Įdomioji Estija ir „Vana Tallinn” aromatas: Talinas–Tartu (kolektyvams)

Patys estai sako, kad Estija turi 2 sostines – Taliną ir kultūros bei intelektualų sostinę Tartu… Tai nenuostabu. Tartu yra antras pagal dydį šalies miestas, kuriame įsikūręs seniausias šalies universitetas. Tartu - jaunatviškiausias miestas Europoje, kur net penktadalis miesto gyventojai yra studentai…
Įdomioji Estija ir "Vana Tallinn" aromatas: Talinas–Tartu
Kelios datos

1 diena.

Anksti ryte, apie 2:00 val. išvykimas iš Klaipėdos (PC Akropolis).

Kelionė Latvijos ir Estijos keliais. Apie 12 val. atvykstame Taliną.

Vykstame į „Liviko Distillery“ alkoholio gamyklą, kurioje gaminamas visiems puikiai žinomas  likeris Vana Tallinn. Tai – pirmaujanti Baltijos šalyse kokybiško alkoholio grupė,  kurią aukščiausios klasės pasauliniai prekių ženklai noriai renkasi atstovauti jiems Baltijos šalyse. Ekskursija  po  „LIVIKO DISTILLERY“ alkoholio gamyklą*. Jos metu pasiūlysime retą galimybę aplankyti veikiančią gamybą, interaktyvųjį muziejų ir pamatyti, kaip iš tikrųjų gaminami gėrimai nuo žaliavos parinkimo iki jų išpilstymo į butelius. Ekskursijos po „Liviko“ gamyklą metu sužinosime, kaip iš kartos į kartą meistrų perduoti receptai susilieja su moderniomis technologijomis.

Ekskursiją po senamiestį pėsčiomis:  pradėsime nuo Viru vartų, toliau – Tompea pilis, Aleksandro Nevskio soboras – 19 a. caro valdžios simbolis, Domo katedra, apžvalgos aikštelės, nuo kurių atsiveria nuostabūs vaizdai į Talino įlanką ir senamiestį. Rotušė, „Trumpoji koja“, „Bandelių“ skersgatvis, miesto amatininkų ir juodagalvių gildijos namai, „Storosios Margaritos“ bokštas. Ekskursijos metu išgirsite legendų, paslapčių ir mistinių istorijų. Pamatysite namą, kuriame nelabasis kėlė vestuves, šulinį, kuriame įsikūrė vandenis, vaiduoklių bokštą, sužinosite kodėl Oleivistės bažnyčios kryžiai kreivi. Savas istorijas atskleis ir net skulptūros, vėjarodės, piktogramos. Laisvas laikas.

Vykstame į viešbutį. Nakvynė viešbutyje Taline.

2 diena. Pusryčiai viešbutyje.

Taline yra  kol kas  pasaulyje analogų neturintis Jūrų muziejus Lennusadam*. Povandeninių grožybių ar gyvų eksponatų ten nepamatysite, tačiau estų pastangos sudominti laivybos praeitimi, bei dabartimi apstulbins ir tuos, kurie nėra dideli technikos mėgėjai.

Hidrolėktuvų uostas, kuriame įrengta moderni ekspozicija – tai didžiulis angaras,  pastatytas dar Pirmojo Pasaulinio karo metu. Prieš šimtmetį greta jo kaip muziejaus ekspozicija stovi 4 seni Estijos karo laivai. Pagrindinis muziejaus eksponatas ir visos ekspozicijos ašis – povandeninis laivas „Lembit“, pastatytas Anglijoje 1935 m. Beje, tai seniausias  pasaulyje povandeninis laivas, eksponuojamas muziejuje. Čia grindys pateikiamos kaip jūros dugnas. Galima pamatyti seniausio  rasto Estijos vandenyse, datuojamo 1550 m. laivo liekanas, tarpukario bei šiuolaikines jachtas, įvairius navigacinius ženklus,  karo laikų minas, torpedas. Vilioja daugybė atrakcijų. Vieną sieną  sudaro 15 modernių freskų. Lankytojams siūlomas  smagus žaidimas – patiems pagal pateiktas  schemas  išlankstyti  popierinius lėktuvus  ir išbandyti juos leidžiant  į 4 žiedų ertmę. Dar viena atrakcija – virtuali kelionė  geltonuoju povandeniniu laivu. Speciali patalpa, kur eksponuojamos karo  jūreivių uniformos. Lankytojai gali  jomis pasipuošti ir nusifotografuoti.

 

Vykstame prie vieno patraukliausių turistinių objektų TalineKiek in de Kök tvirtovės*. Bastionų tuneliai yra Kiek in de Kök tvirtovės muziejaus dalis. Paslaptingos perėjos po Talino žemės statiniais buvo pastatytos kartu su bastionais XVII–XVIII a., kad priešo nepastebimai judėtų kariai, amunicija ir kita technika. Be to, jie buvo naudojami priešo požeminėms kasybos operacijoms stebėti. Bastiono tunelių lankytojai gali naudotis audio gidu* arba pasirinkti ekskursiją su gidu*.

Laisvas laikas pasivaikščiojimui, kavai.  Nakvynė viešbutyje Taline.

3 diena.  Pusryčiai viešbutyje.

Išvykstame į Tartu. Tartu buvo pripažintas kultūros miestas nuo neatmenamų laikų. Vietinis universitetas užaugino pirmąją tautinio elito kartą, čia buvo įkurti pirmieji laikraščiai, kultūros draugijos, gimė nacionalinis teatras, įvyko pirmoji visuotinė liaudies dainavimo šventė. Be Tartu universiteto, daugybė medinių rajonų, istorinių pastatų, įvairių muziejų ir daug daugiau supažindina su Tartu istorija ir dvasiniu gyvenimu.

Tartu ruošiasi 2024 m. tapti Europos kultūros sostine. Todėl kasmet miestas tampa vis puošnesnis, įdomesnis, labiau išpuoselėtas.

Ekskursija po Tartu senamiestį: Rotušė, kurioje  yra Kreivas namas, kuris yra labiausiai neįprastas ir labiausiai pastebimas pastatas šiaurinėje aikštės pusėje. Jis taip pat vadinamas Tartu pasvirusiu Pizos bokštu, nes pasviręs į vieną pusę. Pastate įsikūręs Tartu dailės muziejus. Senoji Tartu Universiteto observatorija ant Toravere kalvos, Domo katedros griuvėsiai, Šv. Jono bažnyčia su apžvalgos aikštele, Angelų ir Velnių tiltai, „Tėvo ir sūnaus“ bei estų ir anglų rašytojų E. Vilde ir O. Wilde, „Studentų bučinio“ skulptūros

Kelionė į Lietuvą. Kelionė į namus.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

*Kelionė autobusu;

*Kelionės vadovo paslauga;

*1 nakvynė viešbutyje su pusryčiais;

*Kelionės organizacija.

Papildomos išlaidos (*): mokami objektai, mokamos paslaugos:

.

Pastaba.

  • Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.

Reikalingi dokumentai:

    • LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas iki kelionės pabaigos turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn.

Pasiteiravimui apie kelionę:

    • Ieva  tel.: +370 678 59 120  el paštu:  keliones@alvaturas.lt
    • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt