Į natų pribarstytą Liepoją ir karinį Karuostos kalėjimą (gegužė)

12 gegužės
30 €
30 €
Kaina asmeniui
Į natų pribarstytą Liepoją ir karinį Karuostos kalėjimą 2024.05.12
vienos dienos ekskursija

Išvykimo vietos

  • 09.00 val. - Klaipėda, PC Akropolis (iš Dubysos g pusės)
  • 09.40 val iš Palangos, pc IKI - buvusi Cento (Klaipėdos pl.)

Karuosta – išskirtinis miestas Liepojos mieste. Šis Liepojos rajonas labai skiriasi nuo kitų miesto rajonų. Daug metų Karuosta buvo uždaras atskiras miestas. Rusų caras Aleksandras III dar 19 a. pabaigoje ėmėsi jį statyti ir kurti Rusijos imperijos karinę bazę ir tvirtovę. Karuosta tam puikiai tiko – iš visų pusių ją supo vanduo. Sovietmečiu ši bazė, taip pat, tvirtai atliko savo funkcijas ir buvo pagrindinis sovietų karo laivyno atramos taškas. Tai buvo visiškai autonominė kareivių gyvenama teritorija nepriklausanti nuo Liepojos miesto. Karuostoje stovi Šv. Nikolajaus stačiatikių jūros cerkvė. Tai – vaizdinė ir dvasinė Karuostos dominantė, ryškiai išsiskirianti iš ją supančių blokinių daugiaaukščių gyvenamųjų namų. Šios cerkvės statyba prasidėjo 1901 m. Pamatinio akmens padėjimo ceremonijoje dalyvavo pats Rusijos caras Nikolajus II su šeima. Ši cerkvė suprojektuota ir pastatyta, pagal 17 a. Rusijos stačiatikių cerkvių modelį. Po II Pasaulinio karo, Sovietų Sąjungos laikais čia buvo įrengtas pramogų centras, Karuostoje karinę tarnybą atliekantiems kariškiams. 1991 m. gruodį cerkvėje buvo laikomos pirmos mišios.
Karuostoje daugiau nei prieš 100 metų buvo įkurtas karinis kalėjimas. Tai – vienintelis karinis kalėjimas Europoje, savo duris atvėręs turistams. Tai nėra paprastas muziejus. Atvykę į Karuostą pamatysite kalėjimą, kuris nepakitęs išliko nuo caro laikų. Sužinosite kaip kalėjime gyveno įkalinti ąsmenys, apžiūrėsite įvairias įdomias ekspozicijas. Ekskursija po kalėjimą*.
Toliau aplankome Karostos Šiaurinius fortus. Šiauriniai fortai yra žinomiausia ir įspūdingiausia Liepojos gynybinių įtvirtinimų dalis. Istorinio jos pavadinimo būta – gynybinių įtvirtinimų baterija Nr. 1. Šiauriniai fortai, kaip ir visa Karosta, tarybiniais metais buvo uždara karinė zona. Dabar senuosius labirintus ir įtvirtinimų likučius gali pamatyti ir išvaikščioti kiekvienas.
Atvykstame į Liepoją. Kelionės vadovo-gido lydimi pasivaikštome senamiesčio gatvelėmis – “LIEPOJA KAIP IŠ NATŲ“. Kelionę pėsčiomis po Liepoją galima pradėti nuo Rožių aikštės arba, bet kurio kito taško, tereikia sekti grindinyje, kas 5 metrus, esančiomis natomis. Praeiname Latvijos muzikos garbės alėja, pamatome Petro I namelį… Einame Kuršių aikšte, kuri nuo 16 a. iki 20 a. buvo Turgaus aikštė, o vėliau čia pastatyta Šv. Onos bažnyčia – seniausi maldos namai Liepojoje. Praeiname šalia didžiausios katalikiškos Liepojos katedros-Šv Juozapo katedros. Vaikštinėdami Kūrmajas prospektu pamatysime aristokratų nasmus statytus 19-20 a. Senamiesčio širdyje pamatysime Liepojos Švč. Trejybės katedrą su unikaliais, didžiausiasis pasaulyje mechaniniais vargonais, koncertų salę „Didysis Gintaras“. Laisvas laikas. Kelionė namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

kelionė autobusu,
Kelionės vadovo-gido paslaugos,
kelionės programos rengimas ir derinimas.

Papildomoms išlaidoms turėti apie 10Eur.

Pastaba

  • Minimalus turistų skaičius kelionei autobusu organizuoti yra 30 turistai. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionių organizatorius įsipareigoja apie tai pranešti raštu likus ne mažiau kaip 2 kalendorinėms dienoms iki kelionės pradžios;
  • Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 2 dienoms iki kelionės pradžios, atsiųsime nurodytu elektroniniu paštu arba trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu
  • Pastaba !!!!! Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.
  • Vietiniai gidai lankomuose objektuose rusų kalba.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  info@alvaturas.lt