Vilnius. Tapybos šedevrų iš Lvivo paroda Valdovų rūmuose ir Katedros požemiai LIKO 16 VIETŲ

 Aplankysite, susipažinsite su istorine Lietuvos valdovų rezidencija, Katedros požemiais. Gido lydimi, pasivaikščiosite po Vilniaus senamiestį. 
Vilnius. Tapybos šedevrų iš Lvivo paroda Valdovų rūmuose ir Katedros požemiai
25 kovo
42 €
42 €
Kaina asmeniui
Vilnius. Tapybos šedevrų iš Lvivo paroda Valdovų rūmuose ir Katedros požemiai
1 dienos kelionė

  Aplankysite, susipažinsite su istorine Lietuvos valdovų rezidencija, Katedros požemiais. Gido lydimi, pasivaikščiosite po Vilniaus senamiestį. 

7 val.  išvykimas iš Klaipėdos, PC Akropolis (pro Gargždus, Kryžkalnį). 

Apie 11.00 val. atvykstame į sostinę Vilnių. Aplankome Nacionalinį muziejų – LDK Valdovų rūmus, gyvavusius 15-17 a.  pirmoje pusėje. 19 a. pradžioje, carinės Rusijos administracijos iniciatyva, Lietuvos valdovų rezidencija buvo sunaikinta ir atkurta tik 2013 m. Šiame muziejuje galima apžiūrėti 4 pagrindinius maršrutus, pristatančius šios istorinės rezidencijos funkcijas. Ekskursija po Valdovų rūmus su rūmų gidu*.

Valdovų rūmų muziejuje aplankysime Tarptautinę parodą „Lvivas sveikina Vilnių. Europos tapybos šedevrai iš Lvivo nacionalinės Boryso Voznyckio dailės galerijos“. 

Šiemet švenčiama Vilniaus – amžinosios Lietuvos sostinės – 700 metų sukaktis. Jubiliejaus proga vilniečiams ir sostinės svečiams kariaujanti Ukraina dovanoja parodą, kurioje pristatomi 33 tapybos šedevrai, atkeliavę iš Lvivo nacionalinės Boryso Voznyckio dailės galerijos dviejų pagrindinių padalinių, įsikūrusių Potockių ir Lozinskio rūmuose. Šie paveikslai yra kertiniai nuolatinių ekspozicijų eksponatai, europinės dailės šedevrai.   

Lankome Vilniaus Katedros požemius*. Ekskursijos metu pamatysite, kur ir kaip buvo laidojami Lietuvos galingiausieji, kur stovėjo pirmoji Katedra ir kas jai nutiko, sužinosite, kokios mįslės gaubia Vytauto Didžiojo kapą ir kokio stebuklo dėka Katedros požemiuose išliko karališkieji palaidojimai, kuris valdovas Katedros požemiuose “paliko” savo širdį ir kur paslėptos karališkosios brangenybės. Turėsite išskirtinę galimybę savo akimis pamatyti seniausią freską Lietuvoje bei išgirsti neįtikėtiną jos atradimo istoriją. Na, ir be abejo, aplankysite legendinės gražuolės Barboros Radvilaitės amžino poilsio vietą, sužinosite, kaip iš tiesų atrodė gražiausia XVI a. Europos moteris ir kas pasiglemžė karalienės gyvybę. 

Taip pat aplankysime Šv. Kazimiero koplyčią, saugančią šventojo karalaičio Kazimiero Jogailaičio palaikus. O pati koplyčia pelnytai vadinama vienu gražiausių baroko paminklų Lietuvoje. 

Kelionės vadovo lydimi, pasivaikščiosime Vilniaus gatvelėmis, pasimėgausime  Vilniaus grožiu.  

Pasivaikščioję po senamiestį, galėsime atsigerti kavos vienoje iš jaukių  senamiesčio kavinukių. 

Po puikių įspūdžių, keliaujame namo. Apie vidurnaktį grįžtame į Klaipėdą. 

Į kelionės kainą įskaičiuota: 

kelionė autobusu, 

Kelionės vadovo-gido paslaugos, 

kelionės programos rengimas ir derinimas. 

Papildomos išlaidos apie 15-20 eur 

Pastaba. 

  • Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos. 
  • Išvykimo informacija siunčiama likus 1 – 2 dienoms iki kelionės. 

 

Pasiteiravimui apie kelionę: