Ventspilio gėlių kilimų festivalis ir paradas – Edoles pilis

rugpjūčio 3
30 €

Ventspilio gėlių kilimų festivalis ir paradas – Edoles pilis

30 €
Kaina asmenui
Ventspilio gėlių kilimų festivalis ir paradas – Edoles pilis
Vienos dienos ekskursija

7.00 val. Išvykimas iš Alytaus (Naujosios autobusų stoties automobilių stovėjimo aikštelės)
8.10 val. Kauno (Kauno pilis, automobilių stovėjimo a.)
Pasikeitus aplinkybėms, išvykimo laikas gali keistis.

Aplankysime Eduolės pilį, kuri buvo statoma nuo 1264 iki 1276 metų, ir per šį laiką kelis kartus rekonstruota. Vduramžių pilyje galima pamatyti: baltąją, žaliąją sales biblioteką, vaikų žaidimo kambarį. Galima apžiūrėti įvairius daiktus, pavyzdžiui skulptūras, senovinius laikrodžius, įvairias dėžutes, žaislinių mašinų kolekcija ir kt. 1905 metais Eduolės pilis buvo sudeginta. Vykstant atstatymo darbams, teko gaminti naujas duris, langus, vidines langines. Jie turi aukštą meninę vertę, papildyti prabangiais kaltinio metalo elementais ir atitinka pasato stilistiką.
1849 metais Konstatinas Rerichas (Nikolajaus Rericho tėvas) išvyko mokytis į Peterburgą, turėdamas išduotą Aizputės miesto pasą. Eduolėje, raudonų plytų bažnyčioje 1806 metais buvo pakrikštytas Frydrichas Rerichas.
Pilis primena Čekijoje esančias pilis, o jos įdomią istoriją, legendą papasakos pilies gidė.
Ventspilis yra miestas, nepaliekantis abejingų. Tai tarsi nedidelė valstybė valstybėje. Ventspilyje, laikas skaičiuojamas kitaip, kur net gėlės, besipriešindamos gamtos ritmui, sužydi anksčiau, o nerūpestingas poilsiautojas neskubėdamas vaikštinėja po miesto gatveles, žingsniams aidint nuo grindinio. Ventspilis yra gėlių ir fontanų sostinė, kurios gatvėse ar net ant stulpų įsitaisiusios spalvotos karvės, o gatves, parkus, skverus ir vidinius kiemelius puošia gėlių skulptūros, figūriniai gėlių kūriniai bei skoningos lysvės, nenuvystančios net karščiausiomis vasaros dienomis.
Rugpjūčio 3 dieną Venspilis švęs miesto gimtadienį, kurio metu vyks Baltijos gėlių kilimų festivalis ir paradas. Visą dieną Ostas gatvės promenadoje, Rotušės aikštėje (Rātslaukums) ir Dzirnavu aikštėje vyks įvairūs muzikiniai pasirodymai ir sportinės veiklos. Po trumpos apžvalginės ekskursijos laisvas laikas (apie 4 valandas), kurio metu grožėsimės gėlininkų paruoštomis kompozicijomis, kilimais iš gėlių, šventės metu taip pat vyks tautodailininkų mugė.

Kelionės kaina – 30 € asmeniui.
Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė autobusu, kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos rengimas ir derinimas.
Papildomiems mokamiems objektams: 7 € suaugusiems asmenims, 6 € senjorams, 4 € vaikams iki 16 metų.

Pastaba. Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis, kadangi programa parengta daugiau nei prieš 3 mėnesius iki kelionės pradžios.

Kelionės maršrutą parengė gidavimo ir turizmo agentavimo veikla užsiimanti Ingrida Pociutė ir kelionių organizatorius UAB „Alvaturas“.