Žavioji Klaipėda ir paslaptinga Kretinga „Vienuolių takais” 2024.08.16d. (iš Alytaus, Prienų, Kauno, Kryžkalnio)

16 rugpjūčio
49 €
49 €
Kaina asmeniui
Žavioji Klaipėda ir paslaptinga Kretinga „Vienuolių takais” (iš Alytaus, Prienų, Kauno, Kryžkalnio)
1 dienos ekskursija

Išvykimo vietos

  • 06.00 val. – Alytus, autobusų stotis (Maximos aikštelė)
  • 06.30 val. – Prienai, Viada degalinė (prie pagrindinio kelio ant žiedo link Kauno)
  • 07.00 val. – Kaunas, PC Mega, prie parduotuvės Rimi
  • 08.15 val. - Kryžkalnis, Didžioji Orlen degalinė
Atvykus į Klaipėdą, laukia ekskursija. Nors Klaipėdos senamiestis yra mažas, tačiau pilnas patrauklių smulkmenų. Daugybė bronzinių senamiesčio gyventojų, apipintų legendomis ir turinčių stebuklingų galių, siauros, akmenimis grįstos gatvelės, spalvingi pirklių ir amatininkų namai, fachverko stiliaus pastatai, laivas „Meridianas“, plūduriuojantis and Dangės upės vandenų – visa tai suteikia senajai miesto daliai nepakartojamo žavesio. Istorinių pastatų sienos atgyja dėka įdomių ir tikrų pasakojimų apie Trojos atradėjo Henriko Šlymano, Prūsijos karalienės Luizės ir jos vyro Vilhelmo III bei Adolfo Hitlerio apsilankymus Klaipėdoje. Lankytojus užburia ir miesto geografinė padėtis. Klaipėda yra įsikūrusi 3 vandenų susiliejimo vietoje – Dangės upės, Kuršių marių ir Baltijos jūros. Paėjus 5 minutes senamiesčiu, galite įkvėpti gaivaus, druska kvepiančio pajūrio oro bei pasigrožėti pro jūros vartus plaukiančiais laivais.
Aplankysime ir visų pamėgtąją Olando kepurę.
Atsitraukdamas ledynas Lietuvos pajūryje suformavo ir unikalų moreninį gūbrį, vadinamą Olandų kepure. Šis kalnas (24,4 m virš jūros iškilusi parabolinė kopa) nuolat ardomas bangų mūšos ir į pajūrį leidžiasi 16–18 m aukščio nuožulnuma. Manoma, kad kalnas gavo „Olandų kepurės“ pavadinimą dėl jo panašumo į olandišką kepurę, kai žiūrima į jį iš jūros pusės. Olandų kepurė nuo seno buvo orientyras jūreiviams ir žvejams, nes apaugęs pušimis ir ąžuolais gerai išsiskyrė smėlio lygumoje. Nuo skardžio atsiveria jūros vaizdas su stačiais krantais ir akmenuotais paplūdimiais.
Nuo skardžio patogu stebėti virš jūros skrendančius paukščius. XIX a. pabaigoje, apželdinant Girulių pajūrį, šiose vaizdingose vietose buvo sukurtas pasivaikščiojimams skirtas parkas, įveisti ąžuolai, bukai, platanalapiai klevai, kiti dekoratyviniai medžiai. Olandų kepurės skardis įtrauktas į Gamtos paveldo objektų sąrašą.
Pasigrožėję Baltijos jūra, vakare išvyksime namų link.
Vykstame į Kretingą. Ekskursija „Vienuolių takais“
Daugiau negu 400 metų senumo Kretingos pranciškonų vienuolynas bei bažnyčia saugo daugybę gražių istorijų ir paslapčių. Kiekvienas ansamblio kampelis kviečia pažinti – karvedžio J.K. Chodkevičiaus gyvenimo istoriją, šv. Antano paveikslo stebuklus, vienuolyno klestėjimą bei tragedijas, Kretingą iš svaiginančio aukščio, užkopus į bokštą. Ekskursija „Vienuolių takais“ yra žavi ir jaudinanti kelionė į praeitį. Joje – pasakojimai apie tikėjimo galią, vienuolių gyvenimo ritmą, paslaptingas kriptas, užgriuvusius rūsius bei tunelius, švedų karių paliktus kardų kirčius ir gyvus užmūrytus žmones bei dar daug kitų pasakojimų. Trukmė apie 2 val. Kaina 4-eur/asm
Tęsiame pažintį po Kretingą. Lankysimės Kretingos dvare, mėgausimės gausybe įvairių augalų žiemos sode. Kaina 8eur/asm
Pasivaikščioję po parką judame į Kretingalę ragauti žemaitiškų patiekalų (žemaitiška cibulynė, kastinys su bulvėmis, plokštainis su spirgais, obuolių pyragas, kava, arbata, stalo vanduo…). Kretingalės centre, pasislėpusi medžių žalumoje, o vasarą – paskendusi tarp gėlių – kavinė „Kukudra”. Kavinės vardas kilęs nuo net su ikikrikščioniškais laikais sietino piliakalnio „Kukudra” pavadinimo. Kaina 16eur/asm.
Pasivaišinę, pailsėję, pilni įspūdžių vėlai vakare grįžtame namo
Į kainą įskaičiuota:
  • Transportas;
  • Kelionės vadovas;
  • Ekskursinė programa;

Papildomiems objektams turėti: apie 25eur/asm.

Pastaba: Lankomų objektų kainos, eiliškumas ir skaičius gali keistis.
Kelionė įvyks susirinkus ne mažiau 30 keliautojų.

 

Pasiteiravimui apie kelionę:

  • Dalia  tel.: +370 687 21623  el paštu:  dalia@alvaturas.lt
  • Ieva tel.: +370 678 59120 el paštu:   keliones@alvaturas.lt