Rojus žemėje prie Adrijos jūros – Centrinė Kroatija (birželis)

1 diena Kelionė per Lietuvą, Lenkiją, Čekiją. Nakvynė Čekijos viešbutyje.

2 diena Pusryčiai. Kelionė per Austriją, Slovėniją. Po pietų atvyksime į Kroatijos kurortinį miestelį Starigrad Paklenica. Velebito kalnų papėdėje, gražioje Adrijos pakrantėje, kuri apsaugota Pago salos nuo jugo ir bura vėjų, įsikūręs tikras kroatiškas miestelis Starigrad Paklenica. Kadaise, žmonės iš kalnuose augančių juodųjų pušų išgaudavo sakus, dervą (pakliną), kuria tepė laivų dugnus, dėl atsparumo sūriam jūros vandeniui. Paklina ir davė vardą šiai vietovei. Čia mūsų laukia gardi Kroatiška vakarienė*. Poilsis. Nakvynė privačiame sektoriuje.

3 diena. Laisvas laikas poilsiui prie jūros. Pageidaujantiems ryte siūlome išvyką į** Pago salą. Tai sala, kuri su žemynu sujungta tiltu. Vos tik į ją įvažiavus matosi, kad žemė čia sausa ir nederlinga, yra vos keli rajonai užsodinti vynmedžiais ir alyvmedžiais. Pakrantė balta, gairinama boros vėjo, kraštovaizdis primena mėnulio peizažą. Ši sala taip pat garsėja nuostabiais rankdarbiais, vadinamais čipka, kurie įtraukti į UNESCO nematerialaus paveldo sąrašą. Ekskursija Pago mieste: senojo miesto sienos, vienuolynas ir Švč. Mergelės Marijos bažnyčios griuvėsiai. Nuo senų laikų čia išgaunama druska, kai kurios rūšys gali turėti net 75 mineralus! Siūlome aplankyti druskos muziejų*. Vietinių pasididžiavimas – avių pieno sūris „Paški“ – seniai, kaip ir druska, tapo geidžiamiausiomis lauktuvėmis iš Kroatijos. Sūrių gamyklos lankymas ir sūrių degustacija*. Toliau keliausime į Zrce paplūdimį, dar žinomą kaip kroatų Ibiza. Vakare grįžtame į Starigrad Paklenicą. Nakvynė privačiame sektoriuje.

 4 diena. Laisvas laikas poilsiui prie jūros arba pageidaujantiems  išvyka į Plitvicos ežerų nacionalinį parką**, saugomą UNESCOŠiuo metu Plitvice ežerų nacionalinį parką sudaro 16 didelių ir mažų ežerų, kurie formavosi daugelį tūkstančių, kol atsirado kaskados, kriokliai bei požeminiai vandens tuneliai. Nuostabi gamta, miškai bei kalnų oras, kerintis ežerų ir krioklių, gėlių, gyvūnų ir paukščių pasaulis susilieja į vieną nepakartojamą visumą, traukiančią turistus iš viso pasaulio. Po pietų grįžtame į kurortą. Nakvynė privačiame sektoriuje.

5 diena. Laisvas laikas poilsiui prie jūros arba  išvyka laivu** į Kornati salų nacionalinį parką ir vakarinį Zadarą. Pasak rašytojo Bernardo Shaw, paskutinę pasaulio tvėrimo dieną Dievas karūnavo savo darbą,  sukurdamas Kornati salas iš ašarų ir žvaigždžių… Didžiausią salyną Adrijos jūroje – Kornati salų archipelagą – sudaro apie 150 didesnių ir mažesnių salų. Kroatai sako: „kaip metai turi daug dienų, taip ir Kornati turi daug salų“.  Dieną praleiste pramogaudami laive, maudydamiesi jūroje, grožėdamiesi įspūdingu peizažu.
Parplaukę, vakare grožėsitės Vakariniu Zadaru.  Viename gražiausių Kroatijos kurortų – Zadare vakarais prie Adrijos jūros krantinės renkasi turistai ir vietiniai palydėti saulę ir pasiklausyti vargonų. Prie jūros  po plačiais, elegantiškais, baltais laiptais, vedančiais į vandenį slepiasi jūros vargonai. Jūros vargonai (morske orgulje) – tai natūralus muzikos instrumentas, kuriuo virtuoziškai groja dvi gamtos stichijos – du seniausi muzikos atlikėjai Žemėje: vanduo ir vėjas. Šį akustikos ir architektūros šedevrą sukūrė garsus kroatų architektas Nikola Bašič su profesionalia ekspertų komanda. Dėka jų, nuo 2005 metų šioje unikalioje Zadaro vietoje galite palydėti patį nuostabiausią saulėlydį savo gyvenime, o dienos metu pailsėti, atsipalaiduoti, pamąstyti ar tiesiog pasiklausyti nuostabių „gamtos orkestro“ gaidų. Vėlai vakare grįžtame į  Starigrad Paklenicą. Nakvynė privačiame sektoriuje. Nakvynė privačiame sektoriuje.

6 diena. Laisvas laikas poilsiui prie jūros arba pageidaujantiems  išvyka Džip safari** (kelionė su džipais po Velebit kalnu masyvą,pasikeliama maždaug 1100 m virš juros lygio). Keliamasi i kalnus senuoju keliu,kuriuo keliaudavo vietiniai gyventojai iš pietines dalies Velebit kalnu masyvo- Dalmatijos regiono į šiaurinę dalį- Likos regioną. Aplankysite Dalmatijos ir Likos regionus, gėrėsitės nepakartojamais kalnų vaizdais, būsite vaišinami nacionaliniais užkandžiais (kalnų medumi, namine duona, vytintu kumpiu), bei vietinės gamybos gėrimais (rakija, baltu bei raudonu vynais, sultimis). Turėsite galimybę pasivaikščioti kalnų takeliais. Kalnuose Jums bus pagaminti pietūs. Į Starigrad Paklenicą kurortą grįšite filmo „Vinetu“ keliu, gėrėdamiesi nepakartojama jūros, salų ir kalnų panorama. Nakvynė privačiame sektoriuje. 7 diena. Ši diena yra skiriama poilsiui prie jūros, maudynėms.. Kad savo laisvą dieną
išnaudotumėt dar įdomiau, pasiūlysime savarankiškai pasivaikščioti Paklenicos nacionalinio parko didžiuoju kanjonu, pasivažinėti nuomotais dviračiais ar automobiliais, ar tiesiog maloniai leisti laiką kurorte . Nakvynė privačiame sektoriuje.

8 diena.  Anksti ryte išvykstame iš kurorto. Kelionė per Kroatiją, Slovėniją. Apie pietus pasiekiame Ptuj miestelį, esantį Dravos upės pakrantėje ir ribojasi su Austrija ir Vengrija. Tai seniausias Slovėnijos miestas, garsėjantis savo vynais ir terminiais baseinais. Trumpa ekskursija po miestą: rotušė, Floriano kolona, Ptuj pilis.  Papietaujame ir toliau keliaujame per Slovėniją, Austriją. Nakvynė viešbutyje Čekijoje.

9 diena Pusryčiai. Keliausime per Čekiją, Lenkiją grįžtame labai vėlai vakare į Klaipėdą.

Į kelionę įskaičiuota:

 • Kelionė patogiu turistinės klasės  autobusu,
 • 2 tarpinės nakvynės viešbučiuose su pusryčiais,
 • 6 nakvynės Kroatijoje privačiame sektoriuje (kroatiškai vaidinami apartmani) nuo jūros kranto 120-300 m vietovėje Starigrad – Paklenica.
 • kelionės vadovo paslaugos,
 • ekskursinė programa,

 Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • Oro kondicionierius – 42 visai kelionei (7 dienai). Svarbu: jei pageidausite užsisakyti kambarį su oro kondicionieriumi, – informuokite iš anksto.
 • Vietinių gidų/ gido sistemos ausinukai  ~ 20
 • Kroatiška vakarienė – kaina tikslinama

Siūlomos poilsio metu  įdomios papildomai mokamos ekskursijos pažymėtos **, kurių metu labiau pažinsite nuostabiąją Kroatiją.

Kaina paskaičiuota, kai važiuoja ne mažiau kaip 20 keleivių:

**išvyka į Pag salą  – 50 € (įskaičiuota sūrių degustacija ir druskos muziejaus lankymas)

** išvyka visureigiais į Paklenica nacionalinį parką:  – 100 € asmeniui (įskaičiuoti pietūs ir gėrimai)

  ** išvyka į Plitvicos nacionalinį parką  – 65 € suaugusiems, 55€ studentams, 45€ moksleiviams (įskaičiuotas Plitvicos nacionalinio parko bilietas)

** Išvyka į Kornati Nacionalinį parką ir vakarinį Zadarą – 65 € (Į kainą įskaičiuota pasiplaukiojimas laivu, pusryčiai ir pietūs laive).

Papildomas pasirenkamas ekskursijas ir pramogas galite užsakyti pirkdami kelionę arba kelionės metu. Pastaba: perkant išvykas kelionės metu apmokėjimas tik GRYNAISIAIS!  Kai kurių išvykų metu gali būti pasirinktinai lankomų objektų, kurių kaina nėra įskaičiuota į išvykos kainą.

  Į kainą neįskaičiuotos papildomos išlaidos:

 • Medicininis draudimas, kai kurių lankomų vietovių ir objektų, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.

Pastabos:

 • Lankomų objektų, paslaugų skaičius ir eiliškumas gali keistis, gali kisti ir kainos.
 • Minimalus turistų skaičius kelionei autobusu organizuoti yra 36 turistai. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionių organizatorius įsipareigoja apie tai pranešti raštu likus ne mažiau kaip 7 kalendorinėms dienoms iki kelionės pradžios;
 • Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 3-4 dienoms iki kelionės pradžios, atsiųsime nurodytu elektroniniu paštu arba trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu.
 • Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu). Standartiniame dviviečiame kambaryje gali būti viena dvigulė arba dvi atskiros lovos. Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi . Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais. Apgyvendinimas vienviečiame kambaryje yra brangesnis, todėl jei pageidaujate gyventi vienviečiame kambaryje, turėsite mokėti prie kelionės kainos nurodytą priemokąJei kelionę registruojatės vienas ir nenorite mokėti vienviečio kambario priemokos, būsite apgyvendinti dviviečiame arba dviviečiame su pristatoma lova kambaryje kartu su kitais turistais. Jeigu nėra galimybės – kelionių organizatorius neįsipareigoja Jus apgyvendinti viename kambaryje su kitais turistais – šiuo atveju turėsite mokėti vienviečio kambario priemoką.
 • Esant ankstyvam išvykimui iš viešbučio ar vėlyvam atvykimui į viešbutį gali būti pateikiamas pusryčių paketas/ šalta vakarienė (jeigu tokia galimybė numatyta pagal konkretaus viešbučio taisykles).
 • https://www.alvaturas.lt/bendros-taisykles/
 • PLATESNĖ INFORMACIJA

Pavasario kruizas į sakurų žiedais išsipuošusį Stokholmą. Talinas-Stokholmas-Talinas

1 diena. Anksti ryte išvykimas iš Klaipėdos.

Kelionė per Latviją, Estiją. Vidurdienį  atvykstame į Taliną. Vykstame į   Talino senamiestį, išsaugojusį senojo viduramžių miesto dvasią.

Ekskursija pėsčiomis po viduramžių gynybine siena apjuostą Talino senamiestį. Pamatysime XIV a. pastatytą rotušę, ant kurios bokšto įsitaisęs Talino simbolis Senasis Tomas. Lipdami laipteliais Trumposios Kojos gatvele, pasieksime Aukštutinį Taliną, kur jau IX a. buvo pastatyta tvirtovė, o dabar čia įsikūręs Estijos Parlamentas. Pamatysime XIII a. statytą Domo katedrą ir žymiai naujesnę Aleksandro Nevskio stačiatikių katedrą. Žemutinį Taliną apžiūrėsime iš apžvalgos aikštelių, o ten pateksime leisdamiesi Ilgosios Kojos gatve. Žemutinis Talinas – viduramžių pirklių miestas. Čia pamatysime daugybę išlikusių pirklių pastatų bei gildijų rūmus.

Vykstame į Talino jūrų uostą.  18.00 val. (Estijos laiku) puikiu kruiziniu laivu Baltic Queen išplaukiame į Stokholmą. Vakarienė* laive. Vakarą galėsime praleisti laivo restoranuose ir baruose, žiūrėdami įvairius pasirodymus, dalyvaudami renginiuose. Nakvynė laivo (pasirinktos klasės) kajutėse.

2 diena Pusryčiai* laive. Ryte 10:30 val. (Švedijos laiku), praplaukę tarp tūkstančių archipelago salų, atvykstame į šventiškai pasipuošusią Švedijos sostinę Stokholmą. Miestas įkurtas XIII amžiuje saloje, ties kuria Melareno ežeras susijungia su Baltijos jūra. Čia buvo pastatyta pirmoji tvirtovė, vadinta Trijų Karūnų pilimi ir Didžioji katedra, o vandenyje aplink salą buvo pastatyta daugybė polių, nuo kurių miestas ir gavo savo pavadinimą. Vykstame prie įspūdingos 1923 m. pastatytos Stokholmo rotušės, kurioje gausu Švedijos istorijos motyvų. Rotušėje nuolat vyksta daugybė renginių, vestuvių ceremonijos bei banketas po Nobelio premijos teikimo ceremonijos. Ekskursijos senamiestyje metu pamatysime Storkyrkan – Didžiąją katedrą, kurioje daugybę amžių karūnuojami Švedijos karaliai ir vyksta karališkosios šeimos vestuvių ceremonijos. Šalia katedros pamatysime Karalių rūmus, kurie buvo pastatyti XVIII a., gaisrui sunaikinus čia stovėjusią Trijų Karūnų pilį, bei Švedijos Parlamento rūmus, pastatytus greta esančioje mažoje salelėje. Vaikščiodami siauromis senamiesčio gatvelėmis užsuksime į Stortorget – Didžiąją aikštę, kur senuosiuose Biržos rūmuose dabar įsikūręs Nobelio muziejus. Pamatysime Vokiečių bažnyčią, praeisime siauriausia Stokholmo gatvele, ir apsilankysime Geležies aikštėje, kur viduramžiais vyko geležies rūdos prekyba.

Stokholme esantis Karališkasis sodas (arba Kungstradgarden) pritrenkia savo grožiu. Tai seniausias parkas mieste ir yra įsikūręs pačiame centre.
Ar žinojote, kad Stokholme yra oficiali Vyšnių žydėjimo diena? O štai – balandžio 28 d. Tačiau motina gamta visada turi savų planų, o medžiai gali pradėti žydėti nuo kovo pabaigos, todėl kovo pabaiga–balandžio pabaiga yra geriausias laikas aplankyti Stokholmą pasižiūrėti vyšnių žiedų.

Vykstame į Stokholmo rytuose esačią muziejų salą – Djurgarden, garsėjančią daugybe parkų ir muziejų. Lankome ABBA muziejų*. Tai – interaktyvus, šiuolaikiškas muziejus.

Kas nežino grupės „Abba“, kurios dainos buvo ypač populiarios 1970-ais ir 1980-aisiais metais? „Abba“ visam laikui įėjo į pasaulio ir švedų POP muzikos istoriją, o 2013 m. gegužę buvo pagerbti kaip turintys nuosavą muziejų Stokholme. Verta apsilankyti muziejuje vien todėl, kad jis tikrai nepaprastas ir sukurtas naudojant šiuolaikiškas technologijas, kurios leidžia vaikštant muziejumi, aktyviai kurti savo istoriją „Aš ir Abba“.

„Abba“ muziejus nuo pat jo atidarymo yra labai populiarus Švedijoje, ypač tų, kurių jaunystė sutapo su grupės populiarumo viršūne. Patariame apsilankyti ten bei sudainuoti „Abba“ dainas arba virtualiai pasijusti penktu grupės dalyviu jų koncerte.

 „Abba“ muziejaus ekspozicijoje pristatomi sceniniai kostiumai, muzikos instrumentai, asmeniniai dalyvių daiktai, daugybė afišų ir reklaminių bukletų, kino filmai, vaizdo klipai ir dar daug kas…

Be to, studijoje galima įrašyti bet kurią „Abba“ dainą ir pasiimti įrašą atminčiai (parsisiųsti iš oficialaus muziejaus tinklalapio).

Bet įdomiausia muziejuje – unikali ir ypač šiuolaikiška galimybė pašokti su grupės narių hologramomis ir pasijusti penktuoju grupės nariu.

Po ekskursijos – laisvas laikas Stokholmo senamiestyje.

Vakare, 17.30 val. (Švedijos laiku)  laivu išplaukiame į Taliną. Vakarienė* laive. Vakarą galėsite praleisti laivo restoranuose ir baruose, žiūrėdami įvairius pasirodymus, dalyvaudami renginiuose. Nakvynė laivo kajutėse.

3 diena. Pusryčiai laive*.  Apie 11 val. (Estijos laiku) atplaukiame į TalinąPažintinės ekskursijos tęsinys autobusu   po Taliną: Tompea, Kadriorgo parkas ir rūmai, Dainų slėnis, Piritos buriavimo centras, Šv. Brigitos vienuolyno griuvėsiai, Tarptautinis jūrų uostas. Po ekskursijos – laisvas laikas pietums.

Kelionė per Estiją, Latviją –  į Lietuvą.  Vakare sugrįžtame į namus.

Kai nakvynė B2-B4 kajutėje (be lango) Kelionės kaina (€)
1 asm. 4-vietėje kajutėje 199
1 asm. 3-vietėje kajutėje 211
1 asm. 2-vietėje kajutėje 244
Kai nakvynė A2-A4 kajutėje (su langu)
1 asm. 4-vietėje kajutėje 214
1 asm. 3-vietėje kajutėje 229
1 asm. 2-vietėje kajutėje 261

Į kelionę įskaičiuota:

*Kelionė turistinės klasės autobusu 44-49 vietų

*2 nakvynės 4-vietėje B klasės  laivo kajutėje – be lango;

*Kelionės vadovo paslauga – ekskursinė programa;

 Į kelionės kainą neįskaičiuota:

*Kuro mokestis laive – 12 € /asm. (mokama, užsakant kelionę)

*CO2 mokestis laive – 6 € /asm. (mokama, užsakant kelionę)

* ABBA muziejus  ~32 Eur /asm.

Papildomos išlaidos.

Gido sistema (ausinukai) – 5 € /asm.

Kelionės priemokos (pageidaujant):

Dveji pusryčiai laive (suaugusiam) 38,00 €
Dveji pusryčiai laive (vaikui nuo 12 iki 17m.) 18,00 €
Dveji pusryčiai laive (vaikui nuo 6 iki 11m.) 14,00 €
Dvi vakarienės laive (suaugusiam) 86,00 €
Dvi vakarienės laive (vaikui nuo 12 iki 17 m.) 38,00 €
Dvi vakarienės laive (vaikui nuo 6 iki 11 m.) 31,00 €

Pastaba.

 • Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.
 • Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 3-4 dienoms iki kelionės pradžios, atsiųsime nurodytu elektroniniu paštu arba trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu.

Reikalingi dokumentai:

 • LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas iki kelionės pabaigos turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn.

Pasiteiravimui apie kelionę:

 • Ieva  tel.: +370 678 59 120  el paštu:  keliones@alvaturas.lt
 • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  info@alvaturas.lt
 • Kelionės organizatorius – UAB   „Alvaturas“, Kelionės organizatoriaus pažymėjimas Nr.16397
  Kelionės organizatoriaus turizmo paslaugų sutarties prievolių įvykdymo civilinės atsakomybės laidavimo draudimo polisas Nr.LT22-KOFG-00000032-1-1galiojimo data 2022-08-11– 2023-08-09

Rudeniškai spindinčios sostinės – Viena ir Bratislava (lapkritis)

1 diena.

Anksti ryte (~2:00val) išvykstame iš Klaipėdos, Gargždų, Kryžkalnio (numatomas pervežimas iš Šiaulių, Kelmės). Kelionė per Lenkiją, Čekiją. Atvykstame į Olomoucą, istorinę Moravijos regiono sostinę. Apžvalginės ekskursijos metu apsilankysime Aukštutinėje aikštėje, kurioje pamatysime į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtrauktą Švč. Trejybės koloną, miesto rotušę su astronominiu laikrodžiu, barokinius fontanus. Apsilankysime ir buvusios Olomouco pilies teritorijoje, kur stovi neogotikinė Šv. Vaclovo katedra. Kelionė per Čekiją. Nakvynė viešbutyje Čekijoje.

2 diena.

Pusryčiai. Vykstame į įspūdingus baroko stiliaus Šionbruno rūmus*, kuriuose daugybę metų karaliavo Habsburgų dinastija. Rūmai įtraukti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą ir yra vienas iš dažniausiai lankomų ir svarbiausių Austrijos sostinės kultūros objektų. Vėliau apžiūrėsime išskirtinės architektūros Hundertwasserio namą, kuris atrodo lyg būtų suklijuotas iš kelių skirtingų namų. Jo fasadai pasižymi spalvų ir tekstūrų gausa, o didelių plokščių paviršių bei tiesių linijų čia neišvysite. Toliau mūsų lauks pažintis su imperatoriška prabanga ir elegancija garsėjančia Austrijos sostine Viena. Pažintinės ekskursijos metu apsilankysime miesto simboliu vadinamoje Šv. Stepono katedroje – didžiausioje ir įspūdingiausioje Austrijos bažnyčioje, apžiūrėsime visą galybę paslaptingų simbolių, puošiančių jos vidų ir išorę bei sužinosime istorines sąsajas su Lietuva, pamatysime Didvyrių aikštę, Nacionalinę biblioteką ir Vienos ispaniškąją jojimo mokyklą. Taip pat apžiūrėsime Šv. Augustino bažnyčią, kurioje išvysime ir Lietuvos valstybės herbą – Vytį, Vienos rotušę, garsiąją Vienos operą. Laisvas laikas, kurio metu galėsite savarankiškai pasivaikščioti Vienos senamiesčio gatvelėmis ar paskanauti austriško štrudelio su kava vienoje iš vietinių kavinių. Išvykstame į Slovakiją. Nakvynė viešbutyje prie Bratislavos.

3 diena.

Pusryčiai. Vykstame į Bratislavą. Ekskursija prie Dunojaus upės įsikūrusioje Slovakijos sostinėje, kur ant kalvos stovi pilis, o papėdėje – istorinis miesto centras. Apsilankysime centrinėje miesto aikštėje ir šalia esančioje Pranciškonų aikštėje, pamatysime senąją Bratislavos rotušę ir Mykolo vartus – vienintelius mieste išlikusius gynybinės sienos vartus. Pasivaikščiosime tarp daugybės senamiestyje XVIII a. pastatytų rūmų ir apsilankysime gotikinėje Šv. Martyno katedroje, statytoje XIII-XVI a., kurioje buvo karūnuojami Vengrijos karaliai. Laisvas laikas. Vykstame į nepakartojamą Trenčino pilį*. Tai viena iš didžiausių Slovakijos pilių, ant aukštos kalvos pradėta statyti XI amžiuje. Istorijos bėgyje pilis buvo daug kartų restauruota, perstatyta, atlaikė čekų, lenkų, totorių, turkų armijų puolimus. Ekskursijos metu apsilankysime vidiniame pilies kieme, apžiūrėsime kareivines, pilies bokštus, lankysimės koplyčioje bei požeminiame kalėjime. Taip pat apsilankysime pilyje veikiančiame muziejuje, kuriame galima išvysti senovinių ginklų kolekciją ir kitus su pilies istorija supažindinančius eksponatus. Kelionė per Slovakiją, Lenkiją. Nakvynė viešbutyje Lenkijoje.

4 diena.

Pusryčiai. Kelionė per Lenkiją. Vakare grįžtame į Lietuvą.

KELIONĖS KAINA – 359 €

Į kelionės kainą įskaičiuota:

3 nakvynės viešbutyje su pusryčiais,
Kelionė autobusu;
kelionės vadovo – gido paslaugos,
Kelionės programos rengimas ir derinimas, kelionės organizavimo išlaidos.

PAPILDOMOS IŠLAIDOS: mokami objektai, mokamos paslaugos – tikslinama

Pastabos:

 • Lankomų objektų, paslaugų skaičius ir eiliškumas gali keistis, gali kisti ir kainos.
 • Vietos autobuse paskiriamos pagal pirkimo laiką. Jeigu tikrai pageidaujate pasirinkti vietą autobuse, taikomas papildomas 30 € mokestis.
 • Minimalus turistų skaičius kelionei autobusu organizuoti yra 36 turistai. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionių organizatorius įsipareigoja apie tai pranešti raštu likus ne mažiau kaip 7 kalendorinėms dienoms iki kelionės pradžios;
 • Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 3-4 dienoms iki kelionės pradžios, atsiųsime nurodytu elektroniniu paštu arba trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu.
 • Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu). Standartiniame dviviečiame kambaryje gali būti viena dvigulė arba dvi atskiros lovos. Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi . Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais. Apgyvendinimas vienviečiame kambaryje yra brangesnis, todėl jei pageidaujate gyventi vienviečiame kambaryje, turėsite mokėti prie kelionės kainos nurodytąpriemokąJei kelionę registuorjatės vienad ir nenorite mokėti vienviečio kambario priemokos, būsite apgyvendinti dviviečiame arba dviviečiame su pristatoma lova kambaryje kartu su kitais turistais. Jeigu nėra galimybės – kelionių organizatorius neįsipareigoja Jus apgyvendinti viename kambaryje su kitais turistais – šiuo atveju turėsite mokėti vienviečio kambario priemoką.
 • Esant ankstyvam išvykimui iš viešbučio ar vėlyvam atvykimui į viešbutį gali būti pateikiamas pusryčių paketas/ šalta vakarienė (jeigu tokia galimybė numatyta pagal konkretaus viešbučio taisykles).
 • https://www.alvaturas.lt/bendros-taisykles/
 • PLATESNĖ INFORMACIJA

Kelionė į Graikiją su poilsiu prie Egėjo jūros (gegužė)

1 diena. Kelionė Kelionė per Lenkiją, Slovakiją su trumpais sustojimais su trumpais sustojimais kas 2-4 valandos. Nakvynė viešbutyje.

2 diena. Pusryčiai. Kelionė per Vengriją, Serbiją su trumpais sustojimais poilsiui. Atvykimas į Serbijos sostinę Belgradą. Belgradas, Serbijos sostinė ir didžiausias miestas, ne visada buvo toks gražus miestas, koks jis yra šiandien. Belgradas, esantis Dunojaus ir Sava upių santakoje, turi pragaištingą praeitį: jis išgyveno per 115 karų ir degė 44 kartus. Šiandien miestas yra  taikus, rengia daugybę renginių, pradedant nuo knygų mugių iki muzikos, filmų ir alaus festivalių. Belgrado tvirtovė yra garsiausia miesto istorinė vieta su muziejais ir bažnyčiomis.

Ekskursija Belgrade autobusu ir pėsčiomis: Šv.Savos cerkvė – monumentaliausias Belgrado pastatas ir didžiausia ortodoksų šventykla Balkanuose, skirta pagrindiniam Serbijos šventajam ir globėjui. Senamiestis, kuriame išlikusi XIXa. Belgrado atmosfera: Serbijos Parlamento rūmai ir miesto Rotušė, centrinė Respublikos aikštė su Nacionalinio teatro rūmais ir Nacionaliniu muziejumi, Kalemegdano parkas, išsaugojęs skirtingų laikotarpių tvirtovės liekanas, puiki Dunojaus ir Savos upių santakos panorama. Pasivaikščiojimas kunigaikščio Michailo gatvėje, pagrindinėje miesto pėsčiųjų alėjoje, kuri nuo 1979m. Serbijos Respublikos yra saugoma kaip unikaliausia ir seniausia bei reikšmingiausia kultūrinė miesto aplinka. Įspūdingi XIXa. pastatai, kuriuose įsikūrę daugybė knygynų, galerijų, kavinių ir įvairiausių parduotuvėlių. Kelionė per Serbiją. Nakvynė viešbutyje.

Estijos gamtos lobynas. Nuo Pakri iškyšulio iki keisto ežero Estijoje – Rummu povandeninio kalėjimo (2024.09.06-08)

Soomaa nacionalinis parkas – kerintis uždaru pelkių, pievų ir žmogaus nepaliestų miškų pasauliu. Pakri iškyšulys – uolėtas kalkakmenio krantas, stačiai besileidžiantis į Suomijos įlanką. Estijos kriokliai – viena įspūdingiausių lankytinų vietų. Lahemos nacionalinis parkas („įlankų kraštas“) – kvapą gniaužiantys akmeningi pajūrio kraštovaizdžiai,  išlikusios istorinės dvarvietės, žvejų kaimeliai. Viena paslaptingiausių vietų Estijoje – Rummu povandeninis kalėjimas.

1 diena. Keliaujame į Latviją – Latvijos Vidžemės kraštą, Vidžemės pakrantę. Salacgryvos krašte grožimės akmenuotu Vidžemės pajūriu. Čia kelių kilometrų ruože sutinkami raudonųjų smiltainių urvai, nišos, grotos, kurios susiformavo prieš 300-400 milijonų metų. Pamatysime vieną įspūdingiausių – Veczemju uolą*.

Tęsiame kelionę į Estiją –  Piarnu krašto link, į Somos (Soomaa) Nacionalinį parką,  kerintį uždaru pelkių, upių, pievų ir nepaliestų miškų pasauliu. Tai   vienas iš penkių Estijos Nacionalinių parkų, svarbus dėl čia išlikusios pirmykštės gamtos. Parko plotas – 359 kv. km. Čia gamtos mėgėjams įrengti pažintiniai takai, vienu iš jų – INGATSI taku pakeliausite, pasigrožėsite tvenkiniais, ežerėliais, pelkėmis.

Iš Somos parko keliaujame į PAKRĮ IŠKYŠULĮ. Pravažiuojame PALDISKI miestelį  buvusį viena didžiausių povandeninių laivų bazių, Liaudyje iki šiol vadinamą „Pentagonu“. Aplankysite Pakti Kalkmenio krantą su stačiu šlaitu, besileidžiančiu į Suomijos įlankos vandenis. Nuo Pakri uolos,  kuri yra 35 m aukščiau jūros lygio,  gėrėsimės Baltijos jūros platybėmis, Pakri salos vaizdu, Pakri švyturiu, kuris yra vienas aukščiausių Estijoje – 55 metrai.
Tęsiame kelionę Į KEILĄ JOA. Aplankome antrą pagal dydį Estijoje – KEILOS KRIOKLĮ, kur vanduo krenta 6 metrus žemyn. Apžiūrime KEILA JOA dvarą.
Atvykstame į TALINĄ, įsikuriame viešbutyje. Laisvas laikas pasivaikščioti po Taliną, pavakarieniauti. Nakvynė viešbutyje.

2 diena. Pusryčiai viešbutyje. Keliaujame į LACHEMOS NACIONALINĮ PARKĄ (70 km nuo Talino).  Pakeliui aplankome JAGALOS KRIOKLĮ, kur vanduo krenta žemyn 8 m. Lachemos Nacionalinis parkas – vienas didžiausių ne tik Estijoje bet ir Europoje parkų. Plotas – 725 kv. km. Parko teritorija apima 4 Suomijos įlankos pusiasalius. Čia visus žavi nuostabus akmeningas pajūrio kraštovaizdis, daugybė salelių, išlikusios dvarvietės, seni žvejų kaimeliai. Aplankome PALMSĖS DVARĄ*,  jame esantį muziejų, parką.
Po ekskursijos dvare, važiuojame į VERGI PUSIASALĮ , aplankome senąjį žvejų kaimelį   ALTJĄ. Pamatysime autentiškas medines trobas su šiaudiniais stogais. Kaimo karčiamoje papietausime*, paragausime senovinių estų patiekalų.
Po pietų keliausime į mažiausią Lachemos parko pusiasalį  KASMU. Čia kraštovaizdis suformuotas ledynmečio, čia likę ledynmečio atnešti didžiuliai rieduliai   tikra riedulių viešpatija. Aplankome čia privatų laivybos muziejų*.

Sugrįžtame į Taliną. Apžvalginė ekskursija pėsčiomis po Talino senamiestį: Tompea pilis (dabartinis Estijos parlamentas), Ilgojo Germano bokštas, Aleksandro Nevskio soboras, Domo katedra, apžvalgos aikštelės, nuo kurių atsiveria vaizdas į senamiestį, Talino įlanką bei miesto apylinkes, Kiek in de Kiok bokštas, „Trumpoji koja“, miesto rotušė, „bandelių“ skersgatvis, miesto amatininkų ir „juodagalvių“ gildijų pastatai, Nigulistės ir Olevistės bažnyčios, „Storosios Margaritos“ bokštas.

Laisvas laikas.  Vykstame į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Pusryčiai viešbutyje. Išvykimas iš Talino.

Kelionė į vieną iš paslaptingiausių Estijos vietovių – Rummu povandeninį kalėjimą*. Sovietų Sąjungos laikais čia veikė kalėjimas, kurio kaliniai priverstinai dirbo kalkakmenio kasykloje – jie iškasė klinčių karjerą. Kai Estija atsiskyrė nuo Sovietų Sąjungos, vandens siurbliai buvo tiesiog išjungti ir kalėjimo teritoriją apsėmė vanduo. Nei kalėjimo, nei kasybai naudotų įrankių niekas negelbėjo – viskas buvo palaidota po vandeniu, o dalies statinių be nardymo įrangos nė nepamatysi. Dabar Rummu karjeras yra viena mistiškiausių nardymo vietų ne tik Baltijos jūros regione, bet ir visame pasaulyje. Dėl skaidraus vandens estai šią vietą praminė “Mėlynąja lagūna”, o skaidriai žydras vanduo primena kalnų ežerą. Pasivaikščiosite po klinčių kalnus. Su vietiniu gidu* arba audiogidu* pasivaikštome po kalėjimo pastatus (10 € /asm.)*. Pageidaujantys galės išsimaudyti karjere.

Išvykimas iš Rummu, kelionė per EstijąLatviją. Naktį grįžimas į Lietuvą.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
*Kelionė autobusu;
*2 nakvynės su pusryčiais viešbutyje;
*Kelionės vadovo paslauga-ekskursinė programa, kelionės organizacija.

 Papildomos išlaidos  – mokami objektai ir mokamos paslaugos paslaugos (*):
– Tikslinama.

Pastaba.

 • Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.
 • Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 3-4 dienoms iki kelionės pradžios, atsiųsime nurodytu elektroniniu paštu arba trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu
 • Reikalingi dokumentai:
  • LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas iki kelionės pabaigos turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 678 59 120  el paštu:  keliones@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt

Estijos gamtos lobynas. Nuo Pakri iškyšulio iki keisto ežero Estijoje – Rummu povandeninio kalėjimo (2024.07.05-07)

Soomaa nacionalinis parkas – kerintis uždaru pelkių, pievų ir žmogaus nepaliestų miškų pasauliu. Pakri iškyšulys – uolėtas kalkakmenio krantas, stačiai besileidžiantis į Suomijos įlanką. Estijos kriokliai – viena įspūdingiausių lankytinų vietų. Lahemos nacionalinis parkas („įlankų kraštas“) – kvapą gniaužiantys akmeningi pajūrio kraštovaizdžiai,  išlikusios istorinės dvarvietės, žvejų kaimeliai. Viena paslaptingiausių vietų Estijoje – Rummu povandeninis kalėjimas.

1 diena. Keliaujame į Latviją – Latvijos Vidžemės kraštą, Vidžemės pakrantę. Salacgryvos krašte grožimės akmenuotu Vidžemės pajūriu. Čia kelių kilometrų ruože sutinkami raudonųjų smiltainių urvai, nišos, grotos, kurios susiformavo prieš 300-400 milijonų metų. Pamatysime vieną įspūdingiausių – Veczemju uolą*.

Tęsiame kelionę į Estiją –  Piarnu krašto link, į Somos (Soomaa) Nacionalinį parką,  kerintį uždaru pelkių, upių, pievų ir nepaliestų miškų pasauliu. Tai   vienas iš penkių Estijos Nacionalinių parkų, svarbus dėl čia išlikusios pirmykštės gamtos. Parko plotas – 359 kv. km. Čia gamtos mėgėjams įrengti pažintiniai takai, vienu iš jų – INGATSI taku pakeliausite, pasigrožėsite tvenkiniais, ežerėliais, pelkėmis.

Iš Somos parko keliaujame į PAKRĮ IŠKYŠULĮ. Pravažiuojame PALDISKI miestelį  buvusį viena didžiausių povandeninių laivų bazių, Liaudyje iki šiol vadinamą „Pentagonu“. Aplankysite Pakti Kalkmenio krantą su stačiu šlaitu, besileidžiančiu į Suomijos įlankos vandenis. Nuo Pakri uolos,  kuri yra 35 m aukščiau jūros lygio,  gėrėsimės Baltijos jūros platybėmis, Pakri salos vaizdu, Pakri švyturiu, kuris yra vienas aukščiausių Estijoje – 55 metrai.
Tęsiame kelionę Į KEILĄ JOA. Aplankome antrą pagal dydį Estijoje – KEILOS KRIOKLĮ, kur vanduo krenta 6 metrus žemyn. Apžiūrime KEILA JOA dvarą.
Atvykstame į TALINĄ, įsikuriame viešbutyje. Laisvas laikas pasivaikščioti po Taliną, pavakarieniauti. Nakvynė viešbutyje.

2 diena. Pusryčiai viešbutyje. Keliaujame į LACHEMOS NACIONALINĮ PARKĄ (70 km nuo Talino).  Pakeliui aplankome JAGALOS KRIOKLĮ, kur vanduo krenta žemyn 8 m. Lachemos Nacionalinis parkas – vienas didžiausių ne tik Estijoje bet ir Europoje parkų. Plotas – 725 kv. km. Parko teritorija apima 4 Suomijos įlankos pusiasalius. Čia visus žavi nuostabus akmeningas pajūrio kraštovaizdis, daugybė salelių, išlikusios dvarvietės, seni žvejų kaimeliai. Aplankome PALMSĖS DVARĄ*,  jame esantį muziejų, parką.
Po ekskursijos dvare, važiuojame į VERGI PUSIASALĮ , aplankome senąjį žvejų kaimelį   ALTJĄ. Pamatysime autentiškas medines trobas su šiaudiniais stogais. Kaimo karčiamoje papietausime*, paragausime senovinių estų patiekalų.
Po pietų keliausime į mažiausią Lachemos parko pusiasalį  KASMU. Čia kraštovaizdis suformuotas ledynmečio, čia likę ledynmečio atnešti didžiuliai rieduliai   tikra riedulių viešpatija. Aplankome čia privatų laivybos muziejų*.

Sugrįžtame į Taliną. Apžvalginė ekskursija pėsčiomis po Talino senamiestį: Tompea pilis (dabartinis Estijos parlamentas), Ilgojo Germano bokštas, Aleksandro Nevskio soboras, Domo katedra, apžvalgos aikštelės, nuo kurių atsiveria vaizdas į senamiestį, Talino įlanką bei miesto apylinkes, Kiek in de Kiok bokštas, „Trumpoji koja“, miesto rotušė, „bandelių“ skersgatvis, miesto amatininkų ir „juodagalvių“ gildijų pastatai, Nigulistės ir Olevistės bažnyčios, „Storosios Margaritos“ bokštas.

Laisvas laikas.  Vykstame į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Pusryčiai viešbutyje. Išvykimas iš Talino.

Kelionė į vieną iš paslaptingiausių Estijos vietovių – Rummu povandeninį kalėjimą*. Sovietų Sąjungos laikais čia veikė kalėjimas, kurio kaliniai priverstinai dirbo kalkakmenio kasykloje – jie iškasė klinčių karjerą. Kai Estija atsiskyrė nuo Sovietų Sąjungos, vandens siurbliai buvo tiesiog išjungti ir kalėjimo teritoriją apsėmė vanduo. Nei kalėjimo, nei kasybai naudotų įrankių niekas negelbėjo – viskas buvo palaidota po vandeniu, o dalies statinių be nardymo įrangos nė nepamatysi. Dabar Rummu karjeras yra viena mistiškiausių nardymo vietų ne tik Baltijos jūros regione, bet ir visame pasaulyje. Dėl skaidraus vandens estai šią vietą praminė “Mėlynąja lagūna”, o skaidriai žydras vanduo primena kalnų ežerą. Pasivaikščiosite po klinčių kalnus. Su vietiniu gidu* arba audiogidu* pasivaikštome po kalėjimo pastatus (10 € /asm.)*. Pageidaujantys galės išsimaudyti karjere.

Išvykimas iš Rummu, kelionė per EstijąLatviją. Naktį grįžimas į Lietuvą.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
*Kelionė autobusu;
*2 nakvynės su pusryčiais viešbutyje;
*Kelionės vadovo paslauga-ekskursinė programa, kelionės organizacija.

 Papildomos išlaidos  – mokami objektai ir mokamos paslaugos paslaugos (*):
– Tikslinama.

Pastaba.

 • Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.
 • Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 3-4 dienoms iki kelionės pradžios, atsiųsime nurodytu elektroniniu paštu arba trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu
 • Reikalingi dokumentai:
  • LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas iki kelionės pabaigos turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 678 59 120  el paštu:  keliones@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt

Nauji atradimai ir pažinimo džiaugsmas Estijoje. Paide–Aksi–Tartu

1 diena.

Kelionė per Latviją, Estiją. Atvykimas  į  Paide.  Paide –  senas  geologiniu pavadinimu (paide- klintys) Estijos miestelis, kuriam jau daugiau nei 700 m. Tarp naujų muziejų Estijoje garsėja Paidės *laiko centras „Wittenstein“.  Aštuoniuose Livonijos laikų pilies bokšto aukštuose, kylant liftu,  galima  išlipti vis kitame amžiuje – nuo pačių seniausių proistorės epochų kilti į viduramžius, pašto karieta apkeliauti Estijos dvarus, gyvulių vagone dundėti į tremtį, pagyventi niūriomis sovietmečio realijomis ir pagaliau išlipti Baltijos kelio ir Estijos Nepriklausomybės salėje.

Išvykimas iš Paidės, kelionė į Aksi. *Ledynmečio periodo centro lankymas. Tai – naujas, interaktyvus, unikalus ir savitas turistinis objektas, užimantis 2200 kv. m. plotą – pastato 3 aukštus.  Ekspozicijose  pamatysite   ledynmečio periodo gyvūnus, sužinosite apie klimato kaitos padarinius žmogaus ir gyvūnų gyvenimui, Estijos krašto reljefui.  Po ledynmečio centro apžiūrėjimo išvykimas į Tartu. Nakvynė viešbutyje.

2 diena.

Pusryčiai. Pažintis su Tartu senamiesčiu: Rotušės aikštė, Šv. Jono bažnyčia, akmenimis grįstos gatvelės, vedančios prie daugybės muziejų ir žavingų mažų kavinukių, Tartu universiteto (statyto 1799 m.) pastatų kompleksas, Šv. Antano gildija, puoselėjanti istorinių Hanzos laikų gildijos tradicijas, paminklas Tartu universiteto įkūrėjui švedų karaliui Gustavui II Adolfui, Tomemegi kalva su „Toravere“ observatorija, Domo katedros griuvėsiai ir Universiteto biblioteka, “Velnių” ir “Angelų” tiltai, dviejų Vilde paminklas. Grupės pageidavimu aplankomas *mokslo centras „AHHAA“. Tai – didžiausias tokio tipo centras Baltijos šalyse. Jo tikslas – įvairaus amžiaus lankytojus įdomiai ir žaismingai supažindinti su mokslu bei technologijomis, suteikti galimybę eksperimentuoti. Centras turi 4D kino teatrą, planetariumą, siūlo dviračiu pasivažinėti palubėje ištiestu lynu, iš arti stebėti skruzdėlyno gyvenimą ir t.t. Išvykimas iš Tartu. Kelionė per Estiją, Latviją. Vakare grįžimas į Lietuvą.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
*Kelionė patogiu turistinės klasės autobusu;
*1 nakvynė viešbutyje su pusryčiais Tartu;
*Kelionės vadovo paslauga – ekskursinė programa;
*Kelionės dokumentų sutvarkymas.

Papildomos išlaidos kelionėje:
*Tartu mokslo centras “AHHAA”.  Bilietas – 15-11 Eur, planetariumas – 5 Eur;
*Paide, “Wittenstein” – 9 Eur /asm. gidas – 40  € /grupei;

*Ledynmečio periodo centras – 10 € /asm. + gidas 60 € /grupei
*Asmenines išlaidos.

Gido sistema (ausinukai) – 5 € /asm.

Pastaba.

 • Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.

Reikalingi dokumentai:

 • LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas iki kelionės pabaigos turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn.

Pasiteiravimui apie kelionę:

 • Ieva  tel.: +370 678 59 120  el paštu:   keliones@alvaturas.lt
 • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu: info@alvaturas.lt

Šiurpinanti kelionė į vaiduoklišką Helovyno Cirką Kirkilų pramogų parke

Keliaujame į vieną seniausių Šiaurės Lietuvos miestą į Biržus, kuris jau skaičiuoja savo istorijos penktąjį šimtmetį.  Tai – buvęs kunigaikščių Radvilų miestas, kurio puošmena ir praeities atspindys  – bastioninės tvirtovės rūmai, dabar muziejus “Sėla”.  Šiame mieste  19 a. viduryje pėdsaką paliko  ir grafai Tiškevičiai. Miestą puošia Šv. Jono Krikštytojo ir evangelikų reformatų bažnyčios. Biržai – tai vieta, kur net pikčiausiam priešui  nesako populiaraus posakio „kad tu prasmegtum“,  nes jis šiame krašte gali išsipildyti, nes tai – karstinių reiškinių (smegduobių)  vietovės. Susipažinsime su miesto istorija, pasigrožėsime bastioninės tvirtovės rūmais  ir grafų Tiškevičių palikimu – Astravo dvaro  rūmais, parku, tiltu. Aplankysime romantiškiausią Biržų vietą  Širvėnos ežero pakrantę  su įstabiais ežero vaizdais.

Tęsime pažintį su nuostabiomis  Biržų krašto vietomis. Atvykstame į Kirkilų ežeryną prie apžvalgos bokšto. Bokšto forma primena kanoją arba  grimztančią valtį. Bokšto aukštis beveik 32 m. 30m aukštyje  yra apžvalgos aikštelė, kurios plotas 30 kv. m. Nuo jos puikiai matosi Kirkilų karstiniai ežerėliai. Prie pat apžvalgos bokšto  pamatysite ir pažintinį taką su pontoniniais tilteliais.

Kviečiame  patirti  nepakartojamą potyrį – sudalyvauti  stebinančiame, neįtikėtiname, gąsdinančiame, intriguojančiame, originaliame, Helouvino renginyje – šiurpinančiame cirke, Kirkilų pramogų parke …

„Kadaise ryškios cirko palapinių spalvos dabar išblukę, o muziką pakeitė tylūs paklydusiu sielų alsavimai… apleista cirko aikštė, apgriuvę atrakcionai ir išblukę plakatai, kuriuose šmėžuoja pasakojimai apie patirtus siaubus… Legenda byloja, kad cirkas buvo prakeiktas, jį persekiojo tragiško likimo ištiktų atlikėjų sielos.. .paslaptingi dingimai ir nepaaiškinami įvykiai vyksta toliau, apgaubdami vaiduoklišką cirką baimės ir intrigų šydu.. įžengus pro girgždančius įėjimo vartus, atmosfera sutirštės, oras taps sunkus, klausa įsitemps ir regėjimas suprastės…“

Siaubo cirke jūsų lauks: unikaliai dekoruotas siaubo cirko tematikos parkas*. Tik įžengę į parką,  pateksite į šešėlyje slypinčių  grėsmingų klounų karalystę. Netikėtai atgiję klounai  išbandys jūsų baimės ribas. Patekus į  vaiduokliško cirko palapinę,  susidursite su išprotėjusiais klounais, kraupiais tikrų cirko artistų pasirodymais. Čia sutiksite  ugnimi alsuojančius keistuolius ir akrobatus  nepaisančius mirties. Jeigu išdrįsite įžengti į klouno  grimo kambarį, sutiksite  patį šiurpiausią klouną, kuris ruošiasi pasirodymams. Ateities palapinėje galėsite žvilgterėti į savo ateitį, o siaubo name susidursite su tamsiais koridoriais, klaikiais kambariais ir bauginančiais netikėtumais  nuo kraują stingdančio riksmo  iki šiurpių susitikimų  su šio namo gyventojais.

Bauginančių karuselių zonoje galėsite išbandyti savo drąsą velniškai baisiose karuselėse. Mažieji lankytojai galės aplankyti  užburiančią vaikų zoną, kur jų laukia daugybė moliūgų, žaidimai, bei draugiškas klounas. Pastaba: ši zona puikiai tiks ir vaikų tėveliams, seneliams. Parke, užkeiktuose maisto kioskeliuose galėsite pasimėgauti  grėsmingais užkandžiais, siaubingai skaniais skanėstais, stulbinančiais gėrimais…

Po šiurpių dienos įvykių keliaujame namo. Grįžtame vėlai vakare.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

Transportas;
Kelionės vadovas;
Ekskursinė programa.

Papildomoms išlaidoms turėti apie 20 eur

Į kelionės kainą įskaičiuota:
Transportas (20-52v.);
Kelionės vadovas;
Ekskursinė programa.

Pastaba: rekomenduojame įsidėti savo maisto, kadangi dienos metu pietūs nenumatyti (Helovyno miestelyje galima užkąsti)

Pasiteiravimui apie kelionę:

 • Ieva  tel.: +370 678 59 120;  el paštu: keliones@alvaturas.lt
 • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu: info@alvaturas.lt

 

Estijos gamtos lobynas. Nuo Pakri iškyšulio iki keisto ežero Estijoje – Rummu povandeninio kalėjimo

Soomaa nacionalinis parkas – kerintis uždaru pelkių, pievų ir žmogaus nepaliestų miškų pasauliu. Pakri iškyšulys – uolėtas kalkakmenio krantas, stačiai besileidžiantis į Suomijos įlanką. Estijos kriokliai – viena įspūdingiausių lankytinų vietų. Lahemos nacionalinis parkas („įlankų kraštas“) – kvapą gniaužiantys akmeningi pajūrio kraštovaizdžiai,  išlikusios istorinės dvarvietės, žvejų kaimeliai. Viena paslaptingiausių vietų Estijoje – Rummu povandeninis kalėjimas.

1 diena. Keliaujame į Latviją – Latvijos Vidžemės kraštą, Vidžemės pakrantę. Salacgryvos krašte grožimės akmenuotu Vidžemės pajūriu. Čia kelių kilometrų ruože sutinkami raudonųjų smiltainių urvai, nišos, grotos, kurios susiformavo prieš 300-400 milijonų metų. Pamatysime vieną įspūdingiausių – Veczemju uolą*.

Tęsiame kelionę į Estiją –  Piarnu krašto link, į Somos (Soomaa) Nacionalinį parką,  kerintį uždaru pelkių, upių, pievų ir nepaliestų miškų pasauliu. Tai   vienas iš penkių Estijos Nacionalinių parkų, svarbus dėl čia išlikusios pirmykštės gamtos. Parko plotas – 359 kv. km. Čia gamtos mėgėjams įrengti pažintiniai takai, vienu iš jų – INGATSI taku pakeliausite, pasigrožėsite tvenkiniais, ežerėliais, pelkėmis.

Iš Somos parko keliaujame į PAKRĮ IŠKYŠULĮ. Pravažiuojame PALDISKI miestelį  buvusį viena didžiausių povandeninių laivų bazių, Liaudyje iki šiol vadinamą „Pentagonu“. Aplankysite Pakti Kalkmenio krantą su stačiu šlaitu, besileidžiančiu į Suomijos įlankos vandenis. Nuo Pakri uolos,  kuri yra 35 m aukščiau jūros lygio,  gėrėsimės Baltijos jūros platybėmis, Pakri salos vaizdu, Pakri švyturiu, kuris yra vienas aukščiausių Estijoje – 55 metrai.
Tęsiame kelionę Į KEILĄ JOA. Aplankome antrą pagal dydį Estijoje – KEILOS KRIOKLĮ, kur vanduo krenta 6 metrus žemyn. Apžiūrime KEILA JOA dvarą.
Atvykstame į TALINĄ, įsikuriame viešbutyje. Laisvas laikas pasivaikščioti po Taliną, pavakarieniauti. Nakvynė viešbutyje.

2 diena. Pusryčiai viešbutyje. Keliaujame į LACHEMOS NACIONALINĮ PARKĄ (70 km nuo Talino).  Pakeliui aplankome JAGALOS KRIOKLĮ, kur vanduo krenta žemyn 8 m. Lachemos Nacionalinis parkas – vienas didžiausių ne tik Estijoje bet ir Europoje parkų. Plotas – 725 kv. km. Parko teritorija apima 4 Suomijos įlankos pusiasalius. Čia visus žavi nuostabus akmeningas pajūrio kraštovaizdis, daugybė salelių, išlikusios dvarvietės, seni žvejų kaimeliai. Aplankome PALMSĖS DVARĄ*,  jame esantį muziejų, parką.
Po ekskursijos dvare, važiuojame į VERGI PUSIASALĮ , aplankome senąjį žvejų kaimelį   ALTJĄ. Pamatysime autentiškas medines trobas su šiaudiniais stogais. Kaimo karčiamoje papietausime*, paragausime senovinių estų patiekalų.
Po pietų keliausime į mažiausią Lachemos parko pusiasalį  KASMU. Čia kraštovaizdis suformuotas ledynmečio, čia likę ledynmečio atnešti didžiuliai rieduliai   tikra riedulių viešpatija. Aplankome čia privatų laivybos muziejų*.

Sugrįžtame į Taliną. Apžvalginė ekskursija pėsčiomis po Talino senamiestį: Tompea pilis (dabartinis Estijos parlamentas), Ilgojo Germano bokštas, Aleksandro Nevskio soboras, Domo katedra, apžvalgos aikštelės, nuo kurių atsiveria vaizdas į senamiestį, Talino įlanką bei miesto apylinkes, Kiek in de Kiok bokštas, „Trumpoji koja“, miesto rotušė, „bandelių“ skersgatvis, miesto amatininkų ir „juodagalvių“ gildijų pastatai, Nigulistės ir Olevistės bažnyčios, „Storosios Margaritos“ bokštas.

Laisvas laikas.  Vykstame į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Pusryčiai viešbutyje. Išvykimas iš Talino.

Kelionė į vieną iš paslaptingiausių Estijos vietovių – Rummu povandeninį kalėjimą*. Sovietų Sąjungos laikais čia veikė kalėjimas, kurio kaliniai priverstinai dirbo kalkakmenio kasykloje – jie iškasė klinčių karjerą. Kai Estija atsiskyrė nuo Sovietų Sąjungos, vandens siurbliai buvo tiesiog išjungti ir kalėjimo teritoriją apsėmė vanduo. Nei kalėjimo, nei kasybai naudotų įrankių niekas negelbėjo – viskas buvo palaidota po vandeniu, o dalies statinių be nardymo įrangos nė nepamatysi. Dabar Rummu karjeras yra viena mistiškiausių nardymo vietų ne tik Baltijos jūros regione, bet ir visame pasaulyje. Dėl skaidraus vandens estai šią vietą praminė “Mėlynąja lagūna”, o skaidriai žydras vanduo primena kalnų ežerą. Pasivaikščiosite po klinčių kalnus. Su vietiniu gidu* arba audiogidu* pasivaikštome po kalėjimo pastatus (10 € /asm.)*. Pageidaujantys galės išsimaudyti karjere.

Išvykimas iš Rummu, kelionė per EstijąLatviją. Naktį grįžimas į Lietuvą.

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:
*Kelionė autobusu;
*2 nakvynės su pusryčiais viešbutyje;
*Kelionės vadovo paslauga-ekskursinė programa, kelionės organizacija.

 

Papildomos išlaidos  – mokami objektai ir mokamos paslaugos paslaugos (*):
– Tikslinama.

Pastaba.

 • Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.
 • Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 3-4 dienoms iki kelionės pradžios, atsiųsime nurodytu elektroniniu paštu arba trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu
 • Reikalingi dokumentai:
  • LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas iki kelionės pabaigos turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 678 59 120  el paštu:  keliones@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt

Didingu istoriniu keliu: Kernavė–Trakai, nemokamas muziejų lankymas

Jei norisi tarsi persikelti laiku į praeitį – į Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikus, keliaukite į Kernavę ir Trakus.  Šiose vietovėse buvo pastatytos svarbiausios LDK pilys, valdomos Lietuvos didžiųjų kunigaikščių. Šalia jų kūrėsi didelės amatininkų ir pirklių gyvenvietės. Kunigaikščų pakviesti iš Rytų  atvyko totoriai ir karaimai, kurių palikuonys tebegyvena čia iki šių dienų.

Keliaujame aplankyti senųjų mūsų šalies sostinių – Kernavę ir Trakus.

Kernavė – pirmoji LDK sostinė. Kernavėje yra vienintelis Baltijos regione penkių piliakalnių kompleksas, nuo kurių atsiveria įspūdingas vaizdas į Neries vingius, upės salą ir pakrantes. Kernavė mena pagonišką šalies praeitį. Susipažinsite su Kernavės istorija. Nemokamai  aplankysite Kernavės archeologinės vietovės muziejų  bei pamatysite atstatytas 13 a.  medinio miestelio gatves ir namus.

Iš Kernavės keliaujame į Trakus. Trakai –  tautos istorijos lopšys. Trakų istorija prasideda Senuosiuose Trakuose, nedideliame už 3 km nuo naujųjų Trakų esančiame kaime. Legendos pasakoja, kad senuosius Trakus įkūrė Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas. Apie 1350 m. kunigaikščio Kęstučiui ir jo žmonai Birutei gimė Didysis kunigaikštis Vytautas.

„Ežerų miestas“ – taip dar vadinami Trakai – istorinė Lietuvos sostinė.  Su Trakais susipažinsime iš vandens, apžvalginė kelionė laivu “Baltis“ „Nepažinti Trakai“*. Plaukiant laivu, grožėsitės salelėmis, išvysite Užutrakio grafo J. Tiškevičiaus rūmus ir degustuosime karaimų nacionalinio paveldo patiekalą – kibinus su sultiniu* (12 Eur/asm.). Trakų salos pilies centriniuose rūmuose nuo 1962 m. veikia Trakų istorijos muziejus*, kurį šiandien aplankysime nemokamai  (paskutinis mėnesio sekmadienis).
Po ekskursijos muziejuje, kelionės vadovo lydimi, pasivaikštome po Trakų senamiestį: Trakų Švč. Marijos Mergelės Apsilankymo bažnyčia, Šv. Jono Nepamuko koplytstulpis, Domininkonų vienuolynas, Pusiasalio pilis, buvęs Rusijos imperijos paštas, Karaimų gatvė, medinė gatvės architektūra, karaimų šventvietė „Kinesa“.
Laisvas laikas. Kelionė į namus.

 Į kelionės kainą įskaičiuota:
*Kelionė autobusu;
*kelionės vadovo paslauga-ekskursinė programa;
*Kelionės organizacija.

Pastaba.

 • Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos. 
 • Išvykimo informacija siunčiama likus 1 – 2 dienoms iki kelionės. 
 • Pageidaujant vietų autobuso priekyje – priemoka 10 eur /asm.

 Papildomos išlaidos: mokami objejtai, mokamos paslaugos (*)
• Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Bilietas (nemokamai);
• Trakų salos pilis-istorijos muziejus. Bilietas – nemokamai. Gido paslauga  grupei – 30 Eur;
• Trakai, ekskursija laivu ir karaimų kibinų su sultiniu degustacija – 12 Eur /asm.

Pasiteiravimui apie kelionę: