Ten kur gyvenimą kuria vanduo: Mažosios Lietuvos atradimai ir „sekretai” (2024.08.11)

Vyksime į pamario kraštą, kur gyvenimą kuria vanduo... Drevernoje aplankysime laivadirbio Jono Gižo etnografinę sodybą, kur susipažinsime su laivadirbio amato subtilybėmis. Ventės rage aplankysime Ventės rago ornitologinę stotį ir sužinosime viską apie paukščių žiedavimą. Apsilankysime Lietuvos Venecijoje – Minijos kaime, ir iš jos plauksime pasižvalgyti po Kuršių marių platybes. Rusnėje, "Ingos rūkyklėlėje" dalyvausime edukacinėje programoje "Žuvies kelias", atrasime "Šilutės sekretus"...
Ten kur gyvenimą kuria vanduo: Mažosios Lietuvos atradimai ir „sekretai”
11 rugpjūčio
38 €
38 €
Kaina asmeniui
Ten kur gyvenimą kuria vanduo: Mažosios Lietuvos atradimai ir „sekretai” (2024.08.11)
1 dienos ekskursija

Išvykimo vietos

  • 07.30 val. - Klaipėda, PC Akropolis, aikštelė nuo Dubysos g.
  • 07.45 val. - Gargždai, Swedbank aikštelė

Maršrutas: Švėkšna–Šilutė–Rusnė–Mingė–Ventės ragas–Dreverna

„Mažoji Lietuva – kitoks kraštas. Regionas apglėbia unikaliausias Lietuvos vietas: Šilutę su savo „sekretais“, Ventės ragą, į kurį suka didysis paukščių migracijos kelias, paukščių giesmių apipinta Nemuno delta, senasis Rusnės miestelis ir Uostadvario švyturys… Šiam kraštui didelę įtaką darė Kryžiuočių ordinas, Prūsijos kunigaikštystė ir Vokietijos imperija. Čia apsisuko istorijos ratas, palikdamas savo ženklus“.

Keliaujame į gamtine įvairove ir sudėtinga istorija  išsiskiriantį Pamario kraštą, kuris iki šių dienų vis dar puoselėja Didžiosios ir Mažosios Lietuvos etninių regionų kultūrą.

Keliaujame į Šilutę. Šilutė – etnografinio Mažosios Lietuvos regiono sostinė. Aplankome Mažosios Lietuvos puošmeną – Hugo Šojaus dvarą*. Šis dvaras yra Šiaurės Rytų Prūsijos dvarų pavyzdys. Šiuo metu Hugo Šojaus dvare – muziejus.  Ekskursija po dvarą su muziejaus gidu*. Bus papasakotos dvaro istorijos, aprodytos dvaro menės, sužinosite apie Hugo Šojaus ryšius su lietuvininkais. Su kelionės vadovu pasivaikštome Lietuvininkų gatve, kur šaligatvyje sumontuotose stikliniuose kambarėliuose „Šilutės sekretai“, kuriuose atkurti 19-20 a. miestiečių gyvenimo vaizdai.

Iš Šilutės vykstame į didžiausią Lietuvos – Rusnės salą. Kaip Afrika turi Madagaskarą, taip Lietuva turi savo salą – Rusnę… Sala yra Nemuno deltoje. Salos plotas – 47 kv/km. Tai – aukščiausių potvynių vieta Lietuvoje. Rusnė – skaniausios rūkytos žuvies sostinė.

Keliautojus Rusnėje traukia rūkytos žuvies kvapas. Aplankysime „Ingos rūkyklėlę“, kuri jau gyvuoja 25 metus. Dalyvausime edukacinėje programoje – „Žuvies kelias“*. Čia šeimininkė pademonstruos žuvies rūkymo procesą. Visų mėgstamiausias – rūkytas karšis. Jaukioje aplinkoje galėsite skanauti 4 rūšių šviežiai išrūkytą žuvį. Po edukacijos galėsite įsigyti žuvies lauknešėliui.

Toliau vykstame į Ventės ragą – tikrą rojaus kampelį gamtos mylėtojams. Tai – labiausiai į vakarus nutolęs Šilutės rajono taškas. Dar 1360 m. šio pusiasalio smaigalyje kryžiuočiai buvo pastatę Vinderburgo pilį ir bažnyčią. Audros ir žaibai 2 kartus šią bažnyčią sunaikino, bangos griovė ir nugriovė pilį. Ventės rage dar 1929 m. buvo pastatyta Ornitologinė stotis, muziejus ir lankytojų centras. Čia Jūsų lauks labai įdomus ornitologo pasakojimais po tinklais apie paukščių žiedavimą. Išdailintais ketaus ornamentais geležiniais laiptais pakilsime į jau šimtą metų veikiantį švyturį.

Klimų sodyboje paragausime šio krašto virtuvės pasididžiavimą – žuvienę*. Iš Ventės kaimo, Klimų sodybos, laivu „Ugnė“  išplaukiame į 2 val. trukmės ekskursiją*. Plaukiosime Nemuno delta ir Kuršių mariomis: Mingės kaimas, kuris dėl savo unikalaus gamtovaizdžio vadinamas „Lietuviškąja Venecija, “Upaičio upė, Kniaupo botaninis – zoologinis draustinis, Kuršių marios, Ventės ragas, Atmatos upė, Uostadvaris, Krokų lankų ežeras. Išsilaipiname Uostadvaryje.

Dreverna (1253 m.), įsikūrusi prie Kuršių marių ir Drevernos upės. Vandenų apsupta Dreverna labai žavi. Aplankysime 15 m aukščio apžvalgos bokštą, iš kurio atsiveria nuostabi panorama – nepakartojami vaizdai į marias ir Kuršių nerijos Mirusias kopas. Aplankysime mažąjį laivų uostą, kuris įsikūręs rytiniame Kuršių marių krante. Uostas pastatytas 2009 m. Tuo metu čia buvo įrengta prieplauka su slipu ir kranu, 75 švartavimosi vietos, pastatytas elingas. Uostą puošia vėtrungės, skulptūros.

Po įspūdingos dienos pamaryje, keliaujame namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
*Kelionė autobusu;
*Kelionės vadovo paslauga-ekskursinė programa;
*Kelionės organizacija.

Papildomos išlaidos: mokami objektai, mokamos paslaugos:(*):

*Ornitologijos stotis Ventės rage 2 €/asm.;
*Ekskursija laivu Nemuno delta. Trukmė – 2 val. Kaina – 260 €/grupei;
*Žuvienė –5 €/asm.;

*Ingos rūkyklėlė, edukacinė programa „Žuvies kelias” – 6 € /asm.;
*Šilutė, Hugo Šojaus dvaras. Ekskursija – 30 €/grupei. Bilietas – 5-2,50 €/asm.;

Pastaba
  • Minimalus turistų skaičius kelionei autobusu organizuoti yra 30 turistai. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionių organizatorius įsipareigoja apie tai pranešti raštu likus ne mažiau kaip 2 kalendorinėms dienoms iki kelionės pradžios;
  • Keliautojai, pageidaujantys užsisakyti priekinę vietą autobuse (2,3 eilėse), gali tai padaryti už 10 eur/asm. papildomą mokestį.
  • Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 2 dienoms iki kelionės pradžios, atsiųsime nurodytu elektroniniu paštu arba trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu;
  • Pastaba ! Ekskursinių objektų lankymo tvarka, skaičius ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 678 59 120  el paštu:  keliones@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com