Nauji atradimai ir pažinimo džiaugsmas Estijoje. Paide–Aksi–Tartu

Nauji atradimai ir pažinimo džiaugsmas Estijoje. Paide–Aksi–Tartu
Kelios datos

Išvykimo vietos

  • 02.30 val. iš Klaipėdos nuo PC „Akropolis“ aikštelė iš Dubysos g. pusės
  • 03.00 val. iš Kretingos (nuo parduotuvės LIDL Žemaitės al.12)
  • 03.30 val. - Plungė, Circle degalinė prie Porto
  • 04.00 val. - Telšiai, kavinė Branša
  • 05.30 val iš Šiaulių Tilžės g., stotelė prie Katedros.

1 diena.

Kelionė per Latviją, Estiją. Atvykimas  į  Paide.  Paide –  senas  geologiniu pavadinimu (paide- klintys) Estijos miestelis, kuriam jau daugiau nei 700 m. Tarp naujų muziejų Estijoje garsėja Paidės *laiko centras „Wittenstein“.  Aštuoniuose Livonijos laikų pilies bokšto aukštuose, kylant liftu,  galima  išlipti vis kitame amžiuje – nuo pačių seniausių proistorės epochų kilti į viduramžius, pašto karieta apkeliauti Estijos dvarus, gyvulių vagone dundėti į tremtį, pagyventi niūriomis sovietmečio realijomis ir pagaliau išlipti Baltijos kelio ir Estijos Nepriklausomybės salėje.

Išvykimas iš Paidės, kelionė į Aksi. *Ledynmečio periodo centro lankymas. Tai – naujas, interaktyvus, unikalus ir savitas turistinis objektas, užimantis 2200 kv. m. plotą – pastato 3 aukštus.  Ekspozicijose  pamatysite   ledynmečio periodo gyvūnus, sužinosite apie klimato kaitos padarinius žmogaus ir gyvūnų gyvenimui, Estijos krašto reljefui.  Po ledynmečio centro apžiūrėjimo išvykimas į Tartu. Nakvynė viešbutyje.

2 diena.

Pusryčiai. Pažintis su Tartu senamiesčiu: Rotušės aikštė, Šv. Jono bažnyčia, akmenimis grįstos gatvelės, vedančios prie daugybės muziejų ir žavingų mažų kavinukių, Tartu universiteto (statyto 1799 m.) pastatų kompleksas, Šv. Antano gildija, puoselėjanti istorinių Hanzos laikų gildijos tradicijas, paminklas Tartu universiteto įkūrėjui švedų karaliui Gustavui II Adolfui, Tomemegi kalva su „Toravere“ observatorija, Domo katedros griuvėsiai ir Universiteto biblioteka, “Velnių” ir “Angelų” tiltai, dviejų Vilde paminklas. Grupės pageidavimu, aplankomas *mokslo centras „AHHAA“. Tai – didžiausias tokio tipo centras Baltijos šalyse. Jo tikslas – įvairaus amžiaus lankytojus įdomiai ir žaismingai supažindinti su mokslu bei technologijomis, suteikti galimybę eksperimentuoti. Centras turi 4D kino teatrą, planetariumą, siūlo dviračiu pasivažinėti palubėje ištiestu lynu, iš arti stebėti skruzdėlyno gyvenimą ir t.t. Išvykimas iš Tartu. Kelionė per Estiją, Latviją. Vakare grįžimas į Lietuvą.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
*Kelionė patogiu turistinės klasės autobusu;
*1 nakvynė viešbutyje su pusryčiais Tartu;
*Kelionės vadovo paslauga – ekskursinė programa;
*Kelionės dokumentų sutvarkymas.

Papildomos išlaidos kelionėje:
*Tartu mokslo centras “AHHAA”.  Bilietas –17€- 12  € /asm.;
*Paide, “Wittenstein” – 9 € /asm.;  gidas – 50  € /grupei;

*Ledynmečio periodo centras – 11€ /asm. + gidas 60 € /grupei
*Asmenines išlaidos.

Gido sistema (ausinukai) – 5 € /asm.

Pastaba.

  • Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.

Reikalingi dokumentai:

  • LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas iki kelionės pabaigos turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  • Ieva  tel.: +370 678 59 120  el paštu:   keliones@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu: info@alvaturas.lt