Kelionė pas Kalėdų senelį į Laplandiją ir Naujų Metų sutikimas Helsinkyje

Laplandija – tai ne tik gražios gamtos kraštas, bet ir Kalėdų Senelio gimtinė. Būtent jis yra svarbiausias Kalėdų simbolis, kasmet į atokią šiaurę sutraukiantis tūkstančius vaikų ir nostalgiją vaikystei jaučiančių suaugusiųjų. Stebuklingi pašvaisčių vaizdai, pritrenkiantis, lyg iš Kalėdinio atviruko gamtos grožis, absoliuti ramybė yra nuostabi atgaiva kūnui ir sielai. Kalėdinės iliuminacijos ir akinančiai baltas sniegas pagyvina mums neįprastą Poliarinės nakties tamsą.
Kelionė pas Kalėdų senelį į Laplandiją ir Naujų Metų sutikimas Helsinkyje
27 gruodžio - 1 sausio
751 €
751 €
Kaina asmeniui
Kelionė pas Kalėdų senelį į Laplandiją ir Naujų Metų sutikimas Helsinkyje
6 dienų ir 5 nakvynių kelionė. Kaina asmeniui, kai nakvynė viešbučio 2-viečiuose kambariuose

Išvykimo vietos

 • 03.30 val. iš Klaipėdos, PC Akropolis aikštelės nuo Dubysos g. pusės
 • 04.00 val. - Kretinga, PC LIDL aikštelė
 • 04.30 val. - Plungė, Circle degalinė prie Porto
 • 05.00 val. - Telšiai, kavinė Branša
 • 06.15 val. - Šiauliai, PC Akropolis aikštelė
 • 06.30 val. - Šiauliai, Katedra, autobusų stotelė Tilžės g.

Kelionės privalumai:

 • Apsilankysime Kalėdų Senelio rezidencijoje
 • Susipažinsime su snieguotąja Laplandija
 • Šiaurietiškos pramogos visai šeimai
 • Lankysimės Ranua zoologijos sode
 • Pasivažinėsime šiaurės elnių traukiamomis rogėmis, smagiai pralėksime Haski veislės šunų kinkiniu
 • Naujuosius sutiksime Helsinkio centre, miesto aikštėje

1 dienaKLAIPĖDA-TALINAS-HELSINKIS (nuvažiuojama ~ 650 km ir nuplaukiama ~90 km)

Kelionė per Latviją, Estiją. Pietums sustojame Latvijos–Estijos pasienyje.
Po pietų atvykstame į Taliną.  Apžvalginė ekskursija pėsčiomis po viduramžių gynybine siena apjuostą Talino senamiestį. Pamatysime XIV a. pastatytą rotušę, ant kurios bokšto įsitaisęs Talino simbolis Senasis Tomas. Lipdami laipteliais Trumposios Kojos gatvele, pasieksime Aukštutinį Taliną, kur jau IX a. buvo pastatyta tvirtovė, o dabar čia įsikūręs Estijos Parlamentas. Pamatysime XIII a. statytą Domo katedrą ir žymiai naujesnę Aleksandro Nevskio stačiatikių katedrą. Žemutinį Taliną apžiūrėsime iš apžvalgos aikštelių, o ten pateksime, leisdamiesi Ilgosios Kojos gatve. Žemutinis Talinas – viduramžių pirklių miestas. Čia pamatysime daugybę išlikusių pirklių pastatų, gildijų rūmus, ir „viduramžių švyturiu“ vadinamą Šv. Olafo bažnyčią. Laisvas laikas.

Vykstame į jūrų uostą ir  16.30 val. puikiu Tallink kompanijos laivu  išplaukiame į Helsinkį  (~ 3 val.). Artėjant prie Helsinkio, grožimės miesto ir akmenuotų salelių-šcherų vaizdais. Nakvynė viešbutyje, Helsinkio apylinkėse.

2 diena.  HELSINKIS–OULU (~600 km)

Pusryčiai viešbutyje. Vyksime suomiškosios Laplandijos link, pakeliui trumpam sustojant Vaskikelo varpų muziejuje, kuriame eksponuojama apie 1500 varpų. Atvykstame į Oulu – penktą pagal dydį Suomijos šiaurės miestą-uostą, kurį dar XVII a. pradžioje įkūrė švedų karalius Karolis IX. Šiuo metu tai – viena svarbiausių Suomijos vietų, kurioje vystomos naujausios technologijos, chemijos pramonė. Laisvas laikas poilsiui. Nedideliame Oulu senamiestyje veikia restoranėliai, kuriuose galima jaukiai pavakarieniauti.  Nakvynė viešbutyje Oulu.

