Pasakiška kelionė į pašvaisčių ir Kalėdų senelio šalį – Laplandiją

Laplandija – tai ne tik gražios gamtos kraštas, bet ir Kalėdų Senelio gimtinė. Būtent jis yra svarbiausias Kalėdų simbolis, kasmet į atokią šiaurę sutraukiantis tūkstančius vaikų ir nostalgiją vaikystei jaučiančių suaugusiųjų. Stebuklingi pašvaisčių vaizdai, pritrenkiantis, lyg iš Kalėdinio atviruko gamtos grožis, absoliuti ramybė yra nuostabi atgaiva kūnui ir sielai. Kalėdinės iliuminacijos ir akinančiai baltas sniegas pagyvina mums neįprastą Poliarinės nakties tamsą.
Pasakiška kelionė į pašvaisčių ir Kalėdų senelio šalį – Laplandiją
9 lapkričio - 16 lapkričio
929 €
929 €
Kaina asmeniui
PASAKIŠKA KELIONĖ Į PAŠVAISČIŲ IR KALĖDŲ SENELIO ŠALĮ – LAPLANDIJĄ
8 dienų ir 7 nakvynių kelionė. Kaina asm., kai nakvynė viešbučio 2-viečiuose kambariuose.

Išvykimo vietos

  • 03.30 val. iš Klaipėdos, PC Akropolis aikštelės nuo Dubysos g. pusės
  • 04.00 val. - Kretinga, PC LIDL aikštelė
  • 04.30 val. - Plungė, Circle degalinė prie Porto
  • 05.00 val. - Telšiai, kavinė Branša
  • 06.15 val. - Šiauliai, PC Akropolis aikštelė
  • 06.30 val. - Šiauliai, Katedra, autobusų stotelė Tilžės g.

Kelionės privalumai:

*Išskirtinė pažintis su snieguotąja Laplandija ir šiaurietiškos pramogos visai šeimai.

* Lankysimės Ranua zoologijos sode.

*Svečiuosimės Kalėdų Senelio rezidencijoje!

*Stebėsime (jei pasiseks) užburiantį gamtos reiškinį – Šiaurės pašvaistę.

*Lankysimės šiaurės elnių fermoje.

*Trumpai susipažinsime su Suomijos sostine – Helsinkiu.

1 diena. KLAIPĖDA-TALINAS-HELSINKIS (nuvažiuojama ~650 km ir nuplaukiama ~90 km)

Anksti ryte išvykimas. Kelionė per Latviją, Estiją. Pietums sustojimas Latvijos–Estijos pasienyje.
Po pietų atvykstame į Taliną.

Apžvalginė ekskursija po Taliną autobusu: Tompea, Kadriorgo parkas, rūmai, Dainų slėnis, Piritos buriavimo centras, Šv. Brigitos vienuolynas, Botanikos sodas, Talino televizijos bokštas, Lennusadam uostas. Laisvas laikas.

Vykstame į uostą ir  16.30 val. puikiu Tallink kompanijos laivu  išplaukiame į Helsinkį  (~ 3 val.). Artėjant prie Helsinkio, grožimės miesto ir akmenuotų salelių-šcherų vaizdais.  Nakvynė viešbutyje netoli Helsinkio.

2 diena. HELSINKIS–OULU (~600 km)

Pusryčiai viešbutyje. Vyksime suomiškosios Laplandijos link, pakeliui trumpam sustojant Vaskikelo varpų muziejuje, kuriame eksponuojama apie 1500 varpų. Atvykstame į Oulu – penktą pagal dydį Suomijos šiaurės miestą-uostą, kurį dar XVII a. pradžioje įkūrė švedų karalius Karolis IX. Šiuo metu tai viena svarbiausių Suomijos vietų, kurioje vystomos naujausios technologijos, chemijos pramonė. Nedideliame Oulu senamiestyje veikia restoranėliai, kuriuose galima jaukiai pavakarieniauti.  Nakvynė viešbutyje Oulu.

3 diena. OULU–RANUA–ROVANIEMI (~250 km)

Pusryčiai viešbutyje. Vykstame į Ranua.  Vykstame į  Ranua zoologijos sodą (**) (~20 €/asm. grupinis bilietas) atidarytas 1983 metais. Ištisus metus dirbantis Ranua zoologijos sodas yra viena pagrindinių įžymybių Laplandijoje, esanti maždaug apie 80 km atstumu nuo Kalėdų senelio gimtinės Rovaniemio. Tai – šiauriausias zoologijos sodas pasaulyje, kuriame gyvena apie 200 gyvūnų, atstovaujančių 50 rūšių. Lankytojai iš labai arti gali pamatyti ne tik taikius miško gyventojus – briedžius, elnius, bet ir plėšrūnus – lūšis, rudąsias meškas, vilkus bei baltuosius lokius, vasarą besimurgdančius tvenkinyje, o žiemą sniege. Visiems parko gyventojams sukurta kiek įmanoma į laukinę gamtą panaši aplinka.

Vykstame į Rovaniemi. Pažintis su Laplandijos sostine Rovaniemiu – arktiniu miestu, esančiu poliarinio rato susikirtimo taške. Miestas neoficialiai laikomas sostine ir vartais į Suomijos Laplandiją. Arkties šviesos reiškiniai: poliarinė naktis, šiaurės pašvaistė ir vidurnakčio saulė.

Išvyka į Kalėdų Senelio – Joulupukki kaimą, apsuptą stebuklingai gražios gamtos. Kalėdų Senelio miestelis daugeliui yra pagrindinis traukos objektas Laplandijoje. Kasmet šis miestelis sutraukia apie 300 tūkst. Lankytojų. Tik įvažiavus į šią vietą, kaip pasakoje, atsiveria mažyčių, girliandomis puoštų namukų virtinė, didžiulė kalėdinė eglė. Skamba kalėdinės, šventišką nuotaiką keliančios melodijos bei daugybė suvenyrų parduotuvėlių.  Čia susitiksime su tikruoju Kalėdų Seneliu! Suomiai teigia, jog Kalėdų Senelis ir Kalėdų dvasios gyvena būtent Laplandijoje. Su Kalėdų Seneliu, jo elniais ir nykštukais pasimatysime jo rezidencijoje, kur rasite kalėdinį paštą, iš kurio galima išsiųsti atvirlaiškį su paties Kalėdų Senelio antspaudu, suvenyrų parduotuves, samių kotą, jaukias kavinukes ir daugybę įvairiausių pramogų.

Nakvynė viešbutyje Rovaniemi.

4 diena. ROVANIEMI – INARI–IVALO– SAARISELKA (~400 km)

Pusryčiai viešbutyje. Vykstame į Inari. Priešais Inari kaimą driekiasi didysis Inari ežeras. Inari ežeras yra trečias pagal dydį Suomijos ežeras, jo plotas 1 084 m². Oficiali giliausia vieta yra 92 metrai, esanti Vasikkaselkä atvirame vandens zonoje.

Lankome Nacionalinį Samių muziejų po atviru dangumi ir gamtos centrą* (15€-13€). Teritorijoje yra beveik penkiasdešimt pastatų ir statinių, sugrupuotų pagal kultūrines sritis ir jų naudojimo pobūdį palei 800 metrų ilgio šiaurės elnių piemens laso formos taką. Samių muziejaus muziejus po atviru dangumi pasakoja apie 10 000 metų Inari istoriją.

Užsukame į Ivalo. Tai –  20 kilometrų į pietus nuo Inari ežero esantis miestelis, kuriame gyvena 3000 žmonių  yra susisiekimo su Suomijos Laplandijos slidinėjimo kurortais ir pramogų lauke centras.

Vykstame į Saariselka. Apsigyvename viešbutyje.

Laisvas laikas. Pageidaujantys vyksta į Šiaurės pašvaistės medžioklę – apžvalgos aikštelėje.   Šiaurės pašvaistėmis gali mėgautis ne visada, čia jau reikia šiek tiek sėkmės…Tai –  neapsakomas jausmas. Dangus sužaižaruoja žaliom, rausvom, raudonom ir net mėlynom spalvom – jos nuolat kinta, kartais gali įžiūrėti takelį, nusidriekusį per visą dangų, kartais skrendantį paukštį, o kartais belieka tik gultis ant sniego ir atgaudinėti kvapą iš nuostabos. Neabejotinai, kiekvienas šį mažą stebuklą savo gyvenime privalo pamatyti. Saariselka yra puiki vieta stebėti šiaurės pašvaistes. Nakvynė viešbutyje.

5 diena. SAARISELKA.

Pusryčiai viešbutyje.

Diena, skirta šiaurietiškoms  pramogoms.

Pageidaujantiems – Haski Safaris* yra puikus būdas tyrinėti užšalusią Laplandiją ir mėgautis snieguotu mišku bei gamtos tyla. Dviejų valandų programos metu galėsite pasimėgauti nuostabia Laplandijos gamta besimaišydami ar sėdėdami rogėse (2,5 val. ~195€-98€ /asm.).

Pageidaujantiems – Safaris sniego motociklais*  –  mėgausitės nuostabia aplinka ir karštais užkandžiais  Laukinės gamtos stovykloje ( 2 val. nuo ~110 € /asm.)

Šis safaris yra puikus pasirinkimas norint įgyti pirmųjų vairavimo sniego motociklu įspūdžių, trasa suplanuota pagal jūsų įgūdžius.

Pageidaujantiems naktinis turas* stebėti aurora borealis (šiaurės pašvaisčių) (~3 val. – nuo 105 € /asm.).

Nakvynė viešbutyje.

6 diena. SAARISELKA–ROVANIEMI–KEMI–OULU (~490 km)

Pusryčiai viešbutyje.

Vykstame į autentišką šiaurės elnių fermą (**) kaime,  kur pamatysime šiuos ištvermingus, gyventi šiaurėje prisitaikiusius gyvūnus, susipažinsime su šiaurės elnių ganymo tradicijomis (2 val. ~88-68 € /asm.)

Keliaujame į Kemi. Kemi yra tikras šiauriausio Suomijos regiono perlas, traukiantis turistus savo istoriniais pastatais, karališkomis lankytinomis vietomis ir patogiu susisiekimu.  Vieną iš tokių vietų – ledo pilį  Snow Castle  aplankome.  Šis baltas stebuklas, esantis vos už vieno kilometro nuo Kemi centro, siūlo ekskursijas po varvekliais paauksuotas sales, nesvarbu, ar tai būtų viduržiemis, ar vidurvasaris.“*

Nakvynė viešbutyje Oulu arba jo apylinkėse.

7 diena. OULU–HELSINKIS–TALINAS (nuvažiuojama ~610 km ir nuplaukiama apie 90 km)

Pusryčiai viešbutyje.  Vakarop  atvykstame į Helsinkį. Keltu išplaukiame į Taliną. Nakvynė viešbutyje, Taline.

8 Diena. TALINAS–KLAIPĖDA (~620 km)

Pusryčiai viešbutyje. Ekskursija pėsčiomis po viduramžių gynybine siena apjuostą Talino senamiestį. Pamatysime XIV a. pastatytą rotušę, ant kurios bokšto įsitaisęs Talino simbolis Senasis Tomas. Lipdami laipteliais Trumposios Kojos gatvele, pasieksime Aukštutinį Taliną, kur jau IX a. buvo pastatyta tvirtovė, o dabar čia įsikūręs Estijos Parlamentas. Pamatysime XIII a. statytą Domo katedrą ir žymiai naujesnę Aleksandro Nevskio stačiatikių katedrą. Žemutinį Taliną apžiūrėsime iš apžvalgos aikštelių, o ten pateksime leisdamiesi Ilgosios Kojos gatve. Žemutinis Talinas – viduramžių pirklių miestas. Čia pamatysime daugybę išlikusių pirklių pastatų, gildijų rūmus ir „viduramžių švyturiu“ vadinamą Šv. Olafo bažnyčią.

Kelionė į Lietuvą.

Vėlai vakare grįžimas namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
Kelionė patogiu turistinės klasės autobusu;

Kelto bilietai Talinas-Helsinkis-Talinas;

Kelto kuro, CO2 mokesčiai;

7 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais;

Kelionės vadovo paslauga – ekskursinė programa;

Organizacinės išlaidos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (pasirūpinama individualiai);  ausinukų nuoma, miestų turistiniai mokesčiai, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos, papildomos paslaugos, bilietai į mokamus objektus.

MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI ~200-250 € /asm..

Pastaba. (**) pažymėtus objektus turistai užsisako ir apmoka iš anksto, pirkdami kelionę.

Rekomenduojama turėti: miegmaišį (arba pledą),pagalvėlę, patogius šiltus žieminius batusšiltą striukę (slidininko kostiumą) arba kailinius2-3 poras pirštiniųžieminę kepuręšalikąvilnones kojines, apatinių rūbų ir kojinių komplektą.

Papildoma informacija.

*Galiojantis Lietuvos Respublikos piliečio pasas  arba  asmens tapatybės kortelė. Pasas / asmens tapatybės kortelė, kurio galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, laikomas negaliojančiu. Daugelis valstybių reikalauja, kad turisto pasas / asmens tapatybės kortelė galiotų ne trumpiau kaip 3 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos.

*Vykstant į kelionę rekomenduojama turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Tokį draudimą galite įsigyti draudimo bendrovių atstovybėse. Vykstant į šią kelionę, galioja ir Europos sveikatos draudimo kortelė. Taip pat rekomenduojame įsigyti neįvykusios kelionės draudimą (ne vėliau kaip 21d.iki kelionės pradžios, mokant galutinę kelionės kainą).

*Kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą, atsižvelgdamas į grupės pageidavimus ir objektyvias sąlygas. Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali kisti, kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda.

*Vietinių švenčių metu kai kurie programoje numatyti lankomi objektai gali būti uždaryti.

SVARBU! Esant ankstyvam išvykimui iš viešbučio gali būti pateikiami pusryčių paketai.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 678 59 120  el paštu:   keliones@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt
  • PROGRAMA yra autentiška  Alvaturo nuosavybė. Panaudojus programa tretiems asmenims be autoriaus sutikimo atsakoma įstatymu nustatyta tvarka.