Kalvotoji Žemaitija – lietuviško paveldo aruodas

Žemaitijos nacionalinis parkas – tai tikras lietuviško paveldo aruodas ir atradimas tiems, kurie vertina natūralumą ir savitumą! Gamta, istorija, tradicijos, sena architektūra... Visa tai atrasite, pajausite, paragausite...
Kalvotoji Žemaitija – lietuviško paveldo aruodas
7 liepos
39 €
39 €
Kaina asmeniui
Kalvotoji Žemaitija – lietuviško paveldo aruodas
1 dienos ekskursija

Išvykimo vietos

  • 09.00 val. - Klaipėda, PC Akropolis (iš Dubysos g pusės)
  • 09.15 val. - Gargždai, Swedbank aikštelė

MARŠRUTAS: PLUNGĖ–ŽEMAIČIŲ KALVARIJA–BARSTYČIŲ AKMUO–APUOLĖS PILIAKALNIS–ŠALTOJO KARO MUZIEJUS PLOKŠTINĖJE–PLATELIAI–KAIMO TURIZMO SODYBA „PO ĄŽUOLAIS“.

Atvyksime į Plungę. Plungė ir jos apylinkės – vienos gražiausių vietų Žemaitijoje. Labiausiai lankytojus traukia Plungės dvaro ansamblis*. Dėl ypatingo puošnumo ir prabangos šis dvaras vadinamas Žemaitijos Versaliu. Ansamblį sudaro  prabangūs Oginskių rūmai bei kiti išlikę dvaro statiniai: oficinos, žirgynas, laikrodinė ir kt.  Statinių kompleksą juosia 60 ha  išpuoselėtas parkas bei vandenų sistema.  Apžiūrėję dvaro parką, lankysite  Oginskių šeimai skirtą ekspoziciją. Ekskursija su vietiniu gidu*.

Aplankysime įspūdingą miestelį – Žemaičių Kalvariją. Miestelis yra išsaugojęs IX–XIII a. būdingą kelių ir gatvių tinklą, nemažai archeologijos, architektūros, dailės, sakralinių bei kitų kultūros paveldo ir gamtos vertybių.

Vyksime prie didžiausio riedulio Lietuvoje – Barstyčių akmens. Tai didžiausias akmuo Lietuvoje. Matmenys: ilgis – 13,4 m., aukštis – 3,6 m., plotis 7,5 m. Sveria apie 680 tonų. Akmuo sudarytas iš lauko špato, kvarco, žėručio. Ledynų atvilktas iš Fenoskandijos uolyno, esančio Skandinavijoje. Akmuo taip pat įtrauktas į Lietuvos rekordų knygą.

Vyksime prie Apuolės piliakalnio. Apuolė – anksčiausiai rašytiniuose šaltiniuose paminėta gyvenvietė Lietuvoje, kur kažkada buvo viena garsiausių ir didžiausių kuršių pilių. Šiandien Apuolė – draustinis, kuriame vaizdingas Luobos upės slėnio kraštovaizdis, piliakalnis, tų laikų gyvenvietės ir kapinyno liekanos.

Keliaujame į Platelius.  Ekskursija po Platelius: ŽNPD Platelių lankytojų centras, apžvalgos aikštelė prie Platelių ežero, Platelių bažnyčia, Platelių dvaro parkas.

Netoli Platelių, Plokštinės miške yra vienintelis Europoje ŠALTOJO KARO MUZIEJUS*, vienas įdomiausių objektų  Žemaitijoje, kurio įkūrimo tikslas – papasakoti apie ilgą laiką trukusį Šaltąjį karą, branduolinės ginkluotės keliamą grėsmę. Muziejus įrengtas viename pirmųjų Sovietų Sąjungoje, buvusiame požeminiame balistinių raketų šachtiniame paleidimo komplekse. Ekskursija muziejuje*. Muziejaus ekspozicija pasakoja apie penkis dešimtmečius trukusį Šaltąjį karą. Su vietiniu gidu patekę į muziejų, leisitės į bunkerį, apžiūrėsite istorinę ekspoziciją, raketų valdymo pultus, tikslų raketos SS-4 maketą, bunkerio vado kabinetą… Nusileidę dar žemiau, susipažinsite su atkurta ryšio mazgo aparatūra bei įgula.

Vyksite ant Cidabro kalno esančio 15 m aukščio Siberijos apžvalgos bokšto. Iš bokšto matyti Platelių ir Beržoro ežeraiSiberijos pelkė – viena vertingiausių pelkių Žemaitijos nacionaliniame parke, kuri yra paskelbta telmologiniu draustiniu, Beržoro kaimas, pietinė Platelių miestelio dalis, Liepijų miškas.

Vykstame į sodybą „Po ąžuolais“. Sodyba „Po Ąžuolais“ savo lankytojams suteikia progą  paragauti krosnyje kepto „kugelio“ (plokštainio) su spirgučiais ir grietine! Žemaičių jėga ir stiprybė tikrai Jus užvaldys! (12 € /asm.).

Po įspūdingos dienos – kelionė namo. Vakare grįžimas į namus.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
*Kelionė autobusu;
*Kelionės vadovo paslauga – ekskursinė programa;
*Kelionės organizacija.

Papildomos išlaidos:

*Plungės dvaras /muziejus, parkas. Bilietas – 5€-3 € / senj., stud., moksl. Gido paslauga grupei – 30 Eur;

*Plateliai. ŽNPO Lankytojų centras – 6 Eur / grupei. Vietinis gidas Plateliuose – 24 Eur / grupei;

*Plokštinė. Šaltojo karo muziejus – 12€ /asm.-6€ / senj., moksl., neįgal.;

*Kaimo sodyba “Po ąžuolais“. Kugelio degustacija – 12 € /asm.

Pastaba.

*Minimalus turistų skaičius kelionei autobusu organizuoti yra 30 turistų. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionių organizatorius įsipareigoja apie tai pranešti raštu likus ne mažiau kaip 2 kalendorinėms dienoms iki kelionės pradžios.

*Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 2 dienoms iki kelionės pradžios, atsiųsime nurodytu elektroniniu paštu arba trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu.

*Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

*Keliautojai, pageidaujantys užsisakyti priekinę vietą autobuse, gali tai padaryti už 10 eur/asm. papildomą mokestį.

Pasiteiravimui apie kelionę: