Sapnų gaudyklė Šiauliuose ir Pakruojyje – gėlių festivalis

Šiauliai - Pakruojis
22 rugpjūčio
25 €
25 €
Kaina asmenui
Sapnų gaudyklė Šiauliuose ir Pakruojyje - gėlių festivalis 08.22
vienos dienos ekskursija

09 val. išvykimas iš Klaipėdos. Išvykimo vieta: „Akropolis“, aikštelė iš Dubysos g. pusės (Išvykimas galimas ir iš Kretingos, Plungės, Telšių).

Atvykstame į Saulės miestą – Šiaulius. Šiauliai – vienas didžiausių Lietuvos miestų, garsus savo istorija, dviračiais… Įdomiausia tai, kad miestas įsikūręs ties Žemaitijos ir Aukštaitijos riba. Šiauliečiai juokauja, kad pusė miesto priklauso vieniems, kita pusė – kitiems… Šiaulių vardas istorijoje sietinas su 1236 m. Saulės mūšiu. Minint mūšio 750-ąsias metines, atidengtas Šaulio paminklas, šiandien tapęs miesto simboliu. Ekskursijos metu  aplankysite Saulės laikrodžio aikštę su auksinio berniuko skulptūra, geležinę lapę, stovinčia ežero pakrantėje, Šv.Petro ir Povilo katedrą, išgirsime. Pasivaikščiosite pėsčiųjų bulvaru, kuriuo miestiečiai labai didžiuojasi. Apsilankome istoriniame Šiaulių pastate, kuriame šiuo metu įsikūrusi itin jauki “Presto” kavinė. Čia ragaujame ypatingo patiekalo – “sapnuojantis princas” (karka troškinta aluje)* bei pasakiško gėrimo – krupniko*. Tikras lietuviškas krupnikas yra vienintelis pasaulyje likeris, kuris geriamas karštas,  pašildytas iki 50 laipsnių – taip juo mėgaudavosi Lietuvos vienuoliai bernardinai, didikai ir bajorai, nes tik taip skanaujant ir gardžiuojantis šiuo tauriu gėrimu atsiskleidžia visas jo originaliai įstabus, idealiausiai suderintas medaus, javų spirito ir kvapniųjų žolelių skonis ir nepakartojamas aromatas, primenantis nepereinamas girias, pievų žolynus su bičių dūzgesiu ir fantastiškomis mūsų vaikystės legendomis ir pasakomis… Pageidaujantiems lengviau – siūlome kavinės firminius blynelius „sapnuojanti princesė“* su varške ir stebuklingos gilių kavos*, kurioje nėra kofeino ir primena riešutų skonio kakavą.

Toliau vykstame į Pakruojį. Meilė svaigino visais amžiais ir savo magija užkariauja iki šių dienų. Tik laiko klausimas, kada ji parklupdys ir bučiniu nuves į svajingą sapną…

Šią vasarą Pakruojo dvaras didingai pražysta įstabiu, amžiaus vestuvėms papuoštu festivaliu, įkvėptu Viljamo Šekspyro pjesės Vasarvidžio nakties sapnas! Čia tarp tūkstančių margaspalvių vasariškų žiedų, jų ornamentų ir kilimų, iškils žadą atimančios 2-6 metrų dydžio mistinės gėlių skulptūros bei atgims pasakų personažai. Visas XIX amžiaus gyvenimu verdantis dvaras pavirs viena didele gėlėta Šekspyro pjesės vestuvių scena, o jos aktoriais bei dalyviais taps ne tik visi besiruošiantys spektakliui dvariškiai, bet ir svečiai…

O nuostabu dar ir tai, kad be šios nepaprastos šventės, bus galima pasiklausyti poezijos ir dvaro kamerinio ansamblio, paragauti pasakiškų patiekalų su gėlių žiedais, pažinti meilės eliksyro aromatą, pasipuošti senoviniais drabužiais, su baronaite pasivaikščioti po rūmus, aplankyti parfumerio dirbtuves, bitininkę, velėją, siuvimo ateljė, technikos muziejų, pasisupti magiškose karuselėse..

Į kelionės kainą įskaičiuota :

*Transporto paslaugos;

*Gido paslauga;

*Kelionės organizavimo paslauga.

Papildomos išlaidos:

* Pietūs: „užburtas princas“ karka troškinta aluje ir krupnikas – 9,50Eur, „užburtoji princesė“ blyneliai su varške ir gilių kava – 7.00Eur (būtina užsakyti iš anksto užsakant kelionę)

*Įėjimas į festivalį „Vasarvydžio nakties sapnas“ Pakruojo dvare: Išankstiniai bilietai: Suaugusiesiems – 16.00 €; Senjorams, studentams, moksleiviams, neįgaliesiems – 12.00 €.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  • Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.
  • Dalia tel.: +370 687 21623  el paštu:  dalia@alvaturas.
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba keliones@alvaturas.l