Saulės miestas – įspūdingiausias festivalis „Didieji Azijos žibintai: drakonai, mitai ir legendos“ Pakruojo dvare

10 gruodžio
32 €
32 €
Kaina asmeniui
Saulės miestas - įspūdingiausias festivalis "Didieji Azijos žibintai: drakonai, mitai ir legendos" Pakruojo dvare
vienos dienos ekskursija
10:00val. išvykimas iš Klaipėdos (pc Akropolis, iš Dubysos g. pusės), pro Kretingą, Plungę, Telšius.

Atvykstame į Saulės miestą – Šiaulius. Ar žinote, kad sėkmingiausia Lietuvos verslo istorija prasidėjo būtent čia? Kaip manote, kas išgarsino Šiaulių miesto vardą? Kas tas žmogus, pradėjęs verslą nuo primityvios odos dirbtuvėlės ir išplėtęs ją iki didžiausio odos fabriko visoje Rusijos imperijoje? Praverkite paslapties širmą apsilankę muziejuje. Pamatykite, užuoskite ir prisilieskite prie išdirbtos gyvūnų odos. Žmogaus reikmėms ji naudojama nuo neatmenamų laikų. Apavas, rūbai, žirgo reikmenys, buitiniai indai ir krepšiai – tai tik nedidelė odos panaudojimo galimybių dalis. Kad susipažinti su odos pramone, jos istorija Lietuvoje, keliaujame į Frenkelio vilą, kur pamatysime šio įspūdingo XXa. pradžios moderno stiliaus pastatą, kurio dalis interjero liko nepaliestas laiko ir negandų. Apžiūrėsime čia esančio muziejaus ekspoziciją, prabangius kambarius, paveikslų ekspozicijas.

Keliaujame pasižvalgyti po Šiaulių širdį – istorinį pėsčiųjų bulvarą, apipintą legendų Šiaulių katedrą, saulės laikrodis Šaulys bei atsinaujinusią, paspuošusią Kalėdoms prisikėlimo aikštę. Pamatysimine ir legendinę Geležinę lapę ir Šiaulių simbolį – šaulio skulptūrą. Laisvas laikas savarankiškai pasivaikščioti ar pasimėgauti skaniais patiekalais kavinėje.

Toliau lankomės didžiausioje Lietuvos dvaro sodyboje – Pakruojo dvare*, kur vyks kerintis šviesos reginys – Didieji Azijos žibintai: drakonai, mitai ir legendos . Neaprėpamoje akimis 15 ha dydžio dvaro teritorijoje Jūsų lauks daugiau kaip 50 skirtingų įžiebtų festivalio žibintų-kompozicijų, kurių sukūrimui buvo panaudota dešimtys kilometrų spalvingo šilko ir milijonai lempučių. Prie jų idėjų ir sukūrimo prisidėjo kelios dešimtys menininkų iš skirtingų Azijos šalių. Čia žavės antgamtiško dydžio skulptūros: viltį ir laimę nešantys šviesos drakonai ir mitiniai siaubūnai, ištikimybės simboliai – gervių ir flamingų būriai, gėlėmis pražys nuo piktųjų dvasių saugantis liūto biustas, užburs rytietiškos deivių figūros, o galiausiai amą atims ir drąsą išbandys 25 metrų ilgio bei 5 metrų aukščio jūros pabaisa krokodilas Vang, į kurį bus galima net įeiti. Visa tai gaubs šventinis šurmulys, Kalėdinė mugė, karuselės, atrakcionai visai šeimai, Rytų virtuvės skoniai, susitikimai su Kalėdų seneliu ir unikalios dvaro pažinimo pramogos – nuo dvaro amatų pažinimo iki skonių ir linksmybės atradimo su Žaldoku, Malūnininku ar pasaulyje įvertintoje Istorinėje spirito varykloje … Pilni įspūdžių ir emocijų išvažiuojame iš dvaro į namus.

Papildomos išlaidos:

 • Žibintų festivalis Pakruojo dvare – Suaugusiems – 18 Eur/asm. Vaikams nuo 5 m., moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliesiems – 14 Eur/asm. Vaikams iki 4 metų (imtinai) nemokamai.
 • Frenkelio vila – ~7eur suaugusiems, ~4eur moksleiviams, studentams, senjorams
 • Į kelionės kainą įskaičiuota:
  • Transportas;
  • Kelionės vadovas;
  • Ekskursinė programa.

   Pasiteiravimui apie kelionę:

   •  Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.lt
   • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt