Žvilgsnis į kalėdinę Kopenhagą (2023.11.30-2023.12.03)

Kalėdos – tai stebuklų ir slapčiausių troškimų išsipildymo metas, o Kalėdos Danijos Karalystėje – dar ir pasakų laikas. Prieškalėdiniu laikotarpiu kiekvienas gyventojas ir Kopenhagos svečias tampa Hanso Kristiano Anderseno pasakos veikėju, visas miestas virsta puošnia teatro scena, o ore tvyro lengvas skrudintų migdolų aromatas. Kopenhaga sutikti Kalėdas pasiruošia labai anksti. Pirmąjį lapkričio penktadienį pagrindinėje aikštėje miesto meras iškilmingai įžiebia Kalėdų eglę, baruose ir šventinėse mugėse pradedamas pilstyti šventinis tamsus saldus alus ir karštas vynas. Parduotuvės tai pat keičiasi ir pasipuošia šventinėmis dekoracijomis, o visą miestą nutvieskia šviesos – ryškiausiai iš jų šviečia Tivoli sodai.
Žvilgsnis į kalėdinę Kopenhagą
30 lapkričio - 3 gruodžio
395 €
395 €
Kaina asmeniui
Žvilgsnis į kalėdinę Kopenhagą (2023.11.30-2023.12.03)
4 dienų ir 3 nakvynių kelionė. Kaina asm., kai 2 nakvynės laivo 2-vietėsė kajutėse be lango ir 1 nakvynė viešbučio 2-viečiuose kambariuose. Pageidaujant nakvynės kajutėse su langu - įrašyti pageidavimuose.

Kelionės data : 2023.11.30– 2022.12.03 d.

1 diena.  Išvykimas 19 val. –  Klaipėda,  PC Akropolis (pagal galimybę paimame turistus iš Šiaulių, Telšių, Plungės, Kretingos). Laivu išplaukiame į Karlshamną. Nakvynė laivo kajutėse.

2 diena. Ryte atplaukiame į Švediją – Karlshamną.

Vykstame į Danijos sostinę – Kopenhagą. Pervažiuojame įspūdingą Oresundo tiltą – vieną ilgiausių pasaulyje, kurio dalis eina po vandeniu ir jungia Švediją su Danija.

Ekskursijos pradžia prie Kopenhagos simbolio –  Mažosios undinėlės. Undinėlė yra vienas mažiausių, bet kartu ir vienas didžiausių Kopenhagos simbolių, Kopenhagos pasididžiavimas. Undinėlės statula, sėdinti ant akmens Langelinie promenados pabaigoje, yra viena lankomiausių statulų pasaulyje.

Toliau keliaujame link karalienės Margarett II rezidencijos – Amalienborgo rūmų, grožimės  rūmais ir Marmorkirken, kuri buvo statoma daugiau nei šimtą metų. Ekskursijos metu aplankysime Naujajį uostą (Nyhavn), jį XVII a. per tris metus, vykstant karui tarp Danijos ir Švedijos, iškasė Švedijos karo belaisviai.

Aplankysime dvi Kalėdinės mugės (03.11.2023-21.12.2023) pačioje Kopenhagos širdyje – Nyhavn Julmarked ir Kongens Nytorv ( Naujoji karaliaus aikštė). Kalėdų mugės – tai  nedidelė kelionė laiku atgal į mūsų senelių Kalėdas. Be gausybės valgomų kalėdinių gėrybių, galite pasišildyti karštu šokoladu ir plakta grietinėle arba stikline tikro kalėdinio obuolių punšo su anyžiais, apelsinais ir gvazdikėliais.

Šalia kalėdinių mugių – žinomiausias ir brangiausias Danijos viešbutis D´Angleterre. Šis viešbutis didžiuojasi savo išskirtinėmis kalėdinėmis dekoracijomis. Netoliese yra vienas seniausių Kopenhagos apsipirkimo centrų Magasin du Nord, įkurtas 1868m.

Pasivaikščiosime Kopenhagos  pėsčiųjų gatve Strøget  (1,1 km) –  viena iš seniausių ir ilgiausių Europoje,  kuri tapo pačiu judriausiu prekybos centru po atviru dangumi, puošiama spalvingomis girliandomis, o parduotuvės lankytojus vilioja nuolaidomis ir nepaprastai gražiais rankų darbo pūsto stiklo kalėdiniais žaislais.

Højbro plads – įsikūręs kalėdinis turgus. Apžiūrėję aikštę ir įsigiję kalėdinių suvenyrų, judame link Rundetårn – 34.8 m  apžvalgos bokšto, XVII a. buvusios observatorijos. Bokštas pastatytas be laiptų, kad karalius Christian IV viršūnę galėtų pasiekti  karieta. ( Mokamas, norintys 40 DKK).

Kitas ekskursijos tikslas Kopenhagos  katedra, pakeliui aplankome  Sankt Peders Bageri – seniausią miesto kepyklą – parduotuvę bei  Conditori La Glace – desertinę, veikiančią nuo 1870 metų.

Ekskursiją pėstute baigiame Rotušės aikštėje.

Vakarą rekomenduojame pralesti nuo 1843 m. veikiančiame Tivoli pramogų parke*, tapusiame viena svarbiausių Kopenhagos atrakcijų.  Kiekvienais metais parko teritorija papuošiama daugiau nei 2 milijonais lempučių ir nesuskaičiuojamu kiekiu girliandų bei kalėdinių žaisliukų. Šventiniai kioskeliai, siūlantys įvairaus maisto, saldumynų, karštų gėrimų, megztų drabužių, odos gaminių, rankdarbių kuria nepakartojamą Tivoli Kalėdų atmosferą. Iliuminacijų nušviesta parko teritorija tampa panaši į pasakų pasaulį, kurio gatvėmis vaikštinėja elniai ir elfai, čiuožykloje parko centre linksmindami lankytojus draugiškai čiuožinėja nykštukai, o mažuose nameliuose, tradiciškai dažytuose raudona spalva, visi vaišinami saldumynais ir karštais gėrimais.

Nakvynė viešbutyje Kopenhagoje.

3 diena. Pusryčiai viešbutyje.

Vykstame į Kristianiją. Tai visai netoli Danijos karalienės rezidencijos esantis kvartalas, kurį „valdo“ visuomenės normoms nepaklūstantys žmonės. Kristianija yra laisvasis miestas mieste, jame veikia maisto bei suvenyrų parduotuvės, kavinukės, meno dirbtuvės, blusų turgus. Čia verda atskiras gyvenimas, nuspalvintas ryškiomis ir nuo standartų neretai nukrypstančiomis spalvomis.

Prekybos centrai Kopenhagoje taip pat ruošiasi Kalėdų šventėms. Taip pat verta aplankyti ir didžiausią prekybos bei pramogų centrą „Fisketorvet”, po kurio stogu veikia daugiau nei 120 parduotuvių, ir čia įsigyti kalėdinių dovanų sau ir savo artimiesiems.

Vykstame į Karlshamno uostą. 17 val.  registracija uoste. Vakare laivu išplaukiate į Klaipėdą. Nakvynė laivo kajutėse.

4 diena. Atplaukiame į Klaipėdą. Grįžimas namo.

 Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Kelionė autobusu,
 • 2 nakvynės laive Klaipėda – Karlshamnas – Klaipėda, vieta 2-vietėje  kajutėje be lango.
 • 1 nakvynė viešbutyje su pusryčiais,
 • kelionės vadovo paslaugos,
 • ekskursinė programa,

Kelionės priemokos (pageidaujant) : A4-A2 laivo kajutėje su langu – 25 € /asm.

*Kuro priemoka kelto bilietams (mokama agentūroje) – 14 € /asm.

Už papildomą mokestį, iš anksto galima užsisakyti pusryčius ir vakarienes laive (švediškas stalas). Vienų pusryčių kaina – 11EUR, vienos vakarienės kaina asmeniui – 16 EUR.

Papildomoms išlaidoms turėti apie 75 Eur

Pastaba.

 • Lankomų objektų, paslaugų skaičius, eiliškumas gali keistis, gali kisti ir kainos.
 • Vietos autobuse paskiriamos pagal pirkimo laiką. Jeigu tikrai pageidaujate pasirinkti vietą autobuse, taikomas papildomas 30 € mokestis.
 • Minimalus turistų skaičius kelionei autobusu organizuoti yra 40 turistų. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionių organizatorius įsipareigoja apie tai pranešti raštu likus ne mažiau kaip 14 kalendorinėms dienoms iki kelionės pradžios;
 • Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 2- 3 dienoms iki kelionės pradžios, atsiųsime nurodytu elektroniniu paštu arba trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu

Reikalingi dokumentai:

 • LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas iki kelionės pabaigos turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn.

Pasiteiravimui apie kelionę:

 •  Ieva  tel.: +370 678 59 120  el paštu:  keliones@alvaturas.lt
 • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt