Smagus plaukimas Augustavo kanalais – Vygrių vienuolynas 2023.07.02

6.00 val. Išvykimas iš Klaipėdos, nuo Akropolio (iš Dubysos gatvės pusės), išvykimo laikas gali būti patikslintas.
6.15 val.iš Gargždų.
 
Kelionė per Lietuvą, Lenkiją.
Atvykimas į Vygrius. Kadaise šiose vietose buvo kunigaikščių Vytauto, Jogailos, Žygimanto Augusto medžioklės dvaras. 1667m. Vygrių ežero pusiasalį Lenkijos karalius Jonas Kazimieras padovanojo kamaldulių vienuoliams, kurie ant kalvos pastatė vienuolyną ir bažnyčią. Lankome baroko stiliaus vienuolių kamaldulių architektūrinį *ansamblį: bažnyčią, bažnyčios požemius su vienuolių kriptomis, bokštą bei eremus – mažus namelius. Nuo vienuolyno varpinės bokšto atsiveria įspūdinga Vygrių nacionalinio parko panorama – unikalus ežeringas aukštumų kraštovaizdis. Kelionė į Augustavą – senovės lietuvių genčių sūduvių – jotvingių žemę. Čia su kryžiuočiais kovojo Vytautas Didysis, čia savo vasaros rezidenciją įsirengė ir karalius Žygimantas Augustas, davęs miestui ne tik savo vardą, bet ir 1561 m. suteikęs Magdeburgo teises. Svarbiausias lankytinas objektas čia yra Augustavo kanalas, iškastas 1823 m. Anksčiau kanalas buvo svarbus vandens transporto kelias, jungęs Baltijos jūrą su daugeliu Lenkijos upių. Šiais laikais kanalas nebėra svarbus upinei laivybai, jo paskirtis – džiuginti turistus. Leidžiamės į  kelionę *laivu Augustavo kanalais ir ežerais.  Įdomiausia stebėti, kaip laivas persikelia per šliuzus, mat iš XIX a. vis dar išliko senovinė pakeliamųjų tiltų ir šliuzų sistema, įrengta dėl skirtingo ežerų vandens lygio. Laivelis įsispraudžia į siaurutėlį kanalo šliuzą, kuriame stabteli, kol šliuzas prisipildo vandens ir kilsteli laivą, tada, atvėrus antruosius vartelius, jau galima tęsti kelionę. Šliuzo vartus valdo ne kokios nors išmaniosios technologijos, bet viskas vyksta kaip senovėje – iššoka vyrai ir rankomis atveria bei užveria vartus. Plaukdami aplankysime pusiasalį, kuriame stovi maža koplytėlė. Tai piligrimų lankoma vieta, garsėjanti Dievo Motinos Marijos šventuoju šaltiniu ir popiežiaus Jono Pauliaus II paminklu. Pasiplaukioję laivu ir viską apžiūrėję, grįžtate vakare namo.
Į kelionės kainą įskaičiuota:
  • kelionė turistinės klasės 20-55vietų autobusu;
  • nurodyta ekskursinė programa;
  • gido – kelionės vadovo paslaugos (lietuvių kalba);
 Papildomiems mokamiems objektams turėti apie 80PLN
 
Pastaba !!!!! Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.
 Vykstantys į Lenkiją – nepamirškite asmens dokumento: paso arba tapatybės kortelės.

Pastaba.

  • Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos. 
  • Išvykimo informacija siunčiama likus 1 – 2 dienoms iki kelionės. 
  • Pageidaujant vietų autobuso priekyje – priemoka 10 eur /asm.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt

Latvija. Siguldos krašto vilionės: pilys ir olos (liepa)

Išvykimo laikas gali keistis:

04.30 val. iš Klaipėdos,  nuo Akropolio iš Dubysos gatvės.

5:00val iš Kretingos, Lidl

5:30val iš Plungės, Circle k prie Porto

6:00val iš Telšių, kavinė Branša

07.00 val. iš Šiaulių.

Kelionė Latvijos keliais į Turaidą, kur stūkso Turaidos viduramžių pilis. Pilis savo istoriją skaičiuoja nuo 1214 m. Viduramžiais tai buvo gana didelė tvirtovė su gynybiniais bokštais ir gyvenamaisiais apartamentais. Pasivaikščiosim po gražiai sutvarkytą pilies teritoriją, po  pilį, prisiliečiant prie senovės.

Aplankome Gutmanio olą. Ši ola susiformavo prieš 10000 metų poledynmečio vandenims išplovus smiltainio skardį, prie Gaujos upės. Tai – senovės kulto vieta ir saugomas  geologinis objektas. Jos aukštis –  10 m, plotis – 12 m, gylis – 18,8 m.

Esant galimybei lyno keltuvu, 43 m aukštyje, nukeliausime į Siguldą*. Oro linijų kelio ilgis yra 1200 m. Keliaudami keltuvu  pamatysite nuostabų Gaujos slėnio kraštovaizdį, pilis.

Ekskursija po Siguldą: Siguldos pilys: naujoji pilis (be apsilankymo) ir Siguldos viduramžių pilis. Siguldos viduramžių pilis buvo pradėta statyti dar 1207 m. Iš pradžių tai buvo Castellum tipo tvirtovė, bet po kalavijuočių sutriuškinimo 1236 m. Livonijos ordinas ją perstatė. Sugriauta buvo per Šiaurės karą ir vėliau neatstatyta. Iki šių dienų išliko pietvakarinis konvento pastato korpusas su gotikinių langų angomis ir pagrindinių vartų bokštu. Apsilankome pilies griuvėsiuose, pasivaikštome po viduramžių dvasios gaubiamas sienas, bokštus.*

Kelionė į namus.

Į kainą įskaičiuota:

*Transporto paslaugos

*Kelionės vadovo paslaugos -ekskursinė programa

*Kelionės organizacija

Į kelionės kainą ne įskaičiuota lankomi-mokami objektai – apie 25eur.

Pastaba
  • Minimalus turistų skaičius kelionei autobusu organizuoti yra 30 turistai. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionių organizatorius įsipareigoja apie tai pranešti raštu likus ne mažiau kaip 2 kalendorinėms dienoms iki kelionės pradžios;
  • Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 2 dienoms iki kelionės pradžios, atsiųsime nurodytu elektroniniu paštu arba trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu
  • Pastaba !!!!! Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.
  • Reikalingi dokumentai:
    • LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas iki kelionės pabaigos turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn.

Pastaba:

Pietūs nėra numatyti.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt

Čekija. Vakarų Bohemija – auksinė Praha (spalis)

Kelionės data: 2023.10.04 – 2023.10.08 d (5 dienos /4 naktys)

Karlovy Varai – didžiausias ir labiausiai lankomas Čekijos mineralinių vandenų kurortas. Miestas įsikūręs vaizdingame slėnyje, Tepla ir Ohre upių santakoje. Pasak legendos, šiltuosius šaltinius bemedžiodamas aptikęs Čekijos karalius Karolis IV-asis ir liepęs čia pastatyti medžiotojų namelį. Nuo to laiko prasidėjusi savo tradicijomis garsi Karlovy Varų istorija, dabar pritraukianti gausybę lankytojų.

1 DIENA. Anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją su trumpais sustojimais poilsiui. Vakare atvykimas į viešbutį Čekijoje arba Čekijos-Lenkijos pasienyje. Nakvynė viešbutyje.

2 DIENA. Pusryčiai. Vykstame į Prahą. Ekskursija pėsčiomis po Prahą. Prahos *Hradas (pilis) – Čekijos sostinės simbolis ir svarbiausias Prahos istorijos liudininkas: Prezidentūra, Hrado kiemai, Šv.Jurgio bazilika – viena iš seniausių išlikusių Prahos romaninių bažnyčių, *„Auksinė gatvelė“, karališkieji laiptai. Kelionė karališkuoju keliu: Mala Strana – sodų ir aristokratų rūmų rajonas, Prahos „Venecija“ – Kampa sala, Karolio tiltas – vienas pirmųjų akmeninių tiltų Europoje, jungiantis Mala Strana su Senuoju miestu, paminklas Karoliui IV–ajam. Rotušės aikštė su turtingą miesto istoriją menančiais pastatais, senoji rotušė su įžymiuoju astronominiu laikrodžiu, paminklas J.Husui, prekybinis miesto centras – Vaclovo aikštė. Laisvas laikas. Išvykimas iš Prahos link Karlovy Varų. Nakvynė viešbutyje.

3 DIENA. Pusryčiai.  Karlovy Varai – didžiausias ir labiausiai lankomas Čekijos mineralinių vandenų kurortas. Miestas įsikūręs vaizdingame slėnyje, Tepla ir Ohre upių santakoje. Pasak legendos, šiltuosius šaltinius bemedžiodamas aptikęs Čekijos karalius Karolis IV-asis ir liepęs čia pastatyti medžiotojų namelį. Nuo to laiko prasidėjusi savo tradicijomis garsi Karlovy Varų istorija, dabar pritraukianti gausybę lankytojų.  Kurortas tapo svarbių politikos ir kultūros žmonių susitikimo vieta. Čia gydėsi tokios asmenybės kaip Goethe, Bethovenas, Gogolis, Paganini, Kazanova, Mocartas. Jauki ekskursija aplankant senamiestį, garsiąją Mlynska kolonadą, Pergalės, Karolio IV, Didžiojo geizerio mineralinio vandens šaltinius, Šv. Mergelės Marijos bažnyčią; pasikėlimas į Dianos apžvalgos *bokštą. Esant galimybei žolelių likerio “Becherovka“ *degustacija. Kartais sakoma, kad 13-asis gydomasis šaltinis Karlovy Varuose yra būtent Becherovka.

Vykstame į Loket miestelį. Istorinis, romantika dvelkiantis Loket miestelis įsikūręs Ohržė upės kilpoje. Apsuptas nuostabios gamtos, papuoštas didingos Loket pilies. Ant upės kranto stovinti pilis tarsi išauga iš kalnų – ji yra viena iš 10-ties labiausiai lankomų turistinių vietų Čekijoje. Loket pilis buvo pastatyta 12 a., vėliau tapo viena iš svarbiausių tvirtovių šiame regione.  Nutolusi 15 km nuo Karlovy Vary tvirtovė ir Loket miestelis „suvaidino“ Džeimso Bondo filme “Casino Royale“. Yra legenda, kad Šventosios Romos imperatorius ir Čekijos karalius Karolis IV medžiodamas netoli Loket pilies atrado karštus šaltinius ir toje vietoje įkūrė miestą Horké Lázně, vėliau pervadintą į Karlovy Vary. Vykstame link Marianske Lazne. Nakvynė viešbutyje.

4 DIENA. Pusryčiai. Ekskursija po Marianske Laznės, kitaip dar vadinamą Marienbad kurortą įsikūrusį vaizdingame slėnyje tarp kalnų ir nuostabių miškų. Iki I – ojo pasaulinio karo šis kurortas buvo vienas madingiausių ne tik tuometinėje Austrijos-Vengrijos imperijoje, bet ir visoje Europoje. Jį buvo pamėgę imperatoriai Aleksandras III, Francas – Iosifas II, Eduardas VII,  bei tokie žymūs žmonės kaip Štrausas, Vagneris, Markas Tvenas, Šopenas. Mieste yra 39 gydomieji šaltiniai, gausu parkų, gydyklų, viešbučių. Pažintis su kurorto įžymybėmis: Kolonada, į kurią suteka gydomųjų miesto šaltinių vanduo, “dainuojantys” fontanai. Pagal galimybę apsilankome miniatiūrų parke „Boheminium“. Lankytojai gali pamatyti 25 kartus sumažintus ir itin tiksliai detales atkartojančius žinomus pastatus: Karlšteino pilį, Lednice – Valtice rūmus ir kt. Išvykimas į vakarų Bohemijos sostinę Pilzeną. Pilzenas jau viduramžiais garsėjo lygių neturinčiais aludariais. Tikrų alaus mėgėjų kelionių žemėlapyje šis Bohemijos miestas atsiduria ir dabar – mieste veikia ne tik autentiškoje viduramžių alaus darykloje įsikūręs Alaus muziejus, bet ir Pilsner Urquell alaus darykla. Patys Pilzeno gyventojai sako, jog Pilzenas ir alus yra du neatsiejami dalykai. Alaus gamybos tradicijos čia siekia 13 amžių, kuomet 260 Pilzeno gyventojų namų buvo suteiktos aludarystės teisės. Grupės pageidavimu Prazdrojaus alaus *daryklos lankymas. Apžiūrėsite 10 km ilgio rūsius, kuriuose 1838 – 1930 m. buvo laikomas brestantis alus. Čia galima pamatyti, kaip laikantis tradicijų daromas ir sandėliuojamas alus.  “Pilsner Urquel” alaus degustavimas. Ekskursija po senamiestį: Turgaus aikštė (didžiausia Čekijoje), kurioje stovi gotikinė Šv. Baltramiejaus katedra (esant galimybei, siūlome užkopti į jos *bokštą), vienas gražiausių Bohemijos pastatų – renesansinė Rotušė, Didžioji Sinagoga – trečioji pagal dydį žydų šventovė pasaulyje po Jeruzalės ir Budapešto sinagogų. Išvykimas link Čekijos Lenkijos pasienio. Nakvynė viešbutyje.

5 DIENA. Pusryčiai. Kelionė per Lenkiją. Naktį grįžimas į Klaipėdą.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • Transportas;
  • Kelionės vadovas;
  • 3 nakvynės su pusryčiais viešbučiuose (dviviečiuose/ triviečiuose kambariuose)
  • Ekskursinė programa.

Papildomiems objektams turėti:

  • Mokamiems objetams pažymėtiems (*) turėti ~ 80 €
  • Papildomos paslaugos, asmeninės išlaidos
  • Pastaba.
    • Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.
    • Vietos autobuse paskiriamos pagal pirkimo laiką. Jeigu tikrai pageidaujate pasirinkti vietą autobuse, taikomas papildomas 30 € mokestis.
    • Minimalus turistų skaičius kelionei autobusu organizuoti yra 36 turistai. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionių organizatorius įsipareigoja apie tai pranešti raštu likus ne mažiau kaip 7 kalendorinėms dienoms iki kelionės pradžios;
    • Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 3-4 dienoms iki kelionės pradžios, atsiųsime nurodytu elektroniniu paštu arba trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu

Reikalingi dokumentai:

  • LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas iki kelionės pabaigos turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba keliones@alvaturas.lt

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Ryga – modernus automobilių muziejus – zoologijos sodas (liepa)

Išvykimo laikas gali keistis:

7.00 val. iš Klaipėdos,  nuo Akropolio iš Dubysos gatvės.

7.30 val. iš Kretingos, Lidl

8.00 val. iš Plungės, Circle degalinė prie Porto

8.30 val. iš Telšių, kavinė Branša

10.00 val. iš Šiaulių, Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedra ( Aušros takas 3, Šiauliai)

Vos už kelių kilometrų nuo senamiesčio yra didžiausias, nepakartojamas, šiuolaikiškas, modernus Automobilių muziejus*. Čia eksponuojami AUTO UNION, ROLLS ROYCE, MERCEDES, BMW ir daugybė kitų automobilių. Muziejus iš viso talpina 100 skirtingų transporto priemonių.  Apžiūrėsime automobilius, naudotus II Pasaulinio karo metais, įdomią Kremliaus automobilių kolekciją ir kitus įdomius eksponatus. Galėsite telefoną pripildyti nuotraukomis… Muziejaus kavinėje galėsite išgerti kvapnios kavos.

Vykstame į Rygos zoologijos sodą, kuris įsikūręs didžiausiame Rygos miesto parke Mežaparks, Kišezeres ežero pakrantėje. Beveik 20 ha. užimantis Rygos zoosodas lankytojams duris atvėrė dar 20 a. pr. Po II Pasaulinio karo zoosodas ėmė sparčiai augti ir tapo vienu didžiausių Baltijos šalyse. Paskutiniais metais valdžia pradėjo zoosodo modernizaciją, Rygos zoosodas tapo Europos zoosodų ir akvariumų asiociacijos nariu. Šiandien zoosode yra daugiau nei 400 rūšių gyvūnų, iš viso apie 3500 individų, kasmet jų skaičius didėja, nes kasmet į zoosodą atvyksta vis nauji gyventojai. Zoosodas įdomus ir mažam, ir dideliam lankytojui. Visiems smagu stebėti piliakalnius, flamingus, beždžiones, begemotus, tigrus, žirafas, kupranugarius ir kt. gyvūnus. Tropikų pasaulis Jus pakerės neregėtos išvaizdos vabalais, driežais, nykštukiniais krokodilais, gyvatėmis, skorpionais..

Toliau mūsų laukia įspūdinga ekskursija po Vecrigą– seniausią Rygos miesto dalį. 1997 m. Rygos istorinis centras buvo įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Vecriga pasižymi architektūros įvairove, didžioji dalis pastatų turi kultūros paminklų statusą.
Pažintį pradėsime nuo Rygos pilies, kuri yra viena didžiausių viduramžių pilių Latvijoje. Pilis per amžius tarnavo kaip galios centras, o šiais laikais Rygos pilis yra oficiali Latvijos prezidento rezidencija. Toliau – senamiesčio sienų dalis su Švedų vartais, senamiesčio istoriniai namai: ”Trys Rygos broliai”, ”Kačių namai” , Šv. Petro bažnyčia, Juodgalvių brolijos namai, Rygos katedra, Rotušės aikštė…

Po ekskursijos šiek tiek laisvo laiko Rygos senamiestyje.

Kelionė į namus. Apie 22-23val grįžtame į Klaipėdą.

  •  Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė autobusu, kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos rengimas ir derinimas.
  • Papildomiems mokamiems objektams turėti apie 25eur

Pastaba. Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt

Sėlijos ir Latgalos įdomybės: Zarasų kraštas-Daugpilis-Agluona

1 diena.

6:00 val. išvykimas iš Klaipėdos (per Gargždus, Kryžkalnį).

Vykstame pasigrožėti Gražutės regioniniu parku. Gražutės regioninio parko kraštovaizdis itin įvairus ir sudėtingas, bet bene nuostabiausias jo akcentas – neįsivaizduojamo grožio Antalieptės marios su daugyabe įlankų, pusiasalių, sąsmaukų. Įspūdingasis benuotakinis itin skaidrus Švento ežeras – didžiausias natūralus barometras Lietuvoje ir tik jame auga pražangiažiedė plunksnalapė. Kalnų upelį primena Šavaša. Mažai žmogaus paliestose vietose didžiulė augalų ir gyvūnų įvairovė. Salakas gali didžiuotis aukščiausia (72 m) šalyje tašytų lauko akmenų bažnyčia.

Atvykstame į Zarasus. Apžvalginė ekskursija po Zarasus. Zaraso ežero Didžioji sala – lyg miesto lopšys, jaukiai priglaudžiantis ir vietinius, ir atvykusius trumpam ja pasidžiaugti. Atrodo neįtikėtina, bet sala užima net 44 ha. Anksčiau joje buvo užveistas medelynas miestui apželdinti, o dabar ji tapo pagrindine sporto bei kultūrinių renginių vieta, kurioje yra ir pagrindinis miesto paplūdimys. Zaraso ežero pakrantė jungia apžvalgos ratą ir Zaraso ežero Didžiają salą. Šiltuoju metų laiku zarasiškius ir miesto svečius džiugina pakrantėje įrengtas fontanas, pantoniniai lieptai. Aplankome 2011 m. atidarytą, analogų Lietuvoje neturintį 17 m aukščio Apžvalgos ratą.

Papietaujame ir keliaujame toliau.

Vyksime prie Stelmužės ąžuolo. Tai seniausias medis Lietuvoje. Čia užklysdavo Lietuvos kunigaikščiai, kryžiuočių ir kalavijuočių riteriai, švedų kariaunos. Pro čia žengė kaizerio bei Hitlerio kariuomenės. Stelmužės ąžuolo drevėje rasti žmogaus griaučiai ir prancūziškas šautuvas byloja, kad ji  buvusi vieno iš Napoleono kario slėptuvė, kariuomenei bėgant iš Rusijos imperijos. P.S. kelias iki Stelmužės ąžuolo – tarsi nemokama atrakcija turistams 😊

Zarasų rajone yra vieta, pritraukianti tūkstančius piligrimų iš Lietuvos ir užsienio. Tai – Kvintiškių Švč. Mergelės Marijos Apsireiškimo vieta prie Ilgio ežero. Ir tai nepaprasta, o šventa vieta, kurios istorija prasidėjo prieš penkis dešimtmečius. Švč. Mergelės Marijos apsireiškimo vietą primena Kryžių kalną, nes čia gausu įvairių formų kryžių.   Teigiama, jog Ilgio ežero vanduo turi gydomųjų savybių, todėl žmonės iš čia parsiveža ežero vandens.

Aplankome Antazavę, kur apžiūrimas Zalvio ežero šiauriniame krante 18 a. pastatytas ir neseniai restauruotas dvaras. Pliateriai dvaro statybą pradėjo 1748 m., pagal Lauryno Stuokos Gucevičiaus. projektą. Vėliau dvaras priklausė Ropų šeimai. Ekskursija po dvarą. Apžiūrima Kunigundos Pliaterienės pastatyta medinė dviaukštė bažnyčia.

Keliaujame tolyn ir čia pat kertame Lietuvos-Latvijos sieną bei atvykstame į Latgalos sostinę – Daugpilį. Nakvynė viešbutyje.

2 diena. Pusryčiai viešbutyje. Daugpilis 1893-1920 m., vadintas Dvinsku. Tai – antras, pagal gyventojų skaičių daugiakultūrinis šalies miestas. Pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose paminėtas 1275 m., kai Livonijos ordino nariai, vadovaujami magistro Ernsto fon Ratzeburgo, pastatė tuometinę Dunaburgo tvirtovę. Po Livonijos ordino panaikinimo vietovė perėjo Lenkijos karūnai. Tačiau 1577 m. kraštą nusiaubė Ivanas Groznij, kuris pastatė naują tvirtovę jau kitoje vietoje. Nuo 1721 m. vietovė perėjo Rusijos imperijai. Caras Aleksandras III nusprendė miestą pervadinti – Dvinsku. Apžvalginė ekskursija autobusu po Daugpilį su gidu: istorinis Daugpilio centras, bažnyčių kalnelis, Daupilio tvirtovė.

Atvykstame į didžiausią Latvijos katalikų šventovę – Agluoną. Agluona apsupta net 63 ežerų. Pirmiausia aplankome didžiausią katalikų šventovę Latvijoje – Agluonos baziliką. Bazilika pastatyta vėlyvojo baroko stiliumi. Ją puošia du apie 60 m aukščio bokštai. Ši bazilika – viena garsiausių šventovių pasaulyje. Bazilikos viduje – kryžminiai skliautai, arkos, puošniai dekoruotos rokoko stiliaus ornamentais kolonos. Bažnyčioje saugoma didelė paveikslų, skulptūrų kolekcija, kurioje yra ir garsusis Agluonos Stebuklingosios Dievo Motino šventasis paveikslas. Manoma, kad šis paveikslas turi stebuklingų gydomųjų galių. Ekskursija po šventovę su šventovės gidu*. Agluonos bazilikos šventoriuje stovi paminklas karaliui Mindaugui ir latgalių kilmės karalienei Mortai, žymintis Lietuvos karaliaus mirties 1253 m. vietą. Aplankome Kristaus Karaliaus kalną – unikalų skulptūrų kompleksą. Kalnas 2006 m. sukurtas, kaip padėka Dievui Jėzui Kristui, kaip dvasinė vieta.

Kupini puikių įspūdžių keliaujame namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • Transportas;
  • Kelionės vadovas;
  • 1 nakvynė viešbutyje su pusryčiais;
  • Ekskursinė programa.

Papildomoms išlaidoms turėti apie 30Eur

Reikalingi dokumentai:

  • LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas iki kelionės pabaigos turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu: keliones@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt
  • Kelionės organizatorius – UAB   „Alvaturas“, Kelionės organizatoriaus pažymėjimas Nr.16397
    Kelionės organizatoriaus turizmo paslaugų sutarties prievolių įvykdymo civilinės atsakomybės laidavimo draudimo polisas Nr.LT22-KOFG-00000032-1-1galiojimo data 2022-08-11– 2023-08-09

Kadagių slėnio pažintinis takas-Birštono kruizas (rugpjūtis)

Kadagių slėnio pažintinis takas šiuo metu yra vienas geriausiai žinomų Lietuvoje. Šio tako reikia ieškoti Kauno marių regioninio parko teritorijoje. Ten, kur Nemunas daro vingį, kairiajame jo krante prie Arlaviškių gyvenvietės yra kadagiais apaugęs šlaitas. Nuo pat šlaito viršaus iki vandens veši kadagynai, kurie čia savaime auga jau gerą šimtmetį. Kadagių slėnis, kuris dėl teritorijos gamtinės įvairovės yra saugomas Arlaviškių botaninio draustinio. Kadagynas savo grožiu šią vietovę pavertė tikru Alpes primenančiu kampeliu. Kadagių slėnio viršuje, ant skardžio krašto vingiuoja medinis takelis su turėklais – tai Arlaviškių botaninio draustinio pažintinis takas. Take įrengtos apžvalgos aikštelės su suoliukais, yra ir pavėsinių. Šis takas – ne žinioms pagilinti, o akims paganyti…

 

Išvykimas 07:00  val. iš Klaipėdos (per Gargždus, Kryžkalnį). Kelionė Kauno link. Atvykstame į Kauno marių regioninio parko teritorijoje esantį Kadagių slėnį. Pažintinis takas nutolęs nuo Kauno apie 25 km. Gido vedami, pradėsime žygį per kadagių slėnį. Vos už kelių dešimčių metrų nuo pažintinio tako pradžios atsiveria nuostabi panorama į Nemuno slėnį. Kadagiais apaugęs šlaitas, kurio pačiomis viršūnėmis veda šis takas, apačioje tekanti upė bei toli horizonte su dangumi susiliejantys miškai ir laukai sukuria nepakartojamą, egzotišką vaizdą. Eisime tarsi medžių lajų taku, kadagių ir medžių viršūnės liks po kojomis, o gamtos paveikslai keičia vienas kitą į vis gražesnį…
Keliaujame į kurortą –  Birštoną.
Birštone ekskursija laivu “Birštono kruizas”* – nuostabi pramoga, galimybė pasigrožėti Nemuno vingiais. Visos kelionės metu stebins vieni už kitus gražesni vaizdai, išvysime Verknės skardžius, žmogaus nepaliestą gamtą…
Plaukimo trukmė apie 1,5 val.
Birštonas – klasikinis kurortas, nepakartojamas savo unikalia, autentiška gamta ir Nemuno kilpų vingiais. Tai – vienas seniausių ir gražiausių Lietuvos balneologijos kurortų, garsėjantis savo karališkomis šaknimis. Toliau, lydinčio gido lydimi, pasivaikščiosime po Birštoną, susipažinsime su Birštono šaltiniais. Ragausime mineralinį vandenį, sužinosime mineralinio vandens savybes… Kopsime į Vytauto kalną. Susipažinsime su Sebastjano Kneipo sveikatos taku, išbandysime sveikatingumo procedūras Kneipo sode. Apžiūrėsime pagal galimybes Šv. Antano Paduviečio bažnyčią.
Po ekskursijos laisvas laikas kurorte.

Atvykus į Dzūkijos kraštą, privalu paragauti dzūkų labai mėgstamo ir giriamo tradicinio patiekalo – dzūkiškų bandų.

Punios Panemunės dzūko pirkioje, kurioje atkuriama XIX  a. pab. dzūkų gyvenimo aplinka, jūsų laukia autentiškas dzūkiškų bulvinių bandų ir papročių pristatymas.  Jos valgomos su „daryciniu“, kuris gaminamas iš naminės varškės ir grietinėlės.

Sudalyvausime edukacijoje, kurioje ne tik paragausime gardžiųjų bandų, bet ir susipažinsime su bulvinių dzūkiškų bandų paruošimu ir kepimo technika – ant kopūsto lapo duonkepės krosnyje. Turėsime galimybę ir patys prisidėti prie bandų kepimo, pašaudami nuo ližės į krosnį. 

Kelionė į Klaipėdą.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • Transportas;
  • Kelionės vadovas;
  • Ekskursinė programa.

Papildomos išlaidos kelionėje – lankomų mokamų objektų, paslaugų kainos `  apie 30-35 eur

Pastaba. Lankomų mokamų objektų kainos gali keistis.

*Vietos autobuse paskiriamos automatiškai pagal pirkimo laiką. Jeigu pasiūlymą įsigijote vieni pirmųjų, sėdėsite autobuso priekyje, jeigu paskutinieji – autobuso gale. Tikslią Jūsų sėdėjimo vietą nurodys gidė prieš įlipant į autobusą arba bus nurodyta išvykimo informacijoje 1-2 dienos iki kelionės pradžios.
*Keliautojai, kurie nori užsisakyti konkrečią vietą autobuse, gali tai padaryti už 10 eur/asm. papildomą mokestį, rekvizitus atsiųsime.
*Asmenis, kurie įsigijo kelionę kartu, visada stengiamės pasodinti šalia vienas kito.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 674 00484;
  •   el paštu:  keliones@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt

Romantiškuoju Panemunės pilių keliu

Romantiškoji Panemunė ir užburiantis jos kraštovaizdis, didžiosios Lietuvos upės pakrantės pakeri neįtikėtu gamtos grožiu ir istorija. Dešiniuoju žemupio krantu vingiuoja vienas seniausių šalies kelių. Kovingą praeitį čia mena senųjų piliakalnių gausa. Mat net 150 metų Nemunas žymėjo lietuvių ir kryžiuočių fronto liniją.

7 val.  išvykimas iš Klaipėdos (laikas tikslinamas prieš kelionę).

Kelionė Jurbarko link. Pirma stotelė – Jurbarkas, Jurbarko dvaras, kuris yra pačiame centre, vakariniame pakraštyje. Šį dvarą nuo 14 a. valdė karalienės. Iš jų labiausiai žinoma LDK Žygimanto II žmona Bona.Vėliau Jurbarko dvare šeimininkavo Liudvikas Radvila. Po 1795 m. dvaras atiteko Platonui Zubovui, o nuo 1840 m. dvaras perėjo carinės valdžios nuosavybėn, 1846 m. caras Jurbarką paskyrė kunigaikščiui Vasilčikovui, kuris čia gražiame parke, ant kairiojo Mituvos kranto pastatė stilingus rūmus, praplėtė parką ir visą jį aptvėrė raudona mūro tvora. Kelionės vadovo lydimi, pasivaikštome po parką. Tarpukariu čia gyveno įžymus lietuvių skulptorius Vincas Grybas. Aplankome V.Grybo sukurtą paminklą Vytautui Didžiajam, paminklą V. Grybui.

Keliaujame į Panemunės pilį. Manoma, kad Panemunės pilies teritorijoje galėjo būti LDK kunigaikščio Vytenio dvaras. 1597 m. dvarą nusipirko vengrų kilmės didikas Jonušas Eperješas. Vietoje senųjų medinių dvaro pastatų Jonušas nutarė pastatyti rezidencinę mūrinę pilį. Ekskursija Panemunės pilyje ir po parką*.

Vykstame į Raudonės pilį (16 a. pabaiga ). Užlipame į 33.5 m aukščio bokštą* ir pasižvalgome po nuostabaus grožio apylinkes. Greta pilies – Raudonės parkas, pradėtas kurti dar 16 a. pabaigoje.

Keliaujame į Veliuoną. Rašytiniai šaltiniai byloja, jog Veliuonoje lankėsi, kovojo ir mirė kunigaikštis Gediminas. Pakylame į Veliuonos piliakalnį, dar vadinamą Gedimino kapu.

Dar toliau Kauno link, Seredžiaus seniūnijoje – Belvėderio romantizmo stiliaus dvaras, stovintis ant Nemuno kranto (1830-40 m. gimimo). Dvaras, nesulaukdamas investicijų ir restauravimo, nenumaldomai nyksta. 19 a. pradžioje Seredžiaus dvarai priklausė grafams Tiškevičiams. Iš jų 1835 m. nusipirkęs žemes, Panevėžio bajorų maršalka Kletas Kazimieras Burba nutarė čia įkurti rezidenciją. Prašmatnūs prancūzų architektų projektuoti rūmai iškilo 19 a. pradžioje. Pastatas pasižymi harmoningu paprastumu, o santūri fasadų linija puikiai puošia Nemuno skardį. Pamatysime išlikusius rūmus, koplyčią, oficiną, parką.

Aplankome Seredžių, kurio praeitis ypač turtinga istorinių įvykių. Ne kartą čia sprendėsi Žemaitijos ir visos Lietuvos likimas. Seredžiumi vietovė imta vadinti 19 a., iki 16 a. istoriniuose šaltiniuose Seredžiaus vietovardis nefiksuojamas. Tarp ankstyvesnių pavadinimų -13-15 a. čia stovėjusių Pieštvės ir Dubysos pilių pavadinimai. Aplankome išlikusį Palemono kalną (Seredžiaus piliakalnis, 30 m aukščio). Ant šito kalno stovėjo Pieštvės pilis. Manoma, kad Palemono kalnas buvo laikoma šventa senovinių apeigų vieta. Laiptais užlipsime į kalno viršūnę, nuo kurios atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai į Nemuno slėnį.

Dešiniajame Nemuno krante atrasime savitą kalvų miestelį – Vilkiją. Vilkija – urbanistikos paminklas, ant Nemuno kranto. Miestelyje namai ”kopia” į kalną nuo Nemuno kranto iki aukščiausio taško, kur stovi bažnyčia. Prie bažnyčios yra nedidelis apžvalgos bokštas, nuo kurio atsiveria puikūs Nemuno vingių vaizdai.

Iš Vilkijos atvykstame į Raudondvarį, į Raudondvario pilies dvarą, kuris yra 18 a. pradžios Lietuvos renesanso architektūros paminklas. Ryškiausią pėdsaką pilies istorijoje paliko paskutiniai jo šeimininkai – grafai Tiškevičiai.

Po ekskursijos – kelionė į namus.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

*Kelionė patogiu turistinės klasės autobusu;

*Kelionės vadovo-gido paslauga;

Lankomiems mokamiems objektams turėti apie 10 -12 Eur

Rekomenduojame įsidėti savo maisto, kadangi pietūs nenumatyti.

Pastaba
  • Minimalus turistų skaičius kelionei autobusu organizuoti yra 30 turistai. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionių organizatorius įsipareigoja apie tai pranešti raštu likus ne mažiau kaip 2 kalendorinėms dienoms iki kelionės pradžios;
  • Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 2 dienoms iki kelionės pradžios, atsiųsime nurodytu elektroniniu paštu arba trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu
  • Pastaba !!!!! Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba keliones@alvaturas.lt

Po ežerų, kalvų ir miškų rojų – Zarasų kraštą

Kelionės data: 2023.07.29 d.

05:30 val. išvykimas iš Klaipėdos (PC Akropolis, iš Dubysos g.)

Vykstame pasigrožėti Gražutės regioniniu parku. Gražutės regioninio parko kraštovaizdis itin įvairus ir sudėtingas, bet bene nuostabiausias jo akcentas – neįsivaizduojamo grožio Antalieptės marios su daugybe įlankų, pusiasalių, sąsmaukų. Įspūdingasis benuotakinis itin skaidrus Švento ežeras – didžiausias natūralus barometras Lietuvoje ir tik jame auga pražangiažiedė plunksnalapė. Kalnų upelį primena Šavaša. Mažai žmogaus paliestose vietose didžiulė augalų ir gyvūnų įvairovė. Salakas gali didžiuotis aukščiausia (72 m) šalyje tašytų lauko akmenų bažnyčia.

Atvykstame į Zarasus. Apžvalginė ekskursija po ZarasusZaraso ežero Didžioji sala – lyg miesto lopšys, jaukiai priglaudžiantis ir vietinius, ir atvykusius trumpam ja pasidžiaugti. Atrodo neįtikėtina, bet sala užima net 44 ha. Anksčiau joje buvo užveistas medelynas miestui apželdinti, o dabar ji tapo pagrindine sporto bei kultūrinių renginių vieta, kurioje yra ir pagrindinis miesto paplūdimys. Zaraso ežero pakrantė jungia apžvalgos ratą ir Zaraso ežero Didžiają salą. Šiltuoju metų laiku zarasiškius ir miesto svečius džiugina pakrantėje įrengtas fontanas, pantoniniai lieptai. Aplankome 2011 m. atidarytą, analogų Lietuvoje neturintį 17 m aukščio Apžvalgos ratą. 

Papietaujame ir keliaujame toliau.

Vyksime prie Stelmužės ąžuolo. Tai seniausias medis Lietuvoje. Čia užklysdavo Lietuvos kunigaikščiai, kryžiuočių ir kalavijuočių riteriai, švedų kariaunos. Pro čia žengė kaizerio bei Hitlerio kariuomenės. Stelmužės ąžuolo drevėje rasti žmogaus griaučiai ir prancūziškas šautuvas byloja, kad ji  buvusi vieno iš Napoleono kario slėptuvė, kariuomenei bėgant iš Rusijos imperijos. P.S. kelias iki Stelmužės ąžuolo – tarsi nemokama atrakcija turistams .

Zarasų rajone yra vieta, pritraukianti tūkstančius piligrimų iš Lietuvos ir užsienio. Tai – Kvintiškių Švč. Mergelės Marijos Apsireiškimo vieta prie Ilgio ežero. Ir tai nepaprasta, o šventa vieta, kurios istorija prasidėjo prieš penkis dešimtmečius. Švč. Mergelės Marijos apsireiškimo vietą primena Kryžių kalną, nes čia gausu įvairių formų kryžių.   Teigiama, jog Ilgio ežero vanduo turi gydomųjų savybių, todėl žmonės iš čia parsiveža ežero vandens. Nusiplovę nuodėmes ar pasisėmę gydomojo vandens – keliaujame Dusetų link.

Dusetose lankome dailės galeriją (jeigu užteks laiko). Tai – originalus rajono kultūros centras, kuris traukia ne vien smalsuolių žvilgsnius, bet paskatino burtis visus rajone gyvenančius ir kuriančius menininkus. Modernioje galerijoje veikia trimačių projekcijų ekspozicija, eksponuojami žymaus dailininko Šarūno Saukos darbai. Kupini emocijų keliaujame namų link.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

kelionė autobusu,

kelionės vadovo-gido paslaugos,

Papildomiems mokamiems objektams ir pietums turėti apie 15-20 Eur

Pastaba
  • Minimalus turistų skaičius kelionei autobusu organizuoti yra 30 turistai. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionių organizatorius įsipareigoja apie tai pranešti raštu likus ne mažiau kaip 2 kalendorinėms dienoms iki kelionės pradžios;
  • Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 2 dienoms iki kelionės pradžios, atsiųsime nurodytu elektroniniu paštu arba trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu
  • Pastaba !!!!! Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.
  • Vietos autobuse paskiriamos automatiškai pagal pirkimo laiką. Jeigu pasiūlymą įsigijote vieni pirmųjų, sėdėsite autobuso priekyje, jeigu paskutinieji – autobuso gale.

    Tikslią Jūsų sėdėjimo vietą nurodys gidė, prieš įlipant į autobusą arba bus nurodyta išvykimo informacijoje 1-2 dienos iki kelionės pradžios.
    Keliautojai, kurie nori užsisakyti konkrečią vietą autobuse, gali tai padaryti už 10 eur/asm. papildomą mokestį, rekvizitus atsiųsime.
    Asmenis, kurie įsigijo kelionę kartu, visada stengiamės pasodinti šalia vienas kito.

         Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu: keliones@alvaturas.lt; 

  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt

Smagus plaukimas Augustavo kanalais – Vygrių vienuolynas (liepa) IŠPARDUOTA (sekanti data: 2023.07.02)

6.00 val. Išvykimas iš Klaipėdos, nuo Akropolio (iš Dubysos gatvės pusės), išvykimo laikas gali būti patikslintas.
6.15 val.iš Gargždų.
 
Kelionė per Lietuvą, Lenkiją.
Atvykimas į Vygrius. Kadaise šiose vietose buvo kunigaikščių Vytauto, Jogailos, Žygimanto Augusto medžioklės dvaras. 1667m. Vygrių ežero pusiasalį Lenkijos karalius Jonas Kazimieras padovanojo kamaldulių vienuoliams, kurie ant kalvos pastatė vienuolyną ir bažnyčią. Lankome baroko stiliaus vienuolių kamaldulių architektūrinį *ansamblį: bažnyčią, bažnyčios požemius su vienuolių kriptomis, bokštą bei eremus – mažus namelius. Nuo vienuolyno varpinės bokšto atsiveria įspūdinga Vygrių nacionalinio parko panorama – unikalus ežeringas aukštumų kraštovaizdis. Kelionė į Augustavą – senovės lietuvių genčių sūduvių – jotvingių žemę. Čia su kryžiuočiais kovojo Vytautas Didysis, čia savo vasaros rezidenciją įsirengė ir karalius Žygimantas Augustas, davęs miestui ne tik savo vardą, bet ir 1561 m. suteikęs Magdeburgo teises. Svarbiausias lankytinas objektas čia yra Augustavo kanalas, iškastas 1823 m. Anksčiau kanalas buvo svarbus vandens transporto kelias, jungęs Baltijos jūrą su daugeliu Lenkijos upių. Šiais laikais kanalas nebėra svarbus upinei laivybai, jo paskirtis – džiuginti turistus. Leidžiamės į  kelionę *laivu Augustavo kanalais ir ežerais.  Įdomiausia stebėti, kaip laivas persikelia per šliuzus, mat iš XIX a. vis dar išliko senovinė pakeliamųjų tiltų ir šliuzų sistema, įrengta dėl skirtingo ežerų vandens lygio. Laivelis įsispraudžia į siaurutėlį kanalo šliuzą, kuriame stabteli, kol šliuzas prisipildo vandens ir kilsteli laivą, tada, atvėrus antruosius vartelius, jau galima tęsti kelionę. Šliuzo vartus valdo ne kokios nors išmaniosios technologijos, bet viskas vyksta kaip senovėje – iššoka vyrai ir rankomis atveria bei užveria vartus. Plaukdami aplankysime pusiasalį, kuriame stovi maža koplytėlė. Tai piligrimų lankoma vieta, garsėjanti Dievo Motinos Marijos šventuoju šaltiniu ir popiežiaus Jono Pauliaus II paminklu. Pasiplaukioję laivu ir viską apžiūrėję, grįžtate vakare namo.
Į kelionės kainą įskaičiuota:
  • kelionė turistinės klasės 20-55vietų autobusu;
  • nurodyta ekskursinė programa;
  • gido – kelionės vadovo paslaugos (lietuvių kalba);
 Papildomiems mokamiems objektams turėti apie 80PLN
 
Pastaba !!!!! Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.
 Vykstantys į Lenkiją – nepamirškite asmens dokumento: paso arba tapatybės kortelės.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt

Į Šiaulių žemę: Saulės miestas Šiauliai-Naisiai ir Kryžių kalnas

Šiauliai jau skaičiuoja 8-ą savo istorijos šimtmetį. Miestas ne kartą buvo niokojamas gaisrų, karų, okupacijų. Kiek griovė – nesugriovė, kiek degino – nesudegino, miestas gyvas, miestas  – Feniksas. Šiaulių istoriją pasakoja pastatai, medžiai, gatvės, aikštės…

Įdomiausia tai, kad miestas įsikūręs ties Žemaitijos ir Aukštaitijos riba. Šiauliečiai juokauja, kad pusė miesto priklauso vieniems, kita pusė – kitiems… Šiaulių vardas istorijoje sietinas su 1236 m. Saulės mūšiu.

Minint mūšio 750-ąsias metines, atidengtas Šaulio paminklas,  tapęs miesto simboliu, o visai šalia – kitas žymus Šiaulių objektas – net 6,6m aukščio geležinė lapė. Apžvalginės ekskursijos metu  aplankysite Ch. Frenkelio vilą, Saulės laikrodžio aikštę, Šv. Petro ir Pauliaus katedrą. Pasivaikščiosite pėsčiųjų bulvaru, kuriuo miestiečiai labai didžiuojasi, išgirsite įdomybių apie čia gyvenusias ir veikusias asmenybes.

Maršrutas: Šiauliai-Naisiai-Kryžių kalnas.

9 val. išvykimas iš Klaipėdos (pro Gargždus). Vykstame į Saulės miestą – Šiaulius. 

Atvykstame prie Chaimo Frenkelio vilos. Chaimo Frenkelio vila su parku ir jį puošiančiu fontanu – išskirtinė Šiaulių erdvė. Tai unikalus, vienas iš nedaugelio Lietuvoje XX a. pr. moderno architektūros (secesijos, jugendo) statinių, kurio fasade susipina įvairių stilių elementai, autentiškas interjeras žavi išlikusia medžio apdaila, puošniais lipdiniais. Vilos ekspozicijose pristatoma Lietuvos provincijos dvarų ir tarpukario Šiaulių miesto kultūra, žydų paveldas. Viloje vyksta parodos, koncertai, kino ir muzikos festivaliai, kiti renginiai.

Lankytojams atviras moderno stiliaus parkas, kuriame 2018 m. Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmečio proga buvo įkurtas tūkstančio rožių rožynas. Ekskursija su muziejaus gidu*.
Lankomės Saulės laikrodžio aikštėje. Pagrindinė aikštės idėja – įprasminti tris svarbiausius Šiaulių miesto simbolius: saulę, prisimenant 1236 m. Šiaulių žemėje įvykusį Saulės mūšį, šaulį, siejamą su miesto pavadinimo kilme, ir nenuilstamai bėgantį laiką.

Saulės šešėlis, slinkdamas ciferblatu su aikštėje įlietais metalo skaitmenimis (12, 3 ir 6), rodo geografinės platumos vietinį laiką. Skaitmenys žymi Šiaulių miesto įkūrimo metus – 1236 m. Iškėlęs aukštyn lanką ir strėlę jau iššovęs strėlę „Šaulys“ spindi sugavęs net mažiausią saulės spindulį. Saulės laikrodžio aikštė rekonstruota 2018 m. Restauruojant „Šaulį“ prireikė 1900 aukso folijos lapelių, kurių storis – vos keli mikronai.

Vykstame prie   Talkšos ežero. Šiandien Talkšos ežero pakrantė yra viena lankomiausių šiauliečių ir miesto svečių vietų. Čia vyksta daug įvairių sporto ir sveikatingumo bei kultūros renginių.

Ant Talkšos ežero kranto stovi   „Geležinės lapės“ skulptūra.  Talkšos ežero Lietuvos rekordų knygoje rašoma, kad tai didžiausia gyvūno skulptūra: jos svoris – beveik 7 tonos, ilgis – apie 15 metrų, aukštis – 6,6 metrai, plotis – 4,15 metro. Plieninėje „Geležinės lapės“ širdyje (1,20 m aukščio ir 0,90 m pločio) įdėta kapsulė su vario plokštėje iškaltais žodžiais mūsų ainiams. Tai – šiauliečio dizainerio Viliaus Purono kūrinys Lietuvos vardo tūkstantmečiui paminėti.

Šalia „Geležinės lapės“ – įspūdingas septynių ratų lauko akmenų energetinis labirintas. 2012 metais grupė iniciatyvių šiauliečių Talksos ežero pakrantėje iš žolės sudėliojo nedidelį energetinį labirintą. Jo autoriai – Edita Steponavičienė ir Vitalija Petronytė.

Renesanso epochos architektūros paminklas Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedra (iki 1997 m. bažnyčia) – ryškiausias miesto akcentas. Atvykstančiam ji tarsi parodo, kur yra miesto centras. Katedra dominuoja ne tik dėl įspūdingo aukščio (bokšto viršūnė siekia 70 m), bet ir dėl patogios, puikiai parinktos statybos vietos.

Gaidžio laikrodžio aikštė –  pėsčiųjų gatvėje, kuri  daugeliui žmonių yra malonių susitikimų ir pasimatymų aikštė. Laikrodis pastatytas dviejų pagrindinių miesto gatvių sankryžoje, pačiame miesto centre. Šiandien, skelbdamas valandas, gaidys plasnoja, 12 ir 18 val. sveikinasi su praeiviais „Sveiki atvykę į Šiaulius!“ įvairiomis kalbomis.

Laisvas laikas pasivaikščioti po Vilniaus gatvės bulvarą – įdomiausią ir gražiausią miesto gatvę, nusėtą Šiaulių menininkų ir dizainerių kūriniais.  Užsukame į jaukią kavinukę papietauti, atsigerti kavos.

Vykstame į Naisius, garsėjančius  ne tik serialu ,,Naisių vasara‘‘, pelniusiu prestižinį ,,Sidabrinės gervės‘‘ apdovanojimą televizijos serialų kategorijoje, bet ir savo tradicijomis.

2015 metais Naisiai pirmieji tapo ,,Mažąja kultūros sostine‘‘ Lietuvoje. Čia įsikūręs ir vienintelis Lietuvoje Baltų dievų muziejus, kurį puošia per 50 ąžuolinių baltų dievų skulptūrų. Kiti unikalūs muziejai – inkilų, Baltų žolynų ir Šiaulių krašto literatūros muziejus skaičiuojantis jau 37–ius metus. Pagoniškumu praturtintas kraštovaizdis lankytinais objektais: Saulės aikštė, Alkos kalnas, Ugnies aikštė, Mėnulio akis, Laimės ežeras, Meilės sala ir įspūdingo dydžio Baltų arena. Šios arenos dydis yra toks, kaip Romos Koliziejus: 200 metrų ilgis, 160 metrų plotis. Arena talpina 25-30 tūkstančių lankytojų. Naisiuose veikia profesionalus „Naisių vasaros“ teatras, Ramūno Karbauskio Žemaitukų žirgynas, dažasvydžio centras.

Na ir kelionės pabaigai aplankome Jurgaičių (Domantų) piliakalnį, dar vadinamą Kryžių kalnu. Ant piliakalnio yra tūkstančiai kryžių, atvežtų ne tik iš įvairių Lietuvos vietų, bet ir iš užsienio (todėl ir vadinasi Kryžių kalnu). Suskaičiuota, kad Kryžių kalne yra apie 200 tūkst. kryžių: 53 įrašyti į Kultūros vertybių registrą (2013 m.).  Krikščionių pasaulyje šį kalną dar labiau išgarsino 1993  m. čia apsilankęs popiežius Jonas Paulius II.

Pilni įspūdžių ir emocijų,  išvykstame namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

Transportas;

Kelionės vadovas;

Ekskursinė programa.

Kelionė įvyks, susirinkus ne mažiau kaip 15 keliautojų.

Papildomos išlaidos: ~ 10 Eur /asm.

Pasiteiravimui apie kelionę:

Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:  keliones@alvaturas.lt

Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt