Reikalingi dokumentai:
- LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė.
Kviečiame ilgėjančius artėjančios žiemos vakarus paįvairinti išskirtiniu spalvingu reginiu! Ketvirtą kartą Lietuvoje vyksiantis šviesos festivalis laukia Jūsų Pakruojo dvare!
Vykstant į Pakruojį aplankome Kėdainius – Radvilų giminės įkurtą, turtingą istoriją ir įspūdingą daugiakultūrinį paveldą puoselėjantį miestą. Kėdainiai – šešių tautų ir konfesijų miestas, su unikaliu senamiesčiu – valstybės saugomu urbanistikos paminklu – tarsi muziejus po atviru dangumi. Tad ir mes apžiūrėsime šio muziejaus eksponatus: vieną iš trijų išlikusių Lietuvoje ir vienintelę renesanso stiliaus Rotušę, pastatytą XVIIa, Didžiosios, Senosios rinkos aikštes, medinę šv. Juozapo bažnyčią, sinagogų kompleksą, pasivaikščiosime Vilniaus senamiestį primenančia archaiška Didžiąja gatve ir šiuolaikinę dvasią atspindinčia Džiazo gatvele. Kėdainių puošmena – didingos architektūros renesanso stiliaus bažnyčia, pastatyta 1652 m. Ją fundavo kunigaikščiai Radvilos. Bažnyčios rūsyje – vienintelis Lietuvoje kunigaikščių Radvilų mauzoliejus* Išvysime ir Radviloms skirtą paminklą “Skrynią”, Č. Milošo atminimą įprasminantį “Milošfoną” ir kitus. Užsuksime ir į Kėdainių miesto parką, kur išvysime originalų statinį – minaretą – vieną iš dviejų, esančių Lietuvoje. Jį apie 1880 m. pastatė rusų generolas E. Totlebenas. Minaretą gaubia įvairios legendos…
Laisvas laikas pavalgyti.
Vykstame į stumbrynę*, įsikūrusiame Pašilių kaimelyje Panevėžio rajone. Europos stumbrai įrašyti į tarptautinę „Raudonąją knygą“. Turėsime galimybę gėrėtis stumbrais iš arti, stebėti kaip jie maitinasi, braižo savo didžiules nugaras į medžių kamienus, ilsisi saulės atokaitoje. Pašilių stumbryne laikomi stambiausi laukiniai gyvūnai – Europos stumbrai, įrašyti ne tik į Lietuvos, bet ir į tarptautinę Raudonąją knygą.
Toliau vyksime į Pakruojį. Didžiausias Lietuvos dvaras šią žiemą virsta kosmine stotimi! Čia sužimba kosminio dydžio žibintai, laukia planetos, kometos ir raketos, skriejantys žvaigždynai ir ledynai bei dar milijonas atradimų žengiant paukščių takais.
Viso šventinio laikotarpio savaitgaliais ir Kalėdų dienomis vyksiančiame festivalyje „Kalėdų kosminė stotis“* aktoriai rengs teatralizuotus šou ir šoks su baltais lokiais. Renginio lankytojų lauks visatos gardėsių mugė ir gastronominiai atradimai bei dar daug kitų pramogų visai šeimai.
Vakare kupini įspūdžių keliausime namo.
Į kainą įskaičiuota:
Į kainą neįskaičiuota:
Pastaba:
* Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir jų kainos gali keistis.
*Išvykimo informacija siunčiama el.paštu 2 dienos iki kelionės pradžios.
*Keliautojai, kurie nori užsisakyti konkrečią vietą autobuse, gali tai padaryti už 10 eur/asm. papildomą mokestį.
Pasiteiravimui apie kelionę:
Atvykstame į Lėcių (lenk. Gižycko). Tai didžiausias Varmijos Mazūrų vaivadijos miestas prie Mazūrijos ežerų, kuris vadinamas „tūkstančio ežerų kraštu“. Miestelis garsus ir tuo, kad yra tiesiogiai susijęs su pirmuoju Lietuvos vardo paminėjimu istorijos metraščiuose. Būtent Lėsciaus apylinkėse, kurios kadaise priklausė galindams, buvo nužudytas vyskupas Brunonas, atvykęs čia krikštyti pagonių ir po mirties paskelbtas šventuoju. Šis įvykis, 1009 m. aprašytas Kvedlinburgo kronikoje, ir buvo pirmasis Lietuvos vardo paminėjimas. Yra galimybė aplankyti apžvalgos bolštą. Gido lydimi pasivaikščiosime po šį jaukų miestelį. Čia galite pamatyti ir reto tipo konstrukciją – sukamąjį tiltą. Atplaukus laivui, šis tiltas būdavo ne pakeliamas, kaip įprasta, o pasukamas į šoną. Iki šių dienų tiltas puikiai veikia ir rankiniu būdu yra pasukamas pagal tam tikrą tvarkaraštį buriavimo sezono metu. Tilto pasukimas užtrunka apie 5 minutes. Savo išvaizda ir konstrukcija tiltas turi panašumų su Klaipėdos miesto piliavietės teritorijoje esančiu sukamuoju tiltu, kuris veikia tuo pačiu principu.
Vykstame į Geldapę (lenk. Goldap) – miestuką su švariausiu oru visoje Lenkijoje! Trumpa ekskursija po miesto centrą. Pietūs vienoje iš miesto užeigų. (apie 13val vietiniu laiku)
Pasisotinę lankome vieną iš šio krašto įžymybių vandens bokštą. Toliau važiuojame į šalia Geldapės, ant ežero pakrantės visus metus veikianti, ketvirta pagal dydį Lenkijoje DRUSKŲ GARINIMO SIENA, kurios bokštų aukštis siekia net 8 metrus , o viename jų įrengta apžvalgos aikštelė. Pakvėpuokite gydančiu oru, prisotintu jodu, bromu, magniu, kalciu, kaliu, natriu ir fluoru. Teritorijoje – ne vien druskų siena, o ir pasivaikščiojimo takeliai, suoliukai, labai gera žaidimo aikštelė, prieplauka, ir visa tai – visiškai nemokamai! Trukmė 1,30val.. Pasivaikščiojimo metu turėsite galimybę pasikelti į SIENOS viršutinį aukštą, kurio kaina 5 zl ir padegustuoti dviejų rūsių mineralinio vandens, kaina 2,5zl. Pasisėmę sveikatos
Pasisėmę sveikatos judame per jotvingių žemes į mažytį Lenkijos Varmijos Mazūrų vaivadijos Stančikų kaimelį. Čia Romintos girios pakrašty, pakibę virš Bendziankos upelio stūkso du milžiniški statiniai Stančikų tiltai – aukščiausi Lenkijoje, prieš šimtmetį pastatyti pagal Senovės Romos akviaduko pavyzdį, arkiniai betoniniai tiltai traukia keliautojus pasigėrėti šiais romantiškais technikos ir architektūros paminklais. XX a. pradžioje vokiečiai sumanė čia per mažytį upeliūkštį suręsti milžinišką dvigubą viaduką. Tiltų architektūra primena Prancūzijoje stovintį romėnų akveduką Pont du Gard, kuris yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Pasivaikščioję tiltais keliaujame toliau.
Pilni gerų įspūdžių judame link namų
Papildomos išlaidos
Į kelionės kainą įskaičiuota:
kelionė autobusu,
Kelionės vadovo-gido paslaugos,
kelionės programos rengimas ir derinimas.
Pastaba
Reikalingi dokumentai:
Pasiteiravimui apie kelionę:
Tel.; +370 687 21623 Dalia, el paštu: dalia@alvaturas.lt
Vykstame į didžiausią Palenkės vaivadijoje miestą, kurį lenkai vadina Bialystok, o lietuviai – Balstogė.
Manoma, kad Balstogės kaimas įsikūrė 14 amž. buvusiose Jotvingių žemėse ir priklausė LDK. 1514 m. pirmą kartą paminėtas Balstogės pavadinimas, kuris manoma kilęs iš Jotvingių kalbos bialy ir istok – balta upė, upokšnis.
Pažintį su šiuo miestu pradėsime nuo 18 amž. Balstogės įžymybės – puošnių barokinio stiliaus didikų Branickių šeimos rūmų, vadinamų „Šiaurės Versaliu“ Klemensas Branickis buvo Palenkės vaivada ir kandidatas į Lenkijos karalius. Jis palaikė gerus ryšius su Radvilomis ir Potockiais. Apžiūrime rūmus kuriuos puošia galerijos, paviljonai. Pasivaikštome po nuostabaus grožio prancūziško stiliaus parką su įmantriais gėlynais, fontanais ir skulptūromis. Šiandien rūmuose yra Balstogės Medicinos Universitetas.
Pasigrožėję Branickių rūmų didybe ir grožybe einame susipažinti su Balstogės Marijos Dangun Žengimo Arkikatedra Bazilika.
Laisvas laikas apsipirkimui, pavalgymui
Palikę Balstogę keliaujame į Tikočiną, kuriame stovi dar 16 amž. Goštautų giminei priklausiusi pilis. Kadaise Narevo upės vandenų apsemtoje saloje stūksojo medinė pilis, bet dėl nesibaigiančių Goštautų ir Radvilų nesutarimų, medinė pilis buvo padegta. Ir tik po Augusto Žygimanto santuokos su Barbora Radvilaite buvo atstatyta. Į ją buvo perkeltas ginklų arsenalas ir karališkasis iždas. Nuo tada ši tvirtovė tapo viena stipriausių žemutinėje Lenkijos dalyje. 1572 m. mirus paskutiniam jogailaičiui Žygimantui Augustui, jo kūnas Tikočino pilyje kelis mėnesius buvo ruošiamas laidotuvėms. Apsilankome Pilyje.
Šiame miestelyje dar galime pasigrožėti 1763 m. Jkemenso Branickio pastatytu, antru pagal senumą Lenkijoje (po Žygimanto kolonos Varšuvoje) paminklu lenkų patriotizmo ir karinės galios simboliui Stefanui Čarneckiui .
1522m. Tikočino valdovo A. Goštauto pakviesti Tikocine apsigyveno žydai. Esperanto kalbos kūrėjo Liudviko Zenenhofo tėvas Markas Zamenhofas pastatė Tikocino senąją Sinagogą, o Sinagogos muziejuje saugomas judaikos palikimas.
Apžiūrime Tikocino Švč. Trejybės bažnyčią, kuri garsėja savo vargonais.
Kelionė į Lietuvą, vėlai vakare sugrįžtame į namus.
Į kelionės kainą įskaičiuota:
*Kelionė komfortabiliu autobusu.
*Kelionės vadovo paslauga.
*Kelionės organizacija.
Papildomos išlaidos kelionėje: apie 120PLN,
Pastaba.
Reikalingi dokumentai:
Pasiteiravimui apie kelionę:
Vykstame į Kuršėnų dvarą. Atvykus aplankyti prabangiausio Kuršėnų deimanto, kviečiame nusikelti į XIX amžių ir pajausti išskirtinių dvaro rūmų eleganciją, vertybes ir grožį. Ekskursija po Kuršėnų dvarą*.
Po ekskursijos, Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centre edukacija-degustacija „Arbatgėris su tikruoju Kuršėnų vyniotiniu” (1 val.)*. Degustacijos metu susipažinsite su Kuršėnų vyniotiniu. Kaip gimė ir kada pradėtas gaminti pats didžiausias ir ilgiausiai Kuršėnus garsinęs ir garsinantis brendas – „Kuršėnų vyniotinis“. Tai – miesto vizitinė kortelė, nes su šiuo produktu jeigu ir gali kas lygintis, tai kuršėnietiški puodai, bet ir tai tik ilgaamžiškumu.
Toliau keliaujame į Saulės miestą – Šiaulius. Šiauliai jau skaičiuoja 8-ą savo istorijos šimtmetį. Miestas ne kartą buvo niokojamas gaisrų, karų, okupacijų. Kiek griovė – nesugriovė, kiek degino – nesudegino, miestas gyvas, miestas – Feniksas. Šiaulių istoriją pasakoja pastatai, medžiai, gatvės, aikštės…
Įdomiausia tai, kad miestas įsikūręs ties Žemaitijos ir Aukštaitijos riba. Šiauliečiai juokauja, kad pusė miesto priklauso vieniems, kita pusė – kitiems… Šiaulių vardas istorijoje sietinas su 1236 m. Saulės mūšiu. Minint mūšio 750-ąsias metines, atidengtas Šaulio paminklas, tapęs miesto simboliu, o visai šalia – kitas žymus Šiaulių objektas – net 6,6m aukščio geležinė lapė. Apžvalginės ekskursijos metu aplankysite Saulės laikrodžio aikštę, Šv. Petro ir Pauliaus katedrą. Pasivaikščiosite pėsčiųjų bulvaru, kuris yra trečias pagal senumą pėsčiųjų bulvaras Europoje, išgirsite įdomybių apie čia gyvenusias ir veikusias asmenybes. Pagal galimybę, laisvas laikas pasivaikščioti po istorinį Šiaulių bulvarą.
Vykstame į didžiausią Lietuvoje – Pakruojo dvarą*. Pakruojo dvaras – gyvas muziejus, didžiausias iki šių laikų išlikęs dvaras Lietuvoje. Dvaras įtrauktas į Lietuvos kultūros paveldo objektų registrą, įrašytas į Lietuvos rekordų knygą kaip didžiausia saugoma paminklosauginė dvaro sodyba Lietuvoje. Pakruojo dvaro ansamblį sudaro: dvaro rūmai, peizažinis dvaro parkas, Pakruojo simboliu tapęs arkinis tiltas, vėjo malūnas, malūnininko namas, vandens malūnas, sumūrytas iš lauko akmenų ir dolomitų
DIDŽIAUSIAS ŽIEMOS ŽIBINTŲ FESTIVALIS VYKS PAKRUOJO DVARE (programa bus paskelbta vėliau).
Pilni įspūdžių ir emocijų, išvykstame į namus.
Į kelionės kainą įskaičiuota:
Transportas;
Kelionės vadovas;
Ekskursinė programa.
Papildomos išlaidos:
*Kuršėnų dvaras. Lankytojo bilietas – 2€-1€ /asm. Ekskursija – 25 € /grupei iki 30 asm.,. Arbatgėris su tikruoju Kuršėnų vyniotiniu – 7 € /asm.
*Žiemos festivalis Pakruojo dvare – tikslinama
Pastaba.
*Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.
*Išvykimo informacija siunčiama likus 1 – 2 dienoms iki kelionės.
*Pageidaujant vietų autobuso priekyje (2,3 eilėse) – priemoka 10 € /asm.
Pasiteiravimui apie kelionę:
Ieva tel.: +370 678 59 120 el paštu: keliones@alvaturas.lt
Laima tel.: +370 686 26261 el paštu: alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt
Atvykstame į Liepoją. Gido lydimi pasivaikštome senamiesčio gatvelėmis. Kelionę pėsčiomis po Liepoją galima pradėti nuo Rožių aikštės arba, bet kurio kito taško, tereikia sekti grindinyje, kas 5 metrus, esančiomis natomis. Praeiname Latvijos muzikos garbės alėja, pamatome Petro I namelį… Einame Kuršių aikšte, kuri nuo 16 a. iki 20 a. buvo Turgaus aikštė, o vėliau čia pastatyta Šv. Onos bažnyčia – seniausi maldos namai Liepojoje. Praeiname šalia didžiausios katalikiškos Liepojos katedros-Šv Juozapo katedros. Vaikštinėdami Kūrmajas prospektu pamatysime aristokratų namus statytus 19-20 a. Senamiesčio širdyje pamatysime Liepojos Švč. Trejybės katedrą su unikaliais, didžiausiasis pasaulyje mechaniniais vargonais, koncertų salę „Didysis Gintaras“.
Atykstame į Kuldygą – žavų Kuržemės miestelį, dar vadinamą „Latvijos Venecija“. Viena iš svarbiausių Kuldygos miesto vertybių yra XIII amžiaus miesto išplanavimas ir XVII-XIX amžiaus senamiesčio užstatymas. Tai šiais laikais tikra retenybė, neretai vadinama “paskutiniuoju miestelių perlu Baltijos šalyse”. Kuldygos miestelis su senuoju raudonu plytiniu tiltu per Ventos upę pretenduoja būti įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Miestas garsėja ir plačiausiu kriokliu-Ventos rumba. Atvykus į Kuldygą pirmas sustojimas –raudonų plytų arkinis tiltas ir Ventos rumba (249metrai). Toliau – miesto senamiestis-istorinis centras su siauromis gatvelėmis, tilteliais, Alekšupytės kriokliu. Kadaise Kuldygoje stovėjo pilis, ji neišliko –jos vietoje parkas su skulptūrų ekspozicija. Rotušės aikštėje stovi seniausias Kuldygos ir viso Kuržemės regiono pastatas. Jame išlikusios prie langų įrengtos lentynos, ant kurių sutemus buvo statomi žibintai tais laikais kai miestelyje nebuvo gatvių apšvietimo. Seniausia Kuldygos bažnyčia – tai šv. Katerinos bažnyčia, kurios pamatai buvo pradėti dar XIII amžiuje. Vakare kelionė namo.
Į kelionės kainą įskaičiuota:
*Kelionė patogiu turistinės klasės 44-52v autobusu;
*Kelionės vadovo-gido paslauga;
Lankomiems mokamiems objektams turėti apie 10EUR
Pastaba
Pasiteiravimui apie kelionę:
Atvyksime į Klaipėdą, iš kurios keltu kelsimės į Smiltynę ir vyksime iki Delfinariumo.
Kalėdų stebuklas lengvai peržengia laiką ir erdvę. Todėl Kalėdų senelis mus pasiekia įvairiausiais keliais: sniego, dangaus-žvaigždžių rogėmis, net nusileidžia per kaminą! O į Klaipėdą jis atkeliaus, be abejo, vandens keliu! Ir apsigyvens per šventes Kopgalyje, kur marios susitinka su jūra, ir yra įsikūrę delfinų namai.
Delfinariumas taps stebuklingais Kalėdų senelio rūmais, kur krištolinio parko fontanai trykšta dovanomis, kur su snaigėmis valso ritmu sukasi Kalėdų senelio padėjėjai ir draugai delfinai.
Pasakos su delfinais – ypatingos: jos priverčia mus užmiršti rūpesčių pilną realybę ir leisti į stebuklingą kelionę kartu su delfinais ir linksmaisiais kaliforniniais jūrų liūtais.
Dalyvausime kūrybiniame užsiėmime – Edukacija apie Baltijos gintarą ir magnetuko gamyba.
Sužinosite apie Baltijos gintaro susidarymą Gintaro spalvas. Apžiūrėsite gintaro inkliuzus (vabzdžius papuolusius į gintarą prieš 30-50 milijonų metų). Išmoksite atskirti tikrą gintarą. Papasakosiu apie Juodkrantės lobį (Klebso kolekciją) ir gintaro kambarį… Kiekvienas pasigamins magnetuką ant šaldytuvo. Galėsite įsigyti gintaro papuošalų ir suvenyrų. Užsiėmimas trunka apie 1-1,30val. Užsiėmimo kaina žmogui 5 eurai.
Pasigrožėję delfinų pasirodymu bei sužinoję apie Lietuvos auksą GINTARĄ, grįžtame atgal į Klaipėdą. Kur mūsų lauks ekskursija. Nors Klaipėdos senamiestis yra mažas, tačiau pilnas patrauklių smulkmenų. Daugybė bronzinių senamiesčio gyventojų, apipintų legendomis ir turinčių stebuklingų galių, siauros, akmenimis grįstos gatvelės, spalvingi pirklių ir amatininkų namai, fachverko stiliaus pastatai, laivas „Meridianas“, plūduriuojantis and Dangės upės vandenų – visa tai suteikia senajai miesto daliai nepakartojamo žavesio. Istorinių pastatų sienos atgyja dėka įdomių ir tikrų pasakojimų apie Trojos atradėjo Henriko Šlymano, Prūsijos karalienės Luizės ir jos vyro Vilhelmo III bei Adolfo Hitlerio apsilankymus Klaipėdoje. Lankytojus užburia ir miesto geografinė padėtis. Klaipėda yra įsikūrusi 3 vandenų susiliejimo vietoje – Dangės upės, Kuršių marių ir Baltijos jūros. Paėjus 5 minutes senamiesčiu galite įkvėpti gaivaus, druska kvepiančio pajūrio oro bei pasigrožėti pro jūros vartus plaukiančiais laivais.
Esant galimybei, aplankysime ir visų pamėgtąją Olando kepurę.
Atsitraukdamas ledynas Lietuvos pajūryje suformavo ir unikalų moreninį gūbrį, vadinamą Olandų kepure. Šis kalnas (24,4 m virš jūros iškilusi parabolinė kopa) nuolat ardomas bangų mūšos ir į pajūrį leidžiasi 16–18 m aukščio nuožulnuma. Manoma, kad kalnas gavo „Olandų kepurės“ pavadinimą dėl jo panašumo į olandišką kepurę, kai žiūrima į jį iš jūros pusės. Olandų kepurė nuo seno buvo orientyras jūreiviams ir žvejams, nes apaugęs pušimis ir ąžuolais gerai išsiskyrė smėlio lygumoje. Nuo skardžio atsiveria jūros vaizdas su stačiais krantais ir akmenuotais paplūdimiais.
Nuo skardžio patogu stebėti virš jūros skrendančius paukščius. XIX a. pabaigoje, apželdinant Girulių pajūrį, šiose vaizdingose vietose buvo sukurtas pasivaikščiojimams skirtas parkas, įveisti ąžuolai, bukai, platanalapiai klevai, kiti dekoratyviniai medžiai. Olandų kepurės skardis įtrauktas į Gamtos paveldo objektų sąrašą.
Pasigrožėję Baltijos jūra vakare išvyksime namų link.
Suaugusiems lankytojams – 14 Eur
Vaikams nuo 4 m., moksleiviams, studentams – 8 Eur
Senjorams iki 79 m. amžiaus – 8 Eur
Asmenims, kuriems nustatytas 30–55 proc. darbingumo lygis – 8 Eur
Vaikams iki 4 m. amžiaus, neužimant atskiros vietos sėdėti – nemokamai.
Papildomiems objektams turėti:
* (*) – bilietai į mokamus objektus:
Rekomenduojame įsidėti savo maisto, kadangi pietūs nenumatyti.
Pasiteiravimui apie kelionę:
Ryte išvažiojame į Latviją – į Liepoją.
Su vėjeliu ir gera nuotaika į važiuojame į Liepoją – „miestą, kuriame gimsta vėjas“ – taip vadinasi Liepojos himnas – žinomiausias Liepojos simbolis. Pažintį su miestu ir pradėsime nuo himno. Kurmajos prospekte himno herojai: valtininkas, gintaro latviai, telefonininkas, varna yra virtę skulptūromis. Sako, kad jei nori, jog kelionėje lydėtų sėkmė reikia paglostyti šiai varnai snapą.
Kelionės vadovo-gido lydimi pasivaikštome senamiesčio gatvelėmis – “LIEPOJA KAIP IŠ NATŲ“. Kelionę pėsčiomis po Liepoją galima pradėti nuo Rožių aikštės. Nors Rožių nerasime – rasime Kalėdų eglę. Kelionės vadovo lydimi nueisime į Zvijų gatvę, kur įkurdinta Latvijos muzikų šlovės alėja, kur garsiausi, žinomiausi Latvijos atlikėjai bronzinėse plokštėse paliko savo delnų įspaudus. Eksuksiją tęsime, tereikia sekti grindinyje, kas 5 metrus, esančiomis natomis. Praeiname Latvijos muzikos garbės alėja, pamatome Petro I namelį… Einame Kuršių aikšte, kuri nuo 16 a. iki 20 a. buvo Turgaus aikštė, o vėliau čia pastatyta Šv. Onos bažnyčia – seniausi maldos namai Liepojoje. Praeiname šalia didžiausios katalikiškos Liepojos katedros-Šv Juozapo katedros. Vaikštinėdami Kūrmajas prospektu pamatysime aristokratų nasmus statytus 19-20 a. Senamiesčio širdyje pamatysime Liepojos Švč. Trejybės katedrą su unikaliais, didžiausiasis pasaulyje mechaniniais vargonais, koncertų salę „Didysis Gintaras“.
Laisvas laikas pavalgymui.
Toliau lankysime Šiaurinį molą – ilgiausio molo Latvijoje – statybos baigtos XIX a. pabaigoje. Tai labai svarbi Liepojos gynybinių įtvirtinimų ir karinio uosto dalis. Molo pylimas driekiasi 1800 metrų, jo plotis – 7,35 metro. Tai labai populiari ir liepojiečių dažnai lankoma vieta. Įsimylėjėlių poreles čia atvykti vilioja romantiški saulėlydžiai, o meškeriotojus – žuvingos priekrantės. Ypač daug žmonių prie molo susirenka jūroje ėmus siausti didžiulėms audroms. Laukinės gamtos siautulys, nesutramdoma ir galinga bangų mūša užburia ir priverčia sugrįžti čia dar kartą. Atsisveikinę su jūra Latvijoje, važiuojame prie jūros Lietuvoje.
Kelionė į Lietuvą. Aplankome mūsų kurortą Palangą. Palangos šventiniu laikotarpiu pajūris vėl atgyja: lemputėmis ir kalėdiniais žaisliukais pasipuošęs miestas, gausybė renginių, dovanojančių šypsenas ir gerą nuotaiką, bei malonus šventinis šurmulys. Pasivaikščiosime šventiškai pasipuošusia Basanavičiaus gatve ir mėgausimės žiemiška Baltijos jūra.
Kelionė namo
Į kelionės kainą įskaičiuota:
kelionė autobusu,
Kelionės vadovo-gido paslaugos,
kelionės programos rengimas ir derinimas.
Pastaba:
Reikalingi dokumentai:
Pasiteiravimui apie kelionę:
1 diena. Lietuvos – Lenkijos keliais vykstame į Žemutinę Sileziją. Atvykstame į Žemutinės Silezijos sostinę – Vroclavą. Vroclavas (Vokietijoje vadinamas Breslau) miestas pietvakarių Lenkijoje, istorinėje Žemutinės Silezijos žemėje – Žemutinės Silezijos sostinė. Miestas su audringa istorine praeitimi. Vroclavas pasižymi žavinga architektūra, ypatingai turtingas lankomais objektais.
Vakarinė ekskursija Vroclave – mieste, pastatytame ant 12 Odros upės salų sujungtų daugiau nei 100 tiltų. Kelionės vadovo lydimi pasivaikščioję seniausioje Vroclavo dalyje – Katedros saloje, kurioje stovi Šv. Jono Krikštytojo Katedra ir praėję Smėlio saloje esančią Švč. Marijos Mergelės bažnyčią. Ekskursiją tęsime siauromis grįstomis gatvelėmis ir kiemeliais: Leopoldina universiteto pastatai, Ossolineum rūmai, „Jonuko ir Gretutės“ namai, Šv. Elžbietos bažnyčia ir gausybė Vroclavo nykštukų – miesto simbolių, sprindžio dydžio žmogeliukų. Apie 70 figūrėlių: “Paštininkas”, ”Gaisrininkas”, ”Turistas”, ”Jaunavedžiai”, “Kaliniai” išsislapstę po Vroclavo centrą. Miesto širdyje – Vroclavo Turgaus aikštėje, vienoje didžiausių Lenkijoje (3,8 ha), pasigrožėsime spalvingais pirklių namais. Laisvas laikas vienoje didžiausiose Lenkijoje kalėdinėje mugėje, suvenyrų pirkimui ir vakarienei. Nakvynė viešbutyje.
2 diena. Pusryčiai. Keliaujame į Švidnicą. Švidnica – miestelis, kurio istorija siekia viduramžius. Aplankysime unikalią Taikos bažnyčią*(UNESCO Pasaulio paveldo sąraše). Ši bažnyčia džiugina parapijiečius ir svečius jau daugiau nei 350 metų, nors pastatyta iš neilgaamžių medžiagų – medžio, molio ir šiaudų. Tai – viena iš trijų 17 a. bažnyčių, kurias protestantams Žemutinėje Silezijoje leido statyti Habsburgų Kaiseris Ferdinandas III.
Vykstame į Lenkijos Silezijos regioną, kur stūkso įspūdinga Ksionžo pilis, pastatyta 13 a. ant aukštos uolos skardžio. Ksionžo pilis – trečia, pagal dydį Lenkijos pilis, ją savo dydžiu lenkia tik Malborko pilis ir Vavelio rūmai. Ši 600 metų, įvairių stilių pilis išaugo iš kažkada Silezijos – Bohemijos prekybinio kelio kryžkelėje stovėjusios tvirtovės. Jos šeimininkai keitėsi nuo Švidnicos Hercogo Bolko I iki ją valdžiusių riterių šeimų, kol 16 a. atiteko garsiai Hochbergų šeimai, savo turtais galėjusia konkuruoti net su Prūsijos kaizeriu. Šiai šeimai pilis priklausė daugiau nei keturis šimtmečius, iki pat Antrojo pasaulinio karo, kai buvo užimta nacių, o vėliau ir Raudonosios armijos. Per Antrąjį Pasaulinį karą suniokota tvirtovė pradėta restauruoti 1974 metais.Šiandien Ksionžo pilis taps įspūdinga šviesų karalyste! Iš fontanų tekės šviesų vanduo, „pražys“ magiškos šviesų gėlės ir visas sodas stebins tukstančiais šviesų! Pasigrožėję šviesų sodu vykstame nakvynės link. Nakvynė viešbutyje.
3 diena. Pusryčiai. Išvykimas iš Vroclavo. Kelionė per Lenkiją. Naktį grįžimas į Lietuvą.
Į kelionės kainą įskaičiuota:
Papildomai prireiks apie 30eur (patikslinsime atmintinėje artėjant kelionei).
Kavinėse, parduotuvėse galima atsiskaityti banko kortelėmis.
Pastaba.
1 diena. Kelionė Lietuvos, Lenkijos keliais – į Europos didmiestį, Lenkijos sostinę – Varšuvą. Kelionės metu – sustojimai pakelės užeigose kavai, WC. Apie 12:00-13:00 val. (Lietuvos laiku ) atvykstame į Varšuvą.
Varšuvoje atrandame gabalėlį tropikų —milžinišką palmę, kuri jau seniai yra tapusi Varšuvos kraštovaizdžio dalimi. Vykstame į senamiestį. senamiestį. Ekskursijos metu susipažinsime su seniausiomis miesto dalimis. Pamatysime Lenkiją valdžiusių karalių pilį, Žygimanto III Vazos koloną, barbakaną bei gotikinę Šv. Jono katedrą. Apsilankysime Turgaus aikštėje, kurios centre stovi miesto simbolis – Undinėlė. Laisvas laikas pietums senamiestyje. Gido lydimi, praeisime KARALIŠKUOJU TRAKTU. Tai – istorinis Varšuvos maršrutas, kuris prasideda nuo pilies aikštės. Tai – pagrindinis Varšuvos bulvaras. Čia gražiausi ir turtingiausi Varšuvos namai, paminklas A. Mickevičiui, Prezidento rūmai, Bristolio bei Europos viešbučiai, Universitetas, šv. Kryžiaus bažnyčia, Koperniko paminklas. Kelionės vadovo lydimi, nueiname iki Varšuvos simboliu tapusių Mokslo ir kultūros rūmų. Nepaisant greitai besivystančios, besikeičiančios Varšuvos, Kultūros ir Mokslo rūmai išlieka labiausiai atpažįstami. Tai – aukščiausias pastatas Lenkijoje, turintis 44 aukštus. Rūmuose organizuojamos parodos, mugės, veikia Technikos muziejus, Lėlių namelių muziejus* ir kt. Trisdešimtame pastato aukšte (114 m aukštyje) yra įsikūrusi apžvalgos aikštelė, iš kurios apžvelgsime panoraminį Varšuvos vaizdą.
Esant galimybei laisvu laiku galėsite savarankiškai aplankyti Varšuvos KARALIŠKĄ PILĮ .Tai – viena svarbiausių vietų Varšuvoje bei visoje Lenkijoje. Būtent toje vietoje prasidėjo Varšuva – tai buvo Varšuvos pradžios taškas. Nuo 16 a. pilis tapo karalių rezidencija. Pilyje veikdavo seimo posėdžiai. Savo geriausius laikus pilis išgyveno valdant paskutiniam Lenkijos karaliui Stanislavui Augustui Poniatovskiui (1764-1795 m.). Ji buvo dabinama įvairių amatininkų, menininkų, kuriuos karalius kvietė iš įvairių Europos šalių…Dabar pilyje įsteigtas katalikiškosios pilies muziejus, kurį ir aplankysime.
Laisvas laikas ir nakvynė viešbutyje.
2 diena. Pusryčiai viešbutyje. Po pusryčių Vykstame į didžiausią Europoje vandens pramogų parką po stogu „Suntago“* , kurio dydis apie 70 000kv. m. Per dieną jame gali apsilankyti apie 15 tūkst. žmonių. Šiame vandens pramogų parke, kuriame oro temperatūra siekia apie 32 laipsnius ir auga 740 palmių, atgabentų iš Malaizijos, Floridos ir Kosta Rikos, galėsite smagiai leisti laiką. Parkas suskirstytas į tris atskiras zonas. „Relax Suntago“ – tai aštuoniolikos baseinų erdvė, kurios bendras dydis siekia apie 3500 kv. m. Čia galėsite leisti laiką net trijuose Negyvosios jūros druskos, penkiuose mineralinio vandens, atogrąžų, terminiame, milžiniškų bangų ir kituose baseinuose, pritaikytuose įvairaus amžiaus žmonėms. Antroji zona „Jamango“ skirta ekstremalesnių vandens pramogų mėgėjams. Čia rasite trisdešimt dvi unikalias čiuožyklas, o viena iš jų yra ilgiausia visoje Europoje, net 320 metrų ilgio. Teigiama, kad savo ilgiu ji prilygsta Eifelio bokšto aukščiui, tad nusileidę šia čiuožykla galėsite drąsiai sakyti, kad nučiuožėte nuo Eifelio bokšto. Nusileidę „Black Thunder“ čiuožykla sužinosite koks jausmas yra lėkti visiškoje tamsoje svaiginančiu greičiu. Trečioji zona „Saunaria Suntago“ skirta pirčių mėgėjams, tad čia galėsite mėgautis net dešimčia pirčių su skirtingomis temperatūromis ir drėgmės lygiais. Galėsite išbandyti turkišką, korėjietišką pirtis, „Egipto kaime“ rasite penkias itin prabangias pirtis, o labia aukštos temperatūros mėgėjai galės mėgautis dvejomis suomiškomis pirtimis. Taip pat turėsite galimybę išbandyti ledo kambarį ir gaivinantį „Calla“ krioklį. Zonos „Relax Suntago“ ir „Saunaria Suntago“ skirtos lankytojams nuo 16 metų. Vaikai iki 16 metų gali lankytis tik „Jamango“ zonoje. Po pasilepinimu saunose galėsite sustiprinti savo pojūčius ir atsigaivinti kalijų žiedlapių duše.
Po pramogų vandens parke sustojimas pietums. Pasistiprinę judame link namų.
Į kelionės kainą įskaičiuota:
Papildomos išlaidos kelionėje (lankomi mokami objektai, mokamos paslaugos (*):
Pastaba. 1 Eur – apie 4.5 PLN;
*Aqua parkas „Suntago“ – poilsis ir pramogos. Trukmė – 4 val. – 1 zona ~129PLN – 119PLN
https://parkofpoland.com/en/pricing
*Kultūros ir Mokslo rūmai, apžvalgos aikštelė – 20-15 PLN
*Karališkosios pilies muziejus. Bilietas –50 PLN, vaikams iki 16m – 1PLN.
*Gido sistemos ausinukai ~5eur
Reikalingi dokumentai:
Pastaba.
Pasiteiravimui apie kelionę:
1 diena
Kelionė Lietuvos, Latvijos keliais – į Estiją. Atvykstame į Virtsu uostą. 9:05 val. keltu keliamės į Muhu salą. Prie Saremos salos, tarsi sesė prigludusi, gerokai mažesnė Muhu sala. Muhu saloje savitas dialektas, tautiniai rūbai… Sala nedidelė, tik 198 kv. km. Tai – trečioji pagal dydį Estijos sala. Saloje gyvenimas lėtesnis nei žemyninėje Estijoje.
Atvykstame į žvejų kaimelį – Koguvą. Koguvos kaimelis pasitinka etnografiniais, mediniais šiaudais dengtais nameliais, kurių kiemus juosia akmeninės samanotos tvoros. Tai – vienas seniausių ir gražiausių Estijos kaimų. Aplankome po atviru dangumi įkurtą Muhu etnografinį muziejų*. Saloje yra viena seniausių Estijoje Šv. Katerinos bažnyčia (13 a.). Ji pastatyta iš kalkalmenio ir garsi savo trapecijos formos antkapiais, išmargintais pagoniškais simboliais. Aplankome Šv. Katerinos bažnyčią. Keliaujame į Saremos salą. Salos simbolis – vėjo malūnai, kadagiai ir dolomitas. Pirma stotelė saloje – Angla kaimelis – 5 autentiškų vėjo malūnų kalva. Aplankome Anglos vėjo malūnų kompleksą* (tai 5 malūnai: 4 standartiniai ir 1 kiek aukštesnis – olandų stiliaus).
Tęsiame kelionę. Atvykstame į salos sostinę – Kuresarę. Apžiūrime miesto centrinę aikštę, senuosius Teismo rūmus, Rotušę, svarstyklių namus ir 14 a. vyskupų pilį -tvirtovę.
Tai – viena geriausiai išsilaikiusių gotikos stiliaus konvento tipo tvirtovių ne tik Estijoje, bet ir Baltijos šalyse. Tai – vėlyvojo gotikos stiliaus konvento tipo tvirtovė tarnavusi ir gynybiniais tikslais.
Vykstame prie vienos romantiškiausių vietų saloje – Pangos skardžio. Nuo 21 m aukščio skardžio atsiveria nuostabūs vaizdai į Baltijos jūrą. Ant skardžio įrengtas dolomitinis saulės laikrodis, yra galimybė įsigyti estiškų suvenyrų, padarytų iš dolomito ir kadagio. Vakarop keliaujame link Kuivastu. Trumpam sustojame prie legendomis apipinto Kaali meteoritinio kraterio-ežero. Tai – unikali vieta visoje Europoje. Manoma, jog jis susiformavo prieš 2400-7500 metų ir buvo aprašytas dar Antikos laikų tyrinėtojo ir keliautojo Tacito. Iš Kuivastu uosto keltu keliamės į žemyninę Estiją. Vykstame į šalies sostinę –Taliną. Nakvynė viešbutyje Taline.
2 diena
Pusryčiai viešbutyje. Apžvalginė ekskursija po Taliną autobusu: Tompea, Kadriorgo parkas ir rūmai, Dainų slėnis, Piritos buriavimo centras, Šv. Brigitos vienuolyno griuvėsiai, Botanikos sodas, Tarptautinis jūrų uostas. Apžvalginės ekskursijos tęsinys pėsčiomis po senamiestį: Tompea pilis (dabartinis Estijos parlamentas), Ilgojo Germano bokštas, Aleksandro Nevskio soboras, Domo katedra, apžvalgos aikštelės, nuo kurių atsiveria vaizdas į senamiestį, Talino įlanką bei miesto apylinkes, Kink in de Kiok bokštas, „Trumpoji koja“, miesto rotušė, „Bandelių“ skersgatvis, miesto amatininkų ir „Juodagalvių“ gildijų pastatai, Nigulistės ir Olevistės bažnyčios, „Storosios Margaritos“ bokštas. Laisvas laikas. Po pietų paliekame Taliną. Kelionė Estijos–Latvijos keliais į namus. Vėlai vakare sugrįžtame į namus.
KELIONĖS KAINA – 154 € /asm.
Į kelionės kainą įskaičiuota:
*Kelionė patogiu turistinės klasės 49 v. autobusu;
*Kelionės vadovo-gido paslauga, ekskursinė programa;
*1 nakvynė viešbutyje Taline, 1 pusryčiai;
*Kelionės organizavimo paslauga.
Papildomos išlaidos kelionėje:
*Kelto bilietai Virtsu-Kuivastu-Virtsu – 9 € / asm.;
*Lankomiems objektams turėti apie 20 eur /asm.
*Priemoka už 1-vietį kambarį – 40 € /asm.
Papildomos išlaidos:
Gido sistema (ausinukai) – 5 € /asm.
Pastaba:
*Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.
*Minimalus turistų skaičius kelionei autobusu organizuoti yra 36 turistai. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionių organizatorius įsipareigoja apie tai pranešti raštu likus ne mažiau kaip 7 kalendorinėms dienoms iki kelionės pradžios;
*Pageidaujant vietų autobuso priekyje (2,3 eilėse) – priemoka 20 eur /asm.
*Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 3-4 dienoms iki kelionės pradžios, atsiųsime nurodytu elektroniniu paštu arba trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu
Reikalingi dokumentai:
Pasiteiravimui apie kelionę: