Savaitgalis Taline ir Tartu, kur Baltiška Kalėdų dvasia (2023.12.16-17)

Pasinaudokite proga Kalėdų laikotarpiu apsilankyti viduramžiškame Taline, kur Rotušės aikštėje šurmuliuos didžiulė Kalėdų mugė! Aplankysite universitetinį miestą Tartu, kuris ruošiasi tapti 2024 m. Europos kultūros sostine.
Savaitgalis Taline ir Tartu, kur Baltiška Kalėdų dvasia
16 gruodžio - 17 gruodžio
150 €
150 €
Kaina asmeniui
Savaitgalis Taline ir Tartu, kur Baltiška Kalėdų dvasia (2023.12.16-17)
2 dienos 1 nakvynė. Kaina asmeniui, gyvenant dviviečiuose/triviečiuose kambariuose

Išvykimo vietos

  • 02.30 val. iš Klaipėdos nuo PC „Akropolis“ aikštelė iš Dubysos g. pusės
  • 03.00 val. iš Kretingos (nuo parduotuvės LIDL Žemaitės al.12)
  • 03.30 val. - Plungė, Circle degalinė prie Porto
  • 04.00 val. - Telšiai, kavinė Branša
  • 05.30 val iš Šiaulių Tilžės g., stotelė prie Katedros.

1 diena.

Kelionė per Latviją – į Estiją.

Atvažiuojame į Taliną, kur miesto aikštėse šurmuliuoja spalvingos mugės, žėri eglutės, skamba kalėdinės melodijos.

Apžvalginė ekskursija autobusu po Taliną: Tompea, Kadriorgo parkas ir rūmai, Dainų slėnis, Piritos buriavimo centras, TV bokštas, Šv. Brigitos vienuolyno griuvėsiai.

Atvykstame į vakaro šviesose paskendusį senamiestį, kuriame jau šurmuliuoja Kalėdiniai turgeliai – Didžioji Kalėdinė mugė. Apžvalginė ekskursija pėsčiomis:   Tompea pilis, Domo katedra, apžvalgos aikštelės, nuo kurių atsiveria vaizdas į Talino įlanką ir senamiestį, „Trumpoji koja“, miesto rotušė, „bandelių“ skersgatvis, miesto amatininkų ir „juodagalvių“ gildijos pastatai, Nigulistės ir Oleivistės bažnyčios, „Storosios Margaritos“ bokštas.

Laisvas laikas Rotušės aikštėje, kuri per šventes pavirsta tikra pasakaŠirdis apsąla nuo vaizdų – pamatysite Kalėdų senelį ir jo elnius, mažas trobeles, prikrautas  liaudies meistrų darbinių. Čia gali betarpiškai pabendrauti su tautodailininkais, nusipirkti kalėdinių papuošalų ir rankdarbių, puikiai tinkančių šventinėms dovanėlėms. Vietos kepėjai ir virėjai mugėje siūlo tradicinių estiškų patiekalų – nuo juodos kraujinės dešros ir raugintų kopūstų iki imbierinių meduolių ir sausainių su sielą ir kūną sušildančiais kalėdiniais gėrimais..

Nakvynė viešbutyje Taline.

2 diena.

Pusryčiai viešbutyje.

Išvykstame į Tartu. Tartu ruošiasi 2024 m. tapti Europos kultūros sostine. Todėl kasmet miestas tampa vis puošnesnis, įdomesnis, labiau išpuoselėtas. Centrinėje aikštėje pamatome kalėdinę Tartu eglę. Stikliniuose nameliuose vyksta kalėdinė mugė – šventinis turgus. Pirmąjį Advento sekmadienį nuo Rotušės aikštėje degančios žvakės įsižiebia visos Tartu miesto kalėdinės šviesos. Kalėdų dvasios atmosfera visame mieste, visose kavinėse, restoranuose, bažnyčiose.

Ekskursija po Tartu senamiestį: Rotušė, senoji Tartu Universiteto observatorija ant Toravere kalvos, Domo katedros griuvėsiai, Šv. Jono bažnyčia su apžvalgos aikštele, Angelų ir Velnių tiltai, „Tėvo ir sūnaus“ bei estų ir anglų rašytojų E. Vilde ir O. Wilde, „Studentų bučinio“ skulptūros.

Kelionė į Lietuvą. Esant galimybei, pakeliui Latvijoje – Bilderi, trumpa stotelė vyninėje „Matilda“.  Degustuosime vyndario Edmuns vaisių, uogų, žolelių vermutą ir vynus .  Kelionė į namus.

Kelionė per Estiją, Latviją. Naktį grįžimas į Lietuvą.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

*Kelionė patogiu turistinės klasės 49 v. autobusu;
*Kelionės vadovo-gido paslauga, ekskursinė programa;
*1 nakvynė viešbutyje Taline, 1 pusryčiai;

*Kelionės organizavimo paslauga.

PAPILDOMOS IŠLAIDOS (*):

Papildomoms išlaidoms turėti ~15-20 € /asm.

Gido sistema (ausinukai) – 5 € /asm.

Reikalingi dokumentai:

  • LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas iki kelionės pabaigos turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn.

Pastaba. Lankomų objektų skaičius ir eiliškumas, kainos gali kisti.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 678 59 120  el paštu:  keliones@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu: info@alvaturas.lt