Šaltalankių pasaka ir tarptautinis smėlio skulptūrų festivalis Jelgavoje IŠPARDUOTA

10 birželio
40 €
40 €
Kaina asmeniui
Šaltalankių pasaka ir tarptautinis smėlio skulptūrų festivalis Jelgavoje 2023.06.10

8val išvykstame iš Klaipėdos. Pro Kretingą, Plungę, Telšius, Šiaulius. Lietuvos Latvijos keliaus vykstame į Platuonės miestelį, kur apsilankome labai įdomiame sode. Šaltalankių sodas „ZELT“* yra įsikūręs ant Platuonės upės kranto. Sodas yra specialiai suprojektuotas, jame auginami tik vienos veislės šaltalankių medžiai, kurių uogos turi daugiau aliejaus. Čia, 24hektarų plote, šaltalankiai auginami kokybiškai ir atsakingai, taip pat visiškai užtikrintas gamybos procesas, kurio metu nelieka likučių. Viskas daroma su dideliu entuziazmu, įkvėpimu ir meile, teikiančia žmonėms natūralius, sveikus ir aukštos kokybės produktus. Pagrindiniai gaminami produktai yra šaltalankių aliejus ir sultys, tačiau mes taip pat eksperimentuojame – pavyzdžiui, pasitelkdami įvairius specialistus sukuriame šaltalankių kosmetiką (veido kremą, serumą ir kt.), šaltalankių miltelius, skirtingus maisto produktus ir net al‘ų.
Šeimininkai veda ekskursiją po ūkį. Išgirsime istorijas apie šaltalankių auginimą, vertingas savybes ir naudojimą, taip pat paragausime specialių desertų, kuriuos pagamino vienas geriausių Latvijos šefų – neapsakomas skonių derinys su gaiviu šaltalankių gėrimu, ar karamelė su šaltalankių aliejumi arba ledai – juk skamba laaabai skaniai ir intriguojančiai. Taip pat galėsite išbandyti kosmetiką su šaltalankių aliejumi, veido , rankų kremus, lūpų balzamus ir kt. bei žinoma sveikatingumo produktus – aliejų, sultis, miltelius.

Tęsiame kelionę į Jelgavą. Jelgava – miestas, įsikūręs ant Lielupės upės krantų. Gražiausias miesto pastatas – Jelgavos rūmai, sukurti žymaus italų architekto F.B.Rastreli – didžiausi barokinio stiliaus rūmai Pabaltyje ir hercogo Birono buvusi rezidencija, Švč. Trejybės bokštas, kur galima pakilti į modernią apžvalgos aikštelę*, Akademia Petrina – pirmoji aukštoji mokykla Latvijoje, unikalus pėsčiųjų tiltas bei galima nusifotografuoti šalia amžinojo studento skulptūros.

Pašto saloje vyksta jau 17-asis tarptautinis smėlio skulptūrų festivalis*. Šiemet festivalio tema: PASAULIO HITAI. Skulptoriai bandys atspindėti festivalio temą smėlio kūriniuose. Tikriausiai šiuo metu kažkur pasaulyje rašoma nauja daina. Ji gali būti įrašyta, sulaukti tarptautinio pripažinimo, o gali būti, kad niekada nepasieks platesnės auditorijos. Pasaulis pilnas muzikos – nuo klasikos iki šiuolaikinės populiariosios muzikos, tačiau tik dalis šių kūrinių gyvuoja ir laikui bėgant neprarasda savo populiarumo. Būtrnt tai yra pasaulio muzikos hitai, kuriuose geniali žinutė persipina su įtaigia melodija. Dainos, kurias visi žino ir dainuoja iš kartų į kartą. Skuptoriai į smėlio meną bandys įdėti savo žinią – atspindėti dainos istoriją ar jos sukeliamą jausmą, o mažiau dėmesio skiriant atlikėjui. Smėlio kūrinių bus sukurta iš 600 tonų smėlio. Į šį festivalį pakviesti menininkai iš daugelio pasaulio šalių: Latvijos, Lietuvos, Bulgarijos, Prancūzijos, Vokietijos ir kt. Festivalio metu vyks koncertai ir kitos pramogos. Apie 19val išvyksime namų link.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • Transportas;
  • Kelionės vadovas;
  • Ekskursinė programa.

Papildomos išlaidos:

  • Papildomai už objektus turėti 25 Eur.
  •  asmeninės išlaidos

Pastaba.

  • Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.

Reikalingi dokumentai:

  • LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas iki kelionės pabaigos turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn.