Gėlių sostinė Ventspilis – „Latvijos Venecija“ Kuldyga (kolektyvams)

Kelios datos

Tai yra preliminari kelionės programa, kuri vėliau derinama su kolektyvu. Kolektyvai gali rinktis jiems tinkančias datas. Dėl kainų kreiptis el.paštu arba telefonu.

Vykstame Latvijos link.

Atvykstame į Ventspilį. Net ir niekuomet nesilankiusieji Ventspilyje yra girdėję apie simpatiškas karvutes, kurios ganosi įvairiose Ventspilio vietose. 2002 m. Venspilyje buvo sukurtos 26 natūralaus dydžio karvės. Šiame projekte dalyvavo įvairūs Latvijos menininkai bei įžymybės. Didžioji dalis karvių buvo parduotos labdaros tikslais. Ventspilis yra miestas, neįsivaizduojamas be gėlių. Jos — it miesto siela, matoma nesuskaičiuojamais gėlių vazonais, piramidėmis ir skulptūromis: Ančių šeima, Povandeninis pasaulis, Kiškių šeima, Boružės, Bobslėjaus komanda, Jūros akmenys. Negalima pamiršti ir gėlių laikrodžio, tikslų laiką kas valandą skambinančio Didžiajame prospekte.

Leisimės į pažintinę ekskursiją po miestą. Grožėsimės gėlių skulptūromis, lankysime miesto skverus ir fontanus, pasivaikščiosime miesto centre – Rotušės aikštė, kur yra Šv.Nikolajaus (liuteronų) bažnyčia. Vos už keletos žingsnių – Turgaus aikštė su varpų kariljonu ir laikrodžio bokštu. Laisvas laikas krantinėje.

Atykstame į Kuldygą – žavų Kuržemės miestelį, dar vadinamą „Latvijos Venecija“. Viena iš svarbiausių Kuldygos miesto vertybių yra XIII amžiaus miesto išplanavimas  ir XVII-XIX amžiaus senamiesčio užstatymas. Tai šiais laikais tikra retenybė, neretai vadinama “paskutiniuoju miestelių perlu Baltijos šalyse”. Kuldygos miestelis su senuoju raudonu plytiniu tiltu  per Ventos upę  pretenduoja būti įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Miestas garsėja ir plačiausiu kriokliu-Ventos rumba.  Atvykus į Kuldygą pirmas sustojimas –raudonų plytų arkinis tiltas ir Ventos rumba (249metrai). Toliau – miesto senamiestis-istorinis centras su  siauromis gatvelėmis, tilteliais, Alekšupytės  kriokliu. Kadaise Kuldygoje stovėjo pilis, ji  neišliko –jos vietoje parkas su skulptūrų ekspozicija. Rotušės aikštėje  stovi seniausias Kuldygos ir viso Kuržemės regiono  pastatas. Jame  išlikusios prie langų įrengtos lentynos, ant kurių sutemus buvo statomi žibintai tais laikais kai miestelyje nebuvo gatvių apšvietimo. Seniausia Kuldygos  bažnyčia – tai šv. Katerinos bažnyčia, kurios pamatai buvo pradėti dar XIII amžiuje.

Pageidaujant prieš vykstant namo apie 17val užsukame į vyninę. Šeimininkas Alvils svečiams siūlo paragauti ūkyje iš uogų pagamintų vynų* (apie 8eur/asm). Kokių tik nėra – aviečių, juodųjų serbentų, gervuogių, šaltalankių, bruknių, vyšnių.. Truputį apsvaigę nuo gardaus vyno keliaujame namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
*Kelionė patogiu, šiuolaikišku autobusu;
*Kelionės vadovo paslauga-ekskursinė programa;
*Kelionės organizacija.