Romantiškosios Latvijos pilys ir svaiginantis HOPALAA!

7val išvykstame iš Klaipėdos (nuo pc Akropolis) pro Kretingą, Plungę, Telšius, Šiaulius į Latviją. Atvykstame į Bauskę. Bauskės senamiestis mena 15 a. Iki šių dienų išlikęs senovinis išplanavimas, Rotušės aikštė ir romantikų itin pamėgta – Bauskės pilis. Bauskės pilis yra gražiame slėnyje tarp Mūšos ir Nemunėlio upių, netoli nuo tos vietos, kur jos suteka ir sudaro Lielupės upę. Bauskės pilies ansamblis susideda iš dviejų dalių. Senoji dalis – Livonijos ordino pilis, pastatyta 15 šimtmečio viduryje. Naujoji dalis – Kuržemės hercogų Ketlerių rezidencija, pastatyta 16 šimtmečio pabaigoje. Senoji pilies dalis pastatyta kaip tvirtovė, jos sienos storos, yra bokštas. Naujoji dalis – Pilies muziejus, kuriame galima apžiūrėti ekspoziciją apie Bauskės apylinkes ir žiemgalius. Atsižvelgiant į pilies buvimo vietą manytina, kad Livonijos ordino pilis yra senosios žiemgalių pilies vietoje – tai liudija ir archeologinių kasinėjimų metu rasti 2–12 šimtmečių daiktai, keramikos šukės. Aplankysime Bauskės pilį*, vienintelę Latvijoje atstatytą renesanso epochos pilį. Šiuo metu išlikę pilies griuvėsiai ir Kuržemės hercogo rezidencijos. Apžiūrėsime  svetainę ir prezentacijų salę, virtuvę ir holą, gyvenamąjį kambarį, rūsį, arklides ir sargo kambarį. Pasižvalgysime nuo atstatyto pilies bokšto į apylinkes.

Tęsiame kelionę į Latvijos Versalį – Rundalės pilį. Pamatysime puikų Rundalės rūmų ansamblį, projektuotą žymaus italų architekto B. Rastreli. Rūmai buvo Kuržemės hercogo vasaros rezidencija. Šis įstabaus grožio barokinis ansamblis buvo statytas dviems etapais 18 a. pabaigoje. Vykstant statyboms, buvo pradėtas formuoti ir prancūziškas parkas, Rundalės rūmų ansamblio neaplenkė karai. Bene labiausiai Rundalės pilies ansamblis nukentėjo per I Pasaulinį karą. Sisteminga ansamblio renovacija prasidėjo nuo 1972 m. Barokas – vienas puošniausių architektūros stilių. Tad nieko nuostabaus, kad Rundalės rūmuose daug blizgesio, daug prabangos. Atrodo, jog auksarankiai baroko meistrai pagalvojo apie kiekvieną smulkmeną, į savo darbą įdėjo visą širdį. Gido lydimi, keliausime* po rūmų sales, buduarus. Klausydamiesi gido pasakojimų ir matydami tą prabangą, ne vienas turbūt pamėgins įsivaizduoti dienų dienas arbatėlę gurkšnojančias ar  skepetaites siuvinėjančias iškilias rūmų damas…

Keliones pabaigai vykstame į Jelgavą. Jeigu pakaks laiko, pasivaikščiosime po Jelgava, tačiau mūsų tikslas kitas – HOPALAA – mažoji latvių alaus darykla! Daryklos įkūrėjai pirmiausia alų pradėjo gaminti savo namuose. Dabar jau gerokai patobulėjusių aludarių pagrindinis eksperimentų objektas yra kartieji eliai (angl. India Pale Ale). Daugiausia dėmėsio skiriama įvairių apynių ir jų kombinacijų naudojimui, siekiant išgauti tirštas, klampias, itin aromatingas ir saikingai karčias ‘ipas’. Kita labai ryški kryptis – imperiniai stautai su įvairiais priedais, kuriems gardinti aludariai naudoja kokosus, marcipaną ar net zefyrus. Alaus daryklos „Hopalaa“ šeimininkų kasdienybę sudaro skonių jūra: vaisių, rūgštus, saldus, kartus, brandintas, dūmų, šokolado, uogų. Kaip sako patys šeimininkai: „Alaus darymo procesas – tai yra nesibaigiantys eksperimentai, staigmenos ir kūrybingi atradimai!“ Pagal UNTAPPD programėlės naudotojų nuomonę tai yra antra geriausia Latvijos mažoji alaus darykla. Išgirsime istoriją apie daryklos įkūrimą, alaus gaminimo subtilybes bei žinoma paragausime gardaus, putojančiaus alaus*(p.s. jeigu nedalyvausite degustacijoje-informuokite iš anksto)!

Smagūs ir šiek tiek apsvaigę keliaujame namų link.

 • Į kelionės kainą įskaičiuota:
  • Transportas;
  • Kelionės vadovas;
  • Ekskursinė programa.

  Papildomoms išlaidoms turėti apie 30-35eur.

  *Vietos autobuse paskiriamos automatiškai pagal pirkimo laiką. Jeigu pasiūlymą įsigijote vieni pirmųjų, sėdėsite autobuso priekyje, jeigu paskutinieji – autobuso gale. Tikslią Jūsų sėdėjimo vietą nurodys gidė prieš įlipant į autobusą arba bus nurodyta išvykimo informacijoje 1-2 dienos iki kelionės pradžios.
  *Keliautojai, kurie nori užsisakyti konkrečią vietą autobuse, gali tai padaryti už 10 eur/asm. papildomą mokestį, rekvizitus atsiųsime.
  *Asmenis, kurie įsigijo kelionę kartu, visada stengiamės pasodinti šalia vienas kito.
  *Atsisakius kelionės likus mažiau nei 3 dienoms iki kelionės pradžios – įmoka negrąžinama.
  Pasiteiravimui apie kelionę:
  •  Ieva  tel.: +370 674 00484;
  •   el paštu: ieva@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt

Saldžiai, sveikai ir įdomiai į Jelgavą ir Platuonę (spalis)

7:30val išvykimas iš Klaipėdos (vykstame pro Kretingą, Plungę, Telšius, Šiaulius).

Lietuvos Latvijos keliaus vykstame į Platuonės miestelį, kur apsilankome labai įdomiame sode. Šaltalankių soda„ZELT“ yra įsikūręs ant Platuonės upės kranto. Sodas yra specialiai suprojektuotas, jame auginami tik vienos veislės šaltalankių medžiai, kurių uogos turi daugiau aliejaus. Čia, 24hektarų plote, šaltalankiai auginami kokybiškai ir atsakingai, taip pat visiškai užtikrintas gamybos procesas, kurio metu nelieka likučių. Viskas daroma su dideliu entuziazmu, įkvėpimu ir meile, teikiančia žmonėms natūralius, sveikus ir aukštos kokybės produktus. Pagrindiniai gaminami produktai yra šaltalankių aliejus ir sultys, tačiau mes taip pat eksperimentuojame – pavyzdžiui, pasitelkdami įvairius specialistus sukuriame šaltalankių kosmetiką (veido kremą, serumą ir kt.), šaltalankių miltelius, skirtingus maisto produktus ir net alų.
Šeimininkai veda ekskursiją po ūkį. Išgirsime istorijas apie šaltalankių auginimą, vertingas savybes ir naudojimą, taip pat paragausime specialių desertų, kuriuos pagamino vienas geriausių Latvijos šefų – neapsakomas skonių derinys su gaiviu šaltalankių gėrimu, ar karamelė su šaltalankių aliejumi arba ledai – juk skamba laaabai skaniai ir intriguojančiai. Taip pat galėsite išbandyti kosmetiką su šaltalankių aliejumi, veido , rankų kremus, lūpų balzamus ir kt. bei žinoma sveikatingumo produktus – aliejų, sultis, miltelius.

Keliaujame į  Žiemgalos sostinę – Jelgavą.  Ažiūrime ant tvenkinio kranto stovinčius  Jelgavos rūmus. Jelgavos rūmus pastatė Kuržemės hercogas E. J. Bironas, pasikvietęs architektą Rastrelį. Rūmus sunaikino Antrojo pasaulinio karo liepsnos, o po karo rūmus atnaujino ir dabar juose šeimininkauja Latvijos Žemės ūkio universitetas. Atlikti kasinėjimai, rastos monetos, olandiškos pypkutės, krosnių kokliai, ketaus kolonos. Nors rūmai ir perduoti studentų žiniai, juose tebejaučiamas ankstesnių jų šeimininkų alsavimas – viename iš rūmų korpusų yra hercogų kriptos, kuriose palaidoti 24 Ketlerų ir 6 Bironų dinastijos atstovai. Būnant Jelgavoje aplankome Šventosios Trejybės bažnyčios bokštą*, kur iki 1944 m buvo Šv. Trejybės bažnyčia -pirmas mūro statinys Jelgavoje ir yra laikoma viena iš pirmųjų naujai statytų liuteronų mūro bažnyčių Europoje. Bokšto 9-me aukšte aplankome parodą ir apžvalgos aikštelę iš kurios apžvelgsime Jelgavos panoramą. Pasivaikštome po Pašto salą, kuriame vasaros metu vyksta smėlio, o žiemos metu ledo skulptūrų festivaliai.

Užsukame į saldumynų gamyklą „ABRA“. Tai Latvijos įmonė kurianti sveikus ir skanius saldainius, energetinius batonėlius bei įvairių augalų miltelius iš vaisių, uogų ir daržovių. „Abroje“ produktai daugiausia gaminami naudojant vietoje išaugintas aukštos kokybės žaliavas (uogas, vaisius daržoves, augalus) ir be jokių cheminių maisto produktų patobulinimų, tačiau jie vis tiek yra skanūs. Dalis asortimento pritaikyta besilaikantiems paleo, ketogeninės ar mažai angliavandenių turinčios dietos.

Skaniai pasmaguriavę sveikų saldumynų keliaujame namų link.

 • Į kelionės kainą įskaičiuota:
  • Transportas;
  • Kelionės vadovas;
  • Ekskursinė programa.

  Papildomoms išlaidoms turėti apie 16eur.

  *Vietos autobuse paskiriamos automatiškai pagal pirkimo laiką. Jeigu pasiūlymą įsigijote vieni pirmųjų, sėdėsite autobuso priekyje, jeigu paskutinieji – autobuso gale. Tikslią Jūsų sėdėjimo vietą nurodys gidė prieš įlipant į autobusą arba bus nurodyta išvykimo informacijoje 1-2 dienos iki kelionės pradžios.
  *Keliautojai, kurie nori užsisakyti konkrečią vietą autobuse, gali tai padaryti už 10 eur/asm. papildomą mokestį, rekvizitus atsiųsime.
  *Asmenis, kurie įsigijo kelionę kartu, visada stengiamės pasodinti šalia vienas kito.
  *Atsisakius kelionės likus mažiau nei 3 dienoms iki kelionės pradžios – įmoka negrąžinama.
  Pasiteiravimui apie kelionę:
  •  Ieva  tel.: +370 674 00484;
  •   el paštu: ieva@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt

Imperatoriškoji Viena – plaukimas Dunojaus upe – Klosterneuburgo ir Melko vienuolynai (gegužė)

1 diena. Kelionė Lietuva-Lenkija-Čekija. Atvykstame į Brno – antrą, pagal dydį Čekijos miestą. Brno centras išsidėstęs tarp dviejų kalvų. Ant vienos iš jų –Šv.Petro ir Povilo katedra, ant kitos –Špilberko tvirtovė. Trumpa vakarinė ekskursija po Brno senamiestį pėsčiomis: Laisvės alkštė, Petro ir Povilo katedra, Senoji ir Naujoji miesto Rotušės. Nakvynė viešbutyje Brno..
2 diena. Nakvynė viešbutyje . Važiuojame į įspūdingą Klosterneuburgo vienuolyną* šalia Vienos. Čia Jūsų laukia ekskursija vienuolyne ir vienuolyno vynų degustacija. Šv. Augustino Klosterneuburgo vienuolyną  XII a. įkūrė dievobaimingas Babenbergerių dinastijos Austrijos markgrafas Leopoldas III, kuris šiame vienuolyne ilgai gyveno ir jame palaidotas, paskelbtas šventuoju ir Austrijos globėju. XVI a. Habsburgų imperatorius Karolis VI nurodė jį perstatyti baroko stiliumi ir įrengti imperatoriškuosius apartamentus, marmuro salę ir t.t. Šiandien vienuolyno muziejus yra vienas seniausių pasaulyje, jame sukaupta ypač vertinga viduramžių meno dirbinių kolekcija, eksponuojamas viduramžių meno šedevras – Mikalojaus Verduniečio altorius. Kaip ir visais laikais, vienuolynas yra svarbus katalikiško gyvenimo centras, jo vyno ūkis įkurtas  1114 m. ir yra pats seniausias ir vienas didžiausių (108 ha) ir kokybiškiausių Austrijoje.

Puikios nuotaikos vykstame į žavingosios Vienos centrą, kur vaikščiodami vingiuojančiomis senamiesčio gatvėmis susipažinsime su Austrijos sostinės istorija, praeisime pro Šv.Stepono katedrą, Vienos operą, Habsburgų rūmų kompleksą pasakojantį beveik šešių šimtų metų trukusią Austrijos-Vengrijos imperijos istoriją, grožėsimės kvepiančiais gėlių žiedais, vilios savo kvapais šviežūs kepiniai … Romantika, idilė, ramybė su elegantišku aristokratijos prieskoniu – visa tai atrasime Austrijos sostinėje Vienoje. Ne tik Vienos senamiestis buvo įtrauktas į UNESCO, bet ir Vienos kavos gėrimo kultūra, tad laisvu laiku pagal galimybes galėsite tradicinėje Vienos kavinėje išgerti kavos ir paragauti austriško štrudelio. Po ekskursijos laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje Vienoje.

3 diena. Pusryčiaujame ir keliaujame aplankyti įspūdingiausią Austrijos vienuolyną – Melką iki kurio plauksime laivu. Kremso miestelyje sėsime į laivą ir plauksime antrąja pagal ilgį Europoje upe – Dunojumi, Vachau slėniu. Dunojus turi apie 300 intakų. Dunojus teka net per 11 šalių. Šioje plaukimo kelionėje žavėsimės vešliai apaugusiais kalnais ir kalvomis. Mums pro akis sruvens gražūs, tvarkingi Austrijos kaimai ir gyvenvietės, jų lygiai baltai ar gelsvai nutinkuotomis sienomis ir oranžiniais čerpių stogais nameliai.
Atplaukiame į Melką. Kadaise šioje vaizdingoje vietoje buvo karaliaus Leopoldo II rūmai, kurie 11 amžiuje buvo padovanoti vienuoliams. Įsikūręs ant kalvos ties Dunojumi, benediktinų Melko vienuolynas tapo svarbiu dvasiniu centru, ilgą laiką buvo mokslo židiniu. Ir dabar šiame vyrų vienuolyne veikia prestižinė mokykla. Melko Abatija taip pat yra vienas geriausių baroko architektūros pavyzdžių. Ekskursija po vienuolyną, nuostabų vienuolyno sodą su vienuolyno gidu.
Trumpai pasivaikštome po Melko miestelį ir keliaujame į viešbutį Brno. Nakvynė viešbutyje.

4 diena. Puikiai išsimiegoję, papusryčiaujame ir keliausime link namų. Kelionė per Čekiją, Lenkiją, Lietuvą.

Į kelionės kainą įskaičiuota: nakvynės viešbutyje su pusryčiais, kelionė patogiu autobusu; kelionės vadovo paslaugos, kelionės programos rengimas ir derinimas.
Papildomos išlaidos apie 70eur

Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.

  • Minimalus turistų skaičius kelionei autobusu organizuoti yra 36 turistai. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionių organizatorius įsipareigoja apie tai pranešti raštu likus ne mažiau kaip 7 kalendorinėms dienoms iki kelionės pradžios;
  • Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 3-4 dienoms iki kelionės pradžios, atsiųsime nurodytu elektroniniu paštu arba trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu.
  • Turizmo paslaugų teikimo sutarties sąlygos – https://www.alvaturas.lt/bendros-taisykles/
  • Papildoma informacija – https://www.alvaturas.lt/informacija/

Imperatoriškoji Viena – Klosterneuburgo vienuolynas (kovas)

1 diena.
Kelionė Lietuva-Lenkija-Čekija. Atvykstame į Brno – antrą, pagal dydį Čekijos miestą. Brno centras išsidėstęs tarp dviejų kalvų. Ant vienos iš jų –Šv.Petro ir Povilo katedra, ant kitos –Špilberko tvirtovė. Trumpa vakarinė ekskursija po Brno senamiestį pėsčiomis: Laisvės alkštė, Petro ir Povilo katedra, Senoji ir Naujoji miesto Rotušės. Nakvynė viešbutyje Brno..
2 diena.
Pusryčiai. Važiuojame į įspūdingą Klosterneuburgo vienuolyną* šalia Vienos. Čia Jūsų laukia ekskursija vienuolyne ir vienuolyno vynų degustacija. Šv. Augustino Klosterneuburgo vienuolyną  XII a. įkūrė dievobaimingas Babenbergerių dinastijos Austrijos markgrafas Leopoldas III, kuris šiame vienuolyne ilgai gyveno ir jame palaidotas, paskelbtas šventuoju ir Austrijos globėju. XVI a. Habsburgų imperatorius Karolis VI nurodė jį perstatyti baroko stiliumi ir įrengti imperatoriškuosius apartamentus, marmuro salę ir t.t. Šiandien vienuolyno muziejus yra vienas seniausių pasaulyje, jame sukaupta ypač vertinga viduramžių meno dirbinių kolekcija, eksponuojamas viduramžių meno šedevras – Mikalojaus Verduniečio altorius. Kaip ir visais laikais, vienuolynas yra svarbus katalikiško gyvenimo centras, jo vyno ūkis įkurtas  1114 m. ir yra pats seniausias ir vienas didžiausių (108 ha) ir kokybiškiausių Austrijoje.

Puikios nuotaikos vykstame į žavingosios Vienos centrą, kur vaikščiodami vingiuojančiomis senamiesčio gatvėmis susipažinsime su Austrijos sostinės istorija, praeisime pro Šv.Stepono katedrą, Vienos operą, Habsburgų rūmų kompleksą pasakojantį beveik šešių šimtų metų trukusią Austrijos-Vengrijos imperijos istoriją, grožėsimės kvepiančiais gėlių žiedais, vilios savo kvapais šviežūs kepiniai … Romantika, idilė, ramybė su elegantišku aristokratijos prieskoniu – visa tai atrasime Austrijos sostinėje Vienoje. Ne tik Vienos senamiestis buvo įtrauktas į UNESCO, bet ir Vienos kavos gėrimo kultūra, tad laisvu laiku pagal galimybes galėsite tradicinėje Vienos kavinėje išgerti kavos ir paragauti austriško štrudelio. Vykstame į viešbutį Brno. Nakvynė viešbutyje.
3 diena.
Pusryčiai. Puikiai išsimiegoję, papusryčiaujame ir keliausime link namų. Kelionė per Čekiją, Lenkiją, Lietuvą.

Į kelionės kainą įskaičiuota: nakvynės viešbutyje su pusryčiais, kelionė patogiu autobusu; kelionės vadovo paslaugos, kelionės programos rengimas ir derinimas.
Papildomos išlaidos apie 30eur.

Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos. Vietiniai gidai lankomuose objektuose gali būti rusų arba anglų kalba!

  • Minimalus turistų skaičius kelionei autobusu organizuoti yra 36 turistai. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionių organizatorius įsipareigoja apie tai pranešti raštu likus ne mažiau kaip 7 kalendorinėms dienoms iki kelionės pradžios;
  • Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 3-4 dienoms iki kelionės pradžios, atsiųsime nurodytu elektroniniu paštu arba trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu.

Saldžiai, sveikai ir įdomiai į Jelgavą ir Platuonę (rugsėjis) IŠPARDUOTA (sekanti data: 2023.10.01)

7:30val išvykimas iš Klaipėdos (vykstame pro Kretingą, Plungę, Telšius, Šiaulius).

Lietuvos Latvijos keliaus vykstame į Platuonės miestelį, kur apsilankome labai įdomiame sode. Šaltalankių sodas „ZELT“ yra įsikūręs ant Platuonės upės kranto. Sodas yra specialiai suprojektuotas, jame auginami tik vienos veislės šaltalankių medžiai, kurių uogos turi daugiau aliejaus. Čia, 24hektarų plote, šaltalankiai auginami kokybiškai ir atsakingai, taip pat visiškai užtikrintas gamybos procesas, kurio metu nelieka likučių. Viskas daroma su dideliu entuziazmu, įkvėpimu ir meile, teikiančia žmonėms natūralius, sveikus ir aukštos kokybės produktus. Pagrindiniai gaminami produktai yra šaltalankių aliejus ir sultys, tačiau mes taip pat eksperimentuojame – pavyzdžiui, pasitelkdami įvairius specialistus sukuriame šaltalankių kosmetiką (veido kremą, serumą ir kt.), šaltalankių miltelius, skirtingus maisto produktus ir net alų.
Šeimininkai veda ekskursiją po ūkį. Išgirsime istorijas apie šaltalankių auginimą, vertingas savybes ir naudojimą, taip pat paragausime specialių desertų, kuriuos pagamino vienas geriausių Latvijos šefų – neapsakomas skonių derinys su gaiviu šaltalankių gėrimu, ar karamelė su šaltalankių aliejumi arba ledai – juk skamba laaabai skaniai ir intriguojančiai. Taip pat galėsite išbandyti kosmetiką su šaltalankių aliejumi, veido , rankų kremus, lūpų balzamus ir kt. bei žinoma sveikatingumo produktus – aliejų, sultis, miltelius.

Keliaujame į  Žiemgalos sostinę – Jelgavą.  Ažiūrime ant tvenkinio kranto stovinčius  Jelgavos rūmus. Jelgavos rūmus pastatė Kuržemės hercogas E. J. Bironas, pasikvietęs architektą Rastrelį. Rūmus sunaikino Antrojo pasaulinio karo liepsnos, o po karo rūmus atnaujino ir dabar juose šeimininkauja Latvijos Žemės ūkio universitetas. Atlikti kasinėjimai, rastos monetos, olandiškos pypkutės, krosnių kokliai, ketaus kolonos. Nors rūmai ir perduoti studentų žiniai, juose tebejaučiamas ankstesnių jų šeimininkų alsavimas – viename iš rūmų korpusų yra hercogų kriptos, kuriose palaidoti 24 Ketlerų ir 6 Bironų dinastijos atstovai. Būnant Jelgavoje aplankome Šventosios Trejybės bažnyčios bokštą*, kur iki 1944 m buvo Šv. Trejybės bažnyčia -pirmas mūro statinys Jelgavoje ir yra laikoma viena iš pirmųjų naujai statytų liuteronų mūro bažnyčių Europoje. Bokšto 9-me aukšte aplankome parodą ir apžvalgos aikštelę iš kurios apžvelgsime Jelgavos panoramą. Pasivaikštome po Pašto salą, kuriame vasaros metu vyksta smėlio, o žiemos metu ledo skulptūrų festivaliai.

Užsukame į saldumynų gamyklą „ABRA“. Tai Latvijos įmonė kurianti sveikus ir skanius saldainius, energetinius batonėlius bei įvairių augalų miltelius iš vaisių, uogų ir daržovių. „Abroje“ produktai daugiausia gaminami naudojant vietoje išaugintas aukštos kokybės žaliavas (uogas, vaisius daržoves, augalus) ir be jokių cheminių maisto produktų patobulinimų, tačiau jie vis tiek yra skanūs. Dalis asortimento pritaikyta besilaikantiems paleo, ketogeninės ar mažai angliavandenių turinčios dietos.

Skaniai pasmaguriavę sveikų saldumynų keliaujame namų link.

 • Į kelionės kainą įskaičiuota:
  • Transportas;
  • Kelionės vadovas;
  • Ekskursinė programa.

  Papildomoms išlaidoms turėti apie 16eur.

  *Vietos autobuse paskiriamos automatiškai pagal pirkimo laiką. Jeigu pasiūlymą įsigijote vieni pirmųjų, sėdėsite autobuso priekyje, jeigu paskutinieji – autobuso gale. Tikslią Jūsų sėdėjimo vietą nurodys gidė prieš įlipant į autobusą arba bus nurodyta išvykimo informacijoje 1-2 dienos iki kelionės pradžios.
  *Keliautojai, kurie nori užsisakyti konkrečią vietą autobuse, gali tai padaryti už 10 eur/asm. papildomą mokestį, rekvizitus atsiųsime.
  *Asmenis, kurie įsigijo kelionę kartu, visada stengiamės pasodinti šalia vienas kito.
  *Atsisakius kelionės likus mažiau nei 3 dienoms iki kelionės pradžios – įmoka negrąžinama.
  Pasiteiravimui apie kelionę:
  •  Ieva  tel.: +370 674 00484;
  •   el paštu: ieva@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt

Pramogos Vroclave: Afrikariumas ir Hydropolis (kolektyvams)

Tai yra preliminari kelionės programa, kuri vėliau derinama su kolektyvu. Kolektyvai gali rinktis jiems tinkančias datas. Dėl kainų kreiptis el.paštu arba telefonu.

1 diena. Labai anksti ryte išvykstate iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją. Vakare atvykstate į Žemutinės Silezijos sostinę – Vroclavą. Leidžiatės į ekskursiją po senamiestį: miesto lopšys Katedros ir Smėlio salos su šv. Jono Krikštytojo katedra ir šv.Marijos bažnyčia; gotikinė šv. Marijos Magdalenos katedra su įspūdingu Atgailos tiltu, senamiesčio širdis – Turgaus aikštė, apstatyta renesanso stiliaus namais; renesanso – gotikos stiliaus rotušė, gotikinė šv. Elžbietos bažnyčia su 90m aukščio bokštu, į kurį pakilus atsiveria graži miesto panorama. Visos ekskursijos metu jus lydi išskirtinis miesto simbolis –nykštukai. Jų pilnas visas miestas! Prie turizmo informacijos centro gyvena turistas – pasaulio matęs nykštukas, kuris mielai parodys kelią, papasakos įdomią istoriją iš savo kelionių. Prie oftalmologijos centro įsikūręs oftalmologas su akiniais rankose – kad žmonės neužkliūtų už nykštukų. Laisvu laiku siūlome pabandyti surasti visus miesto nykštukus! Nakvynė viešbutyje.

2 diena. Pusryčiai. Vykstame į seniausią ir didžiausią Lenkijoje Vroclavo *zoologijos sodą. 33 hektarų teritorijoje galite išvysti 1100 skirtingų rūšių gyvūnų. Iš viso čia gyvena daugiau nei 14000 individų, atkeliavusių iš įvairiausių pasaulio kampelių – Afrikos, Šiaurės ir Pietų Amerikos, Azijos, Australijos. Tai – ne tik pats seniausias, bet ir pats didžiausias zoologijos sodas Lenkijoje. 33 hektarų teritorijoje galite išvysti 1100 skirtingų rūšių gyvūnų. Iš viso čia gyvena daugiau nei 14000 individų, atkeliavusių iš įvairiausių pasaulio kampelių – Afrikos, Šiaurės ir Pietų Amerikos, Azijos, Australijos. Šiandien Vroclavo zoologijos sodas yra Europos zoologijos sodų ir akvariumų asociacijos narys, kiekvienais metais sulaukiantis daugiau nei 400 tūkst. lankytojų. Sode stebėsite didžiąsias kates, sode gyvena ir retas baltos spalvos bengališkasis tigras, stabtelite prie meškų namo, aplankote dramblius, tapyrus, begemotus, beždžiones, ir užsukate į terariumą -roplių ir amfibijų namus. Didžiausią įspūdį palieką „Afrikarium“, kuris yra pirmasis ir vienintelis pasaulyje objektas skirtas pristatyti išskirtinai Afrikos ekosistemą: „Raudonoji jūra“ (1 mln. l talpos rezervuare sukurti koraliniai rifai, tarp kurių nardo 60 rūšių spalvingų žuvyčių), „Rytų Afrika“ (didžiuliame akvariume nardantys begemotai), „Mozambiko kanalas“ (18 m permetomas akrilo tunelis, kuriuo keliaudamas gali grožėtis vėžliais, rajomis, lyg raketos pralekiančiais rykliais), „Kongo upės džiunglės (krokodilai, sirenos), „Skeletų pakrantė“ (medūzos, morenos, kiti įdomūs duobagyviai ir unguriažuvės). Juodajam žemynui skirta ekspozicija lankytojui leidžia pasijusti esant ne tik džiunglėse, bet ir po vandeniu, kur gali nors visą dieną stebėti Afrikos pakrančių ir gelmių fauną.
Toliau lankomės unikaliame vandens muziejuje „Hydropolis“*. 2015 m. buvo atidarytas vandens muziejus „Hydropolis“, vienas iš vos kelių visame pasaulyje. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad tema negali būti įdomi, tačiau modernus muziejus tokį nusistatymą labai sėkmingai paneigia. Muziejus simboliškai įsikūrė istoriniame XIX a. požeminiame švaraus vandens rezervuare, kurio plotas 4000 m². Tai interaktyvi ekspozicija „Žemė – vandens planeta“, kurioje pasakojama apie vandens kilmę ir jo reikšmę mūsų planetai. Visa vandens įvairovė pristatoma pasitelkiant multimediją, modelius, interaktyvias instaliacijas, jutiklinius ekranus. Muziejaus erdvė suskirstyta į keletą zonų: Vandens atsiradimas, Vandens planeta, Vandenyno gyventojai, Miestas ir vanduo, Gelmės, Vandens inžinerijos istorija, Poilsio zona. Atmosfera ypatinga: tamsu kaip okeano dugne, bet užtenka spustelėti monitoriaus mygtuką ir prasideda veiksmas… Vaikai ekranuose iš molekulių kuria ledą ir sniegą, galima išsitiesti ant gultų ir stebėti, kaip kažkurioj fantastinėj planetoj kyla mėnulis arba stebėti, kaip susidaro sniego pūgos. Susipažinsite ir su baisiais gėlavandeniais mikroorganizmais, milžiniškomis okeano pabaisomis – muliažai juda tarsi gyvi. Apžiūrėsite batiskafą „Trieste“, kuriuo 1960 metais J. Piccardas ir D. Walshas nusileido į 10911 m gylį Marianų įduboje. Įdomus didelis Vroclavo maketas, o multimediniame ekrane pristatyta visa miesto vandentiekio sistema… Salėse yra interaktyvių ekranų, žaidimų, bet ypač lankytojų mėgstama Poilsio zona. Čia tamsoje išsitiesus ant liuminescencinių gultų galima pasijusti esant Amazonijoje ar negyvenamoje saloje, stebėti, kaip naktį virš vandenyno sužiba žvaigždės, 3D garso sistemos pagalba klausytis bangų mūšos ir netgi pajusti vandens gaivą.
Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Pusryčiai. Kelionė Lenkijos  / Lietuvos keliais link namų.

kelionės kainą įskaičiuota:
*Kelionė patogiu turistinės klasės 44-52v. autobusu;
*Kelionės vadovo-gido paslauga, ekskursinė programa;
*Nakvynės viešbučiuose su pusryčiais;
*Kelionės organizavimo paslauga.

Išlaidos už lankytinus objektus į kainą neįskaičiuotos (suaugusiems apie 120PLN, vaikams iki 19m apie 100PLN)

 •  Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.lt
 • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt

Kalėdų dvasia Rygoje – P. Čaikovskio baletas „Spragtukas” (bilietas įskaičiuotas) 2023.12.23

06.30val išvykimas iš Klaipėdos, nuo PC Akropolis iš Dubysos g. 
07.00 val iš Kretingos, Lidl parduotuvė
07.30 val iš Plungės, Circle K degalinė prie Porto
08.00 val iš Telšių, kavinė Branša
9:30VAL Šiauliai, stotelė prie Katedros

Atkeliaujame į Latvijos širdį -šventišką, kalėdišką Rygą. Ryga didžiausias Baltijos šalių miestas, didžiausia Baltijos šalių sostinė graži visais metų laikais, tačiau kalėdiniu laikotarpiu ji atskleidžia visą savo žavesį.

12val operos ir baleto teatre stebėsime P. Čaikovskio baletą „Spragtukas”.
2-jų veiksmų baletas kupinas paslapties ir stebuklų,poezijos ir grožio baletas , nuostabių svajonių , išsipildančių tik šv.Kalėdų naktį šalia žaliaskarės eglės .Baletas pastatytas pagal E.T.V. Hofmano pasaką”Spragtukas ir pelių karalius” Muziką baletui sukūrė P.Čaikovskis.
Šis spektaklis ir vaikams ir suaugusiems. Jokio vaikiško primityvumo jame nėra. Tai juk pasaka apie pirmąją meilę, apie tai, kaip tos, atėjusios iš pasakos meilės paveikta, mergaitė išauga.
Kur gali slypėti didesnė išmintis, jeigu ne pasakoje, o jei dar girdime pasakišką didingo kūrėjo muziką -gilesnio poveikio sunku ir belaukti..

Šventinės nuotaikos lydimi keliausime po senąją Rygą -Vecrygą. Ekskursijos -pasivaikščiojimo metu susipažinsime su prie Dauguvos prigludusia Rygos pilimi, Rygos katedra išsiskiriančia dydžiu ir puošyba, garsia visoje Europoje vargonų skambesiu, šimtmecius menančia Rygos Rotušės aikšte su naujai atstatytais Rotušės rūmais, Juodagalvių pirklių gildija, kalėdine egle, kaledine muge . Pamatysime ir kitus pastatus liudijančius miesto istoriją, gynybinės sienos likučius su Parako bokštu. Sužinosime kodėl iki šiol dėl kalėdinės eglutės nesutaria latviai ir estai.

Puikių įspūdžių kupini keliaujame namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

kelionė autobusu,
Kelionės vadovo-gido paslaugos,
kelionės programos rengimas ir derinimas.

 

Pastaba.

Pastaba.

 • Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.
 • Vietos autobuse paskiriamos pagal pirkimo laiką. Jeigu tikrai pageidaujate pasirinkti vietą autobuse, taikomas papildomas 10 € mokestis.
 • Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 2 dienoms iki kelionės pradžios, atsiųsime nurodytu elektroniniu paštu arba trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu

Reikalingi dokumentai:

Lenkijos Kujavijos žemė: Torunė – Bydgoščas (spalis)

1 diena. Vykstame į Torunę. Pažintis su vienu gražiausių Lenkijos miestų, išsidėsčiusiu abipus Vyslos krantų. Torunės senamiestis – unikalus viduramžių dvasia dvelkiantis istorinis ansamblis, įtrauktas į UNESCO saugomų paminklų sąrašą. Originalus gatvių tinklas išliko nepakitęs nuo XIII a. Aplankysime miesto rotušę, Torunės pilį, gotikines Šv. Jono ir Šv. Jokūbo bažnyčias, Turgaus aikštę. Torunė garsėja kaip astronomo Mikalojaus Koperniko gimtasis miestas, tad aplankysime jam pastatytą paminklą. Laisvas laikas mieste. Pageidaujantiems siūlome apsilankyti M. Koperniko muziejuje**, kuris įkurtas gotikinio stiliaus jo tėvo pirklio name ir šalia esančiame patricijaus name. Jame išsaugota autentiška virtuvė, o Koperniko darbo kabinetas įrengtas remiantis viduramžių mokslininkų kabinetų pavyzdžiais. Muziejuje eksponuojamas originalus gaublys, puikiai nutapytas M. Koperniko portretas, mokslininko darbų faksimilės ir autentiškas jo darbo stalas. Muziejaus rūsiuose įrengtas ir Torunės meduolių muziejus. Pirmieji meduoliai čia iškepti 1380-aisiais, o meduolius su imbieru pradėjo kepti vienuolės. Torunės meduolių receptai yra griežtai saugomi. Vietiniai gyventojai sako, kad iš Torunės grįžti be meduolių – negalima. Nakvynė viešbutyje.

2 diena. Pusryčiai. važiuosime į antrąją Kujavijos Pamario vaivadijos sostinę – Bydgoščą. Miestas, kaip saugantis perėją per upę manoma buvo įkurtas dar XI amžiuje, vėliau tapo svarbiausiu miestu Lenkijos ir Kryžiuočių pasienyje.  Ekskursijos metu aplankysime senojo turgaus aikštę, kurioje vieną kartą per dieną namo Nr. 15 lange pasirodo magas Tvardovskis. Pamatysime  neįprastai spalvingą šv. Martyno katedros interjerą, miesto rotušę, miesto simboliu tapusius tris fachverko stiliaus sandėlius, Naująją operą, garsiąją skulptūrą ant lyno „Einantis per upę”. Aplankysime Malūnų salą, kurią garsino seniausia Lenkijoje karališkoji monetų kalykla,  Muilo bei purvo muziejų.  Laisvu laiku galėsite keliauti Brdo upe kursuojančiu vandens tramvajumi. Vėliau keliausime į naują Karinės technikos centrą “Exploseum“, įsikūrusį senajame nitroglicerino fabrike. Eidami beveik 2 km pažintiniu keliu požeminais ir antžeminiais tuneliais susipažinsime su šia paslaptinga vieta. Nakvynė viešbutyje.
3 diena. Pusryčiai. Vyksime į Šv. Lipkos* religinį ansamblį, kurį sudaro barokinis vienuolynas bei bažnyčia, kurioje yra „šokantys“ vargonai – jais grojant visos ant vargonų esančios figūrėlės juda. Įspūdis – nepakartojamas! Lenkijos Lietuvos keliais grįžtame namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
*Kelionė autobusu;
*2 nakvynės su pusryčiais viešbutyje;
*Kelionės vadovo paslauga-ekskursinė programa, kelionės organizacija.

Papildomos išlaidos  – mokami objektai ir mokamos paslaugos paslaugos apie 100PLN ir gido sistemos ausinukai 5eur/asm

Pastaba.

 • Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.
 • Vietos autobuse paskiriamos pagal pirkimo laiką. Jeigu tikrai pageidaujate pasirinkti vietą autobuse, taikomas papildomas 30 € mokestis.
 • Minimalus turistų skaičius kelionei autobusu organizuoti yra 36 turistai. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionių organizatorius įsipareigoja apie tai pranešti raštu likus ne mažiau kaip 7 kalendorinėms dienoms iki kelionės pradžios;
 • Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 3-4 dienoms iki kelionės pradžios, atsiųsime nurodytu elektroniniu paštu arba trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu

Pavasario dvelksmas Vengrijoje: Sentendre – Ėgeris – Budapeštas (su SPA malonumais)

1 diena. Išvykimas iš Klaipėdos. Kelionę per Lenkiją, Vengrija iki Budapešto. Nakvynė viešbutyje Ensana Thermal Margaret Island 4*.

2 diena. Pusryčiai. Vykstame į ekskursiją po nuostabųjį Budapeštą, kuris susikūrė, sujungus 3 miestus: Budą, Obudą ir Peštą. Tai viena iš prabangiausių Europos sostinių. Mieste teka galingasis Dunojus ir dalija jį 2 dalis: lygumų Peštas ir kalnuotasis Buda. Pešte puikuojasi garsioji  Didvyrių aikštę, grafo Andrassy propektas, Operos ir baleto teatras, Ferenco Listo aikštė  šv. Ištvano bazilika, ažūrinis Parlamentas(UNESCO paveldas), Vaidahunjat pilis Varašliget parke, Sečeni terminės pirtys (Széchenyi-gyógyfürdő); Buda – tai Gelerto kalnas, Karalių rūmai, Prezidentūra ir nepakartojamo grožio Mátyáso bažnyčia, kurioje vykdavo Vengrijos karalių karūnavimo ceremonijos; nuostabi panorama, atsiverianti nuo Žvejų bastiono. Laisvu laiku klajosime pėsčiųjų Vaci gatvele, kurioje gausu parduotuvių, kavinių, užeigų. Budapešte maistas aštrus ir sultingas, vynas karštas, pagardintas gausybe prieskonių! Siūlome vakarą praleisti romantiškai **plaukiojant laivu Dunojaus upe ir grožintis įspūdingai apšviestu vakariniu miestu (iš anksto užsakoma ir apmokama išvyka Lietuvoje agentūroje). Vakare poilsis ir lepinimasis viešbučio SPA centre su terminiais baseinais. Nakvynė viešbutyje Ensana Thermal Margaret Island 4*.

3 diena. Pusryčiai.  Vykstame į Sentendrę, kur pasivaikščiosime siauromis ir vingiuotomis gatvelėmis, galėsite užkopti į kalvą ir pasigrožėti spalvotais namais ir miestelio panorama su į dangų besistiebiančiais septynių  bažnyčių bokštais. Pageidaujantiems siūlome apsilankyti marcipanų muziejuje*. Toliau keliaujame į Ėgerį. Ėgeris – Vengrijos baroko sostinė ir garsus Vengrijos vyninkystės ir vynuogių auginimo centras. Miestas pasižymi turtingu architektūriniu paveldu. Apžvalginė ekskursija po miestą: Bazilika, Arkivyskupijos rūmai, Dobo aikštė, Ėgerio tvirtovė. Apsilankymas vengriškoje čardoje – Gražuolių slėnyje. Galėsime paragauti Ėgerio vyno ir tikro gardaus vengriško guliašo. Nakvynė viešbutyje Slovakijoje.

4 diena. Pusryčiai. Su trumpais sustojimais keliaujame namų link. Naktį grįžtame į Klaipėdą.

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
kelionė autobusu; 3 nakvynės viešbutyje su pusryčiais ir apsilankymu SPA centre;  kelionės vadovo paslaugos; ekskursinė programa; kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:
(*) – bilietai į mokamus objektus ir/ar ausinukų nuoma ~60eur

(**) – plaukimas Dunojaus upe užsakomas iš anksto ir mokama agentūrai (būtina nurodyti registruojantis) – 15eur

Apie viešbutį: Modernus kurortinis SPA viešbutis „Thermal Margaret Island“  yra ramioje žaliojoje Margaret saloje, Budapešto centre. Visuose numeriuose yra oro kondicionieriai, balkonai, darbo stalai ir palydovinė televizija. Chalatai. Viešbutis siūlo vidaus ir lauko baseinus bei nemokamą belaidį internetą. Viešbutyje yra SPA ir treniruoklių centras. Taip pat siūlomos įvairios grožio procedūros ir masažai*. Šiame viešbutyje yra vienas geriausių sveikatingumo centrų Europoje. Jame yra sūkurinė vonia, baseinai ir įvairios saunos. Be to, galima užsisakyti grožio procedūrų. Margaret sala yra saugomas botanikos sodas, kuriame yra japoniškas sodas, rožių sodas ir lauko amfiteatras, taip pat  pėsčiųjų ir bėgiojimo takų. Margaret sala yra ideali vieta pradėti tyrinėti miestą, nes iš čia per kelias minutes pasieksite Budapešto centrą.

 • Pastabos:
  Pateiktos mokamų objektų bilietų kainos, skaičius ir eiliškumas gali keistis. Tikslių mokamų objektų kainų teiraukitės kelionės vadovo kelionės metu. Perkant GRUPINIUS bilietus į lankomus mokamus objektus, kortele atsiskaityti nėra galimybės. Kai kuriuose miestuose ar objektuose gali būti užsakomi vietiniai gidai (VIETINIŲ GIDŲ PASLAUGOS UŽSIENYJE NE LIETUVIŲ KALBA) ir ausinukai (kaina priklauso nuo grupės dydžio). Su grupe vykstantis kelionės vadovas ekskursijas veda ir bendrauja lietuvių kalba.
 • Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai. Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi. Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.
  Apgyvendinimas vienviečiame kambaryje yra brangesnis, todėl jei pageidaujate gyventi vienviečiame kambaryje, turėsite mokėti prie kelionės kainos nurodytąpriemoką.Jei kelionę užsakote vienas ir nenorite mokėti vienviečio kambario priemokos, būsite apgyvendinti dviviečiame arba dviviečiame su pristatoma lova kambaryje kartu su kitais turistais. Jeigu galimybės nebus Jus apgyvendinti viename kambaryje su kitais turistais –šiuo atveju turėsite mokėti vienviečio kambario priemoką.
 • Minimalus turistų skaičius kelionei autobusu organizuoti yra 36 turistai. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionių organizatorius įsipareigoja apie tai pranešti raštu likus ne mažiau kaip 7 kalendorinėms dienoms iki kelionės pradžios;
 • Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 3-4 dienoms iki kelionės pradžios, atsiųsime nurodytu elektroniniu paštu arba trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu.
 • Pasikeitus aplinkybėms, kelionės vadovas gali būti kitas nei nurodyta.
 • PLATESNĖ INFORMACIJA
 • Turizmo paslaugų teikimo sutarties sąlygos – https://www.alvaturas.lt/bendros-taisykles/
 • Reikalingi dokumentai:
  • LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė.

Pasiteiravimui apie kelionę:

 • Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.lt
 • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt

Sedlece – Kutna Hora ir Praha su čekiška vakarone (kolektyvams)

Tai yra preliminari kelionės programa, kuri vėliau derinama su kolektyvu. Kolektyvai gali rinktis jiems tinkančias datas. Dėl kainų kreiptis el.paštu arba telefonu.

1 diena.   Labai anksti  apie 01:00 valandą išvyksime iš Klaipedos.  Keliausime per Lenkiją, Važiuodami per Lenkiją sustosime papietauti.   Nakvynė LENKIJOJE DUSNIKI ZDROJ arba KUDOVA ZDROJ arba PRAHOJE .. Įsikurimas viešbutyje.

2 diena.  Pusryčiai. Vėliau  vykstame į Prahą. Susipažinsime su Hradu. Ten pamatysime net 600 metų statytą šv. Vito katedrą, , romaninę šv. Jurgio bažnyčią ir Auksinę gatvelę, kur kažkada gyveno tvirtovės sargybiniai, o juos pakeitė magai, burtininkai ir alchemikai..Pilies vartus su XVIII a. kovojančių milžinų statula aukso portalą.Vingiuotomis Mala Strana gatvelėmis leisimės iki įspūdingos šv. Mikulašo bažnyčios, garsiojo Karlo tilto. Sustosime prie šventojo Nepomuko svajonėms išsipildyti, praeisime parako bokštus. Senajame mieste apžiūrėsime Rotušės aikštę, astronominį laikrodį, Jano Huso paminklą. Nuvyksime į Vaclovo aikštę ir ten turėsime 2 val;  laisvo laiko pavalgymui ir pirkiniams. Vykstame apsigyventi viešbutyje trumpas poilsis  ir autobusu vykstame į čekišką užeigą, FOLKLORE GARDEN  kur mūsų lauks vynas , alus  puikus maistas ir čekiška programa su šokiais, ..Nakvynė viešbutyje Prahoje.

3 diena.Pusryčiai. Tolimesnis dienos planas: Vykstame  į Sedlece, „Kaulų koplyčia“. Aplankome šią vieną įspūdingiausių ir unikaliausių bažnyčių pasaulyje! Jos interjerą puošia 40 tūkstančių žmonių skeletų. Kaulai mena XIV a. vykusios maro epidemijos baisumus. Aplankome koplyčią ir pasijuntame lyg pomirtinio pasaulio prieangyje- o gal ir jame pačiame? Čia viskas: ir sietynai, ir herbai, ir altoriai, ir net kryžiai– iš žmonių kaulų… Tai lyg šių dienų kvieslys, raginantis sustoti beprotiško skubėjimo rate ir susimastyti, kas esame, kokie esame ir dėl ko esame.
Vykstame  į Kutna Hora. Tai miestas Vidurio Čekijos krašte, įrašytas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Miestą išgarsino sidabras. XIII a. aptikta sidabro rūda ilgainiui šią vietą pavertė svarbiu Europoje monetų kaldinimo centru. Senamiestis labai gražus, o Šv. Barboros katedra su savo grakščiais bokšteliais, drožinėtais medžio suolais, nuostabiomis klausyklomis- palieka neišdildomą įspūdį. Bažnyčią projektavo tas pats architektas. kuris kūrė ir žymųjį Prahos šedevrą– Šv.Vito katedrą.
Virš raudonų Kutna Horos stogų pamatome XIV a. iškilusios Šv. Jokūbo varpinės bokštą. Visai šalia vienas svarbiausių miesto pastatų, vadinamas italų dvaru- t.y. buvusi monetų kalykla., ir kt
Nakvynė viešbutyje Čekijoje arba Lenkijoje.

4 diena. Pusryčiai. Vykstame į Lietuvą per lenkiją. Vėlai grįžtame į Klaipėdą.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Transportas;
 • Kelionės vadovas;
 • 3 nakvynės su pusryčiais viešbutyje.
 • Ekskursinė programa.

Papildomiems mokamiems objektams turėti apie 70eur

Pastaba.

 • Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.

Reikalingi dokumentai:

 • LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė.

Pasiteiravimui apie kelionę:

 •  Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.lt
 • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba keliones@alvaturas.lt