Ten kur vilnija žiedų jūros: Pakruojo ir Burbiškio dvarai

7 gegužės
37 €
37 €
Kaina asmeniui
Ten kur vilnija žiedų jūros: Pakruojo ir Burbiškio dvarai
smagi, kvapni ir spalvinga vienos dienos ekskursija

Kelionės data : 2023 m gegužės 07 d

Apie 9val išvykimas iš Klaipėdos (pc Akropolis), pro Kretinga, Plungę, Telšius, Šiaulius. Keliaujame Pakruojo link.
Pakruojo dvaras kviečia pavasarį sutikti žiedų jūroje. Dvaro gėlininkai jau keletą metų brandino šį projektą ir bendradarbiaudami su Olandijos pavasarinių gėlių augintojais atrinko daugiau kaip 250 įmantriausių pavasarinių gėlių rūšių: tulpių, narcizų, hiacintų, žydrių ir kitų. 10 ha ploto Pakruojo dvaro teritorijoje pasodinta net 5 milijonai gėlių svogūnėlių. Ypatingas dėmesys šiame projekte skirtas ne tik spalvų gamai, įmantriems landšafto ornamentams, bet ir gėlių aukščiams, jų žydėjimo laikotarpiui.
Didžiausiame Lietuvoje dvare tradiciškai bus galima nusikelti į praeitį ir patirti tikrą gamtos atgimimą: pažiūrėti, kaip vykdavo pavasariniai ūkio darbai, aplankyti dvaro gyvūnų ūkį, pamatyti kaip prasidėjus sėjai dirbama žemė su arkliais ir senovine technika.
Festivalio metu veiks „Pavasarinių gėlių galerija“, kurioje bus galima išgirsti profesionalių gėlininkų ir botanikų patarimų, pasikonsultuoti, įsigyti patinkantį augalą ar gėlių kompoziciją, pasimėgauti gardžiu jaunystės eliksyru ir tiesiog atgauti dvasios ramybę.
Veiks manufaktūros, žaldokas virs alų, o degtindaris spirito varykloje ruoš geriausius savo gėrimus. Parfumeris distiliuos pirmuosius gėlių žiedus ir ruoš kvapniausius aliejus, o dvaro mechanikai vairuos ir remontuos barono naujausius kolekcinius automobilius. Patys smalsiausi svečiai turės unikalią galimybę pamatyti tikrą XIX a. pabaigos dvaro daktaro kabinetą ir jo slaptų pomėgių panoptikumą. Jame išskirtinę keistenybių kolekciją buvo sukaupęs pats von der Roppų asmeninis gydytojas.
Pakruojo dvaras – ne tik didžiausia Lietuvoje išlikusi dvaro sodyba, bet ir viena iš 18 patraukliausių kultūrinio turizmo vietovių Europoje, pelniusi „Metų turizmo objektas 2019“ ir „Metų turizmo objektas 2021“ nominacijas. Pakruojo dvare lankytojai gali susipažinti su atkurtu XIX a. pab. – XX a. pr. dvaro gyvenimu, čia rengiamos įvairios edukacinės veiklos.

Keliaujame į kitą, nemažiau garsų – Burbiškių dvarą.  Burbiškio dvaro parkas, pripildytas atgimstančios gamtos energijos ir gyvybės, spalvingos tulpių jūros, vėl laukia gausybės lankytojų, pasiilgusių žydėjimo magijos. Lankytojai kviečiami gėrėtis margaspalviais tulpių kilimais, mėgautis pasivaikščiojimu paslaptingais peizažinio parko takeliais ir romantiškais tilteliais, užsukti į tvenkinių salas, aplankyti muziejaus ekspozicijas ir džiaugtis grįžusiu pavasariu. Tulpės Burbiškio dvare – ilgametė tradicija, pavasarinės gėlės čia žydėjo ir XX amžiaus pradžioje. Idėja atgaivinti dvaro gėlyną kilo muziejaus įkūrėjui, ilgamečiam direktoriui Egidijui Prascevičiui. Pirmosios tulpės buvo pasodintos 1995 metais, dabar kolekcijoje skaičiuojama apie pusė tūkstančio tulpių veislių.
Puikių įspūdžių kupini keliaujame namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • Transportas;
  • Kelionės vadovas;
  • Ekskursinė programa.

Papildomos išlaidos apie 20Eur.

Pastaba.

  • Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.
  • Kelionių organizatorius ir Pakruojo bei Burbiškio dvarai neatsako už tulpių žydėjimo intensyvumą!

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba keliones@alvaturas.lt