Į Dainavos kraštą: Merkinė – Liškiava – Druskininkai

Dzūkija, dar vadinama Dainava, vienas unikaliausių Lietuvos etninių regionų. Kiekvieną atvykstantį žavi reto grožio gamta – didingi miškai, šaltiniuotos upių versmės, pelkingos laukymės.   Kviečiame į kelionę po Dzūkiją, aplankant įdomiausius šio regiono objektus.
Į Dainavos kraštą: Merkinė - Liškiava - Druskininkai
22 birželio
52 €
52 €
Kaina asmeniui
Į Dainavos kraštą: Merkinė - Liškiava - Druskininkai (2024.06.22)
1 dienos ekskursija

Išvykimo vietos

  • 06.00 val. iš Klaipėdos nuo PC „Akropolis“ aikštelė iš Dubysos g. pusės
  • 06.15 val. iš Gargždų, aikštelės prie autobusų stoties
  • 07.15 val. - Kryžkalnis, Didžioji Orlen degalinė

Vykstame Dzūkijos link. Dešiniajame Nemuno krante, tarp Stangės Merkio upių stūkso reikšmingiausias šios vietovės praeities liudininkas – Merkinės piliakalnis. Užlipęs pasijunti kaip žvalgybiniam bokšte: šviesiai dažytų dzūkiškų pirkių stogų atsiduria po kojomis, o už jų plyti Merkio ir Nemuno upių santaka.

Nutviekstas saulės, Dzūkijos miškų apsupty, spindi stiklinis kupolas. Kupolo viduje stovi Merkinės piramidė – vienas lankomiausių objektų šiame krašte. Piramidėje – du unikalūs kryžiai, kurie, ypatinguoju būdu, koncentruoja subtiliąją dvasinę energiją bei perteikia ją šios erdvės lankytojams.

Tęsiame kelionę – atvyksime į mažą Liškiavos kaimelį, kur išvysime didingą vėlyvojo baroko architektūros palikimą – Liškiavos bažnyčios ir vienuolyno ansamblį*. Tai – vienas lankomiausių Dzūkijos objektų. Ekskursija po Liškiavos bažnyčios ir vienuolyno ansamblį su vietiniu gidu*.

Vykstame į Druskininkus.  Ekskursija Druskininkuose „Plepi ponia“*. Tai – žaismingas ir intriguojantis susitikimas su Druskininkuose gyvenančia Plepia Ponia.  XIX a. paslaptis žinanti Plepi Ponia mielai pasidalins istorijomis ir legendomis iš kurortinio gyvenimo prie išganingųjų Druskininkų vandenų. Sužinosite kokiomis pramogomis garsėjo „Lietuvos vasaros centras“ XIX a., apsilankysite šiandieninėse Druskininkų gydyklose; patirsite prabangos jausmą buvusiose caro gydyklose; degustuosite 3 rūšių mineralinį vandenį; išbandysite “Grožio” šaltinio vandens stebuklingąjį poveikį; pabuvosite prabangiausio viešbučio „Flores“ Žiemos sode, dvelkiančiame Balio salos atogrąžų nuotaikomis; išgirsite įdomių faktų ir legendų iš kurorto istorijos ir nūdienos.

Čia turėsite galimybę išbandyti lynų kelią*. Tai – vienintelė tokia pramoga Lietuvoje. Kelionės metu pro skaidrius keltuvo langus, tarsi iš apžvalgos rato, išvysime: įspūdingus Druskininkų kurorto miškus, Nemuno upės vingius ir nuostabią miesto panoramą.

Vykstame į Antano Česnulio medžio skulptūrų parką*.  

Vos už 5 kilometrų nuo Druskininkų įkurtame parke išvysite unikalias medines skulptūras, kurias autorius sukūrė savo rankomis. Čia pamatysite ir malūną, ir Rūpintojėlių sieną, ir tautosakos personažus.  Parkas nuolat papildomas naujais skulptoriaus darbais, todėl kiekvieną kartą atvykę atrasite naujas, dar nematytas skulptūras.

Vykstame paragauti dzūkų džiaugsmo – bulvinių bandų, keptų ant kopūsto lapo*.

Daugelį metų labiausiai puošdavo kiekvienos kaimiškos trobos stalą, tai tikros, tradiciniame pečiuje keptos bulvinės bandos. Ne, tai ne paprastas, visiems gerai žinomas, bulvinis plokštainis. Dzūkiškos bandos yra kepamos ant džiovinto kopūsto lapo ir patiekiamos su kaimiška kiaušiniene, troškina paukštiena ar net mūsų krašte pamėgtu daryciniu (varškės ir grietinėlės padažu).

Vėlai vakare grįšime į namus.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
Transportas.
Ekskursinė programa.
Kelionės vadovo paslaugos.

Papildomos išlaidos kelionėje:

*Liškiavos bažnyčios ir vienuolyno ansamblis – bilietas – 2€-1€, gido paslauga (50 asm.) – 50 €;

*Eksursija Druskininkuose „Plepi ponia“ – 3 € /asm.;

*Lyno kelias, bilietai – 6€-5,50€;

*A. Česnulio skulptūrų parkas(ekskursija ~1 val. – 20 € /grupei + bilietai 6€-4€/asm.).

*Dzūkiškų bandų degustacija – 10 / asm.

 PASTABOS:

*Išvykimo informacija yra siunčiama 1-2 d. iki kelionės el. paštu.

*Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti. Muziejuose ir kituose mokamuose objektuose  lydintis gidas  ekskursijų neveda.

.

Pasiteiravimui apie kelionę: