Plaukimas Elblongo kanalais – Gdanskas – Sopotas – Šv. Lipka (kolektyvams)

Elblongas (Elbląg), arba dar kitaip Elbingas, yra seniausias miestas Varmijos-Mozūrijos vaivadijoje, kadaise buvęs svarbus uostas. Miestas nuo 13 a. priklausė Hanzos prekybinei sąjungai. Elblongo senamiestis buvo smarkiai apgriautas II Pasaulinio karo metu, tačiau vėliau istoriniai gotikos, renesanso ir baroko stiliaus namai buvo atstatyti.
Plaukimas Elblongo kanalais - Gdanskas - Sopotas - Šv. Lipka
Kelios datos

Tai yra preliminari kelionės programa, kuri vėliau derinama su kolektyvu. Kolektyvai gali rinktis jiems tinkančias datas. Dėl kainų kreiptis el.paštu arba telefonu.

1 diena. Išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją. Keliaujame link Elblongo (Elbląg). Tai miestas šiaurės Lenkijoje, prie Elblongo upės (turi susisiekimą su Baltijos jūra Vyslos upe). Dar VII a. dabartiniame Elblongo miesto pietiniame pakraštyje buvo įkurta vikingų prekybos kolonija, apie 890 m. anglosaksų pirklys ir keliautojas Vulfstanas uostą vadino „Truso“. Spėjama, kad čia buvęs svarbus druskos prekybos centras. Dabartinis miestas įkurtas 1237 metais. Šiandien jis žavi darniai atkurtu senamiesčiu, dar XIII a. statyta  šv. Mykolo bažnyčia, kurios bokšto aukštis siekia 97 metrus, tai vienas iš aukščiausių sakralinės paskirties objektų Lenkijoje. Kviesime į nedidelę ekskursiją po senamiestį  ir įspūdingą plaukimą kanalu (4,5 val.)*. Nakvynė viešbutyje.

2 diena. Pusryčiai. Vykstame į garsiausią Lenkijos pajūrio kurortą – Sopotą. Pasivaikštome pagrindine “Monte Cassino alėja” – tai pėsčiųjų gatvė, kurioje praeivius linksmina gatvės muzikantai, šalia puošniausių Sopoto pastatų matysime  “Kreivąjį namą”(statytas 2004 m.). Sopotą garsina  molas – medinis tiltas, kuris siekia 515 m, o į jūrą nuveda 450 m –  ilgiausias Europoje. Pasivaikštome molu*. Vykstame į Pomeranijos sostinę – Gdanską. Tai  vienas gražiausių Lenkijos miestų, skirtingais istorijos laikotarpiais priklausęs Prūsijai, Vokietijai, Lenkijai. Sustosime prie Vyslos žiočių – Westerplatte – toje vietoje prasidėjo II pasaulinis karas. Praeisime Karališkuoju traktu, vedančiu pro svarbiausius miesto vartus: nuo `Aukštųjų ir Auksinių iki Žaliųjų vartų. Čia gausu Renesanso stiliaus viduramžiškų pastatų: pirklių brolijos „Artūro“ rūmai, Neptūno fontanas, Aukso namai, Rotušė, viena didžiausių Europoje iš plytų pastatyta ankstyvosios gotikos stiliaus Šv. Mergelės katedra* ir kt. Pagrindinė Senamiesčio gatvė – Ilgasis turgus (Dlugi Targ), šv. Marijos gatvelė – unikalios Gdansko architektūros kampelis, žavintis išraiškingais namų priebučiais. Judri Motlavos krantinė – mėgstama turistų ir vietinių pasivaikščiojimų vieta.  Čia matysime  ir Gdansko simboliu laikomą kraną „Žurav“.Laisvas laikas. Naktis viešbutyje.

3 diena. Pusryčiai. Keliaujant link Lietuvos užsukame į stebuklais garsėjančią, vieną žymiausių šventovių Lenkijoje, barokinės architektūros Šv. Lipkos ansamblį*. Religinį ansamblį sudaro barokinis vienuolynas ir bažnyčia, kurios viduje „auga“ liepa – šios vietos simbolis. Bažnyčios vargonai, kuriuos sudaro apie 5000 vamzdžių, garsūs šventųjų figūrėlėmis, pamaldžiai linguojančiomis galvas vos tik užgrojus muzikai. Vėlai vakare grįžtame namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Transportas;
 • Kelionės vadovas;
 • 2 nakvynės su pusryčiais viešbučiuose (dviviečiuose/ triviečiuose kambariuose)
 • Ekskursinė programa.

Papildomiems objektams turėti:

 • Plaukimas Elblongo kanalais 95PLN
 • Sopoto molas 9PLN
 • Papildomos paslaugos, asmeninės išlaidos

Pastaba.

 • Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.

Reikalingi dokumentai:

 • LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas iki kelionės pabaigos turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn.

Pasiteiravimui apie kelionę:

 • Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.lt
 • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt