Savaitgalis Čekijoje: Kutna Hora – Praha (liepa)

27 liepos - 30 liepos
325 €
325 €
Kaina asmeniui
Savaitgalis Čekijoje: Kutna Hora – Praha 2023.07.27-2023.07.30
4d / 3n Kaina vienam asmeniui apsistojant dviviečiuose, triviečiuose kambariuose.

Išvykimo laikai ir vietos:

00.30 val Išvykimas iš Klaipėdos (nuo PC „Akropolis“)  iš Dubysos g. pusės.

00.45 val iš Gargždų. Klaipėdos g 15-17 (Swed banko automobilių stovėjimo aikštelė).

01.10 val. iš Trevenos degalinės 57 /58 km autostradoje  (kryptis Klaipėda – Kaunas).

02.00 val. iš Kryžkalnio Orlen degalinės (kryptis Kaunas – Klaipėda).

1 diena.
Išvykstame iš Klaipėdos. Kelionė Lietuvos – Lenkijos keliais su trumpais sustojimais pakelės užeigose kavai, pavalgymui. Nakvynė viešbutyje.

2diena.
Pusryčiai viešbutyje. Vykstame į  Kutna Hora. Tai miestas Vidurio Čekijos krašte, įrašytas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Miestą išgarsino sidabras. XIII a. aptikta sidabro rūda ilgainiui šią vietą pavertė svarbiu Europoje monetų kaldinimo centru. Senamiestis labai gražus, o Šv. Barboros katedra su savo grakščiais bokšteliais, drožinėtais medžio suolais, nuostabiomis klausyklomis- palieka neišdildomą įspūdį. Bažnyčią projektavo tas pats architektas. kuris kūrė ir žymųjį Prahos šedevrą– Šv.Vito katedrą. Virš raudonų Kutna Horos stogų pamatome XIV a. iškilusios Šv. Jokūbo varpinės bokštą. Visai šalia vienas svarbiausių miesto pastatų, vadinamas italų dvaru- t.y. buvusi monetų kalykla. Visus atvykusius į Kutną Horą traukia Šv. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčia, stovinti atokiau nuo miesto centro- Sedlece. Tiesa, ne pati bažnyčia vilioja turistus, o koplyčia, dar kitaip vadinama „Kaulų koplyčia“. Aplankome šią vieną įspūdingiausių ir unikaliausių bažnyčių pasaulyje! Jos interjerą puošia 40 tūkstančių žmonių skeletų. Kaulai mena XIV a. vykusios maro epidemijos baisumus. Aplankome koplyčią ir pasijuntame lyg pomirtinio pasaulio prieangyje- o gal ir jame pačiame? Čia viskas: ir sietynai, ir herbai, ir altoriai, ir net kryžiai– iš žmonių kaulų… Tai lyg šių dienų kvieslys, raginantis sustoti beprotiško skubėjimo rate ir susimastyti, kas esame, kokie esame ir dėl ko esame.  Vykstame į vieną įspūdingiausio kraštovaizdžio teritoriją Čekijoje – čekų rojų. Vėjas ir lietus per daugelį milijonų metų čia suformavo natūralius, gilius kanjonų labirintus ir aukštų uolų bokštus. Jeigu pakaks laiko – vyksime  į Koneprūsų stalaktitų stalagmitų urvus, ekskursija po paslaptingą požeminį pasaulį, kur turėsime galimybę gėrėtis natūraliai suformuotais gamtos šedevrais. Nakvynė viešbutyje Prahoje arba Beroune.

3 diena.
Pusryčiai viešbutyje. Pažintinė ekskursija po Prahą. Aplankysime Prahos pilies teritoriją, kur pamatysime įspūdingą gotikinę Šv. Vito katedrą,  pasivaikščiosime pilies kiemuose ir pilį supančiuose parkuose, iš kurių atsiveria nuostabi Prahos panorama. Po Prahos pilimi esančiuose šlaituose įsikūręs „Mažasis miestas“.  Čia pamatysime barokinę Šv. Mikalojaus bažnyčią. Perėję Karolio IV pėsčiųjų tiltu pasieksime senamiestį, kur apsilankysime Senamiesčio ir Vaclovo aikštėse, pamatysime rotušę ir unikalų astronominį laikrodį. Laisvas laikas, kurio metu galėsite pavalgyti ir paragauti čekiško alaus arba savarankiškai pasivaikščioti. Vakarop išvykstame iš Prahos. Nakvynė  viešbutyje Čekijos-Lenkijos pasienyje.

4 diena.
Pusryčiai viešbutyje. Kelionė per Lenkiją su trumpais sustojimais pakelės užeigose kavai, pavalgymui.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
*Kelionė autobusu;
*Kelionės vadovo paslauga – ekskursinė programa;
*Kelionės organizacija;
*3 nakvynės viešbutyje su pusryčiais

PAPILDOMOS IŠLAIDOS – mokami objektai, mokamos paslaugos – apie 40€

Pastaba.

  • Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.
  • Vietos autobuse paskiriamos pagal pirkimo laiką. Jeigu tikrai pageidaujate pasirinkti vietą autobuse, taikomas papildomas 20 € mokestis.
  • Minimalus turistų skaičius kelionei autobusu organizuoti yra 36 turistai. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionių organizatorius įsipareigoja apie tai pranešti raštu likus ne mažiau kaip 7 kalendorinėms dienoms iki kelionės pradžios;
  • Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 3-4 dienoms iki kelionės pradžios, atsiųsime nurodytu elektroniniu paštu arba trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu

Reikalingi dokumentai:

  • LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas iki kelionės pabaigos turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba keliones@alvaturas.lt