Kalėdinis šėlsmas Šiaurės Lenkijoje! (kolektyvams)

Kelios datos

1 diena. Anksti  ryte, 4 val nakties išvykstame iš Klaipėdos. Kelionė per Lietuvą ir Lenkiją. Ekskurisinė programa  po Olštyno miestą. Prie Lynos upės įsikūrusęs Olštyno miestas garsėja savo XIV a. Varmijos kapitulos pilimi (pageidaujantys aplanko pilį). Pilis žymi tuo, jog ją penkerius metus nuo 1516 m. administravo garsusis astronomas Mikalojus Kopernikas. Poto apžiūrėsime  unikalius ir paslaptingus  akmeninius nykštukus Europoje, vadinamus prūsų bobomis. Pasivaikšciosime po nuostabų senamiestį. Pamatysime rotušę, XIV a. Šv.Jokūbo Katedrą ir Jeruzalės koplyčią. Norintys lanko Varmijos Mozūrijos muziejų-čia pamatysite mokslininko  Koperniko  pagamintus astronominius prietaisus.
Po ekskursinės programos apsistojame viešbutyje. Vakarop apie 18 val. autobusu  vykstame į Olštyno apylinkes, kur mūsų  lauks keli vežimai  su arkliukais, kuriais pasivėžinsime. Atvykus mūsų laukia nuostabi kaimiška tradiciška lenkiška  vakarienė, ragausime, valgysime, linksminsimės. Programoje linksmins šokių kolektyvas, dainos, atrakcijos su arkliais. Svečiai  bus įtraukti į šokius  ir žaidimus. Su gera nuotaika vakare arkliukais grįžtame iki autobuso, kuris parveš į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

2 diena. Puikiai išsimiegoję papusryčiaujame ir vykstame Gdansko link. Pirkiausiai atvykstame į Gdansko priemiestį Olivą, kuris garsėja savo parku su alpiniais sodais, įvestais nuo 1920 m, žiemos sodais, vandens kaskadomis, taip pat nuostabia medžių alėja, pasodinta net 17 a. Parko lankytojus kviečia į vidį ilgiausia Lenkijoje Rokoko stiliaus Oliva ketedra (XIII a). Tai buvo Pamario kunigaikščių laidojimo vieta.
Apsigyvename viešbutyje ir keliaujame į Gdansko senamiestį. Ekskursija pradedama nuo Gdansko senamiesčio – praeisime Karališkuoju traktu, vedančiu pro svarbiausius miesto vartus.  Tarp Aukštųjų ir Auksinių vartų, iki Žaliųjų vartų gausu renesanso stiliaus viduramžiškų pastatų: pirklių brolijos „Artūro“ rūmai, Neptūno fontanas, Aukso namai, Rotušė, viena didžiausių Europoje plytinė ankstyvosios gotikos stiliaus Šv. Mergelės katedra*(14-16 a., garsi astronominiu laikrodžiu, kuris įrengtas dar 15 a.) ir kt. Pagrindinė Senamiesčio gatvė – Ilgasis turgus (Dlugi Targ), šv. Marijos gatvelė – unikalios Gdansko architektūros kampelis, žavintis išraiškingais namų priebučiais. Judri Motlavos krantinė – mėgstama turistų ir vietinių pasivaikščiojimų vieta, čia matysime  ir Gdansko simboliu laikomą kraną „Žurav“. Po ekskursijos – laisvas laikas kalėdinėje mugėje.
Kalėdų mugė – tai daug lempučių, eglutės, skanėstai, karštas vynas ir linksmas juokas. Cinamono, meduolių, gvazdikėlių kvapas kutena nosį ir kviečia pasmaguriauti. Keptos dešrelės, karštas vynas ar alus …gardumėlis, skanumėlis. O kur dar įvairios atrakcijos? Gali būti, kad kažką gražaus rasite sau ar nupirksite dovanų artimiesiems ir bičiuliams? Bet svarbiausia į namus parvešite kalėdinę nuotaiką.
Keletas faktų iš 2021 metų mugės:
Buvo pastatyta 350 eglučių. 121 namukas, 12 vartų. Išgertas 121 000 puodelių karšto vyno. Vaikučius džiugino Kalėdų senelio scena, sostas, traukinukas ir karuselės. Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Pusryčiai. Pusšimtis kilometrų nuo Gdansko ir mes atvyksime į  Marienburgą (Malborkas). Čia stovi viena iš įspūdingiausių, didžiausių gotikinių  pilių Europoje. Pilies ansamblis formavosi net šešis šimtmečius (nuo 1274 m.). Apsilankę pilies muziejuje*, susipažinsime su pilies istorija, su jos reikšme Lietuvos istorijoje. Susipažinsime su riterių gyvenimu: lankysime gyvenamosiomis patalpomis, salėmis, menėmis ir  treniruočių vietomis… 1997 m. pilis buvo  įrašyta į UNESCO pasaulio paveldo knygą.. Po ekskursijos po pilį,  tęsiame kelionę Lietuvos link. Vėlai vakare sugrįšime į Lietuvą.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
* Kelionė patogiu autobusu;
* Kelionės vadovo paslauga, ekskursinė programa;
* Nakvynės  su pusryčiais viešbučiuose;
* Organizacinės išlaidos.

Papildomoms išlaidoms turėti apie ~220PLN (rekomenduojame išsikeisti Lietuvoje)

Pastaba.

  • Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.
  • Išvykimo informacija siunčiama likus 2-3 dienoms iki kelionės.