Saldainių fabrikas „Gotina“ – alyvų žydėjimo šventė Dobelėje

Žydinčios alyvos –Dobelės vizitinė kortelė. Ekskursijos po Duobelę metu apžiūrėsime XIV amžiuje Livonijos ordino pilies griuvėsius, liuteronų ir Romos katalikų bažnyčias, rekonstruotą Turgaus aikštę, atgavusią senąjį pavidalą, (8 fontanai ir senasis šulinys ) ir žymųjį “ALYVŲ SODĄ”*, kur 4 ha plote auga daugiau nei 200 įvairiausių rūšių alyvų krūmų. Tai didžiausias alyvų sodas Europoje, dar kitaip vadinamas jo kūrėjo Peterio Upyčio sodu.
Saldainių fabrikas „Gotina“ – alyvų žydėjimo šventė Dobelėje
23 gegužės
24 €
24 €
Kaina asmenui
Saldainių fabrikas „Gotina“ – alyvų žydėjimo šventė Dobelėje
vienos dienos ekskursija
10.00 val Išvykimas iš Klaipėdos (nuo PC „Akropolis“)  iš Dubysos g. pusės.

10.30 val Išvykimas iš Kretingos  (nuo parduotuvės LIDL Žemaitės al.12)

11.00 val iš Plungės  ( Cirkle degalinės, Porto kavinė)

11.45 val iš Mažeikių nuo IKI (didžiosios) parduotuvės automobilių stovėjimo

Vykstame į Latviją, į miestelį SALDUS. Šiame miestelyje jau daugiau nei 50 metų iš ką tik gauto pieno gaminami saldainiai “Gotina” (Karvutė). Tai pieniškų saldainių gamykla “SALDUS PARTIKAS KOMBINATS”. Šiandien niekas tikrai negali pasakyti, iš kur kilo legendinių pieniškų saldainių “Gotina“  receptas. Tačiau jau Latvijos pirmos Nepriklausomybės metais daug šeimininkių garsioje Kaucmindės namų ūkio mokykloje mokėjo virti saldainius pagal panašų receptą. Gamykloje pieniški saldainiai vis dar gaminami senose patalpose, laikantis pagrindinių principų, laiko patikrinta receptūra – šviežias pienas, natūralūs ingredientai bei rankų darbas. Kartu su saldainiais „Gotina“ čia gaminami įvairūs marmeladai, vaisiai ir uogos šokolade, šerbetai, saldainių kremas, konditeriniai gaminiai ir kiti skanėstai. Galėsite pamatyti kaip atrodo gamybo procesas, degustuosite įvairių rūšių skanėstus ir firminėje parduotuvėje galėsite jų įsigyti.

Keliaujame į alyvų sostinė Dobelę. Žydinčios alyvos –Dobelės vizitinė kortelė. Ekskursijos po Duobelę metu apžiūrėsime XIV amžiuje Livonijos ordino pilies griuvėsius, liuteronų ir Romos katalikų bažnyčias, rekonstruotą Turgaus aikštę, atgavusią senąjį pavidalą, (8 fontanai ir senasis šulinys ) ir žymųjį “ALYVŲ SODĄ”*, kur 4 ha plote auga daugiau nei 200 įvairiausių rūšių alyvų krūmų. Tai didžiausias alyvų sodas Europoje, dar kitaip vadinamas jo kūrėjo Peterio Upyčio sodu. Gyvenimą vaismedžių ir dekoratyvinių augalų selekcijai paskyręs P.Upytis (1896 -1976) svajojo, kad Latvija taptų didžia alyvų valstybe. Svajotojo širdis šiandien džiaugtųsi – Dobele, kurioje jis nuo 1848-1976 m triūsė –Alyvų sostinė. Vienas gražiausių baltųjų alyvų -“Motina Edė Upytis” –Peteris Upytis paskyrė savo motinai. Tvarkydami rašytinį selekcininko palikimą, P.Upyčio memorialinis muziejus, veikiantis sode, darbuotojos rado jo paskyrimą ‘Visas savo glamones, kurių tau atiduot nesugebėjau, išbersiu sode, tesrūva alyvų žiedais. Kai prisilies jie prie šiltos žemės, tu juos pajusi, mieloji motin”. P.Upytis labai mėgo klasikinę muziką, todėl žydint alyvoms čia rengiami klasikinės muzikos koncertai*. Apie 21val vykstame namų link.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • Transportas;
  • Kelionės vadovas;
  • Ekskursinė programa.

Papildomos išlaidos: saldainių fabrikas ir šventė alyvų sode ~15Eur

Pastaba.

  • Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.

Reikalingi dokumentai:

  • LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas iki kelionės pabaigos turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  • Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.
  • Dalia tel.: +370 687 21623  el paštu:  dalia@alvaturas.
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba keliones@alvaturas.lt