Centrinė Graikija su Meteoros vienuolynais (kolektyvams)

Tai yra preliminari kelionės programa, kuri gali būti derinama su kolektyvu. Kolektyvai gali rinktis jiems tinkančias datas. 

Preliminari kaina – 600eur/asm (be skrydžio) priklausomai nuo keliaujančių skaičiaus ir apgyvendinimo varianto.

Kelionė skirta kolektyvams/grupėms nuo 8 asmenų. Dėl konkrečių kainų kreiptis į agentūrą.

Norite pažinti gerai Graikiją, bet neturite tam labai daug laiko… nenusiminkite!
Ši trumpa , tačiau labai įdomi kelionė yra rekomenduojama būtent Jums – trumpų atostogų turėtojams!

Per 5 atostogų dienas jūs patirsite:
Keturios nakvynės su pusryčiais viešbutyje – Atėnų centre. Patogioje saugioje vietoje!
4 ekskursinės programos su lietuviškai kalbančiu gidu!
Graikiškas vakaras su vakariene, programa ir šokiais!

EKSKURSIJOS:

 1. Atėnai.
 2. Antikiniai Delfai.
 3. Antikiniai Mikėnai ir Nafplias.
 4. Meteoros vienuolynai.

1 diena. Atvykstate į Graikiją – Atėnų Tarptautinį Oro Uostą. Čia jus pasitinka jūsų kelionių vadovas ir keliaujame į viešbutį. Apgyvendinimas viešbutyje Vakarinė ekskursija po Atėnus. 20:00 vakarienė su graikiška programa Laisvas laikas. Poilsis.

2 diena. Pusryčiai 7:30 – išvykstame į visos dienos ekskursiją. Meteoros vienuolynai Grįžimas numatomas 20:00 val. Laisvas laikas.

3 diena. Pusryčiai. 9.00 – išvykstame į visos dienos ekskursiją – Antikiniai Delfai, Araxova, Livadia. Vakarieniausime Livadijos mieste. 20.00 – grįžimas namo. Laisvas laikas.

4 diena. Pusryčiai. 9.00 – išvykstame į visos dienos ekskursija. Antikiniai Mikėnai ir Nafplias Grįžimas numatomas 20:00

5 diena. Išvykstate namo.

 

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:

 • 4 nakvynės viešbutyje,
 • vežėjų paslaugos
 • gido paslaugos ir ekskursinės programos
 • Graikiškas vakaras su maitinimu
 • administracinės išlaidos

 

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:

 • (*) – bilietai į mokamus objektus,  ~ 50 EUR asmeniui
 • medicininių išlaidų draudimas kelionės metu
 • avialinijų bilietai, skrydis Ryga – Atėnai – Ryga
 • pervežimas į/iš Rygos oro uosto
 • maitinimas
 • visos kitos jūsų asmeninės išlaidos

Pasiteiravimui apie kelionę:

 •  Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.lt

Graikija: užburianti Evijos sala, Atėnai ir Delfai (su pusryčiais ir vakarienėmis 4* viešbutyje ant jūros kranto)

Kelionės data: 2023.09.26-2023.09.30 (5dienos/4naktys)
Kelionės kaina: 650Eur/asm (+skrydžio bilietas 360Eur – 8kg rankinis bagažas, 23kg registruotas bagažas, nemokama registracija, nemokamas keleivio vardo bei pavardės keitimas likus net 48 valandoms iki skrydžio)
Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
gidas lietuvių kalba ir 4 ekskursinės programos
vieni pietūs Dirfio kalno ekskursijos metu (DOVANA)
transporto paslaugos Graikijoje
viešbutis, 4 nakvynės su pusryčiais, arba su pusryčiais ir vakariene
Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:
tiesioginiai avia bilietai  Ryga – Atėnai – Ryga (airbaltic) (perkame bilietus susirinkus ne mažiau kaip 8 asm.) (skrydžio bilietas 360Eur – 8kg rankinis bagažas, 23kg registruotas bagažas, nemokama registracija, nemokamas keleivio vardo bei pavardės keitimas likus net 48 valandoms iki skrydžio)
nuvykimas iki Rygos oro uosto
papildomas maitinimas  kelionės metu
įėjimai į lankomus objektus. Jiems turėti apie 50 EUR
visos kitos asmeninės jūsų išlaidos

Kelionė įvyksta jeigu susidaro ne mažiau kaip 8 keliautojų grupė!

Nakvynės nedideliame jaukiame ramiame AVANTIS SUITES HOTEL 4* viešbutyje su baseinu ant jūros kranto ir tik 10 min iki Eretrijos kurortinio miestelio centro. Su pusryčiais ir vakariene. Viešbutis yra nedidelis, todėl mėgausitės ramybe, o vakarus romantiškai praleisti galėsite mėgaudamiesi viešbučio paplūdymio bare ant jūros kranto.

 • Eretrijos miestelis turi dar kelis paplūdymius, kuriuos pasieksite pėsčiomis ir per keletą minučių. Paplūdymiai smulkaus žvyriuko su smėliu. Pakrantėse rasite vandens pramogų už papildomą kainą.
 • Šalia jūsų gyvenanti lietuviškai kalbanti gidė/kelionės vadovė, kuri pasiekiama 24 val per parą. Ji net tik ves jums ekskursijas , bet ir pagelbės įvairiais klausimais svečiuojantis Graikijoje.
 • Keliautojų grupės nedidelės, taigi vykstant į ekskursijas turėsite tikrai pakankamai laiko tiek ir apžiūrėti viską, tiek ir fotografuoti, tiek ir bendrauti daugiau su gide ir sužinoti įdomių dalykų apie šią nuostabią šalį.
 • Kelionės metu sudalyvausite keturiose pažintinėse ekskursijose, kurios  yra pačios populiariausios. 1.Atėnai ir Akropolio ansamblis, 2.Antikiniai Delfai 3. Eretrija – dingęs miestas 4.Pažintinė ekskursija su Evijos salos gamta per žavingąjį Dirfio kalnyną iki Hiliadou paplūdymio.
 • Jūsų asmeninė lietuviškai kalbanti gidė, kuri pasiekiama 24 val per parą!

1 diena. Skrydis Ryga-Atėnai. Atėnų oro uoste pasitinka lietuviakalbė gidė ir vykstame į viešbutį. Apgyvendinimas. 18:00 vakarinė ekskursija Eretrija – dingęs miestas. Pažintinė vakarienė. Poilsis.
2 diena. Pusryčai. Vykstame į Atėnus. 19:00 grįžtame į viešbutį. Vakarienė. Poilsis – jūsų laisvas laikas.
3 diena. Pusryčiai. 9:00 išvykstame į visos dienos ekskursiją – Antikiniai Delfai. 20:00 grįžimas į viešbutį. Vakarienė.  Laisvas laikas.
4 diena. Pusryčiai. 9:00 išvykstame į visos dienos ekskursiją po Evijos salos kalnus ir Hiliadou paplūdimys. 19:00 grįžimas į viešbutį. Vakarienė. Jūsų laisvas laikas.
5 diena. Pusryčiai. Laisvas laikas prieš kelionę namo. Skrydis Atėnai-Ryga.

 

EKSKURSIJOS:

 1. Atėnai – miesto širdis.
  …Susiginčino karo deivė Atėnė su jūrų dievu Poseidonu, kuriam atiteks Atikos apylinkės. Užlipo Atėnė ant uolos su šalmu, skydu ir egide, krestelėjo savo ietį ir giliai įsmeigė ją į žemę. Iš žemės išaugo šventas alyvmedis. Dievai nugalėtoja paskelbė Atėnę, pripažinę jos dovaną vertingesne. Taip ši deivė tapo Atikos globėja ir Atėnų miesto įkūrėja…
  Didžiausias Graikijos miestas – Atėnai, tiesiog sutvertas istorijos, meno ir kultūros mylėtojams. Kartu su vietine gide kviečiame išgirsti įdomių pasakojimų bei mitų apie Atėnų miestą, išvysti antikos laikus menančių statinių, ir prisiliesti prie pačios miesto širdies. Pasibaigus ekskursijai šį Europos kultūros lopšį ilgai nešiosite savo atmintyje. Atėnai, tai graikų miestas, kuriame senovės atėniečiai puoselėjo filosofiją ir demokratiją. Šiame mažame žemės kampelyje graikų gyvybingumas buvo išreikštas visose kūrybinėse srityse, o jų mintys padėjo transformuotis Vakarų žmogui. Tai nemirtinga ir puiki civilizacijos palėpė.
 2. Antikiniai Delfai, Arachova, Livadija ir vienuolynas. (apie 12val) 
  PARNASO KALNAI (gr. Παρνασσός) − kalnų masyvas Graikijoje, į šiaurę nuo Korinto įlankos. Šis 2457 m. aukščio klintinių kalnų masyvas yra didžiausias ir gražiausias vidurio Graikijos regione. Jo viršūnė uolėta, o šiaurinis šlaitas status.
  ANTIKINIAI DELFAI. Pasak legendos , iš priešingų žemės pusių Dzeusas paleido du erelius, ir šie susitiko Delfų padangėje. Taip buvo nustatytas žemės centras. Antikiniai Delfai – archeologinis paminklas ir miestas šiuolaikinėje Graikijoje į pietvakarius nuo Parnaso kalno, Fokidės slėnyje. Delfų šventykloje gyveno Delfų orakulas, žymiausias klasikinio graikų pasaulio orakulas ir tai buvo svarbiausia Apolono garbinimo vieta.
  OSIOS LOUKAS VIENUOLYNAS. Jau daugiau nei tūkstantį metų skaičiuojantis vienuolynas, paskirtas sugebėjusiam gydyti aiškiaregiui Šv. Lukui (906 m – 940 m). Šis vienuolynas garsėja savo architektūra ir laikomas vienu iš svarbiausių bizantinės Graikijos paminklų. Vienuolyne pamatysite  bizantinės architektūros, osmanų laikus menančius pabūklus, gėrėsitės nuostabiais augalų kvapais sklindančiais nuo Helikono šlaito ir pripildysite savo sielas ramybe.
  ARACHOVA. Parnaso kalno įžymiausias miestelis, iškilęs kalno viršukalnėje ir stebinantis savo architektūra kuri susilieja su gamta. Žiemos metu – slidininkų kurortas, garsėjantis savo naktiniu gyvenimu, įvairiausiomis tavernomis, restoranais ir prabangiais viešbučiais. Vasaros metu ne toks gyvybingas kaip žiemą, tačiau taip pat pilnas turistų ir ypač tų kurie keliauja į Parnasso kalno žygius. Arachova garsėja savo vynu, sūriu, naminiais makaronais ir kvapniausiais prieskonių rinkiniais rinktais nuo kalnų šlaito . Čia galėsite įsigyti įvairiausių suvenyrų, margaspalvių medvilninių ir natūralios vilnos kilimų.
  LIVADIA – miestas vidurio Graikijoje, kalnuotame regione. Bojotijos centras. Įsikūręs Elikono kalno papėdėje. Per miestą teka upė Erkynas, palikdama gyventojus grožėtis savo kriokliais. Homeras savo knygose Livadia vadino Nimfos Midia vardu. Vėliau pavadinta Atėnų didvyrio Levado garbei. Livadijos vardas minimas Trojos kare, bei šis miestas garsus dėl Trofonios Dzeuso Orakulo. Miestas iškentė daug barbariškų reidų, o 1460 jis buvo užimtas Osmanų ir tapo Roumeli („vilaeti“) sostine.  Lankydamiesi Livadijoje susipažinsite trumpai su jos istorija vaikštinėdami po senamiestį, atsipūsite nuo karščių būdami šalia Erkyno upės krioklių, prisiliestite prie garsiosios Roumeli pilies sienų. Išbandysite savo paskutines jėgas kopdami į tūkstančio laiptelių bažnytėlę esančią uolos viršūnėje. O pasigėrėję iš aukštumų Livadijos vakariniais peizažais vakarieniausime tavernoje, kuri įsikūrusi viename seniausių Bojotijos regiono vandens malūne ir taip užbaigsime nuostabią mūsų ekskursijos dieną.
 3. Eretrija ir Eretrijos Akropolis (apie 3val) – JEIGU PAGEIDAUSITE – SU TIKRA GRAIKIŠKA VAKARIENĖ TAVERNOJE!
  Šiandieninė Eretrija – turistinis Evijos salos centras. Nors miestelis labiau panašus į kurortinį kaimelį, tačiau jis groja didelę rolę salos turistiniame gyvenime. Eretrija valdo didžiausius ir svarbiausius salos archeologinius klodus, aplink šį miestelį yra nusitiesęs daugybės hektarų archeologinių kasinėjimų šleifas. Kažkada šis miestas buvo vienas iš garsiausių miestų tarp pirklių. Lankysimės Eretrijos archeologiniame muziejuje po atviru dangumi, kuriame susipažinsite su: įžymiu Amfiteatru, Cezario Sebastionu, Romėnų pirtimis, Dievo Ario kultu, Dievo Dioniso šventykla, archainių laikų Gimnazija, Deivės Demetros kultu, makedoniečių kapais ir senojo miesto ruinomis. Išgirsite istorijos, mitų ir faktų apie šį legendinį miestą, kuris buvo minimas netgi „Iliadoje“. Lankysimės „Mozaikų namuose“, kur pamatysite tūkstančio metų mozaikas iki šių dienų mums pasakojančias tikras istorijas ir vis dar išliekančios iki galo neiššifruotomis. Ir būtinai kopsime į Eretrijos Akropolį susitikti su dievybėmis.
 4. Dirfi kalnas ir Hiliadou paplūdimys. (apie 12val) (esant blogam orui – ekskursija keičiama į pažintį su Šiaurine Evija)
  Norėtumėte įkvėpti begalybę gamtos į savo plaučius ir pamatyti jos tikrą natūralų grožį, kuriame susilieja dangų siekiantys kalnai, jūros mėlynė, žalias miškas, uolos, skardžiai ir akmenų dykvietė? Norėtumėte patirti ekstremalių akimirkų, pasivažinėti serpentinų keliais, išgirsti graikiškų mitų bei tikrų istorijų, susijusių su Evios sala? Norėtumėte pasimaudyti turkio spalvos paplūdimiuose, pasislėpusiuose nuo masinio turizmo, Egėjo jūros įlankose bei išragauti daugybę patiekalų tikros naminės graikiškos virtuvės? Tada ši ekskursija kaip tik jums!
  Ekskursijos metu aplankysime: Steni miestelis, Ag. Kyriaki bažnytėlė, Slaptieji šaltieji kriokliai bei maudynės juose, jūsų ištvermei patikrinti ir pietūs tavernoje (nacionaliniai graikų patiekalai) – Dirfio kalno apžvalginė aikštelė esanti maždaug 1.700 m aukštyje su nuostabia panorama į Evios įlanką – maudynės viename iš nuostabiausių Evijos salos paplūdimių Hiliadu, kuris yra atviroje Egėjo jūroje, o taip pat ir slaptųjų jūros uolų lankymas. Lengvas trumpas pasivaikščiojimas po kalnus puikioms nuotraukoms.
  Autentiška kaimiška tavernėlė ir ekologiškas vietinis jos maistas.

Pasiteiravimui apie kelionę:

 •  Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.lt
 • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt

Graikijos perlas – Peloponesas (kolektyvams)

Tai yra preliminari kelionės programa, kuri vėliau derinama su kolektyvu. 

Data: Jūsų pasirinkta. Kelionė skirta kolektyvams/grupėms nuo 8 asmenų.

Preliminari kaina – 950eur/asm be skrydžio (kaina perskaičiuojama pagal keliaujančių skaičių).

 

Paminklai, iš kiekvieno įvykių kupino, Peloponeso istorijos laikotarpio, puikios archeologinės vietos, tokios kaip senovės Olimpija, Epidavras, Mykėnai ir Tirintas, Bizantijos bažnyčios, unikalios gyvenvietės ir nuostabios pilys, gamtos grožybės: tokios kaip kalnai, miškai, upės ir urvai, apsupti jūros, gražūs paplūdimiai, smėlėtas ir lygios pakrantės vakaruose – uolėtos ir ištuštėjusios rytuose – daro šį Graikijos žemės lopinėlį idealiu atostogoms, keliautojams, sportui ir artimam susipažinimui su istorija ir kultūra. Tikrai neatsitiktinai, ypač vasaros sezono metu, daugybė turistų iš viso pasaulio atvyksta apkeliauti Peloponesą. Ši kelionė yra labai populiari ir gerai žinoma!

Peloponesas savo įlankų dėka (Korinto įl., Patros įl., Saroniko įl., Messinios įl., Argolidos įl ir Lakonijos įl.) atrodo kaip plokštuminis medžio lapas, todėl jis anksčiau buvo vadinamas „Morias“. Siūlome jums keliauti kartu su mumis ir išnagrinėti šį nuostabų lapą!

1 diena. Atvykimas į Graikiją

Skrydis Vilnius (arba Ryga) – Atėnai. Atvykstate į Graikiją, Atėnų Tarptautinį Oro Uostą. Čia jus pasitiks lietuviškai kalbantis gidas. Vykstame į viešbutį esantį Atėnuose, centre. Jūsų laisvas laikas.

2 diena. Korinto kanalas – Antikinis Korintas – Epidavros – Mikėnai – Nafplio

Ankstyvi pusryčiai. Vykstame link Korinto miesto. Pirmas sustojimas – įžimusis KORINTO KANALAS, jungiantis Jonijos jūrą su Egėjo jūra. Dabartinis 6,4 km ilgio ir tik 21 m pločio kanalas buvo sukurtas maždaug prieš 100 metų, tačiau jo statybos idėja buvo minima dar prieš mūsų erą. Laisvas laika nuotraukoms. Antrasis sustojimas – apsilankymas ANTIKINIAME KORINTE, pasak legendos, įkurtame mitologinio Sizifo. II a.pr.Kr. pab. Korintą užkariavo romėnai. Archeologinių kasinėjimų vietoje galima grožėtis Romos Agora, Graikijos Apolono šventykla ir Pejrene fontanu. Laisvas laikas. Vykstame toliau per Argolidą į EPIDAVROS amfiteatrą. Trečiojo sustojimo lankytinos vietos: didžiausias išlikęs senovinis amfiteatras ir šventasis gydytojų Dievo Asklepios ratas, įrašytas į UNESCO sąrašą. Ketvirtas sustojimas – MIKĖNAI. Tai labai garsūs XIX a. atradimai: kapai pilni auksinių lobių, iš kurių garsiausia yra vadinamoji Agamemnono kaukė. Apsilankymas senovės Mikėnų citadelėje su Liūto vartais, Karališkieji rūmai, Atreides lobis. Mikėnų archeologinis stendas buvo įtrauktas į UNESCO sąrašą. Po Mikėnų keliaujame į NAFPLIO miestą. Pasivaikščiosite po žavų, romantišką Venecijos miestelį, buvusią Graikijos sostinę, kurioje didžiausią įspūdį palieka ant kalvos įsikūrusi Palamidi tvirtovė. Įsikursime ir liksime nakvynei Nafplio mieste. Visas vakaras – jūsų laisvas laikas.

3 diena. Sparta – Mistras – Monemvasia

Sparta – Mistras – Monemvasia Ankstyvi pusryčiai. Išsiregistravimas iš viešbučio. Vykstame apsilankyti į SPARTĄ, kažkada buvusiame labai galingame mieste, turinčiame turtingą istoriją ir tradicijas. Garsusis „Spartos išsilavinimas“ atėjo iš griežtos karinės tarnybos, į kurią buvo įtraukti jau net maži berniukai. Antras sustojimas – apsilankymas gretimame MISTRO mieste. Tajgeto šlaituose ant trijų kalvų stovi miestelio griuvėsiai. Kiekviena kalva vis dar su išlikusimis gynybinėmis sienomis. Mistros miestas priklauso didžiausioms, istorinių viduramžių, Bizantijos stiliaus vietovėms. Čia yra tokie įspūdingi pastatai kaip „The Despots Palace“, Agia Sofia bažnyčia, Mitropolis ir Pandanassa bei Wrontochion vienuolynai. Keliaujame toliau link trečiojo sustojimo – MONEMVASSIA. Lankomės žaviame, ant uolos esančiame, mieste, vadinamame „Graikijos Gibraltaru“. Miestas turi Bizantijos, Turkijos ir Venecijos palikimo. Jūsų laisvas laikas. Vykstame į viešbutį. Poilsis, laisvas laikas.

4 diena. Gerolimenas – Tenaro iškišulys – Vathia – Dirou urvai

Gerolimenas – Tenaro iškišulys – Vathia – Dirou urvai Pusryčiai. Išsiregistravimas iš viešbučio. Vykstame į vaizdingą GEROLIMENO kaimą, Manio regione. Siaurose gatvelėse kyla akmeniniai namai. Atmosfera, unikali architektūra ir kraštovaizdis yra siejami su tipišku Sicilijos kaimu. Laisvas laikas. Antras sustojimas – TENARO ŠALYJE, piečiausiame Peloponeso taške. Antrojo pasaulinio karo metu šiame rajone vyko jūrų mūšis. Panoraminis pasivažinėjimas per VATHIA kaimą, esantį ant kalvos šlaito, iš kurio atsiveria puikus vaizdas į Vathia pilies pakrantę ir pilies griuvėsius. Vykstame toliau į DIROU URVUS, kurie yra laikomi vieni gražiausių pasaulyje. Apsilankymas, priešistoriniais laikais apgyvendintuose, požeminiuose ežeruose ir urvuose. Vykstame į viešbutį. Poilsis, jūsų laisvas laikas.

5 diena. Kalamata – Koroni – Methoni – Pylos

Kalamata – Koroni – Methoni – Pylos Pusryčiai. Išsiregistravimas iš viešbučio. Keliaujame aplankyti vieną didžiausių Peloponneso pusiasalio miestų KALAMATĄ, kuris yra minimas Homero darbuose. Šis regionas labiausiai garsėja aliejaus spaudyklomis, o regiono smuklės garsėja savo patiekiamais vietiniais delikatesais. Jūsų laisvas laikas. Antras sustojimas – mažame KORONI miestelyje, kadaise vadintame „Venecijos akimis“. Įmantri vieta ant kalvos leido sekti laivų judėjimą tarp Graikijos ir Italijos. Koroni garsėja vaizdingais peizažais. Čia yra viduramžių tvirtovė ir moterų vienuolynas Timiou Predromou, kuriuos mes ir aplankysime. Vykstame toliau į METHONI – žavų uostamiestį, žinomą dėl didžiulės tvirtovės. Čia rasime namų griuvėsių, katedrą, turkiškas pirtis ir akmeninį kelią, jungiantį su gerai išsilaikiusiu fortu. Ir paskutinis šios dienos sustojimas – vaizdingasis PYLOS. Laisvas laikas. Vykstame į viešbutį, apgyvendinimas Olimpijoje arba netoli jos. Poilsis, jūsų laisvas laikas.

6 diena. Antikinė Olimpija – Achaia Clauss vyninė – Kalavrita – Vouraikos traukinukas

Antikinė Olimpija – Achaia Clauss vyninė – Kalavrita – Vouraikos traukinukas Pusryčiai. Išsiregistravimas iš viešbučio. Ekskursija po ANTIKINĘ OLYMPIJĄ. Tai viena iš svarbiausių archeologinių Graikijos vietų, įrašytų į UNESCO sąrašą – tai pirmosios 776 m. Pr. Kr. Olimpinės žaidynės ir Dzeuso garbinimo vieta. Įspūdingiausias paminklas yra olimpinis stadionas, kuriame telpa 35 tūkstančiai žiūrovų. Toliau seka alyvuogių giraitė, kurioje buvo šventyklų, tarp kurių yra viena su Dzeuso ir Fidijo statulomis, ir kita – seniausia šventovė Graikijoje – Hera šventykla. Jos liekanomis galime grožėtis ir šiandien. Antras sustojimas – apsilankymas seniausioje Graikijos vyno darykloje „ACHAIA CLAUSS“. Joje gausu gėrimų atsargų, kurių apytiksliai yra apie 7,500 tonų. Čia buvo pirmas kartas pirmas kartas, kai vyno gamybos procesas buvo pritaikytas vėlesniam jo komerciniam naudojimui. Šią įspūdingą vyninę aplankė tokios garsenybės kaip Austrijos imperatoriai Sisi ir Aleksandras Flemingai bei Ottonas von Bismarckas. Keliaujant į KALAVRITĄ, kelias veda šalia istoriškai svarbių vienuolynų, tokių kaip Agias Lavras ir Megalo Spileo. Siaurasis geležinkelis vinguriuoja VOURAIKOS kanjonu, keliuku nuo Diakofto iki Kalavrytos. Traukinukas važiuoja maždaug 700 m aukštyje virš jūros lygio. Bėgius pastatė italai XIX a.,ja buvo gabenami mineralais iškasti kalnuose. Visą šį gamtos ir žmogaus rankų sutvertą grožį turėsite galimybę gerai patyrinėti. Vykstame į viešbutį. Apgyvendinimas Loutraki mieste. Poilsis, jūsų laisvas laikas.

7 diena. Atėnai

Atėnai Pusryčiai. Keliaujame į ATĖNUS. Lankomės virš miesto iškilusiame Akropolio pastatų ansamblyje, įrašytame į UNESCO sąrašą. Ant kalkakmenio kalvos gėrimės šventyklų kompleksu: Partenonas, Erechtionas, Atėnės Nikės šventykla, Propilėjai. Visa tai buvo atstatyta Periklio iniciatyva po Persijos karų. Taip pat lankysimės Akropolio muziejuje. Naujame nuostabiame pastate stūkso skulptūros, pastatų fragmentai ir artefaktai rasti šalia esančiame Akropolyje, be kita ko, čia rasite 5 iš 6 Kariatidžių skulptūrų, kurios palaikė Erechtiono stogą. Panoraminė ekskursija autobusu po miestą. Pasirinktinai (už papildomą mokestį vietoje): vakarienė su vaizdu į Akropolį arba laisvas laikas. Vykstame į viešbutį esantį centre, nakvynė Atėnuose. Vakare jūsų laisvas laikas, poilsis arba galimybė išeiti pėsčiomis pasivaikčioti po vakarinį Atėnų centrą.

8 diena. Skrydis namo.

Apgyvendinimas Peloponeso pussiasalyje, visos nakvynės skirtinguose viešbučiuose. 7 nakvynės turistinės klasės viešbučiuose su pusryčiais (Dviviečiai, triviečiai kambariai)

KELIONĖS PRIVALUMAI:

6 dienos pilnos ekskursinių programų, nuo ryto iki vakaro, su lietuviškai kalbančiu gidu. Jų metu aplankysime: Korinto kanalą – Antikinį Korintą – Epidavros – Antikinius Mikėnus – Nafplio miestą – Spartą – Mistrą – Monemvasią – Gerolimeną – Tenaro iškišulį – Vathią – Dirou urvus – Kalamatą – Koroni – Methoni – Pylos – Antikinę Olimpiją – Achaia Clauss vyninę – Kalavritą – Vouraikos traukinuką – Atėnų miestą.

Vežėjų paslaugos – komfortabilus autobusas su vairuotoju.

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:

 • 7 nakvynės 3* viešbučiuose su pusryčiais
 • Vežėjų paslaugos
 • lietuviškai kalbančio gido paslaugos ir ekskursinės programos

 

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:

 • (*) – bilietai į mokamus objektus ekskursijų metu,  ~ 100 EUR asmeniui
 • medicininių išlaidų draudimas kelionės metu
 • avialinijų bilietai Vilnius-Atėnai-Vilnius arba Ryga-Atėnai-Ryga (ryanair, airbaltic) – perkama sąvarankiškai arba kreiptis į agentūrą.
 • visos kitos jūsų asmeninės išlaidos

Pagal pageidavimus programa gali būti koreguojama!

Pasiteiravimui apie kelionę:

 •  Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.lt
 • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt

Evija, Atėnai ir Delfai per 5 dienas! (kolektyvams)

Tai yra preliminari kelionės programa, kuri vėliau derinama su kolektyvu. Kolektyvai gali rinktis jiems tinkančias datas (balandžio, gegužės, birželio, liepos, rugsėjo, spalio mėnesiais). 
Preliminari kaina – 600eur/asm (be skrydžio) priklausomai nuo keliaujančių skaičiaus ir apgyvendinimo varianto.

Kelionė skirta kolektyvams/grupėms nuo 8 asmenų. Dėl konkrečių kainų kreiptis į agentūrą.

 

Evijos sala – tai slaptas graikų lobis. Joje dažniausiai ilsisi patys graikai, ypač atėniečiai, kai tuo tarpu kitas salas yra ištisai „okupavę“ svetimšaliai. O gaila, nes ši sala tiesiog pakeri savo grožiu ir yra puikiausia vieta atostogoms bet kuriuo metų laiku. Evija gali pasiūlyti beveik visas turizmo pramogas ir paslaugas, konfortabilius viešbučius, patrauklias kainas, įspūdingus žygius į kalnus, žydrąsias pakrantes ir daug kitų pramogų.
Smaragdinė Egėjo jūra su puikiais paplūdimiais, istorinės bei archeologinės vietovės kartu su licencijuota lietuviškai kalbančia gide, puikūs graikiškos virtuvės valgiai!

 

 • Apgyvendinimas pasirinktinai iš dviejų variantų :

1. nedideliame jaukiame ramiame AVANTIS SUITES HOTEL 4* viešbutyje su baseinu ant jūros kranto ir tik 10 min iki Eretrijos kurortinio miestelio centro. Su pusryčiais ir vakariene. Viešbutis yra nedidelis, todėl mėgausitės ramybe, o vakarus romantiškai praleisti galėsite mėgaudamiesi viešbučio paplūdymio bare ant jūros kranto.

2. nedideliame jaukiame ramiame ERETRIA SUN RISE HOTEL APARTMENTS 3* viešbutyje su baseinu. Iki jūros tik 500 metrų, o iki miestelio centro tik 3 min kelio. Tik su pusryčiais. Viešbutis yra nedidelis, todėl mėgausitės ramybe. Savininkai labai paslaugūs ir malonūs.

 • Eretrijos miestelis turi dar kelis paplūdymius, kuriuos pasieksite pėsčiomis ir per keletą minučių. Paplūdymiai smulkaus žvyriuko su smėliu. Pakrantėse rasite vandens pramogų už papildomą kainą.
 • Šalia jūsų gyvenanti lietuviškai kalbanti gidė/kelionės vadovė, kuri pasiekiama 24 val per parą. Ji net tik ves jums ekskursijas , bet ir pagelbės įvairiais klausimais svečiuojantis Graikijoje.
 • Keliautojų grupės nedidelės, taigi vykstant į ekskursijas turėsite tikrai pakankamai laiko tiek ir apžiūrėti viską, tiek ir fotografuoti, tiek ir bendrauti daugiau su gide ir sužinoti įdomių dalykų apie šią nuostabią šalį.
 • Kelionės metu sudalyvausite keturiose pažintinėse ekskursijose, kurios  yra pačios populiariausios. 1.Atėnai ir Akropolio ansamblis, 2.Antikiniai Delfai 3. Eretrija – dingęs miestas 4.Pažintinė ekskursija su Evijos salos gamta per žavingąjį Dirfio kalnyną iki Hiliadou paplūdymio.
 • Jūsų asmeninė lietuviškai kalbanti gidė, kuri pasiekiama 24 val per parą.

1 diena. Atvykimas į Graikiją. Atskrendate į Graikiją. Pasitinka lietuviakalbė gidė ir vykstame į viešbutį. Apgyvendinimas. 18:00 vakarinė ekskursija Eretrija – dingęs miestas. Pažintinė vakarienė. Poilsis.
2 diena. Pusryčai. Vykstame į Atėnus. 19:00 grįžtame į viešbutį. Poilsis – jūsų laisvas laikas.
3 diena. Pusryčiai. 9:00 išvykstame į visos dienos ekskursiją – Antikiniai Delfai. 20:00 grįžimas į viešbutį. Poilsis. Laisvas laikas.
4 diena. Pusryčiai. 9:00 išvykstame į visos dienos ekskursiją po Evijos salos kalnus ir Hiliadou paplūdimys. 19:00 grįžimas į viešbutį. Poilsis. Jūsų laisvas laikas.
5 diena. Išvykimas namo.

 

EKSKURSIJOS:

 1. Atėnai – miesto širdis.
  …Susiginčino karo deivė Atėnė su jūrų dievu Poseidonu, kuriam atiteks Atikos apylinkės. Užlipo Atėnė ant uolos su šalmu, skydu ir egide, krestelėjo savo ietį ir giliai įsmeigė ją į žemę. Iš žemės išaugo šventas alyvmedis. Dievai nugalėtoja paskelbė Atėnę, pripažinę jos dovaną vertingesne. Taip ši deivė tapo Atikos globėja ir Atėnų miesto įkūrėja…
  Didžiausias Graikijos miestas – Atėnai, tiesiog sutvertas istorijos, meno ir kultūros mylėtojams. Kartu su vietine gide kviečiame išgirsti įdomių pasakojimų bei mitų apie Atėnų miestą, išvysti antikos laikus menančių statinių, ir prisiliesti prie pačios miesto širdies. Pasibaigus ekskursijai šį Europos kultūros lopšį ilgai nešiosite savo atmintyje. Atėnai, tai graikų miestas, kuriame senovės atėniečiai puoselėjo filosofiją ir demokratiją. Šiame mažame žemės kampelyje graikų gyvybingumas buvo išreikštas visose kūrybinėse srityse, o jų mintys padėjo transformuotis Vakarų žmogui. Tai nemirtinga ir puiki civilizacijos palėpė.
 2. Antikiniai Delfai, Arachova, Livadija ir vienuolynas. (apie 12val) 
  PARNASO KALNAI (gr. Παρνασσός) − kalnų masyvas Graikijoje, į šiaurę nuo Korinto įlankos. Šis 2457 m. aukščio klintinių kalnų masyvas yra didžiausias ir gražiausias vidurio Graikijos regione. Jo viršūnė uolėta, o šiaurinis šlaitas status.
  ANTIKINIAI DELFAI. Pasak legendos , iš priešingų žemės pusių Dzeusas paleido du erelius, ir šie susitiko Delfų padangėje. Taip buvo nustatytas žemės centras. Antikiniai Delfai – archeologinis paminklas ir miestas šiuolaikinėje Graikijoje į pietvakarius nuo Parnaso kalno, Fokidės slėnyje. Delfų šventykloje gyveno Delfų orakulas, žymiausias klasikinio graikų pasaulio orakulas ir tai buvo svarbiausia Apolono garbinimo vieta.
  OSIOS LOUKAS VIENUOLYNAS. Jau daugiau nei tūkstantį metų skaičiuojantis vienuolynas, paskirtas sugebėjusiam gydyti aiškiaregiui Šv. Lukui (906 m – 940 m). Šis vienuolynas garsėja savo architektūra ir laikomas vienu iš svarbiausių bizantinės Graikijos paminklų. Vienuolyne pamatysite  bizantinės architektūros, osmanų laikus menančius pabūklus, gėrėsitės nuostabiais augalų kvapais sklindančiais nuo Helikono šlaito ir pripildysite savo sielas ramybe.
  ARACHOVA. Parnaso kalno įžymiausias miestelis, iškilęs kalno viršukalnėje ir stebinantis savo architektūra kuri susilieja su gamta. Žiemos metu – slidininkų kurortas, garsėjantis savo naktiniu gyvenimu, įvairiausiomis tavernomis, restoranais ir prabangiais viešbučiais. Vasaros metu ne toks gyvybingas kaip žiemą, tačiau taip pat pilnas turistų ir ypač tų kurie keliauja į Parnasso kalno žygius. Arachova garsėja savo vynu, sūriu, naminiais makaronais ir kvapniausiais prieskonių rinkiniais rinktais nuo kalnų šlaito . Čia galėsite įsigyti įvairiausių suvenyrų, margaspalvių medvilninių ir natūralios vilnos kilimų.
  LIVADIA – miestas vidurio Graikijoje, kalnuotame regione. Bojotijos centras. Įsikūręs Elikono kalno papėdėje. Per miestą teka upė Erkynas, palikdama gyventojus grožėtis savo kriokliais. Homeras savo knygose Livadia vadino Nimfos Midia vardu. Vėliau pavadinta Atėnų didvyrio Levado garbei. Livadijos vardas minimas Trojos kare, bei šis miestas garsus dėl Trofonios Dzeuso Orakulo. Miestas iškentė daug barbariškų reidų, o 1460 jis buvo užimtas Osmanų ir tapo Roumeli („vilaeti“) sostine.  Lankydamiesi Livadijoje susipažinsite trumpai su jos istorija vaikštinėdami po senamiestį, atsipūsite nuo karščių būdami šalia Erkyno upės krioklių, prisiliestite prie garsiosios Roumeli pilies sienų. Išbandysite savo paskutines jėgas kopdami į tūkstančio laiptelių bažnytėlę esančią uolos viršūnėje. O pasigėrėję iš aukštumų Livadijos vakariniais peizažais vakarieniausime tavernoje, kuri įsikūrusi viename seniausių Bojotijos regiono vandens malūne ir taip užbaigsime nuostabią mūsų ekskursijos dieną.
 3. Eretrija ir Eretrijos Akropolis (apie 3val) – JEIGU PAGEIDAUSITE – SU TIKRA GRAIKIŠKA VAKARIENĖ TAVERNOJE!
  Šiandieninė Eretrija – turistinis Evijos salos centras. Nors miestelis labiau panašus į kurortinį kaimelį, tačiau jis groja didelę rolę salos turistiniame gyvenime. Eretrija valdo didžiausius ir svarbiausius salos archeologinius klodus, aplink šį miestelį yra nusitiesęs daugybės hektarų archeologinių kasinėjimų šleifas. Kažkada šis miestas buvo vienas iš garsiausių miestų tarp pirklių. Lankysimės Eretrijos archeologiniame muziejuje po atviru dangumi, kuriame susipažinsite su: įžymiu Amfiteatru, Cezario Sebastionu, Romėnų pirtimis, Dievo Ario kultu, Dievo Dioniso šventykla, archainių laikų Gimnazija, Deivės Demetros kultu, makedoniečių kapais ir senojo miesto ruinomis. Išgirsite istorijos, mitų ir faktų apie šį legendinį miestą, kuris buvo minimas netgi „Iliadoje“. Lankysimės „Mozaikų namuose“, kur pamatysite tūkstančio metų mozaikas iki šių dienų mums pasakojančias tikras istorijas ir vis dar išliekančios iki galo neiššifruotomis. Ir būtinai kopsime į Eretrijos Akropolį susitikti su dievybėmis.
 4. Dirfi kalnas ir Hiliadou paplūdimys. (apie 12val)
  Norėtumėte įkvėpti begalybę gamtos į savo plaučius ir pamatyti jos tikrą natūralų grožį, kuriame susilieja dangų siekiantys kalnai, jūros mėlynė, žalias miškas, uolos, skardžiai ir akmenų dykvietė? Norėtumėte patirti ekstremalių akimirkų, pasivažinėti serpentinų keliais, išgirsti graikiškų mitų bei tikrų istorijų, susijusių su Evios sala? Norėtumėte pasimaudyti turkio spalvos paplūdimiuose, pasislėpusiuose nuo masinio turizmo, Egėjo jūros įlankose bei išragauti daugybę patiekalų tikros naminės graikiškos virtuvės? Tada ši ekskursija kaip tik jums!
  Ekskursijos metu aplankysime: Steni miestelis, Ag. Kyriaki bažnytėlė, Slaptieji šaltieji kriokliai bei maudynės juose, jūsų ištvermei patikrinti ir pietūs tavernoje (nacionaliniai graikų patiekalai) – Dirfio kalno apžvalginė aikštelė esanti maždaug 1.700 m aukštyje su nuostabia panorama į Evios įlanką – maudynės viename iš nuostabiausių Evijos salos paplūdimių Hiliadu, kuris yra atviroje Egėjo jūroje, o taip pat ir slaptųjų jūros uolų lankymas. Lengvas trumpas pasivaikščiojimas po kalnus puikioms nuotraukoms.
  Autentiška kaimiška tavernėlė ir ekologiškas vietinis jos maistas.

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:

 • gidas ir 4 ekskursinės programos
 • vieni pietūs Dirfio kalno ekskursijos metu (DOVANA)
 • transporto paslaugos Graikijoje
 • viešbutis, 4 nakvynės su pusryčiais, arba su pusryčiais ir vakariene

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:

 • tiesioginiai avia bilietai Vilnius – Atėnai – Vilnius (ryanair), Ryga – Atėnai – Ryga (airbaltic) (skrydžio bilietai perkami sąvarankiškai arba teiraukitės agentūroje)
 • maitinimas (pietūs/vakarienės) kelionės metu
 • įėjimai į lankomus objektus. Jiems turėti apie 50 EUR
 • visos kitos asmeninės jūsų išlaidos

Pagal pageidavimus programa gali būti koreguojama!

Pasiteiravimui apie kelionę:

 •  Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.lt
 • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt

Ekskliuzyvinė kelionė į saulėtąją Maltą (+skrydis) (kolektyvams)

Tai yra preliminari kelionės programa, kuri vėliau derinama su kolektyvu. Kolektyvai gali rinktis jiems tinkančias datas. Dėl kainų kreiptis el.paštu arba telefonu.

Preliminari kaina – 600Eur/asm (+skrydis) jeigu keliautojų nemažiau kaip 8asm.

Į kainą įskaičiuota: nakvynė su pusryčiais, vietinis transportas Maltoje, lankomi objektai, ekskursijos su lietuviškai kalbančiu gidu, fantastiški tradicinai Gozo pietūs. Neįskaičiuota: skrydis (bilietai perkami susirinkus grupei); papildomi pietūs bei vakarienės.

1 diena. 16:45val skrydis Vilnius-Malta.

Atvykimas į Maltą ketvirtadienį vakare 19:05

Pasitinka vietinis lietuviškai kalbantis gidas ir poilsiautojai pristatomi į viešbutį.

Vakaras laisvas, aplinkui Sliemą daugybė restoranų bei nuostabi promenada pasivaikščiojimui.

2 diena.

Gardūs pusryčiai. Startuojame 9:30. Užsakytas transportas visai dienai po Maltos salą.

Pirmiausia aplankome sostinę Valetą, visas miestas yra UNESCO paveldo objektas ir nesuskaičiuojami miesto kampeliai tiesiog alsuoja istorija kur bepažiūrėsi. Turas po sostinės gatves.

Apsilankymas Šv. Jono katedroje. (į kainą įskaičiuota).

Po katedros turas tęsiamas po Valetos gatveles ir užbaigiamas viršutiniuose Barrakka soduose, kur išdidžiai galima aprėpti didįjį Valetos uostą ir godžiai ryti akimis ir ausimis jo turtingą istoriją su lietuviu gidu. Tai be abejonės gražiausias panoraminis vaizdas uostamiestyje,  kur ir prasidėjo pats ryškiausias Maltos istorijoje periodas –  kai 16 amžiaus pradžioje atvyko Šv. Jono riteriai.

12:30 vykstame į žvejų miestelį Marsašloką. Trumpas sustojimas, pasivaikščiojimas po žvejų miestelio promenadą. Galimybė nusipirkti suvenyrų, bei žinoma privalu nusifotografuoti įlanką pilną įvairiausių tipų maltietiškų žvejų laivelių vadinamų Luzzu.

13:00 vykstame į vietovę žinomą mėlynosios grotos vardu, plaukimas laiveliu į grotą (trukmė apie 25min,  į kainą įskaičiuota).

15:00 sustojimas prie Dinglio klifų, stačiausių Maltos šlaitų kurie apjuosę salą iš vakarinės pusės tarsi gynybinė siena iškilusi vietomis net iki 250 metrų virš jūros lygio.

16:00  Pradėjus dieną naująją sostine, užbaigsime dieną Mdina– senąja sostine, dar vadinama tyliuoju miestu, kuris savo sienomis nebyliai byloja istorijas siekiančias Finikiečių laikus. Miestas buvo įkurtas dar 7 amžiuje prieš mūsų erą Maltos naujakurių Finikiečių ir toliau buvo lipdomas sluoksnis po sluoksio per turtingą Maltos istoriją iki pat šių dienų.

Turas po miesto gatves, plotas tesiekia 2 hektarus, tad pavyks apeiti praktiškai visą miestą.

3 diena.

Pusryčiai. 9:30 pradedame kelionę į Gozo salą ir vykstame į šiauriausią Maltos tašką Cirkewwa kur vyks persikėlimas į Gozo salą.

9:45 kėlimasis keltu.

10:20 kelionės pradžia po Gozo salą. Vykstame aplankyti Calypso uolos aprašytos pačio Homero Odisėjoje. Tai yra vieta kur deivė Kalypsė kalino keliautoją Odisėją grįžtantį iš Trojos karo 7 metus.

11:30 Xwejni bay – druskos garinimo vonios, kurios iki šiol pilnai naudojamos vietinių Gozo gyventoju išgauti druską iš jūros.

12:15 Dvejra –  vietovė ir žymusis mėlynasis langas (Azure Window) ir nors jau nebeliko pačio lango, audra prieš keletą metų negailestingai nubloškė visą arką, tačiau vietovė visai nesuprastėjo ir toliau didžiuojasi vidinės jūros įlanka bei Fungus uola, viena iš negyvenamų Maltos salų stūksančių šalimais.

12:40 pietų sustojimas restorane su vaizdu į vidinę jūra ir nacionalinio Maltos patiekalo – triušienos. (į kainą įskaičiuota, starteris, triušiena, desertas ir kava, ir net nacionalinio kaktusų likerio užbaigiamąjai natai po pietų).

14:30 Ta Pinu šventovė,  Pats stipriausias Maltoje piligrimų traukos centras. Tai vieta kurioje 19 amžiaus pabaigoje prakalbo Švenčiausioji Mergelė Marija paprastai valstietei grįžtančiai iš laukų.

15:00 sustojimas Gozo sostinėje Viktorijoje arba Rabat. 30 minučių laisvas laikas pagal pageidavimą.

Kas norės galės palipti į Citadelę – gynybinį miestą esantį Viktorijos širdyje ir pačiame centre ant kalno, nuo Citadelės įmanoma akimis aprėpti visos Gozo salos panoramą, arba bus galima pasilikti Viktorijos centrinėje aikštėje ir patyrinėti jos siauras gatveles bei daugybę mažų parduotuvėlių tiek suvenyrams tiek vietiniams dirbiniams.

16:00 grįžimas į Maltą. Laisvas laikas

Ketvirta diena:

Pusryčiai.

15:00 transportas į oro uostą iki to laiko laisvas laikas Maltoje.

Į kainą įskaičiuota: nakvynė su pusryčiais, vietinis transportas Maltoje, lankomi objektai, ekskursijos su lietuviškai kalbančiu gidu, fantastiški tradicinai Gozo pietūs. Neįskaičiuota: skrydis (bilietai perkami susirinkus grupei); papildomi pietūs bei vakarienės.

Pastaba: minimali grupė kelionei 8 asmenys.

 

Pasiteiravimui apie kelionę:

 •  Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.lt
 • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba keliones@alvaturas.lt