Dviejų dienų kelionė: Aukštaitijos perlai – Zarasų kraštas (kolektyvams)

Dviejų dienų kelionė: Aukštaitijos perlai - Zarasų kraštas
Kelios datos

Tai yra preliminari kelionės programa, kuri vėliau derinama su kolektyvu. Kolektyvai gali rinktis jiems tinkančias datas. Dėl kainų kreiptis el.paštu arba telefonu.

1 diena. Apžvalginė ekskursija autobusu po Utenos kraštą.
Jei trokšti laimės, žinokit Laimės paukštė gyvena Cijonuose. Važiuojame į Cijonus ieškoti Laimės paukštės. Cijonuose gali pamatyti daugiau paukščių nei kada nors esi matęs  ir išgirsti daugiau jų balsų nei kada nors esi girdėjęs. Teatralizuota programa su  “pirato akies” kepimu ant laužo milžiniškoje keptuvėje ir užkandom ant laužo, žvėrinčiaus apžiūrėjimu*.
Vykstame į Ignalinos apylinkes. Grožimės ežerų kraštu. Ignalinos rajone įsikūrusioje UAB „Romnesa“ susipažįstame su šakočių kepimo technologijomis, degustuojame šios įmonės produkciją, taip pat patys išsikepame šakotį.
Pagal situaciją apžiūrėsime Visaginą, bent iš tolo pažvelgsime į atominė elektrinę.  Išgirdite daug įdomių dalykų apie šią vietą.
Ekskursiją tęsiame Aukštaitijos nacionaliniame parke: Ladakalnis, Ginučių vandens malūnas, Stripeikių bitininkystės muziejus (priklausomai nuo oro ir galimybių).
Pageidaujantys pavakarieniauja restorane „La Ravioli“. Nakvynė svečių namuose Zarasuose (su bendrais patogumais).

2 diena. Pusryčiai. Apžvalginė ekskursija po Zarasus. Zaraso ežero Didžioji sala – lyg miesto lopšys, jaukiai priglaudžiantis ir vietinius, ir atvykusius trumpam ja pasidžiaugti. Atrodo neįtikėtina, bet sala užima net 44 ha. Anksčiau joje buvo užveistas medelynas miestui apželdinti, o dabar ji tapo pagrindine sporto bei kultūrinių renginių vieta, kurioje yra ir pagrindinis miesto paplūdimys. Zaraso ežero pakrantė jungia apžvalgos ratą ir Zaraso ežero Didžiają salą. Aplankome 2011 m. atidarytą, analogų Lietuvoje neturintį 17 m aukščio Apžvalgos ratą.
Vyksime prie Stelmužės ąžuolo. Tai seniausias medis Lietuvoje. Čia užklysdavo Lietuvos kunigaikščiai, kryžiuočių ir kalavijuočių riteriai, švedų kariaunos. Pro čia žengė kaizerio bei Hitlerio kariuomenės. Stelmužės ąžuolo drevėje rasti žmogaus griaučiai ir prancūziškas šautuvas byloja, kad ji  buvusi vieno iš Napoleono kario slėptuvė, kariuomenei bėgant iš Rusijos imperijos. P.S. kelias iki Stelmužės ąžuolo – tarsi nemokama atrakciją turistams 😊
Kelionę tęsime Šlyninkos vandens malūne. Tai viena iš garsiausių vietų Zarasų rajone. Su malūno savininku apžiūrėsime senovinį, tris šimtus metų menantį vandens malūną. Pasiklausysime unikalių istorijų apie malūno tuometinį ir šiuolaikinį gyvenimą bei artimiau susipažinsime su grūdų malimo procesu, pasivaikščiosime po visus tris malūno aukštus, kuriuos mums mielai aprodys malūnininkas Stasys. Vėliau ragausime „razavų“ (vieno malimo) blynų iš kvietinių miltų, sumaltų šiame malūne. Jie yra labai sotūs, primins vaikystėje močiutės keptus blynus.
Toliau vyksime į Antalieptę, į Sraigių ūkį. Susipažinsime su sraigių auginimo ypatumais, kaip jos apdorojamos, naudingąsias savybes, kodėl sveika valgyti sraiges ir dar daug kitų įdomių faktų ir žinoma padegustuosime*. Gardžiai pavalgę keliaujame namų link.

Į kainą įskaičiuota:
Transportas
Nakvynė svečių namuose (bendri patogumai) su pusryčiais
Vietinis gidas
Kelionės organizavimas

Papildomoms išlaidoms turėti apie 25Eur

Pastaba !!!!! Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt