Vykstant į kelionę užsienyje privaloma turėti Covid pažymėjimą (Žaliąjį pasą) skaitmeninėje laikmenoje arba atspausdintą ant popieriaus lapo.
Išsami informacija  apie Covid pažymėjimą (Žaliąjį pasą) nurodyta LR Sveikatos apsaugos ministerijos internetinėje svetainėje:
https://sam.lrv.lt/lt/koronavirusas/informacija-visuomenei/es-skaitmeninis-covid-pazymejimas

!!!Vaikams iki 11 metų nereikia daryti testo, jeigu jie keliauja su suaugusiais, paskiepytais nuo COVID-19 ar turinčiais neigiamą COVID -19 testo rezultatą. 12 metų ir vyresnio amžiaus vaikams testas yra privalomas!

  • Pilnai pasiskiepijusiems keliautojams, gavusiems antrą vakcinos dozę (išskyrus gavusiems Janssen vakciną – užtenka vienos dozės), testas nėra privalomas. Po pilnos vakcinacijos turi būti praėję 14 parų. Dokumentai turi būti originalūs iš gydytojo (anglų kalba), taip pat tinka pažyma iš https://esveikata.lt anglų kalba (jeigu originalas tik lietuvių kalba – reikalingas vertimų biuro antspaudu patvirtintas vertimas arba notaro patvirtintas vertimas). Dokumentai turi patvirtinti skiepijimą abiem vakcinos dozėm (jeigu vakcinos schema susideda iš vienos dozės – užtenka vieno dokumento, jeigu iš dviejų, reikia abiejų skiepų dokumentų).
  • Keliautojams, turintiems sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą, apie tai, kad asmuo persirgo koronavirusu, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu COVID-19 PGR tyrimo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo 180 ar mažiau dienų iki atvykimo į Lenkiją, testas nereikalingas. Dokumente turi būti nurodyti asmens vardai, atitinkantys nurodytus asmens dokumentuose, medicininės įstaigos, kurioje buvo atlikti tyrimai, duomenys bei tyrimo atlikimo datos. Dokumentas, patvirtinantis paminėtus faktus, turi būti anglų kalba.
  • Nepasiskiepijusiems ir nepersirgusiems: būtina su savimi turėti neigiamą COVID-19 testo sertifikatą. Testas turi būti atliktas likus 48 val. ir mažiau iki Lenkijos sienos kirtimo. Testo rezultatas turi būti anglų k. Tinkamas COVID-19 testo tipas: PGR arba antigenų.
  • Šiuo metu Lenkijoje jau galioja skaitmeninis ES Covid sertifikatas. Pasiskiepiję ar persirgę asmenys gali jį i

 

Reikalingi dokumentai: