Romantiškasis Austrijos kelias: Ensas – Šteiras – Halštatas (birželis)

5 birželio - 9 birželio
569 €
569 €
Kaina asmeniui
Romantiškasis Austrijos kelias: Ensas - Šteiras - Halštatas
kaina asmeniui apsistojant dviviečiuose/triviečiuose (gali būti pristatoma lova) kambariuose

Išvykimo vietos

 • 00.30 val iš Klaipėdos, pc Akropolis (iš Dubysos g. pusės)
 • 00.45 val iš Gargždų (prie Swedbank)
 • 01.10 val Trevena degalinė autostradoje (58km)
 • 01.45 val iš Kryžkalnio, Orlen degalinės (kryptis Klaipėda-Kaunas)
 • 03.00 val iš Kauno, Circle K degalinės (Vakarinis aplinkelis 10)
 • 04.00 val - Alytus, Naujoji autobusų stotis

1 diena. Išvykstame iš Klaipėdos. Kelionė Lietuvos – Lenkijos keliais su trumpais sustojimais pakelės užeigose kavai, pavalgymui. Nakvynė viešbutyje Lenkijoje arba Čekijoje.

2diena. Pusryčiai viešbutyje. Vykstame į  Kutna Hora. Tai miestas Vidurio Čekijos krašte, įrašytas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Miestą išgarsino sidabras. XIII a. aptikta sidabro rūda ilgainiui šią vietą pavertė svarbiu Europoje monetų kaldinimo centru. Senamiestis labai gražus, o Šv. Barboros katedra su savo grakščiais bokšteliais, drožinėtais medžio suolais, nuostabiomis klausyklomis- palieka neišdildomą įspūdį. Bažnyčią projektavo tas pats architektas. kuris kūrė ir žymųjį Prahos šedevrą– Šv.Vito katedrą. Virš raudonų Kutna Horos stogų pamatome XIV a. iškilusios Šv. Jokūbo varpinės bokštą. Visai šalia vienas svarbiausių miesto pastatų, vadinamas italų dvaru- t.y. buvusi monetų kalykla.. Tęsiame kelionę per Čekija link Austrijos. Vakare atvykstame į  viena seniausių Austrijos miestelių Ensą. Pasivaikštome susipažįstame su dar iš Romos laiku žinomu seniausiu Austrijos šedevru. Labiausiai stebina tai, kad XV amžiuje Ensas netgi buvo aptariamas kaip Austrijos valstybės sostinė. Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Pusryčiai viešbutyje. Vykstame į  romantinį,  gražiausią Europoje turintį  senamiestį, miestą  Šteirą. Pažintinė ekskursija po miestą.. Šteirą įkūrė senovės romėnai, o tai savaime yra įdomus istorinis faktas. Tam tikras paradoksas yra tai, kad šiandien šis miestas nebeturi nieko bendro su Štirija, kuriai kadaise buvo suteiktas pavadinimas. Aplankysime miesto aikštę su puošniais biurgerių namais, O nuo Zwischenbrücken tilto matosi gražūs pakopiniai kriokliai, tolygiai besidriekiantys per visą upės ilgį. Michaelerkirche yra viena iš nuostabiausių Šteiro bažnyčių. Ji išsiskiria dėl didelės nutapytos freskos ant frontono. Sužavės vieni iš trijų likusių Šteiro miesto vartų, esančių prie įėjimo į Grünmarkt, link miesto aikštės. Bummerlhaus yra vienas geriausiai išlikusių gotikinių pastatų Austrijoje ir puikus vėlyvosios gotikos architektūros pavyzdys. Pastatas datuojamas XIII a.. Ilgoje aikštėje išmargintas tikras istorinių pastatų mišinys – nuo ​​paprastesnių iki iš karto patraukiančių akį. Taigi mūsų laukia daug įdomios istorijos ir architektūros nuostabiame Šteiro mieste.

Toliau mūsų laukia pasakiškas, „instagramiškiausias“ miestelis prie ežero pačioje Zalckamerguto regiono širdyje – Halštatas. Halštatas yra daugiau nei gražus miestas. Tai seniausias iki šiol apgyvendintas kaimas Europoje, kilęs iš geležies amžiaus. Žmonės gyveno Halštate tūkstančius metų. Tiesą sakant, ankstyvojo geležies amžiaus kultūra nuo 800 iki 400 m. pr. Kr. yra žinoma kaip Halštato kultūra, epocha, pasižymėjusi žemės ūkiu ir metalo apdirbimu, tolimojo susisiekimo prekyba su Viduržemio jūros kultūromis. Halštate nereikia per daug galvoti, ką daryti. Tiesiog ramiai pasivaikščiosime promenada, Turgaus aikšte. Dauguma spalvingų modernių namų buvo pastatyti XVI a. Aikštės centre yra Šventosios Trejybės kolona, apžiūrėsime pastelinius namus, užsuksime  į porą bažnyčių ir suvenyrų parduotuvėlių – puikus būdas praleisti laiką.. Halštatas turi ne tik vaizdus kaip iš atviruko, bet ir neįprastą lankytiną vietą – „Kaulų namą“. XII a. koplyčios rūsyje galima rasti neįprastą kolekciją – apie 600 išdažytų kaukolių. Pagal galimybes galima savarankiškai pasiplaukioti laiveliu.
16 val vykstame į Bad Išlio kurorto terminius baseinus atgaiva sielai ir sveikatai. Imperatorienės Marijos Terezės sūnaus Franco Jozefo mėgstamiausia lepinimosi ir sveikatinimosi vieta. Numatoma 3 val. maudynių.
Po terminių baseinų vykstame pro žavingus romantiškus Austrijos miestelius į nakvynės vietą. Pravažiuojame Gmundeną, įsikūrusi ant Trauno ežero kranto ir apsuptą kalnų. Čia stovi  XIX a. vilos ir pilys, o pati populiariausia jų – Schloss Ort, kuri stovi vidury ežero. Nakvynė viešbutyje.

4 diena. Pusryčiai viešbutyje. Kelionė per Austriją, Čekiją pravažiuojant nuostabius miestelius kaip antai Grein, Maria Laach, Spitz, Krems. Išgirsime įdomias istorijas, o kur įmanoma stabtėlsime nusifotografuoti. Nakvynė Lenkijoje.

5 diena. Pusryciai. Kelionė per Lenkija. Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

4 nakvynės viešbutyje su pusryčiais,
Kelionė autobusu;
kelionės vadovo – gido paslaugos,
Kelionės programos rengimas ir derinimas, kelionės organizavimo išlaidos.

PAPILDOMOS IŠLAIDOS: mokami objektai, mokamos paslaugos – tikslinama

Pastabos:

 • Lankomų objektų, paslaugų skaičius ir eiliškumas gali keistis, gali kisti ir kainos.
 • Minimalus turistų skaičius kelionei autobusu organizuoti yra 36 turistai. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionių organizatorius įsipareigoja apie tai pranešti raštu likus ne mažiau kaip 7 kalendorinėms dienoms iki kelionės pradžios;
 • Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 3-4 dienoms iki kelionės pradžios, atsiųsime nurodytu elektroniniu paštu arba trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu.
 • Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu). Standartiniame dviviečiame kambaryje gali būti viena dvigulė arba dvi atskiros lovos. Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi . Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais. Apgyvendinimas vienviečiame kambaryje yra brangesnis, todėl jei pageidaujate gyventi vienviečiame kambaryje, turėsite mokėti prie kelionės kainos nurodytą priemokąJei kelionę registruojatės vienas ir nenorite mokėti vienviečio kambario priemokos, būsite apgyvendinti dviviečiame arba dviviečiame su pristatoma lova kambaryje kartu su kitais turistais. Jeigu nėra galimybės – kelionių organizatorius neįsipareigoja Jus apgyvendinti viename kambaryje su kitais turistais – šiuo atveju turėsite mokėti vienviečio kambario priemoką.
 • Esant ankstyvam išvykimui iš viešbučio ar vėlyvam atvykimui į viešbutį gali būti pateikiamas pusryčių paketas/ šalta vakarienė (jeigu tokia galimybė numatyta pagal konkretaus viešbučio taisykles).
 • https://www.alvaturas.lt/bendros-taisykles/
 • PLATESNĖ INFORMACIJA