Hercogų šokoladas Jelgavoje – Rygos šviesų festivalis „Staro Riga“ (iš Klaipėdos, Plungės, Telšių, Šiaulių)

Vienas iš ryškiausių Latvijos sostinės renginių – lapkričio mėnesį vykstantis kasmetinis šviesų festivalis „Staro Riga“ („Spinduliuojanti Ryga“).  Jei kada lankėtės Rygoje, jei lankysitės šviesų festivalio metu – miestas bus visiškai pasikeitęs, kupinas magiškos šviesos, meninių istaliacijų ir video prejekcijų. Šventė, sutraukianti svečius ne tik iš Latvijos ar kaimyninių šalių, bet ir iš visos Europos. Šiemet spalvota Rygos pasaka kviečia pamatyti 100 įspūdingų šviesos objektų: nuo nuostabių šviesos instaliacijų parkuose, gatvėse ir aikštėse iki apšviestų pastatų fasadų bei tiltų konstrukcijų. Tądien Rygos neatpažinsite – Latvijos sostinė nušvis dar nematytomis spalvomis.

10:30val išvykimas iš Klaipėdos (aikštele prie pc Akropolis, iš Dubysos gatvės pusės). Galime paimti turistus iš Kretingos, Telšių, Plungės, Kuršėnų, Šiaulių, Joniškio. Lietuvos Latvijos keliais važiuojame link Rygos.

Pirmiausiai atvažiuojame į Jelgavą – į buvusią Kuršo hercogystės sostinę, kitą buvusią Kuršo hercogo rezidenciją. Atvykus į Jelgavą, nuo tilto atsiveria nuostabus vaizdas į didingus Jelgavos rūmus. Tai – vienas didžiausių Baltijos šalyse baroko stiliaus statinių, pastatytų 18 a. italų architekto B. Rastrelio. Rūmai buvo statomi net 23 metus. Per savo istoriją rūmams teko matyti daug kilmingų svečių. Beveik 3 metus čia gyveno Prancūzijos karalius Liudvikas 18 -asis su visa palyda. Šiuose rūmuose vyko Prancūzijos karaliaus Liudviko 16 ir Marijos Antuanetės dukters Marijos Terezės Šarlotės jungtuvės su Angulemo hercogu. Čia, Jelgavos rūmuose, patirsite ypatingą skonio nuotykį – paragausite karšto šokolado su vaisiais*.

Atvykstame į Latvijos širdį – Rygą. Atvykus mūsų lauks pažintis su senamiesčiu: prie Dauguvos prigludusia Rygos pilimi, senosios Rygos gatvelėmis, kurių kiekviena savita ir ypatinga. Pasigrožėsime Rygos katedra, išsiskiriančia dydžiu ir puošyba, garsia visoje Europoje senųjų vargonų skambesiu bei šimtmečius menančia seniausia Rygos Rotušės aikšte su naujai atstatytais Rotušės rūmais bei Juodagalvių pirklių gildija. Susipažinsime su Didžiosios ir Mažosios gildijų namais, liudijančiais miesto istoriją, taip pat su gynybinės miesto sienos likučiais ir Parako bokštu.

Nuo 18:00 val. prasideda šviesos šou ir „Staro Riga“ renginiai. Festivalis tęsia Latvijos gimtadienio tradiciją – pripildyti šviesos ir džiaugsmo žmonių širdyse, nušviesdamas Rygos gatves, pastatus, parkus ir aikštes. Laisvas laikas, kurio metu galėsime savarankiškai pavaikštinėti po Rygos senamiestį, jaukiose kavinukėse išgerti kavos puodelį bei grožėtis Rygos šviesų festivaliu. Vakaro metu vyks šviesos šou renginiai. Pasitelkus modernią šviesos ir vaizdo technologijų pagalbą, festivalis pristatys mums apie šimtą lauko įrenginių: įvairūs žibintai, multimedia parkuose ant pastatų ir paminklų. Šviesos efektai atvers visiškai kitokį požiūrį į miestą. Pasigrožėję šviesų šou, savaitgalio kelionę užbaigsime vykdami namo. Naktį grįžtame į Klaipėdą.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Kelionė patogiu autobusu;
 • Kelionės vadovo – gido paslaugos;
 • Ekskursinė programa

Papildomos išlaidos kelionėje:

 • Karšto šokolado degustacija Jelgavos rūmuose – 5 Eur/žm

Saldi karamelė ir šviečianti Ryga. Grupė pilna

Vienas iš ryškiausių Latvijos sostinės renginių – lapkričio mėnesį vykstantis kasmetinis šviesų festivalis „Staro Riga“ („Spinduliuojanti Ryga“).  Jei kada lankėtės Rygoje, jei lankysitės šviesų festivalio metu – miestas bus visiškai pasikeitęs, kupinas magiškos šviesos, meninių instaliacijų ir video projekcijų. Šventė, sutraukianti svečius ne tik iš Latvijos ar kaimyninių šalių, bet ir iš visos Europos. Šiemet spalvota Rygos pasaka kviečia pamatyti 100 įspūdingų šviesos objektų: nuo nuostabių šviesos instaliacijų parkuose, gatvėse ir aikštėse iki apšviestų pastatų fasadų bei tiltų konstrukcijų. Tądien Rygos neatpažinsite – Latvijos sostinė nušvis dar nematytomis spalvomis.

9:30val išvykimas iš Klaipėdos (aikštele prie pc Akropolis, iš Dubysos gatvės pusės). Galime paimti turistus iš Kretingos, Telšių, Plungės, Kuršėnų, Šiaulių, Joniškio. Lietuvos Latvijos keliais važiuojame link Rygos.

Sustojame Jelgavoje, kur aplankome „Karamelių darbnicą”: Ši karamelių dirbtuvė Jelgavoje įsikūrė 2014 m. Tai puiki įmonė kurioje dirba jauni, darbštūs ir draugiški žmonės. „Mes darbą pradėjome kartu , nes mums patinka gaminti karameles ir mes siekiame, kad karamelių gamyba tapti panaši į meną“ sako dirbtuvių jaunieji meistrai. Apsilankius dirbtuvėse: karamelės gaminimo demonstracija ir pagamintų karamelinių saldainių degustacija. Patys dalyvaujate gamybos procese.*

Atvykstame į Latvijos širdį – Rygą. Atvykus mūsų lauks pažintis su senamiesčiu: prie Dauguvos prigludusia Rygos pilimi, senosios Rygos gatvelėmis, kurių kiekviena savita ir ypatinga. Pasigrožėsime Rygos katedra, išsiskiriančia dydžiu ir puošyba, garsia visoje Europoje senųjų vargonų skambesiu bei šimtmečius menančia seniausia Rygos Rotušės aikšte su naujai atstatytais Rotušės rūmais bei Juodagalvių pirklių gildija. Susipažinsime su Didžiosios ir Mažosios gildijų namais, liudijančiais miesto istoriją, taip pat su gynybinės miesto sienos likučiais ir Parako bokštu.  Nuo 18:00 val. prasideda šviesos šou ir „Staro Riga“ renginiai. Festivalis tęsia Latvijos gimtadienio tradiciją – pripildyti šviesos ir džiaugsmo žmonių širdyse, nušviesdamas Rygos gatves, pastatus, parkus ir aikštes. Laisvas laikas, kurio metu galėsime savarankiškai pavaikštinėti po Rygos senamiestį, jaukiose kavinukėse išgerti kavos puodelį bei grožėtis Rygos šviesų festivaliu. Vakaro metu vyks šviesos šou renginiai. Pasitelkus modernią šviesos ir vaizdo technologijų pagalbą, festivalis pristatys mums apie šimtą lauko įrenginių: įvairūs žibintai, multimedia parkuose ant pastatų ir paminklų. Šviesos efektai atvers visiškai kitokį požiūrį į miestą. Pasigrožėję šviesų šou, savaitgalio kelionę užbaigsime vykdami namo. Naktį grįžtame į Klaipėdą.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Kelionė patogiu autobusu;
 • Kelionės vadovo – gido paslaugos;
 • Ekskursinė programa

Papildomos išlaidos kelionėje:

 • Karamelių dirbtuvės 3eur

Čekiškoji Šveicarija – Praha – Vroclavas

1 diena. 2:00 val. ryte išvykstame iš Klaipėdos. Galimas sustojimas autostrados sutartoje vietoje. Kelionė per Lietuvą, su trumpais sustojimais numatytose degalinėse. Sustojimas pietų pertraukai – apie 1 – 1,20 val. Kelionės per Lenkiją metu, lydintis grupę asmuo papasakos apie lenkų tradicijas, įdomias lankytinas vietas, Lietuvos-Lenkijos bendrą istoriją.
Po pietų atvykstame į žavingą architektūra, daugybe upių ir tiltų bei gyvybinga didmiesčio kultūrine scena pasižymintį miestą – Vroclavą. Tai „Lenkiškoji Venecija“, įsikūrusi prie Odros upės, dalinanti miestą į keliolika salų, sujungtų tiltais. Jų priskaičiuojama apie 117. Pasivaikščiosime romantiškomis senamiesčio gatvėmis, pasisveikinsime su nykštukais. Pasigrožėję vakariniu, spalvinguoju miestu vyksime nakvynei į viešbutį. Nakvynė viešbutyje Lenkijoje.
2 diena. Pusryčiai. Čekijos Šveicarija yra jauniausias, bet labiausiai turistų lankomas nacionalinis parkas Čekijos Respublikoje. 2000 metais šis regionas buvo paskelbtas nacionaliniu parku tam, kad apsaugotų šios vietovės unikalumą. Parkas garsėja nuostabaus grožio žaliais miškais, giliais ir vaizdingais Elbės upės slėniais, įmantriomis reljefo formomis. Vienas iš svarbiausių ir ryškiausių Čekijos Šveicarijos gamtos paminklų yra Pravčická vartai – didžiausias natūralus akmens tiltas Europoje. Jis susiformavo prieš milijonus metų ir dabar traukte traukia turistus savo unikaliu  grožiu ir dydžiu: arkos plotis apačioje: 26,5 m, arkos aukštis: 16 m,  plotis: 7-8 m. Kalnuose prie Pravčicka vartų yra restoranas, kur galėsite atsipūsti ir paragauti tradicinių patiekalų. Šiame parke siūlomas ir pasiplaukiojimas upe. Vakarop vykstame į Prahą. Laisvas laikas.
3 diena. Pusryčiai. Ekskursija po žavingąjį Prahos senamiestį, kurios metu pamatysite trečiąjį pagal senumą astronominį laikrodį. Kas valandą (nuo 8:00 iki 20:00) čia pasirodo apaštalų figūros bei kitos judančios skulptūros. Pagal galimybes aplankysime Prahos hradą, pasivaikščiosime Auksine gatvele, aplankysime Šv. Jurgio baziliką ir Šv.Vito katedras.  O dar ir įspūdingąjį Karolio tiltą – vieną iš Prahos miesto simbolių. Sklando legenda, kad 14 a. statant didingąjį tiltą į skiedinį buvo įmaišoma kiaušinių – kad šis tiltas tvirtesnis būtų. Pietauti siūlome plaukiant laivu* upe, grožintis vaizdais (būtina užsakyti iš anksto rezervuojant kelionę). Po ekskursijos laisvas laikas pasigrožėti rudenišku Prahos senamiesčiu. Nakvynė viešbutyje Čekijos-Lenkijos pasienyje.
4 diena. Žvalus rytas bus pamalonintas pusryčiais viešbutyje ir keliausime link namų. Kelionė per Čekiją, Lenkiją. Vėlai vakare grįšime į Lietuvą.

Į kelionės kainą įskaičiuota: 3 nakvynės viešbučiuose, kelionė autobusu; kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos rengimas ir derinimas.

Papildomiems mokamiems objektams: 15-20Eur, plaukimas upe su pietumis ~26Eur (būtina užsakyti iš anksto)

Austrija.Žavingasis Vachau Slėnis -kelionė laivu Dunojaus upe – Viena

1 diena 01.30 val Išvykimas iš Klaipėdos (nuo PC „Akropolis“) .

Galimi išvykimai iš Gargždų, Plungės, Telšių, Mažeikių, Šiaulių, Kauno , Alytaus.

Kelionė Lietuva –Lenkija –Čekija. Atvykstame į Brno – antrą pagal dydį Čekijos miestą. Brno centras išsidėstęs tarp dviejų kalvų. Ant vienos iš jų –Šv.Petro ir Povilo katedra, ant kitos –Špilberko tvirtovė. Vakarinė ekskursija po Brno senamiestį pėsčiomis: Laisvės alkštė, Petro ir Povilo katedra, Senoji ir Naujoji miesto Rotušės . Nakvynė viešbutyje.

2 diena. Pusryčiai. Vykstame į vynais garsėjantį Žemutinėje Austrijoje esantį Vachau slėnį . Gražusis slėnis tęsiasi nuo Melko ir Kremso miestų. Žmonės čia apsigyveno dar priešistoriniais laikais. Vachau slėnis garsėja ne tik gražia gamta, bet ir tuo, kad yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą dėl savo istorinės ir architektūrinės reikšmės. Atvažiuojame į Kremsą, kuris yra pastatytas ant Dunojaus ir Kremso upių santakos. Miestas senas ir įspūdingas. Įspūdį palieka gamtovaizdis ir architektūra. Leidžiatės į įspūdingą kelionę laivu* Dunojaus upe iki Melko. Plaukdami gėritės Dunojaus slėnyje esančiais miesteliais, vynuogynais, pilaitėmis. Atplaukiame į Melką. Melke aplankome Melko vienuolyną-18 a baroko stiliaus šedevrą.*

Vykstame į Vieną. Vienoje ekskursija po senamiestį: Šv. Stepono katedra, Vienos Opera, Parlamentas, Deivės Atėnės fontanas, Rotušė, Habsburgų rūmų kompleksas. Iš Vienos kelionė į Brno . Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Pusryčiai. Kelionė Čekija –Lenkija –Lietuva. Naktį sugrįžtame į namus.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

*Kelionė komfortabiliu 44-49 vietų autobusu.

*Kelionės vadovas ,ekskursinė programa

*2 nakvynės su pusryčiais viešbutyje Brno mieste.

*Kelionės organizavimas

 

PAPILDOMOS IŠLAIDOS KELIONĖJE:

*Plaukimas laivu Dunojaus upe-45Eur-30Eur (būtina užsisakyti prieš išvykstant į kelionę)

*Melko pilis -12Eur

*Sveikatos draudimas kelionei nuo 4Eur

*Papildomos paslaugos, asmeninės išlaidos

 

Pastaba. Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.

REIKALINGI DOKUMENTAI:

LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas iki kelionės pabaigos turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn.

Įspūdingasis Venecijos karnavalas!

1 diena. Labai anksti ryte išvykstate iš Lietuvos (iš Klaipėdos, Kryžkalnio, Kauno, Alytaus). Kelionė per Lenkiją, Čekiją. Pietauti sustojate vienoje iš Lenkijos pakelės užkandinių. Vakare atvykstate į viešbutį Čekijoje. Nakvynė viešbutyje Brno apylinkėse.

2 diena. Pusryčiai.  Kelionė per Austriją. Atvykimas į Štirijos sostinę – Gracą, įsikūrusį abipus Mur upės. Ekskursija po miestą: gotikinė miesto katedra, Burgas – buvusi tvirtovė, dabar čia posėdžiauja Štirijos žemės vyriausybė, imperatoriaus Ferdinando II mauzoliejus, Arsenalas, Landhauzas – dabartiniai Štirijos žemės parlamento rūmai, Pilies kalnas – buvusi imperatoriaus rezidencija, varpinės ir laikrodžio bokštai. Išvykimas iš Graco. Kelionė per Austriją, Italiją. Nakvynė Veneto regione.

3 diena. Pusryčiai. Pažintis su Venecija. Venecija įsikūrusi ant 118 salų, kurias jungia 400 tiltų, turi 150 kanalų. Plaukiame laivu* iki Šv.Morkaus aikštės, itališkai vadinamos Piazza San Marco. Pakeliui aplankysime Venecijos lagūnos salas: *Burano salą – buvusį žvejų kaimelį su spalvingais namais ir pakrypusia varpine, stiklo dirbiniais garsėjančią *Murano salą, kurioje aplankysime stiklo pūtikų dirbtuves. Šv. Morkaus aikštė yra pagrindinė visuomeninė aikštė Venecijoje ir plačiai žinoma tiesiog kaip “Piazza”, visos kitos miesto erdvės vadinamos “Campi”(laukai). Pasivaikštome po aikštę. Aplankysime Dodžų rūmus*, Šv.Marko baziliką, kitaip dar vadinamą Aukso bazilika. Aplankysime Rialto ir Atodūsių tiltus. Laisvo laiko metu galima pasikelti į 100 m aukščio varpinę*. Vakare grįžtame į viešbutį.

4 diena. Pusryčiai. Plaukiame į Šv.Morkaus aikštę ir pramogaujame Venecijos karnavale. Venecijos karnavalas yra vienas populiariausių ir labiausiai turistų lankomų renginių pasaulyje. Įspūdingomis, prašmatniomis ir kartais itin brangiomis kaukėmis stengiamasi nustebinti bei išsiskirti iš minios. Rungtyniaujama, kas sulauks daugiau dėmesio ir bus dažniau fotografuojamas. Kanaluose siūbuojančios gondolos, aikštės ir siaurutės gatvės Calle mirga nuo akrobatų, šokėjų, pantomimos aktorių pasirodymo. Visi linksminasi, šoka, dainuoja ar tiesiog flirtuoja. Juk taip paprasta užsidėjus kaukę įsilieti į siautulingą Venecijos karnavalą! Po pietų išvykstame iš Venecijos ir keliaujame iki nakvynės vietos Čekijoje.

5 diena. Pusryčiai. Su sustojimais kavai, pietums keliaujame namo. Naktį grįžtame į Klaipėdą.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Kelionė komfortabiliu autobusu,
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos;
 • 4 nakvynės 3* viešbutyje su pusryčiais ir 2 vakarienėmis asmeniui dviviečiame kambaryje;

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Lankytiniems mokamiems objektams bei vandens transportui Venecijoje reikėtų turėti apie 80-100 eurų

Baltosios Naktys Sankt Peterburge (su el.viza)

kelionės data : 2020.06.23 – 2020.06.28 d (6d /5 n)
Kelionės kaina : 309 € (gyvenant dviviečiame  kambaryje).

1 diena.

Kelionė Lietuva–Latvija–Estija–Rusija (412 km). Pirmas sustojimas – Rusijos senasis Pskovas. Pskovas įsikūręs ant Velikajos upės kranto. Tai – vienas seniausių Rusijos miestų, senovės sergėtojų. Pskovas net 33 metus buvo valdomas lietuvių kunigaikščio Daumanto. Jo garbei Pskovo kremlius vadinamas “Dovmontov grad” (Daumanto miestas), o pats Daumantas buvo kanonizuotas į šventuosius. Pskove apžvalginė ekskursija: apžiūrime kremlių* su Šv. Trejybės soboru, centrinę miesto dalį su gausybe pravoslaviškų cerkvių, pirklių palatų, paminklais kunigaikštienei Olgai, monumentą A. Nevskiui. Nakvynė viešbutyje.

 

2 diena.

Ankstyvi pusryčiai. Vykstame į Sankt Peterburgą (290 km). Sankt Peterburgas – vienas gražiausių pasaulio miestų (anksčiau – Leningradas, Peterburgas, Petrogradas, prieškario Lietuvoje – Petrapilis). Miestas pastatytas ant 42 salų, kurias jungia 400 nuostabaus grožio tiltų. Tai – antras pagal dydį miestas Rusijoje ir ketvirtas Europoje. Sankt Peterburgas 100 metų buvo Rusijos sostinė. Šį miestą įkūrė garsiausias Rusijos caras, vėliau imperatorius Petras I.

Pažintį su miestu pradėsime nuo apžvalginės ekskursijos su vietiniu gidu*. Aplankome vieną gražiausių pastatų į rytus nuo Vatikano – Isakijaus soborą*. Tai – didžiausia šventykla su nuostabiomis freskomis, vitražais, unikaliomis durimis ir mozaikomis. Nuo soboro viršaus galėsime pasigrožėti Piterio panorama. Aplankome Petropavkovsko tvirtovę su soboru*, kur ilsisi Rusijos valdovų palaikai. Laisvas laikas Nevos prospekte. Vakare plaukimas laivu* Nevos upe ir kanalais. Nakvynė viešbutyje.

3 diena.

Ankstyvi pusryčiai. Lankome Jusupovo rūmus* – vieną iš kunigaikščių Jusupovų šeimos rezidencijų , kurie stebina savo puošnumu ir prabanga. Rūmuose buvo nužudytas G. Rasputinas.

Po to – ekskursija į Peterhofą (carų užmiesčio rezidencija). Pakeliui pravažiuojame Strelnią (prezidento Putino vasaros rezidencija, Kongresų rūmi). Peterhofe* susipažįstame su įmperatoriškų pastatų ansambliu, apsuptu įspūdingų parkų, sodų ir auksu padabintų fontanų kompozicijų.

Grįžtame į miestą, lankome “Spas na krovi” cerkvę (Kristaus Prisikėlimo), kuri pastatyta Rusijos imperatoriaus Aleksandro II žūties vietoje. Dėl to šventykla taip ir pavadinta. Tai – nepaprasto grožio pasaulinės reikšmės istorijos ir dailės paminklas. Vidaus interjere vyrauja itališkas marmuras, Rusijos akmenys, brondza, sidabras ir daugiau kaip 7000 kv.m. mozaikos – iš viso 308 mozaikiniai paveikslai.

Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.

4 diena.

Pusryčiai viešbutyje. Vykstame į Pavlovską – dar vieną Rusijos carų vasaros rezidenciją. Pavlovskas, kaip rodo jo pavadinimas, buvo pastatytas imperatoriui Pauliui I. Tai buvo dovana Pavelui ir jo žmonai iš jo motinos imperatorės Kotrynos Didžiosios (18 a.).

Po to – išvyka į Puškino miestą (Carskoe selo), aplankome Jekaterinos rūmus* su garsiuoju “Gintaro kambariu”*. Tai – įspūdingi 18 a. baroko stiliaus rūmai ir parkas su daugybe skulptūrų ir paviljonų.

Pagal galimybę, aplankome legendinį kreiserį “Aurora”, kuris 1917.11.07 iššovė į Žiemos rūmų pusę, tuo pradėdamas naują politinę erą ne tik Rusijoje , bet ir pasaulyje . Nakvynė viešbutyje.

5 diena.

Pusryčiai. Tęsiame pažintį su Sankt Peterburgu. Vykstame į Ermitažą*. Italų architekto B. Rastrelio suprojektuoti 535 kambarių Žiemos rūmai, kuriuose telpa apie 3 mln. pasaulio meno šedevrų. Pamatysime Leonardo da Vinčio, Ticiano, Rembranto ir kt. garsių menininkų kūrinius, antikinių skulptūrų kolekcijas. Norint apžiūrėti visą ermitažą, ties eksponatu sustojant po 5 min., muziejuje praleidžiant po 5 d. per savaitę po 8 val., reikėtų net 10 metų.

Po pietų lankome Kunskamerą*. Muziejaus įkūrėjas pats Petras I, tai buvo pirmas muziejus Rusijoje. Laivas laikas suvenyrams. Nakvynė viešbutyje.

6 diena.

Pusryčiai viešbutyje. Kelionė į Lietuvą. Vakare sugrįžtame į namus.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

*Kelionė patogiu turistinės klasės autobusu;

*5 nakvynės viešbutyje su pusryčiais;

*Kelionės vadovo paslauga;

*Kelionės organizavimas, dokumentų kelionei sutvarkymas.

Papildomos išlaidos :

Į  kelionės kainą neįskaičiuota:
Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu (5 EUR, virš 65m – 9EUR)

PRIVALOMAS VYKSTANT Į SANK PETERBURGĄ
El. vizos forminimas 5Eur (galite pildyti patys nemokamai http://electronic-visa.kdmid.ru/klgd_home.html) El.vizoms forminti reikia paso kopijų, skaitmeninės dokumentinės nuotraukos (3.5×4,5, 70proc veido, spalvota, baltame fone) bei kitų duomenų.

