Kalėdų dvasia meilės ir istorijos mieste – Romoje (kelionė lėktuvu su kelionės vadovu iš Lietuvos!) 2024.12.16-2024.12.20 d

16 gruodžio - 20 gruodžio
729 €
729 €
Kaina asmeniui
Kalėdų dvasia meilės ir istorijos mieste - Romoje 2024.12.16-20
kaina asmeniui apsistojant dviviečiuose/triviečiuose (triviečių kambarių skaičius ribotas) kambariuose su pusryčiais

1 diena. Skrydis Ryga – Roma. Popiet atskridę, viešuoju arba užsakytu *transportu (grupės pageidavimu už papildomą mokestį užsakome pervežimą, kaina priklauso nuo grupės dydžio) vyksite į Romą. Apgyvendinimas viešbutyje Romoje. Laikas poilsiui. Nakvynė viešbutyje.

2 diena. Pusryčiai. Miesto transportu* vykstame į mažiausią pasaulyje valstybę – Vatikaną. Šv. Petro bazilika – pagrindinė pasaulio katalikų bažnyčia: Mikelandželo “Pieta”, Berninio šedevrai, apaštalo Petro kapas, popiežių palaidojimai. Pageidaujantys (esant galimybei) galės gėrėtis Romos panorama nuo Mikelandželo suprojektuoto iškilaus *bazilikos kupolo, į kurį veda 330 pakopų laipteliai. Lankymasis *Vatikano muziejuje – viename iš didžiausių pasaulyje meno lobynų (Rafaelio stancos – popiežių apartamentai, Mikelandželo freskos Siksto koplyčioje, kurioje renkamas popiežius, Pinakoteka – popiežiškoji paveikslų galerija ir kt.).
Apžvalginės ekskursijos po Romą metu  mus pasitiks Šv. Angelo pilis ir tiltas, Karoliukų gatvė, barokinė Navonos aikštė – gražiausia Romos aikštė, kurioje puikuojasi Lorenco Berninio, Frančesko Borominio bei Džakomo Delaporto fontanai. Grožėsimės „Keturių upių“ fontanu, kurį puošia keturių tuo metu žinomų upių − Nilo, La Plata, Dunojaus ir Gango − alegorinės figūros. Laisvo laiko metu siūlome įsilieti į kalėdinių mugių šurmulį. Nakvynė viešbutyje Romoje.

3 diena. Pusryčiai. Šiandien mūsų laukia imperatoriaus Konstantino laikų kvartalas – Lateranas: Šv. Jonų Laterane Bazilika ir rūmai – buvęs prabangus senovinis Romos imperijos dvaras, kuris ištisą tūkstantį metų, iki pat XIV a., tarnavo kaip pagrindinė popiežių rezidencija. Atstatytuose Laterano rūmuose šiuo metu įsikūręs Vatikano istorijos muziejus, kuriame kiekvienas pageidaujantis gali susipažinti su Popiežiaus valstybės istorija. Kairioje rūmų aikštės pusėje yra „Šventieji laiptai“, kuriais, kaip manoma, Jėzus lipo pas Pontijų Pilotą. Laiptų viršuje stovi „Švenčiausių Švenčiausia“ koplyčia, kurioje viduramžiais galėjo melstis tik popiežius. Šalia didingų rūmų stovi Šv. Jonų Bazilika. Tai Romos katalikų katedra, kurios vyskupas yra pats popiežius, o pati bažnyčia yra viena iš Vatikanui priklausančių didžiųjų miesto bazilikų. Laterano aikštės viduryje apžiūrėsite 1588 m. iš Egipto atgabentą ir pastatytą obeliską. Pamatysime didžiausią antikinio pasaulio pastatą Koliziejų, dar vadinamą Flavijų amfiteatru, senosios Romos visuomeninio gyvenimo centras – forumas, Kapitolijaus kalva su miesto merija, muziejais ir skulptūromis, Venecijos aikštė su B. Musolinio valdžios rezidencija.
Nakvynė viešbutyje Romoje.

4 diena. Pusryčiai. Miesto transportu* vykstame į Romos centrą. Pamatysime 126 metais pastatytą  Romos Panteoną. Bus galimybė paragauti šv. Eustachijaus kavos, jeigu pavyks – aplankysime 150 skonių ledainę, kurioje ragausime skaniuosius  „giolitti“.  Aplankysime  Trevi fontaną, turistus traukiantį ne tik dėl savo barokinio grožio, bet ir populiarių legendų. Viena iš jų – jei įmesite monetą į fontaną, netrukus sugrįšite į Romą, jei dvi – sutiksite gyvenimo meilę, o jei tris – Jums tuoj suskambės vestuvių varpai! Dėl šio bei kitų panašių prietarų objekte kasdien atsiduria apie 3000 eurų, kurie kasnakt ištraukiami ir paaukojami „Caritas“ labdaros organizacijai. Pasieksime Ispanijos aikštę. Čia plyti pagrindinė susitikimų vieta – Ispaniškieji laiptai, daugelį šimtmečių traukiantys meniškas sielas iš Romos ir viso pasaulio.  Nakvynė viešbutyje Romoje.

5 diena. Pusryčiai. Viešuoju arba užsakytu *transportu (grupės pageidavimu už papildomą mokestį užsakome pervežimą, kaina priklauso nuo grupės dydžio) vyksite į oro uostą. Skrydis Roma – Ryga. Vakarop parskrendame į Rygą.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Lėktuvo bilietai Ryga – Roma – Ryga .
 • 1 rankinis krepšys (55 x 40 x 23 cm) + 1 asmeninis daiktas (30 x 40 x 10 cm) – didžiausias  daiktų svoris – 8 kg. + registruojamas bagažas iki 20kg.
 • 4 nakvynės 4* viešbutyje dviviečiuose/triviečiuose (triviečių kambarių skaičius ribotas) kambariuose su pusryčiais,
 • kelionės vadovo, vykstančio iš Lietuvos, paslaugos,
 • ekskursinė programa lietuvių kalba,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas,
 • lėktuvų bilietų registracija ir administravimas.

Neįskaičiuota į kelionės kainą:

 • Vatikano muziejaus bilietus būtina užsisakyti ir apmokėti iš anksto prieš išvykstant į kelionę (vietoje įsigyti bilietų galimybės nebus) suagusiems – 35 EUR; asmenys iki 18 metų – 30 EUR Mokama agentūroje LietuvojeSvarbu: Vatikano muziejaus bilietus būtina užsisakyti ir apmokėti iš anksto prieš išvykstant į kelionę. Dėl didelės bilietų paklausos ir riboto lankytojų skaičiaus bilietai greitai išparduodami. Bilietai yra VARDINIAI (vardo ir pavardės po įsigijimo keisti negalima). Nupirkus bilietą ir atsisakius vykti į kelionę, priemoka už Vatikano muziejų ir Siksto koplyčios bilietus nėra grąžinama. Kelionė organizatoriai neatsako, jeigu neliks bilietų į Vatikano muziejų numatytoms kelionių datoms. Vatikano muziejaus nelankymo atveju, daugiau laiko skirsite miesto pažinimui.
 • Šv. Petro bazilikos kupolas ~15 Eur (lankymas savarankiškas).
 • Turisto pagalvės mokesčiai (7,5 Eur per dieną) mokami atvykus.
 • Privataus pervežimo paslauga Romoje (oro uostas – viešbutis – oro uostas) ~ 40 Eur/asm į abi puses. (Būtina užsakyti iš anksto (nurodyti pageidavimų laukelyje). Pervežimo galimybės ir kaina tikslinama pagal pageidaujančių skaičių iki kelionės likus ne mažiau kaip 5 dienoms).
 • Viešojo transporto Romoje bilietas ~7-10 Eur/dienai.
 • Galimas pervežimas Klaipėda, Kretinga, Plungė, Telšiai, Šiauliai – Rygos oro uostas ~30 Eur/asm į vieną pusę (Būtina užsakyti iš anksto (nurodyti pageidavimų laukelyje). Pervežimo galimybės ir kaina tikslinama pagal pageidaujančių skaičių iki kelionės likus ne mažiau kaip 5 dienoms).
 • Rekomenduojame įsigyti kelionės rizikų draudimą (daromas bet kurioje draudimo kompanijoje).
 • Kitos nenumatytos ar asmenines išlaidos.
 • Pageidaujant vienviečio kambario – priemoka 150eur. Jeigu vykstate vienas/viena ir nemokate priemokos už vienvietį kambarį – pagal galimybę apgyvendiname su kitu pavieniu turistu.

Pastabos

– Aukščiau pateiktos kainos asmeniui dviviečiame numeryje. Esant kitiems pageidavimams, prašome kreiptis į kelionių agentūrą.
Keliautojui nutraukus sutartį dėl kelionės lėktuvu, vykdomos reguliariuoju skrydžiu, skrydžių bilietų kaina nėra grąžinama. Apgyvendinimo rezervacijos kaina grąžinama pagal viešbučio nustatytą tvarką.
– Muziejuose  ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda.
– Organizatorius neatsako už įėjimo į numatytus objektus kainų pokyčius. Pasikeitus kainoms, gali būti paprašyta priemoka;
– Nesusirinkus minimaliai grupei (10  asmenų), kelionė gali būti atšaukta;
– į užsienį galima vykti tik turint galiojantį pasą arba ATK. Asmens dokumentas, kurio galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, laikomas negaliojančiu;
– perkant būtina nurodyti tikslius asmens duomenis (vardas ir pavardė kaip pase);
– skrydžių laikai gali keistis priklausomai nuo skrydžius vykdančios bendrovės ir kitų veiksnių. Patikslinta informacija bus suteikta artėjant kelionei;
– taip pat priklausomai nuo skrydžių laikų, muziejų darbo laiko bei kitų nenumatytų aplinkybių programos eiliškumas gali keistis;
– ekskursijos po Romą vykdomos viešuoju transportu bei pėsčiomis.
– Skrydžio bilietus turės kelionės vadovas, su kuriuo susitiksite oro uoste prie skrydžio registracijos.
– Skrydžio ir pervežimų laikai bus tikslinami prieš kelionę.

Pasiteiravimui apie kelionę:

 •  Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.lt
 • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt