Vienos dienos pažintinė kelionė į Kuršių Neriją (išvykimas iš Alytaus, Kauno)

Vokiečių filosofas Vilhelmas fon Humboltas savo laiškuose teigė, kad „Kuršių nerija yra tokia savita, jog ją būtina pamatyti kaip Italiją arba Ispaniją, idant sielai nestigtų nuostabaus grožio vaizdų“.
Vienos dienos pažintinė kelionė į Kuršių Neriją
8 rugpjūčio
35 €

Vienos dienos pažintinė kelionė į Kuršių Neriją

35 €
Kaina asmenui
Vienos dienos pažintinė kelionė į Kuršių Neriją 2020.08.08 d
Vienos dienos kelionė

Kelionės data 2020 m rugpjūčio 08 d (šeštadienis)
Kelionės kaina 35 €/1 asm

06.00 val. išvykimas iš Alytaus (Naujosios autobusų stoties automobilių stovėjimo a. )
07.00 val. išvykimas iš Kauno nuo PC „Mega“ automobilių stovėjimo aikštelės prie Rimi parduotuvės)

Vokiečių filosofas Vilhelmas fon Humboltas savo laiškuose teigė, kad „Kuršių nerija yra tokia savita, jog ją būtina pamatyti kaip Italiją arba Ispaniją, idant sielai nestigtų nuostabaus grožio vaizdų“. Ir jis buvo teisus, nes 2000 m. Kuršių nerija buvo įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, siekiant išsaugoti išskirtinį kraštovaizdį ir etnokultūrinį paveldą. Unikali Kuršių nerija – tai siaura, ilga smėlio juosta, 98 km ilgio pusiasalis tarp Baltijos jūros ir Kuršių marių, iš kurių Lietuvai priklauso 52 km. Beveik per visą neriją driekiasi smėlio kopų grandinės. Ilgos istorijos bėgyje šiame pusiasalyje lankėsi daug žymių istorinių veikėjų bei menininkų, kurie neliko abejingi jos grožiui ir įamžino tai savo kūriniuose.

Tad kviečiame aplankyti Kuršių neriją, pajusti jos ramybę ir pasigrožėti kvapą gniaužiančiais vaizdais.

Visų pirma apsilankysime buvusioje Kopgalio tvirtovėje, kur 1971 m. buvo įkurtas Lietuvos jūrų muziejus*. Turėsite progą išvysti lauko baseinuose plaukiojančius Baltijos ruonius, pingvinus, kaliforninius jūrų liūtus, susipažinti su Baltijos jūros geologija ir geografija, pamatyti dvidešimt keturiuose akvariumuose gyvenančias įvairias žuvis bei spalvingus koralus.  2017 metais Jūrų muziejus iš pagrindų atnaujino savo ekspozicijas, todėl šiai dienai siūlo pasigrožėti išskirtiniu 18 m ilgio perregimas akrilo tuneliu, įrengtu po pagrindiniu baseinu, kuriame, stebindami savo dydžiu ir išvaizda, plaukioja eršketai.

Šalia Lietuvos jūrų muziejaus yra 1979 metais įkurta Pajūrio žvejo etnografinė sodyba, pastatyta pagal XIX–XX a. pabaigos Šventosios apylinkių žvejų pastatus. Netoliese yra ir  senųjų žvejybos laivų aikštelė, kur eksponuojami stambiausi Lietuvos jūrų muziejaus eksponatai: žvejybos traleriai, motorinė dorė, plieninis tralbotas ir kurėnas.

Vėliau vyksime į Juodkrantę, garsėjančią Gintaro įlanką, kur XIX a. pab. buvo rastas unikalus gintaro lobis. XX a. pradžioje ši vietovė tapo vasarnamių, vilų ir restoranų vieta – europinio lygio kurortu, į kurį poilsiautojai vykdavę laivais. Jums bus pasiūlyta įkopti į 42 m aukščio legendomis garsėjantį Raganų kalną, kur XIX–XX a. pradžioje buvo švenčiamos Rasos (Joninės). Galėsite pasivaikščioti po krantinę ir pasigrožėti akmens skulptūrų parku. Juodkrantė, saugoma istorinio-urbanistinio draustinio, žavi savo krantine – ramybės, tyro oro ir romantiškų pasivaikščiojimų vieta.

Pravažiuodami Garnių kalną išvysime vieną didžiausių pilkųjų garnių ir didžiųjų kormoranų perėjimo vietų Europoje. Nuo Avino kalno matysime įspūdingą Kuršių nerijos kraštovaizdį. Naglių gamtiniame rezervate susipažinsime su Pilkųjų (Mirusių) smėlio kopų istorija.

Gamtos stichijos neleisdavo gyventojams įsikurti ilgiau, pastovesnės gyvenvietės pradėjo kurtis tik XIX a. Seniausia ir žinomiausia Kuršių nerijos vietovė buvo Nida, kuri garsėja įspūdinga Didžiąja (Sklandytojų) ir Parnidžio kopomis, čia vasarodavusiu Nobelio premijos laureatu, vokiečių rašytoju Thomu Mannu. Pasivaikščiojimas Nidos marių pakrante leis atsipalaiduoti ir ir nukels į senuosius žvejų laikus. Jau nuo XIX-ojo amžiaus Kuršių marių žvejų burinių valčių stiebų viršūnes puošė vėtrungės, kurios šiuo metu puošia Nidos krantinę. Esant pageidavimui galėsite padegustuoti šiam kraštui būdingą kulinarinį paveldą – rūkytą žuvį*, aplankyti 1900 m. statytą Nidos žvejo etnografinę sodybą-muziejų*, aplankyti Thomo Manno memorialinį muziejų*.

Gražią pažintinę kelionę pabaigsime Parnidžio kopos lankymu. Ant Parnidžio kopos viršūnės įrengta apžvalgos aikštelė. 1995 m. čia pastatytas saulės laikrodis. Vieta buvo pasirinkta neatsitiktinai – Kuršių nerija yra vienintelė vieta Lietuvoje, kur saulė teka nuo vandens paviršiaus ir leidžiasi į vandenį. Labai vėlai vakare grįžimas namo.

Į kainą įskaičiuota:

  • transportas,
  • kelionės vadovas,
  • ekskursinė programa,
  • persikėlimas keltu į Smiltynę ir ekologinis mokestis įskaičiuotas į kelionės kainą.

Pastabos ir mokami objektai

Jūrų muziejus ir akvariumas: Suaugusiems 7 eur, su nuolaida 3,5 eur (sausis-gegužė, rugsėjis-gruodis)/ Suaugusiems 10 eur, su nuolaida 5 eur (birželis, liepa, rugpjūtis)

Rūkytos žuvies degustacija „Tik pas Joną“ – kaina tikslinama.

Nidos žvejo etnografinę sodybą-muziejų – Suaugusiems 1,00 eur, Moksleiviams ir studentams 0,50 Eur

Thomo Manno memorialinį muziejų – Suaugusiems 2,50 Eur, Moksleiviams ir studentams 1,00 Eur

Rekomenduojame įsidėti savo maisto, kadangi pietūs nenumatyti.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  • Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.