Švytintis dinozaurų parkas – didžiausias žiemos nuotykis pajūryje 2024.12.26d. (iš Alytaus, Prienų, Kauno, Kryžkalnio)

Atvykstame į Klaipėdą. Gido lydimi trumpa pažintis su Klaipėdos senamiesčiu. Taip pat lankome unikalią KLAIPĖDOS  besisukančią eglutę. Kalėdų eglė ne tik keičia savo įprastinę vietą ir nuo Klaipėdos dramos teatro traukiasi į aikštės centrą, užleisdama vietą ledo čiuožyklai, šiais metais ji – suksis. Didysis šių metų netikėtumas Klaipėdos eglutė taps simboliniu besisukančiu švyturiu. Eglės puošybai pus panaudota arti 5 kilometrų spalvotų girliandų. Teatro aikštėje džiugins atvira ledo čiuožykla, kurią lyg romantiškame žiemos atviruke visą gruodį nušvies milžiniška mėnulio pilnatis. Sukuriant tikrą pasaką, šalia ledo čiuožyklos visam gruodžiui įsikurs 8 metrų skersmens mėnulio pilnatis, aplink ledą nušvis apsnigti medžiai, o šventinę atmosferą kurs žiemos ornamentais ir spalvomis nušvitęs visas Klaipėdos dramos teatro fasadas. Šventinėmis šviesomis nusidažys ir Danės skveras. Pasukus į kairę, prie skulptūros „Žvejys“, mažus ir didelius kvies šviesos tunelis „Kalėdų link“. Už paminklo vieningai Lietuvai „Arka“ – Kalėdų šviesos ir šviečiantys burbulai.

Laisvas laikas

Kelionę tęsiame į švytintį dinozaurų parką.

Kodėl švytintis dinozaurų parkas – didžiausias žiemos nuotykis pajūryje? Todėl, kad šiais metais Radailiuose esančiame Dinozaurų parke žiema prasidės tikrai įspūdingai. Šio parko gyventojams dinozaurams pavesta svarbi užduotis – palydėti jų artimo giminaičio Drakono metus ir perduoti vadžias ateinančiai Žaliajai medinei gyvatei, supažindinant festivalio lankytojus su švytinčiais ir paslaptingais gyvačių takais.

Švytintis dinozaurų parkas - didžiausias žiemos nuotykis pajūryje

Spindintis žiemos festivalis įžiebs vienintelį šviesų parką vakarų Lietuvoje, stebinantį išskirtinėmis šviesų projekcijomis, kurtomis itin entuziastingos lietuvių ir bulgarų komandos. Šviesų parkas kvies pasinerti į kelionę magiškais gyvačių takais, kupinais nuotykių, atradimų ir pramogų. Beieškant paslaptingosios Gyvatės, lankytojus šioje kelionėje lydės įspūdingai šviečiantys gigantiškieji dinozaurai. Pajusti šventės magiją kvies karuselė, veidrodžių labirintas, turbo mašinėlės 360° bei vaikų itin pamėgta Šikšniukų kalva.

Festivalyje vaikučių ir jų tėvelių lauks pasakiška Kalėdų senelio rezidencija, kurioje apsilankius, visus, net ir tyliausius norus išgirs ne tik Kalėdų senelis, bet ir stebuklingoji Gyvatė. Išsakyti slapčiausius savo norus spės tikrai visi, nes Kalėdų senelio rezidencija tikinčiųjų žiemos stebuklais lauks iki pat Naujųjų metų.

Švytinčių dinozaurų festivalis „Gyvačių takais“

Šiame spindinčiame žiemos festivalyje laukiami ir maži, ir dideli. Nuostabiai švytintys dinozaurai, stebuklais ir paslaptimis dvelkiantys gyvačių takai ir pasakiškai šildanti kalėdinė žiemos dvasia – derinys, kurį verta pamatyti bei pajusti kartu su šeima, draugais ir kolegomis.

Jei pavargsite ar norėsite sušilti čia rasite kepsnių kavinę, ledainę ir piceriją, o išėję iš parko galėsite gardžiai pavalgyti Radailių dvaro restorane

Po linksmų pramogų, puikios nuotaikos grįžtame namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • Kelionė patogiu autobusu;
  • Kelionės vadovo – gido paslaugos;
  • Ekskursinė programa
Pastaba:
  • Apsilankymas dinozaurų parke kaina 12 €
  • Vaikams iki 4 metų: Nemokamai
  • Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 2-3 dienoms iki kelionės pradžios, atsiųsime nurodytu elektroniniu paštu arba trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu
  • Pastaba !!!!! Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis
  • Keliautojai, pageidaujantys užsisakyti priekinę vietą autobuse (2,3 eilėse), gali tai padaryti už papildomą  10 eur/asm. mokestį.

 

Pasiteiravimui apie kelionę:

  • Dalia  tel.: +370 687 21623  el paštu:  dalia@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba keliones@alvaturas.lt

Paveldu ir gamtos turtais viliojanti Aukštaitija (2025.06.07-08)

1 diena: Plaktukų muziejus- Palūšė–Ladakalnis–Ginučiai–Stripeikiai–Ignalina (~500 km)

Kelionę pradėkime nuo pažinties su Aukštaitijos nacionaliniu parku. Vykstame į Plaktukų muziejų*. Ignalinos rajone, Linkmenyse gyvenantis Antanas Kibickas apie 10 metų rinko įvairiausius plaktukus.  A. Kibickas plaktukais susidomėjo 2005 m. pajūryje radęs akmenį su skylute, panašų į plaktuką. Plaktukas – turbūt pirmasis bene dažniausiai naudojamas darbo įrankis, nors šiuolaikiniai gerokai skiriasi nuo senųjų plaktukų ir dydžiu, ir forma, ir paskirtimi. Anot Antano, visų plaktukų forma panaši ir skirtinga, tai neapsakomo grožio tikro vyro įrankis. Šiandien Antanas iš kiekvienos kelionės, kiekvieno aplankyto kampelio negrįžta be plaktuko.

Keliaujame į  atostogautojų rojumi vadinamą  Palūšę – čia įsikūręs parko Lankytojų centras. Centro ekspozicijoje patraukliai ir įdomiai atskleidžiamas nacionalinio parko išskirtinumas. Ežerų apsuptis suformavo savitą žmonių gyvenimo būdą. Tai atskleidžiama lankytojų centro ekspozicijoje „Ežerų žmonės“. Čia sužinosime tiek apie senuosius, tiek apie dabartinius žvejybos būdus, sielių ir karvių plukdymą.

Visai netoli lankytojų centro rymo medinė Palūšės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiai senolei – daugiau nei 250 metų, o istorija byloja, kad statant bažnyčią nenaudota vinių. 1750 m. Palūšės Šv. Juozapo bažnyčia iškilo kunigo Juozapo Baziliausko iniciatyva. Tai viena seniausių medinių šventovių Lietuvoje. Drauge su šalia stovinčia aštuoniakampe varpine paskelbta kultūros paveldo objektu. Virš bažnyčios durų kabo užrašas: „Įeik geras, išeik dar geresnis.“

Prieš palikdami kaimą, būtinai pailsėkime prie Lūšių ežero prieplaukos, kuri yra viena seniausių Lietuvoje. Nuo prieplaukos atsiveria plati ežero panorama, o atsisėdus ant liepto karštą dieną malonu į vėsų vandenį įmerkti kojas. Čia galime išsinuomoti valtį, pasiirstyti ežere, o grįžę į krantą surengti iškylą – paskanauti užkandžių, atsigaivinti ir kvėpdami tyrą Aukštaitijos orą aptarti pirmuosius kelionės įspūdžius.

Legendomis apipintas Ladakalnis – tai žinomiausia apžvalgos vieta Aukštaitijos nacionaliniame parke. Kalnas virš jūros lygio iškilęs 176 metrus ir yra Šiliniškių gūbrio kalvų grandinės dalis. Nuo Ladakalnio atsiveria nuostabi panorama: matosi net 6 ežerai. Manoma, kad ant šio kalno buvo aukojamos aukos baltų deivei Ladai – didžiajai Motinai, viso pasaulio gimdytojai. Ladakalnis paskelbtas geomorfologiniu gamtos paminklu. 2012 m., vykdant Ladakalnio rekonstrukciją, buvo nutiestas kalną juosiantis pėsčiųjų takas, įrengta apžvalgos aikštelė.

Tęsdami kelionę gražiu keliuku, vingiuojančiu vakarine Linkmeno ežero pakrante. Tarp Ūkojo ir Linkmeno ežerų stūkso Ginučių ir Papiliakalnės piliakalniai. Manoma, jie galėjo būti įrengti I tūkstm., šalia būta priešpilio, dviejų papilių ir senovės gyvenvietės. Istorikai piliakalnius sieja su XIII–XV a. egzistavusia Linkmenų pilimi. 2012 m. pavasarį piliakalnių kompleksas buvo sutvarkytas: įrengti nauji takai ir laiptai, suoliukai, informaciniai stendai.  Puiki proga dar kartą apžvelgti apylinkes iš viršaus.

Vykstame į Ginučių vandens malūną*. Tai – vienintelis iš šešių (Minčios, Ginučių, Pakretuonės, Pakaso, Gaveikėnų ir Brukninės) parke esančių vandens malūnų, išsaugojęs autentišką įrangą.  Jis veikė iki 1968 m. Jame ne tik miltus malė – metalinės turbinos sukimosi jėgą Ginučių kaimo gyventojai naudojo ir elektros gamybai. 1978 m. parko administracija restauravo malūną: perstatė sienas ir perdengė stogą. Ekspozicija antrame aukšte pasakoja apie duonos kelionę, o buvusiuose malūnininko apartamentuose įrengti poilsiautojams skirti kambariai, kuriuose dažnai apsilanko pats Ginučių malūno velnias.

Iš Ginučių judėdami Ignalinos link, dairykimės kairėje kelio pusėje stovinčio ženklo „Bitininkystės muziejus“. Stripeikiuose įsikūrusiame Senovinės bitininkystės muziejuje* sužinosime daug įdomybių apie bites, medų ir meškas, kurių senais laikais aplinkiniuose miškuose buvo gausu. Kokiais būdais bitininkai saugojo medų nuo smaližių girių gyventojų, sužinosime apžiūrėję muziejaus ekspoziciją.

36 m aukščio Labanoro regioninio parko apžvalgos bokštas yra vienas aukščiausių apžvalgos bokštų Lietuvoje. Nuo aikštelės atsiveria Labanoro regioninio parko panorama tarsi iš paukščio skrydžio. Kiek akys aprėpia  – vaizdas į Siesarties hidrografiniam draustiniui priklausantį takoskyrinį Siesarties ežerą su salomis ir pusiasaliais, jo apyežerį, į ežeringo kraštovaizdžio etalonu vadinamą Lakajų kraštovaizdžio draustinį, apimantį Baltųjų ir Juodųjų Lakajų ežerų duburius. Tai įspūdingi pusiasaliai, salos, kuriose pilna retų rūšių augalų ir kitų gamtos vertybių.

Keliaujame į netoliese esančią Ignaliną,  apsistojame viešbutyje / kaimo turizmo sodyboje.

2 diena: Ignalina–Visaginas–Zarasai–Antalieptė–Utena (~470 km)

Gerai išsimiegoję sočiai papusryčiavę,  eisime pavaikščioti po senąją Ignalinos miesto dalį. Čia dar juntama „medinės Ignalinos“ su vienaukščiais nameliais dvasia.

Keliaukime toliau aplankyti kito Aukštaitijos miesto – Visagino. Miesto gimimo data laikomi 1975 metai, kai Ignalinos atominės jėgainės statybininkams buvo įkurta gyvenvietė. Vos už poros kilometrų nuo Visagino telkšo didžiausias Lietuvoje Drūkšių ežeras, ant kurio kranto ir stovi garsioji Ignalinos atominė elektrinė, ilgą laiką buvusi pagrindine elektros energijos tiekėja ne tik Lietuvoje, bet ir visame Baltijos regione.

Ignalinos atominė elektrinė pradėta statyti 1974 m. Po kiek mažiau nei dešimtmetį trukusių statybų elektrą gaminti pradėjo pirmasis reaktorius – tuo metu didžiausias pasaulyje, įrašytas į Gineso rekordų knygą. Iš planuotų keturių reaktorių buvo pastatyti tik du. Pirmojo Ignalinos atominės elektrinės bloko darbas buvo sustabdytas 2004 m., o antrasis blokas nebeveikia nuo 2009 m. pabaigos. 1995 m. duris lankytojams atvėrė Ignalinos AE informacijos centras. Esant galimybei, ekskursija į IAE valdymo skydo simuliatorių*. Šios ekskursijos metu specialistai iš Ignalinos atominės elektrinės parodys ir papasakos, kaip veikė valdymo skydas ir kokios buvo darbuotojų funkcijos, kodėl ir kam iš vis buvo reikalingas simuliatorius, paaiškins, kokie panašumai bei skirtumai buvo tarp Ignalinos ir Černobylio elektrinių.

Iš Visagino sukime į Zarasus, esančius vos už 26 km. Keliausime pro apylinkes, menančias senuosius laikus: sėlių genties gyvavimą, susirėmimus su Livonijos ordinu, kuris iš Daugpilio per Zarasų kraštą verždavosi į Lietuvą. Tiek apie viso krašto, tiek apie Zarasų miesto atsiradimą sklando legendos, pasakojančios apie kadaise čia gyvenusius galiūnus ir milžinus. Ko gero, labiausiai turistus į Zarasus vilioja 17 metrų virš Zaraso ežero iškilusi moderni apžvalgos aikštelė, įrengta 2011 metais. Nuo jos išvysime ežero panoramą 180 laipsnių kampu. Nusileidę laipteliais žemyn, galėsime keliauti šio vandens telkinio pakrantę juosiančiu taku ir mėgautis kraštovaizdžiu. Ežero saloje įkurtas vandens pramogų centras – net 580 m ilgio vandenlenčių trasa, valčių ir vandens dviračių nuomos punktai, paplūdimys, sporto aikštynai.

Gido lydimi, pasivaikštome po miestą. Vaikštinėdami po miestą, tikrai pastebėsime Vilniaus ir Vytauto gatvių sankryžoje stovintį obeliską, skirtą įamžinti vienam reikšmingiausių miesto įvykių – plento Sankt Peterburgas–Kaunas tiesimui 1830–1835 m. Laisvas laikas pietums*.

Vyksime prie Stelmužės ąžuolo. Tai seniausias medis Lietuvoje. Čia užklysdavo Lietuvos kunigaikščiai, kryžiuočių ir kalavijuočių riteriai, švedų kariaunos. Pro čia žengė kaizerio bei Hitlerio kariuomenės. Stelmužės ąžuolo drevėje rasti žmogaus griaučiai ir prancūziškas šautuvas byloja, kad ji  buvusi vieno iš Napoleono kario slėptuvė, kariuomenei bėgant iš Rusijos imperijos. P.S. kelias iki Stelmužės ąžuolo – tarsi nemokama atrakcija turistams .

Traukiame į Antalieptę (24 km). Per patį miestelio centrą vingiuoja Šventosios upė, todėl turbūt nekeista, kad ir pačios vietovės pavadinimas susideda tarsi iš dviejų žodžių – „ant liepto“. Viešnagės metu apžiūrėkime Antalieptės hidroelektrinę, kurią pastačius vanduo sujungė net 26 ežerus – taip susiformavo Antalieptės tvenkinys (marios). Nepatikėsite, šiame tvenkinyje suskaičiuojama daugiau nei 50 salų ir salelių!

Kelionę po Aukštaitiją baigsime šio regiono sostine tituluojamoje Utenoje. Čia atvykę  įsitikinsime, kad keliaujame po ežerų kraštą: net pačiame mieste tyvuliuoja du ežerai – Vyžuonaičio ir Dauniškio.

Pažintį su miestu pradėsime nuo Utenos dvaro sodybos. Nuo XIV a. žinoma Utenos dvaro sodyba – viena seniausių Lietuvoje. Per visą gyvavimo laikotarpį dvaro savininkai nuolat keitėsi: jį valdė didieji kunigaikščiai, vėliau – Mykolas Glinskis, Albertas Goštautas, Jurgis Astikas, Kristupas Radvila ir kiti didikai. Galiausiai XIX a. dvarą pradėjo valdyti Aleksandras Balcevičius. Jo šeimininkavimo metais buvo pastatyti rūmai ir aplink esantys ūkiniai pastatai, įkurtas dvaro parkas.

Keliaudami Kauno gatve atsidursime J. Basanavičiaus gatvėje, kur 36 numeriu pažymėtame pastate įsikūrusi arklių pašto stotis. 1830–1835 m. pagal Rusijos valdybos architektų projektą pastatytą Utenos arklių pašto stoties kompleksą sudaro trys korpusai. Jų pastatai pasižymi grakščiomis meninėmis formomis. Po pašto stoties pastatu esantis rūsys iki šių dienų išlaikęs autentiškas akmenines sienas ir raudonų plytų lubų skliautus. Senojoje Utenos pašto stotyje buvo įrengti kambariai, kuriuose pailsėti sustodavo pro šalį vykstantys keliautojai. Pastatas mena ir garsius asmenis: čia lankėsi Rusijos caras Nikolajus I su sūnumi Aleksandru, 1843 m. arklius čia keitė prancūzų rašytojas Onorė de Balzakas. Šiuo metu Utenos pašto stotyje įsikūrusi dailės mokykla.

Kelionę baigsime, vaikštinėdami Dauniškio ežero pakrante. Atgauti jėgas galėsime, pasinėrę į ežero vandenį. Lankydamiesi čia šiltuoju metų laiku, galėsime pasigrožėti muzikiniu šviečiančiu fontanu, kuris džiugina margaspalvėmis vandens srovėmis, šaunančiomis į dangų ir primenančiomis ornamentus.

Kupini emocijų, keliaujame namų link.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
*Kelionė autobusu;
*Kelionės vadovas, ekskursinė programa;
*1 nakvynė  su pusryčiais;
*Kelionės organizavimas ir dokumentų sutvarkymas.

Papildomos išlaidos (lankomi mokami objektai):

*Plaktukų muziejus – 1 € /asm.

*Senovinės bitininkystės muziejus.  Bilieto kaina – 6€-3€ /moksl., stud., senj.; gido paslauga – 2 € /asm.;

*Ginučių vandens malūnas – 1,20€-0,60€ /asm.;

*IAE valdymo skydo simuliatorius (esant galimybei) – tikslinama;

*Stelmužė – 2 € /asm. – 1,50 € /asm.;

*Pietūs Zarasuose  – 12 € /asm.

Pastaba.

  • Minimalus turistų skaičius kelionei autobusu organizuoti yra 30 turistų. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionių organizatorius įsipareigoja apie tai pranešti raštu likus ne mažiau kaip 2 kalendorinėms dienoms iki kelionės pradžios.
  • Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.
  • Išvykimo informacija siunčiama likus 1 – 2 dienoms iki kelionės.
  • Keliautojai, pageidaujantys užsisakyti priekinę vietą autobuse, gali tai padaryti už 20 eur/asm. papildomą mokestį.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 678 59 120  el paštu:  keliones@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba keliones@alvaturas.lt

 

Šiaurietiška magija Suomijoje ir truputis viduramžiško Talino (2025.08.14-17)

1 diena.   Klaipėda-Talinas (~650 km)

Kelionė per Latviją, Estiją. Po pietų atvykstame į Taliną.  Apžvalginė ekskursija pėsčiomis po Talino senamiestį: Tompea pilis (dabartinis Estijos parlamentas), Ilgojo Germano bokštas, Aleksandro Nevskio soboras, Domo katedra, apžvalgos aikštelės, nuo kurių atsiveria vaizdas į senamiestį, Talino įlanką bei miesto apylinkes, Kiek in de Kiok bokštas, „Trumpoji koja“, miesto rotušė, „bandelių“ skersgatvis, miesto amatininkų ir „juodagalvių“ gildijų pastatai, Nigulistės ir Olevistės bažnyčios, „Storosios Margaritos“ bokštas. Laisvas laikas jaukiame Talino senamiestyje. Nakvynė viešbutyje.

2 diena. Talinas-Helsinkis-Nuuksi-Turku-Naantalis-Tampere (~470 km)

Pusryčiai viešbutyje. Ryte keliamės kruizinės kat. keltu Talinas- Helsinkis. Atplaukiame į Suomijos sostinę- Helsinkį. Pažintį su Suomija pradedame vykimu į „Nuuksio šiaurės elnių parką“* (45 km). Pačiame piečiausiame esančiame šiaurės elnių parke pajausime šiaurietiškos magijos įspūdį! Šiaurės elniai turi savo aptvertą teritoriją prie Karhunpesä / Bear’s Nest vilos, esančiame Nuuksio nacionalinio parko viduryje. Apsilankymo metu išvysime ir maitinsime šiaurės elnius ir, draugiškoje aplinkoje, kartu susėdę prie laužo, ragausime suomiškos arbatos su saldžiomis bandelėmis.*

Tęsiame kelionę vykimu į Turku (152 km). Turku – seniausias Suomijos miestas, įkurtas pietvakarinėje upės Aurajoki pakrantėje XIIIa., iki pat XIXa. laikytas Suomijos sostine. Ekskursijos pėstute metu išvysime išlikusią XIII. pilį, XIV a. katedrą, Åbo akademijos administracinį pastatą, Brinkalos dvarą, Vartiovuori” (sargo) kalvą ir k.t. Laisvas laikas papietavimui Aurayoki upės pakrantėje.

Vykstame į Naantalį (21 km.). Suomiai turi posakį „šypsokis kaip saulė Nantalyje“, nes šis miestas laikomas saulėčiausiu šalyje! Naantali senamiestis garsus Suomijoje. Jis žinomas dėl savo vaizdingos aplinkos, senų medinių namų, vingiuotų gatvelių ir kerinčių istorijų. Išvysime miesto centrą su daugybe grakščios medinės architektūros namų, o miesto pakrantės tiltu įžengus į nedidelę salą, išysime “Trolių mumių slėnį“, kuriame atgyja pasaka! Tuvės Janson sukurti personažai įkurdinti miestelyje, kuriame iki smulkiausių detalių atkartojama pasakiška Trolių Mumių kasdienybė!

Naantali bažnyčia yra šalia Naantali senamiesčio. Tai – unikalus statinys Suomijoje,   pastatyta 1460–1480 m. kaip katalikų Brigitos vienuolyno bažnyčia. Šiais laikais ši vienintelė likusi vienuolyno dalis yra didžiausias viduramžių pastatas Suomijoje, neskaitant Turku katedros. Ypatinga Bažnyčios ypatybė yra Kristaus portretai, tapyti prie konsekracijos kryžių.  Laisvas laikas Nantalyje.

Kupini įspūdžių, įšvykstame į Tamperę. Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Tampere-Helsinkis (~180 km)

Pusryčiai viešbutyje. Pažintis su Tamperės miestu, įsikūrusiu ežerų apsuptyje. Pažintį po Tamperės miestą pradėsime romaninio stiliaus katedra, garsėjančia neeilinėmis Hugo Simbergo freskomis. Dar nebaigus darbo pasklido gandas, kad šventoje vietoje paleistuvis piešia nuogus berniukus, gyvates ir kitokes baisybes. Kai durys pagaliau buvo atvertos, iš aplinkinių kaimų melstis susirinkę suomiai prarado žadą.. Taip pat išvysime Tamerkoski kanalą su kriokliu, Finlayson pastatų kompleksus ir k.t.

Vykstame į Suomijos sostinę- Helsinkį (178 km). Pažintis su baltuoju šiaurės miestu Helsinkiu: Maršalo Manerheimo prospektas su žymiais pastatais: Suomijos parlamento rūmai, Kiasmos meno muziejus, garsaus XXa. Suomių architekto Alvaro Alto sukurti „Finliandijos“ rūmai, Operos rūmai, unikali granitinėje uoloje iškalta Tempeliaukio* bažnyčia, originalus paminklas suomių muzikos genijui – J. Sibelijui; Miesto centras: Uspenskio soboras, jachtų prieplauka, Senato aikštė (senatas, universitetas, universiteto biblioteka, miesto katedra, paminklas imperatoriui Aleksandrui II, Rotušė, prezidento rūmai), Esplanada – mėgstamiausia helsinkiečių pasivaikščiojimo vieta. Šiaurinė krantinė – vaizdas į Helsinkio archipelago salas. Iškyla laivu į šiaurės Gibraltaru vadinamą- Suomenlinos tvirtovę*. Tai – unikalus fortifikacinis statinys, kuriame galima susipažinti su XVIIIa. pastatais, fortų sistema. Laisvas laikas seniausioje Helsinkio Kaupatori turgavietėje, kurioje galėsite paragauti tradicinių suomiškų patiekalų iš lašišos, upėtakio. Vakare kruizinės kategorijos išplaukiame į Taliną. Nakvynė viešbutyje.

4 diena.  Talinas-Klaipėda (~650 km)

Pusryčiai. Kelionė per Estiją, Latviją. Sustojimas Latvijos miestelyje- Limbaži. Miestelis Vidžemės regione prie Limbaži  ežero.  Už buriančios atmosferos kavinėje „3 kambari“ susipažįstame su latviška virtuve- Vidžemės kulinatinio paveldo patiekalais*.

Tęsiame kelionę per Latviją, Lietuvą. Vėlai vakare sugrįžtame į namus.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
*Transportas- komfortabilus  autobusas;
*Kelionės vadovo paslauga;
*2 nakvynės su pusryčiais viešbutyje;
*1 nakvynė kempinge;
*Kelto bilietai Talinas- Helsinkis- Talinas;
*Kelionės organizavimo paslauga.

Papildomos išlaidos kelionėje:
*Nuuksio šiaurės elnių parkas – 35 Eur/ asm.

*Tempeliaukio bažnyčia  ~8 € /asm.
*Iškyla  laivu į Suomenlinos tvirtovę – nuo 8,5 Eur/ asm.

*Vidžemės kulinarinio paveldo degustacija ~ 12€ /asm.
*Audiogido sistemos nuoma- 10 Eur/ asm.

Pastaba.

*Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.

*Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 3-4 dienoms iki kelionės pradžios, atsiųsime nurodytu elektroniniu paštu arba trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu.

*Keliautojai, pageidaujantys užsisakyti priekines vietas autobuse (2-3 eilėse), gali tai padaryti už 20 € /asm. mokestį.

*Pasikeitus aplinkybėms, kelionės vadovas gali keistis.

REIKALINGI DOKUMENTAI

LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn. kelionei pasibaigus.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 678 59 120 el. paštu: keliones@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba keliones@alvaturas.lt

Į Molėtus: tarp spindinčių žvaigždžių ir gausybės ežerų 2025.03.29d. (iš Alytaus, Prienų, Kauno)

Atvykę į Molėtus, apžiūrėsime  Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčią, kurioje saugomi vertingi paveikslai. Vėliau keliausime į skulptūrų parką, įkurtą Pastovio ežero pakrantėje. Tai – puiki vieta ne tik pasivaikščioti ir pasimėgauti ramybe gamtos prieglobstyje, bet ir pasigėrėti menininkų darbais. Šiuolaikiškai sutvarkytame parke po atviru dangumi eksponuojami įvairūs darbai iš medžio, juodo, pilko ir rusvo granito, sukurti skulptorių – architektų iš Lietuvos, Velso,  Prancūzijos, Lenkijos.

Iš Molėtų vyksime į Kulionis. Atvyksime į Molėtų Etnokosmologijos muziejų*.  1990 m. pavasario pradžioje Mokslų akademijos prezidiumo nutarimu buvo įsteigtas Etnokosmologijos muziejus. Jis tapo pirmu ir vieninteliu tokio pobūdžio muziejumi pasaulyje.

Ekskursija “Etnokosmologija – ryšiai su kosminiu pasauliu”*. Tai ekskursija, vykstanti šviesiu paros metu.  Jausmas toks, tarsi būtumėte patekęs į kosminę stotį kažkur mėnulyje. Interjeras itin įspūdingas. Muziejaus esmė – žmogaus ir žmonijos ryšys su kosminiu pasauliu, jo atspindys ir pasireiškimas tautos gyvenimo tradicijose, moksle, mene, filosofijoje. Lydimi gido, apžiūrėsite ekspozicinę galeriją, įrengtą tarsi mitologinio medžio šaknis kalno šlaite. Pakilę į viršų, apžiūrėsite penkias muziejaus sales, galėsite paliesti meteoritą. Nuo 30 metrų aukštyje esančios apžvalgos aikštelės atsiveria pasakiška panorama, Aukštaitijos apylinkės ir 6 aplink esantys ežerai – grožėsitės į valias!  Esant galimybei, pažvelgsite pro saulės teleskopą, kur net ir dienos metu galima išvysti saulės ugnikalnius – protuberantus.

Vykstame į Videniškių vienuolyno muziejų*. Tai itin unikalus pastatas – mūrinė, dviaukštė Regulinių atgailos kanauninkų vienuolyno vyresniųjų (infulatų) rezidencija. Ji pastatyta 1754 m. Videniškiuose. Sako, jog čia atgyja garsių Lietuvos Kunigaikščių Giedraičių istorija! Išties, čia surasite daug įdomių dalykų.

Portretinės freskos – vienintelės Lietuvos provincijoje. Kapitulos salę antrajame aukšte dar 1762 m. papuošė Videniškių vienuolyno vyresniųjų (infulatų) atvaizdai ir įrašai. Freskos ilgus metus slypėjo po storu sieninių dažų sluoksniu, buvo atrastos ir restauruotos. Dabar tuo galite pasigrožėti ir jūs, aštuonių vienuolyno vyresniųjų, gyvenusių iki XVIII a. vid., maždaug prieš 250 metų tapytais portretais.

Palaimintasis Mykolas Giedraitis – tai legendinė asmenybė ypač dominanti šių dienų žmogų. Tai neseniai Popiežiaus patvirtintas Palaimintasis, kurio beatifikacijos iškilmė vyko Videniškiuose 2019 m. birželio 22 d.

Šiame vienuolyne gyvos Jurgio Giedraičio (Jerzy Giedroyc) – Lietuvos kunigaikščio Paryžiuje – idėjos. „Nerastume politiko ir intelektualo, kuris būtų tiek nuveikęs lėto, dar neišsivadavusio iš baimių ir naštų lietuvių ir lenkų susitaikymo labui. Jis tikėjo valstybine Lietuva“, – apie Jurgį Giedraitį rašė Anna Strońska. Edukacinė ekskursija su muziejaus gidu*.

Aplankome antrą aukščiausią Lietuvoje Mindūnų apžvalgos bokštą (36 m). Bokšto architektūrinis sprendimas primena liauną medžio stiebą, besiveržiantį į viršų. Aukščiau tik paukščiai ir dangus! Išbandykite savo jėgas pasiekti bokšto viršų, lyg kopiant ant devynaukščio namo stogo. Norint pamatyti įspūdingą gamtos panoramą, teks užlipti 214 laiptelių. Įveikiate aukščio baimę sraigtiniais laiptais. Pakylate virš medžių viršūnių. Tuomet – kvapą gniaužia atsiveriantis kraštovaizdis, tarsi iš paukščio skrydžio.

Atvykstame į Mindūnus. Sertifikuota aukštaitiško kulinarinio paveldo amatininkė Irena Rimidienė maloniai kviečia visus vasarotojus paragauti garsios, ant laužo virtos  „Rimidžių firminės žuvienės“*.  Tai mamos  Irenos ir tarptautiniuose virėjų čempionatuose dalyvaujančio sūnaus Tomo ypatingo skonio žuvienė. Edukacijos metu stebėsite, kaip žuvienė verdama ant laužo katile ir klausysitės pasakojimo apie virimo procesą. Žuvienei išvirus, skambant dainai apie žvejus, būsite kviečiami prie stalo. Pasisotinus gardžios žuvienės, Irena visus kvies ne tik bendrai dainai, bet ir žuvelę pagauti su mini meškerėle. Būsite išlydimi su maršu!

Po įspūdingos dienos – kelionė namo. Vakare grįžimas į namus.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
*Kelionė autobusu;
*Kelionės vadovo paslauga – ekskursinė programa;
*Kelionės organizacija.

Papildomos išlaidos: mokami objektai, mokamos paslaugos(*):

*Molėtų Etnokosmologijos muziejus. Ekskursija „Etnokosmologija – ryšiai su kosminiu pasauliu“ – 8 €-4€ / stud., moksl., senj.;
*Videniškių vienuolyno muziejus. Bilietas – 4€-2€/moksl., stud., pens.; Edukacinė ekskursija – 5€-3€ / moksl., stud., pens.

*Rimidžių firminė žuvienė – 10 € /asm.

Pastaba.

  • Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.
  • Išvykimo informacija siunčiama likus 2-3 dienoms iki kelionės.
  • Pageidaujant vietų autobuso priekyje (2,3 eilėse) – priemoka 10 eur /asm.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  • Dalia  tel.: +370 687 21623  el paštu:   dalia@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:   info@alvaturas.lt

Karališka Varšuva ir įspūdingasis baletas „Prometėjas” 2025.06.28d.

1 diena.  Kelionė per Lietuvą-Lenkiją. Atvykę į Varšuvą, vyksime į Vilianovo karališkąjį parką kuris yra buvusi ATR vadovo Jono III Sobieskio karališkoji vasaros rezidencija. Istoriniuose šaltiniuose minima, jog kiemą puošusius augalus prižiūrėjo ne kas kitas, o pats monarchas, pasižymėjęs išskirtine meile ne tik prabangioms meno vertybėms, bet ir augalijai. Rūmuose ekskursijos metu su lietuviškai kalbančiai gide sužinosime daug įdomių Jono III Sobieskio ir jo žmonos Marysenkos meilės istorijų. Pasivaikščiosime po barokinį ir anglišką parkus,  pasigrožėsime karališkąja triumfo arka ir saulės laikrodžiu bei rūmuose sukaupta karališka meno kolekcija, tapusia pirmuoju muziejumi šalyje.  Pasimėgavę rūmais važiuosime į Lazienkų karališką parką, dabartinį vaizdą įgavusį valdant paskutiniajam ATR valdovui Stanislovui Augustui Poniatovskiui, kuris buvo vienas pirmųjų monarchų Europoje, kurį įkvėpė klasicizmas. Pasivaikščiosime po karališkuosius sodus ir aplankysime įspūdingą Frederikui Šopenui skirtą paminklą.

Laisvas laikas Varšuvos senamiestyje, kur galėsite paskanauti skanių ir sočių lenkiškų patiekalų.

Po pietų vykstame į viešbutį

19.00val Varšuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, baletas PROMETĖJAS

Trumpai prisiminkime pagrindinę šio dviprasmiško mito temą. Titanas Prometėjas pavogė ugnį, vieną iš jų galios pasaulyje požymių, iš dievų, kad jo nauda būtų prieinama paprastiems mirtingiesiems ir prisidėtų prie žmonijos vystymosi. Įžeistas dėl šio sakralumo, Dzeusas nusprendė žiauriai atkeršyti tiek drąsuoliui, tiek žmonijai. Jis sujungė Prometėją į Kaukazo uolas ir kiekvieną dieną išsiuntė Erelį, kuris per dieną valgė pasmerkto žmogaus kepenis. Naktį kepenys ataugo, ir visos Prometėjo kančios vėl prasidėjo. Tuo pačiu metu Olimpo valdovas nusprendė išbandyti žmoniją. Jis įsakė sukurti moterį, pavadintą Pandora, kurią dievai apdovanojo akinančiu grožiu ir daugybe talentų, o Dzeusas davė jai paslaptingą dėžutę kaip kraitį savo būsimam vyrui. Tačiau dovanai buvo uždrausta ją atidaryti. Patiklusis Epimetėjas, Prometėjo brolis, vedė Pandorą, kuri, pasidavusi jos smalsumui, atidarė Dėžutę, išlaisvindama iš jos visas nelaimes, kurios nuo to laiko kamavo žmoniją.

Atskiru keliu šiandien eina Krzysztofas Pastoras, kuris savo spektaklyje pagal Philipo Glasso ir Wolfgango Amadeus Mozarto muziką nusprendė išplėtoti Prometėjo mito idėją. Choreografas neslepia susižavėjimo Prometėjo simbolika, bet ir su nerimu žvelgia į vis naujas savo mitinio poelgio pasekmes. Pavogęs ugnį iš dievų ir dalindamasis ja su žmogumi, jis prisidėjo prie žmonijos vystymosi, tačiau ši civilizacijos pažanga taip pat turi savo tamsiųjų pusių, nes, deja, tai lemia lėtą aplinkinio pasaulio sunaikinimą. Naujasis mūsų choreografo baletas žada būti bandymas iš naujo interpretuoti Prometėjo, jo brolio Epimetėjo, kerštingo Dzeuso ir Pandoros mitą su savo simboline Skrynia, iš kurios pasipylė tiek daug žmoniją kamuojančių nelaimių. Tačiau tai tikrai nebus pažodinis pasakojimas, kilęs iš mitologijos, o veikiau poetinė choreografinė šios istorijos vizija, nurodanti išvadas, kurias mitas mums daro šiandien. Pirmojo baleto judesio muzikinis pagrindas, tiesiogiai susijęs su mitu, bus Philipo Glasso muzika, o tiksliau – pirmasis ir antrasis jo vienuoliktosios simfonijos judesiai, padalinti iš jo fortepijono kūrinio „Mad Rush”. Antroje spektaklio dalyje išgirsime Wolfgango Amadeus Mozarto judantį „Requiem”. Nesenstantis šio muzikinio šedevro raiškos gylis gali būti interpretuojamas įvairiai, remiantis skirtingomis temomis ir koncepcijomis. Šiuo atveju tai yra įspėjimas apie mūsų laikų pavojus.

Po išskirtinio vakaro, nakvynė viešbutyje

2 diena. Po gardžių pusryčių viešbutyje mūsų kelionė tęsiasi. Vykstame į Varšuvos senamiestį. Ekskursijos metu susipažinsime su seniausiomis miesto dalimis. Pamatysime Lenkiją valdžiusių karalių pilį, Žygimanto III Vazos koloną, Šv. Onos bažnyčią, barbakaną bei gotikinę Šv. Jono katedrą, kuri stebina religinių meno kūrinių gausa bei įvairiais puošybos elementais. Pasivaikščiosime istorine gatve vadinama Karališkuoju keliu, kuri jungia Pilies aikštę ir Vilanovo rūmus ir yra viena svarbiausių visoje Varšuvoje. Taip pat apsilankysime Turgaus aikštėje, kurią supa nuostabūs buvę pirklių namai, o centre stovi miesto simbolis – Undinėlė. Pageidaujantys aplankys Karalių rūmus*, kuriuose gyveno Lenkijos karaliai iki pat 1795 m. Joje taipogi posėdžiaudavo ir Lenkijos Seimas. Puošniojoje Karalių pilyje dabar veikia muziejus, kuriame eksponuojami ir autentiški baldai, paveikslai. Pageidaujant ir pagal galimybę – aplankysime Lenkijos nacionalinio banko pinigų centrą. Lankytojų čia laukia pinigų lietus, tikras iždas, aukso luitas, kurį galima pabandyti pakelti, pinigų autentiškumo patikros laboratorija, pinigų gamybos procesas, centrinio banko veiklos pristatymas ir dar daug kitų įdomybių. Aplankyti aukščiausią pastatą Lenkijoje, turintį 44 aukštus. Tai kultūros ir mokslo rūmai*, kuriuos Sovietų Sąjungos diktatorius Josifas Stalinas nurodė pastatyti kaip savo asmeninę dovaną Lenkijos sostinei. Rūmuose yra organizuojamos įvairios parodos bei mugės (pvz. Tarptautinė knygų mugė), o Kongresų salėje, talpinančioje 3 000 žmonių, yra rengiamos konferencijos.

Po pietų išvykstate į Lietuvą. Kupini įspūdžių vėlai vakare grįštame namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

*Patogus turistinės klasės autobusas;

*Kelionės vadovo paslauga-ekskursinė programa;

*1 nakvynė viešbutyje su pusryčiais.

Neįskaičiuota į kelionės kainą:

*Bilietas į baletą Prometėjas – 20Eur (būtina užsisakyti rezervuojant kelionę)

*Vilanovo parkas – 50PLN  (~12Eur)

*Karalių rūmai (pageidaujant) – 70PLN (~17Eur)

*Gido sistemos ausinukai – 5Eur

Reikalingi dokumentai:

  • LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas iki kelionės pabaigos turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn.

Pastaba.

  • Minimalus turistų skaičius kelionei autobusu organizuoti yra 30 turistai. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionių organizatorius įsipareigoja apie tai pranešti raštu likus ne mažiau kaip 3 kalendorinėms dienoms iki kelionės pradžios.
  • Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.
  • Išvykimo informacija siunčiama likus 1 – 2 dienoms iki kelionės.
  • Keliautojai, pageidaujantys užsisakyti priekinę vietą autobuse, gali tai padaryti už 10 eur/asm. papildomą mokestį.
  • Pasiteiravimui apie kelionę:
    • Dalia  tel.: +370 687 21623  el paštu: dalia@alvaturas.lt
    • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba keliones@alvaturas.lt

Vilniaus šviesų festivalis, LDK Valdovų rūmai ir Pilininko namas 2025.01.25d. (iš Alytaus, Prienų, Kauno)

Atvykstame į sostinę Vilnių. Aplankome Nacionalinį muziejų – LDK Valdovų rūmus*, gyvavusius 15-17 a.  pirmoje pusėje. 19 a. pradžioje, Carinės Rusijos administracijos iniciatyva, Lietuvos valdovų rezidencija buvo sunaikinta ir atkurta tik 2013 m. Šiame muziejuje galima apžiūrėti 4 pagrindinius maršrutus, pristatančius šios istorinės rezidencijos funkcijas. Ekskursija Valdovų rūmuose – puiki galimybė geriau pažinti turtingą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją!

Ekskursijos metu sužinosime apie Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos ir jos teritorijos raidą valstybės bei Europos istorijos kontekste, pasivaikščiosime po įspūdingą archeologinį rezervatą, kurį gaubia atkurtas Valdovų rūmų pastatas, apžiūrėsime išlikusius autentiškus mūrus ir šioje teritorijoje aptiktus unikalius radinius. Ekskursiją tęsime menėse ir privačiuose apartamentuose su atkurtais istoriniais vėlyvosios Gotikos, Renesanso ir ankstyvojo Baroko interjerais. Trukmė 1 val.

Aplankome Gedimino kalno papėdėje unikalią istorinę erdvę – Pilininko namą*. Tai nedidelis pastatas, pastatytas 16-17 a. pradžioje. Šio namo istorija buvo ilgai saugoma… Namo istorija kupina netikėtumų ir įdomybių. Po 400 m. nuo pastatymo namas vėl atveria duris lankytojams. Čia įrengtoje muziejaus ekspozicijoje – intriguojanti istorija ir pilininko gyvenimas. Pagrindinę namo ekspoziciją papildo atrestauruotuose rūsiuose pristatomas pasakojimas apie pilininko amatą, pilininkystę, akmentašystę bei Vilniaus miesto istoriją prieš 200 metų.

Laisvas laikas pietums.

Vėliau, gido lydimi, pasivaikščiosime Vilniaus gatvelėmis, pasimėgausime  Vilniaus grožiu.   Susipažinsime su ištaigingais Prezidento rūmais, Vilniaus universiteto – seniausio universiteto Rytų Europoje rūmų ansambliu, Šv. Jonų bažnyčia, varpine, Alumnato kiemeliu – vienu gražiausių Vilniaus senamiesčio kiemeliu, kuris alsuoja tikra itališka dvasia. Šis 1622 m.  statytas itališko renesanso architektūros pastatas yra buvęs alumnatas-kunigų seminarijos bendrabutis. Aplankoma Rotušės aikštę – miesto gyvenimo širdį ir Aušros vartus.

1323 m. sausio 25-ąją kunigaikštis Gediminas išsiuntė vieną iš garsiųjų savo laiškų, taip Europos akyse tarsi apšviesdamas šį iki šiol vakarų europiečiams mažai pažintą kraštą ir visiems laikams įrašydamas Vilnių į Senojo žemyno žemėlapį. Ši data laikoma Vilniaus gimtadieniu.

Vilniaus gimtadienis kasmet švenčiamas šviesiai ir ryškiai – Vilniaus šviesų festivalio metu.

2025 m. sausio 24-26 d. tamsiausiu metų laiku, Vilnius švies taip, kad jį matys visas pasaulis. Tradicinis Vilniaus šviesų festivalis – ryški dovana Lietuvos sostinei.  Menininkai iš Lietuvos ir viso pasaulio nušvies miestą neįtikėtinomis instaliacijomis.

Modernios šviesos instaliacijos, naujųjų medijų menas ir architektūros bei šviesos sintezė transformuoja senamiestį ir centrinę miesto dalį. Gatves, skverus ir viešąsias erdves užlieja ryškios šviesos, atskleisdamos visą Vilniaus žavesį.

Švęskime Vilniaus gimtadienį taip, kaip to nusipelnė šis nuostabus Gedimino miestas.

Pasigėrėsime unikaliais vaizdais, naktine sostine ir keliausime į namus .

Į kelionės kainą įskaičiuota: 

Kelionė autobusu;

Kelionės vadovo-gido paslaugos;

kelionės programos rengimas ir derinimas.

Papildomos išlaidos – apie  20-25 € /asm.

Pastaba.

  • Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.
  • Išvykimo informacija siunčiama likus  2 dienoms iki kelionės.
  • Pageidaujant vietų autobuso priekyje (2,3 eilėse) – priemoka 10 eur /asm.

Pasiteiravimui apie kelionę:

Panevėžio krašto istorijos, meno ir kultūros pynė: Porceliano galerija–Panevėžys–Bistrampolio dvaras (2025.03.22)

Atvykstame  į Porceliano galeriją, esančią Panevėžio pašonėje. Tai –  vienintelė Lietuvoje Porceliano galerija, kur eksponuojama daugiau nei 1 tūkst. dirbinių. Čia įspūdingiausi Vakarų Europos, Kinijos, Japonijos ir kitų manufaktūrų porceliano gaminiai nuo 18 a. iki šių dienų. Porcelianas – “baltasis auksas” iš Kinijos, už kurio gamybos paslapčių išdavimą grėsė mirties bausmė, nepaisant to, šiuo metu paplitęs visame pasaulyje. Galerijos įkūrėjai ir mecenatai – Virmantas ir Irena Puidokai. Apsilankysime galerijoje, susipažinsime su daugiau nei 20 metų rinktomis šeimos vertybėmis. Galerijoje eksponuojamos rankomis tapytos ir auksuotos vazos, šviestuvai, didelės ir mažos figūrų kompozicijos, baltos biskvito (neglazūruotas porcelianas) didelės ir mažos figūros bei kompozicijos. Porceliano gaminių stilių įvairovė nuo imari (japonų), baroko, rococo, ampyro, klasicizmo, artdeco, artnuovo iki modernizmo, post modernizmo. Lankytojus nustebins gausi ir įvairi XIX – XX a. dailės kūrinių paroda, tai ir portretai, ir natiurmortai, peizažai.

Vykstame į Panevėžį. Kelionės vadovo lydimi, pasižvalgome po miestą: Laisvės aikštė, paminklas LDK kunigaikščiui ir Lenkijos karaliui Aleksandrui, skulptūrų skveras, Senvagės fontanai, Kranto g. namas Nr 21 – seniausias namas –  jam 400 metų, Juozo Miltinio Dramos teatras. Iškilęs modernus teatro pastatas Laisvės aikštėje perkelia į XX a. septintajį dešimtmetį. Tuomet kūrybinė bendruomenė išgyveno savo didžiosios šlovės metus, o šalia pastatytas įspūdingas paminklas, skirtas pačiam teatro įkūrėjui Juozui Miltiniui, primena apie jo garsųjį palikimą iki šiol…

Įsivaizduokite – ar būtų smalsu patekti į J. Miltinio namus? Nors skamba neįprastai, autentiškoje režisieriaus namų aplinkoje 1996 m. įkurtas Juozo Miltinio memorialinis butas,  kuriame šiandien galima išvysti jo palikimą.

Pažintinė ekskursija Juozo Miltinio memorialiniame bute*. Susipažinsite su autentiška legendinio XX a. režisieriaus Juozo Miltinio namų erdve, kur saugoma unikali dokumentinė ir istorinė medžiaga. Memorialiniame bute – visas J. Miltinio palikimas: asmeninė režisieriaus biblioteka, rankraščių, dailės kūrinių kolekcija, repeticijų garso įrašai, videoteka, nuotraukos, asmeniniai daiktai. Čia taip pat saugomas teatro metraštininko Kazimiero Vitkaus Panevėžio dramos teatro archyvas. Juozo Miltinio gyvenimą ir kūrybą atskleidžia moderni lyg teatro aplinkoje įkurta ekspozicija.

Vyksime  į Bistrampolio dvarą*. Bistrampolio dvaras − vienas reikšmingiausių dvarų Šiaurės Lietuvoje, savo istoriją pradėjęs nuo XV amžiaus pabaigos. Šiandien dvaras laikomas kultūros paveldo objektu, o dvaro ansamblis atviras visiems.
Vaikščiodami parku, pamatysite tvenkinius ir unikalią koplyčią, kurioje įrengtas Knygnėšystės muziejus. Čia galima apžiūrėti pasaulinio dailininko, profesoriaus Antano Kmieliausko knygnešystės motyvais nutapytą freską, autentišką kryžių, kurį apsikabinęs 1918 m. mirė garsiausias Lietuvos knygnešių patriarchas Jurgis Bielinis, o ant Birutės kalno puikuojasi įspūdinga lauko pavėsinė. Ekskursija po dvarą su dvaro gidu*.

Po ekskursijos, dvaro restorane – pietūs* (Dvaro baravykienė duonos kubilėlyje – 9,50€, Virtinukai su žvėriena – 12€).

Po įspūdingos, nuostabiai praleistos dienos, kelionė namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
*Kelionė patogiu, šiuolaikišku (48 v.) autobusu;
*Kelionės vadovo paslauga-ekskursinė programa;
*Kelionės organizacija.

 PAPILDOMOS IŠLAIDOS (mokami lankomi objektai):

*Porceliano galerija – bilieto kaina – 7-6 € /asm.; gido paslauga – 50 € /grupei;

*J. Miltinio memorialinis butas – 1 € / asm.

*Bistrampolio dvaras. Ekskursija – 6€ /asm.-5€ /moksl., stud., senj., neįgal.

*Pietūs Bistrampolio dvare (dvaro baravykienė duonos kubilėlyje – 9,50€, virtinukai su žvėriena – 12€).

Pastaba.

Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.

Išvykimo informacija siunčiama likus 1 – 2 dienoms iki kelionės.

Pageidaujant vietų autobuso priekyje (2,3 eilėse)  – priemoka 10 € /asm.

Pasiteiravimui apie kelionę:

Ieva tel.: +370 678 59 120 el paštu: keliones@alvaturas.lt

Laima tel.: +370 686 26261 el paštu: alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt

Kunigaikščių Radvilų Kėdainiai-Ukmergės krašto dvarų istorijos ir smetoniškas kugelis (2025.03.29)

Vykstame į Kėdainius. Kėdainiai – miestas vidurio Lietuvoje, Kauno apskrityje, abipus Nevėžio, už 51 km į šiaurę nuo Kauno. Kėdainių rajono savivaldybės ir seniūnijos centras.
Senamiestis įtrauktas į kultūros paveldo registrą kaip valstybinės reikšmės urbanistikos paminklas.

Ekskursija “Kėdainiai – kunigaikščių Radvilų miestas”*. Ekskursijos metu susipažinsime su šios kilmingos šeimos istoriniais ženklais, kurių gausu jaukiame Kėdainių senamiestyje. Aplankysite Evangelikų reformatų bažnyčią – kunigaikščių Radvilų nekropolį*, jos kriptą, kurioje puošniuose renesanso ir baroko stiliaus sarkofaguose palaidoti Radvilų giminės atstovai.

Pageidaujantys gali  apsilankyti  restorane “Grėjaus namas”* ir paragauti  agurkų ledų.

Keliaujame į Taujėnų dvarą. Tai – vienas iš gražiausių dvarų Lietuvoje, minimas jau nuo 16 a., kuomet jį valdė Plonianskiai.  Klasicizmo stiliaus rūmai pastatyti 1802 m., išlikę iki šių dienų. Dvaro savininkai vis keitėsi. Paskutinis Taujėnų dvaro savininkas buvo Prezidento A. Smetonos bičiulis grafas Konstantinas Radvila.  Jis finansavo būsimo prezidento A. Smetonos mokslus. Gal jausdamas dėkingumą, o gal šiaip kaimyniškai prezidentas neretai pasisvečiuodavo ištaiginguose Taujėnų dvarininko rūmuose. Čia visada būdavo linksma, visada būdavo daug svečių iš Anglijos, Lenkijos, Prancūzijos. Dabar dvaras – tai kultūrinių renginių, pramogų vieta.  Apsilankome rūmuose.  Ekskursija po dvaro rūmus su vietiniu gidu*

Vėliau vykstame į prezidento Antano Smetonos rezidenciją-dvarą*. Aplankysime Prezidento A. Smetonos gimtąją sodybą, kur jis užaugo. Lėno ežero pakrantėje, netoli A. Smetonos gimtosios sodybos Užulėnyje, 1934 m. Prezidento 60-ojo gimtadienio proga Tautos Vado jubiliejaus dovanos komiteto iniciatyva Lietuvos žmonių surinktomis lėšomis buvo nupirktas ir Prezidentui padovanotas žemės sklypas. Prezidento šeima čia pasistatydino vasaros rezidenciją – Užugirio kiemą.

Užugirio krašto muziejinį kompleksą sudaro A. Smetonos gimto namo pamatai, 1935 m. prezidento statyta mokykla ir dvaras su žeme. Lankysitės Užugirio muziejuje. Išskirtinė vieta muziejaus ekspozicijoje skiriama A. Smetonai. Čia surinkta nemažai leidinių, nuotraukų, paveikslų, susijusiu su Lietuvos Prezidento asmenybe. Turėsite puikią galimybę pabuvoti.  įrengtoje tarpukario mokyklos klasėje. Pasėdėsite „smetoniškame“ suole, plunksna parašysite „smetoniškame“ sąsiuvinyje.

Vyksime į Užulėnio kaimo amatų centrą, kur   paragausime ,,smetoniškų“* blynų arba  krosnyje kepto aukštaitiško plokštainio*.

Po įspūdžių pilnos dienos, kelionė namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
*Kelionė autobusu;
*Kelionės vadovo paslauga;
*Kelionės organizacija.

Papildomos išlaidos:

*Radvilų mauzoliejus – 3€ – 1,50 € / senj., moksl., neįgal.;

*Taujėnų dvaras. Ekskursija su gidu po dvarą + individualus pasivaikščiojimas po dvaro erdves – 10 €-8€ /moksl., senj., neįgal.;

*Prezidento A. Smetonos dvaras, Užugirio mokyklos-muziejaus lankymas, įsigyjant bilietą – 4€-2€ / senj., tremt.;  gido paslauga 25 € / grupei iki 20 asm.);

*Smetoniško kugelio degustacija – tikslinama.

Pastaba.

  • Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.
  • Išvykimo informacija siunčiama likus 1 – 2 dienoms iki kelionės.

Pasiteiravimui apie kelionę:

Į poniškų privilegijų Šakių kraštą: nuo dvarų iki bulvių (2025.02.22)

Keliaujame į Gelgaudiškio dvarą – XIX a. architektūros ansamblį, esantį Šakių rajone,  ant Nemuno kranto. Tai – stambus ir vienas originaliausių Lietuvos dvarų ansamblių, įaugęs į apylinkės gamtą. Ansamblį sudaro rūmai, virtuvė, svirnas, oficina, tvartas, oranžerija, kumetynas, bokštas, rūsiai ir parkas su jame augančiais retais želdynais. Nacionalinio reikšmingumo lygmens kultūros paveldo objektas Gelgaudiškio dvaro sodyba yra paskelbta kultūros paminklu.

Šiandien į Gelgaudiškio dvarą svečius vilioja išlikusi išsaugota unikali interjero puošyba – secesija, įspūdinga architektūra, profesionalaus meno parodos, išskirtinės muzikos koncertai, pažintinės ir teatralizuotos ekskursijos.

Ekskursijos su gidu* (1 val.) metu svečius pasitinka dvaro ponia, kuri supažindina su dvaro istorija, unikalia rūmų puošyba (secesija), XIX-XX a. pr. gyvenimo būdu dvare.

Vykstame  į Šakius – zanavykų sostinę. Miestas įsikūręs abipus Šešupės intako – Siesarties. Pasigėrėsime Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia, Šakių rotušės pastatu. Pačiame miesto centre pamatysime paminklą Vincui Kudirkai, 24 varpų karilioną su fontanu. Išgirsti kariliono muziką gali kiekvienas to norintysis, tereikia į specialų automatą įmesti tiek eurų, kiek minučių norėsis klausytis varpų muzikos.

Atvykstame į Zyplių dvarą. Aplankysime XIX a. viduryje įkurtą Zyplių dvaro ansamblį, kurį sudaro 11 išlikusių pastatų, apsuptų vienu iš didžiausių parkų su balzaminių tuopų ir skroblių alėjomis Lietuvoje. Pažintinės ekskursijos (1 val.) metu* aplankomos parodų erdvės bei ekspozicijos, įrengtos dvaro centriniuose rūmuose bei buvusiose dvaro arklidėse. Supažindinama su dvaro istorija.

Vyksime į Kudirkos Naumiestį – pasienio miestą, kurio pavadinimas daugeliui sukelia tik vieną asociaciją – Vincas Kudirka. Varpininkas, tautos žadintojas, Lietuvos himno autorius. Tiesa, jis Naumiestyje gyveno tik paskutiniuosius penkerius savo gyvenimo metus. Tarpukaris Kudirkos Naumiesčiui buvo klestėjimo laikotarpis. Pasienio miesto specifika padiktavo dar vieną verslo rūšį – kontrabandą, ja lietuviškos spaudos draudimo metais tapo ir literatūra. Lietuviški periodiniai leidiniai buvo leidžiami Mažojoje Lietuvoje, o Lietuvą pasiekdavo mieste esančiu tiltu per Širvintos upę.

Išskirtinis šio miesto lankomas objektas – Bulvės muziejus*. Šiame muziejuje eksponuojama visa bulvių auginimo istorija nuo senų laikų, senoviniai žemės apdirbimo prietaisai, antrame muziejaus pastato aukšte – apžvalgos aikštelė, iš kurios atsiveria puikūs gamtos vaizdai. Išskirtiniame rūsyje vyksta skirtingų bulvių veislių degustacijos. Šalia muziejaus yra Bulvių patranka, Bulve skambinamas 4 varpų karilionas muziejaus bokšte, o muziejaus kieme prezidentinis ąžuolas pasodintas per bulvės šventę. Muziejuje sužinosime apie p. Almos Adamkienės cepelinų receptą, pagal kurį čia gaminami cepelinai ir organizuojamos jų degustacijos.

Kelionė į namus.
Į kelionės kainą įskaičiuota :

Kelionė autobusu;

Kelionės organizavimo paslauga;

Kelionės vadovo paslauga grupei.

Papildomos išlaidos kelionėje (mokamos paslaugos):

*Zyplių dvaras, ekskursija – 5-4 € / asm.

*Gelgaudiškis. Ekskursija – 7 € /asm.

*Bulvės muziejaus lankymas su bulvių degustacija ir karštu patiekalu – cepelinais ~12 eur./asm.

Pastaba.

*Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.

*Išvykimo informacija siunčiama likus 1 – 2 dienoms iki kelionės.

*Pageidaujant vietų autobuso priekyje (2,3 eilėse)  – priemoka 10 € /asm.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   keliones@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com

Rygos Kalėdų Stebuklai: Elegancija, Prabanga ir Senamiesčio Magija 2024.12.15 GARANTUOTA

Ryga – didžiausias ir gyvybingiausias Baltijos šalių miestas, žavi savo elegancija ir istorine vertybe, tačiau ypatingai nuostabi ji tampa, kai artėja Kalėdos. Nuo lapkričio pabaigos šis miestas įgauna visiškai kitokią nuotaiką: senamiesčio gatvės ir aikštės apgaubiamos šventinės šviesos, o visur sklando laukimo ir džiaugsmo jausmas. Ryga, su savo unikalia architektūra ir istorija, kviečia atrasti ne tik šaltą žiemą, bet ir Kalėdų stebuklus, kurie sušildo širdį. Kelionės metu leisimės į pasivaikščiojimą po senąją Rygą – Vecrygą, kur susipina viduramžių ir modernios architektūros grožis. Žingsniuodami siaurais akmenimis grįstais takais, pamatysime Rygos pilį, kuri jau šimtmečius saugo miesto istoriją ir paslaptis.  Pasivaikščiojimo metu pamatysime ir garsiąją Rygos katedrą – didžiausią ir įspūdingiausią bažnyčią Baltijos šalyse, kurios interjeras tiesiog pritrenkia savo puošyba. Joje skamba garsūs vargonai, kurie žinomi ne tik Latvijoje, bet ir visoje Europoje. Kiekvienas žingsnis čia veda mus į praeities laikus, o šventinis šurmulys aplinkui dar labiau sustiprina šventinę atmosferą. Kalėdinė Ryga neapsiriboja tik religiniais paminklais. Mes aplankysime ir žymiąją Rygos Rotušės aikštę, kurioje šimtmečius skirtingos tautos ir kultūros susitiko. Aikštėje išsiskiria naujai atstatyti Rotušės rūmai, o aplinkui žydi šventinė Kalėdų eglė, švytinti tūkstančiais spalvingų lempučių. Ši vieta – tai tikras miesto pulsas, kuris kviečia įsijausti į šventinę nuotaiką. Netoliese rasime ir istorinius pastatus, liudijančius miesto praeitį, tarp jų – gynybinės sienos likučius su Parako bokštu, kuris kažkada saugojo miestą nuo užpuolikų. Nuo šių senų pastatų atsiveria pasakojimai apie Rygoje praleistus šimtmečius, kurie paliko ryškų pėdsaką Latvijos istorijoje. Pačioje Rygos širdyje 15:00val užsukame į itin elegantišką ir prabangų Mados muziejų*. Aleksandras Vasiljevas yra glaudžiai susijęs su Rygos mados muziejumi, nes jo kolekcija sudaro didelę dalį muziejaus eksponatų. Vasiljevas yra vienas iš pagrindinių šio muziejaus rėmėjų ir kolekcijos kuratorių. Jis yra mados istorikas ir kolekcionierius, kurio sukauptos daugiau nei 55 000 mados drabužių ir aksesuarų eksponatų yra laikomi vienais įspūdingiausių pasaulyje. Šiandien mados muziejus, kviečia susipažinti su šaltajam sezonui skirtais drabužiais ir aksesuarais, pagamintais Europoje ir Šiaurės Amerikoje nuo XVIII a. iki šių dienų. „Labai šalta“ nagrinėja, kaip apranga prisitaikė prie sezoniškumo ir klimato pokyčių, o taip pat pateikia ryškius aukštosios mados pavyzdžius, kuriuose išryškėja elegancija ir funkcionalumas. Parodoje eksponuojami įvairūs kūriniai, nuo kašmyro šalikų iki prabangios aukštos mados paltų, nuo XIX a. suknelių iki modernių mini sijonų. O kur dar Kalėdų mugės, kurios jau tapo neatsiejama Rygos šventinio sezono dalimi! Laisvo laiko  metu pasivaikščiosime po senamiestį, kur gausu šventinių stendų, kvapų ir garsų. Mugėse kvepia gardžiais meduoliais, karštu vynu ir tradiciniais latviškais skanėstais, o vitrinos nukrautos rankų darbo dovanomis, suvenyrais ir Kalėdų dekoracijomis. Tai tikra stebuklinga vieta, kur galima pasijusti kaip dalimi šventinio pasakojimo. Ir nors miestas jau apgaubtas Kalėdų nuotaikomis, bus dar viena paslaptis, kurią mes atskleisime – kodėl latviai ir estai iki šiol nesutaria dėl Kalėdų eglutės kilmės. Ar tikrai eglutė pirmą kartą buvo pastatyta Rygoje, ar Estija gali pasigirti savo teise į šį tradicinį simbolį? Atsakymai į šiuos klausimus ir daugiau laukia mūsų kelionėje po kalėdinę Rygą.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

kelionė autobusu,
Kelionės vadovo-gido paslaugos,
kelionės programos rengimas ir derinimas.

Papildomos išlaidos apie 9Eur

Pastaba.

  • Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.
  • Išvykimo informacija siunčiama likus 1-2 dienoms iki kelionės.