Rudeniškas Kaliningradas – Svetlogorskas (kelionės vadovė Laima-Filomena)

rugsėjo 28 - rugsėjo 29
89 €

1 diena. 6val išvykstate iš Klaipėdos. Kelionė per Lietuvą, Rusiją. Vykstame per Lietuvos teritoriją į Kaliningradą. Pasienio formalumai. Vos už kelių dešimčių kilometrų nuo sienos trumpai stabtelime apžiūrėti įspūdingo dydžio Efo kopą, pasiglemžusią žvejų kaimelį. Smėlis buvo pragaištingas ir ne vienam keliautojui, panorusiam pėstute keliauti per kopą. Trumpai stabtelime prie „šokančio miško“. Kuršių Nerijoje, Rusijos teritorijoje, netoli Rasytės gyvenvietės, esantis pušynas užduoda labai keistų mįslių. Jame augančių medžių kamienai yra labai keistos formos – palinkę į skirtingas puses, o paukščių ar žvėrių šiame miške taip pat mažai. Yra įvairiausių versijų, kodėl pušys auga būtent taip. Šiuo mišku domisi daugybė mokslininkų. O mistika tikintys žmonės sako, kad tai teigiamos ir neigiamos energijos susikirtimo taškas, kiti – kaltina piktąsias dvasias.
Vykstame į į Riaušius (Svetlogorską) – garsųjį Kaliningrado kurortą, sovietmečiu itin mėgtą aukštų Rusijos valdininkų, stebinantį prieškario garsių asmenybių vilomis, stačiais Baltijos jūros krantais. Pasivaikščiojimas pajūrio pakrante.

Toliau vyksime . Palmininkų (Jantarnyj) miestelį, kurio apylinkėse glūdi virš 90% viso pasaulio gintaro išteklių. Apžiūrite gintaro gavybos pradininko M. Bekerio sodybą, bažnyčią M. Bekerio padovanotą šachtininkams, paminklą holokausto aukoms, pajūrio promenadą, *apžvalgos aikštelė į gintaro kasyklas. Aplankote unikalų *Jantarnyj pilies muziejų, kuriame susipažinsite su gintaro gavyba ir apdirbimu, miestelio istorija, apžiūrite gintaro dirbinius, antikvarinių indų ekspozicijas, kankinimų kamerą, kurioje buvo kalinami gintaro vagys.
Atvykstate į Karaliaučių – Prūsų–Sembų krašto sostinę, ilgus amžius vadintą Kionegsbergo pavadinimu. Lietuviams bene svarbiausia istorinė žinia apie šį miestą tai, kad čia 1547 m. atspausdinta pirmoji lietuviška knyga – Martyno Mažvydo „Katekizmas“. Miesto istorija buvusi tikrai labai nerami. Ilgus metus tai buvo miestas tvirtovė, su galinga įtvirtinimų sistema. Vakare grožėdamiesi Karaliaučiaus vaizdais *plaukiate laivu Priegliaus upe. Nakvynė viešbutyje Karaliaučiuje.

2 diena. Pusryčiai. Tęsiate įsimintiną ekskursiją po Karaliaučių: pirmosios, XIII a pastatytos, prūsų pilies „Tvangstės“ liekanos; didingai miesto vartai; XVIII – XX a. miesto gynybinių įtvirtinimų sistema lietuvių rankomis supiltas pylimas – „Litovskij Val“. Esant galimybei aplankome „Pasaulinio vandenyno“ muziejų, kuriame galite aplankyti kelis iš čia eksponuojamų 5 laivų (aplankysime 1 ar 2 iš jų, kitus galėsite aplankyti laisvo laiko metu): *povandeninį laivą B 413; *plaukiojantį švyturį; unikalų *žvejybinį laivą; kosmoso tyrimams naudotą ir vienintelį pasaulyje muziejumi paverstą *laivą „Cosmonaut Viktor Patsayev“; vandenynų tyrimų laivą „Vityaz“*, kuriuo buvo ne tik išmatuotas Marianų įdubos gylis, bet atlikta ir daug kitų pasaulinės reikšmės atradimų. Pieš išvažiuodami Lietuvos link aplankote  Imanuelio Kanto salą, kurioje palaidotas garsus filosofijos pradininkas ir XIV a. gotikinę Karaliaučiaus katedrą, kurioje, esant galimybei, klausotės užburiančio *vargonų koncerto.
Apie 20-21 val. kertate Lietuvos Respublikos valstybinę sieną.

 

Kelionės kaina 89Eur/asm

Į kelionės kainą įskaičiuota:
Kelionė patogiu autobusu;
1 nakvynė su pusryčiais viešbutyje;
Ekskursinė programa;
Kelionės vadovo paslauga;
Ekologiniai mokesčiai, kelto išlaidos.

Į  kelionės kainą neįskaičiuota:
Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu (3 EUR, virš 65m – 6EUR) PRIVALOMAS (būtina užsisakyti iš anksto arba rūpinatės patys)

El. vizos forminimas 5Eur (galite pildyti patys nemokamai http://electronic-visa.kdmid.ru/klgd_home.html) El.vizoms forminti reikia paso kopijų, skaitmeninės dokumentinės nuotraukos (3.5×4,5, 70proc veido, spalvota, baltame fone) bei kitų duomenų.

Lankomų objektų, vietinių gidų paslaugos (apie 1700-1800Rub)

 

Pastabos:
Keliaujantiems į Kaliningrado sritį viza nereikalinga, tačiau reikalingas leidimas-el.viza ir PASAS galiojantis ne mažiau 6mėn nuo kelionės pabaigos (asmens tapatybės kortelė negalioja);
Vykstant beviziu rėžimu, muitinės ir pasienio tarnybos procedūros vyksta standartiškai kaip ir su viza.
Kelionių organizatorius už pasienio tarnybos darbą neatsako..
Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis;
Vietinis gidas– rusų kalba;
Muziejuose, bažnyčiose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda;