Smegduobių ir lygumų kraštas Pasvalys–Bistrampolio dvaras ir aukštaičių žemės sostinė – Panevėžys (kolektyvams)

1 dienos kelionė
Smegduobių ir lygumų kraštas Pasvalys–Bistrampolio dvaras ir aukštaičių žemės sostinė – Panevėžys
Kelios datos

Tai yra preliminari kelionės programa, kuri vėliau derinama su kolektyvu. Kolektyvai gali rinktis jiems tinkančias datas. Dėl kainų kreiptis el.paštu arba telefonu.

 

Keliaujame  į Pasvalį. Pasvalys – nedidelis šiaurės Lietuvos miestelis, įsikūręs strategiškai patogioje vietoje, prie garsiosios tarptautinės automagistralės „Via Baltica”, 110 km nuo Rygos ir 180 km nuo Vilniaus. Nors palyginti nedidelis miestelis, tačiau jis taip pat turi savo istoriją ir savo šlove gali konkuruoti su kitais panašiais Europos miesteliais.

Pasivaikščiosime  po miestą, aplankysime svarbiausius objektus, įvertinsime, kaip keičiasi ir gražėja miestas šiandien.

Lankysime Pasvalio krašto muziejų*. Muziejus pradėjo veikti 1998 metais. Susipažinsime su muziejaus geologijos, archeologijos, istorijos, etnografijos ir kitomis ekspozicijos, kurias siūlo muziejus. Pasivaikščiosime po modernią muziejaus ekspoziciją ir atrasite pamirštą protėvių palikimą.

Vykstame į Pasvalio Girnų muziejų. Pasvaliečio muziejininko Antano Stapulionio sodyboje sukaupta dubenuotųjų akmenų ir girnapusių kolekcija po atviru dangumi, kurioje apie 320 eksponatų: 214 girnapusių, 64 dubenuotieji akmenys, 7 „pėduotieji” akmenys, 2 akmenys–riboženkliai bei malūno krumpliaračių ekspozicija. Eksponatai pradėti rinkti 1979 m. Pasvalio krašto muziejaus 10-mečio proga, Antanas Stapulionis girnų ekspoziciją padovanojo Krašto muziejui.

Muziejuje į dangų šauna iš rankinių girnų sumūrytas bokštas, ilsisi akmuo su grafo Paco inicialais, kažin kokias paslaptis saugo akmuo su kreivu kryžiumi, o kieno pėda – velnio ar Marijos – žymi kitą riedulį, lig šiol ginčijasi dievobaimingos lankytojos.

Aplankysime išskirtinį parką. Smegduobių parkas yra vienintelis pasaulyje tokio pobūdžio parkas. Užima 8 ha ploto teritoriją pietiniame Pasvalio miesto pakraštyje. Šiame parke išlikę keliolika įvairaus dydžio ir amžiaus smegduobių. Turėsite galimybę pamatyti išskirtinę skulptūrą – Muzikantą Antanėlį. Pasvalio miesto legenda tapęs Muzikantas Antanėlis – keistuolis Lėvens tilto muzikantas, tarpukariu savo smuiko garsais virpinęs praeivių širdis. Interaktyvi skulptūra pastatyta ant senojo Pasvalio tilto šalia bažnyčios. Skulptūra – tai ne tik forma, bet ir turinys. Jos turinį sukūrė kraštiečiai – aktorė O. Dautartaitė, televizijos ir radijo laidų vedėjas J. Nainys ir poetas bei Pasvalio krašto garbės pilietis V. Braziūnas.

Vyksime Panevėžio link – į Bistrampolio dvarą*. Bistrampolio dvaras – tai Lietuvos kultūros paveldo objektas, turintis archeologinę, istorinę, kraštovaizdinę vertę, įsikūręs labai palankioje geografinėje padėtyje, 14 kilometrų nuo Panevėžio, 700 metrų nuo kelio Via Baltica. Bistrampolio dvaras – didžiausias prikelti sumanytas paveldo objektas Panevėžio apskrityje. Viliamasi, kad jis taps vienu lankomiausių kultūros ir turizmo objektų šalyje. Ekskursija po dvarą su dvaro gidu*.

Važiuosime link Panevėžio miesto. Panevėžio pašonėje –  vienintelė Lietuvoje Porceliano galerija*, kur eksponuojama daugiau nei 1 tūkst. dirbinių. Čia įspūdingiausi Vakarų Europos, Kinijos, Japonijos ir kitų manufaktūrų porceliano gaminiai nuo 18 a. iki šių dienų. Galerijos įkūrėjai ir mecenatai – Virmantas ir Irena Puidokai.  Apsilankysite galerijoje, susipažinsite su daugiau nei 20 metų rinktomis šeimos vertybėmis. Be porceliano čia demonstruojami 19 a. Napoleono III laikų stiliaus baldai, piešiniais tapytos vitrinos, rankų darbo ąžuoliniai kabinetiniai baldai ir gausi 19-20 a. klasikinės dailės kūrinių paroda

Atvažiuojame į Panevėžį. Kelionės vadovo lydimi, pasižvalgome po miestą: Laisvės aikštė, paminklas LDK kunigaikščiui ir Lenkijos karaliui Aleksandrui, skulptūrų skveras, Senvagės fontanai, Kranto g. namas Nr 21 – seniausias namas –  jam 400 metų. Panevėžio teatrai. Laisvas laikas kavai.

Kelionė namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • Transportas;
  • Kelionės vadovas;
  • Ekskursinė programa.

Pasiteiravimui apie kelionę:

El. el paštu: keliones@alvaturas.lt arba ieva@alvaturas.lt