Ten, kur vilnija žiedų jūros: Burbiškio ir Pakruojo dvarai (2024.05.12)

Keliaujame į Burbiškio dvarą*, Radviliškio rajone.  Burbiškio dvaro parkas, pripildytas atgimstančios gamtos energijos ir gyvybės, spalvingos tulpių jūros, vėl laukia gausybės lankytojų, pasiilgusių žydėjimo magijos. Lankytojai kviečiami gėrėtis margaspalviais tulpių kilimais, mėgautis pasivaikščiojimu paslaptingais peizažinio parko takeliais ir romantiškais tilteliais, užsukti į tvenkinių salas, aplankyti muziejaus ekspozicijas ir džiaugtis grįžusiu pavasariu. Tulpės Burbiškio dvare – ilgametė tradicija, pavasarinės gėlės čia žydėjo ir XX amžiaus pradžioje. Idėja atgaivinti dvaro gėlyną kilo muziejaus įkūrėjui, ilgamečiam direktoriui Egidijui Prascevičiui. Pirmosios tulpės buvo pasodintos 1995 metais, dabar kolekcijoje skaičiuojama apie pusė tūkstančio tulpių veislių.

Kelionės vadovo lydimi, pasivaikštome po Burbiškio dvaro peizažinio tipo parką. Pasigėrime puikiai išsidėsčiusiomis salomis, tvenkiniais, tilteliais, dvaro pastatų architektūra, skulptūromis, kurios puošia parką. Laisvas laikas šventėje.

Keliaujame į Pakruojo dvarą*, kur jau vyksta Tulpių ir pavasario gėlių festivalis.

JAU TREČIĄ SYKĮ PAKRUOJO DVARE SUŽYDĖS NEREGĖTO MASTO PAVASARIO GĖLIŲ JŪROS! 

Didžiausiame Lietuvos dvare dar rudenį pasodinta daugiau nei 5 milijonai pavasario gėlių svogūnėlių.  Jos kvapnių žiedų ornamentais išraizgys dvaro erdves, o daugiau nei 1000 spalvingų laisvės paukščių INKILŲ ekspozicija neš prasmingą žinią ir paramą Ukrainai – tegul ir į ją sugrįžta pavasaris!

Kelis metus brandinta pavasario gėlių festivalio idėja gimė bendradarbiaujant su geriausiais Olandijos pavasarinių gėlių augintojais ir selekcininkais, kurie atrenka gėles kasmet Olandijoje vykstančiam žymiausiam pasaulyje tulpių festivaliui. Ir šį pavasarį dvare amą atims daugiau kaip 250 rūšių įmantriausių tulpių, narcizų, hiacintų, žydrių, plukių…

Kiekvieną savaitgalį festivalio metu – vos įžengus į teritoriją pasitiks nuotaikinga orkestrų muzika tarp gėlių. Iškilmingai žygiuodami ir gyvai atlikdami gražiausius visų laikų kūrinius pavasariui geriausi Lietuvos dūdų ir mišrių instrumentų orkestrai su šokėjomis sukurs ypatingą festivalio nuotaiką. Dvaro parke išvyskite paveikslus ir gėlių kompozicijas, tarsi nužengusias iš Renesanso laikų drobių.

FESTIVALIO METU:

 • Drauge su Baronaite pažinkite dvaro rūmus, jų istoriją, valdytojus, paslaptis (pap. mokestis)
 • Sudalyvaukite atviruose pokalbiuose apie trauktines Istorinėje spirito varykloje.
 • Drauge su Dvaro Žaldoku atskleiskite alaus darymo paslaptis.
 • Pašiurpkite nuo vaizdingų istorijų vieninteliame Lietuvoje Bausmių rūsyje.
 • Panoptikume atraskite ir išgirskite daugiau apie keistenybių kolekcijas.
 • Kostiuminėje susipažinkite su XIX a. madomis ir kostiumų subtilybėmis.
 • Pas dvaro parfumerę dirbtuvėse pasinerkite į kvapnias paslaptis ir patirtis.
 • Dvaro bitininkė atviraus apie saldų bičių gyvenimą.
 • Vėlėja papasakos apie vilnos vėlimo procesą, kaip gimsta gėlėti vilnoniai apdarus bei apavas.
 • Puodžius supažindins su skirtingomis puodų degimo technikomis.

TAIP PAT: 

 • Pasidarykite senovinę fotosesiją XIX a. pab. fototeljė, išvyskite vienetinės nuotraukos gimimą!
 • „Paglostykite” savo organizmą fermentuotų daržovių nauda krautuvėlėje, kur gimsta unikali dvaro produkcija.
 • Apsilankykite dvaro Technikos dirbtuvėse, kur senuosius technikos stebuklus remontuoja motoristas, demonstruoja ūkio aparatų veikimą.
 • Užsukite į dvaro sakalininkystės ūkį, kur išvysite dešimtį plėšriųjų paukščių iš viso pasaulio.
 • Susipažinkite su dvaro gyvūnais ir pajodinėkite kupranugariu Blinda

Puikių įspūdžių kupini, keliaujame namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Transportas;
 • Kelionės vadovas;
 • Ekskursinė programa.

Papildomos išlaidos –

*Pakruojo dvaras – Suaugusiems  – 15 Eur/asm.
-Vaikams nuo 13 m., studentams, senjorams, neįgaliesiems – 12 Eur/asm

-Vaikams nuo 7 iki 12 m. (imtinai) – 10 Eur/asm.

-Vaikams iki 7 metų – nemokamai.

*Burbiškio dvaras. Bilieto kaina – 5 € /suaugusiam; 2,50 € / moksleiviui, studentui, senjorui;

Gido paslauga – 20 € /grupei.

Pastaba.

 • Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.
 • Kelionių organizatorius ir Pakruojo bei Burbiškio dvarai neatsako už tulpių žydėjimo intensyvumą!
 • Rekomenduojame įsidėti savo maisto, nes pietūs kelionės metu nenumatyti.
 • Keliautojai, kurie nori užsisakyti priekinę vietą autobuse, gali tai padaryti už 10 eur/asm. papildomą mokestį.
 • Išvykimo informacija siunčiama 2-1 d. iki kelionės el. paštu

Pasiteiravimui apie kelionę:

 •  Ieva  tel.: +370 678 59 120  el paštu:   keliones@alvaturas.lt
 • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba keliones@alvaturas.lt

Sekmadienis Klaipėdoje su delfinais ir nemokamas Jūrų muziejus! (Iš Alytaus, Kauno, Kryžkalnio)

Atvyksime į Klaipėdą, iš kurios keltu (su autobusu) kelsimės į Smiltynę ir važiuosime iki pat Delfinariumo.
Visų pirma apsilankysime buvusioje Kopgalio tvirtovėje, kur 1971 m. buvo įkurtas Lietuvos jūrų muziejus. Turėsime progą išvysti lauko baseinuose plaukiojančius Baltijos ruonius, pingvinus, kaliforninius jūrų liūtus, susipažinti su Baltijos jūros geologija ir geografija, pamatyti dvidešimt keturiuose akvariumuose gyvenančias įvairias žuvis bei spalvingus koralus.  2017 metais Jūrų muziejus iš pagrindų atnaujino savo ekspozicijas, todėl šiai dienai siūlo pasigrožėti išskirtiniu 18 m ilgio perregimas akrilo tuneliu, įrengtu po pagrindiniu baseinu, kuriame, stebindami savo dydžiu ir išvaizda, plaukioja eršketai.
Dalyvausime įspūdingame delfinų pasirodyme*, pasigrožėsime šių nuostabių gyvūnų sugebėjimais. Pasirodymas, kurio metu delfinai atlieka akrobatinius triukus, šoka, dainuoja, žaidžia su kamuoliu, nepalieka abejingo nė vieno žiūrovo.
Pasigrožėję delfinų pasirodymu, grįžtame atgal į Klaipėdą, kur mūsų lauks ekskursija. Nors Klaipėdos senamiestis yra mažas, tačiau pilnas patrauklių smulkmenų. Daugybė bronzinių senamiesčio gyventojų, apipintų legendomis ir turinčių stebuklingų galių, siauros, akmenimis grįstos gatvelės, spalvingi pirklių ir amatininkų namai, fachverko stiliaus pastatai, laivas „Meridianas“, plūduriuojantis and Dangės upės vandenų – visa tai suteikia senajai miesto daliai nepakartojamo žavesio. Istorinių pastatų sienos atgyja dėka įdomių ir tikrų pasakojimų apie Trojos atradėjo Henriko Šlymano, Prūsijos karalienės Luizės ir jos vyro Vilhelmo III bei Adolfo Hitlerio apsilankymus Klaipėdoje. Lankytojus užburia ir miesto geografinė padėtis. Klaipėda yra įsikūrusi 3 vandenų susiliejimo vietoje – Dangės upės, Kuršių marių ir Baltijos jūros. Paėjus 5 minutes senamiesčiu, galite įkvėpti gaivaus, druska kvepiančio pajūrio oro bei pasigrožėti pro jūros vartus plaukiančiais laivais.
Esant galimybei, aplankysime ir visų pamėgtąją Olando kepurę.
Atsitraukdamas ledynas Lietuvos pajūryje suformavo ir unikalų moreninį gūbrį, vadinamą Olandų kepure. Šis kalnas (24,4 m virš jūros iškilusi parabolinė kopa) nuolat ardomas bangų mūšos ir į pajūrį leidžiasi 16–18 m aukščio nuožulnuma. Manoma, kad kalnas gavo „Olandų kepurės“ pavadinimą dėl jo panašumo į olandišką kepurę, kai žiūrima į jį iš jūros pusės. Olandų kepurė nuo seno buvo orientyras jūreiviams ir žvejams, nes apaugęs pušimis ir ąžuolais gerai išsiskyrė smėlio lygumoje. Nuo skardžio atsiveria jūros vaizdas su stačiais krantais ir akmenuotais paplūdimiais.
Nuo skardžio patogu stebėti virš jūros skrendančius paukščius. XIX a. pabaigoje, apželdinant Girulių pajūrį, šiose vaizdingose vietose buvo sukurtas pasivaikščiojimams skirtas parkas, įveisti ąžuolai, bukai, platanalapiai klevai, kiti dekoratyviniai medžiai. Olandų kepurės skardis įtrauktas į Gamtos paveldo objektų sąrašą.
Pasigrožėję Baltijos jūra, vakare išvyksime namų link.
Į kainą įskaičiuota:
 • Transportas;
 • Kelionės vadovas;
 • Ekskursinė programa;
 • Persikėlimas keltu į Smiltynę ir atgal.

Papildomiems objektams turėti:
* (*) – bilietai į mokamus objektus:

 • Delfinariumas – suaugusiems 8 Eur, senjorams/moksleiviams/studentams/neįgaliems 4 Eur.
 • Jūrų muziejus – NEMOKAMAI.
Pastaba: Lankomų objektų kainos, eiliškumas ir skaičius gali keistis.
Kelionė įvyks susirinkus ne mažiau 35 keliautojų.

Rekomenduojame įsidėti savo maisto, kadangi pietūs nenumatyti.

Pasiteiravimui apie kelionę:

 •  Dalia  tel.: +370 687 21623  el paštu:  dalia@alvaturas.lt
 • Ieva tel.: +370 678 59120 el paštu:   keliones@alvaturas.lt

Vilnius. LDK Valdovų rūmų didinga praeitis ir viliojantis, paslaptingas, stebinantis Vilnil Iliuzijų muziejus

Apie 11.00 val. atvykstame į sostinę Vilnių. Aplankome Nacionalinį muziejų – LDK Valdovų rūmus, gyvavusius 15-17 a.  pirmoje pusėje. 19 a. pradžioje, carinės Rusijos administracijos iniciatyva, Lietuvos valdovų rezidencija buvo sunaikinta ir atkurta tik 2013 m. Šiame muziejuje galima apžiūrėti 4 pagrindinius maršrutus, pristatančius šios istorinės rezidencijos funkcijas. Ekskursija Valdovų rūmuose* – puiki galimybė geriau pažinti turtingą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją!

Ekskursijos metu sužinosime, kodėl ir kada Gedimino kalno pašonėje išdygo Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija – puošnūs, ištaigingi rūmai. Susipažinsime su puošniomis rūmų salėmis ir menėmis, kurių grožis atima žadą net ir šiandieniniam, visko mačiusiam, žmogui. Dalyviai galės gėrėtis reprezentacinėmis menėmis su atkurtais istoriniais vėlyvosios gotikos, renesanso ir ankstyvojo baroko reprezentaciniais interjerais, aplankyti specialią lobyno salę.

Lankome pačiame Vilniaus centre įsikūrusį Vilnil Iliuzijų muziejų*. Viliojantis. Paslaptingas. Nepaprastai stebinantis.

Pagrindinę muziejaus ekspoziciją sudaro 600 m2, kur iliuzijos persipina su mokslo išradimais ir menu: fizika ir optika eksponuojama kartu su mįslingais meno kūriniais ir klasikinėmis paslaptimis. Šią išskirtinę edukacinę patirtį praturtina interaktyvios pramogos — piešimas šviesa, šešėlių kūrimas ir nepamirštamos akimirkos pasaulyje aukštyn kojomis.

Kyla dvejonių kaip veikia vienas ar kitas išradimas? Norisi išgirsti neįtikėtinų pasakojimų apie meną ir istoriją? Norisi pagilinti mokslo žinias ar nusifotografuoti? Muziejaus komanda čia pat! Besišypsantys asistentai yra pasirengę atskleisti neįtikėtino iliuzijų pasaulio paslaptis.

Gido lydimi, pasivaikščiosime Vilniaus gatvelėmis, pasimėgausime  Vilniaus grožiu.   Susipažinsime su ištaigingais Prezidento rūmais, Vilniaus universiteto – seniausio universiteto Rytų Europoje rūmų ansambliu, Šv. Jonų bažnyčia, varpine, Alumnato kiemeliu – vienu gražiausių Vilniaus senamiesčio kiemeliu, kuris alsuoja tikra itališka dvasia. Šis 1622 m.  statytas itališko renesanso architektūros pastatas yra buvęs alumnatas-kunigų seminarijos bendrabutis. Aplankoma Rotušės aikštę – miesto gyvenimo širdį ir Aušros vartus.

Laisvas laikas pietums, pasivaikščiojimui jaukiomis Vilniaus senamiesčio gatvelėmis.

Po puikių įspūdžių dienos, keliaujame namo. Vėlai vakare grįžtame namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota: 

kelionė autobusu;

Kelionės vadovo-gido paslaugos;

kelionės programos rengimas ir derinimas.

Papildomos išlaidos – apie 22-25 € /asm.

Pastaba.

*Minimalus turistų skaičius kelionei autobusu organizuoti yra 30 turistai. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionių organizatorius įsipareigoja apie tai pranešti raštu likus ne mažiau kaip 2 kalendorinėms dienoms iki kelionės pradžios.

*Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.

*Išvykimo informacija siunčiama likus 1 – 2 dienoms iki kelionės el. paštu arba SMS.

*Keliautojai, pageidaujantys užsisakyti priekinę vietą autobuse, gali tai padaryti už 10 eur/asm. papildomą mokestį.

Pasiteiravimui apie kelionę:

Gotlando salos perlas Visbis: unikali gamta, viduramžių gotika ir nepakartojamas koloritas…

1 diena. Po pietų atvykstame į Taliną. Ekskursija pėsčiomis po viduramžiška gynybine siena apjuostą Talino senamiestį: rotušė, ant kurios bokšto įsitaisęs Talino simbolis Senasis Tomas, „Trumposios Kojos“ gatvelė, kuria eidami  pasieksime Aukštutinį Taliną, kur IX a. buvo pastatyta tvirtovė, o dabar čia –  Estijos Parlamentas. Pamatysime  Domo katedrą, statytą XIII a. ir žymiai naujesnę Aleksandro Nevskio stačiatikių katedrą. Apžvalgos aikštelės, iš kurių apžiūrėsime Žemutinį Taliną – buvusį viduramžių pirklių miestą. Čia daugybė išlikusių pirklių pastatų, gildijų rūmų, ir „viduramžių švyturiu“ vadinama Šv. Olafo bažnyčia. Laisvas laikas

Vykstame į Talino uostą, iš kur 20:00 val. (Estijos laiku) Tallink kompanijos įspūdingu laivu “VICTORIA” išplaukiame į Visbio uostą.
Pasakiškas net 13 val. poilsis laive: skanūs patiekalai restoranuose*, gaivieji gėrimai baruose ir vakarinės pramogos. Nepraleiskite galimybės laimėti prizus ir dovanų kuponus iš Tallink, taip pat mėgaukitės vakariniais šou pasirodymais. Nakvynė laive (B klasės kajutėse 1-4 asm. – be lango).

2 diena. Ryte kviečiame gausių pusryčių*  savitarnos restorane. 09:30 val. (Švedijos laiku) atplaukiame į Visbį.

Visby yra gotiškas viduramžių miestas Gotlando saloje, kuris yra UNESCO pasaulio paveldo sąraše. Miestas taip pat yra žinomas dėl savo daugybės gotiškų pastatų, kuriuos galima pamatyti, pasivaikščiojant po senamiestį. Visby yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nori pamatyti gotišką viduramžių miestą.

Rugpjūtį visa savaitę Visbyje rengiama kasmetinė šventė – Viduramžių savaitė (Medeltidsveckan). Šiuo periodu, paprastai apsirengę turistai išnyksta minioje tarp viduramžių rūbais apsirengusių žmonių. Šis festivalis prasidėjo dar 1984 metais, o jo metu vyksta daugybė renginių: muzikiniai pasirodymai, teatro spektakliai, veikia viduramžių turgus ir rengiami turistiniai pasivaikščiojimai po labiausiai viduramžiais „kvepiančius” objektus, tad linksmybių ir tradicinių švenčių mėgėjai neturės kada nuobodžiauti.

Gido lydimi, dieną praleidžiame Visbyje (pėsčiomis), kuris dėl 3,6 km ilgio viduramžių gynybinių sienų 1995 m. buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Mieste, statytame XIII a. viduryje, išliko dvylikos viduramžių bažnyčių griuvėsiai ir daugybė istorinių pastatų. Jūs galite apžiūrėti Hanso Burmeistaro (Burių meistro) namą, Senosios vaistinės pastatą, tradicinį Klinteno kvartalą, Šventosios Marijos katedrą, taip pat daugybę kitų įžymių objektų.

* Visbio senamiestis. Gotlando perlas Visbis geriausiai iš visų Skandinavijos viduramžių miestų išsaugojo savo identitetą ir žavi lankytojus idiliškomis senamiesčio gatvelėmis, įspūdingais mūriniais aptvarais ir mažomis jaukiomis kavinukėmis. Pasivaikščiojimas po žaliuojančius, gėlėmis apsodintus griuvėsius nukels jus į praeitį, o vaizdingas Fiskargrenkas su tankiais rožių krūmais yra viena iš fotogeniškiausių Visbio vietų, kur galima nufotografuoti savo stebuklingą kelionę.

* Visbio gynybinė siena. Siena, pastatyta XIII a. miestui apsaugoti nuo išorės priešų, yra geriausiai išlikusi viduramžių miesto siena Skandinavijoje. Didžioji dalis sienos ir bokštų išliko nepažeisti: šiuo metu išlikusios dalies ilgis yra 3.44 km iš pradinių 3.6 km, taip pat 27 iš 29 didžiųjų bokštų bei keli mažesni bokštai yra nepažeisti. Seniausias iš jų – 1151 m. pastatytas Kruttornet, arba Parako bokštas, kuris taip pat yra seniausias mūrinis pastatas Visbyje.

*Gotlando muziejus*, salos muziejų centras, apima daugybę muziejų ir apžvalgos vietų. Jame yra šimtai archeologinių radinių iš vikingų laikų, akmens amžiaus ir viduramžių.

* Botanikos sodas. Jau daugiau kaip 150 metų Visbyje ant jūros kranto yra vaizdingas botanikos sodas, kurį nuo jūros vėjų saugo tvirta viduramžių siena. Karlo Linėjaus pradėtoje kolekcijoje yra daugybė augalų, krūmų ir medžių iš viso pasaulio, tarp jų ir gana retų. Sodo viduryje yra romantiški gebenėmis apaugę bažnyčios griuvėsiai, o už medžių vainikų atsiveria puikus vaizdas į pilies bokštus. Įėjimas į botanikos sodą nemokamas.

*Visbio katedra. Marijos katedra Visbyje yra vienintelis išlikęs viduramžių bažnyčios pastatas Visbyje, kuriame ir šiandien vyksta pamaldos. Bažnyčia pradėta statyti XIII a., iš pradžių ji buvo maža ir medinė. Vėlesniais amžiais katedra buvo kelis kartus perstatyta, kol įgavo dabartinį didingos katedros su nuostabiais bokštais ir vitražais pavidalą. 1996 m. katedroje buvo pastatytas paminklinis akmuo, skirtas per Antrąjį pasaulinį karą iš Estijos pabėgusiems pabėgėliams atminti.

*Adelsgatano gatvė, pagrindinė prekybininkų vieta, yra populiariausia tarp turistų. Čia galima rasti daug įdomių parduotuvių, kuriose siūloma suvenyrų, ir vietinių amatininkų rankų darbo prekių. Pasukę kuria nors šonine gatvele, jūs galėsite grožėtis vietinių alėjų gamtos vaizdais, taip pat pailsėti jaukiose kavinėse.

Po nepakartojamos, pilnos įspūdžių dienos, grįžtame į laivą.

Vakare, 18.30 val. (Švedijos laiku) išplaukiame iš Visbio į Taliną. Vakarienė* (pageidaujant) laivo restoranuose.  Laive įvairios pramogos: saunos centras, vakarinė poilsio ir pramogų programa – gyva muzika, loterija, karaoke maratonas ir pasirodymai…

3 diena. Pusryčiai laive* (pageigaujantiems). 10:00 val. (Estijos laiku) atvyksite į Talino uostą.  Apžvalginė ekskursija po Taliną autobusu: Tompea, Kadriorgo parkas ir rūmai, Dainų slėnis, Piritos buriavimo centras, Šv.Brigitos vienuolyno griuvėsiai. Tarptautinis jūrų uostas.

Kelionė per Estiją, Latviją. Vakare sugrįžtame į namus.

Į kainą įskaičiuota:
*Kelionė komfortabiliu autobusu Klaipėda – Šiauliai–Talinas–Šiauliai – Klaipėda;

*Kelionės vadovo-gido paslauga, ekskursinė programa (Talinas, Visbis);

*Kruizas 1–4 asmenims maršrutu Talinas–Visbis–Talinas laivu „Victoria“ pasirinktos klasės kajutėje;

*Kuro ir CO2 mokestis kelto bilietams.

Papildomos išlaidos (pageidaujant) užsisakius iš anksto:
1 vakarienė laivo švediško stalo restorane – 41 € / suaug.; 19 € / vaikui 12-17m.; 15 € / vaikui 6-11 m.;
1 pusryčiai laivo švediško stalo restorane – 19 € / suaug.; 9 € / vaikui 12-17m.; 7 € / vaikui 6-11 m..

Priemokos (pageidaujant):
*Nakvynė B klasės 3-vietėje kajutėje –  32 €/žm.

*Nakvynė B klasės 2- vietėje kajutėje –  96 €/žm.

*Nakvynė A klasės 4-vietėje kajutėje (su langu) – 51 € /asm.

*Nakvynė A klasės 3-vietėje kajutėje (su langu) – 96 € /asm.

*Nakvynė A klasės 2-vietėje kajutėje (su langu) – 186 € /asm.

Kajutės:
*B klasės kajutės be lango. A klasės kajutės su langu.
* B ir A klasių kajutės yra dvivietės ir keturvietės. B ir A klasės kajutės yra išdėstytos dviejuose aukštuose.

*4-vietėse, 3-vietėse kajutėse lovos – 2 aukštų.

Svarbu.

Kelionių organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės kainą, jeigu keltų kompanijos keičia kajučių kainas.

Vakarienės metu alkoholiniai gėrimai (alus, baltas ir raudonas vynas) įskaičiuoti į kainą.

Dėl keltų linijų tvarkaraščių ir jų pakeitimų keltų išplaukimo/atplaukimo vietos ir datos gali keistis.

Lovos kajutėje pirkimo taisyklės:

 • Keturvietėje kajutėje galima užsisakyti vietą, jeigu keliaujate vienas. Tuomet būsite apgyvendinti su kitais keliaujančios grupės pavieniais asmenims.
 • Trivietę kajutę galima užsakyti tik tuomet, jeigu keliaujate trise. Jos negalima užsisakyti dviems asmenims ar pavieniams keliautojams.
 • Dvivietę kajutę galite užsisakyti tik keliaudami dviese (pavieniams keliautojams užsakyti negalima).

Reikalingi dokumentai.
LR asmens tapatybės kortelė arba LR pasas, galiojantys ne mažiau kaip 3 mėnesius po kelionės pabaigos (ir suaugusiems, ir vaikams). Ne Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojame informaciją apie reikalingus dokumentus ir sienų kirtimo tvarką pasitikrinti Migracijos departamente arba Užsienio reikalų ministerijoje.

KELIONIŲ ORGANIZATORIUS  NEATSAKO UŽ PASIENIO PAREIGŪNŲ VEIKSMUS.

Papildoma informacija.

*Vykstant į kelionę, rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Vykstant į šią kelionę, galioja ir Europos sveikatos draudimo kortelė (daugiau informacijos apie išdavimą, sąlygas ir apribojimus www.vlk.lt).

*Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali kisti, kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda.

Pasiteiravimui apie kelionę:

 • Ieva  tel.: +370 678 59 120  el paštu:  keliones@alvaturas.lt
 • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba  info@alvaturas.lt

„Saksonijos Šveicarija”: vaizdingos Drezdeno apylinkės ir istorijos pėdsakai (rugpjūtis)

1 diena. Išvykstame iš Lietuvos, keliaujame Vokietijos link. Nakvynė viešbutyje.

2 diena. Pusryčiai. Kelionė vaizdingomis Drezdeno apylinkėmis. „Saksonijos Šveicarija“ – tai uolos, išraižytos gilių tarpeklių, besitęsiančios lygumos, įvairios reljefo formos. Maršrutas tęsiasi palei didingomis pilimis pakrantėje garsėjančią Elbės upę. Atvykstama į Ratheino uolų, tarpeklių, stačių šlaitų ir akmeninių sienų * labirintus. Einant akmeniniu 76 m ilgio Bastėjos tiltu, grožimasi nuostabiausia Vokietijos gamtos panorama: kabančiomis uolomis, skardžiais, arkomis. Toliau vykstama į Stolpeno pilį*, kurioje buvo  kalinama karaliaus  Augusto stipriojo meilužė grafienė Cosel.  Apžiūrime grafienės išlikusius daiktus, originalų tualetą, virtuvės reikmenis. Pamatysime vieną giliausių šulinių pilies teritorijoje. Dienos pabaigai – maudynės terminiuose baseinuose Toskana Therme Bad Schandau.(3 valandos).Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Pusryčiai.Vykstame į  Moritzburgo pilį*, pilies parką, kur seniau buvo Saksonijos kunigaikščio Augusto Stipriojo medžioklės dvaras. 1723 – 1736 m. pagal vokiečių architekto Pepelmano projektą tvenkinių vandenyse buvo supilta sala, kurioje buvo pastatytas baroko stiliaus architektūrinias ansamblis įrėmintas keturiais kampuose išdėstytais bokštais. Aplink pastatus buvo įveistas sodas, įrengtas parkas. Kadangi čia dažnai vykdavo medžioklės, tai ir rūmų viduje sukaupta daug unikalių medžioklės atributų ir trofėjų kolekcija.
Dabar Moritzburgo pilyje rengiami spektakliai ir klasikinės muzikos koncertai. Turistai ir miestiečiai atvyksta apžiūrėti turtingą rūmų ekspoziciją, pasivaikščioti parko takais, vedančiais į netoliese esančius miškus ir begalės nuostabių vandens telkinių. Važiuojame į Drezdeną. Ekskursija Drezdene. Pasirinktinai ir pageidaujant lankome  Zwinger rūmus*.  Pamatysime Siksto  Madoną  tapytą Rafaelio 1516 metais,Rembranto, Tičijano, Veronezės, Rubenso, Diutrerio darbus. Pageidaujant aplankysime  geriausią vokietijos transporto muziejų*.  Saksonijos žemės sostinė Drezdenas seniau vadintu „Florencija prie Elbės upės“. Ekskursija po miestą: katalikų katedra Hofkirche, kurios rūsiuose ilsisi Saksonijos žemių valdovai, teatro aikštė, Augusto tiltas, Landtagas Rezidenciniai rūmai, operos teatras, Zwinger rūmai, „Europos balkonu“ vadinama Bruhl terasa, protestantų katedra Frauenkirche ir kt . Ir aišku laikas skirtas pirkiniams-  didžiuliai Drezdeno pasažai,,Altmarkt,, . Išvykstame į Lenkiją. Nakvynė viešbutyje.

4 diena. Pusryčiai, vykstame  į Lietuvą per Lenkiją. Vakare grįžimas į Lietuvą.

Į kainą įskaičiuota:
*Kelionė autobusu
*Kelionės vadovo paslauga -ekskursinė programa
*Kelionės organizacija
*3 nakvynės viešbutyje su pusryčiais

PAPILDOMOS IŠLAIDOS-MOKAMI OBJEKTAI-MOKAMOS PASLAUGOS – apie 70eur

Pastaba.

 • Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.
 • Minimalus turistų skaičius kelionei autobusu organizuoti yra 36 turistai. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionių organizatorius įsipareigoja apie tai pranešti raštu likus ne mažiau kaip 7 kalendorinėms dienoms iki kelionės pradžios;
 • Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 3-4 dienoms iki kelionės pradžios, atsiųsime nurodytu elektroniniu paštu arba trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu.
 • Pasikeitus aplinkybėms kelionės vadovas gali keistis.

Reikalingi dokumentai:

 • LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė.

Pasiteiravimui apie kelionę:

 •  Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.lt
 • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba keliones@alvaturas.lt

Didingos praeities pėdsakai Biržų krašte, smegduobės ir pramogos Sodeliškių dvaro sodyboje

Keliaujame į Biržus. Biržai – vienas seniausių Lietuvos miestų, skaičiuoja jau penktą savo istorijos šimtmetį. Tai – buvęs kunigaikščių Radvilų miestas, kurio puošmena ir praeities atspindys  – bastioninės tvirtovės rūmai, pradėti statyti 1586 ir baigti 1589 metais. Pilis buvo skirta karybos reikalams. XVII a. II-oje pusėje pilis buvo restauruota pagal magistro Ulricho ir architekto T. Spinovskio projektą. Šiaurės karo metu 1704 m. švedai užpuolė Biržų pilį ir ją susprogdino. 1978–1988 m. pagal architekto E. Purlio projektą buvo atstatyti rūmai, kuriuose šiuo metu veikia Biržų krašto muziejus „Sėla“.  2013 m. atstatytas tvirtovės arsenalas. Visą pilies kompleksą sudaro atstatytieji rūmai, arsenalas, tiltas, dvi parakinės, vartų bei gynybinių statinių liekanos. Ekskursija po Biržų pilį*.

Toliau – pažintis su Astravu – Biržų miesto dalimi, kuri yra Širvėtos ežero šiauriniame krante, prie Apasčios upės. Čia susipažinsite su grafo M. Tiškevičiaus palikimu – dvaro rūmais ir parku. Turėsite galimybę pasivaikščioti pėsčiųjų tiltu per Širvėnos ežerą.

Važiuojame aplankyti Kirkilų ežeryno – Kirkilų kraštovaizdžio draustinyje (toks vienintelis Baltijos šalyse). Šioje vietoje daug įgriuvų, kurios yra įsmukusios žemiau gruntinio vandens ir dėl to virtusios ežerėliais. Ežeryną sudaro daugiau kaip 30 susijungusių ežerėlių ir užima 4 ha plotą. Aplankome prie ežerėlių pastatytą kanojos formos apžvalgos bokštą. Bokšto aukštis – beveik 32 m, 30 metrų aukštyje įrengta apžvalgos aikštelė. Užlipus į apžvalgos bokštą atsiveria nuostabūs vaizdai – 30 vandens pilnų smegduobių, vadinamų Kirkilų draustinio ežerėliais, kurių skersmuo – apie 35 m  ir daugiau. Kartais, esant tam tikroms sąlygoms, vasaros metu jie nusidažo įvairiomis spalvomis.

Aplankome pačią didžiausią smegduobę – „Karvės olą“. „Karvės ola” yra beveik apskrita, piltuviška karstinė smegduobė. Speleologai mano, kad jai – apie 200 metų. Jos skersmuo 10-12 metrų, gylis – apie 12,6 m. Duobės dugne yra atvira kiaurymė. 9 m gylio karstinės įgriuvos dugne yra 5 atšakos  ir 1,5 m gylio požeminis ežeriukas. „Karvės ola” dar aktyviai vystosi. Jos parametrai, urvų ilgis, smegduobės forma, kitos tuštumos keičiasi. Sakoma, kad kažkada šioje vietoje prasmego karvė – prie uolos liko tik grandinės galas.

Keliaujame į Sodeliškio dvaro sodybą. Lankomės senovinės technikos muziejuje*. Muziejuje pamatysite traktorių raidą nuo garo traktorių iki senovinių traktorių, autobusų, sunkvežimių, spec. paskirties technikos, prieškarinių, bei tarybinių automobilių, motociklų, dviračių, senovinių radijų, vaikiškų vežimėlių, žaislų ir kitas kolekcijas.

Dalyvaujame duonos kepimo edukacijoje „Grūdo kelias” ir naminio alaus degustacijoje*. Alaus degustacijos metu  sužinosite apie šio gėrimo gaminimo tradicijas bei įdomių faktų apie Biržų krašto alaus istoriją…

Po įspūdingos, linksmos dienos, keliaujame į namus.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
*Kelionė autobusu;
*Kelionės vadovo paslauga – ekskursinė programa;
*Kelionės organizacija.

Papildomos išlaidos: mokami objektai, mokamos paslaugos (*)
*Biržai, muziejus „Sėla“, bilietas – 5 €/asm., gidas – 15 €/grupei iki 30 asm.,

*Senovinės technikos muziejus – 6-4 €/asm, gidas 20 €/grupei;
*Sodeliškio dvaro sodyba ekskursija su duonos kepimu ir naminio alaus degustacija – 10 €/asm, gidas – 40 €/grupei;

PASTABOS:
*Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.
*Minimalus turistų skaičius kelionei autobusu organizuoti yra 30 turistų. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionių organizatorius įsipareigoja apie tai pranešti raštu / žodžiu likus ne mažiau kaip 2 kalendorinėms dienoms iki kelionės pradžios;

*Išvykimo informacija yra siunčiama 1-2 d. iki kelionės el. paštu.

Pasiteiravimui apie kelionę:

 • Ieva  kont. tel.: +370 678 59 120  el. paštu:   keliones@alvaturas.lt
 • Laima kont. tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt

 

Nepakartojami Latvijos sodai – rododendrai ir alyvos (iš Alytaus, Prienų, Kauno, Kryžkalnio)

Vykstame į Dobelę, kur lankysime garsaus latvių selekcininko ir botaniko *P.Upyčio alyvų sodą. Čia išvysime didžiausią Baltijos šalyse alyvų kolekciją (130 veislių ir hibridų). Alyvų žydėjimas tapo tradicine latvių švente, į kurią suvažiuoja iš visos šalies ir užsienio ne tik sodininkai, bet ir visi, norintys pasidžiaugti neapsakomu grožiu bei kvapais. Žiedais apsipylusios alyvos – tai tikras malonumas ir akiai, ir nosiai, ir širdžiai. Pasigrožėję kerinčiais alyvų žiedais ir pasimėgavę svaigiu žiedų aromatu trumpai susipažinsime su Duobelės miesteliu: Livonijos ordino pilies griuvėsiai, Turgaus aikštė, Švč. Trejybės ir Evangelikų liuteronų bažnyčia, žiemgalių piliakalnis.

Toliau vyksime pasigoržėti nuostabiaisiais rododendrų žiedais į Babitę, apsilankysime *rododendrų centre. Čia jau daugiau nei tris dešimtmečius rododendrai yra ne tik sodinami, bet ir tiriami moksliškai, išvedamos naujos veislės. Šis rododendrynas yra Latvijos Universiteto botanikos sodo filialas. Kasmet, nuo gegužės iki birželio vidurio centras pasipuošia gražiausiais, įvairiaspalviais žiedais, o daugiausia dėmesio, sulaukia pats rododendrų žydėjimas. Šiuo metu kolekciją sudaro virš 370 rododendrų rūšių ir veislių. Pasivaikšiodami 1,5 km rododendrų pažintiniu taku tiesiog pasineriame į spalvų jūrą: raudoni, rožiniai, balti, alyviniai ir kitokių spalvų rododendrų krūmai ir krūmeliai sukuria nepakartojamą vaizdą. Tai vienintelis toks specializuotas rododendrų centras Baltijos šalyse. 

Į kelionės kaina įskaičiuota:
*Transportas.
*Kelionės vadovas – ekskursinė programa
*Kelionės organizavimas

Papildomoms išlaidoms turėti apie 10Eur

Pastaba: rekomenduojame įsidėti savo maisto, kadangi pietūs nenumatyti.

Latvijos kurortas Jūrmala – vasaros atidarymo koncertas su maestro Raimondu Paulu ir Latvijos Radio Big Bendu (iš Alytaus, Prienų, Kauno)

Vykstame į Latvijos vasaros sostinę – Jūrmalą. Jūrmala neretai vadinama svarbiausiu Latvijos kurortu. Net keli iš kurorto paplūdimių yra pelnę Mėlynosios vėliavos statusą, kuris pažymi paplūdimio kokybę ir tai, jog šis paplūdimys atitinka tarptautinius standartus.
Gido lydimi pasivaikštome po Jūrmalą. Jomas gatvė – pagrindinė miesto pėsčiųjų gatvė, kurioje ne tik gausu istorinio paveldo statinių, bet ir kavinių, restoranų su vasaros terasomis, kuriose aidi gyva muzika, todėl malonu tiesiog jaukiai pasedėti, pavalgyti besiklausant muzikos. Jomas gatvėje, buvusiame “Horno” viešbutyje jaunystės laikais grojo garsus latvių muzikantas ir kompozitorius Raimondas Paulas, kurį mes vėliau išvysime ir išgirsime koncerto metu.  Jūra, vėjas ir didingos pušys harmoningai susipina su gyvybingu kultūriniu gyvenimu – toks derinys įkvepia, atgaivina ir praturtina visus, kurorte praleidžiančius laiką. Kurorte gausu medinės architektūros paminklų –  vilos, vilaitės papuoštos bokštais, bokšteliais, fligeliais išdidžiai stovi ant kiekvieno kampo. Kurorte vilas turi garsiosios estrados įžymybės kaip Ala Pugačiova, Laima Vaikulė.
Jūrmaloje galėsite įsiamžinti prie dviejų populiarių skulptūrų: besisukančio varinio gaublio, simbolizuojančio ilgą gyvenimą ar prie varinio vėžlio skulptūros, simbolizuojančios taiką, ramybę ir ilgą gyvenimą. Laisvas laikas.
20val Jūrmalos “Dzintari” koncertų salėje, vasaros sezono atidarymo proga Jūsų laukia įspūdingas koncertas su maestro pianistu Raimondu Paulu ir Latvijos Radio Big Bendu. Po koncerto keliaujame namo. Naktį sugrįžtame namo.

Į kelionės kaina įskaičiuota:
*Transportas.
*Kelionės vadovas –ekskursinė programa
*Kelionės organizavimas

Papildomos išlaidos:
Bilietas į koncertą – 20eur (būtina mokėti iš anksto).

Latvijos kurortas Jūrmala – vasaros atidarymo koncertas su maestro Raimondu Paulu ir Latvijos Radio Big Bendu RENKAMAS ANTRAS AUTOBUSAS

Išvykimas iš Klaipėdos, Kretingos, Plungės, Telšių, Šiaulių.

Vykstame į Latvijos vasaros sostinę – Jūrmalą. Jūrmala neretai vadinama svarbiausiu Latvijos kurortu. Net keli iš kurorto paplūdimių yra pelnę Mėlynosios vėliavos statusą, kuris pažymi paplūdimio kokybę ir tai, jog šis paplūdimys atitinka tarptautinius standartus.
Gido lydimi pasivaikštome po Jūrmalą. Jomas gatvė – pagrindinė miesto pėsčiųjų gatvė, kurioje ne tik gausu istorinio paveldo statinių, bet ir kavinių, restoranų su vasaros terasomis, kuriose aidi gyva muzika, todėl malonu tiesiog jaukiai pasedėti, pavalgyti besiklausant muzikos. Jomas gatvėje, buvusiame “Horno” viešbutyje jaunystės laikais grojo garsus latvių muzikantas ir kompozitorius Raimondas Paulas, kurį mes vėliau išvysime ir išgirsime koncerto metu.J ūra, vėjas ir didingos pušys harmoningai susipina su gyvybingu kultūriniu gyvenimu – toks derinys įkvepia, atgaivina ir praturtina visus, kurorte praleidžiančius laiką. Kurorte gausu medinės architektūros paminklų –  vilos, vilaitės papuoštos bokštais, bokšteliais, fligeliais išdidžiai stovi ant kiekvieno kampo. Kurorte vilas turi garsiosios estrados įžymybės kaip Ala Pugačiova, Laima Vaikulė.
Jūrmaloje galėsite įsiamžinti prie dviejų populiarių skulptūrų: besisukančio varinio gaublio, simbolizuojančio ilgą gyvenimą ar prie varinio vėžlio skulptūros, simbolizuojančios taiką, ramybę ir ilgą gyvenimą. Laisvas laikas.
20val Jūrmalos “Dzintari” koncertų salėje, vasaros sezono atidarymo proga Jūsų laukia įspūdingas koncertas su maestro pianistu Raimondu Paulu ir Latvijos Radio Big Bendu. Po koncerto keliaujame namo. Naktį sugrįžtame namo.

Į kelionės kaina įskaičiuota:
*Transportas.
*Kelionės vadovas –ekskursinė programa
*Kelionės organizavimas

Papildomos išlaidos:
Bilietas į koncertą – 30eur (būtina mokėti iš anksto).

Nauji atradimai ir pažinimo džiaugsmas Estijoje. Paide–Aksi–Tartu

1 diena.

Kelionė per Latviją, Estiją. Atvykimas  į  Paide.  Paide –  senas  geologiniu pavadinimu (paide- klintys) Estijos miestelis, kuriam jau daugiau nei 700 m. Tarp naujų muziejų Estijoje garsėja Paidės *laiko centras „Wittenstein“.  Aštuoniuose Livonijos laikų pilies bokšto aukštuose, kylant liftu,  galima  išlipti vis kitame amžiuje – nuo pačių seniausių proistorės epochų kilti į viduramžius, pašto karieta apkeliauti Estijos dvarus, gyvulių vagone dundėti į tremtį, pagyventi niūriomis sovietmečio realijomis ir pagaliau išlipti Baltijos kelio ir Estijos Nepriklausomybės salėje.

Išvykimas iš Paidės, kelionė į Aksi. *Ledynmečio periodo centro lankymas. Tai – naujas, interaktyvus, unikalus ir savitas turistinis objektas, užimantis 2200 kv. m. plotą – pastato 3 aukštus.  Ekspozicijose  pamatysite   ledynmečio periodo gyvūnus, sužinosite apie klimato kaitos padarinius žmogaus ir gyvūnų gyvenimui, Estijos krašto reljefui.  Po ledynmečio centro apžiūrėjimo išvykimas į Tartu. Nakvynė viešbutyje.

2 diena.

Pusryčiai. Pažintis su Tartu senamiesčiu: Rotušės aikštė, Šv. Jono bažnyčia, akmenimis grįstos gatvelės, vedančios prie daugybės muziejų ir žavingų mažų kavinukių, Tartu universiteto (statyto 1799 m.) pastatų kompleksas, Šv. Antano gildija, puoselėjanti istorinių Hanzos laikų gildijos tradicijas, paminklas Tartu universiteto įkūrėjui švedų karaliui Gustavui II Adolfui, Tomemegi kalva su „Toravere“ observatorija, Domo katedros griuvėsiai ir Universiteto biblioteka, “Velnių” ir “Angelų” tiltai, dviejų Vilde paminklas. Grupės pageidavimu, aplankomas *mokslo centras „AHHAA“. Tai – didžiausias tokio tipo centras Baltijos šalyse. Jo tikslas – įvairaus amžiaus lankytojus įdomiai ir žaismingai supažindinti su mokslu bei technologijomis, suteikti galimybę eksperimentuoti. Centras turi 4D kino teatrą, planetariumą, siūlo dviračiu pasivažinėti palubėje ištiestu lynu, iš arti stebėti skruzdėlyno gyvenimą ir t.t. Išvykimas iš Tartu. Kelionė per Estiją, Latviją. Vakare grįžimas į Lietuvą.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
*Kelionė patogiu turistinės klasės autobusu;
*1 nakvynė viešbutyje su pusryčiais Tartu;
*Kelionės vadovo paslauga – ekskursinė programa;
*Kelionės dokumentų sutvarkymas.

Papildomos išlaidos kelionėje:
*Tartu mokslo centras “AHHAA”.  Bilietas –17€- 12  € /asm.;
*Paide, “Wittenstein” – 9 € /asm.;  gidas – 50  € /grupei;

*Ledynmečio periodo centras – 11€ /asm. + gidas 60 € /grupei
*Asmenines išlaidos.

Gido sistema (ausinukai) – 5 € /asm.

Pastaba.

 • Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.

Reikalingi dokumentai:

 • LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas iki kelionės pabaigos turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn.

Pasiteiravimui apie kelionę:

 • Ieva  tel.: +370 678 59 120  el paštu:   keliones@alvaturas.lt
 • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu: info@alvaturas.lt