Rudenėjanti Kuršių Nerija – Juodkrantė, Nida su gide Audra

Tad kviečiame aplankyti Kuršių neriją, pajusti jos ramybę ir pasigrožėti kvapą gniaužiančiais vaizdais.
Rudenėjanti Kuršių Nerija - Juodkrantė, Nida
3 spalio - 4 spalio
109 €

Rudenėjanti Kuršių Nerija - Juodkrantė, Nida

109 €
Kaina asmenui
Rudenėjanti Kuršių Nerija - Juodkrantė, Nida 2020.10.03 - 2020.10.04 d
kelionės trukmė 2d/1n. Kaina asmeniui dviviečiame/ triviečiame kambaryje

Kelionė tinka ir Medikams

Kelionės data 2020 m spalio 03- 04 d
Kelionės kaina 109 €/1 asm

08.00 val. išvykimas iš Alytaus (Naujosios autobusų stoties automobilių stovėjimo a. )
09.00 val. išvykimas iš Kauno nuo PC „Mega“ automobilių stovėjimo aikštelės prie Rimi parduotuvės)

1 diena. Anksti ryte išvykstame link Neringos. Klaipėdos Naujojoje perkėloje keltu keliamės į Smiltynę ir pradedame pažintį su Kuršių Nerija. Unikali Kuršių nerija – tai siaura, ilga smėlio juosta, 98 km ilgio pusiasalis tarp Baltijos jūros ir Kuršių marių, iš kurių Lietuvai priklauso 52 km. Persikėlus į Kuršių neriją lankytojus pirmoji pasitinka 35 metrų aukščio Meškos galvos kopa, atsiverianti Kuršių nerijos panoramą: vienoje pusėje Baltijos jūra, kitoje – Kuršių marios. Ši kopa yra viena aukščiausių vietovės viršūnių, tad romantiškai nusiteikę keliautojai čia dažnai sutinka bei palydi saulę.

Pirmiausiai stabtelsime Juodkrantėje, vieną seniausių Kuršių nerijos gyvenviečių, kuri žinoma nuo 1429 m. (tuomet ją užpustė smėlis). XX a. pradžioje ši vietovė tapo europinio lygio kurortu, į kurį poilsiautojai vykdavę laivais. Juodkrantė žavi savo ramybe, unikalia gamta, įspūdinga žvejų namelių bei stilingų vilų architektūra. Palei L.Rėzos gatvę einanti 2,4 km ilgio krantinė puikuojasi menininkų darbų ekspozicija, pavadinta „Žemė ir vanduo“. Vingiuotais takai kilsime į 42 m aukščio legendomis apdainuotą Raganos kalno viršūnę, kur XIX–XX a. pradžioje lietuvininkai švęsdavo Rasas (Jonines). Toliau vyksime pasigrožėti kormoranų kolonija. Aukštose medžių viršūnėse įsikūrusi paukščių kolonija yra didžiausia ir seniausia Lietuvoje, žinoma dar nuo XIX amžiaus. Taip pat Naglių gamtiniame tezervate aplankysime Pilkasias (Mirusias) kopas*, kurios po savimi kadaise palaidojo ištisas gyvenvietes, miškus ir dirvožemius. Kopos stebina dėl stipraus vėjo susiformavusiomis išgraužomis, įdubomis, taip pat kur ne kur kyšančiomis senojo dirvožemio liekanomis. Nuo supustytų smėlio kopų atsiveria įspūdingi Baltijos jūros ir Kuršių marių peizažai.

Pasiekiame Nidą ir įsikuriame viešbutyje ir mėgaujamės laisvu laiku, leidžiančiu ramiai megautis Kuršių nerijos vietove.

2 diena. Išsimiegoję ir papusryčiavę vyksime išsamiau susipažinti su seniausia ir žinomiausia Kuršių nerijos vietove – Nida, kuri garsėja įspūdinga Didžiąja (Sklandytojų) ir Parnidžio kopomis, čia vasarodavusiu Nobelio premijos laureatu, vokiečių rašytoju Thomu Mannu. Pasivaikščiojimas Nidos marių pakrante leis atsipalaiduoti ir ir nukels į senuosius žvejų laikus. Jau nuo XIX-ojo amžiaus Kuršių marių žvejų burinių valčių stiebų viršūnes puošė vėtrungės, kurios šiuo metu puošia Nidos krantinę. Ekskursijos metu, esant pageidavimui, galėsime aplankysime Gintaro galeriją ir senąsiais Nidos kapines.

Vėliau leisimės į valandos trukmės apžvalginę kelionę pramoginiu laivu* pasigrožėti Nidos panorama, Parnidžio bei Sklandytojų kopomis, pasiekti LR ir RF sieną. Po smagaus pasiplaukiojimo degustuosime šiam kraštui būdingą kulinarinį paveldą – rūkytą žuvį*, aplankysime 1900 m. statytą Nidos žvejo etnografinę sodybą-muziejų*. Vėliau vyksime pasigrožėti Kuršių nerijos panorama nuo Parnidžio kopos, kur įrengta apžvalgos aikštelė. 1995 m. čia pastatytas saulės laikrodis. Vieta buvo pasirinkta neatsitiktinai – Kuršių nerija yra vienintelė vieta Lietuvoje, kur saulė teka nuo vandens paviršiaus ir leidžiasi į vandenį.

Toliau vykstame į Thomo Manno memorialinį muziejų*, kuris įkurtas name, kuriame rašytojas praleido kelias vasaras. Muziejuje yra eksponuojamos memorialinės nuotraukos, knygos, dokumentų kopijos, pasakojančios apie Thomo Manno gyvenimą ir jo kūrybą.  Pailsėję, pakvėpavę gryno oro ir pasigrožėję nuostabiais vaizdais keliausime namo.

Į kainą įskaičiuota:

  • transportas,
  • 1 nakvynė su pusryčiais viešbutyje
  • kelionės vadovas,
  • ekskursinė programa,
  • persikėlimas keltu į Smiltynę ir ekologinis mokestis įskaičiuotas į kelionės kainą.

Pastabos ir mokami objektai

Naglių gamtos rezervatas (Mirusios kopos) – 5 Eur/asm., studentams – 2 Eur, iki 18 m. ir neįgaliems asm. – nemokamai.

Žuvies degustacija Nidoje „Pas Joną“ – 9Eur (4 rūšys žuvies, daržovės, duona). Pageidautina užsisakyti prieš kelionę.

Nidos žvejo etnografinę sodybą-muziejų – Suaugusiems 1,00 eur, Moksleiviams ir studentams 0,50 Eur

Thomo Manno memorialinį muziejų – Suaugusiems 2,50 Eur, Moksleiviams ir studentams 1,00 Eur

Rekomenduojame įsidėti savo maisto, kadangi pietūs nenumatyti.

Kolektyvams pageidaujant galime suorganizuoti kitomis datomis.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba keliones@alvaturas.lt