Šiaurės Lenkijos perliukų beieškant

. 1 diena. 00.10 val nakties išvykstame iš Klaipėdos. Galimi sustojimai autostrados sutartoje vietoje. Su trumpais sustojimais keliaujame per kaimyninę Lenkiją.
Atykstame į vieną seniausių Lenkijos miestų su žavingu senamiesčiu – Gdanską. Pažintis su Gdansko miesto senamiesčiu: Aukštutiniai, Auksiniai ir Žalieji vartai, Uosto krantinė ir centrinė Ilgojo turgaus gatvė, 1633 m. pastatytas Neptūno fontanas, liudijantis uostamiesčio statusą, *Artūro rūmai, kuriuose rinkdavosi turtingi miesto žmonės bei vykdavo įvairių gildijų, brolijų, pirklių susirinkimai, Šv. Marijos bažnyčia, stebinanti savo dydžiu ir aukščiu. Laisvas laikas. Vėliau atvykstame į Gdansko priemiestį Olivą, kuris garsėja savo parku su alpiniais sodais, įvestais nuo 1920 m, žiemos sodais, vandens kaskadomis, taip pat nuostabia medžių alėja, pasodinta net 17 a. Parko lankytojus kviečia į vidį ilgiausia Lenkijoje Rokoko stiliaus Oliva ketedra (XIII a). Tai buvo Pamario kunigaikščių laidojimo vieta.
Vykstame į svarbiausią Lenkijos kurortą, poilsio ir jūros miestą – Sopotą. Aplankome ilgiausią (511 metrų) Baltijos jūroje *molą. Pasivaikštome pagrindine Monte Cassino alėja. Čia taip pat pamatysime unikalų, įdomios konstrukcijos namą. „Tai ne pasakos iliustracija, tai tikras namas“, – Bruce’as Feldmanas taip apibūdino Lenkijoje esantį Kreivą namą, kuris pritraukia minias smalsuolių. Laisvas laikas Sopote. Vakare vykstame link nakvynės vietos (pageidaujant turistams galimas sustojimas prekybos centre 1,5 -2 val ). Nakvynė viešbutyje.
2 diena. Pusryčiai. Vykstame į *Malborką. 1274-1457 metais Malborkas (Marienburgas) buvo Kryžiuočių ordino sostine. Tai didžiausia Europoje viduramžių pilis, įrašyta į UNESCO Pasaulio kultūrinio paveldo sąrašą. Būtent šioje pilyje XIV a. buvo kalintas Lietuvos Didysis Kunigaikštis Kęstutis. Išvykstame Lietuvos link. Vėlai vakare grįžtame namo.

Kelionės kaina vienam asmeniui 90,- eurų

Į kelionės kainą įskaičiuota:
Transportas kelionei;
Kelionės vadovo paslauga;
Ekskursinė programa;
1 nakvynės su pusryčiais 2- -3*viešbutyje; 

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
(*) – bilietai į mokamus objektus, vietinių gidų paslaugos ~ 80 zlotų; medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.
*Asmeninės išlaidos – pagal galimybę.

SANKT PETERBURGAS (SU ELEKTRONINE VIZA)

1 DIENA 2019.10.16. Išvykstame į Rusiją. Kelionė per Latviją, Estiją, Rusiją – iki Sankt Peterburgo. Nakvynė viešbutyje Sankt Peterburge.

2 DIENA 2019.10.17. Pusryčiai viešbutyje. Apžvalginė ekskursija po miestą (istoriniai ir architektūriniai Sankt Peterburgo paminklai), legendinis kreiseris Aurora, Petropavlovsko tvirtovė su soboru*, kuriame palaidoti Rusijos carai, Kuntskamera. Ekskursija į Ermitažą* – vieną iš prabangiausių ir turtingiausių pasaulio muziejų. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.

3 DIENA. 2019.10.18. Pusryčiai viešbutyje. Vykstame į rusų Versalį – Peterhofą* (carų užmiesčio rezidencija), pakeliui pravažiuojame Strelnią (prezidento V. Putino vasaros rezidencija, Kongresų rūmai). Peterhofe susipažįstame su imperatoriškų pastatų ansambliu, apsuptu įspūdingų parkų, sodų ir auksu padabintu fontanų kompozicijų. Grįžtame į miestą. Lankome unikalią Prisikėlimo bažnyčią*, taip pat vadinamą Atpirkėjo krauju (Spas na krovi), kuri pastatyta toje vietoje, kurioje kadaise buvo mirtinai sužeistas imperatorius Aleksandras II. Cerkvės išorė ir vidus buvo kuriami pačių žymiausių ir talentingiausių menininkų ir išsiskiria savo spalvingumu ir mozaikų įvairove. Laisvas laikas, kurio metu rekomenduojame paplaukioti Peterburgo kanalais*, nes būtent iš vandens pusės miestas atrodo ypač paslaptingas ir romantiškas. Pageidaujantiems – naktinis Nevos tiltų pakėlimo stebejimas*. Nakvynė viešbutyje Peterburge.

4 DIENA. 2019.10.19. Pusryčiai viešbutyje. Išvyka į Puškino miestą, aplankant Jekaterinos rūmus* su garsiuoju Gintaro kambariu. Tai įspūdingi 18 a. baroko stiliaus rūmai ir parkas su daugybe skulptūrų ir paviljonų. Tęsiame pažintį su miestu: Aplankysime Isaakijaus soborą*, kerinti savo didybe ir prabanga. Tai viena iš didžiausių katedrų pasaulyje. Jos pastatymui sunaudota daugiau nei 400 kg aukso ir 16 tonų malachito. Nuo soboro kolonados* atsiveria nuostabi Peterburgo panorama. 

Vakarinė miesto panorama, naktinis Nevos tiltų pakėlimas. Nakvynė viešbutyje.

5 DIENA 2019.10.20. Pusryčiai viešbutyje. Išvykstame į Lietuvą. Kelionė per Rusiją, Estiją, Latviją. Sugrįžtame į Lietuvą.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

*Kelionė patogiu turistinės klasės autobusu;

* 4 nakvynės viešbutyje su pusryčiais;

*Kelionės vadovo paslauga, ekskursinė programa;

*Kelionės organizavimas, dokumentų kelionei sutvarkymas.

Papildomos išlaidos:

* Rusijos elektroninės vizos mokestis – 5 Eur asm. (forminant UAB Alvaturas) + med. išlaidų draudimas .

(*) – bilietai į mokamus objektus, vietinių gidų paslaugos ~ 90 EUR; (kursas 1 Eur – 70 rub)
*Asmeninės išlaidos – pagal galimybę.

BEVIZIO ĮVAŽIAVIMO SĄLYGOS

Gauti leidimą į Rusijos federaciją reikalingas pasas, galiojantis bent 6 mėnesius po kelionės grįžimo ir skaitmeninė nuotrauka.

Leidimą galite užsisakyti šiuo adresu (savarankiškai ir nemokamai): http// electronic-visa.kdmid.ru/klgd_home.html

Leidimas pildomas ne anksčiau, negu 20 dienų ir ne vėliau 4 dienos iki kelionės pradžios. Leidimas galioja 30 dienų nuo jo gavimo, tuo laikotarpiu galima apsilankyti 1 kartą ir būti ne ilgiau negu 8 dienos.

Atsiųstą atsakymą, kad viza jums suteikta, turite atsispausdinti (parodyti leidimą telefone ar kompiuterio ekrane pasienio kontrolės punkte netinka). Pasienyje privalu parodyti ir sveikatos draudimo poliso kopiją.

Leidimą galite užsisakyti ir UAB Alvature. Paslaugos kaina – 5 Eur /žm. El. vizos forminimas 5Eur (galite pildyti patys nemokamai http://electronic-visa.kdmid.ru/klgd_home.html) El.vizoms forminti reikia paso kopijų, skaitmeninės dokumentinės nuotraukos (3.5×4,5, 70proc veido, spalvota, baltame fone) bei kitų duomenų.

Pastabos:
Keliaujantiems į Kaliningrado sritį viza nereikalinga, tačiau reikalingas leidimas-el.viza ir PASAS galiojantis ne mažiau 6mėn nuo kelionės pabaigos (asmens tapatybės kortelė negalioja);
Vykstant beviziu rėžimu, muitinės ir pasienio tarnybos procedūros vyksta standartiškai kaip ir su viza.
Kelionių organizatorius už pasienio tarnybos darbą neatsako..
Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis;
Vietinis gidas– rusų kalba;
Muziejuose, bažnyčiose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda;

Lankomų objektų skaičius ir kainos gali keistis Lydintis kelionių vadovas ekskursijų muziejuose neveda. Vizai į Rusiją gauti reikalingas galiojantis pasas.

Senjorų rudeninis kruizas Ryga – Stokholmas – Ryga (iš Vilniaus, Kauno, Alytaus)

Išvykimo vietos: Vilnius, Kaunas, Alytus, Panevėžys

1 diena (2019.09.29).
07.00 val. išvykstame iš Vilniaus.

07.30 val. išvykimas iš Alytaus (Naujosios autobusų stoties
automobilių stovėjimo a. )
08.30 val Kaunas (Kauno pilis, automobilių stovėjimo a.)

Kelionė į Rygą. Įvažiavę į Rygą, sustosime senamiestyje, prie Dauguvos. Aplankysime milžino Kristoforo su vaiku ant pečių skulptūrą. Gido lydimi, praeisime Rygos senamiesčio gatvelėmis, pasigrožėsime viduramžio architektūros statiniais: Rygos pilis, „Trys broliai“ (pastatai), Švedų vartai, „Katės namas“, „Juodagalvių riterių namas“. Senamiestyje gausu bažnyčių: Domo katedra, Šv. Petro, Šv. Jokūbo bažnyčios.

Registracija į laivą ir 17.30 val. (Latvijos laiku) kruiziniu laivu Isabelle išplaukiame į Stokholmą.

Ypatinga programa, skirta senjorams. Pasirūpinsime, jog šio kruizo metu netrūktų populiarių lietuviškų dainų. Visi kartu šoksime tautinius šokius ir smagiai leisime laiką. Jūsų lauks įvairios staigmenos, žaidimai bei viktorinos. Vakarinėje programos dalyje galėsite mėgautis įsimintina šou programa.

Pageidaujantys gali užsisakyti (papildomai) švediško stalo vakarienę. Nakvynė pasirinktos klasės laivo kajutėse.

Nakvynė laive – pasirinktos klasės kajutėse.

2 diena (2019.09.30). Pusryčiai laive. Ryte 10.30 val. (Švedijos laiku) laivas atplaukia į Stokholmą – vieną įdomiausių didmiesčių, pastatytą ant 14 -os salų. Apžvalginė ekskursija autobusu po Stokholmą: karališkasis dramos teatras, karališkieji rūmai, senoji Stokholmo katedra, senamiesčio (Gamla Stan) siauros ir jaukios gatvelės, Riterių bažnyčia, kur palaidoti Švedijos monarchai, Parlamentas, miesto Rotušė (čia kasmet vyksta banketas, įteikus Nobelio premijas). Aplankysite „Vaza“ muziejų*, kuriame eksponuojamas didingas, iš jūros dugno iškeltas 17a. karališkasis karo laivas, jūros dugne išgulėjęs net 333 metus.

17.00 val. (Švedijos laiku) išplaukiame iš Stokholmo. Po turiningos dienos atsigauti galite saunos centre, dalyvauti vakaro pramoginėje – poilsinėje programoje, prisijungti prie žaidimų, viktorinų, laimėti nuostabias dovanas ir „Tallink“ kelioninius dovanų kuponus. Galėsite mėgautis gyva ir disko muzika, karaoke ir didžiąja šou programa. Nakvynė laivo kajutėse.

3 diena (2019.10.01). 11.00 val. (Latvijos laiku) atplaukiame į Rygą. Vykstame į IKŠKILĘ. Čia apsukrus latvis įsuko unikalaus beržų sulos verslą, įkūrė “SULOS NAMUS”. Apžiūrėsime ir Vapasiklausysime pasakojimo apie beržų sulos naudą sveikatai. Degustuosime viską kas “Sulos namuose” gaminama iš beržų sulos (5 gėrimai – 6 Eur /žm). Čia pat lauktuvėms galėsime įsigyti beržų sulos ir net paties šeimininko išrastą, patentuotą sulos leidimo aparatą..

Vykstame į Lietuvą.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
*Kelionė patogiu autobusu Vilnius– Ryga – Stokholmas – Ryga – Vilnius.
*Kelionės vadovo paslauga, ekskursinė programa Rygoje, Stokholme.
*Kelto bilietai Ryga- Stokholmas- Ryga.
*2 nakvynės „B“ klasės 4- vietėse kajutėse (5,6 denis, vidinės, be lango, lovos viena virš kitos) su 1 pusryčiais.

Priemokos (pageidaujant):
*Nakvynė B klasės 3-vietėje kajutėje – 9 €/žm.
*Nakvynė B klasės 2- vietėje kajutėje – 27 €/žm.
*Nakvynė A klasės (išorinės, su langu) 4-vietėje kajutėje – 12 €/žm.
*Nakvynė A klasės (išorinės, su langu) 3-vietėje kajutėje – 28 €/žm.
*Nakvynė A klasės (išorinės, su langu) 2-vietėje kajutėje –40 €/žm.

Bilietai į mokamus objektus:
*Vaza muziejus 150 SEK;
*Sulos namai Ikškilėje – 6 €/asm.

Papildomos išlaidos (pageidaujant):
*Medicininių išlaidų draudimas (pageidaujant) – 3 € (asm. iki 65 m.), – 6 € (asm. 65 – 75 m.);
*Asmeninės išlaidos;
*Pusryčiai (papildomai, 1 vnt.)- 12 €/ asm.;
*Vakarienė (papildomai, 1 vnt.)- 34 €/ asm.

Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos išduoto pažymėjimo Nr. 12510. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas. Nr. KOF001230 (BTA draudimas).

Rudeniškas Kaliningradas – Svetlogorskas (iš Kauno, Alytaus)

1 diena.
Labai anksti ryte išvyksime iš Kauno, Alytaus. Atvykus į Kybartus ir atlikus sienos kirtimo formalumus, keliausime link Kaliningrado. Pasiekus Karaliaučių, leisimės į apžvalginę ekskursiją autobusu. Pamatysime Zakaimio, Karališkuosius ir Rosgarteno vartus, gatvę, vadinamą „Litovskij val“, taip pat karo nenuniokotus „miesto-sodo“ rajonus – Amalenau, Marauenhofą, Hufeną. Šiuose kvartaluose stūkso senovinės, vokiško stiliaus vilos, užsienio šalių atstovybės, plyti Karališkieji tvenkiniai ir miesto parkai. Sustosime papietauti, čia turėsime galimybę išbandyti ypatingus rusiškus koldūnus. Kelionę tęsime pėsčiomis po miesto centrą.  Apžiūrėsime paminklą šiuolaikinės vokiečių literatūros pradininkui, istorikui, poetui, dramaturgui F. Šileriui, Triumfo koloną, stačiatikių Katedrą bei garsųjį miesto turgų. Toliau ekskursiją tęsime autobusu, važiuosime link miesto antisimboliu vadinamų Tarybų rūmų, kuriuos vietiniai dažnai vadina „palaidotu robotu“. Aplankysime Lietuvių skverą ir lituanisto L.Rėzos paminklą. Keliausime į Pasaulinio vandenyno muziejaus kompleksą* – tai vienas iš įdomiausių miesto lankytinų objektų! Pasigrožėsime jūrų gyventojais dideliuose akvariumuose, apžiūrėsime įspūdingą povandeninį laivą B413, išsiaiškinsime kokio muziejuje eksponuojamo gyvūno skeletas yra didžiausias pasaulyje bei ištyrinėsime laivus – pasijusime tikrais jūreiviais! Po apsilankymo muziejuje, pasivaikščiosime po Knypavos salą ir Žvejų kaimą, užsuksime į XIV a. gotikinę Katedrą, ir, esant galimybei, pasiklausysime vargonų koncerto*. Toliau keliausime aplankyti garsiojo filosofijos pradininko E.Kanto mauzoliejų bei visai neseniai atstatytą Didžiąją sinagogą. Laisvas laikas vakare, nakvynė viešbutyje.

2 diena.
Papusryčiavę viešbutyje vyksime prie jūros. Svetlogorskas (Raušiai) – ištaigingiausias krašto kurortas su stačiausiais jūros krantais, išlikusiomis prieškario vilomis ir naujaisiais Koncertų rūmais. Vietiniai šį miestą dažnai lygina su Palanga ir kitais Europos kurortais. Prieš karą čia mėgo lankytis daugybė vokiečių, todėl Svetlogorską puošia gražūs vasarnamiai bei įvairi augmenija – besididžiuojantys vietiniai savo kraštą dažnai vadina botanikos sodu. Toliau vyksime į nacionalinio parko „Kuršių nerija“ rusiškąją dalį*. „Kuršių nerija“ driekiasi apie 98 km, o iš jų, 48 km priklauso Kaliningradui. Kino kadrus primenančios įspūdingos kopos, paplūdimiai ir išskirtinis, šokantis miškas. Ši unikali vandens, vėjo ir žmogaus sukurta vietovė įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą sužavi kiekvieną keliautoją. Išvykos metu sužinosime kodėl šios vietovės yra pavadintos Karališkuoju ir „šokančiu“ mišku, kur slepiasi Gulbės ežeriukas ir kur skaniausios rūkytos marių žuvys. Rusiškoje „Kuršių nerijos“ dalyje pamatysime ir aukščiausią šios vietovės smėlio kalną, pavadintą žymaus miškininko F. Efo vardu. Kirsime valstybinę sieną ir per Nidą bei Klaipėdą vėlai vakare grįšime namo.

Kelionės kaina 89Eur/asm

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:
Kelionė patogiu autobusu;
1 nakvynė su pusryčiais viešbutyje;
Ekskursinė programa;
Kelionės vadovo paslauga;
Ekologiniai mokesčiai, kelto išlaidos.

Į  kelionės kainą neįskaičiuota:
Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu (3 EUR, virš 65m – 6EUR) PRIVALOMAS (būtina užsisakyti iš anksto arba rūpinatės patys)

El. vizos forminimas 5Eur (galite pildyti patys nemokamai http://electronic-visa.kdmid.ru/klgd_home.html) El.vizoms forminti reikia paso kopijų, skaitmeninės dokumentinės nuotraukos (3.5×4,5, 70proc veido, spalvota, baltame fone) bei kitų duomenų.

Lankomų objektų, vietinių gidų paslaugos (apie 1700-1800Rub)

 

Pastabos:
Keliaujantiems į Kaliningrado sritį viza nereikalinga, tačiau reikalingas leidimas ir PASAS galiojantis ne mažiau 6mėn nuo kelionės pabaigos (asmens tapatybės kortelė negalioja);
Vykstant beviziu rėžimu, muitinės ir pasienio tarnybos procedūros vyksta standartiškai kaip ir su viza.
Kelionių organizatorius už pasienio tarnybos darbą neatsako..
Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis;
Vietinis gidas– rusų kalba;
Muziejuose, bažnyčiose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda;

Gražiausia Meilės Istorija – Baletas “Gulbių ežeras “ ir Rygos senamiestis išvykimas iš Klaipėdos

Kelionės data 2019.08.25 d (sekmadienis)
Kelionės kaina 25 € /1 asm + 9 € bilietas į baletą.

09.30val Išvykimas iš Klaipėdos nuo PC „Akropolis“ aikštelės. Galimi išvykimai iš Gargždų, Kretingos, Plungės, Telšių, Šiaulių.
Kelionė į Rygą.

Pradžioje apžvelgsime Rygą nuo vieno aukščiausio Rygoje pastato – Latvijos Mokslų Akademijos apžvalgos aikštelės (Akademijos laukums 1, Ryga). Apžvalgos aikštelė yra 65 m aukštyje. Iš apžvalgos aikštelės apžvelgsime Rygą.*
Senoji Ryga yra istorinis ir geografinis Rygos centras dešiniajame Dauguvos krante. Senovine senamiesčio aura galima mėgautis siaurose gatvelėse.
Jame yra unikalūs gyvenamųjų namų kompleksai ir sakraliniai pastatai – Rygos katedra,kurios statyba prasidėjo XIII a., gotikinė Šv. Petro bažnyčia, Šv. Jokūbo katedra, kurioje yra Romoskatalikų bažnyčios kardinolo rezidencija, Šv. Juro bažnyčia, vadinta Baltąja akmenine pilimi,gražioji Senosios Rygos sinagoga, Šv. Dvasios konvento kiemas, gyvenamųjų namų kompleksas „Trys broliai“, Rygos pilis ir kt. Viduramžiais Ryga buvo galingas Hanzos sąjungos, vienijusios Baltijos regiono ir Šiaurės Vokietijos pirklius, uostamiestis. Hanzos
epochą primena istorinės Didžioji ir Mažoji gildijos, taip pat rekonstruoti Melngalvių rūmai. Šiuos pastatus anuomet augančiame mieste pastatė amatininkų ir menininkų gildijos. Senoji Ryga – tai architektūros ir senovės šedevras. Apie tai kaip kūrėsi miestas, kokie svarbūs įvykiai turėjo reikšmės miesto plėtrai ir dar daug įdomaus papasakos gidas.
Vėliau nusikelsime“ į 18 amžių ir jausdami šio amžiaus atmosferą,  degustuosime žymųjį Rygos juodą balzamą. Balzamo gardžio pagrindas yra mišinys iš 24 skirtingų ingredientų (žiedų,pumpurų, sulčių, šaknelių, aliejų, uogų). Ingredientų pavyzdžiai – liepžiedžiai, beržų pumpurai, Peru balzaminis aliejus, konjakas, avietės, mėlynės, bruknės, imbieras, natūralus medus.
Gėrimas gaminamas ąžuolo statinėse. Pardavinėjamas rankų darbo keraminiuose buteliuose. Juodo balzamo kokybė per daugelį metų patvirtinta tarptautinių mugių medaliais (virš 30). Rygos juodasis balzamas naudojamas liaudies medicinoje kaip priemonė nuo persišaldymo ir virškinimo problemų.
Pagal legendą imperatorė Jekaterina, lankiusi Latviją ir vizito metu susirgusi, pasveiko gydoma juoduoju balzamu. Laisvas laikas.

19.00val Rygos Operos teatre žiūrėsime baletą “Gulbių ežeras”.
Po spektaklio kelionė į namus.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

Transportas
Kelionės vadovas ,ekskursinė programa
Kelionės organizavimas

Papildomos išlaidos:
Mokamiems objektams reikia turėti ~ 17 Eur

Pastaba.Lankomų objektų skaičius, eiliškumas gali keistis.

Vykstantys į Latviją – nepamirškite asmens dokumento: paso arba tapatybės kortelės.

Senelio Šalčio rezidencija Belovežo girioje – Brestas (kelionės vadove Laima Filomena)

1 diena. Išvykimas apie 1val. iš Klaipėdos (pc Akropolis), galimi sustojimai Gargžduose, Kryžkalnyje, Kaune, Alytuje ar kitose sutartose vietose. Kelionė autobusu per Lenkiją. Siena kertama Terespolio punkte. Brestas – miestas pietvakarių Baltarusijoje, įsikūręs Bugo ir Muchaveco upių santakoje. Senovinis Bresto miestas kadaise buvo glaudžiai susijęs su Lietuva, kai buvo prijungtas prie LDK. Tuomet šis miestas buvo vadinamas Lietuvos Brasta. Atvykus, esant galimybei, pietūs Pit Stop restorane prekybos centre KORONA (vulica Maskoŭskaja 210, dirba nuo 9.00-2.00. Pietų kaina nuo 3 iki 6 Eur). Ekskursijos po miestą metu lankoma  XIX a. viduryje pastatyta galinga Bresto tvirtovė. Tvirtovė nuo seno buvo svarbus strateginis objektas. Bresto tvirtovė išgarsėjo per II Pasaulinį karą po to, kai nedidelės Raudonosios armijos gynėjų pajėgos sugebėjo pasipriešinti visomis prasmėmis pajėgesniam priešui – Nacistinės Vokietijos kariuomenei. Bresto tvirtovė iki šiol yra sovietinio pasipriešinimo simbolis Didžiajame Tėvynės kare ir pats žinomiausias šio karo pradžios epizodas. Šiuo metu tvirtovės kompleksą sudaro įtvirtinimai, pastatai, paminklai ir garnizono cerkvė. Bresto centre – pėsčiųjų gatvė Sovietskaja, kurioje kiekvieną vakarą žibintininkas uždega, žymaus rašytojo Gogolio apsakymų motyvais sukurtus, gatvių žibintus. Nakvynė viešbutyje BUG (viešbutis pačiame Bresto centre, kažkada buvęs tarybinis viešbutis).

2 diena. Pusryčiai. Važiuojam į miestelį Kamenecas, kur yra 13 amžiaus unikalus architektūros paminklas  Kameneco bokštas*. Vykstame į Belovežo girios nacionalinį parką* – vieną iš labiausiai tituluotų nacionalinių parkų pasaulyje, kuris įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, kaip didžiausias reliktinis lygumų miškas. Nuo neatmenamų laikų Belovežo girioje medžiojo Kijevo ir Lietuvos kunigaikščiai, Lenkijos karaliai, Rusijos carai, o dabar vienas labiausiai lankomas turistinis objektas Baltarusijoje. Lankomės Senio Šalčio rezidencijoje*. Jos vartus saugo du ištikimi ąžuoliniai riteriai. Mediniai namukai, pasakų personažai (nuo Senio Šalčio ir jo dukros Žiemos bei jos seserų iki zuikių ir besmegenių), kurie pasiskirstę po visą kaimelio teritoriją kvies dalyvauti programoje: prie pasakų malūnų palikti visus blogus savo darbus, kurie bus sumalti į miltus, prie ryškiaspalvės karuselės – pašokti ir padainuoti kartu su viena iš Senelio dukrų, o perėjus 97 rastų tiltą – sugalvoti 97 norus. Pageidaujantys gali papietauti. Vėliau lankomi Laukinių gyvūnų voljerai*, užimantys 20 ha plotą, kur yra unikali  galimybė pamatyti stumbrus, laukinius šernus, elnius ir briedžius, taip pat lūšis, stručius, vilkus ir ruduosius lokius.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
·    Kelionė patogiu autobusu,
·    1 nakvynė viešbutyje, dviviečiuose kambariuose su pusryčiais
·    Kelionės vadovo – gido paslaugos,
·    Kelionės dokumentų sutvarkymas;

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

  • Bevizis leidimas įvažiuoti į Baltarusiją 5Eur (privalomas, daromas agentūroje „Alvaturas“)
  • Medicininių išlaidų draudimas 3Eur (privalomas, daromas agentūroje „Alvaturas“)
  • Lankomiems objektams turėti apie 20Eur

 

Pastaba: vykstant į Baltarusiją būtinas pasas (asmens tapatybės kortelė netinka), galiojantis ne trumpiau 3 mėn nuo kelionės pabaigos. Paso kopiją būtina atsiųsti, kad padarytume leidimą įvažiuoti.

 

Žavus, stebinantis, europietiškas Lvovas – Jogailaičių pėdsakai Liubline

2019 m. lapkričio 01 d.

2019 m.lapkričio 01 d. (iš ketvirtadienio  į penktadienį)
02.00 val. naktį išvykstame iš Klaipėdos. 02.15 iš Gargždų. Galimas sustojimas autostrados sutartoje vietoje. Kelionė per Lietuvą, su trumpais sustojimais numatytose degalinėse. Sustojimas pietų pertraukai – apie 1 – 1,20 val. Kelionės per Lenkiją metu, lydintis grupę asmuo papasakos apie lenkų tradicijas, įdomias lankytinas vietas, Lietuvos-Lenkijos bendrą istoriją.

Vykstame į vieną gražiausių visoje Europoje miestą, įtrauktą į UNESCO paveldo sąrašą – Lvovą. Kelionės trukmė su trumpais sustojimais, pasienio formalumų įforminimu (vidutiniškai apie 2 val, bet būna ir ilgiau) apie 15 val (kai pasienyje užtrunkama 2 val). Todėl pasirūpinkite užkandžiais. O atvykę pasistipriname tradiciniais ukrainietiškais barkščiais bei virtiniais. Pasidedame daiktus viešbutyje ir keliaujame susipažinti su „Mistiniu Lvovu“.  Ekskursija sukurta pagal Lvovo kroniką, vedama tik prietemoje arba tamsoje. Dalyviai turės žibintuvėlius. Turo metu skambės viduramžių muzika, o vadovas bus apsirengęs viduramžių kostiumu. Ekskursijos metu išgirsite 1) legendą apie tai, kaip liūto simbolis atsirado miesto herbe; 2) miltelių bokšto vado legenda;  3) Moldovos princo Tomsha legenda. Miniatūra vaidinama stačiatikių bažnyčios kieme. Legenda pasakoja, kaip princas buvo nužudytas. Rinkos aikštėje – princui nukirto galvą ir palaidojo pagal papročius, kaip viduramžiais buvo įprasta po bažnyčia. Praėjus 300 metų, Lvovo šventyklų požeminės kapinės buvo valomos ruošiantis artėjančiom epidemijoms. Vienuoliai atidarė princo karstą, tačiau kūno ten nebuvo! Tik brangūs drabužiai su rubino sagomis, kuriais princas buvo palaidotas. 4) Istorija apie Vladą Tepešo Dragulą, labiau žinomu pavadinimu „Drakula“. Saugomas buvusiame „Royal Arsenal“– viename iš valstybės archyvo filialų. 5) Legenda apie Lvovo vykdytoją (jo gyvenamoji vieta buvo viduramžių miesto teritorijoje – vienas iš gynybinių bokštų įtvirtinimo sistemoje), dabar tai yra Arsenalo muziejus – istorijos muziejaus filialas. Legenda pasakoja, kaip Vykdytojas prarado savo kardą ir kas iš to išėjo.  Pasibaigus ekskursijai su visais aktoriais bus galima nusifotografuoti.

Nakvynė viešbutyje.

2019 m. lapkričio 02 d.

Pusryčiaujame ir šią dieną skiriame Lvovo senamiesčio pažinimui.  Aplankysime XVI amžiuje įkurtas ir prieš dvi dešimtis istoriniu-memorialiniu draustiniu paskelbtas Lichačiovo kapines. Jose palaidoti žymiausi Ukrainos rašytojai, pavyzdžiui Ivanas Franko, skulptoriai, menininkai, visuomenės veikėjai.

Pagal galimybę užeisime į barokinę Šv. Jurgio katedrą, ji svarbi tuo, kad čia 1700 m. buvo paskelbtas Lvovo stačiatikių dvasininkijos sutikimas pripažinti Vatikano viršenybę ir viena gražiausių Lvovo bažnyčių. Apžiūrėsime didingus miesto statinius – rotušę, gausybę katalikų, stačiatikių, unitų, armėnų maldos namų, Operos ir baleto teatrą, ….. Pasivaikščiosime jaukiomis senamiesčio gatvelėmis, alsuojančiomis senojo miesto dvasia, apsilankysime pagrindinėje Lvovo aikštėje. Lvovas garsėja kava dar nuo Austrijos– Vengrijos imperijos laikų, kai XVIII a. pabaigoje austrai čia atidarė daugybę kavinukių. Lvoviečiai negalėjo joms atsispirti, ir nuo tada regione ėmė sklisti kalbos apie išskirtinę Lvovo kavą ir lvoviečių priklausomybę nuo jos. Kavinukės, restoranai, užeigos – kiekvienam pagal skonį, pomėgį ir galimybes. Kita legenda – kad Lvovo šokoladas ypatingas, užsuksime į šokolado fabrikėlį miesto centre ir nusipirksime lauktuvių-saldumynų. Šokolado gaminiai atrodo tikrai įspūdingai – tarsi mažos skulptūros.

Pietausime vienoje iš populiariausių kavinių Lvove –  „Kryivka”. Prie įėjimo Jus pasitiks „partizanas“, kuriam reikės pasakyti slaptažodį „Slava Ukraine“ (Šlovė Ukrainai), išgerti stikliuką jų naminio gėrimo ir tik tada galėsite užeiti į šį restoraną. Patalpos įrengtos partizanų bunkerio (1942-1953 m. tokie veikė Vakarų Ukrainoje) stiliumi.

Po ekskursijos pagal galimybę laisvas laikas.

Vakare grožėsimės opera arba baletu Lvovo operos ir baleto teatre – tai  prabanga alsuojantis statinys, kurio ne tik išorė, bet ir vidus su baroko ir renesanso pėdsakais atims žadą

Nakvynė viešbutyje.

2019 m. lapkričio 03 d.

Papusryčiaujame, atsisveikiname su svetinguoju Lvovu ir vykstame link Lietuvos. Pakeliui trumpam stabtelsime Liubline. Miestas įkurtas jau XII a. ir daug metų buvo prekybinių kelių tarp Rytų Europos iki Pabaltijo sankirta. Miestas labai turtingas kultūra, įvairių epochų architektūra. Ekskursijos metu apžiūrėsime gynybinę miesto sieną, Karališkuosius tribunolo rūmus ir aikštę, miesto katedrą. Lietuvos aikštėje pastatytas paminklas Liublino unijai, ją pasirašius buvo sudaryta nauja valstybė – Lietuvos-Lenkijos Tautų Respublika. Miesto simbolis – Krokuvos vartai, nuo kurių atsiveria nuostabus vaizdas į didingą senamiestį. Ekskursijos trukmė apie 1-1,5 val., priklausys nuo to kiek laiko užtruksime Ukrainos-Lenkijos pasienyje.

Į kelionės kainą įskaičiuota :
*Transportas -turistinės klasės autobusas
*Kelionės vadovo paslauga
*2 nakvynės viešbutyje Lvove su pusryčiais
*Kelionės organizavimas

Papildomos išlaidos kelionėje
*Kelionė per Lenkija :pavalgymas 10-40PLN,higienos reikmėms -5PLN
*Lvovas Operos ir Baleto teatras. Bilietas į operą 300-400UAH (būtina užsisakyti iš anksto)
Papildomiems mokamiems objektams : ~ 30€ – 35€ asmeniui.
*Sveikatos draudimas kelionei apie 4 € (pageidaujantiems)
*Papildomos išlaidos smeninėms reikmėms

1Eur -4 PLN, 1 Eur apie 30grivinų

Vykstant į Ukrainą būtinas pasas, asmens tapatybės kortelė netinka!

Pastaba. Lankomų objektų skaičius ir eiliškumas bei jų kainos gali keistis. Lydintis kelionės vadovas ekskursijų muziejuose neveda.

Rudeniškas Kaliningradas – Svetlogorskas (kelionės vadovė Laima-Filomena)

1 diena. 6val išvykstate iš Klaipėdos. Kelionė per Lietuvą, Rusiją. Vykstame per Lietuvos teritoriją į Kaliningradą. Pasienio formalumai. Vos už kelių dešimčių kilometrų nuo sienos trumpai stabtelime apžiūrėti įspūdingo dydžio Efo kopą, pasiglemžusią žvejų kaimelį. Smėlis buvo pragaištingas ir ne vienam keliautojui, panorusiam pėstute keliauti per kopą. Trumpai stabtelime prie „šokančio miško“. Kuršių Nerijoje, Rusijos teritorijoje, netoli Rasytės gyvenvietės, esantis pušynas užduoda labai keistų mįslių. Jame augančių medžių kamienai yra labai keistos formos – palinkę į skirtingas puses, o paukščių ar žvėrių šiame miške taip pat mažai. Yra įvairiausių versijų, kodėl pušys auga būtent taip. Šiuo mišku domisi daugybė mokslininkų. O mistika tikintys žmonės sako, kad tai teigiamos ir neigiamos energijos susikirtimo taškas, kiti – kaltina piktąsias dvasias.
Vykstame į į Riaušius (Svetlogorską) – garsųjį Kaliningrado kurortą, sovietmečiu itin mėgtą aukštų Rusijos valdininkų, stebinantį prieškario garsių asmenybių vilomis, stačiais Baltijos jūros krantais. Pasivaikščiojimas pajūrio pakrante.

Toliau vyksime . Palmininkų (Jantarnyj) miestelį, kurio apylinkėse glūdi virš 90% viso pasaulio gintaro išteklių. Apžiūrite gintaro gavybos pradininko M. Bekerio sodybą, bažnyčią M. Bekerio padovanotą šachtininkams, paminklą holokausto aukoms, pajūrio promenadą, *apžvalgos aikštelė į gintaro kasyklas. Aplankote unikalų *Jantarnyj pilies muziejų, kuriame susipažinsite su gintaro gavyba ir apdirbimu, miestelio istorija, apžiūrite gintaro dirbinius, antikvarinių indų ekspozicijas, kankinimų kamerą, kurioje buvo kalinami gintaro vagys.
Atvykstate į Karaliaučių – Prūsų–Sembų krašto sostinę, ilgus amžius vadintą Kionegsbergo pavadinimu. Lietuviams bene svarbiausia istorinė žinia apie šį miestą tai, kad čia 1547 m. atspausdinta pirmoji lietuviška knyga – Martyno Mažvydo „Katekizmas“. Miesto istorija buvusi tikrai labai nerami. Ilgus metus tai buvo miestas tvirtovė, su galinga įtvirtinimų sistema. Vakare grožėdamiesi Karaliaučiaus vaizdais *plaukiate laivu Priegliaus upe. Nakvynė viešbutyje Karaliaučiuje.

2 diena. Pusryčiai. Tęsiate įsimintiną ekskursiją po Karaliaučių: pirmosios, XIII a pastatytos, prūsų pilies „Tvangstės“ liekanos; didingai miesto vartai; XVIII – XX a. miesto gynybinių įtvirtinimų sistema lietuvių rankomis supiltas pylimas – „Litovskij Val“. Esant galimybei aplankome „Pasaulinio vandenyno“ muziejų, kuriame galite aplankyti kelis iš čia eksponuojamų 5 laivų (aplankysime 1 ar 2 iš jų, kitus galėsite aplankyti laisvo laiko metu): *povandeninį laivą B 413; *plaukiojantį švyturį; unikalų *žvejybinį laivą; kosmoso tyrimams naudotą ir vienintelį pasaulyje muziejumi paverstą *laivą „Cosmonaut Viktor Patsayev“; vandenynų tyrimų laivą „Vityaz“*, kuriuo buvo ne tik išmatuotas Marianų įdubos gylis, bet atlikta ir daug kitų pasaulinės reikšmės atradimų. Pieš išvažiuodami Lietuvos link aplankote  Imanuelio Kanto salą, kurioje palaidotas garsus filosofijos pradininkas ir XIV a. gotikinę Karaliaučiaus katedrą, kurioje, esant galimybei, klausotės užburiančio *vargonų koncerto.
Apie 20-21 val. kertate Lietuvos Respublikos valstybinę sieną.

 

Kelionės kaina 89Eur/asm

Į kelionės kainą įskaičiuota:
Kelionė patogiu autobusu;
1 nakvynė su pusryčiais viešbutyje;
Ekskursinė programa;
Kelionės vadovo paslauga;
Ekologiniai mokesčiai, kelto išlaidos.

Į  kelionės kainą neįskaičiuota:
Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu (3 EUR, virš 65m – 6EUR) PRIVALOMAS (būtina užsisakyti iš anksto arba rūpinatės patys)

El. vizos forminimas 5Eur (galite pildyti patys nemokamai http://electronic-visa.kdmid.ru/klgd_home.html) El.vizoms forminti reikia paso kopijų, skaitmeninės dokumentinės nuotraukos (3.5×4,5, 70proc veido, spalvota, baltame fone) bei kitų duomenų.

Lankomų objektų, vietinių gidų paslaugos (apie 1700-1800Rub)

 

Pastabos:
Keliaujantiems į Kaliningrado sritį viza nereikalinga, tačiau reikalingas leidimas-el.viza ir PASAS galiojantis ne mažiau 6mėn nuo kelionės pabaigos (asmens tapatybės kortelė negalioja);
Vykstant beviziu rėžimu, muitinės ir pasienio tarnybos procedūros vyksta standartiškai kaip ir su viza.
Kelionių organizatorius už pasienio tarnybos darbą neatsako..
Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis;
Vietinis gidas– rusų kalba;
Muziejuose, bažnyčiose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda;

Žymiausios kalėdinės mugės Vokietijoje: Dresdenas – Niurnbergas

1 diena. Anksti ryte išvykstate iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją. Nakvynė viešbutyje Lenkijos- Vokietijos pasienyje.

2 diena. Pusryčiai. Atvykstate į vieną gražiausių Vokietijos miestų – Drezdeną. Apžvalginė ekskursija po miestą: pasivaikštote Briulio terasa, kitaip vadinama „Europos balkonu“, nuo kurios atsiveria nuostabus Elbės vaizdas, renesansiniai Karališkieji rūmai su Karališkąja šeimos koplyčia, vienas pagrindinių miesto simbolių – Saksonijos valstybinis teatras, kuriame vyko daug pasaulinių premjerų, teatro aikštė, Garsioji Zemperio Opera, baroko šedevras – Cvingerio rūmai su meno galerija, įsikūrę tarp dviejų buvusių miesto sienų, Porceliano ekspozicija, barokinė Nimfų maudykla. Vaikščiodami po Dresdeno senamiestį, aplankysime didingąją, antram gyvenimui prisikėlusią Dievo Motinos katedrą, pakilsime į 67 m aukštyje esančią apžvalgos aikštelę*, iš kurios pasigėrėsime miesto panorama. Drezdeno kalėdinės mugės lankymas  (www. striezel-markt.de). Vykstame į viešbutį link Niurnbergo.

3 diena. Po pusryčių vykstame į Niunbergą. Tai senos šventosios Romos imperijos sostinė. Ekskursijos metu susipažinsime su miestu: aplankysime Imperatoriškąją pilį*, pilies kiemelius, grožėsimės senojo miesto panorama nuo pilies sienų, nusileisime kreivomis gatvelėmis nuo pilies kalvos į senąjį miestą, aplankysime garsiojo dailininko A.Diurerio namą. Apsilankysime Turgaus aikštėje, kurioje jau šurmuliuos „Kūdikėlio Kristaus” adventinė mugė, kurios istorija siekia daugiau nei 500 metų.  Gardumynų mėgėjai gali įsigyti Niurnbergo meduolių „Lebkuchen“, parduodamų spalvingose dėžutėse. Kalėdinės mugės lankymas – susigundote paragauti keptų labai mažų Niurnbergo dešrelių, kurios kepamomis tiesiog gatvėje, išpuoštuose nameliuose prekybininkai siūlo įvairiausių rankdarbių, gomurį džiugina kalėdiniai sausainiai, karštas vynas ir įvairių regionų tradiciniai patiekalai, skamba šventinės chorų giesmės ir pučiamųjų orkestrų muzika. (www.christkindlesmarkt.de). Romantiškiau nebūna! Galėsite aplankyti žaislų muziejų*, kuris yra vienas didžiausių ir įspūdingiausių Europoje. O kur dar turgaus aikštės įžymybės – Rotušė, Dievo Motinos, Šv. Sebaldo ir Šv. Laurenco bažnyčios, amatininkų kvartalas, seniausia Niurnbergo užeiga „Dešrelių namai”, kur galėsite paragauti bavariškų dešrelių ir šviesaus alaus. Laisvas laikas, kurio metu pasiduosite kalėdinio šurmulio magijai. Nakvynė prie Prahos.

4 diena. Pusryčiai. Kelionė namo.

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
Kelionė autobusu.
3 nakvynės su pusryčiais viešbutyje.
Ekskursinė programa.
Kelionės vadovo paslaugos. Kelionės dokumentų sutvarkymas.

PASTABOS: Mokamiems objektams reikia turėti ~30 eurų.
Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti. Muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda.

Černobylis: kraują stingdanti kelionė į praeitį. Miestas vaiduoklis – Pripetė

1 diena. 00:15val išvykimas iš Klaipėdos, Kauno, Alytaus. Lietuvos Lenkijos keliais vykstame link Ukrainos.  Pasienio formalumai. Atykstame į Rivną, Rivnės miestas (Ukraina) yra gražus ir senovinis. Jis visada turėjo palankią geografinę padėtį. Štai kodėl istorijos metu jis pakartotinai praėjo iš rankų į rankas. Po mongolų invazijos ir Galisijos-Volynės kunigaikštystės suskaidymo miestas persikėlė į Didžiąją Lietuvos kunigaikštystę. 1793 m. Jis tapo Rusijos imperijos dalimi, o 1941 m. Vokiečiai pasirinko  kaip savo centrą Ukrainoje. Po Ukrainos nepriklausomybės paskelbimo Rivne tapo regioniniu centru. Miestas jaukus ir įdomus. Pageidaujantys vakare savarankiškai pasivaikšto po Rivną. Nakvynė viešbutyje.

2 diena. Pusryčiai. Po pusryčių vykstame į Kijevą – Ukrainos sostinę. Čia mus pasitiks vietinis gidas ir keliausime į pažintinę ekskursiją. Aplankysime: Taraso Ševčenkos universitetą; Operos teatrą; vieną iš seniausių Kijevo statinių – Aukso vartus (XI a.). Lankysimės Kijevo Rusios lopšyje – dvasiniame centre, kur susipažinsime su Aukštutiniu miestu. Čia mūsų lauks Šv. Sofijos soboras (UNESCO pasaulio kultūros paveldas) – stačiatikių religijos lopšys ir vienas svarbiausių bei seniausių soborų pasaulyje; Šv. Mikalojaus soboras ir vienuolynas, kurio architektūroje dominuoja melsva spalva ir auksiniai kupolai; Mikalojaus aikštė ir paminklas kunigaikštienei Olgai; baroko stiliaus Šv. Andrėjaus cerkvė; Nepriklausomybės aikštė – Maidanas, čia 2004 m. kilo Oranžinė revoliucija bei 2013 m. Euromaidano judėjimas. Išskirtinis objektas aikštėje – Nepriklausomybės paminklas. Pasivaikščiosime seniausia ir viena iš labiausiai turistų lankomų Kijevo gatvių „Andrejevski Spusk“. Pasigrožėsime miesto panorama, įsigysime suvenyrų. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje. 

3 diena. Ankstyvi pusryčiai. Andrenalino kupina diena –  praeities tyrinėjimas Černobylio teritorijoje. Visos dienos išvyka – ekskursija į Černobylio teritoriją. Po pusryčių jus paims autobusas su vietiniu gidu ir vyksite į Černobylį. Iki Černobylio ~ 135 km. Maršruto aprašymas:
–    Atvykimas į Černobylio rajoną;
–    Įvažiavimas į 30 km zoną: kontrolės postas „Ditatki“ (dokumentų patikra ir patekimas į zoną);
–    Išlikusių pastatų apžiūrėjimas gyvenvietėje  Zaliesia ir beveik visiškai palaidotas Kopači kaimas;
–    Įvažiavimas į 10 km zoną: kontrolės postas „Leliov“;
–    Miestas vaiduoklis Pripetė, paliktas gyventojų daugiau nei prieš 30 metų. Prieš sprogimą Pripetės miestas buvo pavyzdinis, čia gyveno absoliuti dauguma Černobylio atominės jėgainės darbuotojų. Vos per naktį miestas tapo tikrų tikriausiu košmaru – visi žmonės iš čia pabėgo, be galimybės kada nors grįžti namo. Visiems Pripetės gyventojams buvo pažadėta, jog evakuacija yra tik laikina ir jie galės grįžti namo po savaitės ar dviejų. Žinoma, taip neįvyko, o miestas liko pasmerktas tūkstančiams metų vienatvės. Pamatysime apžvalgos ratą, vaikų darželį ir mokyklą, miesto baseiną, prieplauką su užtvindytu molu, policijos nuovadą ir izoliatorius, miesto Vykdomąjį komitetą, kuriame buvo pirmoji avarijos padarinių likvidavimo būstinė, viešbutį „Poliesia“, kuriame buvo malūnsparnių stebėjimo punktas. Malūnsparniai atliko operacijas virš ketvirto reaktoriaus įvykus katastrofai.
–    Pietūs Černobylio Atominės elektrinės valgykloje;
–   Ketvirtasis reaktorius;
–    Slaptasis objektas – radiolokacinė antena Duga – 2, maždaug 1 km ilgio ir 150 m aukščio šaltojo karo statinys;
–    Černobylio miestas, kuriame ekskursija vyks pėsčiomis ir apžiūrėsite miestą, techniką ir robotus dalyvavusius avarijos likvidavimo darbuose.
Vakare grįžtame į viešbutį.

 

4 diena. Pusryčiai. Po pusryčių vykstame į vieną iš seniausių Kazimiero Didžiojo statytų miestų – Liubliną. Ekskursija po Liublino senamiestį: gynybinė miesto siena, Liublino pilis, gotikinė Jogailaičių epochos Šv. Trejybės koplyčia (XIVa.), Šv. Stanislovo Dominikonų bažnyčia (XIV a.), karališkieji tribunolo rūmai ir pagrindinė aikštė, miesto katedra, paminklas Liublino unijai pastatytas Lietuvos aikštėje, miesto simbolis – Krokuvos vartai, nuo kurių atsiveria nuostabus vaizdas į senamiestį. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.

5 Diena. Pusryčiai. Kelionė namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
·    Kelionė patogiu autobusu,
·    4 nakvynės viešbutyje, dviviečiuose kambariuose su pusryčiais
·    Kelionės vadovo – gido paslaugos,
·    Kelionės dokumentų sutvarkymas;

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
·    Lankomiems objektams ekskursinių programų metu turėti: visos dienos ekskursija į Černobylio teritoriją – apie 130 ΕUR (būtina užsisakyti iš anksto), vietinių gidų paslaugoms bei lankomiems objektams Kijeve jeigu nevyksite į Černobilį turėti apie 40EUR
·    Kelionės draudimas
·    arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos

Pastaba:
Vietiniai gidai ekskursijas veda rusų kalba.
Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti.

Vykstant į Ukrainą būtinas pasas, asmens tapatybės kortelė netinka.