Neatrasta Sūduva: Marijampolė, Paežerių dvaras, Kybartai, Kudirkos Naumiestis (kolektyvams)

Kelionės metu ekskursijos Marijampolėje, Paežerių dvare, Kybartuose ir pažintis su Kudirkos Naumiesčiu.
Neatrasta Sūduva: Marijampolė, Paežerių dvaras, Kybartai, Kudirkos Naumiestis
Kelios datos

Atvykstame į Marijampolę.  Ekskursija po Marijampolę:  apžiūrime Kačių kiemelį, su vandeniu žaidžiančias grafienės Pranciškos Butlerienės kates, pasiklausysime istorijų apie moterį, davusią pradžią Marijampolės miestui. Apžiūrėsime miesto pastatus, kurių sienas išpuošė užsienio gatvės menininkai festivalio Marlonny metu (Marijampolė-Londonas- Niujorkas), pasivaikščiosime jaukiame poezijos parke, apžiūrėsime senąsias gimnazijas, prezidento K. Griniaus namus ir daugybe kitų įdomių miesto vietų. Senosiose miesto kapinėse surasime J. Žemaitės ir tariamai Lenino sūnaus kapus. Aplankysime cukriniam runkeliui skirtą paminklą.
Toliau vykstame Paežerių dvarą. Įspūdingos išorės dvaro rūmai ežero pakrantėje pastatyti dar 18 a. Kai 2016 m. dvaras buvo restauruotas, į jį atkeliavo paveikslai ir baldai iš Lietuvos Dailės muziejaus. Dvaro rūmai įrengti 18 amžių menančia dvasia.  Ekskursija (su vietiniu gidu) po dvarą ir dvaro parką. 

Vykstame į Kybartus. Ekskursija (su Kybartų bendruomenės pirmininku  Vitu Katkevičiumi (2 val.). Ekskursija pradedama  unikaliuose po Kybartų geležinkelio stotimi esančiuose, skliautuotuose rūsiuose, pastatytuose 1863 m., tačiau netikėtai atrastais tik 2002 m. remontuojant sandėlį. Rūsiai yra 104 m ilgio, 14 metrų pločio ir 2,5 m. aukščio. Labai tvirtai suręstame, arkinių konstrukcijų pastate, manoma, kadaise buvo saugomos per muitinę keliavusios prekės, nes iki I-ojo pasaulinio karo per Kybartus ėjo apie 10% viso carinės Rusijos eksporto bei importo, o ledų prikrauti rūsiai atstodavo šaldytuvus. O kas vyksta dabar- sužinosite ekskursijos metu. Ekskursijos po Kybartus metu aplankysime paminklą knygnešiams, prezidento A. Smetonos pasitraukimo iš Lietuvos vietą, arkivyskupo S. Tomkevičiaus gyvenamąjį namą, kuriame buvo įkurtas tikinčiųjų teisėms ginti komitetas ir redaguota ,,Lietuvos katalikų bažnyčios kronika“. Aplankysime keturių skirtingų konfesijų maldos namus ir dar daug įdomybių nedideliame pasienio miestelyje.
Pietausime kavinėje „Robeda“, Darvino g. 5, Kybartai.

Toliau leisimės į pažinimo nuotykį po Kudirkos Naumiestį. Aplankysime įdomiausias miesto istoriją pasakojančias vietas – Vinco Kudirkos paminklą (pastatytas 1934 m., skulptorius Vincas Grybas), Vinco Kudirkos muziejų, Šv. Kryžiaus atradimo bažnyčią (pastatyta 1783 m., barokas), šiandien niekur nevedantį tiltą per Širvintos upę, liaudies meistro skulptoriaus Prano Sederevičiaus įamžintus Vytautą Didįjį ir lakūnus Darių ir Girėną, arklius-milžinus. Šioje ekskursijoje paaiškės, kaip Kudirkos Naumiestis susijęs su šilkverpiais ir kontrabanda. Aplankysime Vinco Kudirkos kapą miesto kapinėse.

Kelionė namų link. Vėlai vakare grįžtame į namus, atradę Sūduvos perlus ir deimantus.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

Kelionė autobusu;
Kelionės vadovo paslauga;
Kelionės organizacija.

 Papildomos išlaidos (lankomi mokami objektai, mokamos paslaugos):

Marijampolė, ekskursija – 1 € /asm.

Paežerių dvaras. Bilietas – 6€-4€; gido paslauga – 40 € /grupei

Kybartai, ekskursija – 40 € / grupei;

Kavinė „Robeda“ – 8 € /asm.

Pasiteiravimui apie kelionę: