Žvilgsnis į Skandinaviją: pietų Švedija ir Kopenhaga (2024.08.08-11)

1 diena.   Iš Klaipėdos uosto laivu išplaukiame į Karlshamną. Nakvynė laivo kajutėse.

2 diena. Ryte atplaukiame į Švediją – Karlshamną. Vykstame į Danijos sostinę – Kopenhagą. Pervažiuojame įspūdingą Oresundo tiltą – vieną ilgiausių pasaulyje, kurio dalis eina po vandeniu ir jungia Švediją su Danija. Ekskursijos pradžia –  prie Kopenhagos simbolio Mažosios undinėlės. Toliau keliaujame link karalienės Margarett II rezidencijos – Amalienborgo rūmų: grožimės  rūmais ir Marmorkirken, kuri buvo statoma daugiau nei šimtą metų. Ekskursijos metu aplankysime Naujajį uostą (Nyhavn), jį XVII a. per tris metus vykstant karui tarp Danijos ir Švedijos, iškasė Švedijos karo belaisviai.  Pasivaikščiosime viena ilgiausių Europoje Kopenhagos  pėsčiųjų gatve Strøget (1,1 km.). Judame link Rundetårn – 34.8 m. apžvalgos boksto*, XVII a. buvusios observatorijos. Bokštas pastatytas be laiptų, kad karalius Christian IV viršūnę galėtų pasiekti  karieta. ( Mokamas, norintys 40 DKK). Kitas ekskursijos tikslas – Kopenhagos  katedra.  Pakeliui aplankome  Sankt Peders Bageri – seniausią miesto kepyklą-parduotuvę bei  Conditori La Glace – desertinę, veikiančią nuo 1870 metų. Ekskursiją pėstute baigiame Rotušės aikštėje. Netoliese išsidėstęs *Tivoli, vienas seniausių  (1843 m.)  ir žymiausių pramogų parkų pasaulyje. Norintys galės jį aplankyti   (įėjimas mokamas 165 DKK). Nakvynė viešbutyje Malmėje.

3 diena. Pusryčiai. Malmė – kupinas netikėtumų miestas, stebinantis savo kultūriniu gyvenimu bei nuostabia architektūra. Iki 1658 m. Malmė priklausė Danijai, todėl nenuostabu, kad šis trečias pagal dydį Švedijos miestas tiek architektūra, tiek dvasia ir mentalitetu labai primena Kopenhagą. Malmė – tai vienas anksčiausiai industrializuotų Skandinavijos miestų, tačiau jis yra ir žaliausių miestų penketuke.  Apžiūrite seniausią pastatą mieste – gotikinę Šv. Petro bažnyčią, kuri stebina savo 105 m aukščiu bei interjero paprastumu. Apžiūrime neįtikėtino grožio Malmės rotušę – pastatytą 1546 metais, tačiau iki šio laiko buvo ne kartą rekonstruota. Miesto svečius taip pat žavi šalia stovintys XVI-XIX amžiaus pastatai, kurių dauguma pastatyti nugriovus senas trobeles. Toks sprendimas priimtas norint sukurti reprezentatyvesnį miesto vaizdą. Miesto vizitinė kortelė – vakariniame uosto rajone esantis moderniosios architektūros stiliaus „Besisukančio torso“ dangoraižis. Tai – aukščiausias dangoraižis ne tik Švedijoje, bet ir visoje Skandinavijoje. Jo aukštis siekia 190 metrų. Iš tolo pasigrožime šiuo unikaliu pastatu. Vykdami į uostą, trumpai stabtelime apžiūrėti Lundą. Miestas garsus savo 1666 m.  įkurta aukštąja Technikos mokykla. 12-15 a. ji buvo vyskupo rezidencija. Dabar čia yra universitetas ir jame mokosi per keturiasdešimt tūkstančių studentų. Aplankome Lundo Katedrą, kurią 1080 m.  pastatė Danijos karalius Šventasis Knutas, yra viena seniausių, gražiausių ir didingiausių romaninio stiliaus bažnyčia Švedijoje. Pasigėrėsime į 55 m aukštį kylančiais bokštais, puikiai išlikusiu interjeru, įspūdingu XV a. astronominiu laikrodžiu, didingais vargonais, senovine kripta. Dabartinis pagrindinis varpas buvo nulietas prieš 500 metų ir jo melodingas skambėjimas kasdien praneša apie pamaldų pradžią. Jaukiai pasivaikščiosime gražiomis akmenimis grįstomis gatvelėmis, aplankysime  turgaus aikštę bei turgų.  Vykstame į Karlshamno uostą. 17 val. (Švedijos laiku) registracija uoste. Vakare laivu išplaukiame į Klaipėdą. Nakvynė laivo kajutėse.

4 diena. Atplaukiame į Klaipėdą. Grįžimas namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

*Kelionė autobusu;

*2 nakvynės laive Klaipėda–Karlshamnas–Klaipėda – vieta keturvietėje kajutėje be lango;

*1 pusryčiai laive (nuplaukiant);

* 1 vakarienė laive (parplaukiant);

*1 nakvynė viešbutyje su pusryčiais;

*kelionės vadovo paslaugos; ekskursinė programa.

Papildomas mokestis:

*Kuro mokestis kelto bilietams (mokama agentūroje) – 14 € /asm.

Maitinimas laive:

Pusryčiai laive (pageidaujant) -12 € /asm. grįžtant;

Vakarienė laive (pageidaujant) – 17 € /asm. nuplaukiant.

Kelionės priemokos (pageidaujant):

Priemoka už B klasės 2-vietę kajutę (be lango) – 66 € /asm.

Priemoka už B klasės 3-vietę kajutę (be lango) – 54 € /asm.

Priemoka už A klasės 2-vietę kajutę (su langu) – 80 € /asm.

Priemoka už A klasės 3-vietę kajutę (su langu) – 79 € /asm.

Priemoka už A klasės 4-vietę kajutę su langu – 20 € /asm.

Papildomoms išlaidoms (Oresundo tiltas, lankomi objektai, gido sistemos) –  turėti apie  50  Eur /asm.

Pastaba.

*Minimalus turistų skaičius kelionei autobusu organizuoti yra 30 turistai. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionių organizatorius įsipareigoja apie tai pranešti raštu likus ne mažiau kaip 2 kalendorinėms dienoms iki kelionės pradžios.

*Išvykimo informacija siunčiama likus 1 – 2 dienoms iki kelionės.

*Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.

*Keliautojai, pageidaujantys užsisakyti priekinę vietą autobuse, gali tai padaryti už 30 eur/asm. papildomą mokestį.

Reikalingi dokumentai: LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas iki kelionės pabaigos turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn.

Pasiteiravimui apie kelionę:  Ieva  tel.: +370 678 59 120   el paštu:   keliones@alvaturas.lt

Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt

NAUJIENA! Pažinkite Vokietiją. Brėmenas-Hamburgas-Kylis 2024.08.21 – 2024.08.25 d

1 diena. 

Vakare, 20.30 val.  išvykimas iš Klaipėdos. Vykstame į jūrų uostą ir 22.30 val. išplaukiame į Kylį. Nakvynė laivo kajutėse.

2 diena. 

 Pusryčiai* laivo restorane. Dieną praleidžiame, plaukdami keltu: mėgaujamės nepakartojamais jūros vaizdais ir maistu bei gėrimais kelto restoranuose* bei baruose* (pietūs laive įskaičiuoti į kelionės kainą).

18.00 val. (Vokietijos laiku) atplaukiame į Kylį. Vykstame į Brėmeną.

Brėmenas įkurtas šiaurės vakarinėje Vokietijos dalyje ir yra antras didžiausias šalies miestas. Nuo 1358 metų Brėmenas buvo Hanzos pirklių sąjungos miestas ir vienas iš svarbiausių Vokietijos prekybos kava ir vilna centrų. Nakvynė viešbutyje.

3 diena.

Pusryčiai viešbutyje. Pažintis su miestu: Brėmeno rotušė
Nuostabiu fasadu pasižyminti 1410 m. pastatyta rotušė įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą ir yra vienas gražiausių pastatų Vokietijoje, Brėmeno muzikantų skulptūra. Kas nežino šios linksmos Brolių Grimų pasakos? Sakoma, jog sugalvojus norą ir patrynus asilui koją, noras išsipildys, Rolando skulptūra. Vokietijoje galima pamatyti daugybę statulų, skirtų ​riteriui Rolandui, tačiau ši yra pati seniausia ir didžiausia viduramžius menanti skulptūra. Šv. Petro katedra –  turgaus aikštėje įsikūrusi 1500 metų skaičiuojanti liuteronų bažnyčia. Jos du bokštai, iš kurių vienas yra atviras lankytojams, matomi iš tolo ir puošia miesto panoramą. Katedros rūsiuose galima apžiūrėti išlikusias mumijas, o Biblijos sodelyje ramiai išgerti puodelį kavos. Šnūro kvartalas –  spalvingiausias ir seniausias miesto kvartalas​ išvengęs antrojo pasaulinio karo bombardavimo, lankytojus džiugina unikaliomis krautuvėlėmis, jaukiais mažais restoranėliais.  Viertel kvartalas. Tai netoli miesto centro įsikūręs spalvingiausias ir bohemiškiausias rajonas Brėmene, kuriame įsikūrė daugiau nei 290 parduotuvių, besidriekiančių visą mylią ir parduodančių viską, ką tik galite įsivaizduoti!

Kelionė į vieną didžiausių ir svarbiausių Hanzos miestų – Hamburgą*. Nakvynė viešbutyje.

4 diena. 

Pusryčiai viešbutyje. Pasivaikščiojimas po senąjį miestą: Čilės namas, kuriame būdavo sudaromi geriausi arbatos, kavos ir prieskonių sandoriai, renesansinė rotušė, Šv. Petro bažnyčia – seniausi maldos namai Hamburge, Alsterio paviljonas, Šv. Mykolo bažnyčia – viena labiausiai mylimų ir lankomų bažnyčių, ji vadinama miesto simboliu, pasididžiavimu ir tvirtybe. Pakilus į 120 m aukščio bažnyčios varpinės *bokštą (8 € /asm.),  atsiveria nuostabi panorama į Hamburgo senamiestį, Elbės upę ir jos kanalus. Vaikštinėdami po senamiestį,  pasijausite tarsi senovės laikais, kurie buvo tikras rojus prekybininkams. Lankantis Hamburge, negalima praleisti progos stabtelėti Speicherstadt sandėlių kvartale ir pajusti dvasią, kuri čia tvyrojo laivybos klestėjimo laikais. Laisvas laikas, kurio metu siūlome *pasiplaukioti Elbės upe ir į Hamburgą pažvelgti nuo laivo denio arba aplankyti vieną iš didingojo miesto muziejų. Išvykimas iš Hamburgo.

Vykstame į Kylio jūrų uostą ir 23.00 val. (Vokietijos laiku) išplaukiame į Klaipėdą. Vakarienė laivo restorane. Nakvynė laivo kajutėse.

5 diena. 2024.08.25

Dieną praleidžiame kelte, plaukdami Baltijos jūra,  mėgaudamiesi nuostabiu jūriniu peizažu   ir maistu bei gėrimais laivo restoranuose bei baruose* .

Vakare, apie 20.30 val. atplaukiame į Klaipėdą.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

*Kelionė autobusu;

*2 nakvynės laive Klaipėda–Kylis–Klaipėda – vieta keturvietėje kajutėje be lango;

* 2 pietūs/vakarienė  laive (nuplaukiant ir parplaukiant);

*2 nakvynės viešbutyje su pusryčiais;

*kelionės vadovo paslaugos; ekskursinė programa.

Kitos maitinimo kainos:

Pusryčių kaina: 12 EUR

Pietų kaina: 17 EUR

PAKETAS (pusryčiai + pietūs/vakarienė): 29 EUR

Papildomas mokestis:

*Kelto kuro mokestis (mokama agentūroje) – 14 € /asm.

Kelionės priemokos (pageidaujant):

Priemoka už A klasės 2-vietę kajutę (su langu) – 94 € /asm.

Priemoka už A klasės 3-vietę kajutę (su langu) – 54 € /asm.

Neįskaičiuota į kelionės kainą:

*Gido sistema (ausinukai) – 5 € /asm.

Medicininių išlaidų draudimas;

Lankomi mokami objektai (*) –  apie 50 € /asm..

Pastaba.

*Minimalus turistų skaičius kelionei autobusu organizuoti yra 30 turistai. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionių organizatorius įsipareigoja apie tai pranešti raštu likus ne mažiau kaip 2 kalendorinėms dienoms iki kelionės pradžios.

*Išvykimo informacija siunčiama likus 1 – 2 dienoms iki kelionės.

*Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.

*Keliautojai, pageidaujantys užsisakyti priekinę vietą autobuse, gali tai padaryti už 20 eur/asm. papildomą mokestį.

Reikalingi dokumentai: LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas iki kelionės pabaigos turi

 

Pasiteiravimui apie kelionę:

 • Ieva  tel.: +370 678 59 120 el paštu:  keliones@alvaturas.lt
 • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba keliones@alvaturas.lt

 

Fantastiškas gamtos grožis Norvegijoje ir žvilgsnis į Daniją bei Švediją (2024.07.25-08.01) IŠPARDUOTA

Maršrutas: Klaipėda-Karlshamnas-Kopenhaga-Helsingborgas-Oslas-Gardemoen-Lilehameris-Laerdal-Flam-Geilo-Oslas-Geteborgas-Karlshamnas (~2200 km)

1 diena (2024.07.25)  Išvykimas iš Klaipėdos, aikštelės prie PC Akropolis. DFDS kompanijos laivu išplaukiame į Karlshamną. Nakvynė laivo kajutėse.

2 diena (2024.07.26 ) Karlshamnas-Kopenhaga-Helsingborgas (~ 250 km).

09:00 val. Švedijos laiku atpalaukiame į Karlshamną. Vykstame į Danijos sostinę – Kopenhagą (~193 km). Pervažiuosime įspūdingą Oresundo tiltą*– vieną ilgiausių Europoje, kuris jungia Švediją ir Daniją. Pažintis su miestu: miesto simbolis Mažosios undinėlės pamiklas; rokoko stiliaus architektūros šedevras –  Amalienborgo rūmai – Danijos karalių rezidencija. Šie rūmai sudaryti iš keturių vienodų pastatų, o vidinėje rūmų aikštėje stovi 1771 metai pastatyta Frederiko V statula; viena gražiausių Kopenhagos Frederiko bažnyčia su įspūdingu kupolu;  Naujasis uostas (Nyhavn) – XVIIa. prieplauka ir kanalas, kurį per tris metus iškasė Danijos – Švedijos karo belaisviai; Christiansborgo rūmai, buvusi karališkoji rezidencija, dabar čia įsikūręs parlamentas, aukščiausiasis teismas ir ministro pirmininko kabinetas; Rotušė.
Vykstame link Helsingborgo. Nakvynė viešbutyje prie Helsingborgo.

3 diena (2024.07.27). Helsingborgas-Oslas-Gardemoen (~560 km).

Pusryčiai viešbutyje. Vykstame į Oslą – didžiausią Norvegijos miestą, įsikūrusį Oslo fiordo pakrantėje.
Oslas – seniausia Skandinavijos šalių sostinė, įkurta 1048 m. Haroldo III Rūsčiojo. Miestas nėra didelis – nesunku vietos įžymybes apeiti pėsčiomis.
Eidami žymiausia ir judriausia Norvegijos arterija – Karlo Johano gatve, apžiūrite Katedrą, Parlamento rūmus, Universiteto pastatų ansamblį, ant kalvos įsikūrusius neoklasicistinius Karalių rūmus, moderniąją Rotušę. Oslo rotušė (Radhus) buvo atidaryta 1950 m., miestui minint 900 metų jubiliejų. Raudonų plytų pastatas, kurio stilius nebūdingas Norvegijai, ilgainiui tapo miesto simboliu. Rotušės vidus – priešingai negu išorė – spalvingas, puoštas freskomis, skulptūromis. Šioje rotušėje kasmet teikiamos Nobelio taikos premijos (visų kitų sričių Nobelio premijos įteikiamos Stokholmo rotušėje). Akerbriugės prieplauka, kurioje gausu parduotuvių, restoranų, kavinių. Vykstame į Gardemoeną. Nakvynė viešbutyje.

4 diena (2024.07.28). Gardemoenas- Lilehameris – Laerdal  (~380 km).

Pusryčiai viešbutyje. Kelionė į Lilehamerį (145 km) –  vaizdingą miestą pietryčių Norvegijoje. Šiandien Lilehameris ištisus metus vilioja keliautojus, norinčius pramogauti lauke ir atsipalaiduoti šalia gamtos prie Mjøsa ežero.  Grožimės Gudbrandsdalio ir Romsdalio slėniais, išraižytais daugybės sraunių upių ir šniokščiančių krioklių.

Atvykus, pasivaikštome Storgata  – pėsčiųjų gatve. Tai – populiariausia vieta pasivaikščiojimams, apsipirkimui ar tiesiog ramiam pasisėdėjimui. Gatvėje lankytojus sužavi architektūra. Joje yra senoviniai mediniai namai, kurie buvo pastatyti 18 amžiuje.

Lankome Olimpinį muziejų* (bilietas ~19 € /asm.), kuris duris atvėrė 1997 metais. Tokio tipo muziejus yra vienintelis visoje Šiaurės Europoje. Jame pristatoma visa Olimpinių žaidynių istorija, pradedant nuo 776 metų iki dabar. Olimpinis muziejus yra populiarus ir sulaukia daugybės lankytojų iš įvairių pasaulio šalių.

Garmo stave bažnyčia – unikalus architektūros kūrinys. Tai medinė bažnyčia, kuri pastatyta 1150 metais ant senosios bažnyčios likučių.

Vykstame prie Olimpinio tramplyno* (65 NOK-35NOK), pastatyto 1993 metais specialiai istorinėms 17 Olimpinėms žaidynėms. Jis iki šiol neprarado savo formos ir puikiai atrodo. Nors šiuo metu tramplynas nėra skirtas Olimpinėms žaidynėms, tačiau jis naudojamas įvairioms rungtynėms ir pasiruošimui šuoliams nuo tramplyno. Be to, Olimpinis tramplynas labai mėgstamas turistų, todėl jis įtrauktas į lankytinų objektų sąrašus.

Vykstame  į  LaerdalNakvynė viešutyje.

5 diena (2023.07.29). Laerdal – Flam-Geilo (~160 km).

Ankstyvi pusryčiai viešutyje (6.30 val.). Ilgiausiu pasaulyje tuneliu (24,5 km ilgio) iš Laerdal keliaujame į Flam. Jis 1992 m. nutiestas per kalną ir jungia Laerdalio ir Aurlando kaimelius. Šis tuneliu einantis kelias jungia du bene svarbiausius Norvegijos miestus – Bergeną ir Oslą.

Atvykstame į Flam. Flam – tai nedidelis miestelis, žinomas kaip viena iš populiariausių vietų apsilankyti Norvegijos fiorduose.

Mūsų laukia viena iš gražiausių kelionių pasaulyje traukiniu Flåmsbana arba Flåm geležinkeliu*, iš kurio atsiveria panoraminis vaizdas į laukinę ir nuostabiausią Norvegijos fiordo kraštovaizdžio gamtą. 20 km ilgio Flåm geležinkelis buvo nutiestas 1940 m. ir turi vieną stačiausių nuolydžių pasaulyje – beveik 80 % bėgių eina 5.5 % nuolydžiu.  Važiuodami traukiniu tarp Myrdal ir Flåm galite pamatyti upes, besikertančias per gilias daubas, krioklius, besileidžiančius stačių, snieguotų kalnų viršūnėmis, ir kalnų fermas, svaigstančias prie šlaitų (65 €/suaug.; 45 € / vaikui 6-17).).

Antroje dienos pusėje – nepakartojamas kruizas fiordais*  iš Flam į Gudvangen (1,5 val. į vieną pusę – nuo 555 NOK / asm.). Peizažas – fantastiškas ir nuostabu matyti pavienius namus, stovinčius ant fiordo krašto, ir stebėtis jų istorija.

Gudvangenas verčiamas kaip „Dievų vieta“, o atsistoję žiūrėdami į fiordą, apsuptą snieguotų kalnų viršūnių, suprasite kodėl.

Išvykstame  į Geilo.  Nakvynė Geilo.

6 diena (2024.07.30). GeiloOslas-Goteborgas (~520 km).

Pusryčiai viešbutyje. Vykstame į Oslą. Tęsiame pažintį su Norvegijos sostine.

Akershus tvirtovė* (grupinis bilietas – 60 NOK /asm.) –  miesto centre, visai netoli Oslo Fjord. Tai geriausia vieta susipažinti su Oslo istorija. Pilis buvo pastatyta 1299 metais. Dėl geros strateginės vietos (pilis stūkso ant iškyšulių) ji atlaikė kelių amžių išbandymus. Karalius Christian IV (1588-1648) modernizavo pilį paversdamas ją savo rezidencija.

Apsilankome Fram muziejuje* (140-100-50 NOK). Tai –  vienas iš Norvegijos nacionalinių lobių – poliarinis laivas Fram – stipriausias kada nors pastatytas medinis laivas, kuris viršijo visus ankstesnius rekordus keliaujant toliausiai į šiaurę ir į pietus.

Aplankome  Vigelando skulptūrų parką, kuriame 212 skulptūrų vaizduoja gyvenimo ciklą. Žymiajame Vigelando parke galima pamatyti apie 212 Gustavo Vigelando ir kitų menininkų sukurtų skulptūrų iš granito ir bronzos. Rūmų parke (Slottsparken) stovi neoklasikinio stiliaus XIX a. Karalių rūmai (Kongelige Stottet). Keletas įdomių muziejų įsikūrę kiek tolėliau nuo miesto centro – Bygdoy pusiasalyje, kuris dar vadinamas Oslo muziejų pusiasaliu.

Vykstame į Goteborgą.  Nakvynė viešbutyje Geteborge.

7 diena. (2024.07.31).  Geteborgas-Karlshamnas (~310 km)

Pusryčiai viešbutyje.

Geteborgas –  antras pagal dydį miestas Švedijoje, išsidėstęs šalies pietvakarinėje pakrantėje, prie Göta upės žiočių. Šiame mieste yra daug nuostabių lankytinų objektų. Vienas seniausių Geteborgo rajonų Haga Nygata yra pėsčiųjų zona su  žaviais, kaimo stiliaus, mediniais namais. Gerai išsilaikę namai garsėja skiriamuoju dizainu, kurio pirmame aukšte yra akmuo, o po to – du aukštai iš medžio. Senoji Geteborgo miesto rotušė, Kungsportsavenyn – Tai yra pagrindinė gatvė Geteborge. Joje apstu kavinių, restoranų, barų, gatvės muzikantų ir prekybininkų. Laisvas laikas apsipirkimui, lauktuvėms.

Vykstame į Karlshamno uostą. 17 val. (Švedijos laiku) registracija uoste. Vakare laivu išplaukiame į Klaipėdą. Nakvynė laivo kajutėse.

8 diena (2024.08.01) Ryte atplaukiame į Klaipėdą. Grįžimas namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
Transportas kelionei – komfortabilus autobusas;
Kelionės vadovo paslauga – ekskursinė programa;

2 nakvynės laive, 2-vietėse kajutėse (be lango);

5 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais;

PASTABA. PAGAL NAUJAS DFDS LAIVYNO TAISYKLES, GRUPĖMS YRA PRIVALOMAS MAITINIMAS LAIVE: PUSRYČIAI (12 € /asm.) NUPLAUKIANT IR VAKARIENĖ PARPLAUKIANT (17 € /asm.) apmokėti agentūroje iki kelionės pradžios.

Papildomos išlaidos kelionėje,  lankomi mokami objektai  (*):

*Oresundo tilto mokestis, gido sistema (ausinukai), kelto Helsingioras-Helsingborgas bilietai  (rinks gidas kelionės metu)  – 45 €/asm.;

*Lilehameris. Olimpinis muziejus ~19 € /asm.;

*Flam-Myrdal-Flam  – 65 € / suaug.; 45 € / vaikui 6-17;

*Kruizas fiordais Gudvangen-Flam – 58 € / suaug.; 30 €  /vaikui 4-15.

Pastaba! Bilietai į panoraminį traukinį Flam-Myrdal-Flam  ir kruizą fiordais  Gudvangen-Flam perkami iš anksto – mokėti agentūroje iki kelionės pradžios.

Priemokos:

*Priemoka už nakvynę 2-vietėje kajutėje – su langu – 74 € /asm.

*Priemoka už nakvynę 3-vietėje kajutėje – su langu – 30 € /asm.

Kuro mokesčiai laivuose – 14 € /asm. (mokama agentūroje);

Maitinimas laive (pageidaujant) – nurodyti registruoajantis:

Pusryčiai (Karlshamnas-Klaipėda) – 12 €

Vakarienė (Klaipėda-Karlshamnas) – 17 €

Gido sistema (ausinukai) – 15 € /asm.

Pastaba.

 • Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos;
 •  Jei pageidaujate pasirinkti priekinę vietą autobuse (2,3 eilėse), taikomas papildomas mokestis – 30 € / asm.;
 • Minimalus turistų skaičius kelionei autobusu organizuoti yra 40 turistų. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionių organizatorius įsipareigoja apie tai pranešti raštu likus ne mažiau kaip 14 kalendorinėms dienoms iki kelionės pradžios;
 • Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 3-4 dienoms iki kelionės pradžios, atsiųsime nurodytu elektroniniu paštu arba trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu.

Papildomos išlaidos: draudimas, kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos, arbatpinigiai, programoje nepaminėti pusryčiai, pietūs, vakarienės, miestų turistiniai mokesčiai, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.

Reikalingi dokumentai:

 • LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas iki kelionės pabaigos turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn.

Pasiteiravimui apie kelionę:

 •  Ieva  tel.: +370 678 59 120  el paštu:   keliones@alvaturas.lt
 • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt
 • PROGRAMA yra autentiška  Alvaturo nuosavybė. Panaudojus programa tretiems asmenims be autoriaus sutikimo atsakoma įstatymu nustatyta tvarka.

Gotlando salos perlas Visbis: unikali gamta, viduramžių gotika ir nepakartojamas koloritas…IŠPARDUOTA

1 diena. Po pietų atvykstame į Taliną. Ekskursija pėsčiomis po viduramžiška gynybine siena apjuostą Talino senamiestį: rotušė, ant kurios bokšto įsitaisęs Talino simbolis Senasis Tomas, „Trumposios Kojos“ gatvelė, kuria eidami  pasieksime Aukštutinį Taliną, kur IX a. buvo pastatyta tvirtovė, o dabar čia –  Estijos Parlamentas. Pamatysime  Domo katedrą, statytą XIII a. ir žymiai naujesnę Aleksandro Nevskio stačiatikių katedrą. Apžvalgos aikštelės, iš kurių apžiūrėsime Žemutinį Taliną – buvusį viduramžių pirklių miestą. Čia daugybė išlikusių pirklių pastatų, gildijų rūmų, ir „viduramžių švyturiu“ vadinama Šv. Olafo bažnyčia. Laisvas laikas

Vykstame į Talino uostą, iš kur 20:00 val. (Estijos laiku) Tallink kompanijos įspūdingu laivu “VICTORIA” išplaukiame į Visbio uostą.
Pasakiškas net 13 val. poilsis laive: skanūs patiekalai restoranuose*, gaivieji gėrimai baruose ir vakarinės pramogos. Nepraleiskite galimybės laimėti prizus ir dovanų kuponus iš Tallink, taip pat mėgaukitės vakariniais šou pasirodymais. Nakvynė laive (B klasės kajutėse 1-4 asm. – be lango).

2 diena. Ryte kviečiame gausių pusryčių*  savitarnos restorane. 09:30 val. (Švedijos laiku) atplaukiame į Visbį.

Visby yra gotiškas viduramžių miestas Gotlando saloje, kuris yra UNESCO pasaulio paveldo sąraše. Miestas taip pat yra žinomas dėl savo daugybės gotiškų pastatų, kuriuos galima pamatyti, pasivaikščiojant po senamiestį. Visby yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nori pamatyti gotišką viduramžių miestą.

Rugpjūtį visa savaitę Visbyje rengiama kasmetinė šventė – Viduramžių savaitė (Medeltidsveckan). Šiuo periodu, paprastai apsirengę turistai išnyksta minioje tarp viduramžių rūbais apsirengusių žmonių. Šis festivalis prasidėjo dar 1984 metais, o jo metu vyksta daugybė renginių: muzikiniai pasirodymai, teatro spektakliai, veikia viduramžių turgus ir rengiami turistiniai pasivaikščiojimai po labiausiai viduramžiais „kvepiančius” objektus, tad linksmybių ir tradicinių švenčių mėgėjai neturės kada nuobodžiauti.

Gido lydimi, dieną praleidžiame Visbyje (pėsčiomis), kuris dėl 3,6 km ilgio viduramžių gynybinių sienų 1995 m. buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Mieste, statytame XIII a. viduryje, išliko dvylikos viduramžių bažnyčių griuvėsiai ir daugybė istorinių pastatų. Jūs galite apžiūrėti Hanso Burmeistaro (Burių meistro) namą, Senosios vaistinės pastatą, tradicinį Klinteno kvartalą, Šventosios Marijos katedrą, taip pat daugybę kitų įžymių objektų.

* Visbio senamiestis. Gotlando perlas Visbis geriausiai iš visų Skandinavijos viduramžių miestų išsaugojo savo identitetą ir žavi lankytojus idiliškomis senamiesčio gatvelėmis, įspūdingais mūriniais aptvarais ir mažomis jaukiomis kavinukėmis. Pasivaikščiojimas po žaliuojančius, gėlėmis apsodintus griuvėsius nukels jus į praeitį, o vaizdingas Fiskargrenkas su tankiais rožių krūmais yra viena iš fotogeniškiausių Visbio vietų, kur galima nufotografuoti savo stebuklingą kelionę.

* Visbio gynybinė siena. Siena, pastatyta XIII a. miestui apsaugoti nuo išorės priešų, yra geriausiai išlikusi viduramžių miesto siena Skandinavijoje. Didžioji dalis sienos ir bokštų išliko nepažeisti: šiuo metu išlikusios dalies ilgis yra 3.44 km iš pradinių 3.6 km, taip pat 27 iš 29 didžiųjų bokštų bei keli mažesni bokštai yra nepažeisti. Seniausias iš jų – 1151 m. pastatytas Kruttornet, arba Parako bokštas, kuris taip pat yra seniausias mūrinis pastatas Visbyje.

*Gotlando muziejus* (pageidaujant ir esant galimybei – 180SEK-140 SEK), salos muziejų centras, apima daugybę muziejų ir apžvalgos vietų. Jame yra šimtai archeologinių radinių iš vikingų laikų, akmens amžiaus ir viduramžių.

* Botanikos sodas. Jau daugiau kaip 150 metų Visbyje ant jūros kranto yra vaizdingas botanikos sodas, kurį nuo jūros vėjų saugo tvirta viduramžių siena. Karlo Linėjaus pradėtoje kolekcijoje yra daugybė augalų, krūmų ir medžių iš viso pasaulio, tarp jų ir gana retų. Sodo viduryje yra romantiški gebenėmis apaugę bažnyčios griuvėsiai, o už medžių vainikų atsiveria puikus vaizdas į pilies bokštus. Įėjimas į botanikos sodą nemokamas.

*Visbio katedra. Marijos katedra Visbyje yra vienintelis išlikęs viduramžių bažnyčios pastatas Visbyje, kuriame ir šiandien vyksta pamaldos. Bažnyčia pradėta statyti XIII a., iš pradžių ji buvo maža ir medinė. Vėlesniais amžiais katedra buvo kelis kartus perstatyta, kol įgavo dabartinį didingos katedros su nuostabiais bokštais ir vitražais pavidalą. 1996 m. katedroje buvo pastatytas paminklinis akmuo, skirtas per Antrąjį pasaulinį karą iš Estijos pabėgusiems pabėgėliams atminti.

*Adelsgatano gatvė, pagrindinė prekybininkų vieta, yra populiariausia tarp turistų. Čia galima rasti daug įdomių parduotuvių, kuriose siūloma suvenyrų, ir vietinių amatininkų rankų darbo prekių. Pasukę kuria nors šonine gatvele, jūs galėsite grožėtis vietinių alėjų gamtos vaizdais, taip pat pailsėti jaukiose kavinėse.

Po nepakartojamos, pilnos įspūdžių dienos, grįžtame į laivą.

Vakare, 18.30 val. (Švedijos laiku) išplaukiame iš Visbio į Taliną. Vakarienė* (pageidaujant) laivo restoranuose.  Laive įvairios pramogos: saunos centras, vakarinė poilsio ir pramogų programa – gyva muzika, loterija, karaoke maratonas ir pasirodymai…

3 diena. Pusryčiai laive* (pageigaujantiems). 10:00 val. (Estijos laiku) atvyksite į Talino uostą.  Apžvalginė ekskursija po Taliną autobusu: Tompea, Kadriorgo parkas ir rūmai, Dainų slėnis, Piritos buriavimo centras, Šv.Brigitos vienuolyno griuvėsiai. Tarptautinis jūrų uostas.

Kelionė per Estiją, Latviją. Vakare sugrįžtame į namus.

Į kainą įskaičiuota:
*Kelionė komfortabiliu autobusu Klaipėda – Šiauliai–Talinas–Šiauliai – Klaipėda;

*Kelionės vadovo-gido paslauga, ekskursinė programa (Talinas, Visbis);

*Kruizas 1–4 asmenims maršrutu Talinas–Visbis–Talinas laivu „Victoria“ pasirinktos klasės kajutėje;

*Kuro ir CO2 mokestis kelto bilietams.

Išlaidos kelionėje: gido sistema (ausinukai) – 6 € /asm.

Papildomos išlaidos (pageidaujant) užsisakius iš anksto:
1 vakarienė laivo švediško stalo restorane – 41 € / suaug.; 19 € / vaikui 12-17m.; 15 € / vaikui 6-11 m.;
1 pusryčiai laivo švediško stalo restorane – 19 € / suaug.; 9 € / vaikui 12-17m.; 7 € / vaikui 6-11 m..

Priemokos (pageidaujant):
*Nakvynė B klasės 3-vietėje kajutėje –  32 €/žm.

*Nakvynė B klasės 2- vietėje kajutėje –  96 €/žm.

Kajutės:
*B klasės kajutės be lango. A klasės kajutės su langu.
* B ir A klasių kajutės yra dvivietės ir keturvietės. B ir A klasės kajutės yra išdėstytos dviejuose aukštuose.

*4-vietėse, 3-vietėse kajutėse lovos – 2 aukštų.

Svarbu.

Kelionių organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės kainą, jeigu keltų kompanijos keičia kajučių kainas.

Vakarienės metu alkoholiniai gėrimai (alus, baltas ir raudonas vynas) įskaičiuoti į kainą.

Dėl keltų linijų tvarkaraščių ir jų pakeitimų keltų išplaukimo/atplaukimo vietos ir datos gali keistis.

Lovos kajutėje pirkimo taisyklės:

 • Keturvietėje kajutėje galima užsisakyti vietą, jeigu keliaujate vienas. Tuomet būsite apgyvendinti su kitais keliaujančios grupės pavieniais asmenims.
 • Trivietę kajutę galima užsakyti tik tuomet, jeigu keliaujate trise. Jos negalima užsisakyti dviems asmenims ar pavieniams keliautojams.
 • Dvivietę kajutę galite užsisakyti tik keliaudami dviese (pavieniams keliautojams užsakyti negalima).

Reikalingi dokumentai.
LR asmens tapatybės kortelė arba LR pasas, galiojantys ne mažiau kaip 3 mėnesius po kelionės pabaigos (ir suaugusiems, ir vaikams). Ne Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojame informaciją apie reikalingus dokumentus ir sienų kirtimo tvarką pasitikrinti Migracijos departamente arba Užsienio reikalų ministerijoje.

KELIONIŲ ORGANIZATORIUS  NEATSAKO UŽ PASIENIO PAREIGŪNŲ VEIKSMUS.

Papildoma informacija.

*Vykstant į kelionę, rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Vykstant į šią kelionę, galioja ir Europos sveikatos draudimo kortelė (daugiau informacijos apie išdavimą, sąlygas ir apribojimus www.vlk.lt).

*Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali kisti, kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda.

Pasiteiravimui apie kelionę:

 • Ieva  tel.: +370 678 59 120  el paštu:  keliones@alvaturas.lt
 • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba  info@alvaturas.lt

Pasakiška kelionė į pašvaisčių ir Kalėdų senelio šalį – Laplandiją

Kelionės privalumai:

*Išskirtinė pažintis su snieguotąja Laplandija ir šiaurietiškos pramogos visai šeimai.

* Lankysimės Ranua zoologijos sode.

*Svečiuosimės Kalėdų Senelio rezidencijoje!

*Stebėsime (jei pasiseks) užburiantį gamtos reiškinį – Šiaurės pašvaistę.

*Lankysimės šiaurės elnių fermoje.

*Trumpai susipažinsime su Suomijos sostine – Helsinkiu.

1 diena. KLAIPĖDA-TALINAS-HELSINKIS (nuvažiuojama ~650 km ir nuplaukiama ~90 km)

Anksti ryte išvykimas. Kelionė per Latviją, Estiją. Pietums sustojimas Latvijos–Estijos pasienyje.
Po pietų atvykstame į Taliną.

Apžvalginė ekskursija po Taliną autobusu: Tompea, Kadriorgo parkas, rūmai, Dainų slėnis, Piritos buriavimo centras, Šv. Brigitos vienuolynas, Botanikos sodas, Talino televizijos bokštas, Lennusadam uostas. Laisvas laikas.

Vykstame į uostą ir  16.30 val. puikiu Tallink kompanijos laivu  išplaukiame į Helsinkį  (~ 3 val.). Artėjant prie Helsinkio, grožimės miesto ir akmenuotų salelių-šcherų vaizdais.  Nakvynė viešbutyje netoli Helsinkio.

2 diena. HELSINKIS–OULU (~600 km)

Pusryčiai viešbutyje. Vyksime suomiškosios Laplandijos link, pakeliui trumpam sustojant Vaskikelo varpų muziejuje, kuriame eksponuojama apie 1500 varpų. Atvykstame į Oulu – penktą pagal dydį Suomijos šiaurės miestą-uostą, kurį dar XVII a. pradžioje įkūrė švedų karalius Karolis IX. Šiuo metu tai viena svarbiausių Suomijos vietų, kurioje vystomos naujausios technologijos, chemijos pramonė. Nedideliame Oulu senamiestyje veikia restoranėliai, kuriuose galima jaukiai pavakarieniauti.  Nakvynė viešbutyje Oulu.

3 diena. OULU–RANUA–ROVANIEMI (~250 km)

Pusryčiai viešbutyje. Vykstame į Ranua.  Vykstame į  Ranua zoologijos sodą (**) (~20 €/asm. grupinis bilietas) atidarytas 1983 metais. Ištisus metus dirbantis Ranua zoologijos sodas yra viena pagrindinių įžymybių Laplandijoje, esanti maždaug apie 80 km atstumu nuo Kalėdų senelio gimtinės Rovaniemio. Tai – šiauriausias zoologijos sodas pasaulyje, kuriame gyvena apie 200 gyvūnų, atstovaujančių 50 rūšių. Lankytojai iš labai arti gali pamatyti ne tik taikius miško gyventojus – briedžius, elnius, bet ir plėšrūnus – lūšis, rudąsias meškas, vilkus bei baltuosius lokius, vasarą besimurgdančius tvenkinyje, o žiemą sniege. Visiems parko gyventojams sukurta kiek įmanoma į laukinę gamtą panaši aplinka.

Vykstame į Rovaniemi. Pažintis su Laplandijos sostine Rovaniemiu – arktiniu miestu, esančiu poliarinio rato susikirtimo taške. Miestas neoficialiai laikomas sostine ir vartais į Suomijos Laplandiją. Arkties šviesos reiškiniai: poliarinė naktis, šiaurės pašvaistė ir vidurnakčio saulė.

Išvyka į Kalėdų Senelio – Joulupukki kaimą, apsuptą stebuklingai gražios gamtos. Kalėdų Senelio miestelis daugeliui yra pagrindinis traukos objektas Laplandijoje. Kasmet šis miestelis sutraukia apie 300 tūkst. Lankytojų. Tik įvažiavus į šią vietą, kaip pasakoje, atsiveria mažyčių, girliandomis puoštų namukų virtinė, didžiulė kalėdinė eglė. Skamba kalėdinės, šventišką nuotaiką keliančios melodijos bei daugybė suvenyrų parduotuvėlių.  Čia susitiksime su tikruoju Kalėdų Seneliu! Suomiai teigia, jog Kalėdų Senelis ir Kalėdų dvasios gyvena būtent Laplandijoje. Su Kalėdų Seneliu, jo elniais ir nykštukais pasimatysime jo rezidencijoje, kur rasite kalėdinį paštą, iš kurio galima išsiųsti atvirlaiškį su paties Kalėdų Senelio antspaudu, suvenyrų parduotuves, samių kotą, jaukias kavinukes ir daugybę įvairiausių pramogų.

Nakvynė viešbutyje Rovaniemi.

4 diena. ROVANIEMI – INARI–IVALO– SAARISELKA (~400 km)

Pusryčiai viešbutyje. Vykstame į Inari. Priešais Inari kaimą driekiasi didysis Inari ežeras. Inari ežeras yra trečias pagal dydį Suomijos ežeras, jo plotas 1 084 m². Oficiali giliausia vieta yra 92 metrai, esanti Vasikkaselkä atvirame vandens zonoje.

Lankome Nacionalinį Samių muziejų po atviru dangumi ir gamtos centrą* (15€-13€). Teritorijoje yra beveik penkiasdešimt pastatų ir statinių, sugrupuotų pagal kultūrines sritis ir jų naudojimo pobūdį palei 800 metrų ilgio šiaurės elnių piemens laso formos taką. Samių muziejaus muziejus po atviru dangumi pasakoja apie 10 000 metų Inari istoriją.

Užsukame į Ivalo. Tai –  20 kilometrų į pietus nuo Inari ežero esantis miestelis, kuriame gyvena 3000 žmonių  yra susisiekimo su Suomijos Laplandijos slidinėjimo kurortais ir pramogų lauke centras.

Vykstame į Saariselka. Apsigyvename viešbutyje.

Laisvas laikas. Pageidaujantys vyksta į Šiaurės pašvaistės medžioklę – apžvalgos aikštelėje.   Šiaurės pašvaistėmis gali mėgautis ne visada, čia jau reikia šiek tiek sėkmės…Tai –  neapsakomas jausmas. Dangus sužaižaruoja žaliom, rausvom, raudonom ir net mėlynom spalvom – jos nuolat kinta, kartais gali įžiūrėti takelį, nusidriekusį per visą dangų, kartais skrendantį paukštį, o kartais belieka tik gultis ant sniego ir atgaudinėti kvapą iš nuostabos. Neabejotinai, kiekvienas šį mažą stebuklą savo gyvenime privalo pamatyti. Saariselka yra puiki vieta stebėti šiaurės pašvaistes. Nakvynė viešbutyje.

5 diena. SAARISELKA.

Pusryčiai viešbutyje.

Diena, skirta šiaurietiškoms  pramogoms.

Pageidaujantiems – Haski Safaris* yra puikus būdas tyrinėti užšalusią Laplandiją ir mėgautis snieguotu mišku bei gamtos tyla. Dviejų valandų programos metu galėsite pasimėgauti nuostabia Laplandijos gamta besimaišydami ar sėdėdami rogėse (2,5 val. ~195€-98€ /asm.).

Pageidaujantiems – Safaris sniego motociklais*  –  mėgausitės nuostabia aplinka ir karštais užkandžiais  Laukinės gamtos stovykloje ( 2 val. nuo ~110 € /asm.)

Šis safaris yra puikus pasirinkimas norint įgyti pirmųjų vairavimo sniego motociklu įspūdžių, trasa suplanuota pagal jūsų įgūdžius.

Pageidaujantiems naktinis turas* stebėti aurora borealis (šiaurės pašvaisčių) (~3 val. – nuo 105 € /asm.).

Nakvynė viešbutyje.

6 diena. SAARISELKA–ROVANIEMI–KEMI–OULU (~490 km)

Pusryčiai viešbutyje.

Vykstame į autentišką šiaurės elnių fermą (**) kaime,  kur pamatysime šiuos ištvermingus, gyventi šiaurėje prisitaikiusius gyvūnus, susipažinsime su šiaurės elnių ganymo tradicijomis (2 val. ~88-68 € /asm.)

Keliaujame į Kemi. Kemi yra tikras šiauriausio Suomijos regiono perlas, traukiantis turistus savo istoriniais pastatais, karališkomis lankytinomis vietomis ir patogiu susisiekimu.  Vieną iš tokių vietų – ledo pilį  Snow Castle  aplankome.  Šis baltas stebuklas, esantis vos už vieno kilometro nuo Kemi centro, siūlo ekskursijas po varvekliais paauksuotas sales, nesvarbu, ar tai būtų viduržiemis, ar vidurvasaris.“*

Nakvynė viešbutyje Oulu arba jo apylinkėse.

7 diena. OULU–HELSINKIS–TALINAS (nuvažiuojama ~610 km ir nuplaukiama apie 90 km)

Pusryčiai viešbutyje.  Vakarop  atvykstame į Helsinkį. Keltu išplaukiame į Taliną. Nakvynė viešbutyje, Taline.

8 Diena. TALINAS–KLAIPĖDA (~620 km)

Pusryčiai viešbutyje. Ekskursija pėsčiomis po viduramžių gynybine siena apjuostą Talino senamiestį. Pamatysime XIV a. pastatytą rotušę, ant kurios bokšto įsitaisęs Talino simbolis Senasis Tomas. Lipdami laipteliais Trumposios Kojos gatvele, pasieksime Aukštutinį Taliną, kur jau IX a. buvo pastatyta tvirtovė, o dabar čia įsikūręs Estijos Parlamentas. Pamatysime XIII a. statytą Domo katedrą ir žymiai naujesnę Aleksandro Nevskio stačiatikių katedrą. Žemutinį Taliną apžiūrėsime iš apžvalgos aikštelių, o ten pateksime leisdamiesi Ilgosios Kojos gatve. Žemutinis Talinas – viduramžių pirklių miestas. Čia pamatysime daugybę išlikusių pirklių pastatų, gildijų rūmus ir „viduramžių švyturiu“ vadinamą Šv. Olafo bažnyčią.

Kelionė į Lietuvą.

Vėlai vakare grįžimas namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
Kelionė patogiu turistinės klasės autobusu;

Kelto bilietai Talinas-Helsinkis-Talinas;

Kelto kuro, CO2 mokesčiai;

7 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais;

Kelionės vadovo paslauga – ekskursinė programa;

Organizacinės išlaidos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (pasirūpinama individualiai);  ausinukų nuoma, miestų turistiniai mokesčiai, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos, papildomos paslaugos, bilietai į mokamus objektus.

MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI ~200-250 € /asm..

Pastaba. (**) pažymėtus objektus turistai užsisako ir apmoka iš anksto, pirkdami kelionę.

Rekomenduojama turėti: miegmaišį (arba pledą),pagalvėlę, patogius šiltus žieminius batusšiltą striukę (slidininko kostiumą) arba kailinius2-3 poras pirštiniųžieminę kepuręšalikąvilnones kojines, apatinių rūbų ir kojinių komplektą.

Papildoma informacija.

*Galiojantis Lietuvos Respublikos piliečio pasas  arba  asmens tapatybės kortelė. Pasas / asmens tapatybės kortelė, kurio galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, laikomas negaliojančiu. Daugelis valstybių reikalauja, kad turisto pasas / asmens tapatybės kortelė galiotų ne trumpiau kaip 3 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos.

*Vykstant į kelionę rekomenduojama turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Tokį draudimą galite įsigyti draudimo bendrovių atstovybėse. Vykstant į šią kelionę, galioja ir Europos sveikatos draudimo kortelė. Taip pat rekomenduojame įsigyti neįvykusios kelionės draudimą (ne vėliau kaip 21d.iki kelionės pradžios, mokant galutinę kelionės kainą).

*Kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą, atsižvelgdamas į grupės pageidavimus ir objektyvias sąlygas. Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali kisti, kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda.

*Vietinių švenčių metu kai kurie programoje numatyti lankomi objektai gali būti uždaryti.

SVARBU! Esant ankstyvam išvykimui iš viešbučio gali būti pateikiami pusryčių paketai.

Pasiteiravimui apie kelionę:

 •  Ieva  tel.: +370 678 59 120  el paštu:   keliones@alvaturas.lt
 • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt
 • PROGRAMA yra autentiška  Alvaturo nuosavybė. Panaudojus programa tretiems asmenims be autoriaus sutikimo atsakoma įstatymu nustatyta tvarka.

 

 

Į Zelandijos salą – pažintis su Kopenhaga (gidas – Arūnas Bliūdžius). IEŠKOMAS PAVIENIS VYRAS

1 diena. Išvykimas  iš Klaipėdos (PC Akropolis). Registracija uoste, išplaukiame Klaipėda -Karlshamn. Nakvynė laivo kajutėse.

2 diena. 

Ryte atplaukiame į Švediją – Karlshamną.

Vykstame į Danijos sostinę – Kopenhagą. Pervažiuosime įspūdingą Oresundo tiltą – vieną ilgiausių Europoje, kuris jungia Švediją ir Daniją.

Vykstame į Roskildę – senąją Danijos sostinę. Miestelis randasi 30 km nuo Kopenhagos. Nors tai pirmasis miestas, kurį su sostine jungia geležinkelis, jis lieka gana provinciškas ir čiabuviai miestelėnai nelabai myli sostinę. Bet vasarą čia visada labai judru. Čia verta atvažiuoti bent jau dėl vikingų laivų muziejaus* (130 DKK /grupinis bilietas) ir Roskildės katedros – Danijos ir Kalmaro Unijos karalių laidojimo vieta nuo 14 a. pab.. Miestelis pastatytas nelabai didelio fiordo gilumoje. Jis visas apsuptas medžiais. Neįprastas soboro bokštas matosi iš daugelio kilometrų atstumo.

Aplankome 17-to  amžiaus labai jaukų Dragor žvejų kaimelį. Tai –  stulbinančiai nuostabus Danijos miestelis gražioje Amagerio saloje su siauromis akmenimis grįstomis gatvelėmis, kurias išrikiuoja gyvi tradiciniai 1700 m. senumo namai su šiaudiniais stogais, papuošti alyvinėmis spalvomis.

Vykimas į Kopenhagą. Vakare – vakarinė Kopenhaga: lankome Tivoli* parką.  Nuo 1843 m. veikiantis Tivoli pramogų parkas tapo viena svarbiausių Kopenhagos atrakcijų. Čia – ne tik vaikų ir suaugusiųjų pamėgti atrakcionai, bet ir fontanai, kinų pagodos, restoranai, klounų bei fokusininkų pasirodymai bei daugybė kitų pramogų. Tivoli pramogų parkas buvo įkurtas naudojant H.K. Anderseno pasakų motyvus (autorius dar esant gyvam). Ilgainiui Tivoli tapo mėgstama Kopenhagos gyventojų šeimyninio poilsio vieta. Parko pavadinimas kilęs nuo Italijos vietovės Tivoli, kurioje gyveno H.K. Andersenas. Tivoli parkai veikia ir kitose Skandinavijos valstybėse, tačiau Kopenhagos Tivoli buvo pirmasis. Tivoli parke gausu atrakcionų, o tamsiu paros metu galima pasigėrėti tūkstančiais įsižiebusių lempelių. Nakvynė viešbutyje.

3 diena.  Pusryčiai. Instensyvi ir ypatingai įdomi diena skirta pažinčiai su Kopenhaga. Ekskursija po Kopenhagą.

1-oji dalis.

Vykimas į N.F.S. Grundtvigo bažnyčią (Kopenhagos priemiestis). Ši bažnyčia dėl savo neįprastos išvaizdos yra vienas iš labiausiai žinomų religinių pastatų mieste ir vienas iš nedaugelio ekspresionistinio stiliaus bažnyčios pavyzdžių.

Ekskursija pėsčiomis nuo žymiausio paminklo Kopenhagoje – H.K.Anderseno Undinėlei. 17 a. „geltonasis” jūreivių kvartalas ir 17 a. „raudonasis” kareivinių kvartalas „Kastellet”. Gefiono fontanas – tai skandinavų vaisingumo deivės Gefion skulptūra su keturiais pakinkytais jaučiais. 18 a. Danijos karaliaus Frederiko V statyti neobarokiniai  Amalienborgo rūmai – pagrindinė Danijos karalienės Margrethe II rezidencija. Marmurinė karaliaus Frederiko bažnyčia šalia Amalienborgo rūmų

17 a. Nyhavn krantinė – prieplauka ir kanalas, kurį per tris metus iškasė Danijos – Švedijos karo belaisviai; – „mažasis Amsterdamas”. Laisvas laikas.

2-oji dalis.

Toliau matome: 17 a. Danijos karaliaus Christiano IV statyta Rosenborgo pilis – kronprinco Frederiko, būsimo Danijos karaliaus Frederiko X rezidencija (lankoma kaip muziejus, mokamas).

Paminklas H.K. Andersenui. Praeiname Kopenhagos katedrą,  Kopenhagos Universitetą, pasivaikštome senamiestyje. Netoli – paminklas Kopenhagos įkūrėjui vyskupui Absalonui, Karališkoji biblioteka – naujasis ir senasis pastatai. 17 a. Apvalusis bokštas (Rundtorn) šalia senamiesčio arba Universiteto, miesto Rotušė ir Christianborgo (dabartinio parlamento Folketingo) rūmai.

3-oji dalis.

Tūkstantmečio pėsčiųjų tiltas į Christianhavno salą – buvusį laivų statyklos ir žvejų rajoną. Pamatysime Nacionalinę operą, 17 a. Danijos karaliaus Christiano IV statyta barokinę Vor Frelsers kirke (Viešpaties Gelbėtojo bažnyčia) su spiraliniais laiptais. Aplankysime Kristianiją – tai laisvasis menininkų rajonas.

Grįžimas į centrinę Kopenhagos dalį. Nakvynė viešbutyje.

4 diena.  Pusryčiai. Ši diena skirta didingų pilių ir rūmų lankymui:

18 a. Danijos karaliaus Frederiko IV statyti neobarokiniai Fredensborgo  rūmai su parku  – karalienės Margrethe pagrindinė vasaros rezidencija (apžiūrime iš išorės).

17 a. Danijos karaliaus Christiano IV statyta didžiausia Skandinavijoje renesansinė Frederiksborgo pilis su parku* (90-70 DKK /asm.) – „Danijos Versalis” (lankoma kaip muziejus, mokamas).

16 a. Danijos karaliaus Frederiko II statyta renesansinė Kronborgo pilis-tvirtovė* (125DKK-115DKK), žinoma Elsinoro arba Hamleto pilies pavadinimu (lankoma kaip muziejų kompleksas, mokamas).

Persikėlimas keltu iš Danijos į Švediją (iš Helsingoro į Helsingborgą). Nakvynė viešbutyje.

5 diena. PusryčiaiLundas – vienas seniausių Skandinavijos miestų, pirmosios vyskupystės Skandinavijoje vieta. Miestas garsus savo 1666 m.  įkurta aukštąja Technikos mokykla. 12-15 amžiais ji buvo vyskupo rezidencija. Dabar čia yra universitetas ir jame mokosi per keturiasdešimt tūkstančių studentų. 1578 metais pastatytas universiteto bibliotekos pastatas ir buvę Karalių rūmai laikomi mokslinių tyrimų centru. Šis centras išrado rašalinį spausdintuvą, mobilųjį telefoną, dirbtinį respiratorių ir daugelį kitų prietaisų, kurie dabar naudojami visame pasaulyje. Universitetas yra viena iš 100 geriausių švietimo įstaigų pasaulyje: šio įvertinimo dėka Lundas populiariai vadinamas universiteto miestu.

Aplankome Lundo Katedrą, kurią 1080 metais pastatė Danijos karalius Šventasis Knutas, yra viena seniausių, gražiausių ir didingiausių romaninio stiliaus bažnyčia Švedijoje. Pasigerėsime į 55 m aukštį kylančiais bokštais, puikiai išlikusiu interjeru, įspūdingu XV a. astronominiu laikrodžiu, didingais vargonais, senovine kripta. Dabartinis pagrindinis varpas buvo nulietas prieš 500 metų ir jo melodingas skambėjimas kasdien praneša apie pamaldų pradžią.

Aplankome Ales Stennar (Olės akmenys) – tai mažasis pietų Švedijos „stounhedžas” su 57 akmenimis ties Kaseberga prie Baltijos jūros.

Išvykimas į uostą registracijai, keltu keliamės Karlshamn-Klaipėda. Nakvynė laivo kajutėse.

6 diena. Ryte atplaukiame į Klaipėdą, atsisveikiname ir keliaujame namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
Transportas kelionei – komfortabilus autobusas;
Kelionės vadovo paslauga – ekskursinė programa;

2 nakvynės laive, 2-vietėse kajutėse (be lango);

1 pusryčiai laive (nuplaukiant);

1 vakarienė laive ( parplaukiant);

3 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais;

Priemokos:

Kuro mokesčiai laivuose – 14 € /asm. (mokama agentūroje);

PAPILDOMOS IŠLAIDOS KELIONĖJE:

Oresundo tiltas, gido sistema (ausinukai), kelto bilietas iš Helsingoro į Helsingborgą ~ 45-50  € /asm.

Lankytini objektai ~ apie  800DKK ir 300 SEK.

Pastaba. Nereikia turėti grynųjų pinigų tų šalių, į kurias keliaujama. Atsiskaitymas bankinėmis kortelėmis.

Maitinimas laive (kuris neįskaičiuotas į kelionės kainą):

Pageidaujant, pusryčiai laive (parplaukiant) -12 € /asm. į vieną pusę;

Pageidaujant, vakarienė laive (nuplaukiant) – 14 € /asm. į vieną pusę;

Kelionės priemokos (pageidaujant):

Priemoka už A klasės 2-vietę kajutę su langu – 74 € /asm.

Pastaba.

 • Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.
 • Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 3-4 dienoms iki kelionės pradžios, atsiųsime nurodytu elektroniniu paštu arba trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu
 • Pasikeitus aplinkybėms, kelionės vadovas gali keistis

Papildomos išlaidos: draudimas, kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos, arbatpinigiai, programoje nepaminėti pusryčiai, pietūs, vakarienės, miestų turistiniai mokesčiai, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.

Reikalingi dokumentai:

 • LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas iki kelionės pabaigos turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn.

Pasiteiravimui apie kelionę:

 •  Ieva  tel.: +370 678 59 120  el paštu: keliones@alvaturas.lt
 • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba keliones@alvaturas.lt

 

Žvilgsnis į Skandinaviją: pietų Švedija ir Kopenhaga 2024.08.01-04 (Iš Alytaus, Kauno, Kryžkalnio) IŠPARDUOTA

1 diena.   Iš Klaipėdos uosto laivu išplaukiame į Karlshamną. Nakvynė laivo kajutėse.

2 diena. Ryte atplaukiame į Švediją – Karlshamną. Vykstame į Danijos sostinę – Kopenhagą. Pervažiuojame įspūdingą Oresundo tiltą – vieną ilgiausių pasaulyje, kurio dalis eina po vandeniu ir jungia Švediją su Danija. Ekskursijos pradžia –  prie Kopenhagos simbolio Mažosios undinėlės. Toliau keliaujame link karalienės Margarett II rezidencijos – Amalienborgo rūmų: grožimės  rūmais ir Marmorkirken, kuri buvo statoma daugiau nei šimtą metų. Ekskursijos metu aplankysime Naujajį uostą (Nyhavn), jį XVII a. per tris metus vykstant karui tarp Danijos ir Švedijos, iškasė Švedijos karo belaisviai.  Pasivaikščiosime viena ilgiausių Europoje Kopenhagos  pėsčiųjų gatve Strøget (1,1 km.). Judame link Rundetårn – 34.8 m. apžvalgos boksto*, XVII a. buvusios observatorijos. Bokštas pastatytas be laiptų, kad karalius Christian IV viršūnę galėtų pasiekti  karieta. ( Mokamas, norintys 40 DKK). Kitas ekskursijos tikslas – Kopenhagos  katedra.  Pakeliui aplankome  Sankt Peders Bageri – seniausią miesto kepyklą-parduotuvę bei  Conditori La Glace – desertinę, veikiančią nuo 1870 metų. Ekskursiją pėstute baigiame Rotušės aikštėje. Netoliese išsidėstęs *Tivoli, vienas seniausių  (1843 m.)  ir žymiausių pramogų parkų pasaulyje. Norintys galės jį aplankyti   (įėjimas mokamas 165 DKK). Nakvynė viešbutyje Malmėje.

3 diena. Pusryčiai. Malmė – kupinas netikėtumų miestas, stebinantis savo kultūriniu gyvenimu bei nuostabia architektūra. Iki 1658 m. Malmė priklausė Danijai, todėl nenuostabu, kad šis trečias pagal dydį Švedijos miestas tiek architektūra, tiek dvasia ir mentalitetu labai primena Kopenhagą. Malmė – tai vienas anksčiausiai industrializuotų Skandinavijos miestų, tačiau jis yra ir žaliausių miestų penketuke.  Apžiūrite seniausią pastatą mieste – gotikinę Šv. Petro bažnyčią, kuri stebina savo 105 m aukščiu bei interjero paprastumu. Apžiūrime neįtikėtino grožio Malmės rotušę – pastatytą 1546 metais, tačiau iki šio laiko buvo ne kartą rekonstruota. Miesto svečius taip pat žavi šalia stovintys XVI-XIX amžiaus pastatai, kurių dauguma pastatyti nugriovus senas trobeles. Toks sprendimas priimtas norint sukurti reprezentatyvesnį miesto vaizdą. Miesto vizitinė kortelė – vakariniame uosto rajone esantis moderniosios architektūros stiliaus „Besisukančio torso“ dangoraižis. Tai – aukščiausias dangoraižis ne tik Švedijoje, bet ir visoje Skandinavijoje. Jo aukštis siekia 190 metrų. Iš tolo pasigrožime šiuo unikaliu pastatu. Vykdami į uostą, trumpai stabtelime apžiūrėti Lundą. Miestas garsus savo 1666 m.  įkurta aukštąja Technikos mokykla. 12-15 a. ji buvo vyskupo rezidencija. Dabar čia yra universitetas ir jame mokosi per keturiasdešimt tūkstančių studentų. Aplankome Lundo Katedrą, kurią 1080 m.  pastatė Danijos karalius Šventasis Knutas, yra viena seniausių, gražiausių ir didingiausių romaninio stiliaus bažnyčia Švedijoje. Pasigėrėsime į 55 m aukštį kylančiais bokštais, puikiai išlikusiu interjeru, įspūdingu XV a. astronominiu laikrodžiu, didingais vargonais, senovine kripta. Dabartinis pagrindinis varpas buvo nulietas prieš 500 metų ir jo melodingas skambėjimas kasdien praneša apie pamaldų pradžią. Jaukiai pasivaikščiosime gražiomis akmenimis grįstomis gatvelėmis, aplankysime  turgaus aikštę bei turgų.  Vykstame į Karlshamno uostą. 17 val. (Švedijos laiku) registracija uoste. Vakare laivu išplaukiame į Klaipėdą. Nakvynė laivo kajutėse.

4 diena. Atplaukiame į Klaipėdą. Grįžimas namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

*Kelionė autobusu;

*2 nakvynės laive Klaipėda–Karlshamnas–Klaipėda – vieta keturvietėje kajutėje be lango;

*1 pusryčiai laive (nuplaukiant);

* 1 vakarienė laive (parplaukiant);

*1 nakvynė viešbutyje su pusryčiais;

*kelionės vadovo paslaugos; ekskursinė programa.

Papildomas mokestis:

*Kuro mokestis kelto bilietams (mokama agentūroje) – 14 € /asm.

Maitinimas laive:

Pusryčiai laive (pageidaujant) -12 € /asm. grįžtant;

Vakarienė laive (nuplaukiant) – 17 € /asm. nuplaukiant.

Kelionės priemokos (pageidaujant):

Priemoka už B klasės 2-vietę kajutę (be lango) – 40 € /asm.

Priemoka už B klasės 3-vietę kajutę (be lango) – 37 € /asm.

Priemoka už A klasės 2-vietę kajutę (su langu) – 70 € /asm.

Priemoka už A klasės 3-vietę kajutę (su langu) – 54 € /asm.

Priemoka už A klasės 4-vietę kajutę su langu – 20 € /asm.

Papildomoms išlaidoms (Oresundo tiltas, lankomi objektai, gido sistemos) –  turėti apie  50  Eur /asm.

Pastaba.

*Minimalus turistų skaičius kelionei autobusu organizuoti yra 30 turistai. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionių organizatorius įsipareigoja apie tai pranešti raštu likus ne mažiau kaip 2 kalendorinėms dienoms iki kelionės pradžios.

*Išvykimo informacija siunčiama likus 1 – 2 dienoms iki kelionės.

*Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.

*Keliautojai, pageidaujantys užsisakyti priekinę vietą autobuse, gali tai padaryti už 30 eur/asm. papildomą mokestį.

Reikalingi dokumentai: LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas iki kelionės pabaigos turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn.

Pasiteiravimui apie kelionę:  Dalia kont. tel.: +370 687 21 623; el. paštu: dalia@alvaturas.lt

Ieva  tel.: +370 678 59 120   el paštu:   keliones@alvaturas.lt

Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt

Žvilgsnis į Skandinaviją: pietų Švedija ir Kopenhaga (2024.08.01-04). IŠPARDUOTA

1 diena.   Iš Klaipėdos uosto laivu išplaukiame į Karlshamną. Nakvynė laivo kajutėse.

2 diena. Ryte atplaukiame į Švediją – Karlshamną. Vykstame į Danijos sostinę – Kopenhagą. Pervažiuojame įspūdingą Oresundo tiltą – vieną ilgiausių pasaulyje, kurio dalis eina po vandeniu ir jungia Švediją su Danija. Ekskursijos pradžia –  prie Kopenhagos simbolio Mažosios undinėlės. Toliau keliaujame link karalienės Margarett II rezidencijos – Amalienborgo rūmų: grožimės  rūmais ir Marmorkirken, kuri buvo statoma daugiau nei šimtą metų. Ekskursijos metu aplankysime Naujajį uostą (Nyhavn), jį XVII a. per tris metus vykstant karui tarp Danijos ir Švedijos, iškasė Švedijos karo belaisviai.  Pasivaikščiosime viena ilgiausių Europoje Kopenhagos  pėsčiųjų gatve Strøget (1,1 km.). Judame link Rundetårn – 34.8 m. apžvalgos boksto*, XVII a. buvusios observatorijos. Bokštas pastatytas be laiptų, kad karalius Christian IV viršūnę galėtų pasiekti  karieta. ( Mokamas, norintys 40 DKK). Kitas ekskursijos tikslas – Kopenhagos  katedra.  Pakeliui aplankome  Sankt Peders Bageri – seniausią miesto kepyklą-parduotuvę bei  Conditori La Glace – desertinę, veikiančią nuo 1870 metų. Ekskursiją pėstute baigiame Rotušės aikštėje. Netoliese išsidėstęs *Tivoli, vienas seniausių  (1843 m.)  ir žymiausių pramogų parkų pasaulyje. Norintys galės jį aplankyti   (įėjimas mokamas 165 DKK). Nakvynė viešbutyje Malmėje.

3 diena. Pusryčiai. Malmė – kupinas netikėtumų miestas, stebinantis savo kultūriniu gyvenimu bei nuostabia architektūra. Iki 1658 m. Malmė priklausė Danijai, todėl nenuostabu, kad šis trečias pagal dydį Švedijos miestas tiek architektūra, tiek dvasia ir mentalitetu labai primena Kopenhagą. Malmė – tai vienas anksčiausiai industrializuotų Skandinavijos miestų, tačiau jis yra ir žaliausių miestų penketuke.  Apžiūrite seniausią pastatą mieste – gotikinę Šv. Petro bažnyčią, kuri stebina savo 105 m aukščiu bei interjero paprastumu. Apžiūrime neįtikėtino grožio Malmės rotušę – pastatytą 1546 metais, tačiau iki šio laiko buvo ne kartą rekonstruota. Miesto svečius taip pat žavi šalia stovintys XVI-XIX amžiaus pastatai, kurių dauguma pastatyti nugriovus senas trobeles. Toks sprendimas priimtas norint sukurti reprezentatyvesnį miesto vaizdą. Miesto vizitinė kortelė – vakariniame uosto rajone esantis moderniosios architektūros stiliaus „Besisukančio torso“ dangoraižis. Tai – aukščiausias dangoraižis ne tik Švedijoje, bet ir visoje Skandinavijoje. Jo aukštis siekia 190 metrų. Iš tolo pasigrožime šiuo unikaliu pastatu. Vykdami į uostą, trumpai stabtelime apžiūrėti Lundą. Miestas garsus savo 1666 m.  įkurta aukštąja Technikos mokykla. 12-15 a. ji buvo vyskupo rezidencija. Dabar čia yra universitetas ir jame mokosi per keturiasdešimt tūkstančių studentų. Aplankome Lundo Katedrą, kurią 1080 m.  pastatė Danijos karalius Šventasis Knutas, yra viena seniausių, gražiausių ir didingiausių romaninio stiliaus bažnyčia Švedijoje. Pasigėrėsime į 55 m aukštį kylančiais bokštais, puikiai išlikusiu interjeru, įspūdingu XV a. astronominiu laikrodžiu, didingais vargonais, senovine kripta. Dabartinis pagrindinis varpas buvo nulietas prieš 500 metų ir jo melodingas skambėjimas kasdien praneša apie pamaldų pradžią. Jaukiai pasivaikščiosime gražiomis akmenimis grįstomis gatvelėmis, aplankysime  turgaus aikštę bei turgų.  Vykstame į Karlshamno uostą. 17 val. (Švedijos laiku) registracija uoste. Vakare laivu išplaukiame į Klaipėdą. Nakvynė laivo kajutėse.

4 diena. Atplaukiame į Klaipėdą. Grįžimas namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

*Kelionė autobusu;

*2 nakvynės laive Klaipėda–Karlshamnas–Klaipėda – vieta keturvietėje kajutėje be lango;

*1 pusryčiai laive (nuplaukiant);

* 1 vakarienė laive (parplaukiant);

*1 nakvynė viešbutyje su pusryčiais;

*kelionės vadovo paslaugos; ekskursinė programa.

Papildomas mokestis:

*Kuro mokestis kelto bilietams (mokama agentūroje) – 14 € /asm.

Maitinimas laive:

Pusryčiai laive (pageidaujant) -12 € /asm. grįžtant;

Vakarienė laive (pageidaujant) – 17 € /asm. nuplaukiant.

Kelionės priemokos (pageidaujant):

Priemoka už B klasės 2-vietę kajutę (be lango) – 40 € /asm.

Priemoka už B klasės 3-vietę kajutę (be lango) – 37 € /asm.

Priemoka už A klasės 2-vietę kajutę (su langu) – 70 € /asm.

Priemoka už A klasės 3-vietę kajutę (su langu) – 54 € /asm.

Priemoka už A klasės 4-vietę kajutę su langu – 20 € /asm.

Papildomoms išlaidoms (Oresundo tiltas, lankomi objektai, gido sistemos) –  turėti apie  50  Eur /asm.

Pastaba.

*Minimalus turistų skaičius kelionei autobusu organizuoti yra 30 turistai. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionių organizatorius įsipareigoja apie tai pranešti raštu likus ne mažiau kaip 2 kalendorinėms dienoms iki kelionės pradžios.

*Išvykimo informacija siunčiama likus 1 – 2 dienoms iki kelionės.

*Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.

*Keliautojai, pageidaujantys užsisakyti priekinę vietą autobuse, gali tai padaryti už 30 eur/asm. papildomą mokestį.

Reikalingi dokumentai: LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas iki kelionės pabaigos turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn.

Pasiteiravimui apie kelionę:  Ieva  tel.: +370 678 59 120   el paštu:   keliones@alvaturas.lt

Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt

Fantastiškas gamtos grožis Norvegijoje ir žvilgsnis į Daniją bei Švediją IŠPARDUOTA

Maršrutas: Klaipėda-Karlshamnas-Kopenhaga-Helsingborgas-Oslas-Gardemoen-Lilehameris-Laerdal-Flam-Geilo-Oslas-Geteborgas-Karlshamnas (~2200 km)

1 diena (2024.07.15)  Išvykimas iš Klaipėdos, aikštelės prie PC Akropolis. DFDS kompanijos laivu išplaukiame į Karlshamną. Nakvynė laivo kajutėse.

2 diena (2024.07.16 ) Karlshamnas-Kopenhaga-Helsingborgas (~ 250 km).

09:00 val. Švedijos laiku atpalaukiame į Karlshamną. Vykstame į Danijos sostinę – Kopenhagą (~193 km). Pervažiuosime įspūdingą Oresundo tiltą*– vieną ilgiausių Europoje, kuris jungia Švediją ir Daniją. Pažintis su miestu: miesto simbolis Mažosios undinėlės pamiklas; rokoko stiliaus architektūros šedevras –  Amalienborgo rūmai – Danijos karalių rezidencija. Šie rūmai sudaryti iš keturių vienodų pastatų, o vidinėje rūmų aikštėje stovi 1771 metai pastatyta Frederiko V statula; viena gražiausių Kopenhagos Frederiko bažnyčia su įspūdingu kupolu;  Naujasis uostas (Nyhavn) – XVIIa. prieplauka ir kanalas, kurį per tris metus iškasė Danijos – Švedijos karo belaisviai; Christiansborgo rūmai, buvusi karališkoji rezidencija, dabar čia įsikūręs parlamentas, aukščiausiasis teismas ir ministro pirmininko kabinetas; Rotušė.
Vykstame link Helsingborgo. Nakvynė viešbutyje prie Helsingborgo.

3 diena (2024.07.17 ). Helsingborgas-Oslas-Gardemoen (~560 km).

Pusryčiai viešbutyje. Vykstame į Oslą – didžiausią Norvegijos miestą, įsikūrusį Oslo fiordo pakrantėje.
Oslas – seniausia Skandinavijos šalių sostinė, įkurta 1048 m. Haroldo III Rūsčiojo. Miestas nėra didelis – nesunku vietos įžymybes apeiti pėsčiomis.
Eidami žymiausia ir judriausia Norvegijos arterija – Karlo Johano gatve, apžiūrite Katedrą, Parlamento rūmus, Universiteto pastatų ansamblį, ant kalvos įsikūrusius neoklasicistinius Karalių rūmus, moderniąją Rotušę. Oslo rotušė (Radhus) buvo atidaryta 1950 m., miestui minint 900 metų jubiliejų. Raudonų plytų pastatas, kurio stilius nebūdingas Norvegijai, ilgainiui tapo miesto simboliu. Rotušės vidus – priešingai negu išorė – spalvingas, puoštas freskomis, skulptūromis. Šioje rotušėje kasmet teikiamos Nobelio taikos premijos (visų kitų sričių Nobelio premijos įteikiamos Stokholmo rotušėje). Akerbriugės prieplauka, kurioje gausu parduotuvių, restoranų, kavinių. Vykstame į Gardemoeną. Nakvynė viešbutyje.

4 diena (2024.07.18). Gardemoenas- Lilehameris – Laerdal  (~380 km).

Pusryčiai viešbutyje. Kelionė į Lilehamerį (145 km) –  vaizdingą miestą pietryčių Norvegijoje. Šiandien Lilehameris ištisus metus vilioja keliautojus, norinčius pramogauti lauke ir atsipalaiduoti šalia gamtos prie Mjøsa ežero.  Grožimės Gudbrandsdalio ir Romsdalio slėniais, išraižytais daugybės sraunių upių ir šniokščiančių krioklių.

Atvykus, pasivaikštome Storgata  – pėsčiųjų gatve. Tai – populiariausia vieta pasivaikščiojimams, apsipirkimui ar tiesiog ramiam pasisėdėjimui. Gatvėje lankytojus sužavi architektūra. Joje yra senoviniai mediniai namai, kurie buvo pastatyti 18 amžiuje.

Lankome Olimpinį muziejų* (grupinis bilietas ~19 € /asm.), kuris duris atvėrė 1997 metais. Tokio tipo muziejus yra vienintelis visoje Šiaurės Europoje. Jame pristatoma visa Olimpinių žaidynių istorija, pradedant nuo 776 metų iki dabar. Olimpinis muziejus yra populiarus ir sulaukia daugybės lankytojų iš įvairių pasaulio šalių.

Garmo stave bažnyčia – unikalus architektūros kūrinys. Tai medinė bažnyčia, kuri pastatyta 1150 metais ant senosios bažnyčios likučių.

Vykstame prie Olimpinio tramplyno* (65 NOK-35NOK), pastatyto 1993 metais specialiai istorinėms 17 Olimpinėms žaidynėms. Jis iki šiol neprarado savo formos ir puikiai atrodo. Nors šiuo metu tramplynas nėra skirtas Olimpinėms žaidynėms, tačiau jis naudojamas įvairioms rungtynėms ir pasiruošimui šuoliams nuo tramplyno. Be to, Olimpinis tramplynas labai mėgstamas turistų, todėl jis įtrauktas į lankytinų objektų sąrašus.

Vykstame  į  Laerdal. Nakvynė viešutyje.

5 diena (2023.07.19). Laerdal – Flam-Geilo (~160 km).

Ankstyvi pusryčiai viešutyje (6.00 val.). Ilgiausiu pasaulyje tuneliu (24,5 km ilgio) iš Laerdal keliaujame į Flam. Jis 1992 m. nutiestas per kalną ir jungia Laerdalio ir Aurlando kaimelius. Šis tuneliu einantis kelias jungia du bene svarbiausius Norvegijos miestus – Bergeną ir Oslą.

Atvykstame į Flam. Flam – tai nedidelis miestelis, žinomas kaip viena iš populiariausių vietų apsilankyti Norvegijos fiorduose.

Mūsų laukia viena iš gražiausių kelionių pasaulyje traukiniu Flåmsbana arba Flåm geležinkeliu*, iš kurio atsiveria panoraminis vaizdas į laukinę ir nuostabiausią Norvegijos fiordo kraštovaizdžio gamtą. 20 km ilgio Flåm geležinkelis buvo nutiestas 1940 m. ir turi vieną stačiausių nuolydžių pasaulyje – beveik 80 % bėgių eina 5.5 % nuolydžiu.  Važiuodami traukiniu tarp Myrdal ir Flåm galite pamatyti upes, besikertančias per gilias daubas, krioklius, besileidžiančius stačių, snieguotų kalnų viršūnėmis, ir kalnų fermas, svaigstančias prie šlaitų (65 €/suaug.; 45 € / vaikui 6-17).).

Antroje dienos pusėje – nepakartojamas kruizas fiordais*  iš Flam į Gudvangen (1,5 val. į vieną pusę – nuo 555 NOK / asm.). Peizažas – fantastiškas ir nuostabu matyti pavienius namus, stovinčius ant fiordo krašto, ir stebėtis jų istorija.

Gudvangenas verčiamas kaip „Dievų vieta“, o atsistoję žiūrėdami į fiordą, apsuptą snieguotų kalnų viršūnių, suprasite kodėl.

Išvykstame  į Geilo.  Nakvynė Geilo.

6 diena (2024.07.20). GeiloOslas-Goteborgas (~520 km).

Pusryčiai viešbutyje. Vykstame į Oslą. Tęsiame pažintį su Norvegijos sostine.

Akershus tvirtovė* (grupinis bilietas – 60 NOK /asm.)  –  miesto centre, visai netoli Oslo Fjord. Tai geriausia vieta susipažinti su Oslo istorija. Pilis buvo pastatyta 1299 metais. Dėl geros strateginės vietos (pilis stūkso ant iškyšulių) ji atlaikė kelių amžių išbandymus. Karalius Christian IV (1588-1648) modernizavo pilį paversdamas ją savo rezidencija.

Apsilankome Fram muziejuje* (140-100-50 NOK). Tai –  vienas iš Norvegijos nacionalinių lobių – poliarinis laivas Fram – stipriausias kada nors pastatytas medinis laivas, kuris viršijo visus ankstesnius rekordus keliaujant toliausiai į šiaurę ir į pietus.

Aplankome  Vigelando skulptūrų parką, kuriame 212 skulptūrų vaizduoja gyvenimo ciklą. Žymiajame Vigelando parke galima pamatyti apie 212 Gustavo Vigelando ir kitų menininkų sukurtų skulptūrų iš granito ir bronzos. Rūmų parke (Slottsparken) stovi neoklasikinio stiliaus XIX a. Karalių rūmai (Kongelige Stottet). Keletas įdomių muziejų įsikūrę kiek tolėliau nuo miesto centro – Bygdoy pusiasalyje, kuris dar vadinamas Oslo muziejų pusiasaliu.

Vykstame į Goteborgą.  Nakvynė viešbutyje Geteborge.

7 diena. (2024.07.21).  Geteborgas-Karlshamnas (~310 km)

Pusryčiai viešbutyje.

Geteborgas –  antras pagal dydį miestas Švedijoje, išsidėstęs šalies pietvakarinėje pakrantėje, prie Göta upės žiočių. Šiame mieste yra daug nuostabių lankytinų objektų. Vienas seniausių Geteborgo rajonų Haga Nygata yra pėsčiųjų zona su  žaviais, kaimo stiliaus, mediniais namais. Gerai išsilaikę namai garsėja skiriamuoju dizainu, kurio pirmame aukšte yra akmuo, o po to – du aukštai iš medžio. Senoji Geteborgo miesto rotušė, Kungsportsavenyn – Tai yra pagrindinė gatvė Geteborge. Joje apstu kavinių, restoranų, barų, gatvės muzikantų ir prekybininkų. Laisvas laikas apsipirkimui, lauktuvėms.

Vykstame į Karlshamno uostą. 17 val. (Švedijos laiku) registracija uoste. Vakare laivu išplaukiame į Klaipėdą. Nakvynė laivo kajutėse.

8 diena (2024.07.22) Ryte atplaukiame į Klaipėdą. Grįžimas namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
Transportas kelionei – komfortabilus autobusas;
Kelionės vadovo paslauga – ekskursinė programa;

2 nakvynės laive, 2-vietėse kajutėse (be lango);

5 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais;

PASTABA. PAGAL NAUJAS DFDS LAIVYNO TAISYKLES, GRUPĖMS YRA PRIVALOMAS MAITINIMAS LAIVE: PUSRYČIAI (12 € /asm.) NUPLAUKIANT IR VAKARIENĖ PARPLAUKIANT (17 € /asm.). 

Papildomos išlaidos kelionėje,  lankomi mokami objektai  (*):

*Oresundo tilto mokestis, gido sistema (ausinukai), kelto Helsingioras-Helsingborgas bilietai  (rinks gidas kelionės metu)  – 45 €/asm.;

*Lilehameris. Olimpinis muziejus ~19 € /asm.;

*Flam-Myrdal-Flam  – 65 € / suaug.; 45 € / vaikui 6-17;

*Kruizas fiordais Gudvangen-Flam – 58 € / suaug.; 30 €  /vaikui 4-15.

Pastaba! Bilietai į panoraminį traukinį Flam-Myrdal-Flam  ir kruizą fiordais  Gudvangen-Flam perkami iš anksto – mokėti agentūroje iki kelionės pradžios.

Priemokos:

*Priemoka už nakvynę 2-vietėje kajutėje – su langu – 74 € /asm.

Kuro mokesčiai laivuose – 14 € /asm. (mokama agentūroje);

Maitinimas laive (pageidaujant), norint užsakyti iš anksto – nurodyti registruoajntis:

Pusryčiai (Karlshamnas-Klaipėda) – 12 €

Vakarienė (Klaipėda-Karlshamnas) – 17 €

Pastaba.

 • Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.
 •  Priekinėms vietoms autobuse (2,3 eilėms) taikomas papildomas 30 € mokestis.
 • Minimalus turistų skaičius kelionei autobusu organizuoti yra 40 turistų. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionių organizatorius įsipareigoja apie tai pranešti raštu likus ne mažiau kaip 14 kalendorinių dienų iki kelionės pradžios;
 • Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 3-4 dienoms iki kelionės pradžios, atsiųsime nurodytu elektroniniu paštu arba trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu.

Papildomos išlaidos: draudimas, kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos, arbatpinigiai, programoje nepaminėti pusryčiai, pietūs, vakarienės, miestų turistiniai mokesčiai, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.

Reikalingi dokumentai:

 • LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas iki kelionės pabaigos turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn.

Pasiteiravimui apie kelionę:

 •  Ieva  tel.: +370 678 59 120  el paštu:   keliones@alvaturas.lt
 • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt
 • PROGRAMA yra autentiška  Alvaturo nuosavybė. Panaudojus programa tretiems asmenims be autoriaus sutikimo atsakoma įstatymu nustatyta tvarka.

Didysis Baltijos Kruizas: Talinas–Helsinkis–Stokholmas (rugpjūtis)

1 diena. Kelionė per Latviją, Estiją. Po pietų atvykstame į Estijos sostinę – TalinąApžvalginė ekskursija po Taliną autobusu: Tompea, Kadriorgo parkas ir rūmai, Dainų slėnis, Piritos buriavimo centras, Šv.Brigitos vienuolyno griuvėsiai. Tarptautinis jūrų uostas.

Ekskursijos tęsinys pėsčiomis po viduramžiška gynybine siena apjuostą Talino senamiestį: rotušė, ant kurios bokšto įsitaisęs Talino simbolis Senasis Tomas, „Trumposios Kojos“ gatvelė, kuria eidami  pasieksime Aukštutinį Taliną, kur IX a. buvo pastatyta tvirtovė, o dabar čia –  Estijos Parlamentas. Pamatysime  Domo katedrą, statytą XIII a. ir žymiai naujesnę Aleksandro Nevskio stačiatikių katedrą. Apžvalgos aikštelės, iš kurių apžiūrėsime Žemutinį Taliną – buvusį viduramžių pirklių miestą. Čia daugybė išlikusių pirklių pastatų, gildijų rūmų, ir „viduramžių švyturiu“ vadinama Šv. Olafo bažnyčia. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje Taline.

2 diena. Pusryčiai (pusryčių paketas). Ryte kelionė keltu į Helsinkį. Pažintis su baltuoju šiaurės miestu Helsinkiu: Maršalo Manerheimo prospektas su žymiais pastatais: Suomijos parlamento rūmai, Kiasmos meno muziejus, garsaus XXa. Suomių architekto Alvaro Alto sukurti „Finliandijos“ rūmai, Operos rūmai, unikali granitinėje uoloje iškalta Tempeliaukio* bažnyčia, originalus paminklas suomių muzikos genijui – J.Sibelijui. Miesto centras: Uspenskio soboras, jachtų prieplauka, Senato aikštė (senatas, universitetas, universiteto biblioteka, miesto katedra, paminklas imperatoriui Aleksandrui II, Rotušė, prezidento rūmai), Esplanada – mėgstamiausia helsinkiečių pasivaikščiojimo vieta. Šiaurinė krantinė – vaizdas į Helsinkio archipelago salas. Laisvas laikas seniausioje Helsinkio Kaupatori turgavietėje, kurioje galėsite paragauti tradicinių suomiškų patiekalų iš lašišos, upėtakio. Pageidaujantiems iškyla laivu į šiaurės Gibraltaru vadinamą Suomenlinos tvirtovę*. Tai – unikalus fortifikacinis statinys, kuriame galima susipažinti su XVIII a. pastatais, fortų sistema. Vakare išplaukimas komfortišku kruiziniu laivu į Stokholmą. Įvairios pramogos laive: diskotekos, sauna ir SPA centras, vaikų žaidimų kambariai, parduotuvės, naktiniai klubai, restoranai, barai, kazino. Kruizo metu galėsite grožėtis nepakartojamais Baltijos jūros vaizdais: Alandų salų archipelagu, saulėlydžiu ir saulėtekiu jūroje. Nakvynė laive.

3 diena. Pusryčiai* laive. Ryte, praplaukę tarp tūkstančių archipelago salų, atvykstame į Švedijos sostinę – Stokholmą. Miestas įkurtas XIII amžiuje saloje, ties kuria Melareno ežeras susijungia su Baltijos jūra. Čia buvo pastatyta pirmoji tvirtovė, vadinta Trijų Karūnų pilimi ir Didžioji katedra, o vandenyje aplink salą buvo pastatyta daugybė polių, nuo kurių miestas ir gavo savo pavadinimą. Vykstame prie įspūdingos 1923 m. pastatytos Stokholmo rotušės, kurioje gausu Švedijos istorijos motyvų. Rotušėje nuolat vyksta daugybė renginių, vestuvių ceremonijos bei banketas po Nobelio premijos teikimo ceremonijos. Ekskursijos senamiestyje metu pamatysime Storkyrkan – Didžiąją katedrą, kurioje daugybę amžių karūnuojami Švedijos karaliai ir vyksta karališkosios šeimos vestuvių ceremonijos. Šalia katedros pamatysime Karalių rūmus, kurie buvo pastatyti XVIII a., gaisrui sunaikinus čia stovėjusią Trijų Karūnų pilį, bei Švedijos Parlamento rūmus, pastatytus greta esančioje mažoje salelėje. Vaikščiodami siauromis senamiesčio gatvelėmis, užsuksime į Stortorget – Didžiąją aikštę, kur senuosiuose Biržos rūmuose dabar įsikūręs Nobelio muziejus. Pamatysime Vokiečių bažnyčią, praeisime siauriausia Stokholmo gatvele, ir apsilankysime Geležies aikštėje, kur viduramžiais vyko geležies rūdos prekyba. Po ekskursijos, esant galimybei – laisvas laikas senamiestyje. Iš senamiesčio vykstame į Djurgarden salą, kur apsilankysime populiariausiame visoje Skandinavijoje laivo „Vasa“ muziejuje*, kuriame eksponuojamas 1628 m. Stokholme nuskendęs ir po 333 metų iškeltas karališkasis karo laivas. Vakare laivu išplaukiame į Taliną. Vakarienė* laive. Vakarą galėsite praleisti laivo restoranuose ir baruose, žiūrėdami įvairius pasirodymus, dalyvaudami renginiuose. Nakvynė laivo kajutėse.

4 diena. Pusryčiai* laive.Ryte atplaukiame į Taliną. Kelionė per Estiją, Latviją. Sustojimas Latvijos miestelyje Limbaži. Užburiančios atmosferos kavinėje „3 kambari“ susipažįstame su latviška virtuve – Vidžemės kulinarinio paveldo patiekalais*.Tęsiame kelionę per Latviją, Lietuvą. Vakare sugrįžtame į namus.

Kai nakvynė B2-B4 kajutėje (be lango) Kelionės kaina (€)
1 asm. 4-vietėje kajutėje 367
1 asm. 3-vietėje kajutėje 395
1 asm. 2-vietėje kajutėje 442
Kai nakvynė A2-A4 kajutėje (su langu)
1 asm. 4-vietėje kajutėje 402
1 asm. 3-vietėje kajutėje 434
1 asm. 2-vietėje kajutėje 497

Į kelionės kainą įskaičiuota:

*kelionė autobusu;

*1 nakvynė viešbutyje Taline su pusryčiais;

*kruizinio laivo-kelto  Talinas – Helsinkis;   Helsinkis- Stokholmas; Stokholmas- Talinas bilietai;

*2 nakvynės pasirinktose kajutėse laive maršrutu Helsinkis-Stokholmas-Talinas;

*kelionės vadovo paslaugos;

*ekskursinė programa;

*kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

(*) – bilietai į mokamus objektus  ~35 EUR;

(*) – Laivų kuro mokestis – 24 Eur /asm. (mokama, užsakant kelionę);

(*)- Laivo CO2 mokestis – 6 € /asm. (mokama, užsakant kelionę)

(*) – pusryčiai ir vakarienės laive; medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.

(*) – vakarienė kavinėje „3 kambari“ – 12 € /asm.

Papildomos išlaidos kelionėje:

Gido sistema (ausinukai) – 8 € /asm.

Kelionės priemokos:

Dveji pusryčiai kruiziniame laive  (suaugusiam) – 38,00 €
Dveji pusryčiai kruiziniame laive (vaikui nuo 12 iki 17m.) – 20,00 €
Dveji pusryčiai kruiziniame laive (vaikui nuo 6 iki 11m.) – 14,00 €
Dvi vakarienės kruiziniame laive (suaugusiam) – 90,00 €
Dvi vakarienės kruiziniame laive (vaikui nuo 12 iki 17 m.) – 45,00 €
Dvi vakarienės kruiziniame laive (vaikui nuo 6 iki 11 m.) – 38,00 €
Vienvietis kambarys viešbutyje – 35,00 €.

Pastaba.

*Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis; *Bažnyčiose, muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda;

*Visos kelionės metu bus sudaryta galimybė papietauti ir pavakarieniauti, arba nusipirkti maisto;

*Pasikeitus keltų linijų tvarkaraščiams, kelto išplaukimo ir atplaukimo vieta ir laikas gali keistis; kelionių organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės ir priemokų kainą, jeigu keltų kompanija keičia kainas.

 •  Priekinėms vietoms autobuse (2,3 eilėms) taikomas papildomas 20 € mokestis.
 • Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 3-4 dienoms iki kelionės pradžios, atsiųsime nurodytu elektroniniu paštu arba trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu.

Reikalingi dokumentai: