IŠSKIRTINĖ KELIONĖ Į GRUZIJĄ-SAKARTVELĄ

Tbilisis-fejerverkai-Ananuri-Gergeti-gruziniška užsatalė-Upliscihė-arbatos fabrikas-Mtsheta-Kahetijos regionas-Udžarma-vyno degustacija-A.Čavčavadzės muziejus-Bodbė-David Garedži-Borjomi-Rabati-Sieros vonios

2020 m. gegužės 25 d. (pirmadienio naktis)

prieš vidurnaktį skrydis Ryga- Tbilisis. Grupės pageidavimu už papildomą mokestį organizuosime paėmimą iš namų ir nuvežimą iki oro uosto.

2020 m. gegužės 26 d. (antradienis)

Atskrendame į Tbilisį 03.30 nakties. Keičiame pinigus ir vykstame trumpam poilsiui į viešbutį.

Apie 12:00 pietūs ir ekskursijos Tbilisyje pradžia. Tą dieną visoje Gruzijoje yra švenčiama Nepriklausomybės diena, kuri yra tradiciškai visada pažymima įvairiais renginiais, paradais, ir įvairiomis šou programomis, festivaliais. Mes tikrai aplankysime šias vietas, bet pirmiausia pasivaikščiosime po Senąją miesto dalį.

    Pradėsime nuo Europos aikštės ir Meidano aikštės – vienos iš centrinės senamiesčio aikštės. Tada funikulieriumi pakilsime ant kalno, kuriame yra Narikala tvirtovė, senoji citadelė ir pagrindinė tvirtovė. Čia atsiveria gražus vaizdas į miestą. Toliau einame žemyn pėsčiomis Abanotubani (unikalus sieros vonių rajonas) – kur vonios, pastatytos ant natūralaus karšto vandens. Sieros vonios minimos šaltiniuose  XVII – XIX a. Pasivaikščiosime Šardeni gatve, kur yra daugybė kavinių ir suvenyrų parduotuvių. Pasivaikščiosime viena iš senųjų gatvių – Leselidze, pajusime senamiesčio skonįAplankykite seniausią Tbilisio šventykla „ Anchiskhati Šv. Marijos baziliką “ ir „Sioni“ katedrą –XII a., Pastarojoje saugomas Šventosios Nino kryžius. Mes vaikščiosime Shavteli gatve senamiestyje, kur yra Mažasis lėlių teatras, kuriame yra tik 80 vietų. Jį pastatė Rezo Gabriadzė, 1981 m. Šios dienos ekskursijoje taip pat aplankysime ir Taikos tiltą – kuris yra tapęs ir miesto, ir šalies simboliu. Tilto simbolika – praeities ir dabarties sąsajos, kurios atsiskleidžia per išskirtinio grožio stiklinę architektūrą.

     Apžiūrėję senąją miesto dalį, pajudėsime į centrinę Avenue, laisvas laikas kur  stebėsime kaip gruzinai švenčia  Gruzijos Nepriklausomybės dieną, grožėsimės  vakaro fejerverkais. Sutartu laiku visus nuveš iki viešbučio.

Nakvynė Tbilisyje.

2020 m. gegužės 27 d. (trečiadienis)

Po pusryčių viešbutyje vyksime į kalnuotą Gruzijos regioną.

     Pagrindinis šios dienos akcentas bus Gergeti bažnyčia, esanti Kazbegi kalno papėdėje, o kelias link žavės mus vaizdingais vaizdais. Pakeliui aplankysime: Ananuri vienuolyno kompleksą, stabtelsime prie Žinvali vandens rezervuaro, grožėsimės vaizdais nuo Draugystės arkos, o nuvykę į Stepantsminda regioną, džipais vyksime į legendinį Gergeti vienuolyną, pastatytą XIV amžiuje vietinių vienuolių. Ši vieta yra viena iš pagrindinių Gruzijos lankytinų vietovių, kuris traukia ne tik stulbinančiais vaizdais, bet ir reikšmingumu krikščioniškąjam pasauliui. Gergeti bažnyčia patenka į gražiausių pasaulio bažnyčių sąrašą. Apžiūrėję šventyklą, važiuosime į prie Dariali vienuolyno –  vieno iš seniausių dvasinių centrų Gruzijoje. Privažiuosime ir gruznų pasididžiavimu laikomą Džiutos vietovę. Ekskursijos dienos pabaigoje važiuosime į mini viešbutį, esantį Aragvi upės krante, kuriame apsistosime nakčiai, čia bus Jūsų lauks gruziniška užstalė, hinkalių arba chačiapurių edukacija, gruziniško vyno ir čačos degustacija.

Nakvynė  kalnų viešbutyje.

2020 m. gegužės 28 d. (ketvirtadienis)

Po pusryčių viešbutyje, išvykimas į urvų miestą Upliscichė –   vienas iš pirmųjų miestų Gruzijoje. Upliscichė yra išskaptuotas uoloje. Vieta buvo įkurta vėlyvajame bronzos amžiuje, apie 1000 m. Pr. Kr., ir buvo apgyvendinta iki XIII a. Urvų miestą galima suskirstyti į apatinę, centrinę ir viršutinę zonas, užimančias beveik 40 000 kvadratinių metrų plotą.  

Šiandien apsilankysime arbatos fabrike. Per ekskursiją, susipažinsime su gruziniškos arbatos istorija, fabriko veikla, arbatų gamyba, degustuosite apie 5 skirtingas rūšis arbatos. O kas norės galės įsigyti.

Po to vyksime į pirmąją Gruzijos sostinę – Mtskhetą, aplankysime legendinę Svetitskhoveli šventyklą, laikomą antra Jeruzale, pasivaikščiokite asfaltuotomis siauromis gatvelėmis, mėgausimės ramybės atmosfera ir toliau eisime į Džvari šventyklą, garsią ne vieno poeto. Būtent iš čia atsiveria vienas įsimintiniausių savo grožiu peizažų – dviejų upių Aragvos ir Kuros santaka. Džvari – iš vertimo iš gruzinų kalbos reiškia „Kryžius“, iš šios vietos Krikščionybė gimė Gruzijoje.

Grįžimas į Tbilisį. Jei bus noro ir jėgų, bus galima pasivaikščioti po vakarinį Tbilisį. 

Nakvynė Tbilisyje.

2020 m. gegužės 29 d. (penktadienis)

Po pusryčių viešbutyje, išvykstame į Gruzijos vyno regioną – Kahetiją. Mūsų kelias eis per Gombori kalnų perėją, kur atsivers puikūs rytinės šalies dalies peizažai. Pakeliui stabtelsime prie Udžarmos kaimo, kur susipažinsime su to paties pavadinimo Udžarmos tvirtove. Udžarma kadaise buvo vienas reikšmingų įtvirtininimų Kartilijos karalystėje. Dabar tai primena tik griuvėsiai. Nuo griuvėsiu atsiveria gražūs vaizdai į Lori upės tarpeklį ir Gomborį kalnagūbrį. Vienuolynai  yra Gruzijos kultūros, religijos dalis, jų istorija skaičiuoja šimtus metus. Vienas iš tokių Senasis Šuamtos vienuolynas. Jame yra

yra V amžiaus bazilika, vienas iš anksčiausių krikščioniškos architektūros pavyzdžių Gruzijoje. Po to aplankysime Nekresi ir Alaverdi vienuolynus. Ir vienas, ir kitas vienuolynas garsėja savo grožiu ir nuostabiais kraštovaizdžiais, atsiveriančiais iš jų panoraminių vietovių. Pabaigoje aplankysime Tsinandali kaimą, kuriame įsikūręs gruzijos poeto, kilusio iš kunigaikščių giminės Aleksandro Čavčavadės muziejų. Jame lauks pažintis su muziejumi bei vyno degustacija.

Tradicinė gruzinų vakarienė.  

Nakvynė viešbutyje. Esant didelei grupei, dviejuose viešbučiuose.

2020 m. gegužės 30 d. (šeštadienis)

Po pusryčių tęsiame pažintį su Kahetijos regionu. Pirmasis objektas, kurį aplankysime, bus karališkoji Gremi tvirtovė – architektūros paminklas XVI a. Toliau aplankysime vienuolyną Bodbė, kur saugomos Gruzijos šviesuolės – Šv. Nino – relikvijos ir mūsų kelias vingiuos į garsųjį meilės miestą Signagi, kur pasivaikščiojame siauru asfaltuotu grindiniu gatvėmis ir mėgaujamės nepamirštamais vaizdais į Alazani slėnį.

Pietūs vienoje iš gruzinų šeimų.

Po apsilankymo šiame meilės mieste keliausime link Azerbaidžiano sienos , kur 25 km išilgai dykumos driekiasi garsusi vienuolynų kompleksas – David Garedži. Tai VI amžiaus urvų vienuolynų kompleksas.  Vietiniai sako, jeigu neaplankei šios vietos, reiškias Gruzijoje nebuvai. Išskirtinio kraštovaizdžio apsuptyje esantį kompleksą sudaro 15 vienuolynų, tačiau dažniausiai lankytojams siūloma apžiūrėti du: Lavra ir Udabno. Pirmasis komplekso vienuolynas pradėtas statyti VI amžiuje. Jo įkūrėjas – klajojantis vienuolis, atkeliavęs į šią vietovę iš Sirijos.

Grįžtame į Tbilisį.

Nakvynė viešbutyje Tbilisyje.

2020 m. gegužės 31 d. (sekmadienis)

Po pusryčių vyksime į ramų Gruzijos miestelį – Borjomi, įsikūrusį žaliuojančių miškų apsuptyje. Borjomi, tai kurortinis miestelis įsikūręs prie Kuros upės, rytiniame Bordžomi-Charagauli nacionalinio parko krašte. Tai tarsi mūsiškiai Druskininkai – ramu, tylu ir sveikas oras bei mineralinio vandens versmės ir baseinai. Tiesa, šiltas ir negazuotas, bet tiesiai iš gręžinio bėgantis, „Borjomi“ įtiks ne kiekvienam, tačiau paragauti – verta. Aplankysime Mineralinio vandens parką, kur pamatysime vieną populiariausių pastatų – mėlynuosius rūmus „Firuza“, pastatyti 1892 m., atspindinčius Persijos, Gruzijos ir Europos stilių. Žavėsimės carinės Rusijos laikais statytomis vilomis, įdomiais architektūriniai sprendimai, veržliais, kaip ir gruziniška dvasia. Po malonių vaizdų, pasivaišinsime borjomi mineraliniu vandeniu.

Šiandien aplankysime ir Rabati tvirtovę- vieną iš Samche-Džavacheri srities įžymybių. Dabar tvirtovės teritorijoje yra viešbutis, muziejus, vyno ir suvenyrų parduotuvės, kavinė ir informacijos centras.  Rabat yra arabų kilmės žodis reiškiantis bet kokią įtvirtintą vietą. Įprastai taip vadinosi prekybinis kvartalas prie tvirtovės. Šioje vietoje pilis buvo pastatyta dar 13 amžiuje, tačiau visai neseniai ji buvo restauruota bei pristatyta naujų pastatų. 7 hektarų ploto teritorijoje yra ne tik pilis, tačiau taip ir bažnyčia, mečetė, minaretas, sinagoga, Gruzijos istorijos muziejus, o užlipus į pilies bokštus atsiveria pribloškianti panorama. Tai vieta, kurioje dera autentika bei šiuolaikinis turizmas, mat čia įsikūręs viešbutis, yra suvenyrų ir vyno parduotuvė, kavinė. Su šia vietove supažindins vietinis gidas.

Nakvynė viešbutyje. Esant didelei grupei, dviejuose viešbučiuose.

2020 m. birželio 1 d. (pirmadienis)

Po pusryčių viešbutyje grįžtame į Tbilisį. Kelionė truks apie 3 – 3,5 valandos. Šios dienos tikslas apsilankyti legendinėse Tbilisio sieros voniose.

 Šį malonumą paliksime vakarui.

Iki vakaro turėsime šiek tiek laisvo laiko – nusipirkti suvenyrams. Aplankysime Trejybės katedroje „Sameba“, kuri pastatyta tarp 1995 – 2004 metais, Ji yra trečia aukščiausia Rytų stačiatikių katedra pasaulyje ir vienas didžiausių religinių pastatų pasaulyje pagal plotą. „Samebos katedroje dominuoja tradiciniai stiliai, pabrėžiantys Gruzijos bažnyčių architektūrą  įvairiuose istorijos etapuose – sintezė, joje galim rasti ir Bizantijos atspalvį . Pasikelsime funikulieriumi iki Panteono (menininkų, rašytojų ir kitų garsių žmonių kapinės aplink Šv. Tėvo Davido cerkvę Mtacminda kalno šlaite. Tai viena iš žymesnių Tbilisio religinių ir kultūrinių vietų) arba pakilsime į pramogų parką, kur ir atrakcionai, ir apžvalgos ratas, televizijos bokštas ir aišku įspūdinga miesto panorama. Čia bus laisvas laikas pavalgymui, pasigrožėjimui.

Tada vyksime į garsiąsias Sieros vonias. Tai įdomi vieta, viena iš Tbilisio įžymybių. Pagal seną Gruzinų legendą, V a.Gruzinų karalius Vachtang Gorgasali (440-502), medžiodamas netoli senosios sostinės – Mtskhetos pastebėjo kaip sužeistas elnias gydosi savo žaizdas sieros vandens ežere. Įvertinęs sieringų šaltinių gydomąjį potencialą, karalius nusprendė šioje vietoje pastatyti miestą  su  totorišku pavadinimu Tepli-Sou (šiltas vanduo), arba gruziniškai Tviliso(šiltas miestas) nuo žodžio“ tbili“ (šiltas).

Vakarienė su folkroriniu šou.

Nakvynė viešbutyje Tbilisyje.

Birželio 2 d. (antradienis)

Labai ansktyvas pervežimas į Tbilisio oro uostą, skrydis 4.15 val.

Grupės pageidavimu už papildomą mokestį organizuosime pervežimą iš Rygos oro uosto iki namų.

 Kelionės kaina –  480 € asmeniui gyvenant dviese dviviečiame kambaryje

Vienviečio kambario priemoka apie 160 € asmeniui.

Į kelionės kainą įskaičiuota: Į kelionės kainą neįskaičiuota
Viešbučiai su pusryčiais, išskyrus vėlyvus pusryčius pirmą dieną Avia bilietai (tiesioginis skrydis Ryga-Tbilisis) su 20 kg. bagažu + 8 kg rankinio bagažo:

Kaina:  260 € asmeniui, perkant skrydžio bilietus iki 02.23 įskaitytinai

290 € asmeniui, perkant skrydžio bilietus 02.23 iki 04.01 įskaitytinai

300-310 € asmeniui, perkant skrydžio bilietus po 04.01

Visi pervežimai Gruzijoje Medicininių išlaidų draudimas.
Vietinio rusakalbio gido paslaugos.

Vykstant 14 asmenų ir daugiau -lydinčio iš Lietuvos vadovo paslaugos.

pietūs ir vakarienės nenumatyti programoje.
Pasikėlimas džipais prie Gergeti vienuolyno Vakarienė su folkloru –  25 € asmeniui
Ekskursija ir degustacija A.Čevčavidzės muziejuje Asmeninės išlaidos
Gruziniška vakarienė Telavyje Sieros vonios, (trukmė numatyta 2 val). Kainos nuo 10 eurų (minimum 4 asmenys turi eiti). 
Ekskusija ir degustacija arbatos fabrike Įėjimai į lankytnus objektus+pasikėlimai+ funikulieriumi/lynu+edukacinė programa+vyno/čačos degustacija+vakarienė kalnų viešbutyje – apie 50 eurų.
Pietūs 05.30 dieną
Kelionės programos rengimas, derinimas

Užburianti kelionė po Armėniją

  Su kelionės vadovu iš Lietuvos!

1 diena (06-08). Atvykimas. Apžvalginė ekskursija po Jerevaną

Sutikimas Jerevano oro uoste Zvartnoc 03:20. Vystame į viešbutį, apsigyvename. Poilsis.
12.00 val. pažintis su miestu. Pažintis su Armėnijos sotine: Gafedžiano vardo šiuolaikinio meno centru, dar žinomu kaip „Kaskados“; monumentu „Motina Armėnija“ Pergalės parke; Mesropo Maštoco prospektu; maršalo Bagramiano prospektu, kur stovi Armėnijos Parlamentas Mokslų akademija ir Prezidento rūmai; Laisvės aikšte ir Operos teatru, Šiaurės prospektu, Chačiakturo Aboviano g. bei Respublikos aikšte.

2 diena (06-09). Ječmiadzinas, Zvartnoco katedra – Kerėtojo arka – Garni – Gehardas

Pusryčiai viešbutyje. Vyskime į Jačmiadzianą, kur apžiūrėsime armėnų architektūros perlus – šv. Ripsime (618 m.) ir Katedrinio Soboro (301 m.) cerkves. Ekskursija po unikalų Armėnijos bažnyčios muziejų, kuriame saugomos tokios relikvijos kaip: Longino ietis, Gyvybės kryžiaus dalelė, apaštalų ir šventųjų dalelės ir t. t. Grįždami į Jerevaną aplankysime vieną iš pačių didingiausių viduramžių šventyklų Armėnijoje – Zvartnoc (VII a.). Visi lankomi objektai įtraukti į UNESCO paveldą.
Po pietų vyksime į Garni miestą ir Gehardo vienuolyną.
Pusryčiai viešbutyje. Vyksime į Garni miestą ir Gehardo vienuolyną. Pakeliui sustosime prie „Kerėtojo arkos“, nuo kurios atsiveria įspūdingas vaizdas į biblinį Araratą ir slėnį. Gehardo vienuolyno (V –XIII a.) lankymas. Vienuolyną sudaro antžeminė šv. Dievo Motinos cerkvė, dvi kunigaikščių kriptos, iškaltos uoloje. Cerkvėje ilgus amžius buvo saugojama Šventoji Ietis, kuria buvo perdurtas Kristaus kūnas ant kryžiaus. (Gehardas – ietis). Šiuo metu ietis saugoma Ječmiadzino muziejuje.
Ekskursiją tęsime Garni tvirtovėje (III a. p. m. e.). Ilgus amžius Garni tvirtovė buvo Armėnijos carų vasaros rezidencija. Aplankysime pagonių šventyklą, skirtą saulės Dievui Mitrai (77 m. m. e.). Nepamirštamas vaizdas į upės Azat kanjoną, nusileidimas prie upės, ėjimas pėsčiomis prie bazalto kolonų, vadinamų vargonais. Grįžimas į Jerevaną.
Šventinė sutikimo vakarienė su nacionalinio folkloro programa.

3 diena (06-10). Sagmosavank – paminklas alfabetui Aragaco kalno papėdėje – Amberdo tvirtovė – Kari ežeras.

Pusryčiai viešbutyje. Sagmosavank vienuolyno (XIII a.) lankymas, vaizdas į Kasach upės kanjoną. 2005 m. Armėnijoje buvo švenčiamas armėniško alfabeto sukūrimo 1600 metų jubiliejus. Ta proga Aragaco kalno papėdėje pastatytas akmeninis ansamblis, kurį sudaro 39 raidės ir Armėnijos švietėjų skulptūros.
Po po pasikelsime į 2300 metrų aukštį – į Aragaco kalno alpines pievas, aplankysime įspūdingą Amberdo tvirtovę (VII – XIII a.). Tada kilsime dar aukščiau, į 3200 metrų aukštį prie Karilič ežero. Pietūs.
Vyksime į Sasunik kaimą, kur įvyks ekskursija po vyno gamyklą „Armėnijos vynas“ su degustacija arba į vieną seniausią Armėnijos vyno daryklą – „Voskevaz Winery“*.
Sugrįžimas į Jerevaną.

4 diena (06-11). Cachkadzoras – Sevanas – Diližnas – Agarcinas

Pusryčiai viešbutyje. Vyksime į kalnų slidinėjimo kurortą Cachkadzoras, kelsimės keltuvais į Tegeniso kalną, grožėsimės Gehamo kalnagūbriu. Trumpai sustoję prie Kečiariso vienuolyno (XI–XIV a.), vyksime prie vieno iš didžiausių pasaulyje ežerų kalnuose – Sevano ežero. Aplankysime pusiasalyje stūksantį IX a. Sevano vienuolyną, pasigrožėsime vaizdais į ežerą. Pietūs ant Sevano ežero kranto, skanaujant žuvis, sugautas Sevano ežere.
Vyskime į miškingąją Armėnijos teritoriją, pasivaikščiosime Diližano kurorto etnografine gatvele. Po to vyskime į Diližanko gamtos rezervatą, apsivaikščiosime po mišką, apžiūrėsime vaidingą Aragacino vienuolyną (X – XIII a.). Grįžtant į Jerevaną, esant pageidavimui**, galima užsukti į terminius šaltinius ir 1 val. pasimaudyti.

5 diena( 06-12). Chor Virap – gandrų kaimas –– Paukščių ola – Noravankas – Goris

Pusryčiai viešbutyje. Vyksime prie Ararato kalno į garsųjį Chor Virap vienuolyną, kur 14 metų buvo uždarytas Armėnijos patriarchas – Grigorijus Švietėjas. Nuo Ararato iki vienuolyno tik dešimt kilometrų. Esant giedram orui, matosi Araratas. Toliau kelionę tęsime per Ararato slėnį.
Užsuksime į gandrų kaimą Surenovaną, kur šimtmečius draugiškai gyvena žmonės ir gandrai. Šiame kaime kelios dešimtys gandralizdžių.
Vyksime į Vaiocdzoro provinciją, garsėjančią siaurais tarpekliais, uolomis, urvais, laukinėmis ožkomis ir žinoma vynu. Pietūs ant Arapo upės kranto uoloje.
Ekskursija po karstinį Paukščių urvą, kur kasinėjimų metu buvo atrasta pati seniausia pasaulyje vyno darykla, kuriai daugiau kaip 6000 metų. Čia rasti seniausiai pasaulyje batai iš odos ir kt.
Po to įspūdingu upės Gnišik tarpekliu vyksime prie Noravanko vienuolyno, apsupto raudonomis uolomis. Vienuolynas statytas IX-XIX a. Nuostabūs vaizdai nuo Vorotanskio perėjos, atvykimas į Gorį. Pažintis su miestu, apgyvendinimas ir nakvynė viešbutyje.

6 diena (06-13). Olų miestas Chndzoreskas – Tatevas – vyno darykla „Areni“ – Jerevanas

Pusryčiai viešbutyje. Vykstame į olų miestą Chndzoreską. Tai vienas iš seniausių ir įspūdingiausių Armėnijos gyvenviečių. Nežinomas tikslus olų skaičius, bet jų ne mažiau kaip 800. Laiptais nusileisime į gilius tarpeklius. 2012 m. buvo pastatytas 160 m ilgio pakabinamas tiltas, sujungiantis du tarpeklio kraštus. Nuo jo patogu apžiūrėti Chndzoresko istorinį rezervatą, olas-namus. Po to vyksime į vieną žinomiausių Armėnijos vienuolyną – Tatevą. Nuo 2010 m. nuo vienuolyno ištemptas 5,7 km lynas ilgiausiam pasaulyje oro tramvajui, kuris pavadintas „Tatevo sparnais“. Maždaug per 12 min. iš Alidzoro lynų keliu pasikelsime tiesiai prie vienuolyno. Šis kelias įtraukas į Gineso rekordų knygą. Šiuo kelsimės per upės Vorotan kanjoną. Pietūs. Po to vyksime į Armėnijos vyno sostinę – Arenį kaimą, kur įvyks ekskursija po vyno gamyklą ir vyno degustacija. Grįžimas į Jerevaną, apgyvendinimas viešbutyje.

7 diena (06-14). Jerevanas. Išvykimas į oro uostą.

Ekskursija į konjako gamyklą „Araratas“ arba Valstybinis istorijos muziejus arba paveikslų galeriją. Iškilmingi atsisveikinimo pietūs. Laisvas laikas Jerevane. Produktų ar suvenyrų turgaus lankymas. Dainuojantys fontanai Respublikos aikštėje.

8 diena (06-15). Į oro uostą išvyksime naktį – 02.00 val. Skrydis – 4.20 val.. Rygoje būsime 07.00 val. Namuose – apie 11:00 – 12:00val.

Kelionės kaina-  550,00 Eur/ asm. (jeigu susirenka 15 žmonių grupė) + skrydžio kaina. Susirinkus mažesnei grupei kaina perskaičiuojama.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
*Pervežimas į Jerevaną iš oro uosto ir atgal;
*Komfortabili transporto priemonė, vežanti nurodytu maršrutu Armėnijoje;
*Apgyvendinimas Jerevane dviviečiuose kambariuose 3* viešbutyje (6 naktys), 3* viešbutyje „Goris“ (1 naktis);
*Visi pusryčiai ir sutikimo vakarienė;
*Visos ekskursijos pagal programą;
*Profesionalaus gido paslaugos;
*Vyno gamykla Areni kaime su degustacija;
*Bilietai Garni ir Zvartnoc, į Bažnyčios muziejų, į urvą Areni 1, Amberdo tvirtovę, istorijos muziejų;
*Keltuvų bilietai Cachadzore ir Tateve;

Papildomos išlaidos:
*Lėktuvo bilietas (šiuo momentu bilieto kaina 316 Eur, įskaičiuoti 8 kg ir 20 kg bagažai). bilietai perkami susirinkus grupei, tad kaina gali kisti;
*Papildomas mokestis už vienvietį kambarį– 140,00 Eur;
*Nuvykimas į/iš Rygos oro uosto;
*Pietūs ir vakarienės, išskyrus šventinę sutikimo vakarienę;
*Visi gėrimai šventinės vakarienės ir pietų metu;
*Ekskursijų į vyno gamyklas Armenia Wine arba Voskevaz Winery (priklausomai nuo degustavimo paketo), kaina 10,00- 15,00 Eur/ asm.
*Maudymasis terminiuose šaltiniuose: 1 val.– 5,00 Eur/asm.
*Ekskursija po konjako gamyklą „Araratas“ ir dviejų rūšių konjako degustacija– 12,00 Eur/ asm. (elitinė trijų rūšių ir kolekcinio konjako degustacija– 22,00 Eur/ asm.)

Pastaba. Informacija/ registracija, tel.: Ieva  +370 (674) 00484 el. p. ieva@alvaturas.lt.

Amžinasis miestas – Roma

„Roma pranoksta mūsų vaizduotę“ – lakoniškai tvirtino Johanas Volfgangas Getė per savo kelionę po Italiją. Tai nepaprastas miestas – muziejus. Didžiausią įspūdį palieka senovės Romos laikų statiniai: Koliziejus, Panteonas, Forumas ir kt. Pajuskite Romą, kurioje kiekvienas žingsnis pasakoja ilgaamžę istoriją – juk lankotės viename iš dabartinės kultūros ir civilizacijos lopšių!

1 diena. 19:35val skrydis Vilnius – Roma. Atskridę į oro uostą *vietiniu transportu vyksite į viešbutį. Patogiai įsikuriame viešbutyje. Nakvynė.

2 diena. Pusryčiai. Susitikimas su vietine gide (lietuvaitė). Ekskursija po antikinį amžinojo miesto Romos centrą: Šv. Marijos Madžiore bazilika – pirmoji bažnyčia Mergelei Marijai Vakarų pasaulyje, išaugusi antikinės Junonos šventyklos vietoje (unikalios V-XIII a. mozaikos, sakralios relikvijos ir t.t.), didžiausias antikinio pasaulio pastatas *Koliziejus, dar vadinamas Flavijų amfiteatru, *senosios Romos visuomeninio gyvenimo centras – forumas, Kapitolijaus kalva su miesto merija, muziejais ir skulptūromis, Venecijos aikštė su B. Musolinio valdžios rezidencija, gigantiškas Tautos altorius, Trajano kolona, vaizduojanti imperatoriaus Trajano kovos su Dakija kelią, Marčelo teatras,  statytas I a. prieš Kristų. Trevi fontanas yra nedidelėje erdvėje ir yra tiesiog didelio pastato – Poli rūmų – fasado puošmena. Fontano dekoracijas kūrė Bernini mokyklos mokiniai. Fontano centre – jūrų dievo Neptūno statula, jojanti kriauklės formos vežime. Navona aikštė – viena didžiausių Romoje. Čia verda gyvenimas, aikštėje groja gatvės muzikantai, pilna žmonių, portretus tapo gatvės menininkai. Aikštę puošia trys fontanai. Centre – didelis keturių upių fontanas. Fontanas vaizduoja keturias galingas figūras, besiremiančias į egiptietišką obeliską. Jos atstovauja keturių žemynų upėms – Nilui, Gangui, Dunojui ir La Platai. Fontane rasite ir septynių gyvūnų skulptūras – liūtą, krokodilą, arklį, delfiną, drakoną, jūrų bei žemės gyvates. Aplankome Panteoną. Graikų kilmės žodis “pantheon“ reiškia “visi dievai“. Tokia ir buvo šio unikalaus pastato paskirtis – šventykla visiems dievams. Panteonas puikiai išsilaikęs iki šių dienų, nors jau skaičiuoja daugiau kaip 2000 metų. Užlipsime aukštyn Ispanijos laiptais, kurie yra ilgiausi ir plačiausi Europoje. Jų viršuje – Švč. Trejybės bažnyčia su varpinių bokštais – dvyniais. Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Pusryčiai. Ekskursija į mažiausią pasaulyje valstybę – Vatikaną. Lankysite *Vatikano muziejų – vieną iš didžiausių pasaulyje meno lobynų (Rafaelio stancos – popiežių apartamentai, Mikelandželo freskos Siksto koplyčioje, kurioje renkamas popiežius, Pinakoteka – popiežiškoji paveikslų galerija ir kt.). *Šv. Petro bazilika – pagrindinė pasaulio katalikų bažnyčia: Mikelandželo “Pieta”, Berninio šedevrai, apaštalo Petro kapas, popiežių kapai, Mikelandželo suprojektuotas iškilus bazilikos kupolas. Laisvas laikas pietums ir suvenyrams įsigyti. Tęsiame pažintį su Romą. Žydų kvartalas, vadinama „Getto“, tiltas, pastatytas I a. prieš Kristų į vienintelę Tibro upėje esančią Tibro salą. Didžiulė Sant Angelo pilis, buvo pastatyta 139 m. kaip imperatoriaus Hadriano mauzoliejus, vėliau buvo naudota kaip citadelė, kalėjimas, o neramumų metais čia buvo įsikūrusi popiežių buveinė. Pilyje galima apžiūrėti prabangius renesanso laikų popiežių apartamentus, kalėjimo kameras, lobių kambarį ir kt. Sakoma, jei norite pamatyti visiškai kitą Romą, pasivaikščiokite po Campo dei Fiori aikštę. Ji yra ypač gyva ryte, kai darbą pradeda prekiautojai gėlėmis. Dienos metu aikštė tampa turgumi, o naktį ji labiau panaši į kavinių ir barų vietą. Tad aplankykime! Nakvynė viešbutyje.

4 diena. Pusryčiai. Laivas laikas Romoje. Vietiniu transportu vykstate  į oro uostą. 16:40val skrydis Roma-Vilnius.

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • Skrydis Vilnius – Roma – Vilnius,
  • 1 × nemokamas rankinio bagažo vienetas (40 x 20 x 25 cm) (pagal aviakompanijos taisykles), papildomo registruoto bagažo mokestis (teirautis agentūroje),
  • 3 nakvynės turistinės klasės viešbutyje dviviečiuose/dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose su pusryčiais,
  • kelionės vadovo, vykstančio iš Lietuvos, paslaugos,
  • ekskursinė programa,
  • kelionės dokumentų sutvarkymas.

 

Lankomi mokami objektai ir vietinio vadovo paslaugos neįskaičiuoti į ekskursijos kainą

*MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~ 100 EUR

 

Pastaba:

Keičiantis lėktuvo bilietų kainoms, kelionės kaina gali keistis.

Lėktuvų bilietai nekeičiami ir negrąžinami. Pinigai už juos negrąžinami. Pavardės keitimas už papildomą mokestį.

Nesusirinkus minimaliam keliautojų skaičiui, kelionė gali būti anuliuota.

Gali būti keičiamas programos eiliškumas dėl skrydžių grafiko ir laiko.

Pirmenybinis įlaipinimas ir registruojamas orlaivio bagažas už papildomą mokestį, užsakomas iš anksto agentūroje sutarties sudarymo metu.