Salaspilis – didžiausias Baltijos šalyse botanikos sodas – Ryga (išvykimas iš Alytaus, Kauno)

Salaspilio botanikos sodas yra sukaupęs vieną iš turtingiausių gyvų augalų kolekcijų šiaurės rytų Europoje. 129 ha plote auginama daugiau kaip 14 000 augalų (rūšių, formų, veislių), įskaitant daugiau kaip 5000 medžių rūšių.
Salaspilis – didžiausias Baltijos šalyse botanikos sodas – Ryga (išvykimas iš Alytaus, Kauno)
9 rugpjūčio
35 €

Salaspilis – didžiausias Europoje botanikos sodas – Ryga

35 €
Kaina asmenui
Salaspilis – didžiausias Europoje botanikos sodas – Ryga (išvykimas iš Alytaus, Kauno) 2020.08.09 d
Vienos dienos kelionė

Kelionės data 2020 m rugpjūčio 09 d

Kelionės kaina 35 €/ 1 asm

06.00 val. išvykimas iš Alytaus (Naujosios autobusų stoties automobilių stovėjimo a. )
07.00 val. išvykimas iš Kauno nuo PC „Mega“ automobilių stovėjimo aikštelės prie Rimi parduotuvės)

Salaspilis – viena seniausių gyvenviečių Latvijos teritorijoje. Iki pat XX a. ši gyvenvietė vadinta Kirchholmu. Mūsų ir Europos istorijoje vietovė gerai žinoma dėl Salaspilio mūšio, kuomet šiose apylinkėse 1605 m.  per Abiejų Tautų Respublikos karą su Švedija dėl Livonijos, vadovaujant Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didžiajam etmonui J.K. Chodkevičiui, ~4000 karių beturinti LDK kariuomenė susirėmė su daugiau nei triskart didesne (~14 000) Švedijos kariuomene ir pasiekė įspūdingą pergalę, kuri laikoma viena didžiausių ATR istorijoje. Antrojo pasaulinio karo metu Salaspilis mena skaudžius įvykius, čia veikė nacių įkurta koncentracijos stovykla. Apžiūrime didingą Salaspilio memorialą buv.  koncentracijos stovyklos vietoje ir, be abejo, neaplenkiame čia įsikūrusio Latvijos nacionalinio botanikos sodo – didžiausio botanikos sodo Baltijos šalyse. Salaspilio botanikos sodas yra sukaupęs vieną iš turtingiausių gyvų augalų kolekcijų šiaurės rytų Europoje. 129 ha plote auginama daugiau kaip 14 000 augalų (rūšių, formų, veislių), įskaitant daugiau kaip 5000 medžių rūšių. Botanikos sode esanti oranžerija pradėta formuoti 1956 m. Pagrindinis jos formavimo ir papildymo šaltinis buvo tarptautiniai sėklų mainai su kitais botanikos sodais. Dauguma augalų auginami iš sėklų ar auginių. Oranžerijoje galima pamatyti daugiau nei 2000 augalų iš visų žemynų, išskyrus Antarktidą. Naujoji oranžerija lankytojams atidaryta 2015 m. balandžio 25 d. Lankytojams atviros 4 salės: Sukulentų salė, Šiltoji subtropikų salė, Vėsioji subtropikų salė ir Tropikų salė. Turtingos kolekcijos ir ekspozicijos yra puikūs informacijos šaltiniai ne tik mokslininkams, bet ir profesionalams ar mėgėjams sodininkams bei tarsi gyva mokomoji knyga studentams.

Toliau vykstame į Latvijos širdį – Rygą. Atvykus mūsų lauks pažintis su senamiesčiu: prie Dauguvos prigludusia Rygos pilimi, senosios Rygos gatvelėmis, kurių kiekviena savita ir ypatinga. Pasigrožėsime Rygos katedra, išsiskiriančia dydžiu ir puošyba, garsia visoje Europoje senųjų vargonų skambesiu bei šimtmečius menančia seniausia Rygos Rotušės aikšte su naujai atstatytais Rotušės rūmais bei Juodagalvių pirklių gildija. Susipažinsime su Didžiosios ir Mažosios gildijų namais, liudijančiais miesto istoriją, taip pat su gynybinės miesto sienos likučiais ir Parako bokštu. susipažįstame su unikalia Rygos pastatų architektūra – Jugendo stiliumi.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
Transportas
Kelionės vadovas
Kelionės organizavimas

Papildomos išlaidos į kelionės kainą neįskaičiuotos.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba keliones@alvaturas.lt