Ryga – Jugendo stiliaus perlas (kolektyvams)

Pamatysite prabangią Rygą kitu kampu - pasivaikščiosite gatvėmis kurių gali pavydėti net Paryžius. Pamatysime Jugendo stiliaus prabangius namus, aplankysime „Art Nouveau" muziejų ir žinoma įspūdingąjį senamiestį
Kelios datos

Tai yra preliminari kelionės programa, kuri vėliau derinama su kolektyvu. Kolektyvai gali rinktis jiems tinkančias datas. Dėl kainų kreiptis el.paštu arba telefonu.

Ryte išvykstame Latvijos link.
Ryga – Europos istoriją įkūnijantis, ją sudvasinantis miestas. Įvairiais amžiais Ryga buvo daugelio svarbių įvykių ir Europos tautų susiliejimo kryžkelėje. XIX a. Rygos miestas tapo reikšmingu tarptautinio ekonominio vystymosi centru. Nenuostabu, kad didžiausi miesto statybos pokyčiai įvyko būtent šiuo laikotarpiu. XX a. pradžioje Ryga tapo didžiuoju Art Nouveau stiliaus centru. Joks kitas miestas neturi vienoje vietoje tokios santalkos ir meninės kokybės Art Nouveau stiliaus pastatų. Jie sudaro beveik trečdalį Rygos senamiesčio pastatų, ir yra lengvai pastebimi miesto kraštovaizdyje. Jie išsiskiria puošnumu, išraiškinga išvaizda: banguojančiomis linijomis, egzotinių vaisių motyvais, kaukėmis, egzistuojančių ar įsivaizduojamų būtybių reljefais, taip pat lengvai pasirinktomis geografinėmis formomis. Tai sukuria išskirtinę Rygos atmosferą. Šių pastatų atsiradimo periodu, architektūrinė stiliaus kokybė buvo vertinama kaip didžiausias avangardas. Art nouveau architetūra uždirbo vietą Rygai ir pasaulio paveldo sąraše.

Ekskursijos metu aplankysime vieną žymiausių ir garsėjančių architekto M. Eizenšteino parinkto stiliaus pastatais – Alberto gatvę. 2009 m. šioje gatvėje buvo atidarytas Rygos Jugendo stiliaus muziejus ‘Art Nouveau“*, kuriame atkurtas autentiškas 1903 m. interjeras. Atkurtame pastate 1907 m. gyveno ir dirbo garsus latvių architektas Konstantinas Pėkšėnas (1859–1928). Penkių aukštų namą architektas kūrė kartu su savo mokiniu, taip pat garsiu architektu Eiženu Laube. Butas visiškai rekonstruotas to laikotarpio stiliumi ir supažindina su Judendo periodo interjero sprendimais rygiečių namuose. Tai viena geriausių progų pamatyti vis dar didingą senąją Rygą iš vidaus.
Kiekvienas Alberto gatvės namas yra nepakartojamas XX amžiaus statybos laimėjimas, pastatyti per trumpą laikotarpį nuo 1901-1908m. Kiekvieną namų puošia figūrinės skulptūros, fasadai su balkonais,  kolonomis, pagražinti subtiliomis geriausių tradicijų moderno dekoracijomis.

Toliau mūsų lauks ekskursija po grožiu užburiantį Rygos senamiestį (Vecriga). Romantiškoji Ryga dažnai tituluojama „Baltijos perlu“ ar „Baltijos širdimi“ vilioja turistus pasigrožėti savo senųjų gatvelių tinklu, kur persipina legendos ir realios istorijos. Pakilios nuotaikos lydimi keliausime po senąją Rygą, kur jūsų lauks Rygos pilis, evangelikų liuteronų katedra, Šv. Petro, Šv. Jokūbo bažnyčios, Rotušės aikštė, pirklių gildijų pastatai, gynybinės sienos likučiai, Laisvės paminklas ir kitos miesto įžymybės. Šis miestas – viena gražiausių Europos sostinių. Ryga įtraukta į UNESCO Pasaulio kultūros ir gamtos paveldo sąrašą. Turėsime laisvo laiko pavalgymui ar tiesiog patiems patyrinėti miestą.
Kupini įspūdžių ir pakilios nuotaikos grįšime namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
*Kelionė patogiu turistinės klasės autobusu;
*Kelionės vadovo-gido paslauga;

Lankomiems mokamiems objektams turėti apie 8EUR

Pastaba

  • Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 2 dienoms iki kelionės pradžios, atsiųsime nurodytu elektroniniu paštu arba trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu
  • Pastaba !!!!! Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  info@alvaturas.lt