Rudeniškas Kaliningradas – Svetlogorskas – Jantarnyj

Vykstame per Lietuvos teritoriją į Kaliningradą. Pasienio formalumai. Vos už kelių dešimčių kilometrų nuo sienos trumpai stabtelime apžiūrėti įspūdingo dydžio Efo kopą, pasiglemžusią žvejų kaimelį. Smėlis buvo pragaištingas ir ne vienam keliautojui, panorusiam pėstute keliauti per kopą.
Rudeniškas Kaliningradas – Svetlogorskas - Jantarnyj
3 spalio - 4 spalio
89 €

Rudeniškas Kaliningradas – Svetlogorskas - Jantarnyj

89 €
Kaina asmenui
Rudeniškas Kaliningradas – Svetlogorskas - Jantarnyj 2020.10.03 - 2020.10.04 d
kelionės trukmė 2d/1n. Kaina asmeniui dviviečiame kambaryje

2020 m. spalio 03- 04 d. (2d/ 1n)

1 diena. 06val išvykimas iš Klaipėdos. Vykstame per Lietuvos teritoriją į Kaliningradą. Pasienio formalumai. Vos už kelių dešimčių kilometrų nuo sienos trumpai stabtelime apžiūrėti įspūdingo dydžio Efo kopą, pasiglemžusią žvejų kaimelį. Smėlis buvo pragaištingas ir ne vienam keliautojui, panorusiam pėstute keliauti per kopą.
Vykstame į Riaušius (Svetlogorską) – garsųjį Kaliningrado kurortą, sovietmečiu itin mėgtą aukštų Rusijos valdininkų, stebinantį prieškario garsių asmenybių vilomis, stačiais Baltijos jūros krantais. Svetlogorsko kurortas- augantis, modernėjantis, senas bet šiuolaikinis Kaliningrado srities kurortas, į kurį investuojama šiuolaikinės Rusijos valdžios. Pasivaikščiojimas pajūrio pakrante, pagrindine Svetlogorsko gatve, pasigrožime nuostabia architektūra, nusiperkame suvenyrų. Laisvas laikas.
Toliau vyksime į Palmininkų (Jantarnyj) miestelį, kurio apylinkėse glūdi virš 90% viso pasaulio gintaro išteklių. Apžiūrite gintaro gavybos pradininko M. Bekerio sodybą, bažnyčią M. Bekerio padovanotą šachtininkams, paminklą holokausto aukoms, pajūrio promenadą. Aplankome gintaro kasyklų karjerus – pažiūrime iš *apžvalgos aikštelės į gintaro kasyklas. Vietinis gidas papasakoja apie gintaro išgavimą, pažiūrime filmą apie gintaro išgavimą. Yra galimybė „pažaisti“ gintaro kasimą ir pamatyti bei įeiti į iš gintaro pagamintą piramidę.
Atvykstate į Karaliaučių – Prūsų–Sembų krašto sostinę, ilgus amžius vadintą Kionegsbergo pavadinimu. Lietuviams bene svarbiausia istorinė žinia apie šį miestą tai, kad čia 1547 m. atspausdinta pirmoji lietuviška knyga – Martyno Mažvydo „Katekizmas“. Miesto istorija buvusi tikrai labai nerami. Ilgus metus tai buvo miestas tvirtovė, su galinga įtvirtinimų sistema. Vakare grožėdamiesi Karaliaučiaus vaizdais *plaukiate laivu Priegliaus upe. Nakvynė viešbutyje Karaliaučiuje.

2 diena. Pusryčiai. Tęsiate įsimintiną ekskursiją po Karaliaučių: apžiūrimi išlikę gynybiniai didingi miesto vartai; miesto gynybinių įtvirtinimų sistema lietuvių supiltas pylimas – „Litovskij Val“. Pamatome įspūdingą paminklą, visų jūreivių globėjui šv. Nikolajui, senąjį Kaliningrado dramos teatrą, senąsias vokiečių vilas išlikusias iš prieškario laikotarpio, centinę miesto aikštę, kurioje stovi įspūdingas provoslavų soboras, paminklą L. Rėzai, originalų paminklą 1910m F.Šileriui, „besikaunantys jaučiai“. Aplankome „Pasaulinio vandenyno“ muziejų, kuriame galite pamatyti 5 čia eksponuojamus laivus. Esant galimybei aplankome *povandeninį laivą B 413; ir/arba *vandenynų tyrimų laivą „Vityaz“, kuriuo buvo ne tik išmatuotas Marianų įdubos gylis, bet atlikta ir daug kitų pasaulinės reikšmės atradimų. Apžiūrime eilitinį Kaliningrado rajoną prie Žemutinio ir Aukštutinio ežerų, kurį įkūrė kryžiuočių ordinas. Pieš išvažiuodami Lietuvos link aplankote Imanuelio Kanto salą, kurioje palaidotas garsus filosofijos pradininkas I.Kantas, ir Albrechtas – Prūsijos valstybės įkūrėjas ir S. Rapalionis – Karaliaučiaus universiteto įkūrėjas. Apžiūrime XIV a. gotikinę Karaliaučiaus katedrą, kurioje, esant galimybei, klausotės užburiančio *vargonų koncerto.
Važiuodami link namų trumpai stabtelime prie „šokančio miško“. Kuršių Nerijoje, Rusijos teritorijoje, netoli Rasytės gyvenvietės, esantis pušynas užduoda labai keistų mįslių. Jame augančių medžių kamienai yra labai keistos formos – palinkę į skirtingas puses, o paukščių ar žvėrių šiame miške taip pat mažai. Yra įvairiausių versijų, kodėl pušys auga būtent taip. Šiuo mišku domisi daugybė mokslininkų. O mistika tikintys žmonės sako, kad tai teigiamos ir neigiamos energijos susikirtimo taškas, kiti – kaltina piktąsias dvasias Apie 21 val. kertate Lietuvos Respublikos valstybinę sieną.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
Kelionė patogiu autobusu;
1 nakvynė su pusryčiais viešbutyje;
Ekskursinė programa;
Kelionės vadovo paslauga;
Ekologiniai mokesčiai, kelto išlaidos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu (3 EUR, virš 65m – 6EUR) PRIVALOMAS VYKSTANT Į KALININGRADĄ.
El. vizos forminimas 5Eur (galite pildyti patys nemokamai http://electronic-visa.kdmid.ru/klgd_home.html) El.vizoms forminti reikia paso kopijų, skaitmeninės dokumentinės nuotraukos (3.5×4,5, 70proc veido, spalvota, baltame fone) bei kitų duomenų.

Lankomų objektų, vietinių gidų paslaugos apie 40Eur

Pastabos:
Keliaujantiems į Kaliningrado sritį viza nereikalinga, tačiau reikalingas leidimas-el.viza ir PASAS galiojantis ne mažiau 6mėn nuo kelionės pabaigos (asmens tapatybės kortelė negalioja);
Vykstant beviziu rėžimu, muitinės ir pasienio tarnybos procedūros vyksta standartiškai kaip ir su viza.
Kelionių organizatorius už pasienio tarnybos darbą neatsako..
Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis;
Vietinis gidas– rusų kalba;
Muziejuose, bažnyčiose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda;

Pasiteiravimui apie kelionę:

  • Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba keliones@alvaturas.lt