Svaiginanti kelionė po Latvijos Kuržemes: levandos ir vynas

Pasirodo, levandos ne tik kvepia ir turi spalvą, bet turi ir… garsą. Tikra tiesa – virš laukų girdisi tolygus bičių dūzgimas, kurių čia ne paprasčiausiai daug, o labai labai daug
Svaiginanti kelionė po Latvijos Kuržemes: levandos ir vynas
4 liepos
30 €

Levandų ūkis - Kuldyga - Smilškalni vynas

30 €
Kaina asmenui
Svaiginanti kelionė po Latvijos Kuržemes: levandos ir vynas
vienos dienos ekskursija

Ryte išvykimas iš Klaipėdos.

Lietuvos-Latvijos keliais keliaujame į Latviškąjį Provansą, pirmąjį Baltijos šalyse levandų ūkį. Ūkio šeimininkė kviečia pavaikščioti po levandų laukus, nusifotografuoti. O ką jau bekalbėti apie svaiginantį gėlės aromatą, kuris išplinta toli toli, ir apžavi kiekvieną atvykusį. Užmerkite akis ir įkvėpkite saldaus, truputį gaižaus levandų kvapo. O jeigu norite pajusti sodresnį levandos aromatą – perbraukite ranka per žydinčius krūmelius ir giliai įkvėpkite. Pasirodo, levandos ne tik kvepia ir turi spalvą, bet turi ir… garsą. Tikra tiesa – virš laukų girdisi tolygus bičių dūzgimas, kurių čia ne paprasčiausiai daug, o labai labai daug. Galėsite įsigyti suvenyrų sau ar artimiesiems – levandų pagalvėlių, eterinio aliejaus, hidrolato ir pan. Nepamirškite, jog levandų kvapas ramina, gerina miego kokybę.

Apsvaigę nuo levandų aromato vykstame į Kuldygą. Viena iš svarbiausių Kuldygos miesto vertybių yra XIII amžiaus miesto išplanavimas  ir XVII-XIX amžiaus senamiesčio užstatymas. Tai šiais laikais tikra retenybė, neretai vadinama “paskutiniuoju miestelių perlu Baltijos šalyse”. Kuldygos miestelis su senuoju raudonu plytiniu tiltu  per Ventos upę  pretenduoja būti įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Miestas garsėja ir plačiausiu kriokliu-Ventos rumba.  Atvykus į Kuldygą pirmas sustojimas –raudonų plytų arkinis tiltas ir Ventos rumba (249metrai). Toliau – miesto senamiestis-istorinis centras su  siauromis gatvelėmis, tilteliais, Alekšupytės  kriokliu. Kadaise Kuldygoje stovėjo pilis, ji  neišliko –jos vietoje parkas su skulptūrų ekspozicija. Rotušės aikštėje  stovi seniausias Kuldygos ir viso Kuržemės regiono  pastatas. Jame  išlikusios prie langų įrengtos lentynos, ant kurių sutemus buvo statomi žibintai tais laikais kai miestelyje nebuvo gatvių apšvietimo. Seniausia Kuldygos  bažnyčia – tai šv. Katerinos bažnyčia, kurios pamatai buvo pradėti dar XIII amžiuje.

Prieš išvykdami, užsukame pas vietinį vyndarį. Šeimininkas Alvils Elksnis svečiams siūlo paragauti „Smilškalni” ūkyje iš uogų pagamintų vynų. Kokių tik nėra – aviečių, juodųjų serbentų, gervuogių, šaltalankių, bruknių, vyšnių! Puiki nuotaika, gardūs užkandžiai ir įspūdingi vynai – kas gali būti geriau?

Po puikių įspūdžių – kelionė namo.

Į kainą įskaičiuota:

  • transportas,
  • kelionės vadovas,
  • ekskursinė programa,
  • kelionės organizavimas

Papildomoms išlaidoms turėti apie 10-15eur

Pasiteiravimui apie kelionę:

  • Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.
  • Dalia tel.: +370 687 21623  el paštu:  dalia@alvaturas.
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba keliones@alvaturas.l