3 DIENA. OULU–RANUA–ROVANIEMI–KEMIS ( 380~ km)

Pusryčiai viešbutyje. Vykstame į  Ranua zoologijos sodą*. Ištisus metus dirbantis Ranua zoologijos sodas yra viena pagrindinių įžymybių Laplandijoje, esanti maždaug apie 80 km atstumu nuo Kalėdų senelio gimtinės Rovaniemio. Tai – šiauriausias zoologijos sodas pasaulyje, kuriame gyvena apie 200 gyvūnų, atstovaujančių 50 rūšių. Lankytojai iš labai arti gali pamatyti ne tik taikius miško gyventojus – briedžius, elnius, bet ir plėšrūnus – lūšis, rudąsias meškas, vilkus bei baltuosius lokius, vasarą besimurgdančius tvenkinyje, o žiemą sniege. Visiems parko gyventojams sukurta kiek įmanoma į laukinę gamtą panaši aplinka.

Vykstame į Rovaniemį. Išvyka į elnių fermą**, kurios metu pamatysime šiuos ištvermingus, gyventi šiaurėje prisitaikiusius gyvūnus, pasivažinėsite šiaurės elnių traukiamomis rogėmis**, kurias vadeliosite patys. Sėdame į elnių traukiamas roges ir mėgaujamės atsiveriančiais apsnigto Laplandijos miško vaizdais. Po pasivažinėjimo pasivaišinsime kava, arbata, bandelėmis.

Atvykstame  į Kalėdų Senelio – Joulupukki kaimą, apsuptą stebuklingai gražios gamtos.  Tik įvažiavus į šią vietą, kaip pasakoje, atsiveria mažyčių, girliandomis puoštų namukų virtinė, didžiulė kalėdinė eglė. Skamba kalėdinės, šventišką nuotaiką keliančios melodijos bei daugybė suvenyrų parduotuvėlių.  Čia susitiksime su tikruoju Kalėdų Seneliu! Suomiai teigia, jog Kalėdų Senelis ir Kalėdų dvasios gyvena būtent Laplandijoje. Su Kalėdų Seneliu, jo elniais ir nykštukais pasimatysime jo rezidencijoje, kur rasite kalėdinį paštą, iš kurio galima išsiųsti atvirlaiškį su paties Kalėdų Senelio antspaudu, suvenyrų parduotuves, samių kotą, jaukias kavinukes ir daugybę įvairiausių pramogų. Norintys patirti suomių vaikų žiemos malonumus, galės užsukti į “Ledo pilį“*, kurioje smagiai leisis nuo ledo kalnelių, ropos sniego bei ledo tuneliais, grožėsis įvairiomis spalvomis žėrinčiomis ledo skulptūromis, lankysis ledo bare… Pageidaujantys susipažinti su Kalėdų šventimo tradicijomis, aplankys Kalėdų rotondą*, kurioje susipažins su kalėdinių žaisliukų kolekcija, bei kalėdų šventimo tradicijomis visame pasaulyje. Šalia Joulumaa įkurtas ir Kalėdų Senelio parkas  – Santa Parkas*, kuriame smalsuoliai gali stebėti žaislus gaminančius ar imbierinius sausainius kepančius elfus, apsilankyti elfų mokykloje, pasivažinėti „Metų laikų“ traukiniu, aplankyti ledo galeriją…

Vykstame į Kemi. Nakvynė viešbutyje Kemi.

4 diena.  KEMI–OULU–JUVESKIULĖ (~450 km)

Pusryčiai. Diena, skirta šiaurietiškoms pramogoms. Vykstame į šunų fermą**. Susipažinsime su protingais ir nepakeičiamais  žmogaus pagalbininkais rūsčioje šiaurėje –  Haski veislės šunimis. Pasivaišinsime kava, arbata, sausainiais, smagiai pralėksime šunų kinkiniu, kurį teks vadelioti patiems. Tai smagi pramoga, kur Jūs pramoksite šuns vadeliotojo meno. Po pietų išvykstame namų link. Atvykstame į Juveskiulę. Nakvynė viešbutyje.

5 diena. JUVESKIULĖ–HELSINKIS (nuvažiuojama ~270 km)

Pusryčiai viešbutyje. Apie pietus atvykstame į Helsinkį. Trumpa pažintis su miestu:  pamatysime paminklą kompozitoriui J. Sibelijui, maršalo Manerheimo prospektą, Kiasmos meno muziejų, garsaus suomių architekto Alvaro Alto sukurtus „Finliandijos“ rūmus. Tęsime pažintį su miestu ir pamatysime Operos rūmus, Olimpinį stadioną, katedrą ir Espalandą – mėgstamiausią helsinkiečių pasivaikščiojimo erdvę. Vykstame į viešbutį, apsigyvename. Pageidaujantiems (pagal galimybę) – vakarienė viešbutyje.

Apie 22 val. vykstame į Helsinkio centrą. Naujų Metų sutikimas Helsinkio centre.  Metų sandūra  bus švenčiama didžiuliame renginyje, vyksiančiame Kansalaistori aikštėje. Helsinkio Naujuosius metus organizuoja Helsinkio miestas. Tradicinis renginys vyksta nuo 1930 m. Nakvynė viešbutyje.

6 DIENA. HELSINKIS–TALINAS–KLAIPĖDA (nuplaukiame apie 90 km ir nuvažiuojame ~620 km).

Pusryčiai viešbutyje. Kelionė keltu iš Helsikio į Taliną. Kelionė per Estiją, Latviją – į Lietuvą.

Vėlai vakare grįžimas namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
Kelionė patogiu turistinės klasės autobusu;

Kelto bilietai Talinas-Helsinkis-Talinas;

5 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais;

Kelionės vadovo paslauga – ekskursinė programa;

Organizacinės išlaidos.

Papildomi mokesčiai:

Kelto kuro, CO2 mokesčiai (mokama agentūroje, perkant kelionę) – 10 € /asm.

Gido sistema (ausinukai) – 10 € /asm.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (pasirūpinama individualiai);  ausinukų nuoma, miestų turistiniai mokesčiai, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos, papildomos paslaugos, bilietai į mokamus objektus.

MOKAMIEMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~250 €

*Ranua zoologijos sodas: suaugusiems ~ 23,50 EUR; studentams, vaikams 4-14 m. ~ 19 EUR; senjorams ~ 22,50 EUR; vaikams iki 4 m. – nemokamai. Bilietų kainos grupėms nuo 11 asmenų: suaugusiems ~ 20 EUR, vaikams 4-14 m. ~ 16 EUR.

PASTABOS:

(**) pažymėtas papildomas pramogas būtina užsisakyti iš anksto. Nuvykus tokios galimybės nebus!

Turistai, neužsisakę apsilankymo šunų arba elnių fermoje, turės laisvą laiką  Rovaniemyje arba Kemyje.

KELIONĖS PRIEMOKOS:

Apsilankymas elnių fermoje ir pasivažinėjimas rogėmis elniais (suaugusiam) – 88 € / suaug. – 68 € / vaikui iki 11,99 m. 

Apsilankymas šunų fermoje ir pasivažinėjimas šunų kinkiniu – 75 / susug.- 45 € / vaikui 11,99m.

Rekomenduojama turėti:

miegmaišį (arba pledą),pagalvėlę, patogius šiltus žieminius batusšiltą striukę (slidininko kostiumą) arba kailinius2-3 poras pirštiniųžieminę kepuręšalikąvilnones kojines, apatinių rūbų ir kojinių komplektą.

Papildoma informacija.

*Galiojantis Lietuvos Respublikos piliečio pasas  arba  asmens tapatybės kortelė. Pasas / asmens tapatybės kortelė, kurio galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, laikomas negaliojančiu. Daugelis valstybių reikalauja, kad turisto pasas / asmens tapatybės kortelė galiotų ne trumpiau kaip 3 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos.

*Vykstant į kelionę rekomenduojama turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Tokį draudimą galite įsigyti draudimo bendrovių atstovybėse. Vykstant į šią kelionę, galioja ir  Europos sveikatos draudimo kortelė. Taip pat rekomenduojame įsigyti neįvykusios kelionės draudimą (ne vėliau kaip 21d.iki kelionės pradžios, mokant galutinę kelionės kainą).

*Kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą, atsižvelgdamas į grupės pageidavimus ir objektyvias sąlygas. Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali kisti, kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda.

*Vietinių švenčių metu kai kurie programoje numatyti lankomi objektai gali būti uždaryti.

SVARBU! Esant ankstyvam išvykimui iš viešbučio gali būti pateikiami pusryčių paketai.

Pasiteiravimui apie kelionę:

 •  Ieva  tel.: +370 678 59 120  el paštu:   keliones@alvaturas.lt
 • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt