Šveicarija. Ten, kur nuostabūs miestai ir įspūdinga gamta (kolektyvams)

Kelios datos

Tai yra preliminari kelionės programa, kuri vėliau derinama su kolektyvu. Kolektyvai gali rinktis jiems tinkančias datas. Dėl kainų kreiptis el.paštu arba telefonu.

1 diena. Kelionė per Lietuvą, Lenkiją. Nakvynė viešbutyje.

2 diena. Pusryčiai. Vykstame per Vokietiją iki Rothenburg ob de Tauber. Apžvalgine ekskursija. Tai miestas, kuriame, atrodo, sustojo laikas. Tai miestas, kuris net ir vasarą „kvepia“ Kalėdomis. Visus metus atidarytoje kalėdinėje parduotuvėje galima rasti visko, ko reikia šiai šventei. Viduramžių vartai vingiuotomis gatvelėmis veda link fontanų, bokštų.  XIV amžiaus Šv. Jokūbo bažnyčia, šv. Jurgio fontanas, XII a. miesto siena ir  vartai, turgaus aikštė, rotušė, traktyras, Plionlein aikštė, Marijos vaistinė, mėsos namai, kalvių gatvė(Schmiedgasse) ir kt. Vykstame link Ulmo.  Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Pusryčiai. Vykstame į Šveicariją. Pakeliui – nuostabūs miesteliai, šveicariškos alpės. Atvykstame į Berną. Ekskursija po Berną. “Zytglogge” istorinis miesto laikrodis, gotikinė protestantų katedra, kurios aukštis net 100 metrų narvo bokštas (käfigturm), Berno universitetas, Einšteino namas, teatro aikštė, Zeringerio fontanas ir daug kitų idomių miesto šedevrų. Bernas nepanašus į jokį miestą. Bernas yra unikalus ir nepakartojamas. Tai yra vienas iš nedaugelio viduramžiais įkurtų miestų, išlaikiusių savo pirminę išvaizdą iki šių dienų. Keliaudamas į Šveicariją 1779 m., Gėtė pažymėjo: „Tai yra pats gražiausias miestas, kokį tik esame matę“. Nakvynė viešbutyje.

4 diena. Pusryčiai. Vykstame prie juodojo ežero Schwarzsee. Atsipalaiduosime ir pajusime gamtos grožį..  Neskubėdami eisime raganų keliu ,,Haxewaag,, palei alpes ežero pakrante  apie 4 km, apie 2 valandas. Tai ne tik gamtos ežero takas su uolomis, kriokliais alpių kalnais, bet ir pramogų takas pagal pasakų motyvus, kur galėsite paklausyti pasakos, patys sudalyvauti pramogose, pagal pasaku herojus pvz raganų kelyje sutiksime  varlių, ožių, nykštukų, juodųjų karvių ir tt.  Restorane  “Gypsera” norintys galės  pavalgyti. Pasivaikščiojimas raganų keliu nei vieno nepalieka abejingo gamtos grožiui.
Po pietų vykstame į Šveicarijos alpių apsuptą Thun  miesteli, prie žavingo Thun ežero. Trumpa ekskursija po miestą.. XII a. pilis, kurioje buvo įkurtas Šveicarijos teismas, miesto rotušė, turgaus aikštė ir kt. Vykstame link nakvynės vietos. Nakvynė viešbutyje.

5 diena. Pusryčiai. Jau artėjant prie Liucernos akį pakeri krištoliniai ežerai, kalnai snieguotomis viršūnėmis, vešlios ganyklos, krentantys kriokliai, lendantys į tunelius traukiniai ir tarsi iš reklamos nužengusios baltos šveicariškos karvutės su varpeliais ant kaklų. Viskas gražu, ir Liucerna yra viso to grožio desertas. Ekskursija po Liucerną. Maironio pats mėgstamiausias Šveicarijos miestas. Sakoma, kad Maironis, kuris viešėdamas Liucernoje apgirto nuo jos grožio ir besiklausydamas Liucernos bažnyčių varpų gaudesio sukūrė eilėraštį „Vakaras (Ant ežero Keturių Kantonų)“. Rašytojas ir keliautojas Markas  Tvenas taip pat liaupsino be šį miestą. (Kapel) tiltas – seniausias dengtas medinis tiltas Europoje, miesto simbolis – liūto monumentas, aštuonkampis medinis vandens bokštas, pakerės ir kitas XV a. medinis dengtas malūno tiltas su  koplyčia, Jėzuitų bažnyčia, elnių aikštė ir kiti įdomūs objektai… Pagal galimybes norintys pasiplaukioja laivu. Laisvas laikas. Išvykstame link Vokietijos. Nakvynė viešbutyje.

6 diena. Pusryčiai. Vykstame per Vokietija iki Bambergo  miesto. Tai Bavarijos miestas, įsikūręs ant septynių kalvų. Apžvalginės ekskursijos metu iš išorės apžiūrėsime XIII a. romaninio stiliaus Bambergo katedrą, kurioje saugoma vinis nuo Kristaus kryžiaus, čia yra ir šventosios imperatoriškosios poros Heinricho II ir Kunigundo bei popiežiaus Klemenso II kapai. Viršutinis tiltas, apatinis tiltas, Erelio fontanas, žuvų fontanas. Apžiūrėsime ir šalia stovinčius senuosius vyskupų rūmus bei Naująją rezidenciją. Pamatysime upės salelėje esančią senąją miesto rotušę, „Mažosios Venecijos” kvartalą. Vienoje iš senamiesčio užeigų laisvu laiku galėsime paragauti rūkyto vokiško alaus, gaminamo tik šiame mieste. Tęsiame kelione  per Vokietiją. Nakvynė viešbutyje

7  diena. Pusryčiai. Su trumpais sustojimais vykstame per Lenkiją  Lietuvos link. Naktį pasieksime namus.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • Nakvynės viešbučiuose su pusryčiais,
  • kelionė autobusu;
  • kelionės vadovo-gido paslaugos,
  • kelionės programos rengimas ir derinimas.

Papildomiems objektams turėti:

  • Mokamiems objetams, gido sistemos ausinukams, miesto mokesčiams gali prireikti ~  60 €
  • Papildomos paslaugos, asmeninės išlaidos

Pastaba. Objektų skaičius, lankymo eiliškumas, kainos gali keistis. Lydintis kelionės vadovas ekskursijų muziejuose ir kituose mokamuose objektuose neveda.

Reikalingi dokumentai:

  • LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas iki kelionės pabaigos turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba keliones@alvaturas.lt