Saldžiai, sveikai ir įdomiai į Jelgavą ir Platuonę (rugsėjis) IŠPARDUOTA (sekanti data: 2023.10.01)

30 rugsėjo
40 €
40 €
Kaina asmeniui
Saldžiai, sveikai ir įdomiai į Jelgavą ir Platuonę 2023.09.30 d
40 €
Kaina asmeniui
Saldžiai, sveikai ir įdomiai į Jelgavą ir Platuonę 2023.10.01

7:30val išvykimas iš Klaipėdos (vykstame pro Kretingą, Plungę, Telšius, Šiaulius).

Lietuvos Latvijos keliaus vykstame į Platuonės miestelį, kur apsilankome labai įdomiame sode. Šaltalankių sodas „ZELT“ yra įsikūręs ant Platuonės upės kranto. Sodas yra specialiai suprojektuotas, jame auginami tik vienos veislės šaltalankių medžiai, kurių uogos turi daugiau aliejaus. Čia, 24hektarų plote, šaltalankiai auginami kokybiškai ir atsakingai, taip pat visiškai užtikrintas gamybos procesas, kurio metu nelieka likučių. Viskas daroma su dideliu entuziazmu, įkvėpimu ir meile, teikiančia žmonėms natūralius, sveikus ir aukštos kokybės produktus. Pagrindiniai gaminami produktai yra šaltalankių aliejus ir sultys, tačiau mes taip pat eksperimentuojame – pavyzdžiui, pasitelkdami įvairius specialistus sukuriame šaltalankių kosmetiką (veido kremą, serumą ir kt.), šaltalankių miltelius, skirtingus maisto produktus ir net alų.
Šeimininkai veda ekskursiją po ūkį. Išgirsime istorijas apie šaltalankių auginimą, vertingas savybes ir naudojimą, taip pat paragausime specialių desertų, kuriuos pagamino vienas geriausių Latvijos šefų – neapsakomas skonių derinys su gaiviu šaltalankių gėrimu, ar karamelė su šaltalankių aliejumi arba ledai – juk skamba laaabai skaniai ir intriguojančiai. Taip pat galėsite išbandyti kosmetiką su šaltalankių aliejumi, veido , rankų kremus, lūpų balzamus ir kt. bei žinoma sveikatingumo produktus – aliejų, sultis, miltelius.

Keliaujame į  Žiemgalos sostinę – Jelgavą.  Ažiūrime ant tvenkinio kranto stovinčius  Jelgavos rūmus. Jelgavos rūmus pastatė Kuržemės hercogas E. J. Bironas, pasikvietęs architektą Rastrelį. Rūmus sunaikino Antrojo pasaulinio karo liepsnos, o po karo rūmus atnaujino ir dabar juose šeimininkauja Latvijos Žemės ūkio universitetas. Atlikti kasinėjimai, rastos monetos, olandiškos pypkutės, krosnių kokliai, ketaus kolonos. Nors rūmai ir perduoti studentų žiniai, juose tebejaučiamas ankstesnių jų šeimininkų alsavimas – viename iš rūmų korpusų yra hercogų kriptos, kuriose palaidoti 24 Ketlerų ir 6 Bironų dinastijos atstovai. Būnant Jelgavoje aplankome Šventosios Trejybės bažnyčios bokštą*, kur iki 1944 m buvo Šv. Trejybės bažnyčia -pirmas mūro statinys Jelgavoje ir yra laikoma viena iš pirmųjų naujai statytų liuteronų mūro bažnyčių Europoje. Bokšto 9-me aukšte aplankome parodą ir apžvalgos aikštelę iš kurios apžvelgsime Jelgavos panoramą. Pasivaikštome po Pašto salą, kuriame vasaros metu vyksta smėlio, o žiemos metu ledo skulptūrų festivaliai.

Užsukame į saldumynų gamyklą „ABRA“. Tai Latvijos įmonė kurianti sveikus ir skanius saldainius, energetinius batonėlius bei įvairių augalų miltelius iš vaisių, uogų ir daržovių. „Abroje“ produktai daugiausia gaminami naudojant vietoje išaugintas aukštos kokybės žaliavas (uogas, vaisius daržoves, augalus) ir be jokių cheminių maisto produktų patobulinimų, tačiau jie vis tiek yra skanūs. Dalis asortimento pritaikyta besilaikantiems paleo, ketogeninės ar mažai angliavandenių turinčios dietos.

Skaniai pasmaguriavę sveikų saldumynų keliaujame namų link.

 • Į kelionės kainą įskaičiuota:
  • Transportas;
  • Kelionės vadovas;
  • Ekskursinė programa.

  Papildomoms išlaidoms turėti apie 16eur.

  *Vietos autobuse paskiriamos automatiškai pagal pirkimo laiką. Jeigu pasiūlymą įsigijote vieni pirmųjų, sėdėsite autobuso priekyje, jeigu paskutinieji – autobuso gale. Tikslią Jūsų sėdėjimo vietą nurodys gidė prieš įlipant į autobusą arba bus nurodyta išvykimo informacijoje 1-2 dienos iki kelionės pradžios.
  *Keliautojai, kurie nori užsisakyti konkrečią vietą autobuse, gali tai padaryti už 10 eur/asm. papildomą mokestį, rekvizitus atsiųsime.
  *Asmenis, kurie įsigijo kelionę kartu, visada stengiamės pasodinti šalia vienas kito.
  *Atsisakius kelionės likus mažiau nei 3 dienoms iki kelionės pradžios – įmoka negrąžinama.
  Pasiteiravimui apie kelionę:
  •  Ieva  tel.: +370 674 00484;
  •   el paštu: ieva@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba info@alvaturas.lt