J.Štrauso baletas Žydrasis Dunojus Rygos operos ir baleto teatre (iš Klaipėdos)

Kelionės kaina 28 €/1 asm +bilieto kaina į baletą 12 €; 17 € ; 25 €  /1 asm

”Žydrasis Dunojus” – iš J.Štrauso meilės ir valsų supintas baletas. Tai baletas apie vieną iš daugelio J.Štrauso meilės istorijų, o ją puikiai atskleidžia kompozitoriaus, kurio visas gyvenimas prabėgo valso ritmu, muzika. Čia skambantys valsai lengvi, poetiški, emocionalūs .. Klausomasi ir žiūrima baletą su didžiuliu pasimėgavimu …

vasario 09 d
09.30 Išvykimas iš Klaipėdos nuo PC „Akropolis“ aikštelės.
Galimi išvykimai iš Palangos, Kretingos, Plungės, Telšių, Šiaulių.

Atvykus į Rygą mūsų lauks pažintis su senamiesčiu: prie Dauguvos prigludusia Rygos pilimi, senosios Rygos gatvelėmis, kurių kiekviena savita ir ypatinga. Pasigrožėsime Rygos katedra, išsiskiriančia dydžiu ir puošyba, garsia visoje Europoje senųjų vargonų skambesiu bei šimtmečius menančia seniausia Rygos Rotušės aikšte su naujai atstatytais Rotušės rūmais bei Juodagalvių pirklių gildija. Susipažinsime su Didžiosios ir Mažosios gildijų namais, liudijančiais miesto istoriją, taip pat su gynybinės miesto sienos likučiais ir Parako bokštu. Laisvas laikas senamiestyje.

18.00 val Rygos Operos teatre žiūrime J.Štrauso baletą “Žydrasis Dunojus”.
Trukmė ~ 2,5 val.

Po spektaklio išvykstame namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Transportas;
 • Kelionės vadovas;
 • Ekskursinė programa.

Pasiteiravimui apie kelionę:

 • Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.
 • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt

Liepoja. Raimondo Paulo ir Ances Krauzes koncertas „Užšąlusi jūra“ (liko 6 vietos!)

Išvykstame 9val iš Klaipėdos (pro Palangą). Užsukame į Karostą, kur jūroje stūgso įspūdingi statinių griuvėsiai – šiauriniai fortai.. Šiauriniai fortai yra sudėtinė Liepojos įtvirtinimų dalis. Įtvirtinimai buvo pastatyti XIX a. pab. – XX a. prad.. Jų tikslas apsaugoti Liepojos jūrinę karo bazę nuo galimų priešų užpuolimų. Įtvirtinimo sistema apglėbė visą miestą.

Atvykstame į Liepoją. Ekskursija po Liepoją. Liepoja yra muzikos, pirmiausia roko, sostinė. Ekskursijos metu aplankysime Rožių aikštę, Latvijos muzikantų šlovės alėją, pasivaikščiosime Kungų gatvės kvartalu, pamatysime Petro I namelį, Amatininkų namus, š.v Onos liuteronų bažnyčią, Petro turgų, šv. Juozapo katalikų bažnyčią, šv.Trejybės liuteronų bažnyčią, kur yra didžiausi mechaniniai vargonai pasaulyje. O taip pat Liepojos aplinkos dizaino objektus: didžiausius Latvijos būgnus, Gintaro laikrodį, Liepojos himno personažų alėją, Vaiduoklių medį…Laisvas laikas pietums.

Liepojoje 2015 m. pastatyta nauja koncertų salė „Didysis gintaras“. Tai – šiuolaikinės architektūros pastatas, mirgantis gintaro spalvomis. Didžiausi naujosios koncertų salės privalumai – puiki akustika ir daugiafunkcionalumas. Ši koncertų salė yra tapusi Liepojos simfoninio orkestro ir muzikos mokyklos namais. Šiuolaikinės patalpos pritaikytos aukštos meninės vertės kultūriniams renginiams. Didžiojoje salėje – 1000 sėdimų vietų.

17.00 val. koncertų salėje „Didysis gintaras“ Raimondas Paulas ir Ance Krauze koncerte „Užšąlusi jūra“.

Po puikaus koncerto – kelionė link namų.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
Transportas
Kelionės vadovas
Ekskursinė programa

Papildomos išlaidos: bilietas į koncertą 25-28Eur

Pasiteiravimui apie kelionę:

 • Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.lt
 • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt

Vaizdingoji Saarema ir Senasis Talinas

2020.07.18 – 2020.07.19 (2 d/ 1n)
Kaina 99 € /1 asm
Galimi išvykimai iš Kretingos, Plungės, Telšių arba Šiaulių.
2020 m. liepos 18 d.
~01,00 val. (laikas gali būti tikslinamas) išvykimas iš Klaipėdos (nuo .Akropolio iš Dubysos gatvės)
 
Kelionė Lietuvos, Latvijos keliais – į Estiją. Atvykstame į Virtsu uostą. Keltu keliamės į Muhu salą.Toliau keliaujame daugiau nei 100 metų senumo Vaike sąsiaurio pylimu – į Saremą. Saremos saloje pirma stotelė – Anglos vėjo malūnų kalva, vienintelė išlikusi saloje. Anksčiau malūnus turėjo visi kaimai. Aplankome Anglos vėjo malūnų kompleksą (tai 5 malūnai: 4 standartiniai ir 1 kiek aukštesnis – olandų stiliaus). Apsilankysime kultūros paveldo centre, paragausime Angla ruginės duonos su žolelių sviestu bei paskanausime kvapnios žolelių arbatos*.
 
Atvykstame į salos sostinę – Kuresarę. Apžiūrime miesto centrinę aikštę, senuosius Teismo rūmus, Rotušę, svarstyklių namus ir 14 a. vyskupų pilį-tvirtovę*.
 
Vykstame prie Pangos skardžio – vienos romantiškiausių vietų saloje. Skardis nutįsęs 2,5 km. Nuo 21 m aukščio skardžio atsiveria nuostabūs vaizdai. Ant skardžio įrengtas dolomitinis saulės laikrodis. Čia yra galimybė įsigyti estiškų suvenyrų iš Saremos dolomito ir kadagio.
 
Vakarop keliaujame link Kuivastu ir trumpam sustojame prie legendomis apipinto Kaali meteoritinio kraterio-ežero.
 
Iš Kuivastu uosto keliamės į žemyninę Estiją.Vykstame į šalies sostinę –Taliną. Nakvynė viešbutyje Taline (į viešbutį atvykstame apie 20-22 val.).
 
2 diena. Apžvalginė ekskursija po Taliną autobusu: Tompea, Kadriorgo parkas ir rūmai, Dainų slėnis, Piritos buriavimo centras, Šv. Brigitos vienuolyno griuvėsiai, Botanikos sodas, Talino televizijos boštas, tarptautinis jūrų uostas. Apžvalginės ekskursijos tęsinys pėsčiomis po senamiestį: Tompea pilis (dabartinis Estijos parlamentas), Ilgojo Germano bokštas, Aleksandro Nevskio soboras, Domo katedra, apžvalgos aikštelės, nuo kurių atsiveria vaizdas į senamiestį, Talino įlanką bei miesto apylinkes, Kink in de Kiok bokštas, „Trumpoji koja“, miesto rotušė, „bandelių“ skersgatvis, miesto amatininkų ir „juodagalvių“ gildijų pastatai, Nigulistės ir Olevistės bažnyčios, „Storosios Margaritos“ bokštas. Laisvas laikas, kurio metu siūlome apsilankyti viduramžių užeigoje „Trečiasis drakonas“. Ši užeiga įsikūrusi Talino rotušėje. Miesto gyventojai ir svečiai į „Trečiąjį drakoną“ užsuka paragauti legendinės briedienos sriubos ar pagal senąsias tradicijas kepamų bandelių su morkomis, obuoliais, kopūstais, briediena ar šerniena… Grupės pageidavimu, moderniausio Šiaurės Europoje Jūreivystės* muziejaus lankymas. Muziejaus ekspozicija įkurta hidroplanų angaruose, statytuose per Pirmąjį pasaulinį karą. Jame galima susipažinti su daugiau nei dviem šimtais eksponatų. Daugelis jų – interaktyvūs, papildyti kompiuterine grafika, vaizdo ir audio medžiaga. Išvykimas iš Talino.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Transportas;
 • Kelionės vadovas;
 • 1 nakvynė  Taline su pusryčiais viešbutyje
 • Ekskursinė programa.

Papildomiems objektams turėti:

*Kelto bilietai Virtsu-Kuivastu-Virtsu – 6 € /asm. (mokama agentūroje);
*Angla vėjo malūnų kompleksas – 3,5-1.5 Eur;
*Kuresarės pilis. Bilietas – 8€-6€ (moksleiviams). Gido paslauga – 60 € / grupei;
*Kavinė “III Draakon: pavalgymas ~ 5 €.
*Jūreivystės muziejus – 15 € – 8 €
 Sveikatos draudimas kelionei nuo 3 Eur

Papildomos paslaugos, asmeninės išlaidos

Pastaba.

 • Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.

Reikalingi dokumentai:

 • LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas iki kelionės pabaigos turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn.

Pasiteiravimui apie kelionę:

 • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt
 Pastaba. Lankomų objektų skaičius ir eiliškumas, kainos gali kisti.
 

Ryga. Operos Teatras. Operetė “šikšnosparnis” ir Rygos balzamas

 
Kelionės data: 2020.03.08 d
Kelionės kaina –28 € / 1asm.+ bilietas į operetę 10 € – 25 €
 
09.30 val. išvykimas iš Klaipėdos į Rygą. Išvykimo vieta: „Akropolis“, aikštelė iš Dubysos g. pusės. Pasikeitus aplinkybėms, išvykimo laikas gali keistis.
09.45 val. išvykimas iš Gargždų, Klaipėdos g. 15-17 (tarp banko ir kultūros namų).
10.30 val. išvykimas iš Plungės (LDL parduotuvė, J. Tumo-Vaižganto g. 110, Plungė )
11.00 val. iš Telšių, Baltic Petroleum, Šiaulių pl. 12, Telšiai
 
Keliaujame į Baltijos šalių didmiestį – Rygą. Rygos senamiestis įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Miestas ypač žymus gausia Art Nouveau architektūra, kurią galima lyginti su Viena, Sankt Peterburgu ir Barselona bei gerai išsilaikiusiu senamiesčiu.
15.00 val. Rygos Operos teatre žiūrėsime nuotaikingą J. Strauss operetę “ŠIKŠNOSPARNIS”.
Po Operetės apsilankome balzamo magijos bare “Black Magic“. Senovinę vaistinę primenančiame bare durys veda į rūsį, kur sklinda paslaptingi garsai, girgžda niekieno nevarstomos durys, knygos vaikšto lentynose… kvepia žolelėmis. Čia kadaise (18 a.) vaistininkas Abrahamas Kunze sukūrė turbūt žinomiausią latvišką alkoholinį gėrimą, pavadintą Rygos balzamu. Gėrimą sudaro net 24 skirtingos sudedamos dalys: uogos, pumpurai, žiedai, medus, imbieras, balzaminis aliejus… Tiesa, tikslaus recepto latviai neišduoda. Rygos balzamas buvo išrastas kaip vaistas. Teigiama, kad juo buvo gydomi skrandžio skausmai Rusijos carienei Jakaterinai…
Visas tas istorijas ir išgirsime, nusileidę į rūsį, kur, skambant A. Vivaldi “Metų laikams“ degustuosime juodąjį balzamą*.
Balzamo sušildyti, gido lydimi, pasivaikščiosime senamiesčio gatvelių labirintais, suskaičiuosime gaidžius ant bažnyčių bokštų, pasigrožėsime Rygos pilimi, Juodagalvių namais, Rotušės aikšte, Rotuše, Parako bokštu…
Laisvas laikas pavalgymui.
Kelionė į namus.
 
Papildomos išlaidos:
Juodojo balzamo degustacija – 10 Eur
Laima +37068626261 el.paštas – alvaturas@gmail.com
Ieva (Klaipėda) +37067400484 el.paštas ieva@alvaturas.lt

Čekija. Vakarų Bohemija ir Praha

Praha-Karlovy Varai-Loket-Marianske Lazne-Pilzenas

1 DIENA. Anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją su trumpais sustojimais poilsiui. Vakare atvykimas į viešbutį Čekijoje arba Čekijos-Lenkijos pasienyje. Nakvynė viešbutyje.

2 DIENA. Pusryčiai. Vykstame į Prahą. Ekskursija pėsčiomis po Prahą. Prahos *Hradas (pilis) – Čekijos sostinės simbolis ir svarbiausias Prahos istorijos liudininkas: Prezidentūra, Hrado kiemai, Šv.Jurgio bazilika – viena iš seniausių išlikusių Prahos romaninių bažnyčių, *„Auksinė gatvelė“, karališkieji laiptai. Kelionė karališkuoju keliu: Mala Strana – sodų ir aristokratų rūmų rajonas, Prahos „Venecija“ – Kampa sala, Karolio tiltas – vienas pirmųjų akmeninių tiltų Europoje, jungiantis Mala Strana su Senuoju miestu, paminklas Karoliui IV–ajam. Rotušės aikštė su turtingą miesto istoriją menančiais pastatais, senoji rotušė su įžymiuoju astronominiu laikrodžiu, paminklas J.Husui, prekybinis miesto centras – Vaclovo aikštė. Laisvas laikas. Išvykimas iš Prahos link Karlovy Varų. Nakvynė viešbutyje.

3 DIENA. Pusryčiai.  Karlovy Varai – didžiausias ir labiausiai lankomas Čekijos mineralinių vandenų kurortas. Miestas įsikūręs vaizdingame slėnyje, Tepla ir Ohre upių santakoje. Pasak legendos, šiltuosius šaltinius bemedžiodamas aptikęs Čekijos karalius Karolis IV-asis ir liepęs čia pastatyti medžiotojų namelį. Nuo to laiko prasidėjusi savo tradicijomis garsi Karlovy Varų istorija, dabar pritraukianti gausybę lankytojų.  Kurortas tapo svarbių politikos ir kultūros žmonių susitikimo vieta. Čia gydėsi tokios asmenybės kaip Goethe, Bethovenas, Gogolis, Paganini, Kazanova, Mocartas. Jauki ekskursija aplankant senamiestį, garsiąją Mlynska kolonadą, Pergalės, Karolio IV, Didžiojo geizerio mineralinio vandens šaltinius, Šv. Mergelės Marijos bažnyčią; pasikėlimas į Dianos apžvalgos *bokštą. Esant galimybei žolelių likerio “Becherovka“ *degustacija. Kartais sakoma, kad 13-asis gydomasis šaltinis Karlovy Varuose yra būtent Becherovka.

Vykstame į Loket miestelį. Istorinis, romantika dvelkiantis Loket miestelis įsikūręs Ohržė upės kilpoje. Apsuptas nuostabios gamtos, papuoštas didingos Loket pilies. Ant upės kranto stovinti pilis tarsi išauga iš kalnų – ji yra viena iš 10-ties labiausiai lankomų turistinių vietų Čekijoje. Loket pilis buvo pastatyta 12 a., vėliau tapo viena iš svarbiausių tvirtovių šiame regione.  Nutolusi 15 km nuo Karlovy Vary tvirtovė ir Loket miestelis „suvaidino“ Džeimso Bondo filme “Casino Royale“. Yra legenda, kad Šventosios Romos imperatorius ir Čekijos karalius Karolis IV medžiodamas netoli Loket pilies atrado karštus šaltinius ir toje vietoje įkūrė miestą Horké Lázně, vėliau pervadintą į Karlovy Vary. Vykstame link Marianske Lazne. Nakvynė viešbutyje.

4 DIENA. Pusryčiai. Ekskursija po Marianske Laznės, kitaip dar vadinamą Marienbad kurortą įsikūrusį vaizdingame slėnyje tarp kalnų ir nuostabių miškų. Iki I – ojo pasaulinio karo šis kurortas buvo vienas madingiausių ne tik tuometinėje Austrijos-Vengrijos imperijoje, bet ir visoje Europoje. Jį buvo pamėgę imperatoriai Aleksandras III, Francas – Iosifas II, Eduardas VII,  bei tokie žymūs žmonės kaip Štrausas, Vagneris, Markas Tvenas, Šopenas. Mieste yra 39 gydomieji šaltiniai, gausu parkų, gydyklų, viešbučių. Pažintis su kurorto įžymybėmis: Kolonada, į kurią suteka gydomųjų miesto šaltinių vanduo, “dainuojantys” fontanai. Pagal galimybę apsilankome miniatiūrų parke „Boheminium“. Lankytojai gali pamatyti 25 kartus sumažintus ir itin tiksliai detales atkartojančius žinomus pastatus: Karlšteino pilį, Lednice – Valtice rūmus ir kt. Išvykimas į vakarų Bohemijos sostinę Pilzeną. Pilzenas jau viduramžiais garsėjo lygių neturinčiais aludariais. Tikrų alaus mėgėjų kelionių žemėlapyje šis Bohemijos miestas atsiduria ir dabar – mieste veikia ne tik autentiškoje viduramžių alaus darykloje įsikūręs Alaus muziejus, bet ir Pilsner Urquell alaus darykla. Patys Pilzeno gyventojai sako, jog Pilzenas ir alus yra du neatsiejami dalykai. Alaus gamybos tradicijos čia siekia 13 amžių, kuomet 260 Pilzeno gyventojų namų buvo suteiktos aludarystės teisės. Grupės pageidavimu Prazdrojaus alaus *daryklos lankymas. Apžiūrėsite 10 km ilgio rūsius, kuriuose 1838 – 1930 m. buvo laikomas brestantis alus. Čia galima pamatyti, kaip laikantis tradicijų daromas ir sandėliuojamas alus.  “Pilsner Urquel” alaus degustavimas. Ekskursija po senamiestį: Turgaus aikštė (didžiausia Čekijoje), kurioje stovi gotikinė Šv. Baltramiejaus katedra (esant galimybei, siūlome užkopti į jos *bokštą), vienas gražiausių Bohemijos pastatų – renesansinė Rotušė, Didžioji Sinagoga – trečioji pagal dydį žydų šventovė pasaulyje po Jeruzalės ir Budapešto sinagogų. Išvykimas link Čekijos Lenkijos pasienio. Nakvynė viešbutyje.

5 DIENA. Pusryčiai. Kelionė per Lenkiją. Naktį grįžimas į Klaipėdą.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Transportas;
 • Kelionės vadovas;
 • 3 nakvynės su pusryčiais viešbučiuose (dviviečiuose/ triviečiuose kambariuose)
 • Ekskursinė programa.

Papildomiems objektams turėti:

 • Mokamiems objetams pažymėtiems (*) turėti ~ 50 €
 • Sveikatos draudimas kelionei nuo 5 Eur
 • Papildomos paslaugos, asmeninės išlaidos

Pastaba.

 • Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.

Reikalingi dokumentai:

 • LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas iki kelionės pabaigos turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn.

Pasiteiravimui apie kelionę:

 • Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.
 • Dalia tel.: +370 687 21623  el paštu:  dalia@alvaturas.
 • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt

ČEKIJA. VAKARŲ BOHEMIJA IR PRAHA

Praha-Karlovy Varai-Loket-Marianske Lazne-Pilzenas

1 DIENA. Anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją su trumpais sustojimais poilsiui. Vakare atvykimas į viešbutį Čekijoje arba Čekijos-Lenkijos pasienyje. Nakvynė viešbutyje.

2 DIENA. Pusryčiai. Vykstame į Prahą. Ekskursija pėsčiomis po Prahą. Prahos *Hradas (pilis) – Čekijos sostinės simbolis ir svarbiausias Prahos istorijos liudininkas: Prezidentūra, Hrado kiemai, Šv.Jurgio bazilika – viena iš seniausių išlikusių Prahos romaninių bažnyčių, *„Auksinė gatvelė“, karališkieji laiptai. Kelionė karališkuoju keliu: Mala Strana – sodų ir aristokratų rūmų rajonas, Prahos „Venecija“ – Kampa sala, Karolio tiltas – vienas pirmųjų akmeninių tiltų Europoje, jungiantis Mala Strana su Senuoju miestu, paminklas Karoliui IV–ajam. Rotušės aikštė su turtingą miesto istoriją menančiais pastatais, senoji rotušė su įžymiuoju astronominiu laikrodžiu, paminklas J.Husui, prekybinis miesto centras – Vaclovo aikštė. Laisvas laikas. Išvykimas iš Prahos link Karlovy Varų. Nakvynė viešbutyje.

3 DIENA. Pusryčiai.  Karlovy Varai – didžiausias ir labiausiai lankomas Čekijos mineralinių vandenų kurortas. Miestas įsikūręs vaizdingame slėnyje, Tepla ir Ohre upių santakoje. Pasak legendos, šiltuosius šaltinius bemedžiodamas aptikęs Čekijos karalius Karolis IV-asis ir liepęs čia pastatyti medžiotojų namelį. Nuo to laiko prasidėjusi savo tradicijomis garsi Karlovy Varų istorija, dabar pritraukianti gausybę lankytojų.  Kurortas tapo svarbių politikos ir kultūros žmonių susitikimo vieta. Čia gydėsi tokios asmenybės kaip Goethe, Bethovenas, Gogolis, Paganini, Kazanova, Mocartas. Jauki ekskursija aplankant senamiestį, garsiąją Mlynska kolonadą, Pergalės, Karolio IV, Didžiojo geizerio mineralinio vandens šaltinius, Šv. Mergelės Marijos bažnyčią; pasikėlimas į Dianos apžvalgos *bokštą. Esant galimybei žolelių likerio “Becherovka“ *degustacija. Kartais sakoma, kad 13-asis gydomasis šaltinis Karlovy Varuose yra būtent Becherovka.

Vykstame į Loket miestelį. Istorinis, romantika dvelkiantis Loket miestelis įsikūręs Ohržė upės kilpoje. Apsuptas nuostabios gamtos, papuoštas didingos Loket pilies. Ant upės kranto stovinti pilis tarsi išauga iš kalnų – ji yra viena iš 10-ties labiausiai lankomų turistinių vietų Čekijoje. Loket pilis buvo pastatyta 12 a., vėliau tapo viena iš svarbiausių tvirtovių šiame regione.  Nutolusi 15 km nuo Karlovy Vary tvirtovė ir Loket miestelis „suvaidino“ Džeimso Bondo filme “Casino Royale“. Yra legenda, kad Šventosios Romos imperatorius ir Čekijos karalius Karolis IV medžiodamas netoli Loket pilies atrado karštus šaltinius ir toje vietoje įkūrė miestą Horké Lázně, vėliau pervadintą į Karlovy Vary. Vykstame link Marianske Lazne. Nakvynė viešbutyje.

4 DIENA. Pusryčiai. Ekskursija po Marianske Laznės, kitaip dar vadinamą Marienbad kurortą įsikūrusį vaizdingame slėnyje tarp kalnų ir nuostabių miškų. Iki I – ojo pasaulinio karo šis kurortas buvo vienas madingiausių ne tik tuometinėje Austrijos-Vengrijos imperijoje, bet ir visoje Europoje. Jį buvo pamėgę imperatoriai Aleksandras III, Francas – Iosifas II, Eduardas VII,  bei tokie žymūs žmonės kaip Štrausas, Vagneris, Markas Tvenas, Šopenas. Mieste yra 39 gydomieji šaltiniai, gausu parkų, gydyklų, viešbučių. Pažintis su kurorto įžymybėmis: Kolonada, į kurią suteka gydomųjų miesto šaltinių vanduo, “dainuojantys” fontanai. Pagal galimybę apsilankome miniatiūrų parke „Boheminium“. Lankytojai gali pamatyti 25 kartus sumažintus ir itin tiksliai detales atkartojančius žinomus pastatus: Karlšteino pilį, Lednice – Valtice rūmus ir kt. Išvykimas į vakarų Bohemijos sostinę Pilzeną. Pilzenas jau viduramžiais garsėjo lygių neturinčiais aludariais. Tikrų alaus mėgėjų kelionių žemėlapyje šis Bohemijos miestas atsiduria ir dabar – mieste veikia ne tik autentiškoje viduramžių alaus darykloje įsikūręs Alaus muziejus, bet ir Pilsner Urquell alaus darykla. Patys Pilzeno gyventojai sako, jog Pilzenas ir alus yra du neatsiejami dalykai. Alaus gamybos tradicijos čia siekia 13 amžių, kuomet 260 Pilzeno gyventojų namų buvo suteiktos aludarystės teisės. Grupės pageidavimu Prazdrojaus alaus *daryklos lankymas. Apžiūrėsite 10 km ilgio rūsius, kuriuose 1838 – 1930 m. buvo laikomas brestantis alus. Čia galima pamatyti, kaip laikantis tradicijų daromas ir sandėliuojamas alus.  “Pilsner Urquel” alaus degustavimas. Ekskursija po senamiestį: Turgaus aikštė (didžiausia Čekijoje), kurioje stovi gotikinė Šv. Baltramiejaus katedra (esant galimybei, siūlome užkopti į jos *bokštą), vienas gražiausių Bohemijos pastatų – renesansinė Rotušė, Didžioji Sinagoga – trečioji pagal dydį žydų šventovė pasaulyje po Jeruzalės ir Budapešto sinagogų. Išvykimas link Čekijos Lenkijos pasienio. Nakvynė viešbutyje.

5 DIENA. Pusryčiai. Kelionė per Lenkiją. Naktį grįžimas į Klaipėdą.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Transportas;
 • Kelionės vadovas;
 • 3 nakvynės su pusryčiais viešbučiuose (dviviečiuose/ triviečiuose kambariuose)
 • Ekskursinė programa.

Papildomiems objektams turėti:

 • Mokamiems objetams pažymėtiems (*) turėti ~ 50 €
 • Sveikatos draudimas kelionei nuo 5 Eur
 • Papildomos paslaugos, asmeninės išlaidos

Pastaba.

 • Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.

Reikalingi dokumentai:

 • LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas iki kelionės pabaigos turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn.

Pasiteiravimui apie kelionę:

 • Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.
 • Dalia tel.: +370 687 21623  el paštu:  dalia@alvaturas.
 • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba keliones@alvaturas.lt

https://www.youtube.com/watch?v=Z1pAD7JJJVw

Motinos dienai skirta kelionė aplankant Šiluvą, Tytuvėnus ir Burbiškių dvarą

Kelionės data 2020.05.02 d

07.00 val. išvykimas iš Klaipėdos nuo PC „Akropolis“, aikštels iš Dubysos g. pusės. Pasikeitus aplinkybėms, išvykimo laikas gali keistis.

07.15 val. išvykimas iš Gargždų,  Klaipėdos g. 15-17 (tarp banko ir kultūros namų).

Vyksime Raseinių – Šiluvos keliu, kuris pasižymi meniškai raižytais koplytstulpiais ir kryžiais. Sekant šio krašto papročiais 2012-2013 m. buvo vykdomas projektas Kryžių kelio stotys. Aštuoniolikos kilometrų ruože, Rožinio slėpinių kryžių kelyje, pastatyta keturiasdešimt du mažosios sakralinės architektūros paminklai. Kelionė metu aplankysime poeto Maironio apdainuotą prie  Dubysos upės įsikūrusią Lyduvėnų gyvenvietę, kuri garsėja čia stovinčiu aukščiausiu ir ilgiausiu geležinkelio tiltu Lietuvoje. Išgirsime gražią legendą apie Danutės kalną.

Tęsime kelionę į Šiluvą, kur 1608 m. apsireiškė švenčiausioji Mergelė Marija – stovinti ant akmens ji pasirodė piemenėliams. Šis jos pasirodymas 1775 m. buvo oficialiai pripažintas katalikų Bažnyčios ir laikomas seniausiu Europoje. Čia stovi dveji miestelio maldos namai – raudonų plytų Švč. Mergelės Marijos gimimo bazilika ir balto mūro Apsireiškimo koplyčia – patrauklūs ne tik sakraline prasme, bet ir architektūra. Muziejininkė supažindins mus su šios sakralinės vietos paslaptimis ir istorijomis. Gražia malda paminėję Motinas vyksime į šalia įkurtą Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčią ir šalia įkurtą vienuolyną. Nuo seno vienuolynai garsėjo gėlynais ir sodais, vynuogynais ir daržais. Čia buvo puoselėjamos vaistažolininkystės tradicijos, kūno ir sielos savigydos būdai. Pageidaujant galėsime pasivaišinti pagal Tytuvėnų vienuolyno virėjo receptą užplikyta arbata, paragauti sūrį, iškeptą žolinių pabarstų pataluose.

Pasivaišinę arbata vyksime link Burbiškių dvaro, kuris pavasarį pražysta kaip tulpė. Burbiškio dvaro peizažinio parko teritorijoje užveistas tulpynas kasmet masina būrius lankytojų. Burbiškio arba Baženskių dvaras istoriniuose šaltiniuose minimas nuo XVII a. Burbiškio dvaras pasižymėjo senosios bajoriškos dvarų kultūros puoselėjimu. Dvaro savininkai Baženskiai kūrė didelį ir puošnų parką, jame statė paminklus, skulptūras, kaupė archyvą ir biblioteką. Dvaro gėlių žieduose išsiskleidžia šį dvarą lydinti dvasia, dešimtmečius puoselėta kilnios Baženskių giminės ir dabartinių jo šeimininkų. Gido dėka susipažinsime su Burbiškio dvaro istorija, pasigrožėsime pražydusiomis tulpėmis, kurių čia pasodinta apie 460 vienetų. Po ekskursijos vyksime namo.

Grįždami namo dar aplankysime Baisogalos dvarą, kuris XVI a. rašytiniuose šaltiniuose minimas kaip karališkasis dvaras, išsiskyręs savo aplinkos grožiu.  1830 m. dvarą įsigijo Napoleono armijos pulkininkas Juozapas Komaras. Vėliau dvaras atiteko vienam iš keturių jo sūnų – Vladislovui Komarui, kuris išplėtė rūmus ir ūkį pavertė vienu pavyzdinių Vidurio Lietuvoje.  Šiandien Baisogalos dvare vyksta Pažaislio ir Tytuvėnų muzikos festivalių koncertai, rengiami folkloro ansamblių sambūriai.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Transportas;
 • Kelionės vadovas;
 • Ekskursinė programa.

Papildomiems mokamiems objektams:

Tytuvėnuose  arbatos edukaciją. Edukacinės programos „Trys Dievo dovanos ir kiti kvapai“ kaina: 4,00 eur/asmeniui, su sūriu ir arbata 5,00 eur/asmeniui. Minimalus dalyvių skaičius – 12. Užsiėmimo trukmė 1 valanda. Edukaciniai užsiėmimai užsakomi iš anksto.

Ekskursija Burbiškių dvare su vietiniu gidu: suaugusiam ~5 eur, mokiniam, senjoram ~ 2,50 eur, iki 7 metų nemokamai)

Pastaba.

 • Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.

Pasiteiravimui apie kelionę:

 • Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.
 • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt

 

 

Pastaba. Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

 

Didysis Baltijos Kruizas : Keturios Šiaurės Sostinės: Ryga–Stokholmas – Helsinkis – Talinas

Kelionės data 2020.08.13 – 2020.08.16 d (4 d /3 n)
Kaina nuo 238 € /1 asm (kaina asmeniui gyvenant keturvietėje (B klasės) kajutėje be lango
 
1 diena.
07.30 val. išvykimas iš Klaipėdos į Rygą. Išvykimo vieta: „Akropolis“, aikštelė iš Dubysos g. pusės. Pasikeitus aplinkybėms, išvykimo laikas gali keistis.
07.45 val. išvykimas iš Gargždų, Klaipėdos g. 15-17 (tarp banko ir kultūros namų).
08.30 val. išvykimas iš Plungės (LIDL parduotuvė, J. Tumo-Vaižganto g. 110, Plungė )
09.00 val. iš Telšių, Baltic Petroleum, Šiaulių pl. 12, Telšiai
10.00 val. iš Šiaulių, PC Akpropolis iš Gegužių g. pusės.
 
Atvykstame į Latvijos sostinę – Rygą. Apžvalginė ekskursija po senamiestį: gotikinė Šv. Petro bažnyčia, Šv. Jokūbo bei Rygos katedros, senamiestį juosiantis Miesto kanalas, viduramžių gyvenamųjų namų kompleksas „Trys broliai“, 1330 m. statyta Rygos pilis. Užsuksime į Triukšmo gatvelę, kurios sankirtoje su Aludarių gatvele yra XVII a. pabaigoje pastatyti Švedų vartai. Miesto, priklausiusio Hanzos sąjungai, prekybos istoriją pajusime Rotušės aikštėje, kur stovi įspūdingi Juodagalvių brolijos rūmai, bei Livu aikštėje, kur pamatysime Didžiosios ir Mažosios gildijų pastatus.
 
17.30 val. (Latvijos laiku) puikiu Tallink laivu išplaukiame į Švedijos sostinę – Stokholmą. Vakarą praleidžiame pramogaudami laive ( šou programa, gyva muzika, diskoteka, karaokė, loterija, įvairūs žaidimai, sauna*, laivo parduotuvės ir barai…). Nakvynė kruizinio laivo kajutėse.
2 diena. 10.30 val. (Švedijos laiku) atvykstame į Stokholmą – vieną gražiausių miestų, pastatytą net ant 14 salų. Autobusu vykstame į Fjallgatan, iš kur atsiveria nuostabi Švedijos sostinės panorama. Toliau apžvalginė ekskursija po Stokholmą: Karalių rūmai, karališkas dramos teatras, senoji Katedra, Riterių bažnyčia, kur laidojami Švedijos karaliai, Rotušė*, kur vyksta banketai po Nobelio premijų, Parlamentas, užimantis visą Šv. Dvasios salelės plotą. Siūlome aplankyti muziejų „Vasa“*. Tai – vienintelis toks muziejus pasaulyje. Jame eksponuojamas buvęs karališkas laivas, kuris nuskendęs išgulėjo jūros dugne net 333 metus. Jis – unikalus 17 a. meno lobis ir žymiausias pasaulyje turistinis objektas. .
Vakare 19.30 val. (Švedijos laiku) išplaukiame komfortišku kruiziniu laivu į Turku. Įvairios pramogos laive. Kruizo metu galėsite grožėtis nepaprastais Baltijos jūros vaizdais: Alandų salų archipelagu, saulėlydžiu ir saulėtekiu jūroje. Nakvynė kruizinio laivo kajutėse.
 
3 diena. 07.00 val. (Suomijos laiku) atplaukiame į Turku. Turku – seniausias Suomijos miestas, įkurtas pietvakarinėje upės Aurajoki pakrantėje 13 a. Apžiūrime išlikusią 13 a. pilį, 14 a. Katedrą… Vykstame į Suomijos sostinę – Helsinkį. Pažintis su baltuoju šiaurės miestu – Helsinkiu: jachtų prieplauka, Senato aikštė (senatas, universitetas, universiteto biblioteka, miesto katedra, paminklas imperatoriui Aleksandrui II, Rotušė, prezidento rūmai), Esplanada – mėgiamiausia helsinkiečių pasivaikščiojimo vieta. Šiaurinė krantinė – vaizdas į Helsinkio archipelago salas. Pageidaujantiems – iškyla laivu į šiaurės Gibraltaru vadinamą Suomenlinos tvirtovę. Tai – unikalus fortifikacijos statinys, kuriame galima susipažinti su XVIII a. pastatais, fortų sistema, pirmuoju suomių burlaiviu … Maršalo Manerheimo prospektas su žymiais pastatais: Suomijos parlamento rūmai, Kiasmos meno muziejus, garsaus XX a. architekto Alvaro Altos sukurti „Finliandijos“ rūmai, Operos rūmai, unikali granitinėje uoloje iškalta Tempeliaukio bažnyčia*, originalus paminklas suomių muzikos genijui J. Sibelijui.
Vakare, 18.30 val. (Suomijos laiku) išplaukiame į Taliną. Atplaukiame 22:00 val. Nakvynė viešbutyje Taline.
4 diena. Pusryčiai viešbutyje. Apžvalginė ekskursija po Taliną autobusu: Tompea, Kadriorgo parkas ir rūmai, Dainų slėnis, Piritos buriavimo centras, Šv. Brigitos vienuolyno griuvėsiai. Tarptautinis jūrų uostas. Apžvalginės ekskursijos tęsinys pėsčiomis po senamiestį: Tompea pilis, Domo katedra, apžvalgos aikštelės, nuo kurių atsiveria vaizdas į Talino įlanką ir senamiestį, „Trumpoji koja“, miesto rotušė, „bandelių“ skersgatvis, miesto amatininkų ir „juodagalvių“ gildijos pastatai, Nigulistės ir Olevistės bažnyčios, „Storosios Margaritos“ bokštas. Laisvas laikas.
 

B2-B4 kajutėje 5,9,10,11 deniai

(be lango)

Kaina (€)

1 asm. 4-vietėje kajutėje

 238

1 asm. 3-vietėje kajutėje

 259

1 asm. 2-vietėje kajutėje

 309

A2-A4 kajutėje 5,8,11 deniai (su langu)

 

1 asm. 4-vietėje kajutėje

 257

1 asm. 3-vietėje kajutėje

 275

1 asm. 2-vietėje kajutėje

 331

 
Į kelionės kainą įskaičiuota:
*Kelionė autobusu;
*1 nakvynė viešbutyje su pusryčiais Taline;
*Laivų Ryga–Stokholmas; Stokholmas–Turku; Talinas–Helsinkis bilietai;
*2 nakvynės laivuose: Stokholmas–Ryga , Stokholmas–Turku (1 lova B kl. 4-vietėje kajutėje, be lango);
 
*1 pusryčiai viešbutyje;
*Kelionės vadovo paslauga, ekskursinė programa;
*Kelionės organizavimo išlaidos.
 
Mokami objektai (*)
*Turėti ~ 15 EUR; ~350 SEK (Švedijos kronų)
 
Kelionės priemokos (pageidaujant):
Dveji pusryčiai laive (suaugusiam)- 24,00 €; vaikui 12-17m. – 15,00 €; vaikui 6-11m.-10,00 €
Dvejos vakarienės laive (suaugusiam)- 68 €; vaikui 12-17m.- 32 €; vaikui 6-11 m.- – 22 €
Sveikatos draudimas (pageidaujant) – 4 Eur (asmenims iki 65 m.); 8 Eur (asm. 65-75 m.)

Pasiteiravimui apie kelionę:

Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba keliones@alvaturas.lt

Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.

Dalia tel.: +370 687 21623  el paštu:  dalia@alvaturas.

NAUJIENA! EKSKLIUZYVINIS KRUIZAS: RYGA – VISBIS – RYGA (Kelionės vadovas – Rokas)

Kelionės vadovas – Rokas

2020.06.02 leiskis į kelionę laivu Isabelle į pasakiškąją Gotlando salą, kurios nuostabi gamta sužavės ir pradžiugins tiek didelius, tiek mažus keliautojus. Plačios laisvalaikio ir pramogų galimybės kelionėje jūra ir svetinga sala taps daugybės naujų ir įdomių įspūdžių šaltiniu visai šeimai. Pasivaikščiok po nuostabų viduramžių Visbį, apžiūrėk jo lankytinas vietas ir papildyk savo nuotraukų albumą gražiomis nuotraukomis.
1 diena.7:30val išvykimas iš Klaipėdos (pro Kretingą, Plungę, Telšius, Šiaulius, Joniškį).
Kelionė į Rygą. Įvažiavę į Rygą, sustosime senamiestyje –  prie Dauguvos. Aplankysime milžino Kristoforo su vaiku ant pečių skulptūrą. Gido lydimi, praeisime Rygos senamiesčio gatvelėmis, pasigrožėsime viduramžio architektūros statiniais: Rygos pilis, „Trys broliai“ (pastatai), Švedų vartai, „Katės namas“, „Juodagalvių riterių namas“. Senamiestyje gausu bažnyčių: Domo katedra, Šv. Petro, Šv. Jokūbo bažnyčios.
17:30 val. (Latvijos laiku) iš Rygos uosto išplaukiame į Gotlando salą – Visbį. Puikus poilsis laive – skanūs patiekalai restoranuose, gaivieji gėrimai baruose ir vakarinės pramogos. Nepraleiskite galimybės laimėti prizus ir dovanų kuponus iš Tallink, taip pat mėgaukitės vakariniais šou pasirodymais. Žaidimai, kūrybinės dirbtuvės ir veido tapyba kartu. Nakvynė laive (pasirinktos klasės kajutėse).
2 diena. Ryte (6:30 val., 7:30 val., 8:30 val.) kviečiame gausių pusryčių savitarnos restorane09:00 val. (Švedijos laiku) atplaukiame į Visbį.
Gido lydimi, dieną praleidžiame Visbyje (pėsčiomis), kuris dėl 3,6 km ilgio viduramžių gynybinių sienų 1995 m. buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Mieste, statytame XIII a. viduryje, išliko dvylikos viduramžių bažnyčių griuvėsiai ir daugybė istorinių pastatų. Jūs galite apžiūrėti Hanso Burmeistaro (Burių meistro) namą, Senosios vaistinės pastatą, tradicinį Klinteno kvartalą, taip pat daugybę kitų įžymių objektų:
*Miesto siena, juosianti visą Visbio senamiestį, yra geriausiai išsilaikiusi viduramžių siena Šiaurės Europoje.
*Visbio Šv. Marijos katedra yra pagrindinė Švedijos bažnyčia, taip pat vienintelė išlikusi viduramžių katedra Visbyje ir visoje Gotlando saloje. Tai – trečias pagal senumą statinys Visbyje.
*Gotlando muziejus*, salos muziejų centras, apima daugybę muziejų ir apžvalgos vietų. Jame yra šimtai archeologinių radinių iš vikingų laikų, akmens amžiaus ir viduramžių.
*Botanikos sodas*, įkurtas daugiau negu prieš 150 metų, yra šalia Visbio paplūdimio, jį nuo vėtrų ir Baltijos sūriųjų jūros vandenų saugo miesto siena.
*Adelsgatano gatvė, pagrindinė prekybininkų vieta, yra populiariausia tarp turistų. Čia galima rasti daug įdomių parduotuvių, kuriose siūloma suvenyrų, ir vietinių amatininkų rankų darbo prekių. Pasukę kuria nors šonine gatvele, jūs galėsite grožėtis vietinių alėjų gamtos vaizdais, taip pat pailsėti jaukiose kavinėse.

Po dienos, praleistos nuostabiajame Visbyje, vakarienė laivo švediško stalo restorane (17:30 val. arba 20:30 val).

Vakare, 18:30val. (Švedijos laiku) išplaukiame iš Visbio į Rygą. Po nuotykių kupinos dienos laive įvairios pramogos: saunos centras, vakarinė poilsio ir pramogų programa – gyva muzika, loterija, karaoke maratonas ir pasirodymai – tęsiama grįžtant į Rygą.

3 diena. 11 val. (Latvijos laiku) laivas atplaukia į Rygą. Vykstame į nepaprasto grožio Rundalės pilį. Rundalės pilies ansamblis yra žymiausias baroko ir rokoko stiliaus architektūros paminklas Latvijoje. Rundalės rūmų ansamblis buvo pastatytas 18 a.,  kaip Kuržemės hercogo E. Birono vasaros rezidencija. Rūmai buvo pastatyti garsaus italų kilmės architekto B. Rastrelio.
Rundalės rūmuose aplankysime reprezentacines sales, hercogo apartamentus. Jūsų pasirinkimui –mažasis ratas.  Bilieto kaina –  6 Eur.  Didysis ratas – 10 Eur /žm.

 

Į kainą įskaičiuota:
Kelionė autobusu Klaipėda-Ryga ir Ryga-Klaipėda;
Kelionės vadovo-gido paslauga, ekskursinė programa (Ryga, Visbis);
Kruizas 1–4 asmenims maršrutu Ryga – Visbis – Ryga laivu Isabelle pasirinktos klasės kajutėje;
Nepakartojama poilsinė ir pramoginė programa laive;
1 pusryčiai, 1 vakarienė kiekvienam keliautojui.
Lankomi mokami objektai kelionėje:
*Rundalės pilis. Bilietas – 6-10 Eur + 40 Eur / grupei.
Papildomos išlaidos (pageidaujant):
1 vakarienė laivo švediško stalo restorane – 34 € / suaug.; 16 € / vaikui 12-17m.; 11 € / vaikui 6-11 m.
1 pusryčiai laivo švediško stalo restorane – 13 € / suaug.; 8 € / vaikui 12-17m.; 5 € / vaikui 6-11 m.
*Rundalės pilis. Bilietas – 6-10 Eur + 40 Eur / grupei.
Priemokos (pageidaujant):
*Nakvynė B klasės 3-vietėje kajutėje –  20  €/žm.
*Nakvynė B klasės 2- vietėje kajutėje –  60 €/žm.
*Nakvynė A klasės (išorinės, su langu) 4-vietėje kajutėje –  17  €/žm.
*Nakvynė A klasės (išorinės, su langu) 3-vietėje kajutėje – 42  €/žm.
*Nakvynė A klasės  (išorinės, su langu) 2-vietėje kajutėje –  93 €/žm.

Kajutės:
• B klasės kajutės be lango. A klasės kajutės su langu.
• B ir A klasių kajutės yra dvivietės ir keturvietės. B ir A klasės kajutės yra išdėstytos dviejuose aukštuose.

Baltarusija. Gardinas – Brestas. Belovežo Girioje – Senio Šalčio Rezidencija (be vizų)

Nereikalinga viza, nedidelis atstumas, nedidelės paslaugų kainos, paslaugų kokybė ir pasirinkimo įvairovė gali sudominti daugelį keliautojų aplankyti Gardiną ir Brestą, Belovežo girią. Kelionei reikalingas galiojantis bent 3 mėn. po kelionės pabaigos pasas, sveikatos draudimas* ir leidimas*, kurį parūpina kelionių organizatorius “Alvaturas”.

1 diena. apie 00.05 val. išvykimas iš Klaipėdos, Šiaulių, Kauno.
Kelionė į Gardiną. Atvykstame į vieną  gražiausių Baltarusjijos miestų – Gardiną, esantį Lietuvos pašonėje – prie Nemuno upės.
Miestas Gardinas (Grodno) – muziejus po atviru dangumi. Tai – pats europietiškiausias miestas Baltarusijoje, vienintelis, kuriame išliko tiek daug religinių pastatų, vienintelė karališkoji rezidencija Baltarusijoje su dviem pilimis, pirmoji vaistinė, medicinos akademija, laikraštis, botanikos sodas, pirmasis ir seniausias laikrodžio bokštas, pirmas zoosodas Baltarusijoje. 16 a. amžiuje dėl miesto architektūros Gardinas buvo įtrauktas į Kelno enciklopediją Brown, kaip vienas gražiausių miestų Europoje. Miestas pirmą kartą paminėtas rašytiniuose šaltiniuose 1127 m.
Pažintį* su senąją miesto dalimi pradėsime, tik atvykę į Gardiną, vietinio gido pagalba: Gardino pilys* – senoji (statyta Vytauto) ir Naujoji (17 a.). Naujojoje pilyje 1726 m. posėdžiavo LDK Ponų taryba, rinkdavosi LDK ir Abiejų Tautų respublikos seimai, veikė LDK iždo taryba, Lietuvos Vyriausias tribunolas …
Senamiestyje aplankome Bernardinų vienuolyną, Šv. Kryžiaus atradimo bažnyčią, Šv. Pranciškaus Ksavero bažnyčią, Didžiąją (Choralinę) Sinagogą*, Šv. Boriso ir Glebo (Koložos) cerkvę – vieną seniausių sakralinių paminklų dabartinės Baltarusijos ir buvusios LDK teritorijoje.
Užsukame į A. Tyzenchauzo aikštę, pasivaikštome Pilies gatve. Miesto Kultūros centre apžiūrime unikalų senojo Gardino maketą*. Maketas, šviesos efektų pagalba, lankytojus supažindina su šiuolaikiniais ir prarastais (sunaikintais) paminklais.
Pietūs vienoje iš Gardino kavinių*.
Tęsiame kelionę į Brestą (219 km). Senovinis miestas Brestas įsikūręs pietvakarinėje Baltarusijos sienos dalyje, šalia Lenkijos. Užsienio kultūros artumas paliko gerai matomus pėdsakus miesto architektūrai. Senamiestis gražus jaukiais gyvenamaisiais kvartalais. Nuo 2009 m. Breste galima stebėti tokį ritualą: pagrindinėje Bresto pėsčiųjų gatvėje kasdien uždegami (19 žibintų) ir užgesinami žibaliniai žibintai. Tai atlieka tikrasis žibintojas (fonarščik), dėvintis uniformą, kuri buvo nešiojama prieš 100 metų.
Ekskursija po Brestą su vietiniu gidu*. Aplankome Bresto tvirtovę, anksčiau žinomą kaip Brest-Litovsko. Aplankome miesto vizitine kortele tapusį muzikinį laikrodį (gražus ciferblatas su istoriniais Bresto herbais).
Laisvas laikas kavai, vakarienei miesto kavinėje (pasirinktinai).
Nakvybė viešbutyje “BUG”.
2 diena. Pusryčiai viešbutyje. Vykstame į Belovežo girią. Keturiasdešimt kilometrų nuo Bresto stovi gynybinis bokštas su romantišku pavadinimu “Belaya Vezha”. Jis pastatytas 13 a. pabaigoje. Bokštas stovi ant kalvos, todėl iš 35 m aukščio galima puikiai pamatyti apylinkes.
Artvykus į Belovežo girią, jūsų laukia pasakiška viešnagė Senelio šalčio rezidencijoje*. Senelio valdos užima 15 ha plotą. Čia aplankysite Senelio šalčio muziejų, pamatysite stebuklingą šulinį, iš medžio išdrožinėtus pasakų personažų skulptūras, Snieguolės namelį, įspūdingą 40 m aukščio Kalėdinę eglę, žaliuojančią jau 120 metų.
Aplankysime Gamtos muziejų*. Salėse paamatysime jau išnykusias, kažkada Belovežo girioje gyvenusias gyvūnų rūšis, apžiūrėsime ekspoziciją, atkuriančią gyvūnų gyvenimo epizodus.
Pabaigai užsuksime į “XATĄ DEDA MOROZA”,  kur pasivaišinsime baltarusiškais skanėstais*.

Pavalgę ir pilni gerų įspūdžių, keliaujame į Lietuvą. Naktį sugrįžtame į namus.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Transportas;
 • Kelionės vadovas;
 • 1 nakvynė su pusryčiais viešbutyje Bresto mieste.
 • Ekskursinė programa.

Papildomiems objektams turėti:

 • *Leidimas į Baltarusiją – 5 Eur /žm.; (būtina atsiųsti paso kopiją)
  *Senojo Gardino maketas – 2 Eur /žm,;
  *Sveikatos draudimas – 3 Eur /žm.;
  *Pavalgymas Gardine – pagal pageidavimą ir galimybes;
  *Ekskursija Gardine – 50 Eur / grupei;
  *Ekskursija Breste – 50 Eur / grupei ;
  *Gamtos muziejus Belovežo girioje – 5 rub /žm. Gidas po Gamtos muziejų – 20 rub /grupei;
  *Senelio šalčio rezidencija – 10 rub /žm.;
  *Pavalgymas “Xata deda Moroza” – pagal pageidavimą ir galimybes .
 • Papildomos paslaugos, asmeninės išlaidos

Pastaba.  1 Eur – 2,2 rub.

 • Objektų skaičius ir lankymo eiliškumas, kainos gali keistis. Lydintis kelionės vadovas Gardine ir Breste ekskursijų neveda – dirba vietiniai gidai.
  Apie muitinės reikalavimus informacija:  www.lrmuitinė.lt
  Apgyvendinimo paslaugos ir vietos autobuse – pagal kelionės sutartį, apmokėjus už kelionę.

Pasiteiravimui apie kelionę:

 • Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.
 • Dalia tel.: +370 687 21623  el paštu:  dalia@alvaturas.
 • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba keliones@alvaturas.lt