Į žydiškąjį Kėdainių kraštą: pamatyti, pajausti, išragauti… (kolektyvams)

Aplankysite 1863 m. sukilimo muziejų ir Tėvo Stanislovo liturginio meno saugotuves. Aplankysite kunigaikščių Radvilų nekropolį Kėdainiuose, susipažinsite su Krakių miesteliu. Krakėse dalyvausite žydų kulinarijos ir kultūros edukacinėje programoje.
Į žydiškąjį Kėdainių kraštą: pamatyti, pajausti, išragauti...
Kelios datos

Tai yra preliminari kelionės programa, kuri vėliau derinama su kolektyvu. Kolektyvai gali rinktis jiems tinkančias datas. Dėl kainų kreiptis el.paštu arba telefonu.

Kelionės maršrutas: Paberžė-Kėdainiai-Krakės

Pirma stotelė – Tėvo Stanislovo Paberžė. Paberžė ne be Tėvo Stanislovo tapo svarbiu Lietuvos kultūrinės veiklos centru. Paberžės kaime iki šiol viskas persmelkta jo globėjo Tėvo Stanislovo dvasia. Pirmiausia, aplankome „1863 m. sukilimo muziejų“* ir Tėvo Stanislovo liturginio meno saugotuves. Šis muziejus buvo įkurtas Paberžėje būtent todėl, kad kunigas Antanas Mackevičius, vienas sukilimo vadų, suformavo 250 sukilėlių būrį ir 1863 m. kovo mėnesį stojo į atvirą kovą prieš carinę patvaldystę. Ekskursija su muziejaus gidu*. Išvysime sukilėlių ginklų, asmeninių daiktų, dokumentų. Aplankome Paberžės bažnyčią, statytą liaudies meistrų, išpuoselėtą Tėvo Stanislovo. Pamatysime čia saugomus žymiausio Lietuvos dievadirbio Vinco Svirskio kryžius ir altorius. Klebonijoje bei svirne išvysime unikalias Tėvo Stanislovo „saugotuves“.

Nuo Paberžės iki Kėdainių – apie 30 km. Kėdainiai garsiai kunigaikščių Radvilų giminei priklausė apie 290 metų. Kėdainių senamiestis – valstybės saugomas urbanistinis paminklas, vienas iš 7 išlikusių senamiesčių Lietuvoje. Ekskursija  po Kėdainių senamiestį. Ekskursijos metu susipažinsime su vertingiausiais ir įdomiausiais senamiesčio objektais. Aplankysime evangelikų reformatų bažnyčią – kunigaikščių Radvilų nekropolį, kur jos kriptose, puošniuose sarkofaguose palaidoti Radvilų giminės atstovai. Susipažinsime su šios kilmingos giminės šeimos istoriniais ženklais.
Kėdainiai – daugiakultūrinis miestas. Mieste pamatysime škotiško miesto atspalvių ir žydų kultūros paveldo objektų.

Apsilankome Kėdainių miesto parke.  Dar XIX a. Čapskiai čia pastatė rūmus, užveisė parką. XIX a. II p. valdų šeimininku tapo rusų armijos generolas, grafas Eduardas Totlebenas. Jis rekonstravo rūmus, pertvarkė ir išpuošė parką. Peizažinio tipo parkas – vienas pirmųjų ir gražiausių Lietuvoje. Karams su Turkija atminti ir parkui papuošti apie 1880 m. parke pastatė aivaną, mečetę ir minaretą (28 m). Išliko tik pastarasis, iki šiol vienintelis atskiras minaretas Lietuvoje.

Po ekskursijos Kėdainiuose, keliaujame į Krakes (23 km). Krakės – senas 600 metų miestelis. Krakių miestelis ne tik turtingas istorija, bet ir veikliais, visuomeniškais bendruomenės nariais, kurie, rengdami projektus, nestokoja kūrybinių idėjų, o svarbiausia – nebijo jų įgyvendinti.

Nuo seno Krakėse mokydamiesi vieni iš kitų, perimdami įvairius kultūrinius papratimus greta gyveno ir sugyveno lietuvių ir žydų tautos. Kuo panašios? Kuo skirtingos? Ko viena iš kitos išmoko? Ką perėmė? Ką valgė ir kaip šventė?

Dalyvaujame žydų kulinarijos ir kultūros edukacinėje programoje*.

Edukacinės programos metu išgirsime apie žydų ir lietuvių panašumus ir skirtumus, susipažinsime su XVIII-XIX a. žydiškais rūbais, net pabandysime „žydiškai” paskaityti. O visos edukacinės programos metu ragausime įvairius žydiškus valgius: Žydišką kugelį arba „žydišką peniciliną“ (lėto virimo vištienos sultinys su kukuliu), humusą, foršmaką, chalą, kurią galėsite supinti savo rankomis. Troškulį malšinsime džiovintų obuoliukų kompotu/moliūginiu gėrimu.

Skaniai, sočiai, žydiškai pavalgę, keliaujame namų link.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
*Kelionė autobusu;
*Kelionės vadovo paslauga;
*Kelionės organizacija.

Papildomos išlaidos – mokami objektai, mokamos paslaugos (*): ~30 eur /asm.

Pastaba. Lankomų objektų kainos, eiliškumas ir skaičius gali keistis.

Pasiteiravimui apie kelionę: