Senasis Talinas ir modernaus dizaino bei šiaurietiško žavesio miestas – Helsinkis

Aplankysite viduramžišką miestą Taliną, pasivaikščiosite jaukiomis senamiesčio gatvelėmis. Laivu-keltu plauksite į baltąjį šiaurės miestą - Helsinkį, grožėsitės nuostabia Baltijos jūra, o kelionės pabaigoje lankysite Lennusadam jūrų muziejų.
Senasis Talinas ir modernaus dizaino bei šiaurietiško žavesio miestas – Helsinkis
16 vasario - 18 vasario
288 €
288 €
Kaina asmeniui
Senasis Talinas ir modernaus dizaino bei šiaurietiško žavesio miestas – Helsinkis (2024.02.16-18)
3 dienos, 2 nakvynės viešbutyje

Išvykimo vietos

  • 03.30 val. iš Klaipėdos, PC Akropolis aikštelės nuo Dubysos g. pusės
  • 04.00 val. - Kretinga, PC LIDL aikštelė
  • 04.30 val. - Plungė, Circle degalinė prie Porto
  • 05.00 val. - Telšiai, kavinė Branša
  • 06.15 val. - Šiauliai, PC Akropolis aikštelė
  • 06.30 val. - Šiauliai, Katedra, autobusų stotelė Tilžės g.

1 diena.

Kelionė per Latviją, Estiją. Po pietų atvykstame į Estijos sostinę – TalinąEkskursija pėsčiomis po viduramžių gynybine siena apjuostą Talino senamiestį. Pamatysime XIV a. pastatytą rotušę, ant kurios bokšto įsitaisęs Talino simbolis Senasis Tomas. Lipdami laipteliais Trumposios Kojos gatvele, pasieksime Aukštutinį Taliną, kur jau IX a. buvo pastatyta tvirtovė, o dabar čia įsikūręs Estijos Parlamentas. Pamatysime XIII a. statytą Domo katedrą ir žymiai naujesnę Aleksandro Nevskio stačiatikių katedrą. Žemutinį Taliną apžiūrėsime iš apžvalgos aikštelių, o ten pateksime leisdamiesi Ilgosios Kojos gatve. Žemutinis Talinas – viduramžių pirklių miestas. Čia pamatysime daugybę išlikusių pirklių pastatų, gildijų rūmus ir „viduramžių švyturiu“ vadinamą Šv. Olafo bažnyčią. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje Taline.

2 diena. 

Pusryčiai viešbutyje. Vykstame į uostą ir keltu išplaukiame į Helsinkį. Artėjant prie Helsinkio, grožimės miesto ir akmenuotų salelių-šcherų vaizdais. Helsinkis, gyvybinga Suomijos sostinė, kurioje puikiai dera modernus dizainas ir šiaurietiškas žavesys.

Pažintis su baltuoju šiaurės miestu Helsinkiu: maršalo Manerheimo prospektas su žymiais pastatais: Suomijos parlamento rūmai, Kiasmos meno muziejus, garsaus XXa. Suomių architekto Alvaro Alto sukurti „Finliandijos“ rūmai, Operos rūmai, originalus paminklas suomių muzikos genijui – J. Sibelijui.

Unikaliai iškalta tvirtoje uoloje, Tempeliaukio bažnyčia*, dar vadinama Uolos bažnyčia, yra stulbinantis architektūros stebuklas. Broliai Timo ir Tuomo Suomalainenai suprojektavo šią šiuolaikinę bažnyčią, kuri traukia lankytojus iš viso pasaulio. Bažnyčios vidus skendi natūralioje šviesoje, sklindančioje pro varinį kupolą, o dėl savo akustikos bažnyčia yra populiari koncertų vieta.

Miesto centras: Uspenskio soboras, jachtų prieplauka, Senato aikštė (senatas, universitetas, universiteto biblioteka, miesto katedra, paminklas imperatoriui Aleksandrui II, Rotušė, prezidento rūmai), Esplanada – mėgstamiausia helsinkiečių pasivaikščiojimo vieta. Šiaurinė krantinė – vaizdas į Helsinkio archipelago salas.

Laisvas laikas seniausioje Helsinkio Kaupatori turgavietėje. Helsinkio širdyje esanti turgaus aikštė (Kauppatori) yra gyvas centras, kuriame lankytojai gali patirti pojūčių šventę. Apžiūrėkite spalvingus prekystalius, kuriuose siūlomi švieži produktai, vietiniai skanėstai, rankdarbiai ir suvenyrai. Pasimėgaukite suomiškais patiekalais, tokiais kaip lašišos sriuba ir šiaurinių elnių mėsa, arba patenkinkite savo saldumynų poreikį tradicinėmis cinamono bandelėmis.

Nė vienas vizitas į Helsinkį neapsieina be apsilankymo UNESCO pasaulio paveldo objekte – Suomenlinnos tvirtovėje. Ši XVIII a. jūros tvirtovė, įsikūrusi saloje, vos už kelių minučių kelio keltu nuo miesto centro, yra istorinė vertybė. Neskubėdami pasivaikščiokite vaizdingomis gatvelėmis, apsilankykite muziejuose, kuriuose susipažinsite su turtinga jos istorija, ir pasigrožėkite panoraminiais Baltijos jūros vaizdais. Tvirtovėje taip pat yra žavių kavinių ir piknikų vietų, todėl tai ideali vieta ramiai dienos išvykai. Vakare išplaukiame keltu į Taliną. Nakvynė viešbutyje.

3 diena

Pusryčiai viešbutyje. Talinas turi Lennusadam jūrų muziejų*. Tai yra geriausia vieta Taline tiems, kurie  nori prisiliesti prie laivyno istorijos. Hidro oro uostas buvo pastatytas 1916 m. Jame įrengta moderni ekspozicija, kur galima pamatyti 19-20 a. laivus, aplankyti jų skyrius, susipažinti su jūreivių gyvenimu. Pagrindinis muziejaus eksponatas ir visos ekspozicijos ašis – povandeninis laivas „Lembit“, pastatytas Anglijoje 1935 m. Beje, tai seniausias pasaulyje povandeninis laivas, eksponuojamas muziejuje. Čia grindys pateikiamos kaip jūros dugnas. Galima pamatyti seniausias laivo liekanas, rastas Estijos vandenyse, datuojamas 1550 m., tarpukario bei šiuolaikines jachtas, įvairius navigacinius ženklus, karo laikų minas, torpedas. Vilioja daugybė atrakcijų. Vieną sieną sudaro 15 modernių freskų. Lankytojams siūlomas smagus žaidimas – patiems pagal pateiktas schemas išlankstyti popierinius lėktuvus ir išbandyti juos, leidžiant į 4 žiedų ertmę. Dar viena atrakcija – virtuali kelionė geltonuoju povandeniniu laivu. Speciali patalpa, kur eksponuojamos karo jūreivių uniformos. Lankytojai gali jomis pasipuošti ir nusifotografuoti.

Kelionė per Estiją, Latviją. Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
*Kelionė patogiu turistinės klasės autobusu,
*Laivo Talinas – Helsinkis – Talinas bilietai;
*2 nakvynės su pusryčiais viešbutyje Taline;
*Kelionės vadovo paslauga;
*Kelionės organizavimas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

*Laivo  kuro mokestis – 8,50  € /asm. (mokama, užsakant kelionę);

*Laivo  CO2 mokestis – 3,50 € /asm. (mokama, užsakant kelionę);
*Mokami lankomi objektai ~ 25€-30€ /asm.;

*Gido sistema (ausinukai) – 5 € /asm.

*Priemoka už 1-vietį kambarį – 80 € /asm. (2 naktys)

Pastaba.

Objektų skaičius, kainos ir eiliškumas gali keistis. Lydintis kelionės vadovas ekskursijų neveda.

  • Kelionės organizatorius – UAB   „Alvaturas“, Kelionės organizatoriaus pažymėjimas Nr.16397