Veličkos druskų kasyklos-Krokuva- Čestakavos vienuolynas

Krokuvoje vaikščiosite Jogailos, Vytauto Didžiojo, Žygimanto Augusto takais. Leisitės į kelionę po druskų pasaulį Veličkos druskų kasyklose
Veličkų druskų kasyklos - Krokuva - Čestakava
rugpjūčio 2 - rugpjūčio 4
135 €

Rugpjūčio 02 d - 04 d

135 €
Kaina asmenui
Veličkų druskų kasyklos-Krokuva- Čestakavos vienuolynas
kelionė 3d/2 n 1 asmeniui gyvenant dviviečiuose kambariuose su pusryčiais

2019 m. rugpjūčio 02 d. (penktadienis)
00.10 val. Išvykimas iš Klaipėdos, nuo Akropolio (iš Dubysos gatvės pusės), išvykimo laikas gali būti patikslintas.
00.25 val. Gargždų (Klaipėdos g. 15-17, bankas- Kultūros centras).
01.20 Kryžkalnis Orlean degalinė
02.45 val. Kaunas (Kauno pilis, automobilių stovėjimo a.)
03.45 val išvykimas iš Alytaus (Naujosios autobusų stoties automobilių stovėjimo a.)
Kelionė per Lietuvą, Lenkiją.

Aplankysime nedidelį miestelį pietų Lenkijoje, Silezijoje, prie Vartos upės – Čestakava. Miestelis įkurtas 1220 m. ant švelnių Jansa Goros, „Šviesiosios kalvos“, atšlaičių. Vakarinėje miesto dalyje stovi Čenstakavos Dievo Motinos šventovė – vadinama Juodąja Madona. Lenkai yra pripratę sieti šią šventovę su visais svarbiais gyvenimo momentais, linksmais ir liūdnais, priimdami svarbius sprendimus – pasirinkdami gyvenimo kelią, vienuolinį pašaukimą ar santuoką, gimus vaikams, laikydami brandos egzaminus – vis užsuka čia.
Nakvynė viešbutyje.

2019 m. rugpjūčio 03 d. (šeštadienis)
Po skanių pusryčių lankysime Krokuvos senamiestį. Krokuva – vienas seniausių ir didžiausių Lenkijos miestų, dažnai vadinamas „Lenkijos deimantu“. Šis istorinis ir kosmopolitiškas miestas iškilo 4-ame amžiuje, XI-XVI a. buvo įsikūrusi Lenkijos sostinė, virš senamiesčio iškilusi Vavelio kalva, kurioje kadaise gyveno Lenkijos karaliai, o visame mieste priskaičiuojama apie 40 bažnyčių. Krokuvoje buvo vainikuotas Lenkijos karaliumi – Jogaila. Miestas įsikūręs šalia Vyslos upės, iki 1596-ųjų buvo Lenkijos sostinė. Krokuvos istorinį centrą, kurį sudaro Senamiestis, Vavelio kalva ir Kazimiero kvartalas, yra įtraukti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Labiau pažinti šį miestą padės gidas (-ė). Po ekskursijos laisvas laikas.
Vakare apsilankysime vienintelėse pasaulyje Veličkų druskų kasyklose, veikiančiose nuo viduramžių. Jos iškastos 9 lygiais iki 327 metrų, o bendras tunelių ilgis sudaro net apie 300 km. Veličkos kasyklos atspindi kalnakasybos technologijų pažangą ir vystymąsi, darbo organizavimo ir vadybos plėtrą. 1980 m. rugsėjo 8 d. šis „požeminis pasaulis“ buvo įtrauktas į UNESCO Pasaulio kultūros ir gamtos paveldo pirmojo sąrašo vienuoliktuką. Kasyklų gidas papasakos ir parodys naudotus kasimo mechanizmus ir mašinas, įrankius, pirmojo turistinio maršruto lokomotyvo keleivinius karučius, iškasenų pavyzdžius, demonstracinius kasyklų lygių skerspjūvio modelius. Aplankysime skirtingas kameras, kuriose pamatysime Veličkos druskos klodų formavimąsi, seniausią šiose kasyklose Šv. Antano koplyčią, pamatysite įvairias skulptūras iš druskų, išgirsite įvairių legendų susijusių su Veličkų druskų kasyklomis. Kasyklose yra suvenyrų parduotuvė todėl norintys galės jų įsigyti.
Po įdomios ekskursijos vyksime į viešbutį.

2019 m. rugpjūčio 04 d. (sekmadienis)
Papusryčiaujame ir keliausime link namų. Vėlai vakare grįšime į Lietuvą. O kad kelionė neprailgtų ir nebūtų nuobodi dalinsimės įspūdžiais, galite sugalvoti ir pasiimti žaidimų, kuriuos būtų galima žaisti visiems autobuse, o galbūt turite ir kitokių idėjų ką nuveikti važiuojant.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • kelionė patogiu autobusu;
  • kuro ir kelių mokesčiai,
  • kelionės vadovo-gido paslaugos,
  • kelionės programos rengimas ir derinimas,
  • išlaidos susijusios su kelionės organizavimu.

Papildomiems mokamiems objektams (įėjimas į Druskų kasyklas, kasyklų gido paslaugos, Vavelio katedra): apie 125 PLN € asmeniui + 10 PLN (filmavimas, fotografavimas Druskų kasyklose) + vietinio gido Krokuvoje 5 € asmeniui. Priemoka už vienvietį kambarį – apie 35 € asmeniui. Medicininių išlaidų draudimas apie 5 -7 € asmeniui.

PASTABA: Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Einant į druskų kasyklas TURĖKITE šiltų rūbų, nes jose +14 – +1 6 Apsimaukite patogią avalynę, nes reikės praeiti apie 800 laiptelių. Ekskursijos Veličkos druskų kasyklose visada vyksta tik su jų užsakytu gidu.