Senelio Šalčio rezidencija Belovežo girioje – Brestas (kelionės vadove Laima Filomena)

gruodžio 7 - gruodžio 8
99 €

Brestas – Kamenecas – Belovežo giria

99 €
Kaina asmenui
Senelio Šalčio rezidencija Belovežo girioje - Brestas
kelionės trukmė 2dienos/1naktis

1 diena. Išvykimas apie 1val. iš Klaipėdos (pc Akropolis), galimi sustojimai Gargžduose, Kryžkalnyje, Kaune, Alytuje ar kitose sutartose vietose. Kelionė autobusu per Lenkiją. Siena kertama Terespolio punkte. Brestas – miestas pietvakarių Baltarusijoje, įsikūręs Bugo ir Muchaveco upių santakoje. Senovinis Bresto miestas kadaise buvo glaudžiai susijęs su Lietuva, kai buvo prijungtas prie LDK. Tuomet šis miestas buvo vadinamas Lietuvos Brasta. Atvykus, esant galimybei, pietūs Pit Stop restorane prekybos centre KORONA (vulica Maskoŭskaja 210, dirba nuo 9.00-2.00. Pietų kaina nuo 3 iki 6 Eur). Ekskursijos po miestą metu lankoma  XIX a. viduryje pastatyta galinga Bresto tvirtovė. Tvirtovė nuo seno buvo svarbus strateginis objektas. Bresto tvirtovė išgarsėjo per II Pasaulinį karą po to, kai nedidelės Raudonosios armijos gynėjų pajėgos sugebėjo pasipriešinti visomis prasmėmis pajėgesniam priešui – Nacistinės Vokietijos kariuomenei. Bresto tvirtovė iki šiol yra sovietinio pasipriešinimo simbolis Didžiajame Tėvynės kare ir pats žinomiausias šio karo pradžios epizodas. Šiuo metu tvirtovės kompleksą sudaro įtvirtinimai, pastatai, paminklai ir garnizono cerkvė. Bresto centre – pėsčiųjų gatvė Sovietskaja, kurioje kiekvieną vakarą žibintininkas uždega, žymaus rašytojo Gogolio apsakymų motyvais sukurtus, gatvių žibintus. Nakvynė viešbutyje BUG (viešbutis pačiame Bresto centre, kažkada buvęs tarybinis viešbutis).

2 diena. Pusryčiai. Važiuojam į miestelį Kamenecas, kur yra 13 amžiaus unikalus architektūros paminklas  Kameneco bokštas*. Vykstame į Belovežo girios nacionalinį parką* – vieną iš labiausiai tituluotų nacionalinių parkų pasaulyje, kuris įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, kaip didžiausias reliktinis lygumų miškas. Nuo neatmenamų laikų Belovežo girioje medžiojo Kijevo ir Lietuvos kunigaikščiai, Lenkijos karaliai, Rusijos carai, o dabar vienas labiausiai lankomas turistinis objektas Baltarusijoje. Lankomės Senio Šalčio rezidencijoje*. Jos vartus saugo du ištikimi ąžuoliniai riteriai. Mediniai namukai, pasakų personažai (nuo Senio Šalčio ir jo dukros Žiemos bei jos seserų iki zuikių ir besmegenių), kurie pasiskirstę po visą kaimelio teritoriją kvies dalyvauti programoje: prie pasakų malūnų palikti visus blogus savo darbus, kurie bus sumalti į miltus, prie ryškiaspalvės karuselės – pašokti ir padainuoti kartu su viena iš Senelio dukrų, o perėjus 97 rastų tiltą – sugalvoti 97 norus. Pageidaujantys gali papietauti. Vėliau lankomi Laukinių gyvūnų voljerai*, užimantys 20 ha plotą, kur yra unikali  galimybė pamatyti stumbrus, laukinius šernus, elnius ir briedžius, taip pat lūšis, stručius, vilkus ir ruduosius lokius.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
·    Kelionė patogiu autobusu,
·    1 nakvynė viešbutyje, dviviečiuose kambariuose su pusryčiais
·    Kelionės vadovo – gido paslaugos,
·    Kelionės dokumentų sutvarkymas;

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

  • Bevizis leidimas įvažiuoti į Baltarusiją 5Eur (privalomas, daromas agentūroje „Alvaturas“)
  • Medicininių išlaidų draudimas 3Eur (privalomas, daromas agentūroje „Alvaturas“)
  • Lankomiems objektams turėti apie 20Eur

 

Pastaba: vykstant į Baltarusiją būtinas pasas (asmens tapatybės kortelė netinka), galiojantis ne trumpiau 3 mėn nuo kelionės pabaigos. Paso kopiją būtina atsiųsti, kad padarytume leidimą įvažiuoti.