaba.

*Minimalus turistų skaičius kelionei autobusu organizuoti yra 30 turistų. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionių organizatorius įsipareigoja apie tai pranešti raštu likus ne mažiau kaip 2 kalendorinėms dienoms iki kelionės pradžios.
*Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 2 dienoms iki kelionės pradžios, atsiųsime nurodytu elektroniniu paštu arba trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu.
*Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.
*Keliautojai, pageidaujantys užsisakyti priekinę vietą autobuse, gali tai padaryti už 10 eur/asm. papildomą mokestį.
Pasiteiravimui apie kelionę: