Estija. Nuo Pakri iškyšulio iki įlankų krašto ir laivu į paslaptingąją Naiserą (rugsėjis)

Galimi išvykimai Klaipėdos, Kretingos, Plungės, Telšių, Šiaulių,  Joniškio.

1 diena. 00.30 val. išvykimas iš Klaipėdos nuo PC „Akropolis“ aikštelės iš Dubysos g. pusės.
03.00 val. išvykimas iš Šiaulių, aikštelės Gegužių gatvėje, 03.15 val. iš sustojimo Tilžės gatvėje, prie Katedros. Keliaujame į Latviją – Latvijos Vidžemės kraštą, Vidžemės pakrantę. Salacgryvos krašte grožimės akmenuotu Vidžemės pajūriu. Čia kelių kilometrų ruože sutinkami raudonųjų smiltainių urvai, nišos, grotos, kurios susiformavo prieš 300-400 milijonų metų. Pamatysime vieną įspūdingiausių – Veczemju uolą*.
Tęsiame kelionę į Estiją –  Piarnu krašto link, į Somos (Soomaa) Nacionalinį parką,  kerintį uždaru pelkių, upių, pievų ir nepaliestų miškų pasauliu. Tai   vienas iš penkių Estijos Nacionalinių parkų, svarbus dėl čia išlikusios pirmykštės gamtos. Parko plotas – 359 kv. km. Čia gamtos mėgėjams įrengti pažintiniai takai, vienu iš jų – INGATSI taku pakeliausite, pasigrožėsite tvenkiniais, ežerėliais, pelkėmis.
Iš Somos parko keliaujame į PAKRĮ IŠKYŠULĮ. Pravažiuojame PALDISKI miestelį  buvusį viena didžiausių povandeninių laivų bazių, Liaudyje iki šiol vadinamą „Pentagonu“. Aplankysite Pakti Kalkmenio krantą su stačiu šlaitu, besileidžiančiu į Suomijos įlankos vandenis. Nuo Pakri uolos,  kuri yra 35 m aukščiau jūros lygio,  gėrėsimės Baltijos jūros platybėmis, Pakri salos vaizdu, Pakri švyturiu, kuris yra vienas aukščiausių Estijoje – 55 metrai.
Tęsiame kelionę Į KEILĄ JOA. Aplankome antrą pagal dydį Estijoje – KEILOS KRIOKLĮ, kur vanduo krenta 6 metrus žemyn. Apžiūrime KEILA JOA dvarą.
Atvykstame į TALINĄ, įsikuriame viešbutyje. Laisvas laikas pasivaikščioti po Taliną, pavakarieniauti. Nakvynė viešbutyje.
2 diena. Pusryčiai viešbutyje. Keliaujame į LACHEMOS NACIONALINĮ PARKĄ (70 km nuo Talino).  Pakeliui aplankome JAGALOS KRIOKLĮ, kur vanduo krenta žemyn 8 m. Lachemos Nacionalinis parkas – vienas didžiausių ne tik Estijoje bet ir Europoje parkų. Plotas – 725 kv. km. Parko teritorija apima 4 Suomijos įlankos pusiasalius. Čia visus žavi nuostabus akmeningas pajūrio kraštovaizdis, daugybė salelių, išlikusios dvarvietės, seni žvejų kaimeliai. Aplankome PALMSĖS DVARĄ*,  jame esantį muziejų, parką.
Po ekskursijos dvare, važiuojame į VERGI PUSIASALĮ , aplankome senąjį žvejų kaimelį   ALTJĄ. Pamatysime autentiškas medines trobas su šiaudiniais stogais. Kaimo karčiamoje papietausime*, paragausime senovinių estų patiekalų.
Po pietų keliausime į mažiausią Lachemos parko pusiasalį  KASMU. Čia kraštovaizdis suformuotas ledynmečio, čia likę ledynmečio atnešti didžiuliai rieduliai   tikra riedulių viešpatija. Aplankome čia privatų laivybos muziejų*. Sugrįžtame į Taliną. Apžvalginė ekskursija po Taliną autobusu: Tompea, Kadriorgo parkas, rūmai, Dainų slėnis, Piritos buriavimo centras, Šv. Brigitos vienuolynas, Botanikos sodas, Talino televizijos bokštas, Lennusadam uostas   gera vieta saulėlydžiui …Vykstame į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.
3 diena. Pusryčiai viešbutyje.  Vykstame į Lennusadam uostą, iš kur 10 val. išplaukiame į paslaptingiausią Naisaro salą*. Tai   6-a pagal dydį Estijai priklausanti sala Baltijos jūroje, į šiaurę nuo Talino. Priskiriama Virsmu valsčiui. Plotas   18.6 kv. km. Pavadinimas reiškia „Moters sala“. Manoma, kad Naisaras yra apie 1075 m. Adomo Brėmeniečio kronikose paminėta sala Terra Feminarum. Estų-švedų žvejai čia įsikūrė 15 a.  1705 m. švedai Šiaurės karo metu čia įkūrė nedidelę tvirtovę. Po karo Estija atiteko Rusijos imperijai. Ir 1720 m. čia caro įsakymu buvo pastatyta nauja 5 bastionų tvirtovė, skirta Talino ir Sankt Peterburgo gynybai.
Apie 11 val. atplaukiame į Naisaro salą.
Karinėmis mašinomis vietinio gido (rusų kalba) lydimi, važiuojame aplankyti švyturio, tvirtovės likučių, pasigrožėti Baltijos jūros platybėmis, laukine gamta. Ekskursija po salą (trukmė   3 val.). Grįžtame į uostą, kur pietaujame. Po pietų, 15.30 val. plaukiame atgal į Taliną. Apie 16.30-17 val. išvažiuojame iš Talino į namus.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
*Kelionė autobusu;
*2 nakvynės su pusryčiais viešbutyje;
*Kelionės vadovo paslauga-ekskursinė programa, kelionės organizacija.

Papildomos išlaidos  – mokami objektai ir mokamos paslaugos paslaugos (*) ~120 € /asm.
1 d .- Veczemju uola – 0.50 Eur /žm.;  5 Eur / grupei;
2 d. Palmses dvaras. Bilietas    11  Eur/žm., gidas rusų kalba   60 Eur /grupei.
Pietūs Altja karčiamoje -18 Eur /žm.
Kasmu „Laivybos muziejus“.  Bilietas  5 Eur . Gidas grupei    25 Eur.
3 d. Kruizas Talinas -Naisaras -Talinas. Pietūs saloje, ekskursija su rusų kalba kalbančiu gidu po salą, lankomi objektai – 62 € /asm.

Pastaba.

 • Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.
 • Vietos autobuse paskiriamos pagal pirkimo laiką. Jeigu tikrai pageidaujate pasirinkti vietą autobuse, taikomas papildomas 20 € mokestis.
 • Minimalus turistų skaičius kelionei autobusu organizuoti yra 36 turistai. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionių organizatorius įsipareigoja apie tai pranešti raštu likus ne mažiau kaip 7 kalendorinėms dienoms iki kelionės pradžios;
 • Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 3-4 dienoms iki kelionės pradžios, atsiųsime nurodytu elektroniniu paštu arba trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu
  • Kelionės organizatorius – UAB   „Alvaturas“, Kelionės organizatoriaus pažymėjimas Nr.16397
   Kelionės organizatoriaus turizmo paslaugų sutarties prievolių įvykdymo civilinės atsakomybės laidavimo draudimo polisas Nr.LT22-KOFG-00000032-1-1galiojimo data 2022-08-11– 2023-08-09

Smagus plaukimas Augustavo kanalais – Vygrių vienuolynas (iš Salantų, Plungės, Rietavo) LIKO 20 VIETŲ

Apie 5val išvykimas iš Salantų (pro Plungę, Rietavą) – laikas bus tikslinamas.
 
Kelionė per Lietuvą, Lenkiją.
Atvykimas į Vygrius. Kadaise šiose vietose buvo kunigaikščių Vytauto, Jogailos, Žygimanto Augusto medžioklės dvaras. 1667m. Vygrių ežero pusiasalį Lenkijos karalius Jonas Kazimieras padovanojo kamaldulių vienuoliams, kurie ant kalvos pastatė vienuolyną ir bažnyčią. Lankome baroko stiliaus vienuolių kamaldulių architektūrinį *ansamblį: bažnyčią, bažnyčios požemius su vienuolių kriptomis, bokštą bei eremus – mažus namelius. Nuo vienuolyno varpinės bokšto atsiveria įspūdinga Vygrių nacionalinio parko panorama – unikalus ežeringas aukštumų kraštovaizdis. Kelionė į Augustavą – senovės lietuvių genčių sūduvių – jotvingių žemę. Čia su kryžiuočiais kovojo Vytautas Didysis, čia savo vasaros rezidenciją įsirengė ir karalius Žygimantas Augustas, davęs miestui ne tik savo vardą, bet ir 1561 m. suteikęs Magdeburgo teises. Svarbiausias lankytinas objektas čia yra Augustavo kanalas, iškastas 1823 m. Anksčiau kanalas buvo svarbus vandens transporto kelias, jungęs Baltijos jūrą su daugeliu Lenkijos upių. Šiais laikais kanalas nebėra svarbus upinei laivybai, jo paskirtis – džiuginti turistus. Leidžiamės į  kelionę *laivu Augustavo kanalais ir ežerais.  Įdomiausia stebėti, kaip laivas persikelia per šliuzus, mat iš XIX a. vis dar išliko senovinė pakeliamųjų tiltų ir šliuzų sistema, įrengta dėl skirtingo ežerų vandens lygio. Laivelis įsispraudžia į siaurutėlį kanalo šliuzą, kuriame stabteli, kol šliuzas prisipildo vandens ir kilsteli laivą, tada, atvėrus antruosius vartelius, jau galima tęsti kelionę. Šliuzo vartus valdo ne kokios nors išmaniosios technologijos, bet viskas vyksta kaip senovėje – iššoka vyrai ir rankomis atveria bei užveria vartus. Plaukdami aplankysime pusiasalį, kuriame stovi maža koplytėlė. Tai piligrimų lankoma vieta, garsėjanti Dievo Motinos Marijos šventuoju šaltiniu ir popiežiaus Jono Pauliaus II paminklu. Pasiplaukioję laivu ir viską apžiūrėję, grįžtate vakare namo.
Į kelionės kainą įskaičiuota:
 • kelionė turistinės klasės 20-55vietų autobusu;
 • nurodyta ekskursinė programa;
 • gido – kelionės vadovo paslaugos (lietuvių kalba);
 Papildomiems mokamiems objektams turėti apie 80PLN
 
Pastaba !!!!! Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.
 Vykstantys į Lenkiją – nepamirškite asmens dokumento: paso arba tapatybės kortelės.

Pasiteiravimui apie kelionę:

 •  Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.
 • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt

Austrija. Žavingasis Vachau slėnis – kruizas Dunojaus upe – Imperatoriškoji Viena (birželis)

1 diena. Išvykimas:

00:30VAL KLAIPĖDA PC AKROPOLIS IŠ DUBYSOS G. PUSĖS

00:45VAL GARGŽDAI, SWEDBANK

Kelionė Lietuva-Lenkija-Čekija. Atvykstame į Brno – antrą pagal dydį Čekijos miestą. Brno centras išsidėstęs tarp dviejų kalvų. Ant vienos iš jų –Šv.Petro ir Povilo katedra, ant kitos –Špilberko tvirtovė. Vakarinė ekskursija po Brno senamiestį pėsčiomis: Laisvės aikštė, Petro ir Povilo katedra, Senoji ir Naujoji miesto Rotušės. Nakvynė viešbutyje Brno.

2 diena. Ankstyvi pusryčiai. Vykstame į Vachau slėnį Austrijoje. Vachau slėnis nusidriekia apie 30 km tarp Melko ir Kremso miestų. Čia sriauniu slėniu teka Dunojus. Kalvoti Vachau slėnio krantai apaugę miškais, kai kurias viršūnes karūnuoja pilys, o link upės terasomis nusileidžia vynuogynai

Geriausia Vachau slėnį apžiūrėti vasarą – plaukiant laivu Dunojaus upe. Atvažiuojame į Kremsą, kuris yra stovi ant Dunojaus ir Kremso upių santakos. Miestas senas ir įspūdingas. Įspūdį palieka gamtovaizdis ir architektūra. Apie 10 val leidžiamės į įspūdingą kelionę laivu*. Dunojaus upe iki Melko. Plaukdami gėrėsimės Dunojaus slėnyje esančiais miesteliais, vynuogynais, pilaitėmis.

Atplaukiame į Melką. Melkas yra Žemutinės Austrijos žemėje. Kadaise šioje vaizdingoje vietoje buvo karaliaus Leopoldo II rūmai, kurie 11 a. buvo padovanoti vienuolynui. Apie 14 val. aplankome Melko vienuolyną* (vietinis gidas anglų/vokiečių kalba).

Vakarop vykstame į Vieną. Vienoje trumpa ekskursija po senamiestį: susipažinsime su Austrijos sostinės istorija, praeisime pro įspūdingąją Šv. Stepono katedrą, Vienos operą, Habsburgų rūmų kompleksą, pasakojantį beveik šešių šimtų metų trukusią Austrijos-Vengrijos imperijos istoriją, grožėsimės kvepiančiais gėlių žiedais, vilios savo kvapais šviežūs kepiniai… Romantika, idilė, ramybė su elegantišku aristokratijos prieskoniu – visa tai atrasime Austrijos sostinėje Vienoje. Ne tik, Vienos senamiestis buvo įtrauktas į UNESCO, bet ir Vienos kavos gėrimo kultūra, tad laisvu laiku, pagal galimybes galėsite tradicinėje Vienos kavinėje išgerti kavos ir paragauti austriško štrudelio. Iš Vienos kelionė į Brno. Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Pusryčiai. Tęsiame kelionę į Lietuvą per Čekiją, Lenkiją. Paryčiais sugrįžtame į namus.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

*Kelionė komfortabiliu 44-52 vietų autobusu.

*Kelionės vadovas, ekskursinė programa.

*2 nakvynės su pusryčiais viešbutyje Brno mieste.

*Kelionės organizavimas.

PAPILDOMOS IŠLAIDOS KELIONĖJE APIE 50EUR

Rekomenduojame kelionėje turėti šiek tiek lenkiškų (PL 1 Eur -4,4 PLN. ) bei čekiškų pinigų (1 Eur – 25 CZK) savo smulkioms išlaidoms.

Pastaba.

 • Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.
 • Vietos autobuse paskiriamos pagal pirkimo laiką. Jeigu tikrai pageidaujate pasirinkti vietą autobuse, taikomas papildomas 20 € mokestis.
 • Minimalus turistų skaičius kelionei autobusu organizuoti yra 36 turistai. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionių organizatorius įsipareigoja apie tai pranešti raštu likus ne mažiau kaip 7 kalendorinėms dienoms iki kelionės pradžios;
 • Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 3-4 dienoms iki kelionės pradžios, atsiųsime nurodytu elektroniniu paštu arba trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu
 • PLATESNĖ INFORMACIJA

Reikalingi dokumentai:

 • LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas iki kelionės pabaigos turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn.

Pasiteiravimui apie kelionę:

 •  Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.lt
 • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba keliones@alvaturas.lt

Pas linksmąjį Žaldoką į Pakruojį ir šmaikšti ekskursija Joniškėlio respublikoje

Išvykimas 7:00 val. iš Klaipėdos   (pro Kretingą, Plungę, Telšius, Šiaulius).

Keliaujame į Pakruojį. Pakruojis – miestas šiaurinėje Lietuvoje, Mūšos ir Nemunėlio žemumoje. Pakruojis mažas, bet ryškus. Aplankysime gražiausią Lietuvos sinagogą. Tai –  išskirtinis žydų kultūros paveldas. Gražiausia, jaukiausia, medinukė, seniausia – visi šie gyriaus žodžiai skirti  Pakruojo sinagogai. 220 metų stovi Pakruojo sinagoga. Tai – vos ne dviejų amžių istorija…
Vykstame į Pakruojo dvarą – patį didžiausią restauruotą dvaro ansamblį Lietuvoje.

Bene vienintelis Lietuvoje Pakruojo dvaro Žaldokas alų verda autentiškuose mediniuose kubiluose ir brandina statinėse. Čia svečiai išgirsta ir susipažįsta su Barono nuostatais ir visame krašte itin vertinamo alaus bei bravoro istorija. Jūsų laukia neįtikėtina alus kelio pažinimo programa (16 € /asm.). Ekskursijų metu galima pačiam prisiliesti prie alaus gamybos paslapčių, degustuojamas įvairaus stiprumo alaus, pagamintas pagal ilgametes dvaro tradicijas.

Apsilankymas autentiškame XIX a. alaus bravore ir jame vykstanti „Alaus kelio“ programa – viena smagiausių Pakruojo dvare.

Kas jūsų laukia?

*Sutikimas su armoška dvaro Bravore;

*Supažindinimas su senovinio alaus gamybos procesu;

*Degustuosite tikro Lietuvos alaus tradicijų sostinėje virto –  „pirmoko“, „antroko“ ir „trečioko“;

*Su dainomis ir linksmais Žaldoko pamokymais galėsite paskanauti būtent Jums bravoro krosnyje Žaldokienės iš salyklo keptų ypatingų blynų, pagardintų kanapėmis.

Tęsiame pažintį su šio krašto grožybėmis. Vos 6 km nuo Pakruojo (2 km nuo Pakruojo dvaro) yra nuostabus Akmenėlių polivarkas, pilnas kultūrinio paveldo, pasižymintis unikaliu gyvenimo stiliumi ir kultūra.  kuris nuo 1780 m. priklausė Pakruojo dvarui, vokiečių kilmės baronui Teodorui fon der Ropui. Dvaras ant Kruojos kranto. Tarpukaryje čia lankydavosi daug svečių, daugiausia vokiečių tautybės iš aplinkinių dvarų, atvykdavo ponų ir iš Kauno.
Akmenėlius dabartinė savininkė (šiaulietė) Edita Aperavičienė įsigijo 2007 m. Tada jis buvo visiškai apleistas, pusiau sugriautas. 2008 m. Akmenėliai kvalifikuotai restauruoti, atnaujanti. Dvarą prikėlė restauratorius ir interjero dizaineris Antanas Pužauskas.

Ar Jūs žinote apie Joniškėlio respubliką, valdžiusią Šiaurės Lietuvą 1918-1919 metais? Prisiglaudęs prie Mažupės upeliūkščio, penktą šimtmetį skaičiuoja Joniškėlis – miestas, vadinamas mažuoju  Šiaurės Lietuvos perlu. Gėlių ir šimtamečių medžių oazės, įstabios istorijos ir nesuskaičiuojamos legendos kviečia užsukti ir pažinti didelį mažo miesto pasaulį.  Charizmatiškasis Joniškėlio gidas-istorijų pasakotojas Viktoras Stanislovaitis kviečia į linksmą  pažintinę kelionę po Joniškėlio Respubliką. Tai – vieno aktoriaus teatro labirintai, kuriais pasivaikščiosime ir mes: šventas Joniškėlio akmuo, kuris padės išgydyti visas Jūsų ligas ir … ištekėti vienišoms moterims ir merginoms…  Senosios Joniškėlio kapinės, karininko A. Stapulionio paminklas. Ar esate ką nors girdėję apie unikalią Joniškėlio Respubliką, įkurtą 1918-1919 m.?  Joniškėlio bažnyčios, mokyklos ir ligoninės  ansamblis. Ar žinote, kad kažkada Joniškėlis buvo Šiaurės Lietuvos siaurojo geležinkelio sostinė?   Joniškėlio ir visos Šiaurės Lietuvos puošmena – XVIII a. Karpių giminės dvaras.

Po puikių įspūdžių, keliaujame namo. Apie  21 val. grįžtame į Klaipėdą.

Į kelionės kainą įskaičiuota: 

kelionė autobusu,

Kelionės vadovo-gido paslaugos,

kelionės programos rengimas ir derinimas.

Papildomos išlaidos apie 26-30 €

 Pastaba.

 • Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.
 • Išvykimo informacija siunčiama likus 1 – 2 dienoms iki kelionės.

Pasiteiravimui apie kelionę:

Ryga – Jugendo stiliaus perlas (kelionės vadovas Rokas)

7val išvykimas iš Klaipėdos nuo PC Akropolis (pro Kretingą, Plungę, Telšius, Šiaulius).
Ryga – Europos istoriją įkūnijantis, ją sudvasinantis miestas. Įvairiais amžiais Ryga buvo daugelio svarbių įvykių ir Europos tautų susiliejimo kryžkelėje. XIX a. Rygos miestas tapo reikšmingu tarptautinio ekonominio vystymosi centru. Nenuostabu, kad didžiausi miesto statybos pokyčiai įvyko būtent šiuo laikotarpiu. XX a. pradžioje Ryga tapo didžiuoju Art Nouveau stiliaus centru. Joks kitas miestas neturi vienoje vietoje tokios santalkos ir meninės kokybės Art Nouveau stiliaus pastatų. Jie sudaro beveik trečdalį Rygos senamiesčio pastatų, ir yra lengvai pastebimi miesto kraštovaizdyje. Jie išsiskiria puošnumu, išraiškinga išvaizda: banguojančiomis linijomis, egzotinių vaisių motyvais, kaukėmis, egzistuojančių ar įsivaizduojamų būtybių reljefais, taip pat lengvai pasirinktomis geografinėmis formomis. Tai sukuria išskirtinę Rygos atmosferą. Šių pastatų atsiradimo periodu, architektūrinė stiliaus kokybė buvo vertinama kaip didžiausias avangardas. Art nouveau architetūra uždirbo vietą Rygai ir pasaulio paveldo sąraše.

Ekskursijos metu aplankysime vieną žymiausių ir garsėjančių architekto M. Eizenšteino parinkto stiliaus pastatais – Alberto gatvę. 2009 m. šioje gatvėje buvo atidarytas Rygos Jugendo stiliaus muziejus ‘Art Nouveau“*, kuriame atkurtas autentiškas 1903 m. interjeras. Atkurtame pastate 1907 m. gyveno ir dirbo garsus latvių architektas Konstantinas Pėkšėnas (1859–1928). Penkių aukštų namą architektas kūrė kartu su savo mokiniu, taip pat garsiu architektu Eiženu Laube. Butas visiškai rekonstruotas to laikotarpio stiliumi ir supažindina su Judendo periodo interjero sprendimais rygiečių namuose. Tai viena geriausių progų pamatyti vis dar didingą senąją Rygą iš vidaus.
Kiekvienas Alberto gatvės namas yra nepakartojamas XX amžiaus statybos laimėjimas, pastatyti per trumpą laikotarpį nuo 1901-1908m. Kiekvieną namų puošia figūrinės skulptūros, fasadai su balkonais,  kolonomis, pagražinti subtiliomis geriausių tradicijų moderno dekoracijomis.

Toliau mūsų lauks ekskursija po grožiu užburiantį Rygos senamiestį (Vecriga). Romantiškoji Ryga dažnai tituluojama „Baltijos perlu“ ar „Baltijos širdimi“ vilioja turistus pasigrožėti savo senųjų gatvelių tinklu, kur persipina legendos ir realios istorijos. Pakilios nuotaikos lydimi keliausime po senąją Rygą, kur jūsų lauks Rygos pilis, evangelikų liuteronų katedra, Šv. Petro, Šv. Jokūbo bažnyčios, Rotušės aikštė, pirklių gildijų pastatai, gynybinės sienos likučiai, Laisvės paminklas ir kitos miesto įžymybės. Šis miestas – viena gražiausių Europos sostinių. Ryga įtraukta į UNESCO Pasaulio kultūros ir gamtos paveldo sąrašą. Turėsime laisvo laiko pavalgymui ar tiesiog patiems patyrinėti miestą.
Kupini įspūdžių ir pakilios nuotaikos grįšime namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
*Kelionė patogiu turistinės klasės autobusu;
*Kelionės vadovo-gido paslauga;

Lankomiems mokamiems objektams turėti apie 8EUR

Pastaba

 • Minimalus turistų skaičius kelionei autobusu organizuoti yra 30 turistai. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionių organizatorius įsipareigoja apie tai pranešti raštu likus ne mažiau kaip 2 kalendorinėms dienoms iki kelionės pradžios;
 • Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 2 dienoms iki kelionės pradžios, atsiųsime nurodytu elektroniniu paštu arba trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu
 • Pastaba !!!!! Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Pasiteiravimui apie kelionę:

 •  Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.lt
 • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  info@alvaturas.lt

Graikija: užburianti Evijos sala, Atėnai ir Delfai (su pusryčiais ir vakarienėmis 4* viešbutyje ant jūros kranto)

Kelionės data: 2023.09.26-2023.09.30 (5dienos/4naktys)
Kelionės kaina: 650Eur/asm (+skrydžio bilietas 360Eur – 8kg rankinis bagažas, 23kg registruotas bagažas, nemokama registracija, nemokamas keleivio vardo bei pavardės keitimas likus net 48 valandoms iki skrydžio)
Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
gidas lietuvių kalba ir 4 ekskursinės programos
vieni pietūs Dirfio kalno ekskursijos metu (DOVANA)
transporto paslaugos Graikijoje
viešbutis, 4 nakvynės su pusryčiais, arba su pusryčiais ir vakariene
Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:
tiesioginiai avia bilietai  Ryga – Atėnai – Ryga (airbaltic) (perkame bilietus susirinkus ne mažiau kaip 8 asm.) (skrydžio bilietas 360Eur – 8kg rankinis bagažas, 23kg registruotas bagažas, nemokama registracija, nemokamas keleivio vardo bei pavardės keitimas likus net 48 valandoms iki skrydžio)
nuvykimas iki Rygos oro uosto
papildomas maitinimas  kelionės metu
įėjimai į lankomus objektus. Jiems turėti apie 50 EUR
visos kitos asmeninės jūsų išlaidos

Kelionė įvyksta jeigu susidaro ne mažiau kaip 8 keliautojų grupė!

Nakvynės nedideliame jaukiame ramiame AVANTIS SUITES HOTEL 4* viešbutyje su baseinu ant jūros kranto ir tik 10 min iki Eretrijos kurortinio miestelio centro. Su pusryčiais ir vakariene. Viešbutis yra nedidelis, todėl mėgausitės ramybe, o vakarus romantiškai praleisti galėsite mėgaudamiesi viešbučio paplūdymio bare ant jūros kranto.

 • Eretrijos miestelis turi dar kelis paplūdymius, kuriuos pasieksite pėsčiomis ir per keletą minučių. Paplūdymiai smulkaus žvyriuko su smėliu. Pakrantėse rasite vandens pramogų už papildomą kainą.
 • Šalia jūsų gyvenanti lietuviškai kalbanti gidė/kelionės vadovė, kuri pasiekiama 24 val per parą. Ji net tik ves jums ekskursijas , bet ir pagelbės įvairiais klausimais svečiuojantis Graikijoje.
 • Keliautojų grupės nedidelės, taigi vykstant į ekskursijas turėsite tikrai pakankamai laiko tiek ir apžiūrėti viską, tiek ir fotografuoti, tiek ir bendrauti daugiau su gide ir sužinoti įdomių dalykų apie šią nuostabią šalį.
 • Kelionės metu sudalyvausite keturiose pažintinėse ekskursijose, kurios  yra pačios populiariausios. 1.Atėnai ir Akropolio ansamblis, 2.Antikiniai Delfai 3. Eretrija – dingęs miestas 4.Pažintinė ekskursija su Evijos salos gamta per žavingąjį Dirfio kalnyną iki Hiliadou paplūdymio.
 • Jūsų asmeninė lietuviškai kalbanti gidė, kuri pasiekiama 24 val per parą!

1 diena. Skrydis Ryga-Atėnai. Atėnų oro uoste pasitinka lietuviakalbė gidė ir vykstame į viešbutį. Apgyvendinimas. 18:00 vakarinė ekskursija Eretrija – dingęs miestas. Pažintinė vakarienė. Poilsis.
2 diena. Pusryčai. Vykstame į Atėnus. 19:00 grįžtame į viešbutį. Vakarienė. Poilsis – jūsų laisvas laikas.
3 diena. Pusryčiai. 9:00 išvykstame į visos dienos ekskursiją – Antikiniai Delfai. 20:00 grįžimas į viešbutį. Vakarienė.  Laisvas laikas.
4 diena. Pusryčiai. 9:00 išvykstame į visos dienos ekskursiją po Evijos salos kalnus ir Hiliadou paplūdimys. 19:00 grįžimas į viešbutį. Vakarienė. Jūsų laisvas laikas.
5 diena. Pusryčiai. Laisvas laikas prieš kelionę namo. Skrydis Atėnai-Ryga.

 

EKSKURSIJOS:

 1. Atėnai – miesto širdis.
  …Susiginčino karo deivė Atėnė su jūrų dievu Poseidonu, kuriam atiteks Atikos apylinkės. Užlipo Atėnė ant uolos su šalmu, skydu ir egide, krestelėjo savo ietį ir giliai įsmeigė ją į žemę. Iš žemės išaugo šventas alyvmedis. Dievai nugalėtoja paskelbė Atėnę, pripažinę jos dovaną vertingesne. Taip ši deivė tapo Atikos globėja ir Atėnų miesto įkūrėja…
  Didžiausias Graikijos miestas – Atėnai, tiesiog sutvertas istorijos, meno ir kultūros mylėtojams. Kartu su vietine gide kviečiame išgirsti įdomių pasakojimų bei mitų apie Atėnų miestą, išvysti antikos laikus menančių statinių, ir prisiliesti prie pačios miesto širdies. Pasibaigus ekskursijai šį Europos kultūros lopšį ilgai nešiosite savo atmintyje. Atėnai, tai graikų miestas, kuriame senovės atėniečiai puoselėjo filosofiją ir demokratiją. Šiame mažame žemės kampelyje graikų gyvybingumas buvo išreikštas visose kūrybinėse srityse, o jų mintys padėjo transformuotis Vakarų žmogui. Tai nemirtinga ir puiki civilizacijos palėpė.
 2. Antikiniai Delfai, Arachova, Livadija ir vienuolynas. (apie 12val) 
  PARNASO KALNAI (gr. Παρνασσός) − kalnų masyvas Graikijoje, į šiaurę nuo Korinto įlankos. Šis 2457 m. aukščio klintinių kalnų masyvas yra didžiausias ir gražiausias vidurio Graikijos regione. Jo viršūnė uolėta, o šiaurinis šlaitas status.
  ANTIKINIAI DELFAI. Pasak legendos , iš priešingų žemės pusių Dzeusas paleido du erelius, ir šie susitiko Delfų padangėje. Taip buvo nustatytas žemės centras. Antikiniai Delfai – archeologinis paminklas ir miestas šiuolaikinėje Graikijoje į pietvakarius nuo Parnaso kalno, Fokidės slėnyje. Delfų šventykloje gyveno Delfų orakulas, žymiausias klasikinio graikų pasaulio orakulas ir tai buvo svarbiausia Apolono garbinimo vieta.
  OSIOS LOUKAS VIENUOLYNAS. Jau daugiau nei tūkstantį metų skaičiuojantis vienuolynas, paskirtas sugebėjusiam gydyti aiškiaregiui Šv. Lukui (906 m – 940 m). Šis vienuolynas garsėja savo architektūra ir laikomas vienu iš svarbiausių bizantinės Graikijos paminklų. Vienuolyne pamatysite  bizantinės architektūros, osmanų laikus menančius pabūklus, gėrėsitės nuostabiais augalų kvapais sklindančiais nuo Helikono šlaito ir pripildysite savo sielas ramybe.
  ARACHOVA. Parnaso kalno įžymiausias miestelis, iškilęs kalno viršukalnėje ir stebinantis savo architektūra kuri susilieja su gamta. Žiemos metu – slidininkų kurortas, garsėjantis savo naktiniu gyvenimu, įvairiausiomis tavernomis, restoranais ir prabangiais viešbučiais. Vasaros metu ne toks gyvybingas kaip žiemą, tačiau taip pat pilnas turistų ir ypač tų kurie keliauja į Parnasso kalno žygius. Arachova garsėja savo vynu, sūriu, naminiais makaronais ir kvapniausiais prieskonių rinkiniais rinktais nuo kalnų šlaito . Čia galėsite įsigyti įvairiausių suvenyrų, margaspalvių medvilninių ir natūralios vilnos kilimų.
  LIVADIA – miestas vidurio Graikijoje, kalnuotame regione. Bojotijos centras. Įsikūręs Elikono kalno papėdėje. Per miestą teka upė Erkynas, palikdama gyventojus grožėtis savo kriokliais. Homeras savo knygose Livadia vadino Nimfos Midia vardu. Vėliau pavadinta Atėnų didvyrio Levado garbei. Livadijos vardas minimas Trojos kare, bei šis miestas garsus dėl Trofonios Dzeuso Orakulo. Miestas iškentė daug barbariškų reidų, o 1460 jis buvo užimtas Osmanų ir tapo Roumeli („vilaeti“) sostine.  Lankydamiesi Livadijoje susipažinsite trumpai su jos istorija vaikštinėdami po senamiestį, atsipūsite nuo karščių būdami šalia Erkyno upės krioklių, prisiliestite prie garsiosios Roumeli pilies sienų. Išbandysite savo paskutines jėgas kopdami į tūkstančio laiptelių bažnytėlę esančią uolos viršūnėje. O pasigėrėję iš aukštumų Livadijos vakariniais peizažais vakarieniausime tavernoje, kuri įsikūrusi viename seniausių Bojotijos regiono vandens malūne ir taip užbaigsime nuostabią mūsų ekskursijos dieną.
 3. Eretrija ir Eretrijos Akropolis (apie 3val) – JEIGU PAGEIDAUSITE – SU TIKRA GRAIKIŠKA VAKARIENĖ TAVERNOJE!
  Šiandieninė Eretrija – turistinis Evijos salos centras. Nors miestelis labiau panašus į kurortinį kaimelį, tačiau jis groja didelę rolę salos turistiniame gyvenime. Eretrija valdo didžiausius ir svarbiausius salos archeologinius klodus, aplink šį miestelį yra nusitiesęs daugybės hektarų archeologinių kasinėjimų šleifas. Kažkada šis miestas buvo vienas iš garsiausių miestų tarp pirklių. Lankysimės Eretrijos archeologiniame muziejuje po atviru dangumi, kuriame susipažinsite su: įžymiu Amfiteatru, Cezario Sebastionu, Romėnų pirtimis, Dievo Ario kultu, Dievo Dioniso šventykla, archainių laikų Gimnazija, Deivės Demetros kultu, makedoniečių kapais ir senojo miesto ruinomis. Išgirsite istorijos, mitų ir faktų apie šį legendinį miestą, kuris buvo minimas netgi „Iliadoje“. Lankysimės „Mozaikų namuose“, kur pamatysite tūkstančio metų mozaikas iki šių dienų mums pasakojančias tikras istorijas ir vis dar išliekančios iki galo neiššifruotomis. Ir būtinai kopsime į Eretrijos Akropolį susitikti su dievybėmis.
 4. Dirfi kalnas ir Hiliadou paplūdimys. (apie 12val) (esant blogam orui – ekskursija keičiama į pažintį su Šiaurine Evija)
  Norėtumėte įkvėpti begalybę gamtos į savo plaučius ir pamatyti jos tikrą natūralų grožį, kuriame susilieja dangų siekiantys kalnai, jūros mėlynė, žalias miškas, uolos, skardžiai ir akmenų dykvietė? Norėtumėte patirti ekstremalių akimirkų, pasivažinėti serpentinų keliais, išgirsti graikiškų mitų bei tikrų istorijų, susijusių su Evios sala? Norėtumėte pasimaudyti turkio spalvos paplūdimiuose, pasislėpusiuose nuo masinio turizmo, Egėjo jūros įlankose bei išragauti daugybę patiekalų tikros naminės graikiškos virtuvės? Tada ši ekskursija kaip tik jums!
  Ekskursijos metu aplankysime: Steni miestelis, Ag. Kyriaki bažnytėlė, Slaptieji šaltieji kriokliai bei maudynės juose, jūsų ištvermei patikrinti ir pietūs tavernoje (nacionaliniai graikų patiekalai) – Dirfio kalno apžvalginė aikštelė esanti maždaug 1.700 m aukštyje su nuostabia panorama į Evios įlanką – maudynės viename iš nuostabiausių Evijos salos paplūdimių Hiliadu, kuris yra atviroje Egėjo jūroje, o taip pat ir slaptųjų jūros uolų lankymas. Lengvas trumpas pasivaikščiojimas po kalnus puikioms nuotraukoms.
  Autentiška kaimiška tavernėlė ir ekologiškas vietinis jos maistas.

Pasiteiravimui apie kelionę:

 •  Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.lt
 • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt

Šiaurės Lenkijos perliukų beieškant (liepa)

Išvykimo laikai ir vietos:01.30 val Išvykimas iš Klaipėdos (nuo PC „Akropolis“)  iš Dubysos g. pusės.01.45 val iš Gargždų. Klaipėdos g 15-17 (Swed banko automobilių stovėjimo aikštelė).02.10 val. iš Trevenos degalinės 57 /58 km autostradoje  (kryptis Klaipėda – Kaunas).03.00 val. iš Kryžkalnio Orlen degalinės (kryptis Kaunas – Klaipėda).

 

1 diena. Galimi sustojimai autostrados sutartoje vietoje. Su trumpais sustojimais keliaujame per kaimyninę Lenkiją.
Atykstame į vieną seniausių Lenkijos miestų su žavingu senamiesčiu – Gdanską. Pažintis su Gdansko miesto senamiesčiu: Aukštutiniai, Auksiniai ir Žalieji vartai, Uosto krantinė ir centrinė Ilgojo turgaus gatvė, 1633 m. pastatytas Neptūno fontanas, liudijantis uostamiesčio statusą, *Artūro rūmai, kuriuose rinkdavosi turtingi miesto žmonės bei vykdavo įvairių gildijų, brolijų, pirklių susirinkimai, Šv. Marijos bažnyčia, stebinanti savo dydžiu ir aukščiu. Laisvas laikas. Vėliau atvykstame į Gdansko priemiestį Olivą, kuris garsėja savo parku su alpiniais sodais, įvestais nuo 1920 m, žiemos sodais, vandens kaskadomis, taip pat nuostabia medžių alėja, pasodinta net 17 a. Parko lankytojus kviečia į vidį ilgiausia Lenkijoje Rokoko stiliaus Oliva ketedra (XIII a). Tai buvo Pamario kunigaikščių laidojimo vieta.
Vykstame į svarbiausią Lenkijos kurortą, poilsio ir jūros miestą – Sopotą. Aplankome ilgiausią (511 metrų) Baltijos jūroje *molą. Pasivaikštome pagrindine Monte Cassino alėja. Čia taip pat pamatysime unikalų, įdomios konstrukcijos namą. „Tai ne pasakos iliustracija, tai tikras namas“, – Bruce’as Feldmanas taip apibūdino Lenkijoje esantį Kreivą namą, kuris pritraukia minias smalsuolių. Laisvas laikas Sopote. Vakare vykstame link nakvynės vietos . Nakvynė viešbutyje

2 diena. Pusryčiai. Vykstame į *Malborką. 1274-1457 metais Malborkas (Marienburgas) buvo Kryžiuočių ordino sostine. Tai didžiausia Europoje viduramžių pilis, įrašyta į UNESCO Pasaulio kultūrinio paveldo sąrašą. Būtent šioje pilyje XIV a. buvo kalintas Lietuvos Didysis Kunigaikštis Kęstutis. Išvykstame Lietuvos link. Vėlai vakare grįžtame namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Transportas;
 • Kelionės vadovas;
 • 1  nakvynė su pusryčiais viešbutyje (dviviečiuose/ triviečiuose kambariuose)
 • Ekskursinė programa.

Papildomiems objektams turėti:

 • Mokamiems objektams pažymėtiems, gido sistemos ausinukams turėti ~ 35 €
 • Papildomos paslaugos, asmeninės išlaidos
 • Pastaba.
  • Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.
  • Vietos autobuse paskiriamos pagal pirkimo laiką. Jeigu tikrai pageidaujate pasirinkti vietą autobuse, taikomas papildomas 20 € mokestis.
  • Minimalus turistų skaičius kelionei autobusu organizuoti yra 36 turistai. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionių organizatorius įsipareigoja apie tai pranešti raštu likus ne mažiau kaip 7 kalendorinėms dienoms iki kelionės pradžios;
  • Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 3-4 dienoms iki kelionės pradžios, atsiųsime nurodytu elektroniniu paštu arba trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu

Reikalingi dokumentai:

 • LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas iki kelionės pabaigos turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn.

Pasiteiravimui apie kelionę:

 •  Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.lt
 • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba keliones@alvaturas.lt

Estija. Saremos salos perliukai (iš Skuodo, Plungės, Telšių, Šiaulių) IŠPARDUOTA

Kelionės data: 2023.05.27 – 2023.05.28 d (2 d/1n)

01:40val Skuodas.

02:30val Plunge, Lidl

03:00val Telšiai, kavinė Branša

04:15val Šiauliai, stotelė prie Katedros

1 diena. Kelionė Lietuvos, Latvijos keliais – į Estiją. Atvykstame į Virtsu uostą, keltu keliamės į Muhu salą. Prie Saremos salos, tarsi sesė prigludusi, gerokai mažesnė Muhu sala. Muhu saloje savitas dialektas, tautiniai rūbai… Sala nedidelė, tik 198 kv. km. Tai – trečioji pagal dydį Estijos sala. Saloje gyvenimas lėtesnis nei žemyninėje Estijoje.
Atvykstame į žvejų kaimelį – Koguvą. Koguvos kaimelis pasitinka etnografiniais, mediniais šiaudais dengtais nameliais, kurių kiemus juosia akmeninės samanotos tvoros. Tai – vienas seniausių ir gražiausių Estijos kaimų. Aplankome po atviru dangumi įkurtą Muhu etnografinį muziejų*. Saloje yra viena seniausių Estijoje Šv. Katerinos bažnyčia (13 a.). Ji pastatyta iš kalkalmenio ir garsi savo trapecijos formos antkapiais, išmargintais pagoniškais simboliais. Aplankome Šv. Katerinos bažnyčią.

Keliaujame į Saremos salą. Salos simbolis – vėjo malūnai, kadagiai ir dolomitas.
Trumpam sustojame prie legendomis apipinto Kaali meteoritinio kraterio-ežero. Tai – unikali vieta visoje Europoje. Manoma, jog jis susiformavo prieš 2400-7500 metų ir buvo aprašytas dar Antikos laikų tyrinėtojo ir keliautojo Tacito. Tęsiame kelionę. Atvykstame į salos sostinę – Kuresarę. Apžiūrime Kuresarės miesto centrinę aikštę, senuosius Teismo rūmus, Rotušę, svarstyklių namus ir 14 a.  vyskupų pilį -tvirtovę*. Tai – viena geriausiai išsilaikiusių gotikos stiliaus konvento tipo tvirtovių ne tik Estijoje, bet ir Baltijos šalyse. Tai – vėlyvojo gotikos stiliaus konvento tipo tvirtovė tarnavusi ir gynybiniaisVaikščiosite pilies menėmis, menančiomis vyskupų gyvenimą, pakilsite į apžvalgos aikštelę, nuo kurios atsiveria vaizdas į apylinkes. Laisvas laikas pasivaikščiojimui, vakarienei, o norintys gali pasilepinti viešbučio saunoje ar baseine. Nakvynė viešbutyje Meri Spa.

2 diena

Pusryčiai. Vykstame prie vienos romantiškiausių vietų saloje – Pangos skardžio. Nuo 21 m aukščio skardžio atsiveria nuostabūs vaizdai į Baltijos jūrą. Ant skardžio įrengtas dolomitinis saulės laikrodis, yra galimybė įsigyti estiškų suvenyrų, padarytų iš dolomito ir kadagio.

Angla kaimelis – 5 autentiškų vėjo malūnų kalva.  Aplankome Anglos vėjo malūnų kompleksą* (tai 5 malūnai: 4 standartiniai ir 1 kiek aukštesnis – olandų stiliaus). Išvykstame iš salų, keliamės keltu iš Kuivastu uosto. Kelionė per Estiją. Pakeliui į namus aplankysime gražiausią Estijos pajūrio kurortą Pernu, kuris pirmą kartą paminėtas 1251 m. kaip Hanzos miestas. Turistus žavi funkcionalios architektūros Pernu pastatai, kurie puikiai dera su romantiško stiliaus medinėmis vilomis, o šiuolaikiniai stiklo ir plieno statiniai su puošniais imperatoriško periodo namais. Laisvas laikas. Kelionė per Estiją, Latviją. Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
*Kelionė patogiu turistinės klasės  autobusu;
*Kelionės vadovo-gido paslauga, ekskursinė programa;
*1 nakvynė viešbutyje su pusryčiais, baseinas ir suomiška pirtis (iki 21val);
*Kelionės organizavimo paslauga.

PAPILDOMOS IŠLAIDOS:

*Kelto bilietai Virtsu-Kuivastu-Virtsu – 9 € / asm (mokama kelionės metu)
*Kitoms papildomoms išlaidoms turėti ~35Eur

Pastaba.

 • Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.
 • Vietos autobuse paskiriamos pagal pirkimo laiką. Jeigu tikrai pageidaujate pasirinkti vietą autobuse, taikomas papildomas 20 € mokestis.
 • Minimalus turistų skaičius kelionei autobusu organizuoti yra 36 turistai. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionių organizatorius įsipareigoja apie tai pranešti raštu likus ne mažiau kaip 7 kalendorinėms dienoms iki kelionės pradžios;
 • Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 3-4 dienoms iki kelionės pradžios, atsiųsime nurodytu elektroniniu paštu arba trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu
  • Kelionės organizatorius – UAB   „Alvaturas“, Kelionės organizatoriaus pažymėjimas Nr.16397
   Kelionės organizatoriaus turizmo paslaugų sutarties prievolių įvykdymo civilinės atsakomybės laidavimo draudimo polisas Nr.LT22-KOFG-00000032-1-1galiojimo data 2022-08-11– 2023-08-09

Sūduvos turtai: Marijampolė, Paežerių dvaras, Kybartai ir „Tautiškos giesmės“ gimtinė

7:00 val.  išvykimas iš Klaipėdos, PC Akropolis (pro Gargždus, Kryžkalnį). 

Atvykstame į Marijampolę.  Ekskursija po Marijampolę:  apžiūrime Kačių kiemelį, su vandeniu žaidžiančias grafienės Pranciškos Butlerienės kates, pasiklausysime istorijų apie moterį, davusią pradžią Marijampolės miestui. Apžiūrėsime miesto pastatus, kurių sienas išpuošė užsienio gatvės menininkai festivalio Marlonny metu (Marijampolė-Londonas- Niujorkas), pasivaikščiosime jaukiame poezijos parke, apžiūrėsime senąsias gimnazijas, prezidento K. Griniaus namus ir daugybe kitų įdomių miesto vietų. Senosiose miesto kapinėse surasime J. Žemaitės ir tariamai Lenino sūnaus kapus. Aplankysime cukriniam runkeliui skirtą paminklą.
Toliau vykstame Paežerių dvarą. Įspūdingos išorės dvaro rūmai ežero pakrantėje pastatyti dar 18 a. Kai 2016 m. dvaras buvo restauruotas, į jį atkeliavo paveikslai ir baldai iš Lietuvos Dailės muziejaus. Dvaro rūmai įrengti 18 amžių menančia dvasia.  Ekskursija (su vietiniu gidu) po dvarą ir dvaro parką. 

Vykstame į Kybartus. Ekskursija (su Kybartų bendruomenės pirmininku  Vitu Katkevičiumi (2 val.). Ekskursija pradedama  unikaliuose po Kybartų geležinkelio stotimi esančiuose, skliautuotuose rūsiuose, pastatytuose 1863 m., tačiau netikėtai atrastais tik 2002 m. remontuojant sandėlį. Rūsiai yra 104 m ilgio, 14 metrų pločio ir 2,5 m. aukščio. Labai tvirtai suręstame, arkinių konstrukcijų pastate, manoma, kadaise buvo saugomos per muitinę keliavusios prekės, nes iki I-ojo pasaulinio karo per Kybartus ėjo apie 10% viso carinės Rusijos eksporto bei importo, o ledų prikrauti rūsiai atstodavo šaldytuvus. O kas vyksta dabar- sužinosite ekskursijos metu. Ekskursijos po Kybartus metu aplankysime paminklą knygnešiams, prezidento A. Smetonos pasitraukimo iš Lietuvos vietą, arkivyskupo S. Tomkevičiaus gyvenamąjį namą, kuriame buvo įkurtas tikinčiųjų teisėms ginti komitetas ir redaguota ,,Lietuvos katalikų bažnyčios kronika“. Aplankysime keturių skirtingų konfesijų maldos namus ir dar daug įdomybių nedideliame pasienio miestelyje.
Pietausime kavinėje „Robeda“, Darvino g. 5, Kybartai.

Toliau leisimės į pažinimo nuotykį po Kudirkos Naumiestį. Aplankysime įdomiausias miesto istoriją pasakojančias vietas – Vinco Kudirkos paminklą (pastatytas 1934 m., skulptorius Vincas Grybas), Vinco Kudirkos muziejų, Šv. Kryžiaus atradimo bažnyčią (pastatyta 1783 m., barokas), šiandien niekur nevedantį tiltą per Širvintos upę, liaudies meistro skulptoriaus Prano Sederevičiaus įamžintus Vytautą Didįjį ir lakūnus Darių ir Girėną, arklius-milžinus. Šioje ekskursijoje paaiškės, kaip Kudirkos Naumiestis susijęs su šilkverpiais ir kontrabanda. Aplankysime Vinco Kudirkos kapą miesto kapinėse.

Kelionė namų link. Vėlai vakare grįžtame į namus, atradę Sūduvos perlus ir deimantus.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

Kelionė autobusu;
Kelionės vadovo paslauga;
Kelionės organizacija.

 Papildomos išlaidos (lankomi mokami objektai, mokamos paslaugos):

Paežerių dvaras. Bilietas – 5€-2€; gido paslauga – 10 € / grupei iki 20 asm.; 20 € / grupei virš 20 asm.;

Kybartai, ekskursija – 40 € / grupei;

Kavinė „Robeda“ – 8 € /asm.

Pasiteiravimui apie kelionę: 

Balkanų perlas prie Adrijos jūros– Juodkalnija

1 diena. Išvykstame 00:30val iš Klaipėdos nuo PC Akropolis (pro Gargždus, Kryžkalnį, Kauną). Galimas pervežimas iš Šiaulių/Kelmės, jeigu susirenka ne mažiau kaip 10 keliautojų.
Kelionė per Lietuvą, Lenkiją, Slovakiją. Nakvynė Slovakijos viešbutyje.

2 diena. Pusryčiai. Kelionė per Vengriją, Serbiją. Vakare atykstame į Serbijos sostinę Belgradą. Ekskursija autobusu po miestą: Rotušė, Parlamento rūmai, arkivyskupo Šv. Savos cerkvė, Respublikos aikštė su Nacionalinio teatro rūmais ir nacionaliniu muziejumi, Kalemegdano parkas su iškilusia Belgrado tvirtove. Pamatysite keletą sugriautų ir iki šiol neatstatytų pastatų, subombarduotų NATO antskrydžių metu. Tai gražus baltas miestas. Belgradas žymus tuo, kad jame susiduria keli skirtingi architektūros stiliai – turkiškas bei moderniosios architektūros stiliai.  Laisvu laiku siūlome pasivaikščioti kone visą parą šurmuliuojančia Knez Mihajlova pėsčiųjų alėja ar pavakarieniauti restoranuose.. Nakvynė viešbutyje Serbijoje.

3 diena. Ryte po pusryčių išvykstame Adrijos jūros pakrantės link su trumpais sustojimais poilsiui, per Serbiją į Juodkalniją. Įamžinsite unikalius Serbijos ir Juodkalnijos gamtovaizdžius. Kelias driekiasi vaizdingu Taros upės kanjonu, kuris savo nepaprastu ir akinančiu grožiu pakerės Jus. Dėl savo skaidraus tarsi krištolas vandens jis dar vadinamas “Europos ašara”. Tai per šimtmečius erozijos suformuotas kanjonas, antras pagal dydį pasaulyje po Kolorado. Kai kuriose vietose jo gylis siekia net 1300 m. Taros upės kanjonas, kaip nepaliestos gamtos oazė, nuo 1980 m. yra įtrauktas į UNESCO pasaulinį gamtos paveldo sąrašą. Pasivaikščiojimas prie kanjono unikaliu tiltu per Taros upę, kuris vadinamas „Tiltų karaliumi”. Kvapą gniaužianti kelionė tęsiasi pro didingą Moračos upės kanjoną, palei kurį driekiasi pagrindinė Juodkalnijos automagistralė. Važiuojant automagistrale šalia yra Biogradska Gora nacionalinis parkas, kurį 1878m. įkūrė karalius Nikola. Aukščiausios Bjelasicos kalno viršūnės Crna Glava (2139 m) šlaitai apaugę šimtamečių kėnių, beržų ir bukų mišku yra vadinami paskutinėmis Europos „džiunglėmis. Atvykstame į Ostrogo vienuolyną*. Tai antras pagal svarbą Juodkalnijos dvasinis centras, įsikūręs įspūdingose uolose, tarsi kabantis ore 900 m aukštyje. Ostrogo vienuolyną XVIIa. įkūrė vienas iš keturių pagrindinių Juodkalnijos šventųjų – Šv.Vasilijus, kurio palaikai, pasak tikinčiųjų, turėdami gydančią galią, pavertė Ostrogo vienuolyną piligrimų traukos centru.
Važiuojame pro Skadero ežerą, kur atsiveria puiki panorama.
Vakare atvykimas į Juodkalnijos kurortą Ulčinį/Budva prie Adrijos jūros. Nakvynė viešbutyje/pensione.

4 diena. Pusryčiai.  Laisva diena kurorte. Nakvynė.

5 diena. Pusryčiai. Laisva diena kurorte arba pageidaujantiems – išvyka** į Juodkalnijos pakrantės miestelius. Vykdami palei Adrijos jūrą, užsuksime į Senąjį Barą – tai mažą miestelį ant stačios uolos. Senasis Bar įkurtas dar IX a. Nuo antikos laikų žinomas Juodkalnijos uostas, apsuptas alyvuogių giraičių. Sakoma, kad čia 270 dienų per metus šviečia saulė ir miestas laikomas viena saulėčiausių vietų Pietų Europoje.  Alyvmedžių giraitės stačiais šlaitais tęsiasi palei visus keliukus. Čia auga patys seniausi tūkstantmečiai alyvmedžiai. Pasigrožėsime vienu seniausių pasaulio alyvmedžių – Senuoju Mirovicos alyvmedžiu*, kuriam jau daugiau nei 2000 metų.
Vykstame į Kotoro įlanka.  Tai viena įspūdingiausių šalies vietų, gausiai lankoma turistų iš viso pasaulio. Apsuptas kalnų, įlankos pakrantėje išsidėstęs senovinis Kotoro miestas. Kotoro miestas, saugomas UNESCO. Ekskursija  po jaukų senamiestį: Šv. Trifonijaus soboras, Laikrodžio bokštas, Šv. Luko bažnyčia, kunigaikščių rūmai, Napoleono teatras. Nuvyksime į Perast miestelį, iš kurio laiveliu plaukiosime* (esant galimybei) po Kotoro įlanką. Pamatysime dvi dirbtinas salas, kur vienoje 1630 m. pastatyta Dievo Motinos cerkvė.
Vakare grįžtame į kurortą. Nakvynė.

6 diena. Pusryčiai. Laisva diena kurorte arba pageidaujantiems – išvyka** į Cetinje miestą ir Lovčeno nacionalinį parką. Vykstame į Cetinje miestą, buvusią Juodkalnijos sostinę. Pakilę į kalnų aikšteles, gėrėsimės Budvos rivjeros panorama. Apžvalginė ekskursija Cetinje:  istorijos muziejus, Cetinje stačiatikių vienuolynas, įkurtas dar 1484 metais. Aplankote didingą *Šv. Petro ortodoksų vienuolyną, kuriame saugoma neįkainojama relikvija – Šv. Jono Krikštytojo ranka
Vykstame į Lovčeno nacionalinį parką*, lankomės antroje pagal aukštį Juodkalnijos viršukalnėje įrengtame Petaro II Petrovičiaus-Njegošo mauzoliejuje. Njegošas buvo kunigaikštis, filosofas ir poetas, kurį labai mylėjo vietiniai gyventojai. Njegošų kaime laisvas laikas pietums užeigoje, kur galėsite paragauti tradicinių patiekalų. Į  kurortą grįšime įspūdingu zigzaginiu keliu, vedančiu nuo kalnų ir suteikiantis progą pamatyti visą Kotoro įlanką. Vietiniai šį kelią vadina „Kotoro kopėčiomis“ arba „Kotoro zigzagais“.
Vakare grįžtame į kurortą. Nakvynė.

7 diena. Pusryčiai. Anksti ryte išvykstame link Kroatijos miesto Dubrovniko.  Keliamės keltu per Kotoro įlankos siauriausią vietą. Kalnų serpantinais nepaprasto grožio Adrijos jūros pakrante, pro šiauriausius Juodkalnijos kurortus Igalo ir Herceg Novį, vykstame į Dubrovniką. Dubrovnikas – vienas gražiausių ne tik Kroatijos, bet ir visos Europos miestų. Tai vieta, kuri dvelkia senove ir istorija, o taip pat gali pasigirti ir įspūdingais gamtos turtais. Miestą juosia beveik 2 km gynybinė siena, kuri nukels jus į viduramžių laikus, o esantys pastatai primins apie mieste kadaise gyvus renesanso laikus. Turbūt visi esate girdėję apie serialą „Sostų karai“, kuris buvo filmuojamas viduramžių dvasią išsaugojusiame Dubrovniko mieste. Siūlome aplankyti senamiestį, apjuostą įspūdinga gynybine siena*, nuo kurios atsiveria žavinga miesto panorama. Ekskursijos metu – UNESCO saugomas senamiestis: Placos gatvė, Onufrijaus šaltinis, Rolando kolona, gynybinės sienos ir fortai, bažnyčios, miesto aikštės.
Išvykstame į Bosniją ir Hercegoviną. Kelionė į Bosnijos ir Hercegovinos miestą Mostarą. UNESCO saugomas Mostaras – tai miestas, kuriame persipynę rytų ir vakarų kultūros. Mostaras yra Hercegovinos – pietinio Bosnijos ir Hercegovinos regiono – didžiausias miestas ir neoficiali šio regiono sostinė.  Galėsite pasigrožėti senomis mečetėmis, minaretais, senuoju akmeniniu tiltu. Esant galimybei, užsukame į dervišų kaimą Blagaj. Kelionė per Bosniją link Sarajevo. Nakvynė viešbutyje.

8 diena. Pusryčiai. Trumpam stabtėlime Sarajeve. Sarajevas – daugiakultūrės bendrijos buvimo ir jos suirimo liudininkas, Europos trapumo ženklas: senojo miesto osmaniško, austriško ir bosniškojo gyvenimo palikimas-Baščaršijos prekyvietė, karavansarajai, mečetės, stačiatikių cerkvės ir katalikų bažnyčios, buvusios rotušės ir nacionalinės bibliotekos griuvėsiai, Miljackos upės tiltai, menantys I-ojo pasaulinio karo pradžią, 1984 m.Olimpinių žaidynių kompleksas, 1992-1995 m. apsiausties aukų tūkstantinės kapinės, naujos modernaus miesto statybos. Kelionė per Bosniją ir Hercegoviną, Vengriją, Slovakiją.  Nakvynė  viešbutyje.

9 diena. Pusryčiai. Ryte išvykimas į Lietuvą. Kelionė per Slovakiją, Lenkiją.

 

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
kelionė autobusu; 4 nakvynės viešbutyje/pensione  kurorte su pusryčiais; 4 tarpinės nakvynės viešbučiuose su pusryčiais; kelionės vadovo paslaugos; ekskursinė programa; kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:
(*) – bilietai į mokamus objektus, vietinių gidų paslaugos ir ausinukų nuoma ~ 80 EUR;
(**) – papildomos pasirenkamos ekskursijos ir pramogos; kurorto rinkliava; medicininių išlaidų draudimas kelionės metu (pasirinktinai).

Siūlomos poilsio metu  įdomios papildomai mokamos ekskursijos pažymėtos ** (Kaina paskaičiuota, kai važiuoja ne mažiau kaip 20 keleivių):

** išvyka į Cetinje miestą ir Lovčeno nacionalinį parką – 55 EUR
** išvyka į Juodkalnijos pakrantės miestelius – 45 EUR

Papildomas pasirenkamas ekskursijas ir pramogas galite užsakyti pirkdami kelionę arba kelionės metu. Pastaba: perkant išvykas kelionės metu apmokėjimas tik GRYNAISIAIS!  Kai kurių išvykų metu gali būti pasirinktinai lankomų objektų, kurių kaina nėra įskaičiuota į išvykos kainą.

 • Pastabos:
  Pateiktos mokamų objektų bilietų kainos, skaičius ir eiliškumas gali keistis. Tikslių mokamų objektų kainų teiraukitės kelionės vadovo kelionės metu. Perkant GRUPINIUS bilietus į lankomus mokamus objektus, kortele atsiskaityti nėra galimybės. Kai kuriuose miestuose ar objektuose gali būti užsakomi vietiniai gidai (VIETINIŲ GIDŲ PASLAUGOS UŽSIENYJE NE LIETUVIŲ KALBA) ir ausinukai (kaina priklauso nuo grupės dydžio). Su grupe vykstantis kelionės vadovas ekskursijas veda ir bendrauja lietuvių kalba.
 • Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu). Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi. Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.
  Apgyvendinimas vienviečiame kambaryje yra brangesnis, todėl jei pageidaujate gyventi vienviečiame kambaryje, turėsite mokėti prie kelionės kainos nurodytąpriemoką.Jei kelionę užsakote vienas ir nenorite mokėti vienviečio kambario priemokos, būsite apgyvendinti dviviečiame arba dviviečiame su pristatoma lova kambaryje kartu su kitais turistais. Jeigu galimybės nebus Jus apgyvendinti viename kambaryje su kitais turistais –šiuo atveju turėsite mokėti vienviečio kambario priemoką.
 • Vietos autobuse paskiriamos pagal pirkimo laiką. Jeigu tikrai pageidaujate pasirinkti vietą autobuse, taikomas papildomas 20 € mokestis.
 • Minimalus turistų skaičius kelionei autobusu organizuoti yra 36 turistai. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionių organizatorius įsipareigoja apie tai pranešti raštu likus ne mažiau kaip 7 kalendorinėms dienoms iki kelionės pradžios;
 • Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 3-4 dienoms iki kelionės pradžios, atsiųsime nurodytu elektroniniu paštu arba trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu.
 • Pasikeitus aplinkybėms, kelionės vadovas gali būti kitas nei nurodyta.
 • PLATESNĖ INFORMACIJA

 

 • Reikalingi dokumentai:
  • Kelionės organizatorius – UAB   „Alvaturas“, Kelionės organizatoriaus pažymėjimas Nr.16397
   Kelionės organizatoriaus turizmo paslaugų sutarties prievolių įvykdymo civilinės atsakomybės laidavimo draudimo polisas Nr.LT22-KOFG-00000032-1-1galiojimo data 2022-08-11– 2023-08-09