Lankomų objektų, vietinių gidų paslaugos apie 95Eur

 Pastabos:
Keliaujantiems į Sankt Peterburgą viza nereikalinga, tačiau reikalingas leidimas-el.viza ir PASAS galiojantis ne mažiau 6mėn nuo kelionės pabaigos (asmens tapatybės kortelė negalioja);
Vykstant beviziu rėžimu, muitinės ir pasienio tarnybos procedūros vyksta standartiškai kaip ir su viza.
Kelionių organizatorius už pasienio tarnybos darbą neatsako..
Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis;
Vietinis gidas– rusų kalba;
Muziejuose, bažnyčiose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda;

Kalėdinė Krokuva – Bochnios druskų kasykla

1 diena. Anksti ryte išvykimas iš Klaipėdos. Lietuvos Lenkijos keliais keliaujame link Krokuvos. Aplankome Bochnią druskų kasyklą (885km). Bochnios druskų kasykla yra viena seniausių druskos kasyklų Europoje. Ši vieta , kur druska buvo kasama 7 šimtmečius, yra netoli pasauliniu mastu žinomų Veličkos druskų kasyklų ir Krokuvos. Druskų klodus 13 amžiuje miestelio gyventojai atrado visai netikėtai ir tai tapo jų “aukso gysla”. Tai ištisas požeminis miestas pilnas paslapčių ir atradimų. Liftai, šachtos, galerijos.  Ekskursija po kasyklą su vietiniu gidu *. Pasakojimai apie sudėtingą kalnakasių darbą. Požemiuose visais metų laikais temperatūra svyruoja tarp + 14-16 laipsnių. Šiuo metu senoji druskų kasykla pritaikyta sveikatingumo poreikiams –čia įrengta sanatorija, kur druskomis prisotintas oras padeda gydyti kvėpavimo takų ligas. Aplankome požeminius šachtų labirintus, kurie driekiasi apie 4,5 km maždaug 300-450m po žeme. Taip pat laukia įspūdinga atrakcija – plaukimas vieninteliu pasaulyje požeminiu keltu*! Plaukiant 120m atstumą girdėsite paslaptingas istorijas apie Bochnios druskų kasyklą. Nakvynė viešbutyje.

2 diena. Pusryčiai. Susipažinimas su „Lenkijos deimantu“ vadinamą senąją sostinę Krokuvą, kurios istorinis centras yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Ekskursiją tęsime Krokuvos senamiestyje. Turgaus aikštėje pamatysime Švč. Mergelės Marijos bažnyčią, miesto rotušę ir paminklą A. Mickevičiui. Senamiesčio pakraštyje praeisime Krokuvos gynybinių sienų liekanas, Florijono vartus ir Barbakaną – miesto vartus saugojusį gynybinį įtvirtinimą. Aplankysime skverelyje už gynybinių įtvirtinimų pastatytą paminklą Žalgirio mūšiui ir kitus objektus. Laisvas laikas, kurio metu siūlome pasivaikščioti senamiesčio gatvelėmis, pasigrožėti Kalėdinėmis prakartėlėmis.   Vienas gražiausių Lenkijos miestų – Krokuva – gali pasigirti ne tik istoriniais pastatais, bet ir kiekvieną gruodį čia rengiamu Kalėdinių prakartėlių – šopkų konkursu, unikaliu visame pasaulyje. Trapios, daugiausiai iš medžio, kartono ir aliuminio folijos sukurtos Krokuvos prakartėlės žėri įvairiausiomis spalvomis, traukia akį ornamentų ir puošybos gausa. Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Pusryčiai. Su trumpais sustojimais prasivaikščioti, pavalgyti keliaujame link namų. Vėlai vakare grįšime į Lietuvą.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

*Kelionė patogiu turistinės klasės autobusu;
*2 nakvynės viešbutyje su pusryčiais;
*Kelionės vadovo paslauga, ekskursinė programa;
*Kelionės organizavimas.

Papildomos išlaidos kelionėje:

*Bochnia druskų kasyklos- ekskursija 44-36PLN, požeminis keltas 14PLN +vietinis gidas 220PLN/grupei

Apsipirkti ir pramogauti į Suvalkus

Labai anksti ryte išvykstame iš Klaipėdos. Atvykstame į Suvalkus. Suvalkuose bus galima apsilankyti vietiniame turguje, kuriame visada yra daržovių, šviežios mėsos, paukštienos. Taip pat lankote „Lidl“, „Hurtownia Wedlin“, „Biedronka“ bei „Kaufland“, taip pat miesto centre esančiame viename didžiausių Suvalkuose esančių prekybos centrų -,,Suwałki Plaza’’prekybos centre, kurioje Jūs galite nusipirkti drabužių, žaislų, avalynės, suvenyrų, dovanų.
Pietaujame prekybos centre. Suvalkuose yra 13 prekybos centrų ir 2 turgūs.
Po apsipirkimo maratono gido lydimi susipažinsime su miesto istoriniais ir kultūriniais objektais. Praeisime Tado Kosciuškos gatve, kurioje yra daug klasicistinio stiliaus pastatų, Suvalkų Rotušė, Šv. Aleksandro katedra. Katedros viduje yra Pranciškaus Smuglevičiaus tapyti paveikslai. Sustosime prie Popiežiaus Jono Pauliaus II paminklo. Paminklas pastatytas paminėti Jono Pauliaus II atvykimą į Suvalkus 1999 metais.
Pageidaujantys galės atsipalaiduoti ir pailsėti Suvalkų vandens parke*. Tai maudynės baseinuose, burbulinės vonios, saunų kompleksas. Jūsų laukia 2 valandų poilsis ir vandens pramogos.*

Į kelionės kainą įskaičiuota:
* Transportas;
* Kelionės vadovas, ekskursinė programa;

PAPILDOMOS IŠLAIDOS:
Suvalkų vandens pramogų parkas 2 val. – 14 PLN. Pageidaujantys ilgiau lankytis pramogų parke – dienos bilietas – 26 PLN.

Didingieji Trakai – karališkieji kibinai

7val išvykimas iš Klaipėdos. Keliaujame Trakų link.  Pažintį su šio krašto paveldu pradėsite prisimindami Lietuvos totorius ir karaimus. Manoma, kad Lietuvos Didysis kunigaikštis Vytautas turėjęs išvesti iš Krymo kelis šimtus karaimų bei totorių šeimų ir įkurdinti jas Lietuvos Didžiojoje kunigaikštystėje. Tautos, ilgus šimtmečius gyvendamos šalia mūsų, puoselėjo ir laikėsi savų tradicijų bei papročių… Atvykstame į Užutrakį. Užutrakio dvaro sodyba – vienas ryškiausių ir geriausiai išlikusių Lietuvos dvarų. Ant Galvės ežero kranto įkurtas ir restauruotas dvaro ir parko ansamblis suteiks jums galimybę pajusti XIX a. Lietuvos diduomenės gyvenimo dvasią. Šiandien į dvarą patenkame sausumos keliu, tačiau grafo šeima juo nesinaudodavo – į pusiasalį keldavosi plaustu per Galvės ir Skaisčio ežerų sąsmauką, prie kurios gyveno keltininkas. Sausumos kelias tuomet buvo skirtas tik ūkio reikmėms ir dėl to pramintas Bulvių keliu. Juo nekeliaudavo ir Tiškevičių svečiai, vykstantys į dažnai čia rengiamus priėmimus, giminių susitikimus ar draugiškas puotas. Renginių metu čia skambėdavo muzika, ant vaišių stalo netrūkdavo dvare gaminamų prancūziškų sūrių, spirito varykloje gaminamų gėrimų, o stalo viduryje dažnai puikuodavosi keptas sodyboje užaugintas fazanas!
Dvaras grafams Tiškevičiams priklausė iki Antrojo pasaulinio karo. Sovietų okupacijos metais jis buvo nacionalizuotas ir paverstas sanatorija, pionierių stovykla, vėliau – turizmo baze. Dvaras stipriai nukentėjo – buvo suardytas originalus rūmų planas, smarkiai apleistas parkas.
Vykstame į Trakus. Į vakarus nuo Vilniaus, tarp kalvų, miškų ir ežerų, įsikūręs senasis Trakų miestas, gausiai lankomas šalies gyventojų ir užsienio svečių. Pusiasalio, kuriame jis stūkso, krantus skalauja Galvės, Totoriškių ir Bernardinų (Lukos) ežerai. Šis miestas, garsėjantis nuostabiu gamtovaizdžiu ir legendine Trakų pilimi, kadaise buvo vienas iš Lietuvos valstybingumo lopšių, svarbus karinis ir politinis centras, Lietuvos didžiųjų kunigaikščių būstinė bei Lietuvos sostinė.
Trakai dar garsūs tuo, kad juose nuo XIV a. pabaigos gyveno karaimai (tiurkų kalba kalbanti tauta), kurie iki šių dienų čia išsaugojo savo tradicijas. Trakuose išlikęs karaimų kulto pastatas – kenesa, karaimų gyvenamieji namai, karaimiškų patiekalų restorane galima pasivaišinti nacionaliniais šios tautos patiekalais, iš kurių labiausiai žinomas bei mėgstamas yra kibinas..Ekskursijos metu apžiūrėsite įdomiausias šio miesto vietas: Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčią, Šv.Jono Nepomuko koplytstulpį,  Karaimų gatvę -“Mažąjį miestą, Aukų kalną. Aplankome salos pilį*. Trakų salos pilis – paprastumu bei kukliu puošnumu alsuojantys statiniai – išreiškė pažangiausias XV a. fortifikacijos (gynybos įtvirtinimo) idėjas. Ji laikoma viduramžių gynybinės architektūros šedevru, vienintele vandens pilimi Rytų Europoje. Nuo 1962 m. Trakų salos pilies centriniuose rūmuose veikia Trakų istorijos muziejus, suteikiama galimybė pasivaikščioti po senovinę pilį ir apžiūrėti jos rūstų interjerą bei daugybę įdomių eksponatų. Lankytojai supažindinami su Trakų miesto, jo pilių bei unikalia Trakų žemės istorija. Papildomos 16 ekspozicijų salės yra įsikūrusios kitame tvirtovės padalinyje, vadinamuose kazematuose – nuo sviedinių saugančiuose sutvirtinimuose. Kazemato salėse galima apžiūrėti gausius taikomosios dailės rinkinius – pypkių, laikrodžių, baldų, porceliano, stiklo bei kaulo dirbinių rinkinius. Taip pat čia gausu monetų, medalių, senovinių žemėlapių, medžioklės trofėjų, papuošalų, buities rakandų, riterių šarvų bei ginkluotės, vertingų tapybos darbų. Iš viso muziejaus fonduose priskaičiuojama beveik 400 tūkstančių eksponatų!  Po ekskursijos galėsite paragauti  karaimų  nacionalinį patiekalą  – kibinus Senojoje kibininėje*, o nenorintys valgyti galės tiesiog romantiškai pasivaikščioti. Vakare grįšite į namus.

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
Transportas.
Ekskursinė programa.
Kelionės vadovo paslaugos.

Papildomos išlaidos kelionėje:

 • Trakų salos pilis 8Eur(senjorams, studentams, moksleiviams 4Eur) +vietinis gidas ~2Eur
 • Senoji kibininė: natūralus vištienos sultinys+2kibinai su kiauliena+kmynų gėrimas(arba gira) 5Eur, 2. natūralus vištienos sultinys+kibinas su kiauliena+kibinas su aviena+kmynų gėrimas(arba gira) 5.80Eur, 3. Kibinas su daržovėmis+kibinas su varške ir špinatais+kmynų gėrimas (arba gira) 4,10Eur (būtina užsakyti iš anksto)
 • Kitos asmeninės išlaidos

PASTABOS:

Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti. Muziejuose ir kituose mokamuose objektuose  lydintis gidas  ekskursijų neveda

Seniai Besmegeniai Duobelėje ir Kalėdų dvelksmas Rygoje

8val išvykimas iš Klaipėdos (galimas išvykimas iš Kretingos, Plungės, Telšių,Kuršėnų, Šiaulių, Joniškio). Kelionė į Latviją, į Duobelę. Čia mūsų laukia smagi atrakcija, gido lydimi pasivaikščiosime po Duobelę, ieškosime sniego senių besmegenių. Iš putplasčio sukurti seniai besmegeniai puošia daugelį Dobelės miesto vietų ir nesikartoja. Vienur jie apsiginklavę šluotomis, kitur supasi sūpuoklėmis, treti čiuožia slidėmis ar leidžia rogėmis nuo kalno. Seniai besmegeniai Dobelėje statomi jau ne pirmus metus, todėl po truputį tampa miestelio išskirtiniu „veidu“.
Seniai besmegeniai kasmet keičia savo profesiją, pernai jie buvo olimpiečiai, užpernai dailininkai. O kuo nustebins šiemet? Grožėsimės, fotografuosimės, o jei bus sniego – Duobelei padovanosime savo sniego senį…

Toliau vykstame į kalėdiškai pasipuošusią Rygą. Apžvalginė ekskursija pėsčiomis po Latvijos sostinės Rygos senamiestį: pilis, statyta 1330 metais, istorijos bėgyje ne kartą nuniokota, o 1991m., Latvijai atgavus nepriklausomybę, joje įkurta Latvijos prezidento rezidencija, Domo katedra ir aikštė, Šv. Petro bažnyčia – pati seniausia ir aukščiausia Rygoje, paminklas garsiesiems Bremeno muzikantams, iki šiolei pildantiems slapčiausius norus, Juodagalvių riterių rūmai, laikomi pačiu puošniausiu pastatu Rygoje, Laisvės paminklas – latvių tautos laisvės ir vienybės simbolis. Laisvas laikas Rygos kiemeliuose, kuriuose verda kalėdinis šurmulys… Rygos senamiestyje ir jo apylinkėse pamatysite eglutes, papuoštas tradiciškai, avangardiškai, originaliai ir netikėtai. Kiekvienos eglutės dizainas – Latvijos dailininkų ar meno akademijos studentų autorinis darbas.
Turgeliai Duomo aikštėje, Esplanadoje ir Lyvių aikštėje lankytojus vilioja maloniais karšto vyno, skrudintų migdolų ir meduolių kvapais. Originalių Kalėdų dovanų mėgėjai čia ras visko, ko reikia – aromatingų vaško žvakių, vilnonių kojinių, kepurių ir šalikų, kurie puikiai tiks šaltą žiemą, aplinkai draugiškų medinių žaislų ir su meile pagamintų skudurinių lėlių, taip pat gintaro produktų ir juvelyrinių sidabro gaminių. Senosios Rygos Kalėdų turgeliai yra patikimas ženklas, jog Kalėdos jau visai čia pat!

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

Transportas
Kelionės vadovas
Ekskursinė programa